Reklama

pondělí 22. října 2018

Ukrajinské letectvo je v nejhlubší krizi

Rostislav Iščenko
22. 10. 2018 news-front.info 

Ukrajinští piloti si jsou dobře vědomi skutečnosti, že současné letectvo země není schopno chránit oblohu a provádět vážné vojenské operace, a to ani s rovnocenným nepřítelem. Právě proto podle Iščenka piloti bez mimořádného nadšení poslouchali projev Petra Porošenka během cvičení Čisté nebe: "Ukrajinské letectvo se bezpochyby nevyznačuje zvláštním elánem... 


...Pamatujete si přece, že přestalo létat na obloze Donbasu, když letouny a vrtulníky začaly padat jeden po druhém, přičemž nebyly sestřelovýny nějakými ultramoderními prostředky protivzdušné obrany, ale vlastně přenosnými komplexy. Znamená to, že ukrajinské letectvo nemohlo bojovat ani s polopartyzánskými formacemi.

Není možné hovořit ani o tom, že je schopno chránit oblohu nebo provádět nějaké vážné vojenské operace alespoň s rovnocenným protivníkem, řekněme s Rumunskem, Maďarskem nebo Polskem. Protože tento druh vojsk, stejně jako celá ukrajinská armáda, je v nejhlubší krizi a tato krize nezačala ani dnes, ani včera a ani předevčírem. A samozřejmě že piloti si to dobře uvědomují: každý z nich ví, kolik má hodin nalétáno, kdy naposledy vzlétal do vzduchu, jakou má techniku, jak je udržována a tak dále. Nedělají si iluze, chápou, že toto Porošenkovo vystoupení je představení pro televizní kameru ... "

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

31 komentářů :

 1. To asi nebude pravda. Nedávno Porošenko tvrdil že bojuje s Ruskem a jedině svojí nejsilněší armádou v Evropě nás vlastně drání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Porošenko se zřejmě krapánek spletl... myslel na střetnutí s letectvem a armádou ČR... To by měl dost síly na útok. Na 31 tanků T-74 včetně modernizovaných a cca 342 BVP-1 a BVP-2, 107 Pandurů, 14 JAS 39 Gripen, 25 L-159 ALCA a asi 12 bojových vrtulníků sovětské výroby mají Ukrajinci dostatek šrotu k rovné partii...

   Smazat
  2. Ale my máme ještě speciální protitankovou Fabii.

   Smazat
  3. 2:28 a taky jadernou ponorku Kladno.

   Smazat
  4. Fabii a navíc k jejímu ovládání stačí obyčejný řidičák a za volant se může posadit i ženská.

   Smazat
  5. 11.09 A navíc jediná Fábie vyřadila 3 Pandury... Ale Porošenko na to má osmikolky BTR... které jsme kdysi vylepšili a zavedli do výzbroje jako OT-vz.64... Jestli je jich pojízdných tisíc, nebo dvacet AZOV přísně tají.

   Smazat
  6. 11:09, nedávno jsem viděl na vojenském veletrhu Fabii MX s pásovým podvozkem. Je to šlupka, teď bude moct překonávat jakýkoliv terén, což dosud nemohla a citelně to snižovalo její operabilitu. Má i novou výzbroj, především 32mm kanón, který může používat i zápalnou munici. Uvažuje se i o laserových dělech, ale to je ještě ve vývoji.

   Smazat
  7. Tak ta jim z těch Pandurů, koupených jako cvičné terče pro RPG-4, udělá Kursk.

   Smazat
 2. Jde o to jestli by stačily vyřídit ve Švédsku povolení k vzletu. Tak mizerně na tom snad nejsou ani ti banderovci.

  OdpovědětSmazat
 3. To je dobře že nemají dobré letectvo pryč s banderovci.

