Reklama

pátek 5. října 2018

Senátní kandidát Ivan David v barvách SPD: Chceme řešit problémy, které ostatní nechtějí vnímat

Ivan David
5. 10. 2018     Parlamentní listy (rozhovor)

„Váhal jsem ne proto, že mě oslovila SPD. Volil jsem ji, protože v dnešní nabídce jediná dává jakousi naději, že se vyhneme špatným koncům, ke kterým naše země směřuje. SPD je protestní strana s pokračující diskusí o programových otázkách, která má ve svých řadách bývalé členy pravicových i levicových stran, kteří byli zklamáni jejich vývojem,“ prozradil Ivan David, který se bude ucházet o místo v Senátu za SPD.

Patříte k výrazným osobnostem mezi kandidáty do Senátu, jak se ale bývalý přední politik sociálních demokratů ocitnul na kandidátce SPD?


Jsem bezpartijním kandidátem a byl jsem osloven. Váhal jsem ne proto, že mě oslovila SPD. Volil jsem ji, protože v dnešní nabídce jediná dává jakousi naději, že se vyhneme špatným koncům, ke kterým naše země směřuje. SPD je protestní strana s pokračující diskusí o programových otázkách, která má ve svých řadách bývalé členy pravicových i levicových stran, kteří byli zklamáni jejich vývojem. Slovo „protestní“ se používá jako dehonestující, jenže zdaleka se vším souhlasit nelze, protestovat je správné.

Čím vás toto hnutí hlavně oslovilo?

SPD chce řešit problémy, které ostatní nechtějí vnímat. SPD hledí do budoucnosti, ostatní politické strany se tváří, jako by současnost byla skvělá a měla trvat věčně. SPD jako jediná chápe, že naši občané mají být zbaveni identity, aby byli jako beztvará neorganizovaná masa lépe ovladatelní. SPD chápe, že si občané ČR musejí uchovat vlastnosti politického národa, který bude schopen vzdorovat nárokům budoucnosti. SPD klade důraz na podíl všech občanů na rozhodování i těch nejzásadnějších otázek.

Souhlasíte se všemi názory SPD? Nebo jsou nějaké okruhy, kde se neshodujete?

Bylo by nanejvýš podivné, kdybych se shodoval s každou větou programu. Účastnil jsem se jednání o programových otázkách v rámci přípravy komunálních voleb a bylo vidět, že v SPD existuje na některé otázky dosti široké spektrum názorů. Probíhala věcná a tvrdá diskuse. To není chyba, to je důležité. Z více názorů může vykrystalizovat ten nejlepší, nejpřijatelnější. V degenerovaných stranách jde program stranou a mluví se jen o tom, koho podpořit do funkce. Jednota ve formě pasivního přijímání shora nadiktovaných řešení je k ničemu. Pokud bych měl uvést konkrétní příklad za sebe, vůbec si nemyslím, že EET je zcela špatná věc. Pro část podnikatelů a živnostníků je to nepříjemnost, ale je spravedlivé, aby daně platili všichni.

Kde vidíte největší problémy Prahy 12? Na co konkrétně byste se chtěl zaměřit?

Senát komunální problémy neřeší, všichni to vědí, ale někteří kandidáti slibují to, co nemohou splnit. Senát se totiž může vyslovovat ke všem zákonům s výjimkou rozpočtu. Senátor ale může pomoci zprostředkovat informace, pokud má kontakty a zkušenosti. Největší problémy volebního obvodu se týkají dopravy a developerských projektů na nevhodných místech. Senátní obvod 17 ale nezahrnuje jen Prahu 12, ale také části obvodu Praha 4 a Praha 15 i nejjižnější část levobřežní Prahy. Všechny městské části mají vlastní specifické problémy. Když po volebním obvodu jezdím, všímám si hlavně na řadě míst rozbitých silnic a chybějící infrastruktury.

Tomio Okamura prohlásil, že je pro zrušení Senátu, kdyby se opravdu hlasovalo, byl byste pro jeho zrušení?

