Reklama

středa 24. října 2018

Ruská past pro Trumpa. Závažné důsledky odstoupení od INF

24. 10. 2018     topwar
Opravdu polem neoraným pro analytickou činnost vojenských expertů a také politologů a novinářů se nedávno stala zpráva o možném odstoupení USA od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF), což 20. října oznámila hlava Bílého domu Donald Trump. Pravděpodobnost takového rozhodnutí byla nekompromisně prezentována západním médiím jako objektivní protiopatření Washingtonu za "mnohaleté porušování smlouvy Ruskou federací". A to i přesto, že v oblasti rumunského města Deveselu a polské vesnice Redzikowo byly v posledních letech v rámci evropského systému protiraketové obrany vybudovány stacionární protiraketové systémy Aegis Ashore, které jsou vybaveny pozemními modifikacemi modulárních univerzálních odpalovacích zařízení Mk 41 VLS, schopných používat nejen superdalekonosné protiletadlové řízené střely RAM-174ERAM (SM-6) a exoatmosferické střely RIM-161C (SM-3 Block IB), ale také úderné modifikace těchto raket s indexem SM-4 (RGM-165) a také podzvukové protilodní střely AGM-158C LRASM a taktické rakety dlouhého doletu AGM-158B JASSM-ER.


A pokud v současné době nemáme informace o uvedení do výzbroje a křestu ohněm (oficiálně byl projekt uzavřen v roce 2003) SM-4 nebo modernějších lodních balistických raket středního doletu ArcLight jako součásti lodních vertikální odpalovacích zařízení Mk 41 VLS námořních sil USA, pak o testování LRASM z loďních vertikální odpalovacích zařízení Mk 41 víme již dlouho. Znamená to, že specialisté Lockheed Martin a Raytheon budou schopni snadno adaptovat LRASM a konstrukčně totožný JASSM-ER pro použití z ​​pozemních modifikací Mk 41, které jsou součástí komplexu Aegis Ashor. Vyzbrojeni mapou a pravítkem velmi snadno zjistíme, že rádius výše uvedených taktických křídlatých raket, vypuštěných z objektu v Deveselu, zasáhne: povrchové lodě Černomořské flotily ruského námořnictva v Černém moři, většinu strategicky důležitých objektů Krasnodarského kraje, Krymské republiky a také východních okresů Rostovské, Bělgorodské a Kurské oblasti. V případě s Ashorem v polském Redzikově je situace ještě "veselejší": v okruhu působnosti těchto raket se ocitají Leningradská, Pskovská, Novgorodská a Tverská oblast.

Závěr: pouhá výstavba komplexů Aegis Ashor ve východní Evropě, které jsou schopny se v mžiku přeměnit z protiraketových na úderné (díky raketám AGM-158B/C), zcela odporuje ustanovením Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu, podepsané Michailem Gorbačovem a Ronaldem Reaganem 8. prosince 1987. Takže porušování smlouvy INF se týkají výlučně americké strany, zatímco Kinžaly, Iskandry a další střely, které nasazuje Generální štáb Ozbrojených sil Ruska v Jižním a Západním vojenském okruhu, nejsou nic jiného než odpověď na konání Pentagonu.

Je zcela jasné, že vystoupení USA z rámce smlouvy INF výrazně zvýší míru geostrategického napětí, přitvrdí rétoriku stran ohledně rozdělení kontrolních zón v předoasijské oblasti a v asijsko-pacifickém regionu a výrazně urychlí již existující závody ve zbrojení. Washington se ze všech sil snaží polohovat se do role vedoucí strany, která je bez ohledu na úspěchy obranného průmyslu Ruska a Číny připravena převzít iniciativu na globálním bojišti a opětovně dokázat světovému společenství neotřesitelnost unipolárního systému. Na první pohled lze právě tento plán vysledovat v předvčerejším prohlášení Donalda Trumpa na setkání s novináři v Bílém domě, kde americký vůdce prohlásil, že "USA jsou připraveny zvyšovat svůj jaderný potenciál, dokud nebudou všechny ostatní jaderné mocnosti vyděšeny".

