Reklama

čtvrtek 18. října 2018

Rusko požádalo USA o objasnění možného přesunu DAEŠ do Afghánistánu

18. 10. 2018     russian
Rusko požádalo Spojené státy o objasnění možné přepravy bojovníků teroristické skupiny DAEŠ ze Sýrie do Iráku a Afghánistánu. V rozhovoru s RT France, Le Figaro a Paris Match to řekl ministr zahraničí Ruska Sergej Lavrov.


"Máme stále více důkazů o tom, že Američané přepravují daešáky ze Sýrie do Iráku a Afghánistánu. Jsou to znepokojující fakta, dotázali jsme se příslušných mezinárodních struktur, dotázali jsme se Američanů. Znepokojuje nás to, zejména proto, že to koresponduje s podezřením mnoha analytiků, že chtějí změnit Afghánistán na nový nástupní prostor DAEŠ", zdůraznil.

Podle vyjádření ministra se zejména teroristé DAEŠ "usazují na severu Afghánistánu".

"To znamená že těsně u Střední Asie, našich spojenců a strategických partnerů. Je to velmi vážná otázka a budeme se dožadovat, aby v ní bylo naprosto jasno", dodal.

Dříve Lavrov uvedl, že USA se pokoušejí využít syrské území na východ od Eufratu k vytvoření nezákonného kvazistátu.

7. října média napsala, že vrtulníky koalice pod vedením USA přepravily několik teroristů DAEŠ ze syrské provincie Dajr az-Zaur .

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

33 komentářů :

 1. Není třeba nic žádat, protože USA sponzoruje a financuje po celém světě terorismus a vyzbrojuje teroristy, kteří rozvracejí celé státy a politici z USA je pak nazývají rebely, kteří hájí lidská práva v té které zemi. Pokud USA přesunuje teroristy ze Sýrie do Afganistanu, je to proto, že z Afganistanu se budou tito teroristi lehce dostávat do Ruska, což je cílem, aby se přesunula teroristická válka přenesla na území Ruska a USA, pokud se bude Rusko bránit, spustí propagandu o tom, že Rusko utlačuje bojovníky za mír a demokracii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak proto pár žoldnéřů z nějakých Čech kdesi v EU zase dostalo v Afghanistánu to, co naši partyzáni dávali Němcům za protektorátu... BÁC výslužku pro okupanty.

   Smazat
  2. Přesně tak, bohužel tak to je. USA je po staletí rozvracečem normálního života na této planetě. Jsem zvědav, jakým způsobem se snad podaří USA a další spojence od tohoto zcela potlačit a snad nevznikne světová válka.

   Smazat
  3. 12:19 Moc se neradujte, až skončí USA, bude to samé nebo ještě horší dělat Čína. To dá přece rozum.

   Smazat
  4. 15:53 Tak snad nás opět zachrání Rusko. Jaký máte názor, kde je ta HLAVNÍ PŘÍČINA těchto problémů?

   Smazat
  5. Ano, co si PRAHA zasela, vaše slova: " Tohle je generace, která vyrůstala na těch sračkách z devadesátých let. Fet a totální ideologický a duchovní sračky.". Dnes jak píšete Piráti, užívejte si je PRAHO, imigranty výlučně k vám! Marihuanu všem přístupnou a dostupnou, zdarma jako zdravotní nadstandartní péči!!!

   Nyní si to konečně vyžerete i vy, my aniž bychom si vaše problému u nás způsobyly, vaší blbost vyžíráme neustále, každodenně od roku StBáckého podvodu!

   U nás díky smrdutým Skunkům z PRAHY jako je Kocáb, Dienstbier, Chvojka, Šabatovi, Šimáček, Malecký, Novotný, Mazel a další zblbla s figurantem z Chanova P. Bažo. Pražáci profesemi politologové, zmocněnci, extremisté naruby, sociální inkluzisté, redaktoři, HlídacíPes.org. atd.!

   Tito u nás dělají "revize", poté odtáhnou. Prohlásí že jsme rasisté, lháři, nažerou se zdarma. A po odchodu v PRAZE prohlásí, žádný problém neexistuje!!!

