Reklama

středa 3. října 2018

Senátní kandidát Ivan David: Že jsme úžasně prosperující zemí? Projděte se a počítejte bezdomovce. Statisíce lidí v exekuci, děti bez školních obědů. A SPD na to má program, skutečně

3. 10. 2018    Parlamentní listy
„Lidé by měli být vyděšení z toho, co se děje v zemích, kde muslimské komunity nabírají na síle. Lidé, kteří neodmítají informace a nebagatelizují je, také vyděšeni jsou,” říká pro ParlamentníListy.cz exministr a kandidát do Senátu Ivan David. Lidi, které podle něj nepřesvědčí terorismus, sekání hlav, střílení zajatců, kamenování znásilněných žen, dopadnou stejně jako ti, kteří toto za okrajový jev považovali před staletími, tedy s uťatými hlavami.


Pane doktore, dlouhá léta jste byl členem ČSSD, co vás vedlo k tomu, že jste z této strany odešel? Kandidujete do Senátu za stranu, která je označována jako extremistická a populistická, jak se s tím vyrovnáváte?

ČSSD mě svým chováním donutila, abych si položil otázku, co v ní vlastně ještě hledám. Tak jsem v lednu 2016 po 23 letech odešel. To už ji řídila tato parta, která ji dovedla ke dnešní politice, k tomu, že už nemají co nabídnout, k astronomickým dluhům, programové vyprázdněnosti a ke dnešním volebním výsledkům. Extremismus je nálepka, která má negativní konotaci, je to vlastně nadávka. Ale proč ne, přijměme to s klidnou tváří. Extremus je latinsky nejvzdálenější. My jsme tedy nejvzdálenější od nich a oni jsou nejvzdálenější od nás.

Styděl bych se být blízko těch, kteří SPD nazývají extremistickou. Jerzy Lec je autorem aforismu: „Některé chyby jsou už chybami, některé ještě zásluhami.“ Jestli by měly být politické strany, které se zasloužily o dnešní stav, „normou“, pak nezbývá než od nich být co nejdále. Pokud jde o „populismus“, což má být označení pro demagogické nadbíhání lidu (populus), tak toto označení je berlička pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou lidu nic nabídnout a jsou nuceni se tvářit, že je to od nich odpovědné. Ve skutečnosti jde o to, že hájí vlastní zájmy proti lidu. Kdo vydělá na tom, když neporostou mzdy. Oni si zvykli rozdělovat peníze, které vůbec nejsou jejich, a ještě si z toho dělají zásluhy. Občas za ně nechají draho postavit něco hezkého a zábavného. A to je právě populismus. Když není dost chleba, tak alespoň hry.

Jaký vývoj SPD očekáváte? Má šanci patřit mezi hlavní hráče na politické scéně?

SPD v budoucnu mezi hlavní hráče na politické scéně patřit může, pokud neudělá závažné chyby. To se zdánlivě dá říci o každé straně, ale není to tak. Nemůže to platit pro strany, které zjevně hájí zájmy jen úzké skupiny občanů. Něco takového se dlouhodobě neutají…

Jak vidíte svoji šanci na zvolení?

To záleží na voličích a na protikandidátech a jejich sponzorech. Hovořil bych skromněji, a to o možnosti postoupit do druhého kola, protože voliči stran, kteří by mě ve druhém kole nepodpořili, měli v předchozích volbách doposud vždy převahu. Kdybych chtěl charakterizovat, čím se liším od skoro všech ostatních kandidátů, pak je to kritický postoj ke stavu, do kterého se ČR dostala, většina ostatních s tím naopak vyjadřuje spokojenost, ostatně jim nic jiného nezbývá, protože jsou spolutvůrci a obhájci a dojiči systému. Nemohou přiznat, že mnohé jejich zásluhy byly mírně řečeno chybami. Někteří protikandidáti mají výhodnější postavení. Nejenže jsou oni nebo jejich sponzoři schopni dát víc do propagace, ale pan Pavel Fischer se stal známým jako druhý nejúspěšnější Antizeman v prezidentských volbách a podporuje ho strana, jejíž kandidát minule vyhrál.

On uvádí jako svoji zásluhu, že vyjednával podmínky vstupu ČR do EU. Skutečně jsou ty podmínky tak skvělé, když nám zrušily významnou část průmyslu a zemědělství a přivedly k nám primitivní výroby a zákaz podporovat vlastní průmysl? Tuto zásluhu by měl spíš tajit. Bývalý ministr Ivan Pilný za vítězné ANO zase prohlašoval, že si ČR nemůže dovolit zvednout platy učitelům. Já si naopak myslím, že si nemůže dovolit nezvednout. Profesor Aleš Gerloch chce obohatit naši ústavu deklarací, že „Česká republika je vlastí příslušníků českého národa a národnostních a etnických menšin, které jsou s ní trvale spjaty“. To je hezké, ale když se přivalí statisíce migrantů, co nám bude platné, co je psáno v ústavě?

O mně v iDNES.cz napsali, že jsem dvakrát za ČSSD neúspěšně kandidoval do Senátu. Ano, ale v roce 1996 jsem postoupil do druhého kola, když v Praze všude vyhrála ODS, a v roce 2004 volby probíhaly těsně po propuknutí skandálu s Grossovým bytem, to se těžko vyhrává.

Čemu byste se chtěl v případě zvolení v Senátu věnovat?

Chtěl bych se věnovat sociální patologii v nejširším smyslu. Ti, kteří nesou odpovědnost za stav společnosti, se pochopitelně tváří, že je všechno v pořádku. Není. Naopak vzrůstají demoralizace a bída. V ulicích měst se pohybují desítky tisíc bezdomovců a jen blbec může tvrdit, že se dobrovolně rozhodli pro tento „životní styl“. Třetina z nich trpí psychózou, většina zneužívá drogy nebo alkohol, pokud na ně seženou peníze, statisíce lidí není schopných „platit složenky“. Každý rok se nenarodí desetitisíce dětí, protože by je rodiče neuživili, a mnohé z těch, které se přesto narodí, nejsou rodiče schopni dostatečně zaopatřit, tisíce dětí nemají na školní obědy atd. Statisíce lidí je v exekuci.

