Reklama

pátek 26. října 2018

Rusko obvinilo USA z útoku drony na Hmímím

26. 10. 2018    lenta.ru
Drony, které v lednu zaútočily na ruskou vojenskou základnu Hmímím v Sýrii, byly řízeny z průzkumného letounu USA Poseidon-8. Toto prohlášení učinil náměstek ministra obrany Ruska Alexandr Fomin, uvádí TASS.


"13 dronů letělo v uceleném válečném šiku a všechny byly řízeny společnými povely. Tou dobou hlídkoval americký průzkumný letoun Poseidon-8 po dobu osmi hodin ve Středomoří", řekl. Podle Fomina se drony střetly s působením systémů radioelektronického boje a přešly pak na manuální ovládání. Poznamenal, že ručně dron neřídí "nějaký vesničan, ale normální, moderním zařízením vybavený Poseidon-8".

"Když těchto 13 dronů narazilo na naši clonu radioelektronického boje, všechny ustoupily na určitou vzdálenost, obdržely příslušné povely a začaly být ovládány z kosmu, byly nasměrovány do tzv. děr, do nichž začali pronikat", uvádí výrok náměstka ministra TASS. Dodal, že stroje byly potom zničeny.

Armádní úředník poznamenal, že k tomu, abychom nebojovali s dobře vybavenými teroristy, je nutné zastavit jejich vyzbrojování.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

55 komentářů :

 1. USA dodávají zbraně teroristům v Sýrii, přemísťují teroristy do Afganistánu, USA financují celý celosvětový terorismus. Není vůbec divné, že provádí útoky drony na základny Ruské federace v Sýrii. USA neustále zkoušejí útoky na Ruskou federaci, až kam můžou dojít a pokoušejí se Rusko vyprovokovat k odvetě, by rozpoutali s Ruskem válku. Otázka je, proč to dělají. Odpověď je prozajičtější, než by se ve skutečnosti zdálo. V odpovědi je třeba uvést, že USA vydává na zbrojení více než 700 miliard dolarů ročně, což je astronomická částka za kterou zbrojní firmy vyrobí zbraně a tyto zbraně musí zbrojní průmysl v USA prodat. Část těchto zbraní nakoupí ze státního rozpočtu USA americká armáda. Ostatní musí koupit státy NATO a další část jde na výzbroj všech teroristických organizaci po celém světě. K tomu, aby se odůvodnily tak vysoké výdaje na zbrojení a výrobu zbraní musí být důvod. Tímto důvodem je vymyšlené ohrožení USA ze strany Ruska, které vydává na zbrojení desetinu toho co USA. Celou tu absurdní situaci vidíme na příkladě Afganistanu, kdy armáda USA na boj v Afganistanu vydává ročně miliardy dolarů a bojuje proti "košiláčům" běhajícím s kalašnikovy a již osmnáct let je nemůže porazit. Jinými slovy, aby zbrojní průmysl v USA měl důvod zbrojit a měl zaručený každý rok vyšší a vyšší výdaje na zbrojení z rozpočtu USA musí na světě probíhat války, které organizuje vláda USA. Nyní už válka v Afganistanu nestačí a už se plánuje válka s Iránem. Dlouhodobě se ovšem plánuje útok na Rusko v rámci Barbarosa II., kdy se celá Evropa sjednocuje pro zločineckou organizaci NATO, aby pod vedením USA zaútočila na Rusko. K tomu se připravuje infrastruktura i u nás a jsou přizpůsobované dálnice na rychlé přemísťování armád nato k Ruským hranicím, jsou budované raketové základny namířené proti Rusku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bude i tento text součástí prý už horečně v tajných tiskárnách teroristů Davida a Dvořáka připravovaného překladu Putlerových sebraných spisů? Tedy jinak řečeno, jde o ukázku, či výňatek?

   Smazat
  2. Je to mnohem prozaičtější. Prostě seš evidentní blb.

   Smazat
  3. Redakce Nové republiky děkuje anonymovi 8:37 za trefnou odpověď. Lépe bychom to nenapsali.

   Smazat
  4. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/487284-valka-s-cinou-bude-podle-generala-usa-do-patnacti-let.html

   I tohle je důkaz, že USA jsou válečným štváčem a měli by být zastaveni dříve, než způsobí světovou katastrofu. Tahle zločinná verbeš jde ve šlépěji Hitlera a nikoho, ze západního světa, to nezajímá.
   Kde jsou ty předsevzetí, že již nikdy nesmíme dovolit, aby se opakovala tragédie z let II. sv. války!!! Kde jsou ty výkřiky, že chtiví váleční štváči patří před soud? Kde je dnes OSN?