Pokud by funkce Senátu byly zajištěny jinak a lépe než dosud, nemusí Senát existovat; a v tom případě bych souhlasil s jeho zrušením.

48 komentářů :

 1. Ve vesmíru existuje takové rčení: "Volím toho, kdo volí mne." , Ivane Davide. Tedy: Kdo jsem, kdo jsme?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zástupce vesmírných civilizací?

   Smazat
  2. 15:08 Jo, Hi.

   Smazat
  3. Jediný tvůj hlas nestačí. Proto jsi tak osamělá, vesmírná civilizace 14:40.

   Smazat
  4. Kurva jak se jmenuje ta židoffská coura Clintonka pravým jménem? Vždycinky to zapomenu! Poříd oi ní píšeš, jak má mít co kecat do US zahraniční politiky ....

   Smazat
 2. Mne zase zklamal dr.David.Pripojeni se k Okamurovi mluvi za vse.Tam az dosel demokrat.Vizitka ubohosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bagoune, Bagoune, mluvíš jako mainstream nebo tvoje milovaná ČT.

   Smazat
  2. Bagoun používá jen obecné urážky, na víc se tahle sorta řízená ČT nezmůže. Používají stejné metody jako minulý režim, i když proti němu jinak nepřetržitě bojují.

   Smazat
  3. Bagoun 16:12 ten má ale rozhled! Hádám, že na úrovni vzrostlé chudobky.

   Smazat
  4. Ať žije slepičí rozum pěstovanej v těch nejlepších tradicích havlistického lhaní.

   Smazat
 3. 16:12
  TY SEŠ DEMOKRAD JAKO KRAĎOUSEK A SPOL......HUBOU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putleroffci NEPROŠLI! NO PASARAN! - http://forum24.cz/bojovnici-za-zachranu-civilizace-zustali-trcet-pred-hradbami-senatu/

   Smazat
 4. 16:12 Bagoune ! Rozhodnuti dr. Davida je spravne !

  OdpovědětSmazat
 5. Tentokrát souhlasím!

  OdpovědětSmazat
 6. Program SPD je pro rozumné lidi jistě táhnoucí. Ale jak chceme mít přímou demokracii, když nemáme ani tu nepřímou, nezprostředkovanou několika sty politických stran a hnutí? Nezdá se vám, milí voliči, že jsme všichni pro srandu? Oč jsou ukrácení v Británii, Německu či USA občané, když tam mají partají, že by je spočítal na prstech jedné ruky? A pak se divíme, že nemáme lidi do práce a musíme dovážet migranty z Ukrajiny! Je na čase, aby daňoví poplatníci nemuseli podporovat lidi štítící se práce a proto jdoucí do politiky!
  Pane doktore Davide, myslíte, že se Vám podaří něco z toho českého politického blázince vyléčit?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Program SPD je pro rozumné lidi, teď ještě ty lidi sehnat.

   Smazat
 7. Nemám ambice léčit cizí ambice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :))
   Prosím doktore, jaký máte názor na katolickou církev ? Děkuji*

   Smazat
  2. CO TAK NAHRADIT TY SATANISTICKÉ STRANY KDU A ČSSD,

   zcela novým,KSDH ,tedy Křesťansko sociálnim demokratickým hnutim,které by převzalo skvělý Národni program občanů voličů,který již existuje,
   JEHOŽ PRVNI BODY JSOU POD BUDOPUCNOST ČR PANEL MODŘANY

   podivejte se tam a napište proč se vám nelíbi a zdůvodněte to.
   OSV nepolitická Společnost prozatim špiček voličů by mohla opravdu vytvořit Hnuti Tři hvězd a dát si KSDH na triko!

   KDO JE PROTI,AŤ ZDŮVODNI PROČ!