A propaganda stále opakuje, jak jsme úžasně prosperující zemí, a proto bychom se měli starat o migranty plodící děti, které sami neuživí. Já jsem přesvědčen, že z toho pro nás žádná povinnost nevyplývá. Pomáhat i ve svém zájmu můžeme, ale tam, kde žijí.

SPD je známá hlavně zaměřením na migranty. Není to málo? Je to aktuálně hlavní problém ČR? Někteří politici tvrdí, že se snažíte lidi vyděsit, abyste z toho vytloukli politický kapitál… Hlavně se v té souvislosti mluví o islámu.

Je chyba možná i samotné SPD, že není dostatečně známo, že má komplexní program. Masy migrantů, kteří v Německu nebo Švédsku dokazují, že se nehodlají přizpůsobit, u nás zatím nejsou, ale EU pracuje na tom, abychom byli povinní je přijímat. Podpis pod příslušnou deklarací zřejmě připojí naši představitelé v prosinci. A to už velký problém je. S některými body programu SPD bych polemizoval, ale je jasné, že program je kompromisem a nepsali ho proto, aby se zrovna mně bezvýhradně líbil. V SPD jsou lidé, kteří přešli od jiných stran zprava i zleva, protože nebyli spokojeni se směřováním politiky původních stran. Dnes má ČR postavení nerovnoprávné kolonie. Ti, kteří jsou s tím spokojeni, do SPD samozřejmě nešli, zůstali v těch stranách, které zemi do tohoto stavu dovedly.

Lidé by měli být vyděšení z toho, co se děje v zemích, kde muslimské komunity nabírají na síle. Lidé, kteří neodmítají informace a nebagatelizují je, také vyděšeni jsou. Optimismus je příjemný. Definuji ho jako neodůvodněné přesvědčení, že se věci budou vyvíjet příznivě. Optimismus vždycky tak trochu páchne blbostí. Ta je v té neodůvodněnosti, v přesvědčení bez dostatku informací. Pesimismus je pravý opak, a ze stejného důvodu také páchne blbostí. Je pravda, že o budoucnosti nemůžeme mít žádné ověřitelné informace, ale můžeme čerpat ze současnosti a zkušenosti těch, kteří už naši hrozící budoucnost prožívají. A pak se lze poučit z minulosti. Žádná země, kam domigroval islám, se z toho už nevzpamatovala a dnes už lidé ani nevědí, že nebyla odnepaměti islámská. Výjimek je málo – Španělsko a částečně Balkán. Dnes jsou muslimů skoro dvě miliardy a kdysi ovládali jen nepatrné území na Arabském poloostrově.

Pokud někoho nepřesvědčí teroristické útoky, sekání hlav, masové střílení zajatců, ukamenování znásilněných žen a tvrdí, že je to okrajový jev, který se nás nebude týkat, tak uvažuje jako ti, jimž byly hlavy uťaty již před staletími. A měl by si všimnout čumilů u veřejných poprav a sympatie k tomuto šíření islámu mezi prý neradikálními muslimy. Blbci se také kdysi smáli čalouníkovi s knírkem a Židé nakládaní do dobytčáků věřili, že přežijí, protože není důvod je trestat. Málokdo četl Mein Kampf a lidé nevěřili, že tento „blábol šílence“ je programem k realizaci. Přečetl jsem si Korán. Je v něm mnoho příkladů kmenů, které odmítly uvěřit v Alláha a „druhý den byli všichni mrtví“. Prostě optimismus páchne blbostí a zlehčování nezodpovědností.

V Poslanecké sněmovně proběhl z iniciativy poslance Jiřího Kobzy seminář o svobodě slova, kde jste také vystoupil. Nakolik je podle vás u nás svoboda slova ohrožena?

Pachatelé českého „hospodářského zázraku“ a dalších výdobytků se samozřejmě snaží a budou snažit potlačit kritiku. Zatím si nemohou dovolit zavést předběžnou cenzuru, ale pokoušejí se o agresivní kampaň proti nositelům méně příznivých zpráv, nepříznivých informací ze zahraničí a kritických úvah. Přece víte, že zpočátku byly na seznamu i ParlamentníListy.cz. Pokud vím, pak ze seznamu zmizely, protože jsou příliš čtené, a tím vlivné. Jednoznačně svoboda slova v ČR a nejen zde ohrožena je, pokud ji jako jednu z hlavních občanských svobod neuhájíme.

Když se podívám na váš životopis, nelze přehlédnout, že z funkce ministra zdravotnictví jste odstoupil po půldruhém roce a z funkce ředitele psychiatrické léčebny jste byl odvolán po třech letech. Jak to vysvětlíte?


Je to dáno mými povahovými rysy. Nazvěme to třeba „nestlačitelnost“, to by nemělo žádnou konotaci. Kdybychom řekli „pevnost“, tak by to mělo konotaci kladnou, kdybychom řekli „nepružnost“, tak zápornou. Možná že hyperbankéři v New Yorku si mohou opravdu dělat, co chtějí, ale všichni ostatní se buď přizpůsobují tlaku, který je větší než jejich síla, nebo jsou odstraněni. Ani americký prezident na tom není lépe. Prostě nebudu hlasovat tak, jak mi někdo nadiktuje. Na kandidátce do Sněmovny jsem byl vždy rozhodnutím krajských orgánů odsunut na spolehlivě nevolitelné místo. Až v roce 1998 volební konference překvapivě neschválila návrh krajského výkonného výboru a řadoví delegáti mě posunuli na volitelné místo. V době, kdy se stal Miloš Zeman premiérem, neměl už za sebou většinu v politickém grémiu a předsednictvu. To už tehdy ovládali lidé, kteří je ovládají i dnes a přivedli ČSSD tam, kde dnes je.