  OdpovědětSmazat
 4. Rostislav Vladimirovič by měl vzpomenout na přenosné zenitní raketky (ManPad Stinger) mudžaheddínů z Tálibánu. Velmi efektivní. Pokud chcete operovat v nižších výškách, abyste díky starší technice lépe zaměřili svůj cíl a pobili co nejvíc obyčejných lidí, musíte dolů i s letadlem. No a tam už na vás číhá Igla. Kdyby měli podobný PZRK v Luhansku v květnu 2014, kdy útočil Su24 leteckými bombami na frekventované náměstí a budovu oblastní administrativy, nemuselo zemřít tolik lidí. Ty pitomce v Luhansku prostě nenapadlo, že se může najít obdivuhodný hrdina, který to dokáže udělat. Něco jako když se najde obdivuhodný Pražák, který s chutí zbombarduje centrum Ostravy.

  Teď jsou Účka cvičeni přímo Američany, jak efektivně pozabíjet co nejvíc lidí a vyhnout se zásahu. Podobně jako heroj z Luhanska. Spolu s nimi cvičí další úhlavní nepřátelé Ruska a všeho ruského - ostatní státy bývalého SSSR, Balkánu a Skandinávie. My jsme chyběli. Bohužel. Rád bych dopřál našim hrdinným pilotům, aby zakusili ten slastný pocit, když můžeš shodit leteckou bombu na školu a víš, že to je ruská škola, a v ní malí Rusové, kteří už nikdy nevyrostou.

  OdpovědětSmazat
 5. Proruský žvanile Iščenko, máte tam chybu. V nejhlubší krizi se potácí Rusko a pujde to s nim dolu,dolu,dolu, tak to laskavě po sobě opravte, ať nejste za vola.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11.43 - Dutolební modlile, pan Iščenko není váš farář. Tomu svoji modlitbičku napište... a pochválí vás, možná vám daruje i svatý obrázek... Jenom abyste se na to klesající Rusko jednou nedíval hezky zdola... a nemusel se bát, že vám rozplácne rohy.

   Smazat
  2. 13:15 Proruský blbe, ten váš vejblitek, mne pouze ujistil v tom, že nikdy opakuji nikdy se nebudu dívat na rusko " HEZKY ZE ZDOLA " tak tomu snad nevěří ani ten největši blázen A TO VY ASI JSTE.

   Smazat
  3. 16.48 Mluvíte jako ten německý kozošuk, jehož ostatky nedávno vykopali v zavaleném krytu na Demjanském bojišti.

   Smazat
  4. 16.55 Ne mluvím za sebe, BLBE

   Smazat
  5. 11:43, tupé výkřiky do tmy. Právě proto, že se Rusko nesvalilo, jak si mnozí přáli a že velice se snažili, stále více se objevuje jako důležitý faktor světového dění. Jeho pozice zesílila.

   Smazat
  6. 17:06 Rusko zaniklo nejpozději v březnu 1917!
   Po období zmatku a neúspěšných pokusu o jeho obnovení bylo nakonec nahrazeno kagalem SSSR, jehož je současný parchanát jen nezdárným nástupcem - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/image02021.jpg

   Smazat
  7. 17:17, už jednou jsem ti řekl, ty židoparanoiku, abys s těmi lživými antisemitskými rozešvávacími slinty táhl do prdele. Nikdo není zvědavý na tvou antisionistickou nacistickou obsesi, kdy každého, koho chceš pošpinit, označíš za Žida, čili příčinu všeho zla. Někdo to dělá s Rusy, ty s Židy. Jsi úplný psychopat.

   Smazat
  8. Smrt banderovské svině.

   Smazat
  9. 18:24 Da, smjééérť jemúúú! - https://storage1.censor.net/images/5/a/c/1/5ac103a492adbda567dfc8fd9e2a9676/original.jpg

   Smazat
  10. 1824 SMRT RUSÁCKÝM SVÍNÍM.SMRT FAŠOUNOVI PUTINOVI, ONO TAK TLOUHO TRVAT NEBUDE.