   Dneska večer jsem si ty jedny diskriminovaný v našem přístavku narychlo, rasisticky natočil. Trošku nahlas si zavzpomínali a zazpívali, kde jsou ty doby, kdy museli chodit do práce? Jsou tu za prachy daň. plátců v podnájmu asi tři měsíce a sousedi, všichni majitelé bytu je ani trochu nezajímají! Ti co si tento dům komplet zrenovovali za své peníze (video se zvukem romistiky dodám)!

   Piráti techno a tekno z aparatůrou, se rovněž neserte k nám, jak jste zvyklí a hezky pouštět na svém doma v PRAZE a pojízdně jako PRAG PRIDE.

   Zejména pro pana Mgr. Milana Hanuska, CSc., bojovníka proti rasismu, xenofobii a fašismu z Antify?

   Jen tak dál!

   Smazat
  6. Piráti pražští, plním co jsem slíbil realitu severních Čech, pozvolna pro všechny nezasvěcené, kteří žijou jako ŠABATOVI, na VINOHRADECH PRAŽSKÝCH. 6x boj s PRAŽÁKY u nás, 1x video realita ze všedního dne z 18.10.2018 (čtvrtek) 22:45 hod. Dobrou noc, pracující! Jak říká Mgr. Milan Honusek, CSc., jen tak dál! Viďte, pane Jírovče o co Vám radioaktivním chemikům v Praze jde!?

   -----------------------------------------------

   https://www.uloz.to/!gvEZyztiyYLc/jak-prazska-intelektualni-luza-zdevastovala-a-nadale-devastuje-diky-sve-zhovadilosti-a-neprisbusobyvim-individuim-severozapadni-cechy-z-prahy-je-sama-vystrnadila-a-presunula-k-nam-viz-stehovak-r-vitek-1-mkv-avi-jpg

   -----------------------------------------------

   https://www.uloz.to/!ERwj0SA258A4/jak-prazska-intelektualni-luza-zdevastovala-a-nadale-devastuje-diky-sve-zhovadilosti-a-neprisbusobyvim-individuim-severozapadni-cechy-z-prahy-je-sama-vystrnadila-a-presunula-k-nam-viz-stehovak-r-vitek-2-mkv-avi-jpg

   -----------------------------------------------

   https://www.uloz.to/!2R6AQ7Ki2lVD/jak-prazska-intelektualni-luza-zdevastovala-a-nadale-devastuje-diky-sve-zhovadilosti-a-neprisbusobyvim-individuim-severozapadni-cechy-z-prahy-je-sama-vystrnadila-a-presunula-k-nam-viz-stehovak-r-vitek-3-mkv-avi-jpg

   -----------------------------------------------

   https://www.uloz.to/!A3Zmuxa1zsPL/jak-prazska-intelektualni-luza-zdevastovala-a-nadale-devastuje-diky-sve-zhovadilosti-a-neprisbusobyvim-individuim-severozapadni-cechy-z-prahy-je-sama-vystrnadila-a-presunula-k-nam-viz-stehovak-r-vitek-4-mkv-avi-jpg

   -----------------------------------------------

   https://www.uloz.to/!51aEKbweDVpq/jak-prazska-intelektualni-luza-zdevastovala-a-nadale-devastuje-diky-sve-zhovadilosti-a-neprisbusobyvim-individuim-severozapadni-cechy-z-prahy-je-sama-vystrnadila-a-presunula-k-nam-viz-stehovak-r-vitek-5-mkv-avi-jpg

   ----------------------------------------------

   ZDE NÁŠ SOUKROMÍ REKONSTRUOVANÝ DŮM A JEDNA CIKÁNSKÁ TLUPA VE STÁTNÍM NÁJMU! DO BUDOUCNA TO ČEKÁ I VÁS! OSOLIT ZVUK A SPĚTE, NYNÍ JENOM LAŠKUJÍ?!

   https://www.uloz.to/live/!WW7wKUMgUmZO/jak-prazska-intelektualni-luza-zdevastovala-a-nadale-devastuje-diky-sve-zhovadilosti-a-neprisbusobyvim-individuim-severozapadni-cechy-z-prahy-je-sama-vystrnadila-a-presunula-k-nam-viz-stehovak-r-vitek-6-mkv-avi-jpeg-mp4