Ctižádostiví trpajzlíci nesnesou někoho, kdo je převyšuje. Potřebovali se Zemana zbavit, potřebovali Zemanem navržené ministry odstranit. To se nejvíce daří v resortech, kde jsou silné zájmové skupiny, jako je zdravotnictví. Pamatuji se, jak Buzková obcházela poslance ČSSD, aby hlasovali proti zákonu, který jsem předložil. Nedávno zesnulý Miroslav Šlouf mi později řekl, kdo financoval mediální kampaň proti mně, a smál se, že to pro tu nadnárodní společnost ani nebylo drahé. Varoval jsem Miloše Zemana před Špidlou. Nebylo to nic platné. Později jsem napsal článek „Mýlil se Zeman…“ a Miloš Zeman podle toho nazval svoji knihu.

A Bohnice?

Milada Emmerová a David Rath mi nezávisle na sobě vzkázali, abych se přihlásil do konkurzu. Udělal jsem to na poslední chvíli. Konkurz byl monumentální, jako by šlo o ředitele České televize. Do komise se nechala nominovat například Miroslava Němcová, aby zabránila mému návratu kamkoli. Konkurz jsem těsně vyhrál. Protikandidát byl připuštěn, ačkoli nesplňoval podmínky. Později byl v televizi skrytou kamerou usvědčen, že jeho partnerka okrádá pacienty. Protestoval proti skryté kameře, byl do toho zapleten. Jako ředitel jsem měl asi o 10 000 menší plat než předtím, ale pocit větší užitečnosti. Buzková jako ministryně školství pak na mne přes usnesení vlády tlačila, abych nebránil postavení velmi nákladného pavilónu pro „mladistvé vrahy“. Zakázky byly jistě již dohodnuty.

Podařilo se mi v tom zabránit a s následnou vládou ODS se podařilo vyjednat, že peníze byly převedeny na rekonstrukci dětského pavilónu v Bohnicích. Nemocnici jsem dostal z červených čísel a ministr za ODS mi za to přiznal velmi vysokou odměnu. Náměstek mi pak řekl: „Pořád nám sem volá ten vzteklej trpaslík, abychom vás vyhodili.“ Měl na mysli Pavla Béma. Jenže ten byl prvním místopředsedou ODS, stranicky nadřízený ministrovi. Tak byl na moje místo jmenován Bémův nominant bez výběrového řízení. Náměstek ministra mi tehdy řekl: „Náměstka můžete dělat kdekoli, kde se domluvíte, ředitele nikde.“ Bylo to asi měsíc po oné odměně.

78 komentářů :

 1. Program SPD zabírá ve volebním magazínu dvě strany.
  Dvanáct dalších je pomazáno (barvami z DDR, zbylými po zbourání Rudého Práva - Blesk se jimi pokoušel při založení tisknout a měl rastrový bod přes 1mm, jinak to nešlo, barvy se spatlávají) neumělými kresbičkami, nadávkami a sprostotou; marketingový plán dělali odborníci, kteří věděli, kam cílí.

  Ten kus hajzlpapíru mě přesvědčil, že jde o komerční, nikoli politický projekt.

  Slovník jejich stranické propagandy odpovídá stručnému slovníčku českých prasáren pro turisty v zhruba rozsahu, který je dostupný zdejšímu "editoru" Dvořákovi.
  Zůstávají zjevně styloví.

  Jak říkával J. R. Pick:
  "Nedá se psát."
  Volit už vůbec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže už víme, že vy je volit nebudete. Tak proč tak mohutný výlev pocitů při tak prostinkém významu?

   Smazat
  2. Tou tiskovou prasárnou mě velmi zklamali.
   Mi to jako mohutný výlev nepřipadlo.

   Kdybych to vzal do ruky teď, mohl bych vyhodit skvělé Maisl's Weisse, které jsem si dal na dobrou noc.

   Teď abych přemýšlel a křížkoval.
   Vůbec nemám chuť.

   Proč zveřejňovat?
   Varúúúj dušu na doliněééé...

   Smazat
  3. 0:15 - Ale, ale, to jsem se o sobě dozvěděl netušené informace. Nebylo by tam ještě něco?

   Smazat
  4. Právě takové nekvalitní jedince, jako jste vy, SPD nemůže potřebovat, protože to jsou právě ti, kteří škodí, kde můžou, kdekomu. Takže souhlasím s vámi - nepište, nevolte, radost je na mojí straně, i na hnutí SPD:)

   Smazat
  5. 8:19 je samozřejmě reakce na 0:15.

   Smazat
  6. Nevynadejte si.
   Hned po ránu by vám to zkazilo náladu.

   Hnutí SPD si potrpí na soukromé párty a masáže hráze, jak namátkou vidím na jejich tiskovém materiálu v koši.

   Jejich senátní kandidát by mohl nabízet i Kopfmassage, známý prostředek doporučovaný Dr. J. P. Goebbelsem.
   Který ovšem úrovně té tiskoviny asi nikdy nedosáhl, babrák.

   To není proti Dr. Davidovi, ale proti marketingovému nastavení kampaně.
   Na ty, co nechápou už vůbec nic.
   Kavárníkům tím je jen pomoženo.

   Pro Dvořáka:
   Dá se psát?
   Na NR určitě ne, tam se ventilují soukromé zájmy vybraného kroužku pisačů, přece.
   Když zvolíte SPD, budete čubrnět, jak si zprivatizují politiku.
   Myslíte, že existují "bývalí" zednáři?

   A jaký kurz fekalismu absolvoval Dvořák pro odborné posuzování zdejších diskuzních výlevů?
   Po jeho promazání tu nic než h. sem, h. tam nezůstává.

   Já si pamatuju jen normalizační:
   Všecno je na h.
   Jenom včely jsou na med.
   Ale ten je taky...

   Hezký den.

   Smazat
  7. 10:17 Vynadejte si. Vy máte víc, než zkaženou náladu. Z vašeho komentáře kape frustrace, jako z těch, kteří by rádi korýtka, a nikdo je nechce umístit. Váš komentář jste sám ohodnotil, jako zbytečný, když jste napsal, že se nedá psát, tak se tím řiďte, a neubližujte si ještě víc. Vaše zhrzenost nikoho nezajímá, vaše pomluvy taky ne. Dejte si ten med, neotravujte, a možná budete v pohodě.

