Reklama

středa 3. října 2018

Sergej Skripal odmítl věřit, že Rusko provedlo otravu

3. 10. 2018     tv.ru/news
Bývalý plukovník Hlavní výzvědné správy Ruska Sergej Skripal se nedomnívá, že Rusko je odpovědné za jeho otravu v březnu 2018. Ve své knize to napsal novinář BBC Mark Urban, který hovořil s poškozeným poté, co se probral z kómatu. Fragment práce vydal list The Guardian. V knize "The Skripal Files" (Věc Skripala) Urban popisuje osobní komunikaci se Skripalem. Když se probral z kómatu, odmítl přijmout verzi o účasti Ruska na pokusu o vraždu sebe a své dcery Julie.


"Skripal se probral po pěti týdnech v kómatu a střetnul se s určitými "obtížnými psychologickými korekcemi". Nikoli poslední roli zde sehrála skutečnost, že nechtěl připustit, že se stal cílem kremelské "fabulace o vraždě", tvrdí Urban.

Nehledě na spolupráci s britskou zpravodajskou službou, je v knize uvedeno, že bývalý pracovník ruských zvláštních služeb zastával nacionalistické názory a otevřeně o nich mluvil. Jde mimo jiné i o postoj Skripala k návratu Krymu, který podpořil, a nevěřil také, že na východní Ukrajině jsou přítomna ruská vojska.

Novinář píše, že Sergej Skripal často sledoval vysílání Prvního kanálu v domě, který pro něj získala Mi-6.

Urban tvrdí, že bývalý důstojník Hlavní výzvědné správy Ruska nechtěl být citován přímo, i když nevěřil, že by mu osobně něco hrozilo.

V knize, píše list, není odpověď na otázku, proč se zvláštní služby Ruské federace pokoušely Skripala zabít, jak tvrdí Londýn. "Současné místo pobytu Skripala není známo. Julie Skripalová se chtěla vrátit do Ruska, ale zatím se zdá, že to neudělala", uzavírá materiál.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

9 komentářů :

 1. Napadli mu rodinu a je jasné, že prozřel a pochopil, že je loutka, po použití "znehodnotit".

  OdpovědětSmazat
 2. Jako vždy v NR a podobných periodikách, popsali jste jen jedna stránku o Skripalovi ve "Skripal Files". Ta druhá hovoří o tom, že MI6 nenechala jen tak nečinného agenta tohoto formátu na své půdě. Čím se živil v jeho věku?

  Píše se tam o jeho kontaktech v čase po propuštění z basy a cestách do Estonska, Švýcarska a jiných zemí. On jako osoba už mohl být kompletně vytěžen, jinak by ho koneckonců nepustili, ale mohl mít stále kontakty a kupovat informace.

  Skripal sice navenek projevoval vlastenectví (což je téměř k nevíře), ale z Putina měl strach a tvrdil, že obavy má většina jeho bývalých kolegů. Kdoví proč? Žeby měl Putin jiný názor na vlastizradu?

  O konkrétních věcech po propuštění se Urban moc nerozepisuje a estonskou stopu odmítlo samo Estonsko, ale přesto byl stále sledován ruskou rozvědkou. V tomto případě je ovšem nesmysl, aby ho Rusove oddělali, a ještě k tomu tak hloupě, protože by byl perfektní volavkou pro případné zrádce v jejich řadách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A čimpak to asi bude, že? Přeci NR je běžný tu dobře, jindy mizerně z ruštiny přeloženej putleroffský hoax! Součást to hybridní války vedené kremelskou klikou anti-ruských židočekistů proti Bílé civilizaci! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/image02021.jpg

   Smazat
 3. Agent, co to hraje na obě strany. Je to div, že ještě pořád žije.

  OdpovědětSmazat
 4. 9,48
  Bude žít,dokud se to LžiAnglánům bude hodit do krámu,pak ho ZLIKVIDUJOU A ZASE TO SVEDOU NA RUSKO.Kdyby ty vohoni RF neměli,MUSELI BY SI JÍ VYMYSLET!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 5. No, on ten titulek není přesný. Přesně je to tak, že "Skripal zpočátku odmítal věřit......". Viz:

  https://www.theguardian.com/uk-news/2018/oct/02/sergei-skripal-initially-did-not-believe-russia-tried-to-kill-him-book

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To máš pravdu. A taky tam píšou:
   ...does not answer the key question as to why Skripal’s former organisation – the GRU – tried to kill him shortly before Russia’s presidential vote..
   A nás zajímá právě tohle. A taky tohle:
   ...why Moscow would try to kill him with novichok, a Soviet-era nerve agent...

   To je, správná poznámka Guardianu, "key question".

   Smazat
 6. Joshua Ashcroft10. října 2018 12:46

  Thank you very much for writing such an interesting article on this topic. aio downloader tutuapp Cartoon HD

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.