To je ale smůla! Nehledě na neobyčejně bojovnou protiruskou patetiku Trumpa během setkání s novináři ve Washingtonu a podobný vzorec vyjádřování poradce pro národní bezpečnost amerického prezidenta Johna Boltona během setkání s ministrem zahraničí RF Sergejem Lavrovem a tajemníkem Rady bezpečnosti RF Nikolajem Patruševem, v otázce odchodu ze smlouvy INF naši američtí "kolegové" hledají podporu u Velké Británie, Japonska a dalších "lokajských států". A ani samotný Trump nespěchá s vyloučením státu z INF a konzultuje s kompetentními specialisty v Pentagonu. Ve výsledku jsme se 23. října večer dozvěděli, že příští jednání mezi Donaldem Trumpem a Vladimírem Putinem se uskuteční 11. listopadu 2018 v Paříži při oslavě 100. výročí konce první světové války. Je zřejmé, že otázky, týkající se smlouvy INF se ukázaly být mnohem důležitější než smyšlený "hon na čarodějnice", pomocí něhož se americký vůdce pokusil zdůvodnit odložení jednání na rok 2019. O co ale jde? Proč Bílý dům začal náhle couvat a čeká na další rozhovory s Vladimírem Putinem?

Odpověď je zřejmá: USA prostě nejsou připraveny na závody ve zbrojení současně s Ruskem a Říší středu. Zatímco boeingovský projekt hypersonické křídlaté rakety X-51A Waverider je pouze v mezietapě letových zkoušek, která spočívá v testování hypersonického náporového motoru Pratt & Whitney SJX-61 při rychlostech vyšších než 5,1 M, ruské hypersonické aerobalistické střely X-47M2 Kinžal s rychlostí 10 Machů, vybavené osvědčenými a spolehlivými raketovými motory s pevným pohonem, jsou již na experimentální bojové službě (na závěsech modernizovaných těžkých stíhacích letounů MiG-31K ). V důsledku toho VKS Ruska, dokonce nehledě na skrovnější financování korporace Taktické raketové vybavení a Konstrukční kanceláře pro strojírenství (Kolomna) ve srovnání se společnostmi ve Státech, budou moci zvýšit počet Kinžalů, které jsou ve výzbroji VKS Ruska, mnohem rychleji. A to je reálný problém pro velení Ozbrojených sil USA v Evropě.

Letecká složka amerického námořnictva navíc stále postrádá protiletadlové řízené střely, schopné poskytnout alespoň 50% pravděpodobnost zachycení aerobalistických raket dlouhého doletu X-47M2 Kinžal. Protiletadlové řízené rakety s velmi dlouhým dosahem RIM-174ERAM s konstrukčním omezením přetížení 25-30 jednotek nedokážou zničit Kinžal, který manévruje s přetížením nad 30G. "Manévrovatelnější" rakety RIM-162A/B ESSM Blok 2, ..., také nemají možnost zachytit Kinžal z důvodu omezení rychlosti zasahovaného cíle.

A pouze francouzské protirakety středního a dálkového dosahu Aster-30, které mají ve svém arzenálu systému řízení plynové motory s křížovou kontrolou (двигатели поперечного управления), mohou jen částečně čelit nejnovějším ruským Kinžalům. Ale pro to Američané budou muset zaprvé, přizpůsobit Astery ke startu z dopravních a spouštěcích kontejnerů Mk 13 (buňky odpalovacího zařízení Mk 41), a za druhé, softwarově a hardwarově synchronizovat jejich inerční a navigační systémy a aktivní radiolokační samonaváděcí hlavice s bojovým informačním a řídícím systémem Aegis, což bude vyžadovat značnou dobu, během níž může počet Kinžalů ve výzbroji našich VKS překročit tisíce jednotek.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

45 komentářů :

 1. Rusové žádné závody ve zbrojení dělat nemusí:


  https://cz.sputniknews.com/svet/201810248316255-Expert-zpusob-USA-zniceni/

  OdpovědětSmazat
 2. Obchvat Ruska se podařil, zbývá rozmístit bojovou techniku a šou může začít. Nezapomeňme se dívat, nic lepšího již neuvidíme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Keď sa to začne nebude už nikdo kdo by ti zatlačil oči..

