Reklama

.

.

pondělí 22. října 2018

Svět ruskýma očima 476

Zajoch
22. 10. 2018 Outsidermedia
Americký obranný průmyslový komplex je v hluboké krizi, vinu na tom má „agresívní průmyslová politika“ Ruska a Číny  * * *  Bezpečnostním orgánům Běloruska dělá nemalé starosti Kyjevem nekontrolovatelná radikální chátra  * * *   V devadesátých letech začali v Rusku podle doporučení rádců od Sorose překopávat systém vzdělávání hlavně podle amerického mustru


Náš trumf: rezavé bomby a odstavení zaměstnanci

Konstantin Dušenov
15. října 2018


Pentagon zuří. Zákeřní ruští diverzanti a všudypřítomní čínští špioni nakonec zničí vojenskou sílu Washingtonu. To není žert. Nedávno zveřejnil Bílý dům dokument s podrobnou analýzou situace ve svém obranném průmyslu.

Dokument je šokující. Například od roku 2000 ztratila základna obranného průmyslu přes 20 500 výrobních firem a závodů.

Po uzavření těchto továren byla jejich práce postoupena smluvním zařízením v zahraničí a došlo ke kritické závislosti na konkurenčních zemích.

Podle autorů dokumentu je americký obranný průmyslový komplex v hluboké krizi. Vojenští analytici Trumpovy administrativy napočítali přes 300 kritických problémů, mezi nimi především všeobecné oslabení průmyslového potenciálu státu. Podstata je v tom, že se nepřetržitě snižuje množství vysoce kvalifikovaných pracovníků uvedeného průmyslu. Podle Agentury práce a statistiky bylo k 1. lednu 1980 v USA přibližně 19,3 milionů pracujících ve zpracovatelském průmyslu a k 1. lednu 2018 to bylo o 35 % méně, to je 12,6 milionů lidí.

Za hlavního činitele, který způsobil pokles počtu obrannýchpodniků USA, považují američtí experti „agresívní průmyslovou politiku“ Ruska a Číny.

Autoři se v dokumentu snaží dát na srozuměnou, jak to v Americe chodí v operativním doplňování zastaralých letadel, lodí, různé obrněné techniky, náhradních součástek a dalších materiálních prostředků nezbytných pro válku proti Moskvě a Pekingu. Z analýzy vyplynulo, že je obranný průmysl USA kriticky závislý na jiných zemích. Uvádí se, že mnohé materiály potřebné pro vojenské radary se dovážejí z Číny. Záležitost radarů není výjimkou.

Pro některé články vojenské výroby nemají Američané vlastní alternativu a jedná se o důležité složky – zbraně do tanků, lodní vrtule, palivo pro střely, nebo infračervené detektory pro kosmickou protiraketovou obranu.


Armádní generálové přiznávají problém s bezalternativností výroby základních komponent počínaje jedinou továrnou v USA na výrobu kuličkových ložisek a konče opět jedinou továrnou na lodní vrtule pro námořnictvo. Nyní žádají prezidenta o peníze na podporu a rozšíření těchto závodů.

S ohledem na situaci podepsal hned druhý den Trump dva výnosy k podpoře podniků na výrobu klíčových komponent zbraní.
Jenže tady peníze nepomohou. Podstata je v tom, že americké závody jsou povětšinou dodavateli určitých náhradních dílů až na druhém místě, na prvním místě je Čína, která může výrobu ukončit a celému vojenskému komplexu USA situaci zkomplikovat. Stalo se tak ještě za Obamy: Myslel si, že vojenské dominování zůstane Washingtonu navěky a není potřeba zbytečně utrácet peníze na tanky a děla. Nakonec nejméně 17 tisíc továren, které dodávaly ministerstvu obrany USA, se dostalo až na druhé místo a nebyly hlavními dodavateli.

