Reklama

pátek 12. října 2018

Srdcař a obnovitel ČSSD Karel Šplíchal: Odejdětě

Karel Šplíchal
Karel Šplíchal, uvedl Radim Valenčík
12. 10. 2018 blog autora
Názor Karla Šplíchala, jedné z nejvýznamnějších osobností ČSSD, která zůstala věrná tradici této strany, viz: https://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_%C5%A0pl%C3%ADchal
Z Vyšehradu Vás vyzývám: Odejděte!
(Slova sociálního demokrata od roku 1989)


Kolik ještě bude muset Česká strana sociálně demokratická dostat výprasků, aby se vzpamatovala? Je tomu již skoro deset let, co tzv. Vyšehradská výzva upozornila na vyhrocující se problémy ČSSD uvnitř i navenek a predikovala narůstající volební propad, pokud se situace nezmění. Dnes, jako tehdy, byly hlavní výtky stejné: klientelismus, absence autentických, zkušených a charizmatických osobností, stranický marketing místo stranické práce, opuštění klasického volebního elektorátu strany – pracujícího člověka a postupné ideové směřování ČSSD k "mainstreamovým" ideovým nesmyslům a k nešťastným metodám práce uvnitř strany. Chmurné předpovědi autorů Vyšehradské výzvy se, bohužel, do puntíku naplnily. U voličů ČSSD klesla za pár let z průměrných 30 % preferencí téměř na nulu!

Učebnicovým příkladem byla a je situace v Praze. Ale s různými odchylkami platí i v celostátní politice a jinde. Příčiny jsou stále stejné tři hlavní: ideová a programová vyčpělost, vnitrostranický organizační chaos a absence zkušených, vzdělaných a charizmatických osobností v čele.

V Praze (ale i jinde) začaly strmě klesat volební preference a důvěra v ČSSD, když se v metropoli etablovala "neprůstřelná" skupina. Klientelismus a vyčpělost kolem této skupiny byl tak okatý, že volebním preferencím nepomohly ani barnumské tahy najatých reklamních marketérů. Strana se začala postupně lidsky ochuzovat, programově upadat a organizačně rozkládat.

Názornou ukázkou může sloužit zmatená přeregistrace členů strany v Praze 10. V Praze 11 přestal obvodní výbor strany dokonce vůbec existovat. Pražský předseda ČSSD Petr Pavlík se otevřeně staví proti prezidentovi Zemanovi, protěžuje na ministerský post europoslance Pocheho, odstraňuje dlouholeté a zkušené osobnosti... místo toho, aby se staral o problémy Prahy.

V Praze spíše jako vtipná ilustrace ideové a programové devastace reprezentuje na plakátech "důstojné stáří" evidentně dobře živený mladý člověk jménem Petr Dolínek. Není to však náhoda. Tento muž je ze stejné líhně jako většina těch, kteří nyní de facto ovládají Prahu, z Mladých sociálních demokratů. Málokdo se orientuje, ke komu "mladí sociální demokraté" patří, organizačně i ideově. Postupně si rozporcovali Prahu a přesunuli ambice i na celostátní úroveň a krok za krokem narůstajícím vlivem ničili Prahu. Z "mladých sociálních demokratů" se stal systém, kdy tito "mladí" (většinou už věkem nejsou vůbec mladí) se doslova přisáli na nejrůznější funkce na ministerstvech zahraničí, práce a sociálních věcí, školství, obrany a dalších. Snad si mysleli, že tvoří dějiny. Ale jsou to jen poskoci svých "kmotrů". Pokud chtějí tito mladíci dělat vlastní politiku, tak ať odejdou ze strany. Nemají v ní co dělat.

Na celostátní úrovni ovládla ideově a programově stranu skupina kolem Vladimíra Špidly, Lukáše Jelínka či Oty Novotného a jejich stranického think tanku Masarykovy demokratické akademie. Jejich úporná snaha "modernizovat" stranu nesrozumitelnými tezemi, povýšeneckým sociálním experimentováním a mudrováním, jež zajímají leda pár "mainstreamových novinářů", kteří se opájejí tématy nejrůznějších "menšin". Strana se tak definitivně vzdálila "většině", která vždy tvořila podstatu práce ČSSD.

Celý soubor těchto příčin vyvolal nedůvěru lidí v Českou stranu sociálně demokratickou. Mnozí ze strany odešli. Jiní založili jiné strany či hnutí a vstoupili do nich. Příkladem jsou např. Zemanovci, ale i hnutí ANO 2011 a další. Ale hlavně odešli voliči.

Před dvěma lety jsem varoval Bohuslava Sobotku, že s lidmi ve vedení pražské sociální demokracie vše skončí katastrofou. Psal se červen 2016. Nebyl a není to žádný můj pesimismus staršího muže, jež mnohé zažil. Stačí, když se kdokoliv podívá např. do výpisů z obchodního rejstříku významných pražských firem. Jistě si toho všimla i veřejnost. A u volebních uren si to připomněla. Připomněla to i celé ČSSD. Kdo nevěří, stačí si jen "kliknout".

A tak letošní výsledek ČSSD ve volbách svědčí o mnohém a zaslouží si četné analýzy. Avšak jedno vítězství tyto výsledky dokladují. Dokumentují, že ve straně zvítězila lidská malost nad charakterem. "Vyhráli" sobci, kariéristé, egoisté a mnozí i doslova "vyžírkové". Budoucnost ČSSD je třeba hledat jinde, u těch, kteří své posty obhájili nebo přesvědčili voliče, aby jim dali hlas a důvěru.

Je pozoruhodné, jak taková strana, s takovou historií i se silným postavením v mezinárodním kontextu dokázala posloužit k sobeckým kariérám i obohacování jednotlivců a ztratila především punc autentičnosti a původního ideového zakotvení. Právě to voliči cítí velmi přesně. Vzkázali jim to samé, co já v nadpisu tohoto textu.