   Smazat
  2. Nebude co zatlačovat, bude z nás popel diky magorům made in Usa

   Smazat
  3. Tiež si myslím, že naše vyvalené oči nebude treba nikto zatlačovať. Budú sa válat v rádioaktívnom prachu. Môj profil Ukrofil. Ps: T aj číta niekto odkazy toho debila A10:31. O čom to vôbec je? Nech najprv niekto prezradí prv než si odbehne na vyšetrenie k dr.Chocholouškovi.

   Smazat
  4. Pozor na odkazy toho anonyma,Anonymní-25. října 2018 10:31! Má tam nainstalovanej vírus!

   Smazat
  5. 11:45 Jo, je to virus, známej jako putlérius! Pro užgryndaný čechomužíky je zaručeně smrtelnej! My ostatní se můžem v klidu zasmát :)))))

   Smazat
  6. 10:38 Žádnej strach, na russáckej šrot bude stačit i dobře udělanej prak! Horší to bude s Puterem! Prej ovládá karatéé! Nakonec ale i jemu někdo tu prdel nakope a skončí po zásluze kde má - https://i.imgur.com/hDa5bJP.png

   Smazat
 3. Můj názor je, že Rusko dokáže to co AMICI absolutně nepřepokládají. Doufám, že útok bude absolutně chirugicky přesný. Ale to je jen sen.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dohonit a Predhonit to my uz zname..Treba za dvacet let budeme vyrabet vice oceli nez USA. Ale ocel uz nebyla treba v takovem mnozstvi...Tak si ji mohli strcit nekam..
   Ted jeste kde na to vezmou.??
   Korporace maji nejvetsi zajem vyrabet co nejdrazsi a tedy nejvice komplikovany vyrobky s co nejvetsim Ziskem /Fuck -35/, bez ohledu na cokoliv jineho...Fuck spadl v USA a dalsi v Izraeli shorel ,zavada na vejfuku..
   Tak zase nemuzou litat nez se zjisti....
   Mezitim Trumpeta si vyhodil celou vladu a novou taky brzy vyhodi. Je zavislak na poradu Aprentice a porad by Youuu AAAre FIIIIREEED.
   A rajtuje na tom jako dabel. I svoje nejlepsi a nejkvalitnejsi pratele vyhnal..
   A nasadil si Boltony A Pimp -Eo do kozichu.
   Sam je velmi pochybnej byznysmen. Napr. si pucil od Deutsche banok 640 mmilionu ale zbylych 390 odmit doplatit a jeste banku soudil ..Ale kupodivu Banka si udelala pobocku v Rusku na prani penez /dostala pokuty 460 milionu, 17o mil. a 7.2 miliardy. Ale v Rusku vydelala mailand a tak SPLATILA TU TRUMPWTOVOU PUJCKU. Divny,ze jo ?
   Je to zdaleka nejhorsi banka na svete..
   A Trumpeta dostava tak pujcky /zase dostal 33o mil/od tyhle banky /jiny banky nechtej uz pucovat /a tak nemuze zkrachovat. Kushner zet, Ivanka a cela ta parta je usazena a dostava pujcky. Kushner dostal mimo jine 300 milionu aby si koupil nekolik pater baraku v Manhatanu od ruskyho mafiana..
   V Trumpetovy vezi jich bydli vice , ale Trumpeta jako nevi vo nich..
   A samozrejme hodne se vi ale daleko vice se nevi...Kolotoc penez se stale zrychluje litaji z Kypru na Bahamy z Baham na Virgin Island, pak zpatky na Bahamy na KYpr a jeste jinam. Staci zmacknou knoflik, ze jo,Tak je zadny kontroly nemuzou ty penize dohnat, protoze zase pranim treba ty Deutsche Bank zmizi...BeZe stopy....