   Smazat
 6. 17:17 Rusko je nezdárným nástupcem SSSR. A že se ho tak bojíš, ty ubohej fašoune.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není nástupcem Ruska! Tím bude po zničení putlerizmu. Radši vohnoute, pokud nemáš vobřezanou ani malou ani velkou hlavu, přijď 4. 11. do Moskvy na Rúskij marš! - http://iks2010.info/?p=103497

   Smazat
  2. 7:36, Jsi ubohý spocený nacista, který si myslí, že se mu podaří rozeštvat národ. V to doufá i marginální nacistická svoloč v Rusku, která ovšem neví, že ty, který máš podobné ideje jako oni, jimi hluboce pohrdáš. Podobně jako každý pohrdá Ukrajinci, i když je klepou po rameni, jací to jsou herojové v boji proti agresorovi. Banderovců je podstatně víc než nacistů zde nebo v Rusku. A přesně na to je potřebují - na boj proti konkurentovi, aby si nemuseli špinit ruce. Dnes se použijí Ukrajinci. A pokud bude potřeba většího tlaku a větší počet muklů, použije se k0kot jako jsi ty.

   Tedy pokud nejsi placený hajzlík z trollí farmy určený právě na rozeštvávání v diskusích takzvaně z boční strany primárního tlaku.

   Smazat
  3. 9:24 Jsi jen rudofilcka z židoffskýho kožichu co žvatlá sračky, de facto podčlověkm jako ten lopatou na 1 minutě a 10. seKUNDě zde! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Ale máš tu drzost přirovnávat se ke mě (ten s tou sukovicí) ZDE - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   Nacismus není cíl, je to cukerín! Pouhá náhražka ale nejvěrnější atrapa ideálu! A tím je absolutní monarchie! - http://www.vontartarus.cz/uvod

   Smazat
  4. Co se týká pohrdání, to máme jen vůči podlidem tvého typu. Těm co nezabránili svou leností a tupostí zničení Ruského Impéria - největšího to důkazu státotvornosti árijské rasy u jeho zrodu stál Heinrich Johann Friedrich hrabě Ostermann, vychovatel a rádce Petra I. Velikého. Ovšem tato státotvornost zůstala trvale omezena jen na svrchní panující vrstvu, vzdělat venkov a rozšířit civilizaci po celé zemi se nástupcům Petra nepodařilo. Resp. první kdo se o to pokusil byl Petr III., který měl veliké plány, např. zrušení nevolnictví a toleranční patent, což kdyby zrealizoval, předstihl by o celých 20 let i nás s "josefínskými" reformami. Jenže pravoslavná církev, která zcela ovládala negramotné mužiky, se těmto plánům postavila na rozhodný odpor a podpořili puč provedený Petrovou manželkou Kateřinou. Ta na jakékoliv vnitřní změny zcela rezignovala a věnovala svou dlouhou vládu budování říše navenek. Připojila k říši velkou část Polska a mmj. také Krym.

   Původním Rusem je nordicko-slovanský árijec, který je disciplinovaný, svobodomilovný a spíše faustovský než fatalistický - stejně jako Švédové, Dánové či Němci. Fatalistická "slovanská duše" je reakcí ruského lidu na otroctví, které jim pomohla vydržet, aniž by riskovali své životy při vzpouře. Tato idea byla povzbuzována, ochraňována a zneužívaná mongolsko-byzantsko-židovsko-komunistickými vládci euroasijské říše. "Slovanská duše" je ve skutečnosti "otrocká duše." (V angličtině: slavic soul - slavish soul.) Je to sen árijského muže uvrženého do otroctví, ochromující práce a života v ponižujících podmínkách, jehož předkové byli vyhlazeni etnicky cizími elitami, a který nemá vůli čelit realitě a postavit se svým pánům - https://www.youtube.com/watch?v=SvenB1N3WJY

   Smazat
  5. Jsi ubožák. Primitiv, který nechápe, že to na něj čekají ty masy černých mladíků, až tebe, ty zahnojená, primitivní atrapo vyšlou spolu s pravoseky a dalším zbytečným masem na toho nenáviděného Rusa, abys konečně zmizel a uvolnilo se místo pro toho, kdo bude obdělávat tvojí dceru. Ani nestihneš přivítat svá hnědá, kudrnatá vnoučátka a zdechneš někde na ruské stepi s vyceněnými zuby směrem k obloze. Přesně takové debily vychovávají ve východní Evropě, aby se navzájem pomlátili, a mohl nastoupit plán tvorby Nového Evropana, jak o tom už několik desetiletí sní diadochové Richarda Coudenhove - Kalergi.