   Smazat
  8. Ale to já jsem.
   Jen volit není koho.

   To "neotravujte" si má SPD dát na bilboard, aby se voliči dlouho netrápili, než pochopí.

   Smazat
  9. 0:15 a 10:17 - Nevěcné, hloupé, prázdné, pouze nenávistné psaní proti SPD a NR.

   Inu člobrda, který cucá slinty z mainstreamu a ČT a má z jejich splašků otrávenou hlavu, kus toho vylil i do místní diskuze. Asi jeho výtvory pan Dvořák párkrát smázl a protože člobrda neuplatnil svou sprostotu v diskuzi na NR, nenávistí přímo přetéká. Chudák člobrda.

   Smazat
  10. 11:52 Jako nevoliče v pohodě by vám bylo šumafuk, co si kdo dá na billboard, a ani byste dál nereagoval, protože jste psal, že se nedá psát. Vy jenom si prostě jenom potřebujete kopnout do SPD, nešťastníku.

   Smazat
  11. Jen nechci zažít další Kristýny Kočí a Karolínky přes F šestnáctky.
   SPD jako VV zase stáhne protestní hlasy, lidé jsou viditelně bezradní, ochotní volit i ODS s jejími půdními trafikanty, partaj která je v církevních privatizacích stáhla z kalhot.
   Je mi líto, že SPD je zas jen klamná naděje.

   Obrněné transportéry si nakoupí generálové podle svého a vrtulníky otevře někdo dostatečně povolný až utichne hluk.
   Referendum nikdy neuvidíme.
   Už je únavné se na ty zloděje hus pořád dívat.
   Sami nadávají na cikány a jsou daleko horší.

   Smazat
  12. 14:56 Hlasování v PS, a v bruseli, by pro vás mělo být signifikantní. SPD zatím nikdy nezklamalo, na rozdíl od ostatních stran. Házíte flintu do žita, protože jste vizionář, kteří se tak často mýlí, neúspěšný kandidát, nebo vám prostě SPD vadí. A to mě nevadí, můj hlas pro kandidáta SPD je jistý.

   Smazat
  13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  14. Vaše imbecilita se dá vážit i krájet.

   Smazat
  15. 8:21 Hele ty "mede" realita je taková, že židobolševik david se svým dvor(ákem)ním přicmrndávačem sněj o tom, že se stanou rudýma komisařema jako jim podobnej xindl v Rusku před 100 lety! A že tahle svoloč by tu pak rozhodovala koho ovládat a koho rovnou "mazat"! Tak to je. Jenže my se jim tu postavíme jináč! My jsme poučený z dějin! Totiž kdyby jeho Výsost Imperátor jednal s jeho předchůdci tak jak s nimi jednali už pozdě bohužel jeho generálové a atamani za občanské války, tak by ani žádná nebyla! U každýho druhýho gaunera rudýho nosatýho - ať to byl Parvus, Zederblum, Bronstein nebo Džugašvili čteš v životopise "utekl z vyhnanství"! Pak se většina objevila někde na západě jako "exulanti"! Kdyby je carská ochranka vhodila zaživa do kotle lokomotivy hned po prvním zatčení, bylo by po problému a navíc jako bonus by zlevnila i přeprava na Transsibiřské magistrále ...

   Smazat
  16. 17:28 Vzteky ti praskla žilka, a když se to stane ještě těm tvým "my", tak to bude dobrý výsledek tvého počínání. A s tím medem se pleteš, ten mlsá 10:17. Dej si ho taky, a budeš taky v pohodě, jak to tvrdí on. Já med nepotřebuji, a volím správného kandidáta SPD.

   Smazat
  17. 21:27 Volení je dobré tak pro voly. Velký ruský filosof Alfred Rosenberg o volení ve svém stěžejním díle Mýtus 20. století napsal toto:
   „Všeobecné hlasovací právo má být ženám odebráno? Ano! - A mužům rovněž! Národní stát nemůže zakládat rozhodující výběr na anonymní - mužské či ženské - mase, nýbrž na odpovědných osobnostech.“ A Největší Němec k tomu později dodal:
   „Doufám, že se nikdo nedomnívá, že z volebních lístků voličů, kteří jsou všechno jiné, než plní ducha, vyrostou hned po stovkách nějací státníci. Vůbec je třeba ostře vystoupit proti nesmyslu, že ve všeobecných volbách se zrodí géniové. Za prvé, v jednom národě se najde jen jednou za velmi dlouhé období jeden jediný skutečný státník, a nikoliv hned sto a více současně, za druhé, odpor mas je proti každému géniovi přímo instinktivní. Spíš projde velbloud uchem jehly, než-li se prostřednictvím voleb „objeví“ skutečně velký muž. To, co skutečně přesahuje normální míru širokého průměru, se ve světových dějinách obvykle ohlásí samo.“
   Čili shrnuto se dá říct, že bolševismus stejně jako ta tzv. demokracie staví na moci podlidí*), stojících vůči géniům v trvalé opozici! Tak se dostávají k lizu ubohé trosky na způsob místních užgryndaných čechomužiků! Proto je ten režim v prdeli dřív než začal! A proto po něm taky ubohé místní trosky vzdychají! Je to režim moci podřadných lidí, ze kterého ti schopní dříve či později uprchnou a on se poté zhroutí sám jako domeček z karet ...

   *)„Podčlovek – jedinec, nesplňující normy schopností a adaptability, nastavené společenským řádem, ve kterém žije.“ Theodore L. Stoddard

   Smazat
 2. Já panu doktorovi Davidovi držím palce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně, aby to došlo i občanům v jeho volebním okrsku - Modřany, Komořany, Radotín, Petrovice a vše mezi tím. Lidi - jděte k volbám! Jinak zase budete jen bezmocně brblat a to se vrchnosti moc líbí. Může si s vašimi penězi z daní dělat dál co chce!!!

