Reklama

středa 3. října 2018

Uprchlík o integraci: "Od začátku odsouzeno k nezdaru"


Majd Abboud
3. 10. 2018   cicero
Náš autor přišel jako uprchlík ze Sýrie do Saarbrückenu před třemi lety. Tam zažil, jak se Německo při příležitosti zacházení s uprchlíky dopouštělo jedné chyby za druhou. Dnes píše: Aby integrace uspěla, je důležité ukončit dobře míněný "zakázaný způsob myšlení". 
Poté, co válka v Sýrii trvala už čtyři roky, život se stával stále nesnesitelnějším. Musel jsem opustit zemi. V roce 2015 jsem přišel do Německa - plný naděje, že budu dobře přijat a povedu klidný život. Slyšel jsem, že Německo již má zkušenosti s přistěhovalci a je známo, že má dobrou integraci. Ale co o tři roky později? Podařilo se Syřanům dobře se integrovat? Dokázala to německá vláda?


Vyžaduje chladnou hlavu a hlavně spoustu odvahy říci jednoduchou pravdu: v uprchlické politice došlo k mnoha chybám. Pokud se člověk tímto způsobem vyjádří, rychle riskuje obvinění z podpory pravicových populistických stran v Německu. Při všech kritických poznámkách by člověk nikdy neměl zapomínat, že u uprchlíků má vždy co do činění s lidmi bez ohledu na jejich náboženský a politický původ.

Mysleli si, že jsou potřeba

Během svého pobytu v Německu jsem si však všiml, že navzdory velkolepé svobodě projevu, kterou v arabských zemích tak bolestně postrádáme, je v této zemi ještě mnoho tabu a "posvátných krav". Mluvit o nich je zakázáno politickou korektností. Působí mi bolest, že myšlení tu není zřejmě až tak svobodné. Myslím si, že Německo nedělá dobře, když zakazuje určité myšlenky, byť je to dobře míněno. Proto jsem se rozhodl promluvit.

Za prvé a především je třeba si uvědomit, že v roce 2015 vznikaly s dobrým úmyslem iniciativy, jako např. obří transparenty "Vítáme uprchlíky" na fotbalových stadionech, které Němci viděli jako humanitární gesto, ale uprchlíci chápali jako pozvání na cestu do Německa. Protože si mysleli, že je tam potřebují. S odpovídajícím očekáváním proto proudili do této země.


Společnost byla přetížena

Mimo jiné vedl nekontrolovatelný počet uprchlíků a následně tomu nedostatek státních zaměstnanců k tomu, že již nebylo možné kontrolovat, kdo skutečně přicházel z válečných zón a měl nárok na uznání za uprchlíka. Mnoho z nich využilo této příležitosti, za správného předpokladu, že v tak velkém počtu to nikdo neuhlídá.

Vysoký počet uprchlíků překonal všechna očekávání. Ačkoli Němci jsou po celém světě známí tím, že jsou dobře organizováni a snaží se vyhovět potřebám uprchlíkům, což nám dává příležitost začít nový život, pouhý počet nově příchozích lidí místní společnost zjevně zatížil příliš.

Příliš zaměřeno na uprchlíky

Navzdory dobré vůli a úsilí nebyla kupodivu očekávání mnoha uprchlíků splněna. A reagovali kritikou a nevděkem. Takováto reakce mi byla vždy trapná a já jsem byl neustále v rozpacích, jako bych měl své krajany a jejich chování omlouvat.

Německo reagovalo přijetím nových opatření k přizpůsobení a uspokojení způsobu života přistěhovalců. Například byly postaveny nové mešity zaměřené na různé národy a jazyky, protože různé skupiny a národnosti se navzájem netolerovaly. Ale jak lze očekávat, že Němci projeví toleranci, když noví hosté sami nejsou schopni tak učinit?

Proto se domnívám, že německá vláda je spoluvinna, protože se příliš zabývá požadavky uprchlíků. Zdá se, že Němci více vycházejí vstříc uprchlíkům než je tomu naopak. To všechno se zdá na mě a také mnoha Němcům nepochopitelné.

Radikálové mezi uprchlíky

Na jedné straně to vyvolává otázku, zda to byl jediný správný způsob, jak pomáhat lidem, kteří prchají z války. Nebylo by lepší, kdybychom se snažili bojovat proti skutečným příčinám, které vedly k válce? Na druhé straně vznikl dojem, že se kancléřka chtěla pokusit udělat nemožné možným.

Skutečnost, že mezi masami uprchlíků bylo také mnoho radikálů, kteří se účastnili války a využili příležitosti uprchnout, když viděli, že boj proti syrské vládě je neúspěšný, se už nedá utajit. Nesmíme to zametat pod koberec, protože tito lidé nejen ohrožují klid země, ale také zcela zásadně komplikují pobyt těch, kteří se chtějí dobře integrovat.