   Smazat
 4. Pane Povolný, někteří hráči pokru dávají vše do banku.
  USA jsou takovými hráči. Konec bude sice hrozný, ale doufám ,že ne katastofický.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebude katastrofický. Afriku úder mine, Evropa bude úplně zničena, hlavně ta východní. Ale to je dobře, protože v těchto oblastech je stejně hnusnej xindl dorozumívající se jakýmisi nesrozumitelnými skřeky, který se natlačil až na německé hranice. Vyprázdněnou východní Evropu se podaří bezproblémů opět kolonizovat, jelikož Afrika, jak jsem řekl, nebude zasažena.

   Smazat
  2. 8:20 - druhá varianta může být "hlavně ta západní"! Nebudou to mít kolonizátoři blíže a vhodnější podnebí?

   Smazat
 5. USA řídí podlí vypočítaví lháři a uzavírat s nimi jakékoliv smlouvy, je nesmysl. Jde pořád a jenom o boj o zdroje. Rusové to vědí, válka nebude. Když někdo zahájil válku, tak počítal s vítězstvím, teď to nejde.

  OdpovědětSmazat
 6. To je prase ten Trump, co byla jeho rétorika před volbami, a co dělá ve skutečnosti? Pokrytectví nejhrubšího zrna. Připomíná mi Hitlera, který snad nedodržel jedinou smlouvu, kterou uzavřel. Ale to je mentalita lidí od Aše na západ, lhát a podvádět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kterou smlouvu měl Hitler dodržet, když jste se mu s mírovými nabídkami jen tak hrnuli a podlézali? Na nás nechoď, ale ty parchanty vedle pořádně zplaníruj:-). Tu Mnichovskou, tu s těma polákama, nebo tu se Stalinem? Někdo jednou předvedl karikaturu, "svadební fotku" Hitlera se Stalinem. Jaksik zapomněl předvést taky tu skutečnou, která je známa i z dějepisu, kde vedle sebe sedí: Stalin, Rooswelt, Churchill.

   Smazat
 7. Faktem je, že západ, včetně Ameriky je předlužený. Jejich dluhy již dávno překročily hranici splatitelnosti. Tak že nám dříve, nebo později vypukne ekonomická krize přímo úměrná velikosti oněch dluhů. A jestli jsou dluhy do dnes nevídané, bude ona krize také, co lidi ještě nepoznali.
  V minulosti se každá velká krize "vyřešila" velkou válkou. Ta udělala reset ekonomiky a mohl začít opětovný a pomalý růst. Jenomže v oné minulosti nebyly jaderné zbraně. Války typu Irák, nebo Afghánistán na "vyřešení" problému stačit rozhodně nebudou. A všichni větší hráči dnes jaderné zbraně mají. Nevím co si v Pentagonu, potažmo v Bílém domě představují, ale jedno je jisté. Starý scénář nebude fungovat v nové době. Dnes už nemůže Amerika vést velkou válku, aniž by nebylo zasaženo její území. Do druhé světové Amerika na válkách vydělávala a platila "pouze" velmi omezenými ztrátami vojáků na frontách. Nyní by už musela platit i ztrátami civilistů a rozbitou a rozvrácenou ekonomikou a infrastrukturou. A to je něco, co od doby občanské války Američané nepoznali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA nejsou předlužené, oni jen vydali kredity na BUDOUCÍ ruská aktiva, která jim v té době ještě nepatřila. Bohužel se k nim nedostali, protože Rusové je nejen že nezmínili dát někomu zadarmo, jak se původně předpokládalo, ale dokonce je nechtějí ani prodat. Proto si teď Amerika jde oprávněně pro svůj majetek. Banky, výrobní sféra, stavby, lesy, řeky, minerály, půda, lidské zdroje, energetické rezervy... tohle všechno patří nadnárodním korporátkám, ne nějaké ruské společnosti, státu nebo národu. To musí uznat každý.