Tisíce profesionálů přišlo o místo. Tisíce kvalifikovaných pracujících odešlo kvůli ekonomickým opatřením v takových velkých továrnách jako je Boeing nebo Northrop Grumman. Na obnovu takového potenciálu jsou potřeba dlouhé roky.

V této věci nemá Rusko potíže. V roce 2015 viděl celý svět naši obrněnou techniku na platformě Armata, která nemá ve světě obdobu. V březnu 2018 představil Putin osobně nejnovější ruské zbraně, které celý svět ohromily. Druhý den oznámil zahájení sériové výroby unikátní stíhačky Su-57 a protiletadlového raketového superkomplexu S-500 Prometheus.

Sdělil, že to ještě není všechno, že se v Rusku připravuje výroba nových perspektivních zbraní. Hlavním trumfem Kremlu v současném závodě se zbraněmi jsou americké bomby degradované po ztrátě kvalifikovaných kádrů!

Američtí experti doposud naříkají nad svými hroutícími se F-35. U nich napočítala komise Pentagonu 969 nedostatků, z nichž 111 je kriticky závažných. Bohužel se bortí i super torpédoborce Zamvolt. Ze 32 kusů zůstaly 3, ty stojí beze zbraní a jakmile vyplují na moře, mají defekty. Oproti tomu má Rusko moderní zbraně, o kterých může strýček Sam jen snít.

Převzato z Rusvesna.su* * *

Ukrajinským provokatérům ukazují v Bělorusku dveře

Vladimir Sergějev
17. října 2018


Oficiální Minsk se brání extrémistické ideologii, která se šíří s aktivní účastí ukrajinských sousedů po Bělorusku. Jedním z posledních rozhodnutí běloruského vedení bylo, že heslo z majdanu „Kdo neskáče, je moskal!“ je extrémistické. Heslo skandovalo několik fanoušků po fotbalovém zápasu Běloruska se San Marinem 8. září. Někteří běloruští internetoví účastníci dosvědčili, že mezi křiklouny mohli být ukrajinští občané.

Je známo, že se po začátku občanské války na Donbasu „reklama“ extrémistické ideologie v Bělorusku posílila. Jasným příkladem je popularizace dobrovolnického oddílu Pogoňja (stíhání) – dceřiné organizace teroristické skupiny Pravý sektor. Západem dozírané prostředky masových informací potvrzují, že se oddíl účastnil kárné výpravy v zóně ATO až do září 2016 a nabral výlučně občany Běloruska. Rodák z Brestu Ivan Stasjuk bojující s batalionem Azov před časem řekl, že početní stav militantního oddílu Pogoňja nikdy nepřevyšoval tři (!) lidi a samotný oddíl je zkrachovaným propagandistickým projektem.

Ukrajinští radikálové usilují o zatažení Bělorusů do trestních výprav a krom toho se míchají i do vnitropolitické situace v samotném Bělorusku. Zástupci majdanu jsou stálými účastníky každoročního pochodu běloruských nacionalistů k výročí vzniku Běloruské národní republiky (25. března 1918) a dalších protestních akcí.

Bezpečnostním orgánům Běloruska dělá nemalé starosti Kyjevem nekontrolovatelná radikální chátra. Koncem září oznámil prezident Lukašenko, že na hranici s Ukrajinou bude posílena bezpečnostní ostraha pohraničními vojsky. Vzhledem k tomu, že ukrajinské vedení má v oblibě organizace, které představují hrozbu veškerému ruskému obyvatelstvu žijícímu v Rusku, Bělorusku i na Ukrajině se dá předpokládat, že opatření běloruského vedení a jeho silového rezortu bude v boji proti banditům ze sousední země i s jejich příznivci uvnitř republiky nadále posilovat.

Převzato z Politikus.ru


* * *

Tragédie v Kerči: tkví to v globalizaci?