   Doufám, že redakce vymaže dementního, nacistického tapetáře 16:10 + 16:17, který nejen že propaguje nacismus, ale je tak tupý, že nedokáže ani vypotit svůj vlastní souvislý text.

   Smazat
  6. 16:43 Rudocancy! To jen tkaovým debilním blbečkům (ty se podobáš spíš koukám tomu až na 8. minutě toho prvního videa z 16:10 !) se nakecalo že se plní coudenhovno-kalergistický projekt rasové výměny v Evropě, ale jde o nordickou lest, bacha! m Západ naoko provádí plán hraběte, ovšem v reálu je to jen chytrá záminka! Ti čmoudi budou posláni právě na Chujlostan jako odminovači, sebevražední atentátníci (živá torpéda) a odstřelovači. Mnozí z nich totiž prodělali výcvik již ve svých zemích původu a navíc znaj putleroffský způsob vedení boje, nenávidí putleroffce a budou mstít za Kábul, Groznyj, Allepo a další místa zničená buď již bolševickou nebo pozdějc putleroffskou soldateskou! Sami většinou zařvou a vezmou sebou své protivníky. A NATO poté již jen obsadí vyčištěné území a usadí tam rodiny těch čmoudů aby tam pečovali o hroby svejch bráchů a fotrů, vole! :D:D:D

   Smazat
  7. 18:18, žádné tvoje debilní video jsem neviděl, nemám zájem. Co se týká muslimů, správně, ti se pomstí. Zkus ty demente hádat komu? Pokud nedosáhnou na Západní vojáky, kteří ani nevystrčí rypák z toho tvého Kábulu oprávněnému jako středověký hrad, pomstí se masu, které jim slouží. Prozatím si chladí žáhu na českém masu. Nebo kdo myslíš, že zabíjí české vojáky?

   Ty si myslíš, že ten kdo je muslim, nutně musí být debil, co bude sloužit nule jako jsi ty. Že se půjde nechat kvůli tobě zabít. To se šeredně pleteš, jako všichni zaslepení imbecilové. V Holandsku fakticky nevidět bílé páry, většina je spárovaná křížem. Nemluvě o Británii. A tito lidé, kteří už dávno fungují v evropské vrcholné politice, kvůli tobě určitě pošlou na východ indického makléře nebo bohatou pedofilní muslimskou mafii, která ovládá půl Británie a jejímiž klienty jsou i členové vrcholových struktur, a zuřivého kreténa, tupého a celého nadrženého na Rusáky, zblblého nacistickou propagandou, který klidně bude zabíjet české babičky, nechají ležet ladem. Ty mě chceš rozesmát.

   Nebo si myslíš, že pošlou do války neuspořádanou bandu, co přeskočila plot v Ceutě a nemyslí na nic jiného, než jak se spojí se svými soukmenovci do gangu, který bude plenit jedno evropské město za druhým. A ty chceš z někoho takového vyrobit vojáky a ještě k tomu někde v předních liniích? Jakože takhle si představuješ armádu, která jde na Rusa? Imbecile. O armádě nevíš ABSOLUTNĚ nic! Ano, oni přijdou, až pro ně ty vybojuješ ten prostor, a prozatím budou šoustat německé a švédské blondýny, což všichni vrcholoví politici v EU parlamentu schvalují a vůbec se tím netají. Absolutně nemáš přehled, prostě imbecil.

   Smazat
  8. Zanech rudocanců, není to vůbec čtivý, halt nejsi s. s. Radosta a nikdy nebudeš:)) Radši se nauč posouvat čas na liště u videa! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Rudoprd se posunutí videa na 8. minutu učil 24 hodin!:))))))))))))))

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.