Se smutkem v duši KAREL ŠPLÍCHAL VYŠEHRAD


Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/6211-srdcar-a-obnovitel-cssd-karel-splichal-odejdete.html

87 komentářů :

 1. Pán má pravdu čssd jde do kytek to samé ksčm Skála též vyzýval vedení k rezignaci ale též nic tak sbohem obě partaje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naproso souhlasím s názorem 22:48. Ale neházel bych flintu do žita a také bych předčasně nekapituloval. To že tyto strany ovládli bezcharakterní hovada to se stává. Ale že straníci příhlížejí k řádění těchto hovad a podporují je to je trestuhodné. Já osobně ačkoliv nejsem členem žádné prartaje věřím v idee komunismu a socialní spravedlnosti. Nejprve jsem volil soc. dem. posleze jsem hlas dal KSČM - to po Grosovi,Špidlovi a Paroubkovi(ten hodil vidle a předal vládu Sralbotkovi) Dnes se tváří že za to nemůže. To je to samé jako voliči kteří dnes dávají hlas Pirátům, ANO, a profláklých lidovcům a ODS. Ale to jsou lidé kteří dávali hlas Paroubkovi a ten tyto hlasy odhodil a šel za svým sexuálním cílem. Dnes volím SPD a pokud i tato strana uhne od svých proklamací tak už je asi tento národ naprosto v p..
   Václav

   Smazat
  2. Václave 23:07, SPD, kterou jsme tentokrát také volil, není vybavena na to, aby dlouhodobě a programově bojovala za potřebné změny. Uvnitř není demokracie, jejími aktivisty v mnoha lokalitách jsou lidé podprůměrných intelektuálních a organizačních schopností.
   Je nutné vytvořit stranu novou, nezatíženou násilím, jako jsou komunisté, ani zradou na voličích, kterou pravidelně páchá ČSSD.

   Je nutné vybudovat její organizaci a to na základě ztotožnění se s programem.

   Není mnoho času. Parlamentní volby jsou již za 2 roky.

   Leo

   Smazat
  3. 23:07 O jakých to "stranících" mluvíte ? Vy si vážně myslíte, že ČSSD a KSČM mají ve svých řadách ještě nějaké "straníky" ?
   Ti už tyto strany "dávno", dobrovolně či nuceně, opustili... !

   Smazat
  4. Václave Též sem volil KSČM a přešel k SPD zatím nic jiného volit nemůžu.

   Leo Pro novou levicovou stranu je 2 roky málo to není jako ANO podporované kapitálem.

   Smazat
  5. Leo, nedelejte si iluze. V systemu, kde t.zv. verejno-pravni sdelovaci prostredky jsou jen stvavymy nastroji globalni moci, nikoliv obcanu teto zeme, je jednak spousta spiny na SPD nakydana nepravem, druhak tento system pritahuje do SPD ruzna individua s mesiasskym komplexem. Tito lide jsou povahove ale presnym opakem "technologu moci", tedy jsou obvykle velmi "neprakticti". U t.zv. klasickych politickych stran, ktere naopak predstavuji jen tu technologii moci, jinak jsou naprosto ideove vyprazdnene, se prave jedna zase jen o ciste pragmatiky. Proto bez zmeny prace verejnopravnich massmedii neni mozne, aby tady strana, o jake snite, vznikla a SPD je zatim tim nejlepsim, co je v nabidce. Libil se mi chlapsky postoj p.Davida, ktery za tuto ostrakizovanou stranu kandidoval, prestoze bylo predem jasne, jak dopadne.

   Smazat
  6. Anonymní12. října 2018 23:07
   Václave, souhlasím s Vámi. Kromě SPD, není koho volit. Ostatní strany přihlížejí rozkladu národních států a eurokomisařům všechno odkývají. Také bych přihlížel, kdyby se to integrovalo do něčeho demokratického, prolidového. Ale EU utužuje svoji totalitu, trestá národní cítění a rozvrací evropské státy. Pouze SPD říká, že toto nechceme, že chceme změnu.

   Anonymní12. října 2018 23:25
   Leo, Vaše výhrady k SPD, nejsou úplně liché. Ale výzva k založení a vybudování nové strany, navíc s programem jako SPD, je nereálné. Vidíte takovou nadšenou a energickou osobnost, která by to zvládnula? Pokud by existovala, již by ji všichni znali. Vidíte nadprůměrně intelektuálně a organizačně schopné aktivisty, kteří by ji obklopovali?
   O něco se pokoušeli v ANS, a výsledek znáte. Podle mého názoru, je třeba posilovat SPD. Ta je již dostatečně v povědomí voličů, její program i T. Okamura. Není to žádná velká neznámá, kterou by byla nová strana. Pokud se ti intelektuální … atd. aktivisté, přidají k již vybudované SPD, je to nejjistější cesta k úspěchu. P.K.

   Smazat
  7. P.K. Vy máte dojem, že současné postavení SPD je dílem nějakých "nadprůměrně intelektuálně a organizačně schopných jedinců"? Koho třeba?
   O spolku ANS ani nemluvě.
   -p-

   Smazat
  8. 23:07 já prošel stejnou cestou, nejdříve jsem vždy volil sociální demokraty, po Paroubkovi jsem to hodil komunistům a dnes volím SPD

   Smazat
  9. Podívejme se analyticky co je to partaj. Na vrcholu předseda,výbor a pod nimi krajské, dále okresní výbory až po členskou základnu. Většinou vrchnost určuje direktivně ůkoly a prosazuje své lidi. Všechny partaje i v historii končí korupcí a mamonem funkcionářů. Tento model partají nemá perspektivu. Jedině když jde o krk, tak jsou partaje schopné se silným a charismatickým vůdcem být úspěšné.

   Smazat
  10. Dokud bude v ČSSD Kateřina Valachová, Jan Hamáček, Zaorálek a mnoho jiných, je to strana pro ně, protože nic neumí a jen vše "zmastí". Že pane Zimolo, čekat a čekat …

   A KSČM je na tom stejně, Filip, Kováčik, Dolejš, co s nimi? Lidi se rozhodli a nevolí je.
   Je to státem řízená opozice.

   Smazat
  11. Problém odbourání stranické hierarchie se snaží řešit návrh SPOJENÍ 12 (podle roku ustanovení skupiny 2012, idea je starší). Její hlavní předkladatel Dr. Ing. Josef Mrázek, CSc. již bohužel není mezi námi, ale vývoj ukazuje nutnost podobně konstruovaného organizování voleb či hnutí (lze aplikovat i na vnitřní strukturu stran). Sebelépe postavená hierarchie vede postupně nutně k degeneraci a ztrátě zpětných vazeb. Na to jsme mysleli a pod vedením Josefa Mrázka nabízeli tuto myšlenku různým uskupením.Jeho články vycházely nejdříve v Britských listech, poté, co blisty zradily samy sebe, podařilo se je zveřejnit v Nové republice a na Parlamentních listech. Podle mého názoru je třeba najít silný subjekt, který myšlenku uvede v život.
   Zdeňka Radičová