Ljubov Stěpušova
18. října 2018


Na zasedání Valdajského klubu uvedl Vladimir Putin, že tragédie v Kerči je výsledkem globalizace. Avšak nedodal, kdo nás do globalizace zatáhl.

Prezident na zasedání řekl: „V sociálních sítích na internetu vidíme, že jsou vytvořena celá společenství, že všechno začalo ve známých tragických událostech ve školách USA.“ Je lehké svalovat vinu na abstraktní „globalizaci“. Ve skutečnosti se nabízí úplně jiný závěr a hledat se musí v politice elity, k níž Vladimir Putin také patří.

Po hanebném případu násilí v Kerči se ukazuje, že v zemi chybí organizace podobné Komsomolu. V Sovětském svazu k takovým událostem nedocházelo, přestože nebyli strážní a detektory v učebnách. Bylo to tak proto, že mládež kontrolovali a vychovávali učitelé a vedoucí v dětských organizacích.

O tom proč byl tento systém likvidován, promluvil profesor Sergej Komkov, doktor pedagogických věd. Uvedl, že „jsme to takto dopracovali s naší reformou vzdělávání, kterou vytváříme podle doporučení amerických poradců“. Již před patnácti až dvaceti léty jsme předpokládali, že taková tragédie, jaká se stala v Kerči, bude i u nás možná podobně jako v Americe.

Sergej Komkov v rozhovoru pro pravdu připomenul knihu Bely Kaufmanové Nahoru po schodišti dolů, která pojednává o morálce v amerických školách ještě v šedesátých a sedmdesátých letech. Říká: „V devadesátých letech jsem letěl do USA a pozoroval, co se tam děje. Vyslali mě tam ještě v roce 1997 poté, co jsem předpověděl, jak to všechno skončí.“

A právě v devadesátých letech začali v Rusku podle doporučení rádců od Sorose překopávat systém vzdělávání hlavně podle amerického mustru. „Ze školní výchovy sebrali úplně všechno ideologické a začali vyučovat jen vědomosti, dovednosti a obratnost.“ Organizace Okťabrskaja, Pionýr a Komsomol byly ze škol vyňaty. Podle rady zápaďáků se veškeré dodatečné vzdělání stalo placeným. Ostře to rozdělilo mladé podle příjmu jejich rodičů. Už koncem devadesátých let se objevila „armáda bezprizorných dětí“.

Sergěj Komkov tvrdí, že do školy je třeba vrátit výchovu. „První, co se musí udělat, je vypoklonkovat všechny západní rádce, uzavřít Vysokou školu ekonomickou, protože tam je hlavní hnízdo všech amerických a britských rádců“ … „Zejména ti vnutili jednotnou státní zkoušku, systém testů a sexuální výchovu snažíce se dokázat, že není hlavní vzděláni, ale ochrana.“

Profesor upřesnil: „Žádná ochrana děti neochrání. Je zachrání jen tvůrčí práce, turistika (i na místa bojové slávy), sborový zpěv, tanec, kreslení, historie, zkoumání. Potom nepůjdou se zbraní zabíjet své kamarády.“

A uzavřel: „K tomu je potřeba podněcovat všechny politické a sociální instituce. Církev i představitele vlasteneckých hnutí. Není jiná varianta. Jinak zahyneme. Musíme mít vlastní mozky a přestat se opičit po Americe.“

V roce 2015 byla v Rusku snaha obnovit Pionýra, diskutovalo se, ale zatím z toho nic není.

Převzato z Pravda.ru- - -

17 komentářů :

 1. Je to tak. Atomizace společnosti, totální individualizace, zánik kohezity v rodinách, v národech...=> zánik síly bývalých kohezních skupin - národů, národních armád - kastrace jejich síly a soudržnosti; aby zůstal pouze jediný akceschopný a prosperující národ. A panoval světu.