   Smazat
  3. KDO BUDE CHTIT ŘEŠIT PROBLÉMY A VYHRÁT VĚTŠINU.

   v Parlamentu bude muset být vynalézavý a zejména

   UVÁŽIT JAK OBEJIT ZDEGENEROVANÝ TISK A TV a nejen to navrhujeme tady v nepolitické OSV zkusit vytvořit úplně nové možnosti pro voliče,kteři prakticky nemaji koho volit, než zprofanované strany,které už maji svoje vyjeté koleje a dost možná,že nás domorodce,kteři se prozatim nedokáži bránit, do toho průšvihu zatáhnou a bude to tady ten blbákov DÁL!

   CHCE TO aktivovat ČESKOU ŠKOLU OBČANŮ ,kteři se teprve budou muset naučit nejen jak křižit kusadla,ale i ptát se

   KDE JE NÁŠ BIFTEK A NE SE DÁT OBLBOVAT KORÁLKY,PRŮPISKAMI A KOBLIHAMI!

   Smazat
 8. Má představa skutečně demokratické obce

  Příklad pro obec o cca 7 000 obyvatel

  Obecní zastupitelstvo by mělo 7 volených poslanců, kteří by monitorovali práci malého počtu obecních úředníků. Skutečnou rozhodovací pravomoc by však mělo veřejné shromáždění, které by se konalo čtyřikrát za rok. Veřejných shromáždění by se, dle mého odhadu, zúčastňovalo cca 400 obyvatelů obce, a kdyby bylo na programu něco mimořádného i o několik stovek víc. Na těchto zasedáních by se stanovovaly sazby obecní daně, schvalovala by se nová obecní nařízení, diskutovalo by se o obecních účtech, zvažovaly by se plány výstavby, atd. Tato čtvrtletní veřejná shromáždění by představovala nejvyšší úroveň obecního zplnomocnění. Sedmičlenné obecní zastupitelstvo by předkládalo tomuto shromáždění svá doporučení. Rozhodnutí by se přijímalo zvednutím ruky. Písemné tajné hlasování by mohla požadovat víc než třetina přítomných. Občané, kteří by se zúčastňovali veřejných shromáždění, by měli velkou pravomoc. K obecnímu referendu by stačilo, prostřednictvím veřejného shromáždění získat patnáct podpisu, což by se stávalo velmi zřídka, protože by byla naprostá většina rozhodnutí realizovatelná skrz veřejné shromáždění. Každý, kdo by přišel na shromáždění, by byl mandatér, každý, kdo by zůstal doma, by dával mandát schůzi.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A všichni ti co by tam přišli, pokud po n-té, by měli přehled o všech souvislostech, relevantních skutečnostech, reálných možnostech, rizicích ... a uvažovali by strategicky. Samozřejmě. Štefane, s Vámi by bylo dobré dát si vědomostní test. Možná byste vystřízlivěl. Taky jste zvonil klíči?

   Smazat
  2. TAK ŠPATNÁ VAŠE KONKRÉTNI PŘEDSTAVA ZAS NENI ŠTEFÁNE

   Mohlo by se to zkusit nějak dát do shody s kapitalismem a udělat z toho Akciovou společnost,která by mohla mit i dividendy.

   NEPOLITICKÁ OSV SI ZAČINÁ ZNAČIT NEJLEPŠI PŘISPĚVKY A TAK TAM ZAPÍŠEME I VÁŠ.

   Potřebujeme však my i vy ohlasy,proto váš nápad opakujte a zkuste ho rozvinout ve smyslu jakési Akciové společnosti,aby to bylo ještě atraktivnějši,když by šlo i o peníze.
   Musi totiž být i někdo,kdo se postará o úspěch,nebo si myslíte,že by to nešlo a proč?

   Smazat
  3. VZHLEDEM K TOMU,ŽE POLITICKÁ TŘIDA ŠMEJDŮ ODMITÁ

   přimou občanskou demokracii, A TIM I VOLIČE,otevřenim diskusnich rubrik na jejich webech,které jim platime a oni z nich dělaji jen mrtvé plakáty a odkopávaji své voliče na FB k tomu zmetkovi ZUCKERBERGOVI mohlo by být zajimavé,kdyby se vám podařilo zajistit pro váš nápad a možná i obec VLASTNI WEB.
   Viděli jsme některé opuštěné avšak výkonné weby,které by se daly dokonce i použit opakovaně avšak musi být někdo,kdo by na tom nejen chtěl vydělat-žijeme v tom svinském kapitalismu-,ale měl by zájem svoje představy rozvinout.
   Pokud by jste chtěl v diskusi v tomto smyslu pokračovat můžete být možná i úspěšný.
   Jsme připraveni o tom vést s vámi veřejnou diskusi,třeba i prozatim zde na NR!