   Smazat
  12. Dobré dopoledne, přátelé. Vidím, že se rozjela dobrá diskuse. Mám také spoustu myšlenek na srdci, ale budu stručný. 20 let jsem volil ČSSD, potom jsem krátce koketoval s Paroubkovým NS-LEV 21 a dnes mi je nejbližší SPD, kterou jsem volil v posledních volbách do sněmovny 2017 a aktuálně v komunálkách. Prošel jsem tedy určitým procesem jako mnozí podobně smýšlející. Tomu také odpovídají moje názory na současný stav zmíněných stran:
   ČSSD - strana se musí rozdělit, vyhodit liberální sluníčka Sobotku, Špidlu, Bernarda, Štěcha, Dienstbiera, rozpustit celou pražskou organizaci a Mladé soc. dem.
   ČSSD postavit na Zimolovi, Haškovi, Foldynovi, přitáhnout zpátky Paroubka - jeho aktuální debakl do Senátu je specifická záležitost na samostatný rozbor, myslím, že JP může být stále užitečný a neříkám to jenom proto, že jsem s ním v rámci LEV 21 trochu i spolupracoval.
   SPD chápu jako zásadní alternativu pro všechny, kteří jsou v opozici vůči současné globální moci, současné podobě EU, nadvlády USA ve světě, kdo odmítají rusofobii, zemanofobii apod. Výhrady vůči SPD chápu. Ale přiznejme si poctivě, že se SPD povedlo vytvořit jakési širší pole osobností z řad nestraníků, kteří jsou zajímaví, viz kandidáti do Senátu - Ivan David, Ladislav Jakl, docent Pána v Českých Budějovicích. SPD má předpoklady rozvíjet odbornou práci a odborné zázemí, to, co bylo kdysi silnou předností ČSSD. Pořádání odborných seminářů, naposledy ten o svobodě slova a médiích v Poslanecké sněmovně 10. září t. r. Kdo tam byl, bude jistě souhlasit, že to mělo dobrou úroveň. Hlavní organizátor pan poslanec Kobza patří k tomu lepšímu v SPD.
   Na druhé straně problémy SPD nemůžeme přehlížet - intriky v organizacích, pochybní lidé na nízké úrovni, výsledky v komunálkách to ukázaly.
   Je toho hodně, co by bylo třeba řešit. Zatím pěkný den..))

   Smazat
  13. Anonymní13. října 2018 2:03
   Souhlasím s programem SPD, který nejlépe vystihuje současná nebezpečí. SPD je, jaká je a takto si již vydobyla jistou prestiž. Chceme-li tento program prosadit, tedy dostat do vlády, vidím nejjistější cestu v podpoře SPD. Nejenom pasivní u volební urny, ale i aktivní, zapojením se.
   Domnívám se, že vytváření konkurenční strany k jistějšímu naplnění programu, tedy zákonu o referendu a o odvolatelnosti politiků, ochraně státu před likvidací, ze strany EU, atd., nepřinese. P.K.

   Smazat
  14. Anonymní13. října 2018 10:05
   „Podle mého názoru je třeba najít silný subjekt, který myšlenku uvede v život.“
   Nabídněte to SPD, to je jediná šance. Jiný subjekt, ochotný si to alespoň přečíst (to není kritika té myšlenky, ale poukázání na stav pol. scény), zde neexistuje.
   SPD prosazuje odvolatelnost politiků referendem, a pokud by se to podařilo, vneslo by to nový vítr i do politických sekretariátů. Ale jako opoziční strana, s tím stejně nemá šanci nic udělat. P.K.

   Smazat
  15. SPD se s nikým nebude mít zájem spojovat, protože by na některé ambiciózní členy SPD nezbylo korýtko.

   Smazat
  16. Anonymní13. října 2018 14:03
   Ale Vy se můžete spojit s SPD a prosazovat její program. P.K.

   Smazat
  17. stačí se podívat na Halo noviny
   jako by žádné volby do senátu nebyly
   v neděLi tam visí zprávy z pátku
   FUJ

   Smazat

  18. Staří Srdcaři ČSSD Kaja Šplíchal - Véna a Honzík Kočků!

   Policisté obvinili podnikatele Kočku ze stamilionových daňových ...

   https://zpravy.idnes.cz › domaci

   Jana Kočku obvinili policisté z rozsáhlých daňových úniků. Na obvinění ... Server iRozhlas.cz později informoval, že Kočka vzhledem k obvinění načas přeruší členství v pražské ČSSD a pročpak, vždyť už sama vyhnívá.


   Pompézní pohřeb Jana Kočky mladšího (†28), který koncem září na dálnici D11 zavinil vážnou dopravní nehodu a sám při ní přišel o život, byl událostí, na niž budou (nejen) Pražané ještě dlouho vzpomínat. Kočár s rakví tažený šestispřežím, stylový svatostánek na náměstí Jiřího z Poděbrad i smuteční hosté v luxusním oblečení, kteří přijížděli v limuzínách, na něž by našinec vydělával léta. „Byla to náramná podívaná,“ shrnula poslední rozloučení jedna z přihlížejících.

   Šestispřeží, luxusní prosklený, bohatě zdobený kočár, nerozbitná rakev, která by přežila i atomový výbuch, ochranka, manévry, za které by se nemusely stydět ani hollywoodské hvězdy, k tomu stovky hostů, včetně osobností ze showbyznysu. Schodiště ke kostelu poseté okvětními plátky rudých růží a jeden z posledních dní babího léta.

   Smazat
  19. Feministky a ženy České "ženské" lobby, podporují Istambulskou úmluvu:

   http://svobodnenoviny.eu/feministky-a-ceske-zenske-lobby-podporuji-instanbulskou-umluvu-paradox-ktery-nema-obdoby-aneb-pseudozeny-opet-v-akci/

   První prezidentka ČR bude feministka. OK?

   http://www.czechfreepress.cz/blogy/prvni-prezidentka-cr-bude-feministka-ok.html

   Smazat
  20. Hamáček po volbách běduje (mimoň) ČSSD se právě dnes odrazila ode dna (c√ok)!


   Nynější senátní volby budou znamenat propad příjmů z každoročních státních příspěvků za mandáty hlavně pro ČSSD, která přijde o miliony korun. Nejvíce si naopak polepší stranická pokladna ODS.

   Strany a hnutí nyní dostávají od státu ročně 900 tisíc korun za zákonodárce. Příspěvky plynou seskupením, která úspěšné kandidáty navrhla. Případné politické přestupy senátorů nemají na směřování peněz vliv.

   Sociální demokraté přijdou zhruba o polovinu dosavadních příspěvků. Proti stavu po minulých senátních volbách jde asi o 11 milionů korun ročně. Občanští demokraté si polepší asi o pět milionů korun.