   -----------------------------------------------

   PRAŽÁK MILIARDÁŘ RADOVAN VÍTEK, KTERÝ NÁM JE SEM SESTĚHOVAL Z PRAHY A JEHO OBYDLÍ PO BUBENÍKOVI ZE SKUPINY BEATLES! PROTO VÁS PRAŽÁKY TAK "ŠMEJDY MILUJEM".

   https://www.uloz.to/!SxypWTOaxwU2/jak-prazska-intelektualni-luza-zdevastovala-a-nadale-devastuje-diky-sve-zhovadilosti-a-neprisbusobyvim-individuim-severozapadni-cechy-z-prahy-je-sama-vystrnadila-a-presunula-k-nam-viz-stehovak-r-vitek-7-mkv-avi-jpg

   -----------------------------------------------

   Pražáci viníci, již spytujete svědomí, vedou vás Piráti, tak si do nich, nenechte od nás PŘIBLBLE KECAT A POROUČET! Vše zhlédněte to je u nás mírná REALITA!!!

   Ramón. Vše, vždy pečlivě zálohováno Piráti pražští!

   Smazat
  7. ...nepřizpůsobivým individuím... Oprava překlepu.

   Smazat
 2. Jestli o tom Rusové vědí, tak určitě vědí kdy a kudy jsou DAEŠ přepravováni. Není nic jednoduššího jak je sundat z oblohy, nebo rozbombardovat na zemi. Jaképak dotazování. Je to jasné porušení všechn dohod. Vysvětlit by to bylo možné jen tak, že tito tzv. bojovníci za demokracii jsou převlečení američtí vojáci a ty je třeba uklidit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, bojovníci za demokracii jsou převlečeni amíci.Důkazem je havárie ukrajinské stíhačky, ve které byl nalazan americký pilot.

   Smazat
  2. 7.04 Ona je také otázka, čí občan v době sestřelu dopravního letadla plného cestujících UKRAJINCI pilotoval ukrajinské letadlo v prostoru sestřelu...

   Smazat
  3. 7:04 Typický duševně chorý proruský lhář. Přesně tak lže Ruská propaganda, o Sripalovi a agentech. Nikde se žádný pilot USA nenašel ty prolhaný ZMRDE.A že Rus sestřelil dopravní letadlo, tak to je snad jasné, žádné pochyby.

   Smazat
  4. 11:46-jediné pochyby mám o Vaše duševní zdraví!

   Smazat
  5. Divím se Kurdům ,že si nechají házet bomby na své hlavy !!! Proč nevezmou Amické základny útokem ,jen Kurdy využili a zradili!!!

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. 11:46 Tou kauzou se Skripalem se ruské tajné služby dokonale odkopaly. To teatrální vraždění, které je tak typické pro zrovna pro ně se jim nakonec vymstilo. Střelit z deštníku do nohy kuličku napuštěnou ricinem, použít k otravě radioaktivní plutonium nebo použít bojovou nervově paralytickou látku, to opravdu nesvědčí úplně o zdravém rozumu.(Ostatně jakákoli vražda nesvědčí o zdravém rozumu.) Dalo by se to přeložit asi tak: My jsme největší frajeři, na nás nikdo nemá, My můžeme všechno. GRU se nějak pozapomněla přizpůsobit nové době: kamery, stopy na sociálních sítích, veřejné databáze atd. A ještě udělali z Putina lháře, když v televizi tvrdil že to jsou civilisti:))) Tak
   jestli si někdo někdy dal vlastní gól tak jsou to tihle klauni ...

   Smazat
  8. 17:01 Mě to připadá, že prostě GRU přecenila svoje síly. Může to být v rámci boje o prestiž a moc mezi FSB a GRU. Ti agenti určitě nejsou hloupí nebo úplně neschopní. Jen jim prostě nevyšel tento úkol. Mohla být už chyba při výběru týmu, možná jim vůbec nesedl tento typ akce. Přeci jen se do té doby spíš dobře angažovali v operacích jiného typu na Ukrajině nebo tuším v Čečensku. Nevím, jak to v GRU chodí, ale předpokládám, že se takový rozkaz neodmítá. Podívejte se na záznam jejich pohybu v Anglii. Kamery na každém kroku. Takhle to vypadají totálně neschopní, ale bez kamer, které pak následně rozjely ztotožnění by to bylo úplně jiné. No a pak je tu samozřejmě někdo uvnitř GRU, kdo občas dá nějakou tu informaci. A to asi Rusy tíží nejvíc. Protože neví, co za informace ví protistrana. Proto už všichni mají instrukce jen k jednomu slovu: POHÁDKA. Kolik lidí tady bránilo "podvržené" fotky z letištního terminálu? A pak jim ti neexistující vymyšlení Rusové vystoupí v televizi se slovy, ano, jsme to my. A od té doby se naše Ruská úderka točí v kruhu...