   I my jsme účastníci nově vznikající tragédie. Jsme vazalové a služebníci Anglosaské rasy a zrádci rasy Slovanské.
   Tohle je zase důkaz, že jim pouze kryjeme jejich záda a to za cenu životů našich mladých lidí:

   https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/487269-po-utoku-na-cechy-omezili-americane-kontakty-s-afghanskymi-vojaky-na-minimum.html

   To si musíme tu tragédii opravdu zopakovat?

   Smazat
  5. 9:08
   A TO VŠE JEN PRO ZTRÁTU JEJICH SVĚTOVÉ NADVLÁDY. PRO ZTRÁTU JEJICH HEGEMONIE.

   Smazat
  6. 7:14 MÁŠ LI BOL, VEM RADOSTOL ! Nejlepší laxativum na trhu, od Dr.Max.
   Dobře se vysereš řití a nebudeš na to potřebovat hubu.

   Smazat
  7. Ještě přesněji: 7:14 je veřejný nepřítel

   Smazat
  8. Ty drony byly poslány omylem,přeci to není vyhlášení války,omylem měli sestřelit rusové to americké řídící letadlo a omluvit se,jako velice slušní kolegové,jako to dělají ti ostatní,jen židoameričan né......

   Smazat
  9. 9:26, 10:28 A co lejneři putleroffský, dennodenně zesraný jak jetel z pár výtek s. s. Radosty, takhle odpovědět? Tak kurva bude tohle svinstvo v sebranejch spisech toho skřeta kremelskýho nebo ne???

   8:37 Máš recht, muselo to psát hovado nejapný, možná nějakej Putlerův přískoč. Že by sám rudoprd?
   P.S.: Co s ním vůbec je? Chybí mi tu ...

   Smazat
  10. 7:14 Pán není blb. Pán je korunovanej..

   Smazat
  11. 14:59 Korunu nech Roamnovcům, čechomužiku ... ale dlužíš mi tu odpověď! Jen za pravou sibířskou pěnu do koupele, poudáš? Možná ti litránek splaším, od bratrů černostoněnců, ale ty mi zjisti, jak se to s tím translejtem těch čekistovejch slátanin má, ju?

   Smazat
  12. 9:08 Nevěř všemu - to jen debilním blbečkům se nakecalo že se jako plní coudenhovno-kalergistický projekt rasové výměny v Evropě, ale jde o nordickou lest! Západ naoko provádí plán hraběte, ovšem v reálu je to jen chytrá záminka! Ti čmoudi budou posláni právě na Chujlostan jako odminovači, sebevražední atentátníci (živá torpéda) a odstřelovači. Mnozí z nich totiž prodělali výcvik již ve svých zemích původu a navíc znaj putleroffský způsob vedení boje, nenávidí putleroffce a budou mstít za Kábul, Groznyj, Allepo a další místa zničená buď již bolševickou nebo pozdějc putleroffskou soldateskou! Sami většinou zařvou a vezmou sebou své protivníky, vole! :D:D:D

   Smazat
  13. 16:08 Nesporně máš pravdu! Ten v 9:08 nazývá putleroffce Slovany - chycht! Jenže původním, dnes prakticky vyhynulým Rusem je nordicko-slovanský árijec, který je disciplinovaný, svobodomilovný a spíše faustovský než fatalistický - stejně jako Švédové, Dánové či Němci. Fatalistická "slovanská duše" je reakcí ruského lidu na otroctví, které jim pomohla vydržet, aniž by riskovali své životy při vzpouře. Tato idea byla povzbuzována, ochraňována a zneužívaná mongolsko-byzantsko-židovsko-komunistickými vládci euroasijské říše. "Slovanská duše" je ve skutečnosti "otrocká duše." (V angličtině: slavic soul - slavish soul.) Je to sen árijského muže uvrženého do otroctví, ochromující práce a života v ponižujících podmínkách, jehož předkové byli vyhlazeni etnicky cizími elitami, a který nemá vůli čelit realitě a postavit se svým pánům!

   Smazat
  14. 16:13 Ale kdo tohle zavinil?