   Více peněz od státu poplyne do stranického rozpočtu rovněž hnutí Starostové a nezávislí, hnutí ANO, TOP 09 a uskupení Senátor 21. Za Marka Hilšera bude příspěvek inkasovat jeho vlastní seskupení. Pohorší si KDU-ČSL, Strana zelených a KSČM, která v horní komoře ztratila zastoupení a od státu nedostane za senátorské mandáty nic.


   Stát bude stranám a hnutím vyplácet od příštího roku za senátorské mandáty celkem 69,3 milionu korun. Půjde o nižší částku než doposud. Stát ušetří za tři senátory, kteří se letos dostali do horní komory jako nezávislí kandidáti. Ke Zdeňku Nytrovi z klubu ODS přibyli Ladislav Faktor, Pavel Fischer a Jitka Chalánková.   Jan Kočka ČSSD čelí dalšímu obvinění: Stát měl připravit o 130 milionů?

   https://www.blesk.cz › Zprávy › Krimi

   2018 · Pražský podnikatel Jan Kočka je opět v hledáčku policie – ta ho i nyní obvinila z krácení daně . „Podle policie měl být Kočka součástí řetězce lidí ... Kočka stopnul členství v ČSSD. Je obviněný z falešného ...

   ČSSD končíte KSČM jde do ..., nyní poslouchám prospěcháře Grospiče: "Strana vzkvétá!"???

   Parazitovat a zobat až do shasnutí, nezamkne nikdo, jak jim hoří koudel u prdelí a svírají se jim zapařené půlky, z obav o to kam tu prdel do budoucna vecpou ...!!!

   Těmto to již nedovolme, nechť se jim z půlek kouří ve skutečném pracovním procesu, tam jim držme palce (Amazon schání lidi!)!!!


   Smazat
  21. -Valenčíku, VALENČÍKU! Do KSČ jste vstoupili spolu, nebo za Vás Karel Š. ručil? PhDr. (UK Praha) Karel Šplíchal Volební kraj: Hlavní město Praha Klub: ČSSD Poslanecká sněmovna (1998 - 2002), (2002 - 2006), (od 2006)- životopis uveden až po r. 1989,
   předtím je pouze rok narození 1946 a že v r.1968 se pokoušel obnovit SOKOL. PŘEZDÍVKA PŘE-
   VLÉKAČ KABÁTŮ

   Smazat
 2. Zlikvidujte to hnízdo, co chcete obnovovat!? Je to prolezlé sajrajtem a není to tak dávno, jak bouřlivě aplaudovali Sobotkovi a Zaorálkovi, ještě že lidé dostali rozum! Nebýt voličů, kterým Bakala upravil nájemné a složenky za bydlení jim provětrávají každý měsíc mozek, tak tam šmejdi zůstali dodneška. Co chce pan Šplíchal obnovovat? Jakmile budou škodiči odstranění z vedení ČSSD, tak šmejdi a jejich soudy rozjedou akci Altnerův dům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 12. října 2018 23:27

   Děkuji ***

   Smazat
  2. Po tom, jak mladí sociální demokradi kolosálně demokradli, je nejlepší jejich vol. heslo:Uherské Hradiště - náš společný domov, ten kriminál tam stále stojí.

   Smazat
 3. Od urcite doby si myslim, ze t.zv. "Lansku puc" byl atentatem na Haska, zorganizovany Chovancem, kvuli dosazeni B.Sobotky do cela CSSD.
  Chovanec totiz:
  - byl iniciatorem zchuzky
  - na zchuzce navrhl, ze by se jeji konani melo utajit
  - to cele nabonzoval mediim tak sikovne, aby to mohli pustit prekvapenemu Haskovi, ktery Chovance poslechl a konani zchuzku verejne (v primem prenosu ve studiu) znova poprel.

  Ten vydeseny pohled cloveka, kteremu prave stranicky kolega, kteremu duveroval, vrazil nuz do zad je totiz vserikajici. Se Sobotkou to samozrejme uz slo jen z kopce a i ostatni stranici by se meli smirit s tim, ze mrtvola proste neobzivne. To umel jen Jezis, ale ten vedl prikladny zivot, na rozdil od papalasu z CSSD :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pil víno a obcoval s ženami lehkých mravů.
   Tak jsme alespoň poselství chápali, když nám bylo 20.

   Existuje dokumentární film,který archivy ČT už nikdy nevydají.
   Dokumentoval přijímání psycha Špidly, poklonka sem, otrocký úsměv tam, patologickým hnusakem Rasmussenem "do evropyjskej únie".

   Tak trapně mi za nikoho snad nikdy nebylo, než mi došlo že to jsme my, kdo se tam před lidskou špínou hrbí.
   Pak se mi mocně zachtělo vzít toho padoucího smerďakova cihlou po lepce.
   Ale jsem bohužel člověk nenásilný.

   Chovance pro tu roli specielně s předstihem ušili, aby se Jandům líbil.
   A vybavili ho winčestrofčičkou.
   Co to je za partaj, která něco takového a straku Marxovou snese?

   Co sneslo výtvory rezidenta (ani ne našeho) Mxrouška, Grosa a Pb a vyrábělo jim kampaň nejoblíbenějších politiků.
   V té době jsem do lihového domu chodil a byl to pohled pro bohy, ta partaj.

   Ani se nedivim Kočárnikovi, že to nerozdejchal.
   Bolševikum Bredovská a ČSAD lihovej dm.
   Za co, soudruzi?
   Za čí prachy?

   Za moje.

   Smazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tve praci cest
   a zitra zas v sest ,cest

   Smazat
 5. Přes možnou, nikoliv jistou, "ušlechtilost" pana Šplíchala a mnohých dalších musím vyslovit názor, že tato partaj se sama neočistí. Je doslova promořená parazity všeho druhu a na všech úrovních. Od malých obcí, přes velká města až po samotné vládní instituce.
  Určitou naději by mohl představovat samotný zánik této partaje. Ale i tam bych byl opatrný v odhadech. Lidi, kteří rozklížili ČSSD do ní nevstupovali z nějakého politického přesvědčení. Budou sloužit, za svých třicet stříbrných, komukoliv, koho vynese přízeň voličů do vedení. A rozloží je také.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas

   Smazat
  2. Milý Vladimíre, můj jmenovče pouze dodám, jak zpíval Míša Tučný: "Všichni se sejdem v Mexiku...", tj. v propletenci všeho možného odpadlého A. Babiše, ANO - bude jim věčně líp!