Navíc působí tato ignorance na mnohé Němce provokativně a nepochopitelně a ospravedlňuje obavy mnoha krajanů. Příliš dlouho německá vláda zavírala oči a předstírala, že je vše v pořádku. Navíc ty, kteří skutečnost pojmenovali, označila za xenofóbní nebo netolerantní.

Pakt s ďáblem

Nicméně, abychom pochopili nároky mnoha uprchlíků, musíme se trochu vrátit zpět do nedávné historie. Spolupráce mezi západními vládami a některými opozičními skupinami není nic nového a je založena na myšlence: suroviny versus síla. Takže tyto vlády by mohly prosazovat své vlastní zájmy. Tato strategie se datuje do osmdesátých let, kdy Británie podporovala Muslimské bratrstvo v Sýrii a BBC byla téměř oficiálním mluvčím Muslimského bratrstva. To uskutečnilo mnoho útoků v Sýrii a bylo označováno jako "rebelové".

Totéž se stalo v Afghánistánu, v Libyi a v neposlední řadě i v Sýrii. Už dlouho platí strategie USA a jejích spojenců - neušpinit si ruce během politických konfliktů, ale podporovat opoziční skupiny penězi a zbraněmi. Bohužel se i v Sýrii také investovalo do povstaleckých skupin, konkrétně do politického islámu. V důsledku toho získali stále větší vliv. Tyto mezinárodní propletence se rovnají smlouvě s ďáblem.

Cizinci "first"?

Mnoho uprchlíků, kteří žijí v Německu dnes, je blízké těmto skupinám, a proto ani sebe nevidí jako hosty, kteří potřebují ochranu, ale jako partnery, kteří si zaslouží být obsluhováni nebo odměňováni. To vysvětluje někdy obrovské nároky uprchlíků v Německu.

Naši "rebelové" věděli, že ti, kteří stáli na straně USA a zastupovali zájmy Západu, si mohou dovolit všechno. Všimli si také, že v Německu existuje vláda, která je pod rouškou tolerance více zaangažovaná vůči cizincům než vůči svým vlastním lidem. Požadavky, a tedy i nevděk, nadále vzrůstají.

Distancovat se od politického islámu

Vzhledem k tomu, že Němci a uprchlíci vycházejí ze zcela odlišných předpokladyů mohu bezpečně říci, že integrační proces byl odsouzen k selhání hned od začátku. Můžeme ještě otočit kormidlo?

K tomu by bylo nutné identifikovat mezi uprchlíky radikály a teroristy. Podle mého názoru to není možné bez aktivního dialogu se všemi stranami konfliktu, včetně syrské vlády. Na druhé straně by se Německo mělo jasně distancovat od politického islámu. Vyhlídky, že se tak stane, však nejsou příliš slibné.

Vybrala a přeložila PhDr. Jana Maříková

27 komentářů :

 1. EU a demokracie? Nesmysl! Celá zastupitelská demokracie je geniální podvod. Až pochopí dostatečný díl celku, že nevládne lid, ale zastupitelé a to na všech mocenských úrovních, kteří jsou navíc loutkami v rukou kapitálové mafie, opět na všech úrovních nebo jsou kapitáloví mafiáni přímo zastupiteli, BUDE MAZEC!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady je máte. Jméno po jméně: Jak včera naše Sněmovna hlasovala o Maďarsku

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tady-je-mate-Jmeno-po-jmene-Jak-vcera-nase-Snemovna-hlasovala-o-Madarsku-553840

   Smazat
  2. ..."Britské hodnoty"...

   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=208068

   Smazat
 2. Přátelé, je třeba si říci pravdu! Německu nikdy nešlo o uprchlíky, šlo jenom o to, aby si národ největších masových vrahů v dějinách lidstva, mohl honit morální triko. Uprchlíci jim dělali jenom užitečné idioty.

  OdpovědětSmazat
 3. 10:37
  Žádný uprchlík Z AFRIKY NIKDE NA SVĚTĚ NENÍ UŽITNÝ!

  OdpovědětSmazat
 4. Uprchlíci ze Sýrie už mají možnost se vrátit, a budovat svou rozbitou zem, ostatní nejsou uprchlíci, ale ekonomičtí migranti:
  https://eurozpravy.cz/domaci/spolecnost/236206-migranty-neprijimat-laka-je-vize-lepsiho-zivota-arabista-zaskocil-moderatorku-slovy-nejen-o-syrskych-sirotcich/

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad Radosta - zamyslel jste se, kdo by nás vůbec chtěl, a k čemu bychom asi tak Putinovi byli, my jsme přece chrabří bojovníci za svobodu a spravedlnost. To Putin nemůže potřebovat!

   Smazat
 6. No jo to bylo jasné náboženský fanatici se nemohou integrovat ani migranta do ČR.