  OdpovědětVymazat
 2. Již jsem totady psal jak nám v současnosti chybí taková organizace jako byl SVAZARM. Je otázkou kdo by při vzrůstajícím zadlužení státu takovou organizaci platil. Přitom na pobídky stavíme montovny a montovače nemáme tak je musíme také dovážet a je z toho všeho jen velký obrat DPH což lze také nazvat DŮKLADNĚ PROHNILÉ HOVNO.

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní23. října 2018 0:45
  Svazarm byl součástí branné politiky státu. Na vojnu už přicházeli branci, kteří tam získali nějaké branné dovednosti. Řidiči náklaďáků, parašutisti, radisti, atd.
  V liberální současnosti, je preferována malá profesionální armáda, takže se neutrácejí prostředky na tuto nejenom brannou, ale také zájmovou činnost, kde bylo možno užitečně trávit volný čas.
  SPD požaduje návrat k vojenskému výcviku branců, v délce trvání několika málo měsíců (alespoň pro začátek, bych řekl). Pokud by to dokázali prosadit, tak by se opět otevřela možnost také dotovat brannou výchovu i mimo kasárenský výcvik. Jsem přesvědčen, že by to dost mladých zajímalo. P.K.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak Bělorusko si nemusí dělat vrásky Rusko prohlásilo. Pokud je někdo napadne bude to agrese proti Rusku i se všemi důsledky.

  OdpovědětVymazat
 5. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 23. října 0:14.


  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
 6. V hluboké krizi je CELÝ svět kapitalismu a demokracie!

  Ano, nejen vojensko-průmyslový komplex USA („americký obranný průmyslový komplex“ je ZHOLA nesmyslný termín), ale celá, CELIČKÁ Euroamerika + přilehlé kapitalisticko-demokratické okolí – prostě svět násilí a bezpráví.

  Ano, pozlátková a současně krvavá Amerika, ta
  „… zem zlatých miráží
  kde otrok černoch vzlyká
  na moři plantáží“

  (Vítězslav Nezval)
  se zmítá v periodické, neustále se prohlubující krizi, krizi TAK TYPICKÉ pro kapitalismus a demokracii. A s ní i ostatní státy Euroameričanů, našich dědičných nepřátel.

  Jak se projevuje ta DĚSIVÁ krize?
  Nezaměstnaností a s ní spojenou HROZNOU bídou zbídačených proletářů.
  Ano, na typicky obřích netříděných smetištích západního světa NEUSTÁLE probíhá boj, boj nikoli třídní, leč MEZIDRUHOVÝ: Vyhublí proletáři se rvou s toulavými psy o poloshnilé odpadky z přebohatých domácností buržoustů a feudálů.

  Kdybyste si vyjeli s Čedokem za hranice všedních dnů do USA, drazí soudruzi a soukmenovci, tak byste takové scény mohli uzřít prakticky všude.
  Jenže je neuzříte:
  Zaprvé proto, že máte rozum a na dovolenou nepojedete na Západ, leč k Máchovu jezeru nebo na osvobozený Krym.
  Zadruhé proto, že – i kdybyste o rozum přišli a do USácka vyjeli – tak vám tamní brutální úřady NÁSILÍM zabrání v cestě na smetiště, k PÁDNÝM důkazům o prohnilosti protilidového vykořisťovatelského režimu.

  A do Švýcarska, bědné rozvrácené země, kde každá čtvrtá osoba, kterou potkáte na ulici, je běženec, nepojedete VŮBEC NIKDY & ANI NÁHODOU, protože máte aspoň KOUSÍČEK rozoumku, že.

  Lze tu krizi zastavit či odvrátit?
  Lze, ale jen a pouze likvidací kapitalismu a demokracie, a zavedením našeho typicky slovanského společenského zřízení.
  Proto vzkvétala i naše vlast, v období od r. 1945 do r. 1989. Proto dnes nevzkvétá, i když se náš národní Vůdce Babiš snaží ze všech sil, ani chudák nespí.