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radosta oni predcili jiz i Hovnolula a to je co rici ,mate radost ze sve chutrosti a nebo slutecne blondyna?

   Smazat
 4. I kdyby kandidát v druhém kole nevyhrál, vypadá to, že se dostane do povědomí mladých vzdělaných voličů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Dej si odchod, trapný kavárnický provokatére!

   Je nad Kremelské Slunko jasné, že mladí a vzdělaní (= lepšolidi) budou naše lidi volit teprve tehdy, až budou mít nůž na krku: Buď odevzdají hlas pro kandidáta Národní fronty, nebo z útulné kanceláře pomažou mezi nás pracující – do fabrik, dolů, hutí atd.

   A to se těm inteligentům nebude chtít, makat pořádně, těm běloručkám, těm lepšolidem podělaným. Takže prostě hezky půjdou, svůj hlas poslušně vhodí do volební urny – a Národní fronta opět dostane svých poctivých 98, 7% hlasů všech voličů, jako za starých dobrých dob naší svobody, samostatnosti a nerozborného spojení s Velikým Ruskem (tehdy tedy SSSR, ať jsme přesní).

   Jenže dnes, kdy ještě pořád jsou ve volebních místnostech ty odporné plenty, vynález kapitalistů a demokratů, tak si jen s obtížemi zjišťujeme, jak kdo volil. Toho zneužívají právě ti mladí inteligenti, ti hlupáci, kteří nevědí, že demokracie - toť kázeň (Kl. Gottwald).
   A proto drze volí samé nepřátele míru a socialismu!
   Ano, naši lidé od nich dostávají … hanba mluvit, žalno psát.

   Prostě: Inteligence je pro nás nepřítel, a navždy bude. Soudruha a soukmenovce Davida prostě my horšolidi zvolíme – jednomyslně - až po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace.

   Čest a Nazdar!

   P. Radosta

   Smazat
 5. Noční diskuze, jako obvykle když začne něka mířit, náhle spadla do nočníku.

  Laptopy doufejme jsou celé a suché.
  Někteří to zjevně mastí na Nokii 86 z roku 2008 bez hacku a carek.
  Zas si užijí s těmi bicepsovými antifami.

  OdpovědětSmazat
 6. Jen dodejme, ze pokud takove problemy jsou, podilel se na jejich zavadeni i byvaly ministr David, ktery, kdyz sedel ve vlade, hlasoval pro zavedeni institutu soukromeho exekutora.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není pravda, lžete. David již dávno ve vládě nebyl, vyštípala ho léková mafie (farmaceutické korporace), které šlápl na kuří oko.

   Leo

   Smazat
  2. i kdyby vyhral tak co by dokazal v ustavu pro odložene ledatak prudit a proklamovat protože tak to u senatorskych zlatych korytek funguje už teměř třicet let zatimco statni propaganda vtlouka přez čete ačro vovčanum do natvrdlych kebuli velevyznamnou duležitost těchto nic jineho než nami vypasenych pijavic

   Smazat
  3. Aspoň bud slyšet a to je při dnešním lhaní ČT a novinových plátků také úspěch!

   Smazat
 7. ja richtig ale takovy je přec v celičkem světe global kapitalismus ktery tento soudruch radostně s jinymi tře jako soudruch seman ordinoval narodu za jasotu zmanipulovane lusi a bylo jen otazkou času kdy jako v celičke historii předeženeme sami sebe

  OdpovědětSmazat
 8. Pane David uvedomte si , ze sam jste pacient ! Vase odpovedi na zasadni otazky domaci a svetove politiky jsou vahave , opatrnicke , nepresvedcive ! Nesnazte se zajistit si snadny vydelek v senatu . Pracujte na sobe a stradajte czk z receptu od pacientu !Nebudte blecha v Ceskem kozichu .Jste nekompetentni .Muj prispevek muze zmazat jak to pravidelne delate .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, měl by se chovat eurodemokraticky, za Petro Porošenkem zajet, nějaké foto s panem Bakalou, slíbit lidem ne 40.000Kč měsíčně, ale rovnou 50.000Kč. Vy třeba mluvíte o senátu, jako o snadném výdělku, to od vás není správné, lidé si potom mohou myslet, že je senát na … však víte, musí se chovat kompetentně.

   Smazat
  2. 6,31
   NEJDŘÍV SE TY DUMMKOPF VEJLUPKU Z LEJNOLAHVÁRNY NAUČ PSÁT ČESKY,VERSTEHEN??!!!!.-)

   Smazat
  3. Nereagujte na pitomce 6:33 - vždyť to ani není Čech! Podívejte se na jeho gramatiku a stylistiku. To ruka cizince čmárala.

   Smazat
  4. Tak si to zálouhuj vole, ne? Já všecky svý příspěvky pravidelně obnovuju a za smázlej pak za trest dva navrch přidám na docela nečekaných místech a to ještě peprnější než byly ty smázlý - jé, pane šeditelí!!!.-)

   Smazat
  5. 16:37
   Všeho do času,jeeeeee paneeeeee šediteli:-D

   Smazat
  6. 17:14 Svatá pravda! Koukni se, esi zavčas nevodtáhneš se svou zdegenerovanou famílijej na Sibíř, kde ti jistě pederast Putler poskytne krom azylový kvóty i nějakej ten stakan votrávený pěny do koupelny, tak budeš absolvovat kombinované kurzy létání a plavání pana Trujilla svržením z helikoptéry do žraločí zátoky a stanš se žraločím lenem! Tak si vyber!:-D

   Smazat
  7. NASER SI ČURÁKU......JEEEEEE PANNNNNEEEEEEE ŠEDITELI!!!!!☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

   Smazat
  8. 6:33 Ať žije slepičí rozum pěstovanej dle nejlepších tradic havlistického lhaní za finanční podpory eu.

   Smazat
  9. ANTI-RUDOSKŘEEEK!!!!☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺ - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   Smazat
  10. 3:03 Hele, to je přece Davidův děda!:)

   Smazat
 9. Pane Davide, ČSSD mě také svým chováním donutila, abych je přestal volit. Do senátu, ač by zasloužil zrušit, bych zrovna Vás volil.