   Smazat
  2. Který "každý" "to" musí uznat Pepku A8:32 vychcanej? Ty kteří rozprodali Čechy nejsou "každý", kterých máš ty na mysli:-). Doba Jelcinizmu v Rusku skončila. Budíček!

   Smazat
  3. 11:09 Nevidím rozprodané Čechy, vidím jen spokojené LIDI Čechy, včetně mne. Jinak vidím a slyším některé Čechy jak jenom pomlouvají. Bejvalí komouši budou bulit do konce svého spackaného života. Tak se třeba užer.

   Smazat
 8. A nyní trochu z jiného soudku. Ministr Petříček "potrestal" Saudskou arábii za smrt novináře tím, že vyhnal z Rijádu českého diplomata. Někdo by tomu popletovi měl připomenout, že se trestá obráceně. To znamená, že měl vyhodit Sauda z Prahy.Alespoň v případě trestání Ruska za Skripaly tomu tak bylo.
  I když, nový ministr, nové způsoby...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle mu za zlé nemějte, spíš jen, že vůbec je v té protektorátní vládě.
   Skáče jak protektoři písknou.

   Smazat
  2. Vláďo, ne se vším co vláda dělá souhlasím, třeba, že spolu vládnou komouši, ale že by byla protektorátní , to zase kecáš. Trochu objektivity by neškodilo.

   Smazat
 9. Rozsekání novináře Saudskými soudruhy už nikoho nezajímá . Novičok to byla panečku akce . EU presstituti pul roku kvičeli hlavně čt od rána do večera . Dnes jak se podívám na čt24 hnus redaktoři jak za komoušu . Americké devky opět straší evropu atomovkama a náš bỷvalý major dnes sedí na čt 24 a jen se usmívá . Synku ty máš fajný kabát .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je pravda A5:47. U nás na Slovakii ten istý protektorátny režim. A také isté škreky aby sme ticho sedeli, čumeli, neodvrávali a dávali si pozor aby sme neprišli neskoro do práce, lebo už panty na bránach súkromného podniku praskajú pod náporom nezamestnaných. Viď blekotanie kolaboranta A6:03

   Smazat
  2. 11:15, kde v Slovakii? Pokud je mi známo, je kritický nedostatek pracovních sil, i těch kvalifikovaných ani nemluvě. Na Slovači významně stoupá počet cizinců, ale i tak nepokryjí všechny potřeby. Taky znám jednoho imbecila ve vedoucí funkci, co operoval s pojmem: "na bráně tisíce lidí, a lepších". Tohle si mohl dovolit k pětapadesátníkům. Pak nabrali třicátníky a z nich většina po zaškolení kvůli němu zdrhla. Pak vykopli toho pitomce, protože firma přišla o nejschopnější pracovníky.

   Smazat
 10. Rusakum vsechno vzdy funguje, kdyz to vyrobi pomoci photoshopu. Sovetsti inzenyri jsou opravdovi "odbornici":-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdfyby nefungovalo vlála by už dávno nad Kremlem vlajka s hvězdami a pruhy.
   Když to shrnu, jsou Rusové slabší, než se dělají, ale silnější, než by si Američané přáli.
   Nikdy nikoho nepodceňuj. A navíc, tady neexistuje víc pokusů, jak to zjistit. Existuje jenom jeden. A to bude ten poslední.