  Proto ve VŠECH DALŠÍCH volbách volte jen a pouze NAŠE Strany: KSČM, ANO a SPD, ať se nám naše tradiční výdobytky vrátí CO NEJDŘÍVE.

  Takže tohle je náš česko-ruský pohled na věc, a basta!


  Ať věčně žije Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, naše jediná opravdová záštita proti EU a NATO!


  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
 7. Vy Rusové se raději podívejte k vám, na ten váš ruskej bordel a potom kritizujte druhé, kašpárci. Vše chudé, zastaralé, myšlení jak před 100 lety, zabíjet lidi v cizích zemích, to jste přeborníci. Včera na ČT v pořadu reportéři, vám rusum vychytaly blechy. Přesná ukázka těch zapíraných agentu GRU.Rusko se stále více zamotává do svých lží. Dnes už jim nikdo, mimo pár místnich zoufalcu nevěří.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty se nauč gramatiku, vygume, dej si lahváč a tláču a čuč na ČT, ze které máš totálně vymazaný mozek.

   Vymazat
 8. Vše co vzkvetá a je silné, vyžaduje neustálý cvik, stejně jako schopná armáda, třeba ta římská, jejiž vojáci předčili jiné okolní země. Čím se liší soudobá konzumní a přitom povětšinou liná generace od těch minulých. Právě tím cvikem. Cvikem, který pramenil z toho středověkého pohledu na děti - byly to stejné bytosti jako dospělí, jenže menší, proto děti byly zapojovány do všemožných prací podle jejich sily - několikaleté děvče paslo husy. Jak to vypadá dnes? Sami si odpovězte. Pouze tehdy, když se o rostlinu péčuje odpovidajícím způsobem vypadá k našemu potěšení. Staráme se dnes o své děti opravdu odpovidajícím způsobem. Je zcela jedno, že minulé generace tu starost o své ratolesti prováděly zcela bezděčně, z nutnosti aby vůbec přežily. I když je příměra nakonec zcela blbá, přesto napíši: myslíte si, že dnešní mladí by byli toho schopní, co dokázali jejich pradědečkové a dedečkové během obou světových válek? Z toho chaosu, který vládne jak je vidět nejen v hlavách demokratických politiků ale i v hlavách většiny soudobé generace se rodí takoví pomatenci jak ten na Kerči. Zkuste se tak dnes zeptat těch mladých, co je smyslem života, co by mělo být předmětem našeho snažení, aby byla spravedlnost pro všechny. Byl bych zvědav, co se dozvíte. Myslím že asi tohle: Mně to nezajímá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:02: Drobná oprava: uprostřed textu, věta: Staráme se dnes o své děti.... má být ukončena otazníkem.

   Vymazat
 9. Dokdy zde budeme tolerovat ty důvtipnosti Radujícího se z vlastní blbosti?

  OdpovědětVymazat
 10. Porad nechapu,proc musi nekdo nekoho kopirovat.Hlavne USA.Kazdy by si mel najit svou cestu,jen tak prispiva k rozvoji

  OdpovědětVymazat
 11. 15:48 Protože USA je dokonalost sama, nikde ve světě se lidé nemají tak dobře jak v USA, nebo mám snad napsat v Rusku?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak dlouho jsi tam žil/byl, pro jakou firmu jsi pracoval a v jaké pozici, ty "dokonalosti?"

   Vymazat
 12. Ty slavný anonyme 16:55 byl jsem v USA/Kalifornii/ a musím konstatovat,že máš tak na45% pravdu.Dobře se tam má jak kdo a jak kde.Protože se mají dobře,tak dostávají příspěvky na potravzny,telefon ,internet a pod.To je ten pravý americký SEN.

  OdpovědětVymazat
 13. Koho zajímá svět ruskýma očima?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Užgryndaný čechomužiky, neschopný existence bez nafetování prdy tohodle jejich ugrofinskýho fýrera! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Vymazat