   Smazat
  4. SPOJENI AKTIVISTŮ OSV JE ZAJIŠTOVÁNO FIRMOU

   pokud si to zdejši aktivisté pamatuji
   pomoci firmy www.sbohempevnalinko.cz na jejichž webu najdete pokyny jak si ve vlastnim zájmu zajistite svůj telefon tak,aby měl status PEVNÉ LINKY I KDYŽ BY TO BYL MOBIL nebo dostanete na obrazovku váš individuálni telefon zdarma.
   Je to tzv IP telefon,kde za nizký peniz se můžete i zeptat,zda vašemu klokanovi v AUSTRÁLII DALI PRAVIDELNĚ NAŽRAT!
   Kdo chce v budoucnosti něco znamenat, bez spojeni se neobejde,tak to pane Štefane pokud se chcete něčeho zůčastnit,klidně už dnes zajistěte nebo taky ne?
   Odpověd můžete dát,když budete chtit zase tady na NR a to plati i pro ostatni mizery a rebely či co vlastně jsou.

   Smazat
  5. 20:47 Štefan (Forgáč?)

   (-1-)
   Bagoun nahoře (16:12) to vyjadřuje nevrle, ale - snad s výjimkou té "ubohosti" - nemá bohužel úplně nepravdu.

   (-a-)
   Zastánce demokracie a zejména republikán nemůže vsadit na prefíkaného pseudopolitického podnikatele jakým je Okamura. Co Dr. Davida k tomuto nešťastnému (abych neřekl zoufalému) kroku vedlo, nad tím se musí zamyslet on sám. Pokud přitom na něco přijde a sdělí to ostatním, bude to jistě prospěšné.

   (-b-)
   Pokud jde o samotný výsledek MUDr. Ivana Davida, 2.318 voličských hlasů - z 91.456 oprávněných a 44.511 hlasujících - nelze nazvat ani katastrofou, ani úspěchem. Kdo čekal víc, byl politicky naivní. Je to jen jeden z mnoha příkladů dokládajících, že charakter, inteligence a slušné chování nejsou vlastnosti, které obvykle přinášejí ve veřejném životě úspěch. Tedy ve veřejném životě, jak ho známe v roce 2018 našeho letopočtu.

   (-2-)
   Jinak, Štefane, k Vašemu pojetí (přímé) demokracie upozorňuji na znamenitý článek Zbyňka Fialy ze Švihlíkové "Alternativy zdola" (a na konferenci, ke které se vztahuje):

   "Těžko hájit demokracii, když se neopírá také o demokratizaci ekonomiky. Nejběžnějšími formami ekonomické demokracie či participace jsou zaměstnanecké spoluvlastnictví (třeba formou zaměstnaneckých akcií), komunitní projekty, koncipované s vysokou mírou přímé demokracie, a družstva na principu jeden člen, jeden hlas, takže velké prachy je nemohou přehlasovat. Výhody těchto řešení se však v českých podmínkách čtou jako důvody, proč to nejde."

   Kokotko

   PRAMEN:
   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/zbynek-fiala-vyvoleny-narod

   Smazat
  6. Pane Kokotko i ostatní, ano to příjmení nosím.
   Musím přiznat to, že "mé" pojetí demokracie je praktikováno dlouhodobě a úspěšně ve Švýcarsku - viz výňatek z knihy přímá demokracie od holandských autorů Jose Werhulsta a Arjena Nijeboera - aktualizvané slovenské vydání na
   http://www.priama-demokracia.sk/files/priama-demokracia-update-2015-verhulst-nijeboer-direct-democracy-slo.pdf.