   Smazat
 3. Jsem pro to, aby USA podporovaly opozici, vojensky. Nejvetsi opozici na svete maji republikani v USA. At vyzbroji demokraty a konecne bude se moci zit klidne na zemi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svatá prostoto.....

   Smazat
  2. 23:38 Bod !!!

   Smazat
  3. 23:38, 10:52-beru, jsem také v opozici, kdo mi přidělí kalašnik?

   Smazat
  4. Rusko je brzda s Čínou a Indii , to Amoci nemohou překousnout ! Proto v Americe druha občanská válka !!!

   Smazat
 4. Osvobozene feminstky radi hur nez Cerna Ruka. Nastesti se nezmuzou na Islamsky terror. Cinnost a neco udelat neni pro ne mozne..Zvaneni jejich podporuji fanaticky Media a kazdeho obzaluji a s velkym ramusem a usvedci do vezeni. Kde poslusny soudce vynese rozsudek, nad veznem , ktery se ma obhajit a z vezeni dokazovat svoje neviny. Zuriva a bezohledna nenavist se nevyhyba ani jejich sestram v utrpeni ,-zenam a v tenisu to vitezka dostala naplno.
  Taktez rodiny a deti obvinenych hodne trpi verejnou propagandou na jejich docasne zlocinne muze I a maji dopad na cele rodiny. Nekolik utoku proti "Nasilnikum selhalo. Na Trumpa a dalsi. Na soudce Kavanaugh se na nas vyritila a rozpoutala uplna Verneovka a take Dumasovi Tri Musketyri po 15, 30 a 40 letech. Tak Feministka iobvinila tohoto K. /a tedy I jeho rodinu/ ze provadel Gang-Rape na ni. Tedy hromadne nznasilneni. Ale uvedla ,ze dalsi tyden uz zase bezela pro dalsi Gang-rape a zrejme byla toho naruziva a pokracovala casto byt "Obeti" jeste po nejaky cas. A po 35 letech se rozhodla ,ze "zlocin" Odhali a teprve kdyz mel byt K. nakam umisten prislo "vysetrovani" , ktere jako v mnohych pripadech se jevi jako Taskarice , bohuzel Tragicka...
  Jisty sef z MMF /IMF/ KAHN se odhlasil z hotelu a odjel na letiste za nekolik hodin byl zatcena obvinen ze sexualniho utoku na uklizecku z hotelu. Kahn je bohac a muze si poridit hezky holky vsude kam prijede...Ovsem uklizecka v pracovnim zaspinenem odevu , ktera meje koupelny a hajzly a vyblitiny a ja nevim co jeste vsechno !!, po hostech byla neodolatelna , taky z duvodu ,ze Kahn musel byt odstranen z MMF, aby tam dostali tu s tim prazdnym ksichtem, ale poslusnou az za hrob Groupie...
  Na vysokych a universitach radi metoda uz okolo 100 let stara v USA , Metoda Roztrzene Halenky. Drive to kazdej odzival , ale nyni...Feministky jdou za vedoucim a maji pozadavky a dalsi a dalsi. Ale kdyz se nekdy zasprajcuje a nechce povolit nesmysly nastoupi na nej feministka s roztrzenou halenkou a uz je ve vezeni. Vedouci. Na jeho misto se pak prideli samozrejme ,feministka !!!A tak to pokracuje porad...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prcackarky vsech zemi se spojily i s buzeranty a vsemi perverty. Toto vse vzniklo za cernocha Onany jez je navic polobuzna ,video na Utube Vse propaguje Biden a dekuje zidum za zavedebi do zivota ,dnes je jiz bezne ze ona si necha ptaka prisit a on uriznout neb se narodili ve spatnem tele .Sedmdesaty dedek zacne chodit jako stara kurva v damskem obleceni a na podpatkach a Hollywood mu tleska ve stoje za odvahu ,to je dnesni Americka a jeste se zde najdou volove kteri ji tleskaji

   Smazat
 5. Je to naprosto jasné přesunují je pro pozdější použití je třeba aby RF byla připravena.