   Smazat
  2. Úryvek z knihy o únosu sovětského letounu Mig – 25 do Japonska (por. Bělenko) 6.9.1976
   Americký generál Keagen:
   Mig-25 byl považován za letadlo s nebezpečným potenciálem, který vyžadoval rychlý vývoj v americkém vojenském letectvu a naléhavé řešení celé situace.
   Bělenko jednou provždy skoncoval s diskusemi kolem Mig-25. Ukázal nám, k našemu velkému překvapení, že to není stíhačka, tudíž není důvod k obavám. Zároveň nám však letoun udělil tvrdou lekci. Předvedl geniální využití všech dostupných materiálních zdrojů a lidské dovednosti. Skvělým skloubením zastaralé a moderní technologie Sověti vyvinuli v relativně krátké době a relativně levně letoun, který dosahuje slušných výkonů a který bychom my v USA dokázali zkonstruovat pouze s vynaložením astronomických finančních nákladů. Zároveň chci poznamenat, že Mig-25 nás upozornil na fakt, že Sověti jsou schopni podniknout cokoli, aby uspokojili své vojenské nároky, a že navzdory technologickým potížím se jim to úspěšně daří. Pokud hodláme využít poznatky získané o Mig-25, ušetříme miliardy dolarů na výzkumu budoucích zbraňových systémů.

   Smazat
  3. Jestli jste si nevšimli, tak pokud zhasne světlo tak my si rozsvítíme svíčky a nebo něco jiného, v USA se v řadě míst po výpadku světla/elektřiny začlo rabovat. Říkal mi jistý občan US, že tam mají demokracii podpořenou silnou policejní přítomností. A pokud se tato nějakým způsobem oslabí, tak je proublem... Prostě jsou zranitelnější, než jejích přátelé z východu. Pro méně chápavé, není potřeba totálního zničení, ke kolapsu stačí mnohem méně.
   ST

   Smazat
  4. Blbečku, je sice pravda, že je v Rusku mnoho tupých a ožralých mužíků, takových jako ty, ale pořád tam je velmi hodně abnormálně inteligentních a superschopných lidí. Celá historie to dokazuje. A v současnosti se i v Sýrii ukázalo, že všechna technika Ruska funguje perfektně. A to tam ani nepoužili ty nejlepší novinky. Nové hypersonické zbraně Pindosové nemají a šanci dohnat Rusko mají minimální. I Pentagon a řada amerických odborníků to ví a uznává bez jakýkoliv diskuzí. A názor nevzdělaného a tupého degeneráta na skutečnosti nic nezmění !

   Smazat
  5. 13:15 Bejvávali, bejvávali ... - https://archiv.ihned.cz/c1-65469400-za-ctvrtstoleti-z-ruska-emigrovalo-az-18-milionu-obyvatel


   A zrychluje to! - https://zpravy.idnes.cz/rusko-emigrace-odliv-mozku-ddo-/zahranicni.aspx?c=A180124_151952_zahranicni_aha

   Smazat
  6. 15:17 a spousta se jich ze zahraničí vrací i se zkušenostmi. To se už v iDnes nepíše. Zároveň je tam příliv jiných lidí, o tom se taky nepíše. Kdyby to bylo tak, jak říkají na Západě, Rusko by už dávno nebylo schopno vyrobit ani vidle, a ne být jedním z lídrů vývoje kvantových počítačů.

   Smazat
  7. Myslis scoty z brezoveho dreva, soudruhu?-)

   Smazat
  8. Na troubou typu anonyma 18:31 nemá cenu reagovat ani jedním ťukem do klábosnice. Blbe je blb a blbem zůstane.

   Smazat
 11. Tak především má Trump před volbama, takže musí vysoko pozvednout protiruský prapor, po volbách už se sejde s Putinem a bude zase chvíli klid.

  OdpovědětSmazat
 12. 8:24
  Nehledě na to, že většina z nich není vůbec schopna přežít více jak tři dni bez hamburgerů a pizzy.