   Obce vyberajú svoje vlastné dane z príjmu a majetku. Vo Švajčiarsku vynakladajú obce na obyvateľa o niečo menej ako ústredná vláda. Beedham
   (1996) uvádza príklad obce Kilchberg (7 000 obyvateľov) na brehu jazera Zürich. Dedina sama zabezpečuje vzdelávanie, má vlastný hasičský útvar,
   domov pre starých ľudí a vlastných policajtov s dvoma policajnými motorovými člnmi na jazere. Obec poskytuje niekoľkým svojim veľmi
   chudobným občanom 3 000 švajčiarskych frankov mesačne a pomáha aj hŕstke utečencov najmä zo Srí Lanky. Obecné zastupiteľstvo má 7 volených
   poslancov, ktorí monitorujú prácu malého počtu obecných úradníkov.
   Skutočnú rozhodovaciu právomoc má však verejné zhromaždenie, ktoré sa
   koná štyrikrát za rok. Na verejných zhromaždeniach sa zvyčajne zúčastňuje
   približne 400 obyvateľov obce; a keď je na programe niečo mimoriadne, aj
   o niekoľko stoviek viac. Na týchto zasadaniach sa stanovujú sadzby dane,
   schvaľujú sa nové obecné nariadenia, diskutuje sa o obecných účtoch, zvažujú
   sa plány výstavby, atď. Tieto štvrťročné verejné zhromaždenia predstavujú
   najvyššiu úroveň obecného splnomocnenia; sedemčlenné obecné
   105
   zastupiteľstvo predkladá tomuto zhromaždeniu svoje odporúčania.
   Rozhodnutia sa prijímajú zdvihnutím ruky. Písomné tajné hlasovanie môže
   požadovať viac ako tretina prítomných, dosiaľ však túto možnosť nevyužili.
   Občania, ktorí sa zúčastňujú na zhromaždení, majú veľkú právomoc. Na
   obecné referendum stačí prostredníctvom verejného zhromaždenia získať
   pätnásť podpisov, to sa však stáva len veľmi zriedka.
   Verejné zhromaždenie obce Kilchberg znovu ilustruje absurditu kvór
   účasti (druhá kapitola). Zástanca systému kvóra by pravdepodobne povedal,
   že verejné zhromaždenie, na ktorom sa zúčastnilo 400 zo 7 000 obyvateľov
   „nie je reprezentatívne“. V skutočnosti je verejné zhromaždenie super
   reprezentatívnym obecným zastupiteľstvom. Toto veľké obecné
   zastupiteľstvo má mandát, rovnako ako tradične zvolené obecné
   zastupiteľstvo. Každý, kto príde na schôdzu je mandatár; každý, kto zostane
   doma dáva mandát schôdzi. A Kilchberg je spravovaný dobre. Tvrdenie, že
   priama ľudová správa vedie k neúspechom, tu prax ako nepodložené vyvracia.

   Štefan

   Smazat
  7. TO NA NÁPADU NIC NEMĚNI,MŮŽEME DO TÉ OBCE I ZAJET

   důležitějši,ale bude zkusit hledet občany,kteři by chtěli zajištovat realizaci a prvnim krokem bby mohla být stavba a ovládáni vlastniho webu,který by šel reprodukovat pro dalši zájemce,vyškolili by se občané,kteři by chtěli svoje myšlenky tim prostřednictvím raalizovat atp..

   Smazat
 9. Dneska se klíči nezvoní, namísto deseti klíčů máme jednu RFID kartu.
  Ale mohli bychom zvonit mobilními telefony, to by se alespoň zhroutila telefonní síť v místě demonstrace.

  OdpovědětSmazat
 10. Hlasy SPD už jsem v ve volbách dal a držím panu Davidovi palce.

  OdpovědětSmazat
 11. Tento kolaborant 3-5 procent.Těch 5 je už nerealných.budou to tak ty 3.