   Smazat
  15. 16:34 Moskovitská agrese proti nordické Rusi! Tedy Novgorodské hanzovní republice. A tak jako byl Ivan IV. po matce potomkem mongolských vládců Zlaté hordy, byla Moskovie sama jen ulusem oné říše Mongolů! Jak řekl již markýz de Custin: „Grattez le Russe, et vous verrez un Tartare“ (podrbej Rusa a najdeš Tatara)! Rudožvásty místnch užgryndanců vycházej z neopodstatěný propagandy že kdosi civilizovaný usiluje nechat si vomrznout prdel v nějakým zapadákově kde lišky dávaj dobrou noc. Realita je opačná - to ruskej Mongol se tlačil k nezamrzajícím mořím, tedy hlavně k Baltu! A tlačí furt už celejch 500 let - https://cs.wikipedia.org/wiki/Livonsk%C3%A1_v%C3%A1lka
   Tehdy ho zastavil Livonskej Řád! Dnes NATO ... byli zatlačený zpět od Baltu, tam co byli za Ivana IV.!

   Smazat
 2. Proboha, jak je to mozne, kdyz maji Rusove ty nejlepsi zbrane?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proboha, jak je možné, že někdo položí otázku, která s tématem nemá nic společného? Nejde o to kdo má, nebo nemá nejkvalitnější zbraně. Jde o to, kdo jich vyrobí nejvíc na světě, koho přinutí, aby ty zbraně nakoupili a čemu ty zbraně slouží. Nejvíc zbraní vyrobí USA, nejvíc zbraní prodá USA, největší zisk z prodeje zbraní má USA, nejvíc s těmito zbraněmi válčí USA, nejvíc obyvatel planety země s těmito zbraněmi zabije USA, nejvíc nutí ostatní státy na světě, aby kupovali jejich zbraně USA. Aby se mohly zbraně vyrábět, musí se vytvářet ve světě války a USA jsou angažované ve všech válkách, které probíhají. Žádný prezident USA si nedovolí omezit jakoukoliv válku. Jeden to zkusil udělat, když v předvolebním boji slíbil, že zastaví válku ve Vietnamu a zbrojní průmysl ho odstranil, tím že spáchal na něj atentát. Jeho bratr se snažil o to samé a dopadl stejně, dříve než se stal prezidentem. Ostatní prezidenti se už o nic takového nepokusili, věda co by se s nimi stalo a pravidelně každé volební období navyšují výdaje na zbrojení v USA. Výsledek je ve výrobě největšího množství zbraní a největšího množství zabitých lidí na světě. A ten kdo od USA nakoupí nejvíc zbraní, například za deset miliard dolarů, si může dovolit rozřezat i novináře na svém konzulátu v Turecku a USA, které poučují celý svět o demokracii a všechny války, které vedou jsou ve jménu demokracie, jenom konstatují, že důležitější je prodej zbraní a zisky jejich zbrojního průmyslu, než nějaký novinář, demokratický rozřezaný za živa agenty Sadského státu.

   Smazat
  2. Saudi nakoupili zbraně za 110 miliard a za to mohou beztrestně řezat na kousky koho chtějí, Trump se bude dívat na druhou stranu.

   Smazat
  3. Saudská Arábie si svou bezpečnost u amerických zločinců koupila NEJEN masivním odběrem zbraní,
   ale především tím,
   že polovinu těžby ropy si odebírá gratis USA.

   USA - má pouze 4% podíl na světové populaci,ale spotřebovává téměř polovinu z celkové světové spotřeby ropy a surovin.
   A proto se parazituje všude, kde to koupené vlády dovolí, a kde to nedovolí, tak tam jsou války, převraty, majdany... Příkladů nespočet.

   Podporovat světového parazita s jeho válečnickou politikou, to je smutná realita i v ČR.

   Smazat
  4. Jak je možné CO? Že byly ty drony poté zničeny? To má být v nějakém rozporu s kvalitou ruských zbraní? Nebo co jste tím zatoužil světu sdělit?

   Smazat
 3. Drony byly zničeny!

  OdpovědětSmazat
 4. 6:00
  Jestli to někomu nemyslí, tak jsi to ty, vygume. Argumenty jsou nad slunce jasné. I ten největší bezmozek snad chápe, že když výroba zbraní představuje 50 procent HDP, tak pokud by byl mír, země zhebne, Jando.