  OdpovědětSmazat
 10. Včera jsem četl článek Svěráka, kde píše jak národ přišel o rozum. Vždyť se přeci máme jak nikdy před tím! Dnes tento člověk od umělecké šmíry uráží NÁROD jen proto, že v demokratických(!!!) volbách nevolí tak jak má, a to podle Svěráka!? To musí pro něho býti frustrující! Nemohu za to, že národ nevolí vlastence Schwarzenberga, Drahouše, prostě ty, které podporuje ON. Jestli se mu národ nelíbí tak ať odtud odejde, dnes může kamkoli. NÁROD se odtud stěhovat kvůli němu určitě nebude. V jednom má naprostou pravdu, na jedné straně je ten hloupý neuvědomělý, dovolím si říci, téměř celý NÁROD a na druhé straně pár těch rozumných jako je on, ti dva již zmínění a pak Rejžek, Hřebejk, Štěpánová, Huťka, Kalousek...prostě elita!!!(?). Svěráku zaklepte si hlavou, za komunistů jste rozdával radost, dnes je kolem vás akorát nenávist a zloba. Jo, taková je doba. M.Radikowski

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Radikowski, Zdeněk Svěrák (Emil Synek, převzatý pseudonym on tvrdí, že né?), který "nevědomě" v r.1961 vstoupil do KSČ by se měl projít městem, kde učil do Žatce a mohl by zavítat i do dalších polyesterových měst na severu, uvnitř však odumírajících, černem!

   Ne projet autem nebo jako on a jeho syn se nad krajinou prolétnout letadlem, což je jejich hoby! ONI žijou v nejlepší době, jaká tu kdy byla. Bodejť né, říkají ty jedinné "správné" názory na Rusa.

   Poté si zadarmo vyslouží roční 12 milionový "mafiánský" grant od severočechů a zbytku celé republiky, aniž by jim tito lidé své daně chtěli pravidelně odevzdávat!

   Sáhněte jemu na "jeho" zeď! Jako obchodní řetězec Bauhaus ve své reklamě uveřejněné během září 2004 na billboardech uvedl slovní spojení „upeč… třeba “zeď“ nebo se dotkněte jenom jeho výrazu „Metele... bles..“ a utíká podávat trestní oznámení a nárokuje si 200.000.-Kč za ukrutnou negrantovou újmu a vše táhne až k Nejvyššímu soudu, jelikož je zvyklý, že mu v Praze, každý vždy vyhoví?   Jinak dříve též milovník ČSLA, Spartakiády a ASUTu, dnes celoživotní skaut. Jezdím většinou na kole a když vidíte neopilého(!) tátu bez manželky, jak se svýma třema malýma dětma vybírá pravidelně popelnice. Jde Vám mráz po zádech!

   Tady mají oba dva spokojenci námět na svůj další hollywoodský trhák, kde by chtěli stále bodovat, scenáři proti Rusům, tím tutově v U$A mohou uspět, zlatokopové s přelepenýna očima i ušima dnešní doby!

   Ramón

   Smazat
 11. 8,08
  Svěrák a další VÁMI JMENOVANÍ PSEUDOumělci by měli držet hubu a krok!Kdysi možná něco zahrát uměli,ovšem dneska už ta hnojárna umí jen blbě kecat a pomlouvat podle notičet NEčeské tlamovize a Sorošových drobků.....je to hnus,velebnosti,ať táhnou do PRDELE,KSINDL!

  OdpovědětSmazat
 12. Ty snahy o dehonestaci pana Davida některými komentátory signalizují strach, že by mohl být zvolen. Oni dobře vědí, proč se bojí, jinak by se komentářů zdrželi, a v klidu by volili podle svých, odlišných preferencí. Doufám, že to tažení proti panu Davidovi mu, i celé SPD přidá další hlasy od těch, kteří kydání hnoje vidí:)

  OdpovědětSmazat
 13. David do senátu!

  OdpovědětSmazat
 14. Reálně bude pro doktora Davida úspěchem krásné čtvrté místo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8,47
   Reálně se necháme překvapit a nebudeme říkat HOP,DOKUD NIKDO ZVOLEN NEBYL,že?

   Smazat
  2. 8:56 To je jasný, HOP uděláme po neděli.

   Smazat
  3. 9,01
   Vlk taky sliboval!.-)

   Smazat
 15. Naše demokracie je nesmysl (první část)

  Jediná svoboda vedoucí k demokracii je svoboda politická.
  Tu jsme nikdy neměli a ani v současnosti nemáme.

  Po téměř třiceti letech od „Sametové“ revoluce je jasné, že svobodná společnost, natož demokracie u nás je nesmysl.
  Skutečná demokracie nikdy nebyla a není ani v drtivé většině jiných rádoby demokratických zemí. Celá tzv. západní civilizace, byť se hrdě nazývá demokratickou, demokratická není. Ti co tvrdí, že žijí v demokracii, se mýlí. Pletou si ji, totiž, s pouhou větší mírou občanské svobody. Větší míra občanské svobody bezesporu v západní civilizaci je. To však naprosto nepostačuje k realizaci demokracie. Je to po 30 letech odstranění socialismu stále zřetelněji vidět. Jasně se ukazuje, že ani zastupitelská společenská formace není slučitelná s demokracií. Moc je nedělitelná. Nemůže současně vládnout lid i zastupitelé. Považování vyšší míry osobní a občanské svobody za dostatečnou pro demokracii je fatálním omylem se všemi jejími, již zřetelně viditelnými, důsledky.
  Zastupitelská demokracie je v podstatě diktaturou, jež nastražila past na skutečnou demokracii. Past spočívá v tvrzení, že přímá demokracie je neuskutečnitelná. A z toho se stalo dogma. Přímá demokracie vězí v pasti „neuskutečnitelnosti“, zatímco ta zastupitelská - diktátorská, vládne. A s ní spoluvládne i soukromý kapitál. Se skutečnou demokracií vězí v pasti i občanská společnost. Je ovládána, manipulována, okrádána a zotročována. Příčina je prostá: občanská společnost zatím nerozpoznala, že tzv. zastupitelská demokracie není demokracií, ale diktátem. Cesta k získání politické svobody, která by demokracii umožnila je blokována současně mocnými, tedy politickými stranami. Z toho vyplývá, že demokratizaci společnosti nelze provést bez odstranění moci politických stran. Tvrzení o neuskutečnitelnosti skutečně přímé demokracie je neopodstatněné. Jde jen o to vytvořit vhodný organizační model.
  Za takový považuji vytvoření demokratických samospráv ve smyslu politické soběstačnosti každého legálního územního celku (každé území, které je katastrálně vyznačeno). Institucemi jejich moci se pak stanou veřejná shromáždění - místní parlamenty.