  OdpovědětSmazat
 12. 11:26
  PROTO se tvůj trapnej zloděj KRAĎOUSEK NEDOSTANE V PŘÍŠTÍCH VOLBACH DO SNĚMOVNY TY,ČOUDE Z OUDA ONANY!☺

  OdpovědětSmazat
 13. 11:39 Budou na tom stejně s Davidem ... tak jako všichni Onani!☺

  OdpovědětSmazat
 14. 13:12
  A TEĎ TU O ČERVENÝ KARKULCE ONANE,PARDON KRAĎOUSKOVO MLUVČÍ☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. - https://volby.idnes.cz/senat-2018.aspx

   Smazat
 15. Tak ty šašku po včerešku po vejprasku mužeš řešit, jestli ti to stálo za .to, ani ta masáž zde ti nepomohla, Davide. Po včerejšku mužeš společně s Pitomiem a Filipem žvanit tak někde v domově důchodcu, ale i tak pochybuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:48-už jste si vyměnil ty ze strachu podělané kalhoty?

   Smazat
  2. No takové volby,které jsou propolitickou třidu Šmejdů zoprganizované prolhaným tiskem a chrobalivou tv vůbec nemusi platit.
   Otázka je kdy domorodci,kteři tleskaji svému olupováni a PÁDU MEZI ROZVOJOVÉ ZEMĚ přestanou být z toho bez sebe radosti a taky přestanou tomu tleskat a daji se vyměnit za křováky z AFRIKY!

   Smazat
  3. 12.17 Ty k těm křovákum rovnou patříš. Popiš, jak by takové volby podle tebe mely vypadat a jak dopadnout.

   Smazat
  4. Ad 9:48, marně přemýšlím jak vás oslovit,snad na místě je vhodné - vy ošklivé kačatko - , jisté jste hluboce přesvědčen, že jste mu to "nandal". Vy "hrdino", asi nevíte, že každý král měl svého šaška,který byl oprávněn, mu do očí říkat pravdu. Moudrý král nevěřil svým,často proradným, rádcům. Pane Kačátko, moc jste se netrefil, svět se točí dál,tak si otevřte lahváč a pušťté si seriál v TV

   Smazat
  5. 15:51 Já nic nikomu nemusím nandávat, to jen vy nerozumíte psanému textu.Pouze jsem konstatoval, jak ti dva ŠAŠCI dopadli.A to, že ŠAŠEK David vyčníval z každého článku nezapřete. A že dopadli neslavně je také pravda, tak ,že sklidněte hormon.Lahváče nepiju a na seriály se nedívám, asi vaše zkušenost.Taková ŽENA ZA PULTEM je pro vás jak dělaná.

   Smazat
  6. 15.51
   Ty se takových voleb na jaké se ptáš nedožiješ,tak co se blbě ptáš, budeš odsouzen IS jako nevěřici k tomu,aby tě přejel buldozer a tvoje střeva postřikaji čumily,kteři tomu budou tleskat a znásilnovat ti přitom tvoji manželku.!

   Smazat
  7. Pane Kačátko, někdy bývá dobré si podiskutovat bez urážlivých slov, když nepijete pivo, tak dejte návrh a probereme to.Zajímají mě argumenty, zejména ty k vyčnívání z článků. Mimochodem mé hormony jsou v klidu a pohodě, ale kouřím jen cigarety, piji víno a ne tvrdý alkohol, Na panu doktorovi mi vadí jen jedna věc, že šel do boje pod prapory SPD. Tak co vy na to ?

   Smazat
 16. Chá chá !

  Volební výsledky pro obvod Praha 12
  Senátní volby 2018 (konečné výsledky)
  5.místo Ivan David (5,46 %)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. MÁTE PRAVDU,
   to na nezávislého kandidáta vůbecneni špatné!:-\

   Smazat
  2. 14.07 Vy se prcáte?

   Smazat
  3. Ty máš zkušenosti 15.52 jako buzik co?
   Jako buzika by tě mohli zmalovat na duhovo a potom by jsi mohl odpálit do své kakárny krasavče!

   Smazat
 17. V kavárnách straší prapodivní braši. Dřív se tam při kávě mluvívalo slušně.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.