Reklama

.

.

úterý 30. října 2018

Ukončeme okupaci Afghánistánu!

Pavel Letko
30.10.2018 E-republika
Bojujeme za svoje zájmy, respektive zájmy těch, co nám vládnou, s dobrem, spravedlností, demokracií, natož láskou to nemá naprosto co dělat.Z jednoho rozhovoru

“Tak nám zabili Procházku.“
„Kterýho Procházku?“
„Tomáše, toho kynologa z Hrádku nad Nisou.“
„Tak to je dobrý. A kde se to panu Procházkovi, stalo?”
„Práskli ho z 80 metrů na základně Šindánd z automatický pušky M14, jel tam s tím svým čoklem v automobilu Toyota.“
„Tak to se podívejme, v Toyotě. Jó takovej pán si to může dovolit, a ani si nepomyslí, jak taková jízda automobilem může nešťastně skončit. A v Šindándu v provincii Herát k tomu, to je v Afghánistánu. To udělali asi ti ztracení kluci židovští, afghánští Paštuni. My holt jsme se jim do toho Herátu neměli cpát.“
„Tak pan Procházka už je na pravdě boží. Dlouho se netrápil. Byl hned hotovej, to vědí, s americkou puškou nejsou žádný hračky. Před radnicí v Hrádku prý vlaje černý prapor, máme pěkný podzim, lidé tam budou moci zapalovat svíčky.“
„Ztráta to je, to se nedá upřít. Hrozná ztráta. Von se Procházka nedá nahradit nějakým pitomou. A je to ostuda, jsou toho plný noviny. U nás před léty v Budějovicích probodli na trhu v nějaké takové malé hádce jednoho obchodníka s dobytkem, nějakého Břetislava Ludvíka. Ten měl syna Bohuslava, a kam přišel prodávat prasata, nikdo od něho nic nekoupil a každý říkal: ‘To je syn toho probodnutýho, to bude asi taky pěknej lump.’ Musel skočit v Krumlově z toho mostu do Vltavy a museli ho vytáhnout, museli ho křísit, museli z něho pumpovat vodu a von jim musel skonat v náručí lékaře, když mu dal nějakou injekci.“

Tolik parafráze Haškova Švejka na aktuální dění.

A teď vážně

Pan Procházka zemřel z příčiny mnoha faktorů, z nichž můžeme některé vyjmenovat:
 • za imperiální a koloniální zájmy;
 • v důsledku zločinného spiknutí;
 • za zájmy ropných, zbrojních a dalších korporací;
 • v důsledku vlastního rozhodnutí nasadit život za úplatu pro výše uvedené.

Naproti tomu mohu říci, že rozhodně nezemřel pro demokracii, svobodu nebo tak něco. Jistě nezemřel pro lepší vládu lidu ani v ČR, ani v USA, natož v Hérátu. Stejně tak jeho smrt nikoho svobodě nepřiblížila, vyjma těch, kterým otevřela oči a nasměrovala jejich životy mírumilovnějším směrem. Procházet se ozbrojen po cizí zemi prostě není a asi nikdy nebude bez rizika. Nikdo nemá rád, když se mu v pokoji producíruje cizí ozbrojenec. Ne každý na této zemi je pacifista, i když bych si to přál, ale naopak spousta lidí vyznává „zub za zub“ a „oko za oko“. Přinejlepším. Naše kultura bývá krutější. Oběti našich střelců, oběti způsobené našimi vojáky tak citlivě nepočítáme, svíčky nezapalujeme a černé prapory nevyvěšujeme. Smrt člověka pro nás nemá stejnou hodnotu, vyznáváme zákon džungle. Bojujeme za svoje zájmy, respektive zájmy těch, co nám vládnou, s dobrem, spravedlností, demokracií, natož láskou to nemá naprosto co dělat. Přiznejme si to, a hned bude líp. Ocitneme se na začátku probuzení. Taková pravda nás v konečném důsledku osvobodí. Takovou osvobozovací moc nemá Procházka ani jiný příslušník armády, ale jen pravda, která nás osvobodí ze zajetí lži, v níž žijeme, pohybujeme se, jsme.

P.S.: Omlouvám se pozůstalým, ale takovou dávku patosu, falše a pokrytectví, které se vyvalilo z politického a mediálního prostoru v České republice, si nezaslouží žádný člověk, ať živý nebo mrtvý. Tedy už vůbec ne ten, který Vám byl skutečně drahý a jehož máte ve svém srdci.