   Smazat
 6. A při tom je to všechno tak jednoduché. Jen aby strana(strany) naslouchaly přání lidu a nevnucovali jim své představy. Když vidím, že drtivá většina národa zde nechce Mohamedány tak sem přece nebudu podporovat jejich přísun. Když vidím, že pro většinu národa není Rusko nepřítel tak proč neustále proti němu štvát, uvalovat sankce, na které doplácíme? Poslední případ, krach ČKD Kutná Hora, které se živilo vývozem zboží hlavně do Ruska. Nemám Rusy rád, ale to neznamená, že s ním chci ihned válčit. Navíc když nám nevyhrožují, nemají na nás žádné požadavky a jsme pro ně dnes bezvýznamní naprosto ve všem. Nelze podporovat politiky, kteří nejsou schopni postavit se zvůli EU, jejichž rozhodnutí lid této země zcela jasně poškozují. Musí si vybrat co je jim bližší. No ono je to těžké. Viděl jsem pohřební průvod Kočků. Tam v něm byli skuteční vládci této země. Tam byli všichni ti co skutečně ovládají politiku, kulturu, ekonomiku, sázkové kanceláře, kulturu, bordely...a politiky samé. Ti všichni, Kočkové, Dubští, Zahradníci...si do svých kšeftů a plánů od nikoho nenechají kecat. Ani od EU! Tomáš Krásný

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych do toho lid nepletl. Jsou veledůležité volby do zbytečného senátu a lidé nejdou k volbám a šmejdi půjdou a budou nás i za pomocí senátu ovládat. Lid není schopen tak jednoduchou věc pochopit.

   Smazat
  2. Naopak - lid už to všechno pochopil velmi dobře. Celou tu ubohou maškarádu za těžké prachy. Lid už dobře pochopil, že vesel státní lodi se po zprostředkovaném převratu v roce 1989 chopili šmejdi a darebáci, a od té doby už volby nezměnily nic. Kampaň je jen šaškárna pro "lid", a všechny pozice, ať už politické - orgánů státní moci - nebo státní správy, zcela závislých na orgánech státní moci, si od té doby předávají, komu se jim zachce. Kde se nedělá nic, jen se žvaní, žvatlá, je tam možno podvádět a krást,přičemž je to odměňováno těžkými prachy, tyto pozice se předávají potomstvu, příbuzenstvu, a kámošům, stejně jako jsou parazitické a protekční pozice v mediích všeho druhu, v českém světě celebrit a bulváru, a všechna ta špína už se za svoje špinavosti ani nestydí. Vedení a manažeři státních a polostátních firem - samý spřátelený parazit - tyhle smečky lumpů nikdy nedovolí, aby si řadový občan vydělal za svoji práci stejně jako oni. Ještě mají tu drzost rozhodovat o existenčním a životním minimu, minimálních mzdách, apod. Nadlidi, jejichž měsíční příjem je ve výši, z čeho žije řadový občan rok, o všem rozhodují, a je to smečka nejodpornějších lumpů, žvanících o svobodě a demokracii, protože pro ně svoboda a demokracie znamená přesně jen ty mocenské pozice, přemaštěné pelechy a přecpaná koryta. Pracující řadový občan nemůže dostávat stejné peníze, a to ani když si je skutečně vydělá, protože všechno, co je nad jeho minimální mzdu, musí povinně odevzdávat těm odporným lumpům, aby mohli rozhazovat za hovadiny a sami se měli královsky. Ano - lid už pochopil - ale co může dělat? Lid už pochopil, že bez pořádného převratu, který vyrazí na chodníky všechny ty parazity z jejich pozic a zabaví jim všechno, co mají, to prostě nikdy nepůjde dál v občanské slušnosti, kterou oni neznají. Ale - kdo do toho půjde? A jak?

   Smazat
  3. Demokracie doplatí na to, že chce vyhovět všem

   Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých a demokracie jim to dá. Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů, cizinci budou chtít práva občanů a demokracie jim to dá.

   Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce a demokracie jim to umožní.

   A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou k pozicím moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie.

   ~ Sókrátés, jedna z nejvýznamnějších postav evropské filosofie

   Smazat
  4. Leopardusi, viděl si, kdo pochodoval za rakví bezvýznamného Kočky? To jsou zločinci, mafie,kteří ovládají tento stát. Proč se deBill Kalousek nevyjádřil k pohřbu Kočky když žvaní do všeho? Nemůže je takovými ovládán. Co Paroubku? Kecám?

   Smazat
  5. "Navíc když nám nevyhrožují, nemají na nás žádné požadavky a jsme pro ně dnes bezvýznamní naprosto ve všem..." - a Tomáš Krásný je nemá rád. Prostě jsou lidi, kterým když dvakrát denně neromlátíte držku do krve, tak vám ani neodpoví na pozdrav. sck

   Smazat
 7. Hodně lidí dospělo k zjištění,že volby jsou zbytečné a volit již nepůjdou. Já také ne. K čemu dávat někomu hlas ,když pak se stejně domluví ti ostatní,které bychom NIKDY nevolili ?A kliudně si budou vládnout po svém jakoby se nechumelilo.Volby jsou mě od teď ukradené.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak se nic nepište! Kdyby lidé nechodili k volbám, tak je ministrem financí Kalousek, prezidentem vítač a předseda vlády třeba Hermann a krmíme tisíce dvacetiletých sirotků, kteří by tady akorát dělali bordel. Jste hlupák a ještě se tím chlubíte. Kolikrát mám chuť volit TOP, má to jednu nespornou výhodu, blbci nedostanou podmínky, aby se mohli rozmnožovat!

   Smazat
 8. Jak tak zas po dlouhé době čtu diskuze, mám pocit, že diskuzní fórum na NR je komplet celé smečka diskutujících z novinek - na NR se můžou hádat do nekonečna, a více rozvádět svoje psychopatické zvratky. Smečka nenávistníků a psychopatů. Neustále jen sprosté nadávky a urážky prezidenta ( Zemana) a premiéra ( Babiše). Nekonečná, stále stejná sprostota stále stejných psychopatů, protože nikdo jiný už nemá zájem diskutovat.Číst se to nedá, protože je to jen pitomé a sprosté, žádné konstruktivní a věcné názory, ale jen a jen sprosté urážky.Jsou mezi námi lidi, kteří ale právě tohle potřebují k životu ( prázdnému, nudnému, a zbytečnému) kteří dřepí celé dny u počítačů, uráží a nadávají. To je pro tyhle duševní mrzáky svoboda projevu.Je to celé ubohé a nudné - nebo si snad někdo myslí, že tahle diskuzní debilita a sprostota je k něčemu dobrá? Pokud to náhodou Babiš čte,co si může pomyslet o našich občanech? Ale snad mu už docvaklo, že psané diskuze potřebuje k životu jen smečka ubožáků. Ženy už téměř nediskutují, a pokud, tak také jen stále stejné, jinak je to smečka sprostých, a skrz naskrz omezených a hloupých pavlačových drben s poklopcem. Celá ta internetová publicistika je v podstatě jen ubohý bulvár, nasrávací článečky, jen aby závisláci na diskuzích k tomu psali zase svoje tradičně už stejné urážky a nadávky. Nemohu uvěřit tomu, že tahle ubožárna vydělává mediím takové prachy. A není to jen můj názor. Kdo si párkrát přečte internetové články, a k nim diskuze, má názor stejný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vítejte do klubu.