  OdpovědětSmazat
 6. Pro Anonymní19. října 2018 11:46

  Myslíš tohoto neexistujícího amerického pilota národní gardy USA podplukovníka Setha Nehringa, co stojí před ukrajinským SU-27 (pravděpodobně to, které s ním spadlo) ?

  https://pbs.twimg.com/media/DpxJxC-XUAA_k0P.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/DpxIzKBW0AAPnrj.jpg

  Milý kolego, samy USA potvrdily jeho smrt na Ukrajině:

  http://www.thedrive.com/the-war-zone/24293/lt-col-seth-jethro-nehring-was-usaf-f-15-pilot-who-died-in-su-27-crash-in-ukraine

  https://abc30.com/fresno-based-fighter-pilot-killed-in-ukraine-identified/4505215/

  Takže na základě těchto informací lze konstatovat, že prolhaný zmrd jsi ty sám !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:44 Je to duševně chorý západní lhář.

   Smazat
  2. Rusům se to vůbec nepovedlo, stejně jako další věci. Sestřelení letadla, dovolenkáři na Ukrajině atd., atd, atd., atd. Lži Ruska se dostávají na světlo. Už opět nejde zapírat, takže jediné co zbývá je situaci zlehčovat. Obhajovat Rusko je podobné jako obhajovat prezidenta Zemana, obhajuje se neobhajitelné. Rusové jsou patláci, to Saudové v Turecku, tojsou jinačí kabrňáci!:)))

   Smazat
  3. 17:04 - jedno lhaní ti nevyšlo, americký čípku, s tím "neexistujícím" pilotem v ukrajinské stíhačce. Myslíš, že se ti někdo bud věnovat s těmi tvými dalšími lžemi a nenávistí. Americkým čípkům zřizují v Dobřanech zvláštní pavilon a klecová lůžka. Už sis rezervoval?

   Smazat
  4. 17:04 Oni lžou všichni jak Rusové, tak Američané, Francouzi, Angličané i Němci. Jeden druhému si nemají co vyčítat. Kdyby naše a nejen naše média informovali pravdivě a nezaujatě, tak by jsme se možná dozvěděli i pravdu, ale takhle víme velký kulový.

   Smazat
  5. 17:04, a ještě jsi zapomněl na Trumpa, ten taky není úplně v Matrixu. Je to v podstatě takový lži president, že?

   A s těmi Saúdy, já si myslím, že za tím jsou bezpochyby Rusáci. Jen oni můžou dělat tak strašné věci, tohle by Saúdi nikdy, nikdy.. Vždyť prokristrapána předsedají sekci OSN pro lidská práva! Saúdi tvrdí, že došlo jen na pěstní souboj a já jim to věřím.

   To Rusáci unesli Chášudžího na ruskou ambasádu, když se vracel od Saúdů sice s monoklem, spokojen a s razítky. Je to dokázáno podle kamer a pachových stop. Na ruské ambasádě ho mučili, zabili a rozčtvrtili, a postarali se, aby se záznam z toho donesl turecké policii, kterou mají pod palcem. Jenže turečtí policajti zjistili, že kyselina sírová, ve které ho rozpustili, musela být jen 72%, ne 96%, a taková se vyrábí jen v Rusku.

   V ten den také přiletělo z Moskvy pět agentů GRU, kteří následně odletěli ten samý den Aeroflotem přímo do Moskvy. V hotelu, kde bydleli, se našel prázdný barel od 72% kys.sírové s etiketou v azbuce.

   Takhle to bylo a ne jinak. Kdo tvrdí něco jiného, je kremelský špion a nepřítel státu.

   Smazat
 7. Takhle se to dělá.
  Vymyslíš echt pitomost a pak kolem tý pitomosti napíšeš krátkej údernej článek. (V dlouhým článku by se člověk do pitomosti mohl zamotat)
  Super.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tě děláš v Bakalovinách nebo v Babiš-pressu, že to tak dobře znáš?

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.