  OdpovědětSmazat
 5. Vygum byl smazán redakcí.

  OdpovědětSmazat
 6. Rusové - jsouce otevřeně vojensky napadáni panskou koalicí - by se už mohli přestat obávat své aktivní obrany, byť by při tom i útočníka poslali do tamních vod a písků ...
  Jakkoliv jejich oficiální protesty představují (dospělou) formu zdrženlivého odporu, tváří v tvář agresivitě těch US hunů nevedou (nepovedou) k urovnání syrského problému. Spíše jen jeho dalšímu prodlužování. Na celá desetiletí.

  OdpovědětSmazat
 7. Tak správně vše zveřejnit ať se Rusko s usa teroristy nemaže čím víc lidí to bude vědět tím líp.

  OdpovědětSmazat
 8. Já zase obviňuji Rusa za anexi Krymu a za použití otravné látky proti Ruským občanum ve V.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte svá obvinění čím podepřít?

   Smazat
  2. 9:36 Ať slepičí rozum pěstovanej v nejlepších tradicích havlistického lhaní. Třikrát hurá !

   Smazat
 9. To jste tak hloupej nebo naivní,že jste neviděl Ruské fašuony na Krymu? Nebo zveřejnění dvou Ruských agentu, kteří ve V.B rozšíříli NOVIČOK? Ale vy a vám podobní proruští hlupci, nikdy nic nepřiznáte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10;16
   Celej svět si dělá Veřejných Blbců prdel,jen ty trotle maxime věříš zpackenejm lžím:-)

   Smazat
  2. 10.35 Ve mě zase GB vyvolává asociaci GREAT BABOONS.

   Smazat
  3. 10:35 Jak píšete, celej svět ví, že Rus lže. Pouze Rus si myslí, že je křišťálově čistý. Není těch lží ze strany Rusu už nějak moc? Černobyl,neoznačení voj. na Krymu, Ruský doping sportovcu, sestřelené letadlo nad Ukr.,akce NOVIČOK stále málo? A Rus lže a lže. Jen vygumované ruské stádo jako tady věří těm ruskejm lžím.

   Smazat
  4. Propablba 11:40

   Černobyl zatloukali Sověti a ne Rusové, milé nechápavé vemínko. Jiná ideologie, jiná země. Rusové se se sovětskou ideologií rozloučili před téměřt třemi desetiletími. Kapiš, ocásku?!

   Vojáci na Krymu byli umístěni podle dlohodobé dohody mezi Ukrajinou a Ruskou federací. Vojáci vyšli do ulic, aby zabránili krveprolití, které na jiných místech Ukrajiny páchali v té době banderovci. Ty na rozdíl od slušných lidí zjevně držíš palečky.

   Novičok je anglická PR zpackanina. Už jen ukrývání svědků a průběh jejich otravy ukazují, že režiséři jsou jinde, než v Kramlu či na Lubljance. Jen blbeček věří propagandě Malé Británie.

   Je úsměvné když o "vygumovaném stádu" píše typický stádní vygum.

   Smazat
  5. 12.31 Jak jinak,zase jeden poblozněnec co vypráví pohadky. Když už jseš u toho vemene, vemeno, jaký že je rozdíl mezi Sověty a Rusy, žádný pouze v tom S a R stejně agresivní ty vemeno z prasete. Jinak vše stejné. A ti tvoji neoznačení vojáci " vyšli do ulic aby zabránili krveprolití " strejdo tohle říkej na 1 máje soudržce Semelové, tomu muže věřit pouze takovej magor jako ty.. A o tom NOVIČOKU je zcela zbytečné něco psát. Kdo viděl ty rus. agenty GRU v rus. telev. má jasno, troubo sputniku.

   Smazat
  6. 12:31 Jo, vygum to někde slyšel, tak to muší bejt pravda. Říkali to v rádiu, pšísahám.

   Smazat
  7. 10:16

   To jste tak hloupej nebo naivní, že věříte všemu, co vám během informační války nakuká propaganda, ať je to s rozumem a logikou sebevíce v rozporu? Rusové jsou na Krymu nepřetržitě snad od vzniku SSSR, po rozpadu SSSR na základě platné dohody s Ukrajinou. Co to tedy má značit? Mělo by se připojení NDR k NSR přehodnotit na "anexi"?
   Kterou z těch mnoha alternativních telenovel o atentátu na již bezcenného bývalého agenta, máte na "mysli"? Můžeme se pobavit, protože vy sám evidentně nemáte dost mentální kapacity, abyste viděl ty gigantické rozpory v tom všem.