  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Režim má rád takové černé články anarchistů a pan Štefan to dobře vi.
   Proto píše a šiři svůj šrot a má z toho radost,že ze všech sil pomáhá režimu šiřit zmatek s pomoci podobných nesmyslů bez hlavy a paty.

   Smazat
 16. Naše demokracie je nesmysl (druhá část)

  V uvedených územních celcích lze se zanedbatelnými náklady pořádat organizačně nenáročná veřejná shromáždění, na nichž lze plně uplatnit všechny zásady demokracie. Jejich prostřednictvím lze snadno, transparentně a levně volit, vést rozpravy a následně rozhodovat o věcech společného zájmu, pro jakoukoliv úroveň. Zvolení pak budou pouhými pověřenci výkonu rozhodnutí těchto místních parlamentů. Na místních úrovních, kdy parlamentářem může být každý občan daného území, lze prakticky vyvrátit dogmatické tvrzení o neuskutečnitelnosti přímé demokracie. Tvrzení o nedostatečné úrovni odbornosti běžných občanů pro správná politická rozhodnutí neobstojí. Jednoduše proto, že politická rozhodnutí nemají charakter odbornosti. Politické rozhodování je vždy rozhodováním morálním a hodnotovým. Odborníky nepotřebujeme k tomu, aby nám vládli. Potřebujeme je k zajišťování výkonu našich rozhodnutí a vytváření co nejlepšího společenského prostředí a vhodné organizační struktury potřebné k realizaci naší - občanské politické moci. A také k tomu aby nám radili.
  Demokracie je reálným společenským uspořádáním za předpokladu decentralizace moci. Cesta k ní vede přes vznik federativní soustavy - sítě politicky sebe osvobozených obcí, měst a městských částí. Toto občanské politické uskupení bude dostatečně silné převzít moc od zastupitelů do své kompetence a současně schopné jí využívat ve svůj prospěch. Obce a města, nikoliv stát, jsou sídly demokracie. V nich a z nich jsme schopni společně vládnout.
  To, co je výše uvedeno, je popsáno z pohledu přírodního zákona, který, coby jednotlivci, denně, nevědomky, naplňujeme. On ovšem, a zcela bez výjimek platí i pro jakoukoliv společnost. Ten zákon se jmenuje Zákon pregnance – zákon seberegulace, viz. Změna přijde, když se zastavíš – Gestalt přístup v organizacích od holandského psychologa Franse Meulmeestera. Vydalo: nakladatelství Drvoštěp, viz. www.drvostep.com.
  Pokud zaštítíme náš společný boj nezpochybnitelným přírodním zákonem, budeme dostatečně vyzbrojeni k zahájení boje za politickou svobodu. Bez ní je jakákoliv snaha o skutečně zásadní pro společenskou změnu iluzorní a kontraproduktivní.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Drahý anarchisto a milý drvoštěpe Štefane,
   je vidět,že jste se zhlédl v řečnicich,kteři působili na začátku minulého stoleti v prý revoluci.

   Co vám chybi je vytáhnout z muzea ojeté pancéřové auto..
   Napište tady odkud vezmete penize na to panzer auto!
   Nechcete se na to zeptat,zda by vás nefinancoval zase německý generálni štáb jako to bylo v té historii?,

   Smazat
 17. Dobrý článek a SPD podporuji migrace je veliké nebezpečí pro ČR.

  Nechci aby toto bylo i tady:

  https://zvraceny.cz/content/83178-utok-v-nemecku

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:22 - Trochu zmatené sdělení. SPD v žádném případě nepodporuje ilegální migraci!

   Smazat
  2. Jenom tu z Marrakéše, legální a zániku Evropy prospěšnou.

   Smazat
  3. 12:54 a SPD podporuji?????

   Smazat
 18. „Pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí".

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vy-jste-normalni-podvodnici-osocila-spisovatelka-Piraty-Pry-ji-neopravnene-napsali-na-kandidatku-a-jeste-ji-domu-prisli-vyhrozovat-554035

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A tady máme ty, které se tolik děsí SPD, proč asi...:
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-18-Okamura-je-c-rak-nejvetsi-chudak-Romsky-umelec-vystoupil-na-akci-proti-nenavisti-554043

   Smazat
  2. 12:32 Přesně tak známe škůdce České země.

   Smazat
 19. 11,13
  To je ta POHADRÁKOVÁ DEMOKRACIE V PLNÝ PARÁDĚ!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:09 Přesně tak a my to těm šmejdům žrát nebudeme.

   Smazat
  2. Jen je budeme po volbách dál platit z našich daní. Jupíííí!