   Smazat
  2. Děkuju. Ale mezi omezenci a sprosťáky, kteří se vyžívají jen v nadávkách a urážkách, já být nemohu. Nevím, koho bych měl denně urážet a na koho denně nadávat. Pro mně by to byla smrtelná nuda. Mám raději normální život - ten za počítačem. Ten skutečnej. Někde venku - dnes je možná spousta aktivit. Abych dřepěl doma, čučel do bedny, hltal, co mi nasunou do hlavy mediální bulvární hajzlíci, a k tomu psal ubožárny, musel bych být beznohý mrzák. A i tak bych si našel něco jiného, protože nad četbou diskuzí bych se podělal nudou.

   Smazat
  3. Bedno 13. října 2018 10:21 nemůžete rozdýchat, že je zde dnes diskuze jiná v pohodě, než co jste před chvílí přeskočil z jiných diskuzí, hlavně z novinek, kde nemůžete plácat ty své sprosté tuposti, jinak máte okamžitý stop! Tak šup na NR a nadávat nesmysli, buďte od té laskavosti, milujete venkovní aktivity a smrdíte u bedny, běžte si zaběhat na oprám a tam se vyřvěte do bezvědomí. Chytrá Bedno!P.K.

   Smazat
  4. Anonymní13. října 2018 12:51
   Vážený kolego, již zde nějakou dobu používám označení P.K., prosím zvolte si nějaké jiné, ať nedochází ke zmatení. P.K.

   Smazat
  5. 13,45
   VYHUL P.K.!!!!!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
  6. 10:21 A pro mne je naopak tato dnešní diskuse jedna z těch přínosnějších. Tedy kromě vás. Vy jste pro mne sprosťák a nesnášíte vůůůbec nikoho kromě sebe. A že byste zrovinka vy podporoval pány Zemana a Babiše( viz "..sprosté nadávky a urážky prezidenta ( Zemana) a premiéra ( Babiše)...."? To vám nevěřím, už proto, že svým sprostým nenávistným příspěvkem nadáváte právě jejich voličům, sice nedokonalým, ale dokonalost abyste v dnešním světě pohledal! Že byste ji hledal u sebe ?

   Smazat
 9. radosto nečtu tě. Píšeš pouze pro své uspokojení. Jaká si náhradní onanie. Prostě se ti po napsání toho paskvilu uleví. Nic víc nic míň...Raději opravdu onanuj, to je lepší a nikoho s tím neotravuješ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je snad odborně "grafomanie", nemýlím - li se.
   K tématu: Křísit levicové strany nemá smysl. Politika v tradičním smyslu již de facto zanikla.Kromě toho, obávám se, bude mít euroatlantická civilizace za nedlouho úplně jiné starosti.

   Smazat
 10. Muj ďido byl Rusyn
  Moj ňaňko je Rusyn
  A ja budu vždy Rusyn
  Marcel

  OdpovědětSmazat
 11. Počátek konce ČSSD započal mediálně známým výrokem paní Gajdůškové, kde se vymezila vůči některým společenským vrstvám. A skutečně, tehdy nastíněný směr se opravdu realizoval. ČSSD se začala (bláhově) přetahovat o voliče od středu doprava. Tradiční voličskou základnu bez skrupulí hodila přes palubu. Výsledek se musel zákonitě dostavit. O ČSSD (platí naprosto stejně i pro KSČM) nemá zájem nikdo. Sirotků po ČSSD a KSČM se paradoxně ujal miliardář, který nechal spadnout ze stolu nějaké drobky. Do příští poslanecké sněmovny se ČSSD ani KSČM už nedostanou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud se ČSSD a KSČM do příští sněmovny nedostanou bude to jenom dobře .Ještě lépe ale bude , když funkcionáři těchto stran , kteří rozkrádali nebo pomáhali rozkrádat tuto zemi půjdou do tepláků a bude jim zabaven majetek . Jedině tak se mohou očistit a získat si znovu důvěru občanů .

   Smazat
  2. 13:07 "Počátek konce ČSSD započal mediálně známým výrokem paní Gajdůškové" - Ten výrok jsem propásl. Mohl byste jej připomenout? Ď. sck

   Smazat
  3. Alena Gajdůšková - *1954 Praha (Jevrej, עברי)

   Svou politickou kariéru před rokem 1989 začínala jako členka Československého svazu žen a členka Komunistické straně Československa. Poté se angažovala v Hnutí za samosprávnou demokracii - Společnost pro Moravu a Slezsko, pak v Českomoravské straně středu a od roku 1997 působí v ČSSD.

   Je užitečná jako Cecílie kroužkovaná, známá také jako červor kroužkovaný, červoř brazilský a červoř kroužkovaný (Siphonops annulatus), je červor náležící do čeledi cecíliovití (Caeciliidae) a rodu Siphonops. Taxonomie druhu ale není zcela vyjasněna; existuje možnost, že některé cecílie, v současnosti považované za cecílie kroužkované, mohou být samostatnými druhy. Vyskytuje se v Jižní Americe na území o největší rozloze mezi všemi cecíliemi. Žije pod zemí, kde loví žížaly a další živočichy, na povrch vyleze zřídka.

   Jedná se červora dosahujícího délky těla 28,6 až 45 cm. Hlava je delší než širší o podobné šířce jako konec těla. Ocas chybí, tělo končí rovnou kloakou. Přes tělo se táhnou prstencovité drážky. Zbarvení je na rozdíl od jiných červorů výrazné. Tělo je modrošedé, okolo prstenců bílé, což vytváří proužkování. Žlázami v kůži mohou jedinci tohoto druhu vylučovat toxický sekret, který je chrání před některými predátory, i tak se však mohou stát kořistí například hada vinejše červeného (Anilius scytale). Samice klade mezi pěti až šestnácti vajíčky, která ochraňuje, stejně jako vyklubaná mláďata. Mláďata se krmí tak, že pomocí svých hákovitých zubů odtrhávají matce pokožku s lipidy, která se do tří dnů zregeneruje. Mláďata požívají také tekutinu z matčiny kloaky, která může sloužit jako krmivo nebo mít i jiný účel.