  OdpovědětSmazat
 13. https://tadesco.cz/saudsko-izraelska-osa-zla-je-demontovana-mezinarodni-alianci-odstrizeni-sionisticke-kontroly-nad-financnim-systemem-pokracuje/

  OdpovědětSmazat
 14. Frankfurter Allgemeine Zeitung zmiňuje velmi příznivý vývoj ruské ekonomiky, která roste navzdory sankcím takřka závratným tempem. Z pohledu Moskvy nadějná čísla přicházejí jen pár týdnů po dalších protiruských sankcích USA. Rusko za měsíc půjčilo USA 2,3 miliardy dolarů. Ruské investice do cenných papírů USA v srpnu vyrostly o 2,3 miliardy dolarů ve srovnání s předchozím měsícem. O tom svědčí informace amerického ministerstva financí. Celkový objem ruských investic do amerických státních cenných papírů činil 105,4 miliardy dolarů. Ve rovnání se srpnem 2016 ukazatel vyrostl o 17,9 miliardy dolarů. Největším kreditorem USA je Čína (1,2 trilionu), druhé je Japonsko (1,1 trilionu). Rusko je na 14tém místě. Hrubý dluh v % HDP v r.2016 -USA 102% -EU 86,8 % -Rakousko 83,4 % -Francie 98,2 % -Německo 82% -Švédsko 44,0 % -Finsko 49% 61,2 % -Řecko 171,3 % -Rumunsko 39,9 % - Bulharsko 26,4 % - Česko 41,4% - Italie 135,8% -Nizozemsko 77% -Polsko 56% - Španělsko101,0% - Velká Britanie 90,6% - Japonsko 227,9% - Rusko 13,5%, Hodnocení ekonomik dle FINANCIAL TIMES: 1. Místo Saudská Arábie, 2. Místo Rusko, 3.místo Čína. Rusko má potenciál stát se vedoucí zemí na světě a Rusové mohou změnit svět, domnívá se dalajláma XIV. „Rusko je veliký národ. A zeměpisně je Rusko mostem mezi Východem a Západem. A, kromě toho, je potenciálem přírodních zdrojů,“ uvedl dalajláma ve svém projevu k účastníkům Synergy Global Forum. „... Z geografického hlediska má Rusko má obrovský potenciál. N

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 21:34, Rusů je 146 milionů. Podobnou otázku bych ti mohl klást ohledně Ameriky. Kolik z z těch 304 milionů je těch "pravých" Američanů.

   Smazat
  3. 16.52 Tak tohle vypadá tak na 40 horečku. Rusko 2 místo v hodnocení ekonomik, tak jsem se dlouho nezasmál chcichcihhcici. Vyjádřenim HDP Rusko 9 800 dol. usa 59 780 dol. Co dodat, lhář a hlupák se nikdy nezmění.

   Smazat
  4. 6:42 Neboj, čím dál víc, na rozdíl od Chujlostanu - https://archiv.ihned.cz/c1-65469400-za-ctvrtstoleti-z-ruska-emigrovalo-az-18-milionu-obyvatel

   Smazat
 15. 13 satanskych dynastii uz se rozhodlo pro 99,99% depopulaci. Ted uz jen resi jestli se budou chtit pobavit krizi pred valkou nebo zacnou konecnou valku bez ni.

  OdpovědětSmazat
 16. To dělení na rusy, američany, číňany, či burkina fasony, mě sere.
  Jsou jen LIDI a pak už jen neLIDÉ. Duševní mrzáci, velkozloději z podstaty, lichváři s genetickým zatížením, vrazi bez skrupulí a hlavně maloburžousti. Holoprdi s majetkem na úvěr a věrni nohsledi velkoburžujů. Té druhé
  půlce se daří hlavně v "demokracii" a liberalismu bez hranic.
  No, bez hranic tak úplně ne. Pro tu první polovinu s pevnou
  hranicí, jak činů tak i projevu.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.