   ;-oD)

   Smazat
 20. 12,56
  Pokud nedostane většina rozum tak určitě:-(

  OdpovědětSmazat
 21. Dobrý den.
  Protože jsem zvyklá z dob dávno minulých, číst noviny s logaritmickým pravítkem, tento "nešvar" mě stále drží. Tak jsem si sečetla z Pokynů pro hlasování u voleb 5. a 6.10.2018, počet Stran a Hnutí registrovaných ke dni 17.8.2018. Pozn.: seznam neobsahuje zkratky pol. stran a hnutí, u kterých byla příslušným soudem pozastavena činnost nebo byly rozpuštěny a jsou v likvidaci.
  Tak tedy: politických stran je 88
  Politických hnutí je 144.
  Některé jsou docela "zajímavé". Jmenovat nebudu, ono se jim nyní již reklama dělat nesmí. Nakonec, každý z Vás je obdržel spolu s hlasovacími "plachatmi" do své schránky.
  Nebo by alespoň měl.
  Při loňských volbách jsem zase napočítala "ztracené, utopené, uhořené" hlasovací voličské průkazy. Bylo jich něco kolem 6 tisíc !!! Seznam jsem poslala na úřad, vysvětlení mi přišlo, "že se to tiskne na několik let dopředu a kdesi cosi". S jejich vysvětlením jsem spokojena nebyla. Na jednom úřadě se jich "ztratilo 600!". Zajímavé bylo to, že např. voda si vzala lístky končící obvykle číslicí "9". A to bylo ve všech případech, kromě možná 10 úřadů. Již ten seznam asi nenajdu, protože mám nový NTB a starý HD sice mám k dispozici v boxu, ale nestojí mi za to opětovně to hledat. Nyní u těchto voleb se hlasovat na voličský průkaz nedá, takže mám o "údiv" méně.
  Mějte správnou ruku při hlasování a u voleb nashledanou.
  Hezký den.

  OdpovědětSmazat
 22. Vážený pane doktore,skláním se před Vaší odvahou vstoupit na naše exkluzivní politické hnojiště. Není obyčejné, to staré známé selské. To proto, že není tvořeno z krmiva přírody, ale z chemicky uzrálé mentální siláže. Proto ten odporný puch vyvolává u zdravých jedinců těžko zvládnutelný dávivý a zvracivý reflex. Sám říkáte, že nejlepší by bylo toto hnojiště zaorat, což by byla jediná prospěšná věc v jeho historii. Ale pokud se Vám ho podaří aspoň trochu desodorizovat, budete veleben. Přeji úspěch a věřím, že nezklamete!

  OdpovědětSmazat
 23. Plný souhlas s Dr. Davidem. Nechť ho volí co nejvíce slušných lidí, podobných osobností máme málo.

  OdpovědětSmazat
 24. Rovněž tak i já přeju panu Dr.Davidovi úspěch ve volbách do senátu.
  Pane doktore
  držím vám palce!!!!

  OdpovědětSmazat
 25. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek ze 4. října 1:16.

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 26. Otřesné příklady hrůz v muslimské zemi

  POZOR! Jen pro otrlé povahy!
  1) Nesmíte do té muslimské země vozit ani nejobvyklejší porno, které je u nás v Česku a Rusku k dostání na každičkém novinovém stánku!!
  2) Nesmíte tam vozit ani „trávu“, ani náš typicky český vynález pervitin; ANI KOUSEK, muslimáci jedni zatracení!
  3) Nesmíte se tam ožrat, normálně, hezky česky a rusky, jinde než v hotelu pro cizince, a ožralí nesmíte na ulici!!! Vážně, i když je to prostě neuvěřitelné, nám roduvěrným Čechům a Rusům.
  4) Ženské tam musejí na veřejnost oblečené jako naše babičky: Zahalené ruce a nohy, ani kalhotky nesmějí ukazovat … No je to vůbec možné?!
  5) Souložit tam musíte jen a pouze se svojí zákonnou manželkou, což je tedy pěkná otrava, že, když máte příležitost si skočit bokem, třeba s kolegyní nebo tak, že; vždyť jsme přece pořádní chlapi.
  A jak to tam vypadá: ŠÍLENĚ, to dá rozum každému roduvěrnému Čechovi a Rusovi!
  Zde to PŘESVĚDČIVĚ dokazuje náš starší ruský bratr Igor Mamantov.
  Prostě: Jezděme na Krym nebo k Máchovu jezeru, tam se můžeme klidně ožrat jako ruští důstojníci, osoloužit kdeco atd. apod. Prostě pohoda.

  Tehdy bude v Čechách dobře, až kozák ve Vltavě svůj tank omyje!

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kozák NIC ve Vltavě vomejvat nechce, stačí mu Don! Kozák chce jen obnovit Kyjevskou Rus a zakroutit krkem židovský bandě v Kremlu! - http://iks2010.info/

   Smazat
 27. 95% VŠECH TĚCTO "LIDÍ" SI ZA TO MOHOU SAMI! A mužeš dnešní krásnou dobu špinit dál. Já jsem deset let pracoval každý den min 12 a více hodin,také jsem pro sebe a rodinu něco vabudoval, běžte říct nějakému bezdomovci, že bede pracovat pouze deset hodin, každý se vám vysměje. Tak aspoň tak NELŽETE pane DAVIDE. Stejně vám na tu vaši místní propagandu každý sere a nezvolí vás.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle může napsat buď neinformovaný idiot, nebo provokatér.
   Dr.David pravdivě a výstižně popsal současnou situaci.

   Škoda, že mu nemůžu dát svůj hlas.

   Smazat
 28. 14:25 Kreténku, nikdo ti nebrání žrát ty jeho sračky dál. Pouze blbé hovado muže fandit PITOMIOVI, NEUSTÁLE DOKOLA OMÍLANÉ FRÁZE A HLUPÁK JAKO TY SKOČÍ NA STRAŠENÍ MIGRANTY.

  OdpovědětSmazat
 29. 15:04
  TAKŽE TADY ŽÁDNEJ ZKURVENEJ ARABÁŠSKEJ KSINDL PODLE TEBE TY HOVNE Z PORNOPRDELE KUBÍKA JANDY NENÍ????!!!!!
  PŘIJEĎ DO TEPLIC,MY TI TO VYSVĚTLÍME A UKÁŽEME NA VLASTNÍ BULVY,MAMRDE!!!!!!!!
  P.S.I PRAHA UŽ SE ÚSPĚŠNĚ PLNÍ TÍM ODPADEM SMRADLAVÝM,ZDEGENEROVANYM!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.