   Smazat
 12. Anonymní13. října 2018 12:54
  Když jsem byl na vojně, tak tam byli i Rusíni, žijící na Slovensku a musím říct, že když mluvili po jejich, tak jim ani Slováci nerozuměli. P.K.

  OdpovědětSmazat
 13. Článek o Rusínech je jen o kousek vedle...

  OdpovědětSmazat
 14. Anonymní13. října 2018 13:43
  Ten je příliš závažný. Toto byla jen taková oddechová vložka. P.K.

  OdpovědětSmazat
 15. ČSSD nebyla nikdy jiná. Vždy to byla síť na lidi utlačované a nespokojené s vládnoucí mocí, aby jejich posbíraný volební potenciál lacino předhodila kapitálu. Proto se z ČSSD také vyčlenili komunisté.
  Kdepak ČSSD, pokud ten pán dnes kritizuje představitele této partaje, tak nikoli pro jejich způsoby, ale proto, že už jsou provaření, už nikoho nenachytají a měly by je vystřídat nové ksichty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bingo, ale díky obnovení Čssd také v jejím stínu u nás komunisté pod rozumným vedením s. Grebeníčka přežili jako jediní v socbloku.

   Smazat
  2. 16:17 No, dneska soudruzi opustili Senát, třeba se příště nedostanou ani do Sněmovny.

   Smazat
  3. 16:41

   Třeba. Pro koho bude mít fatálnější následky úplná ztráta zastoupení pracujících ve sněmovně? Pro právníka Filipa, nebo pro ty, kteří každé ráno spěchají turniketem k píchačkám?

   Smazat
 16. Každá partaj založena kšeftmany se časem očistí sama. Nebudou hlasy, nebudou prachy.
  Nejlepší být sám sebou, v době honů na voliče si vybrat nějakou tu nejvíc odstrkovanou, pomlouvanou stranu na pokraji zákazu. Tato strana navíc nesmí nic slibovat. Nesmí mít žádné
  bombastické reklamy, navíc bez ksichtů. Jen symbol (na příklad ty třešně jsou fakt blbé) a úderné ukázky chyb a zlodějen, prakticky všech dnes tolerovaných a chválených stran. Komunisté by měli opět zvolit hvězdu, doplněnou kovacím lisem a kombajnem. Ideálně opět k srp a kladivo, ve stylu rakouského státního znaku.
  Apropo. Proč mohou mít národní socialisté (nacisté) ve znaku kladivo křížené husím brkem. Copak je srp horší jak brk.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čeští národní socialisté nikdy nebyli nacisté, blbečku!!!

   Smazat
 17. SPD stále hlásá jedno a to samé a nezná kompromisy,moc chudá a omezená nabídka...

  OdpovědětSmazat
 18. Anonymní13. října 2018 16:47
  Moc chudý a omezený příspěvek. Přidejte něco konkrétního, o čem je možno diskutovat. P.K.

  OdpovědětSmazat
 19. Sociální demokracie nebyla nikdy v historii sociální ani demokratická což prověřil čas. Z uvedeného tria Zimola, Hašek, Foldyna bych věřil jen Foldynovi. Jenže je to tak trochu klaun a organizačně neschopný. Jediný kdo byl skutečný sociální demokrat byl ZEMAN. Jenže byl jediný a tak to nemohl vydržet. SPD neměla svůj program tak rozšiřovat a postavit jej jen na zákonu o REFERENDU aby vevyvolávala tolik odporu u zdegenerovaných zvrhlých parazitů a potom na základě zákona o referendu začít řešit tento zvrhlý systém. Většinou ti co toho chtějí změnit moc nemají nakonec nic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní13. října 2018 17:54
   „SPD neměla svůj program tak rozšiřovat a postavit jej jen na zákonu o REFERENDU“
   Kdyby SPD neměla body programu ke všem současným problémům (bezpečnost, školství, zdravotnictví, atd.), tak by se zase ozývaly hlasy, že to není žádná strana, že má jenom referendum. To by nebyl dobrý nápad. P.K.

   Smazat
 20. Od hadráku jsem býval dlouholetým voličem ČSSD. Minulý rok jsem se s nimi rozešel. Právě pro ty důvody, které p. Šplíchal tak výstižně uvádí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:02 Tak dlouho ? To jsi asi mladý a naivní. Já jsem
   socany volil poprvé a naposled až ve druhých volbách po Zemanovi. Od té doby jenom otloukánky. Kdo tuto roli hraje už tak dlouho, je snad jasné.

   1938

   Smazat
 21. Važený pane, ČSSD je řada Urbánů, kteří kradli podváděli a oblbovali nás všechny, kteří jsme socanům věřili. Šílená představa, že jsem se nechalo takto ovlivnit. Lituji toho a nechápu jak se to mohlo stát.

  OdpovědětSmazat
 22. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Radosto, vy jste cvičený agent.
   Kdyby ten režim padnul, náčelník vás udá.

   Smazat
  3. Kolegové, naučte se jako Radosta měnit formát textu aspoň na Bold nebo Italica
   Návod je tady
   https://www.jakpsatweb.cz/html/text.html
   Nemusíte vypisovat bold, stačí b, atd.

   Smazat
  4. Anonymní14. října 2018 0:36

   Dík! Mám rád rozmanitost.

   Koko-tko

   Smazat
 23. Já bych připomněl podlý antikomunismus socanů. Nechápu, proč jejich selhání jakkoliv spojují někteří blbečci s komunisty. Tlak na socany ze strany mainstreamu byl minimální ve srovnání s permanentní skandalizaci komunistů. Socanská strana by se měla nechat pokojně chcípnout. Archiv vedení doporučuji předat do kotelny kafilerie.

  OdpovědětSmazat
 24. ČSSD chybí především jakákoli sebereflexe. Postupně přešli na politiku TOP09 a jak je patrné, hodlají se jí držet i nadále. Patřím také k bývalým voličům této strany (už od r. 1990), ale teď už je mi z nich akorát tak na zvracení. Liberální probruselská politika, rétorika jako od Kalouska, prosazování toho nejhoršího socanského odpadu do vedení (Al -Hamáček, Maláčová, protlačování Pocheho a jeho podržtašky Petříčka...). Od jejich vzniku už volím jedině SPD, zatím se mi líbí i to, jak hlasují ve sněmovně (což se o socanech říct nedá) a pokud neuhnou, budu je volit dál. Pro ČSSD už bude asi opravdu nejlepší zánik, nic jiného si nezaslouží.