   Smazat
  8. Přestaňme si hrát na to, že NR je něco víc, než běžný tu dobře, jindy mizerně z ruštiny přeloženej putleroffský hoax! Součást to hybridní války vedené a financované vorující kremelskou klikou! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%A8%D0%93%D0%9D%D0%A8%D0%93%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B52.jpg

   Smazat
 10. Ad 10:16 - ani hloupý, ani naivní. Jde jenom o to dokázat si správně odpovědět na řadu zásadních otázek, jako třeba proč se západní země, včetně USA, tak hluboce zajímají o svobodu a demokrácii v cizích zemích a nerespektují jejich státní zřízení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:30 Západní země a USA bojují proti fašistickým režimum. Právě takovému, jako je dnes v Rusku..Ruský fašismus se nedá respektovat.To ale asi vy rusofilcka nepochopíte.

   Smazat
  2. USAmani a EUmani věrni svým ideovým předkům a vzorům finančně a výcvikem pomohli probudit ukrajinský fašismus. Tam je fašismus, ty jeden blbečku 11:52.
   Ale marno vám cokoli povídat, vy máte nosánek až po ouška hnědý od anglosaských řití.

   Smazat
  3. Anonymní 11:52

   Jak to tak vidím, USA mají asi skutečně poslání od boha, jak to sami říkají. A fašistické režimy jsou rozeseté doslova po celé Zemi. Dokonce už od dob vzniku USA, protože USA od té doby nedělají nic jiného, než vedou války. Vůbec prvními fašisty byli zřejmě indiáni, pablbe.

   Smazat
 11. 11:52
  Místo mozku pytel s pilinama trotle,to je výsledek inkluze a pohadrákových lži.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vyrvali ti Caps lock z klávesice a smajlíkovač nebo co? Nebo jen napodobuješ rudoprdí puch? Mám novej sprej na putlerium a potřebuju si ho vyzkoušet, ale nemůžu ho nikde vydetekovat ....

   Smazat
 12. Američani - vy svině,vy váleční štváči..brzo Vám začnou v Sýrii zcela zaslouženě padat letadla.Jste odpornej národ,odpornej.

  OdpovědětSmazat
 13. 11.52 - klasickej blbec,ošukanej evropskou pornohodnotou Jandou...

  OdpovědětSmazat
 14. 11.40 - přiblblej USA kolovrátek..hodno tak akorát k politování tohoto mdlého ducha.

  OdpovědětSmazat
 15. Je jasné, že se vždy a v každém národě najde několik málo zaslepencu, koloborantu, kteří budou inklinovat k té druhé "správné" straně, tak jako vás 5 pitomcu. Ale to, že vás je tak nepatrná hrstka mne uklidňuje ČUS KOMICI.

  OdpovědětSmazat
 16. 14:10
  Jestli mluvíš o sobě a ostatních havloidech souhlasím,je vás pár a jste na odstřel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kdo by to jako měl provést? Snad né někdo z ansámblu místních užgryndaných čechomužiků - pravidelných to konzumentů výblitků lžidavida a lžidvořáka z NR, ty kremloidní posránku jehož zdechlej fotřík pjel kdysi v rámci družby s DDR spolu Merkelkou ve sboru pionýrů: "Buď vsjegdááááááááá búúúúúúúúúděěět něěěěěba, buď vjegdááááá búúúúúúděěět sóóóónce ..." :)))))

   Smazat
  2. 14:15 Hlupáku chceš říct, že vás rudejch šupáku je víc? Tak se blbe podívej na volby, kde jste skončili vy rudí. Musí to hodně srát bejt poslední co.

   Smazat
 17. Opět dva idioti v JEDNOM!:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To se o lžidvořákoj s lžidavidem přeci vědělo už dávno, že NR je pouze běžný tu dobře, jindy mizerně z ruštiny přeloženej putleroffský hoax! Součást to hybridní války vedené vorující kremelskou klikou! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%A8%D0%93%D0%9D%D0%A8%D0%93%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B52.jpg

   Smazat
  2. 7:22 vy nebudete vubec prostoduchy:-)

   Smazat
  3. 20:25 To je nápad! Mě Inčí neoblafli, natož pak tihle dva kremelský maňásci:))))

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.