Související články:

12 komentářů :

 1. Podilime se i na okupaci Mali.Tam zase hlidame nejake francouzke a britske firmy...

  OdpovědětVymazat
 2. Jo sakra. Ukončeme. Já bych ukončil, ale na mně a milionech
  podobných občanů to prý nezáleží.
  Důležité je co chce NATO, EU a Merkelová. Ta v zastoupení
  Boha nejvyššího, tam za vodou v rákosí ...

  OdpovědětVymazat
 3. "Dájo, nevolej..." "Marné je volání.." My přeci musíme v boji za kapitál, agresi a militarismus držet basu s NATO a ne si myslet, že nemusíme skákat jak nám v hexagonu pískají.
  Mohl by někdo napsat, kolik a které další hrdinné armády žoldnéřů bojují proti Afgancům? A třeba také zda někdo ví, kolik dobrovolníků bojuje za Prahu "u Kábulu" - jako ve válce neblahé paměti generála Franka proti španělskému národu ? Ano tehdy to nebyli žoldnéři, kteří bojovali i za český národ pro peníze, ale pro ideály humanismu. Tak ty ideály se tedy z české politiky odstěhovaly asi na Kamčatku.

  OdpovědětVymazat
 4. Treba nasi SS "pratele" prozrou a rozbombarduji Pakistan, kde se "Usama" nachazel. Zaroven i Saudskou Arabii, kde mel majetky. Pripadne Nemecko, kde se Saudove pripravovali "na akci". :-) Nebo na Saudy uvali sankce za zavrazdeneho novinare. Nebo uvali sankce za NEDRZOVANI sankci RB OSN. Nebo ne? :-) :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Ještě to bude par desítek mrtvých až se někomu rozsvítí v makovici přiblblých politiku !!!

  OdpovědětVymazat
 6. Já bych to ukončil, resp. bych s tím ani nikdy nezačínal. Ale nemám tu moc a ostatní lidé volí politiky ze stáje poskoků amerických zájmů.
  Co s tím tedy můžu dělat...

  OdpovědětVymazat
 7. Joooo prašule. O nic jiného tu nejde. Ty v plutokratickém světě mají velikou moc. Při ní i lékaři zapomínají na Hippokratovu přísahu. O soudcích skládající slib ani nemluvě. I ten žoldák nepřestane při nich pořád dokola omílat, jak při okupaci cizí země bojuje proti terorismu za zájmy ČR.
  Lžete si tedy do očí dál..., hrobaři mají alespoň co žrát.

  OdpovědětVymazat
 8. Ne že bojují za nás. Oni nás ohrožují svým bojem tam kde nemají co dělat. Oni jsou to vlastně žoldáci placení z našich peněz a využívaní USA. Proč je tedy neplatí USA a neodvádí peníze za propůjčení našich soumarů a jejich výzboroje zpět do ČR. Ono by se to stejně rozkradlo, ale to už by byla naše věc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. A mimo jiné, v tomto jde Zeman svým postojem k NATU a k zahraničním expedicím proti zájmům ČR.

   Vymazat
 9. Souhlas s článkem okupanti jednou odejdou a v Afghánistánu bude vládnout taliban.

  OdpovědětVymazat
 10. Do Afghánistánu bych šel jen z důvodů hypotéky . Žádná trvalá svoboda a podobné demokratické chujoviny . Potřebuji peníze a basta. Jenže já jsem hodně četl o tom co afgánci delali s Ruskýma klukama 18- 21let a to by mi nestálo ani za všechny poklady světa . Mrtvé Ruské vojáky vyhrabávali a jejich vnítřnosti a ostatky házeli na větve stromů . Tak jsem raději doma a fachčím na hypotéku . Jak pravil šéf národní banky : nemusí pršet , stačí když kape . Afghánistán je továrna z které se někteří nevrátí do ČR .

  OdpovědětVymazat
 11. Proč je naše armáda v Afganistanu? Protože jsme cinkali klíči, až jsme si vycinkali. Můj táta byl v mém věku devátý rok v důchodu, já ještě ne. Chodili s mámou na chatu, zahradničili, táta chytal ryby a já je tam potom vozil Škodou 110L, s radiálními pneumatikami:) Prožili nádherný podzim života. Proč KSČM nevede pan Skála s Grebeníčkem? Proč KSČM řídí cizokrajní spoluobčané? Teď volí občané ODS a piráty. Nesporné pozitivum je, že blbci nedostanou podmínky k rozmnožování.

  OdpovědětVymazat