  OdpovědětSmazat
 25. Občas poslanci SPD hlasují nesmyslně. Např. Byli proti tomu, aby učitelé brali příplatek za třídnictví. Jestliže o školství nemají ánung, nedělají v něm další průser. Já bych chtěl ve Sněmovně kompetentní opozici!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen blázni hlasují pro někoho, o kom nikdo neví, jak se budou chovat. Okamura vypadá jako sympatický chlapík, ale svoje peníze bych mu nesvěřil.

   Smazat
 26. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 13. října 3:24.

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 27. Přebíhač Šplíchal: Kam vítr, tam plášť

  Jo „srdcař“, to určitě! Karel Šplíchal má „v srdci“ jen a pouze sebe a svůj prospěch.
  Kdo nevěří, ať se podívá na životopis tohoto „srdcaře“: Dokud náš lid držel všechno pevně v ruce, tak K. Šplíchal hrál – velice přesvědčivě – poctivého mládežníka. Takže mu Strana dala důvěru, a mladého soudruha poslala na studie.
  S. Šplíchal tedy vesele študoval za naše, za dělnické peníze, předstíral věrnost Straně, míru, socialismu a Sovětskému svazu, využíval všech výdobytků svobody a socialismu.
  JENŽE!
  Jakmile Strana ustoupila z leninských pozic a v naší vlasti začala zuřit kontrarevoluce, udělal s. Šplíchal co? No nebojoval za ideály, na něž předtím celý život přísahal; kdepak on. Naopak se přidal k jedné z nejreakčnějších skupin, které se v r. 1968 vynořily z kanálů a zapomnění – k tzv. Sokolu.

  Díky Leninu nás tehdy zachránil neohrožený leninský postoj s. L. I. Brežněva a ostatních vedoucích soudruhů mezinárodního dělnického hnutí; jinak by nás NATO okupovalo již v r. 1968 a dnes už by náš národ neexistoval.

  Co udělal mladý Sokol Šplíchal po vstupu bratrských armád? Bojoval snad za Sokol a jiné podobné buržoasní bandy, sponzorované Západem? No to určitě: Najednou se stal opět přičinlivým budovatelem, nerozlišitelným od zbytku našeho národa.
  Leninu žel mu naše Strana opět dala důvěru, poté, co deklaroval svůj souhlas se vstupem bratrských armád. Ano, soudruzi z příslušné komise ho měli tehdy ŠUPEM poslat mezi poctivé pracující, hezky k lopatě; ne ho nechat dál studovat a pak působit na teplém místečku mezi naší dělnickou mládeží.

  A jeho vstup do Strany v r. 1983 …
  Pro Leninovy rány, jak jinak to všechno mohlo dopadnout o pár let později, když jsme si do Strany pouštěli takové nestoudné oportunisty a avanturisty?!
  Protože co udělal „poctivý“ komunista a marxistický „filosof“ s. Šplíchal proti kontrarevoluci v r. 1989? Bojoval snad za svou Stranu, která ho do té doby podporovala a povyšovala? Kdepak on; počkal si v klidu, jak vše dopadne, pak svoji Stranickou legitimaci pečlivě uschoval k případnému dalšímu použití v budoucnu, a vlezl do socdemácké partaje.

  Prostě: Přebíhač a převlékač kabátů Šplíchal je vskutku tou „autentickou, zkušenou a charizmatickou osobností“, kterou ČSSD tolik potřebuje ke svému zániku, již druhému v historii, tentokrát však DEFINITIVNÍMU.

  To nejdražší, co člověk má, je život. Je mu dán jen jednou, a proto jej musí prožít tak, aby se nemusel stydět za marná léta, aby se nemusel hanbit za hloupou a malichernou minulost, aby ve smrti mohl říci: celý svůj život a všechnu svou sílu jsem dal tomu nejkrásnějšímu na světě: boji za osvobození lidstva.
  (N. A. Ostrovskij, Jak se kalila ocel)

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radosto, co ti říká morální zásada, že do poražených se nekope?
   Tobě ty neschopný idiote také někdo hodně nakopal a tak si tu léčíš mindráky.
   Blbec a zmetek se pozná podle jeho morálky.

   Smazat
 28. Za ty prachy, bych byl přímo srdcová sedma, když už ne eso.

  OdpovědětSmazat
 29. Pan Valenčík píše zase blbiny

  "Je pozoruhodné, jak taková strana, s takovou historií i se silným postavením v mezinárodním kontextu dokázala posloužit k sobeckým kariérám i obohacování jednotlivců a ztratila především punc autentičnosti a původního ideového zakotvení. Právě to voliči cítí velmi přesně. Vzkázali jim to samé, co já v nadpisu tohoto textu."

  Už za první republiky neměli sociální demokraté dobrou pověst. Zájmy chudých a nemajetných nechránili jako nyní. Levice tehdy a dnes byli komunisté.

  Čím komunisté Šplíchalovi ublížili, že musel přeběhnout? Dostudovat mohl, ke komunistům ho přijali. Kdo nechtěl vstoupit, nemusel. Když už přestal být předvojem dělnické třídy, mohl se jako jiní bývalí komunisté živit poctivě a neangažovat se v antikomunistickém sdružení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak tak. Politika socanů mi připomíná obchodníky s otroky. Pochytat a prodat.

   Smazat
  2. 8.35 Hru s pseudolevicí už lidé částečně začínají odhalovat.
   Teď ještě zbývá odhalit ten blud o neomarxismu a radikální levici na frontě kulturní multikulti revoluce.
   Úchylné liberály, kteří jsou vydávány za levici, když bojují za lidskou svobodu ve všem.
   Začalo to v šedesátých letech minulého století svobodou v sexuální oblasti a dospělo to .. však víme.
   Intelektuální hlupáci revolučnost a radikalismus spojují s marxismem a nechápou že se jedná o radikální kulturní kontrarevolučnost zdegenerovaných liberálů, namířenou proti marxistickému levicovému snažení o emancipaci člověka z otroctví parazitní nadvlády nad společností.

   Smazat
 30. ČSSD DÁVNO NENÍ ANI DEMOKRATICKÁ, ANI SOCIÁLNÍ. navrhuji
  r o z p u s t i t a pak v y p u s t i t. Nezapomenout hygienicky VYŠPLÍCHAT prázdný opuštěný prostor!!!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.