  Pro sympatizanty SPD:

  http://svobodnenoviny.eu/spd-odsuzujeme-vyroky-ministra-hamacka-pronesene-na-valnem-shromazdeni-osn/

  OdpovědětSmazat
 7. http://svobodnenoviny.eu/orban-evropa-potrebuje-zmenu-nebo-uz-nikdy-nerozpozname-nase-mesta-a-zeme/

  OdpovědětSmazat
 8. Tady to je černé na bílém Sýrie chce aby se migranti vrátili domů. A globalizátoři eu osn jsou proti tak nechci slyšet slinty o solidaritě:

  http://svobodnenoviny.eu/syrie-je-pripravena-pro-navrat-uprchliku-rekl-ministr-zahranici-osn/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:22
   Na tohle téma mluvil Okamura v nedělní Partii.

   Smazat
  2. 12:09 Je to jasný důkaz že chce eu islamizovat všechny poddané země a o žádnou pomoc se nejedná. Obyčejná výměna obyvatelstva a buď se ubráníme nebo zanikneme.

   Smazat
 9. PŘIPRCHLÍCI odněkud uprchli, protože tam po nich chtěli práci, a aby platili daně a své účty ze svého. TO PŘECE PO BAREVNÝCH, A K TOMU PO MUSLIMECH, NIKDO NEMŮŽE CHTÍT. O kvalitách připrchlíků svědčí to, že se jejich BÝVALÍ SOUSEDÉ modlí 5x denně k Alláhovi Milosrdnému, Slitovnému, budiž jeho jméno nastatisíckrát pochváleno, aby tu od nich uprchlou verbež zpátky nevrátil. A přejí je, jako Boží dopuštění, všem pracujícím káfirům. Ať je živí nebo zničí místo jejich souvěrců.

  Na P. Radostovi vidíme, že integrovat někdy nelze ani lidi vzešlé z vlastní kulturní oblasti - nebo je to neúčelné;-).

  OdpovědětSmazat
 10. Už 800 let se integrují v Evropě cikáni a ještě se ani o centimetr v integraci neposunuli a zdá se, že se ani neposunou a zůstanou na stejném stupni vývoje, jako v době kdy opustili rodnou Indii, kde jejich kasta je tam na té úrovni jako když vznikla. Geny nikdo ještě nebyl schopen předělat. V Indii naši cikání jsou zařazení mezi kastu nedotknutelných z důvodu, které sami vidíme u nás. Jediné řešení je, že se my snížime na jejich úroveň a budeme pak jako oni. A protože oni se štítí práce bude do budoucna nejdůležitější úřad ten který vydává dávka bez práce a budeme tam chodit všichni.

  OdpovědětSmazat
 11. Soudruh Abúd by měl asi nejdříve říci něco o sobě, zda přišel do Německa jako legální migrant nebo nelegální připrchlík a čím se v Německu celou dobu živil a živí.
  Za druhé by neměl tady poučovat o tom, že existují nějací zlí radikální musliové a hodní, spořádaní muslimové, kteří se dlouhodobě živí prací, odvádějí daně a pojištění, plně se integrovali, uznávají místní zákony a dodržují je a odsuzují šaríju.

  Protože islám není jen pouhé náboženství, ale je to náboženská ideologie, s evropským právem a životem neslučitelná !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V originálním článku je psáno, že je zubař, tudíž nepochybně práci má a daně platí a opravdu jsou mezi uprchlíky lidé, kteří se integrovat chtějí.

   AUTORENINFO

   Dr. Majd Abboud, ein Zahnarzt aus Syrien, flüchtete in einem Schlepperboot über das Mittelmeer nach Griechenland und kam 2015 ins Saarland.

   https://www.cicero.de/innenpolitik/asylpolitik-fluechtlinge-majd-abboud-merkel-afd-islam-terror-syrien


   Smazat
  2. To není dost informací, ani úplná odpověď na 12:11.

   Smazat
 12. Clanek uvadi, ze Britanie podporovala Muslimske Bratrstvo. Co bylo motivem? Zasevat chaos a nesvar? Nebo si vazne mysleli, ze Muslimske Bratrstvo bojuje za svobodu a demohracii? Jak by se asi Muslimske Bratrstvo zachovalo k Israeli, kdyby byli u moci v Egypte?

  OdpovědětSmazat
 13. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 3. října 11:01.

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 14. Nejděsivější příklad země zničené imigrací je Švýcarsko

  Každý roduvěrný Čech a Rus, čili komunista a putinista ví, že uprchlíky nelze, prostě NELZE integrovat mezi nás bělochy. O této naší leninské pravdě se lze přesvědčit při letmé návštěvě jedné nešťastné, chudé, rozvrácené země, kde vyjít z domu je doslova o život, pro původní obyvatele.

  PROSÍM: Kdybyste chtěli tuto zemi plnou krve a slz navštívit, tak opravdu jen LETMO, nebo v neprůstřelném tanku sovětské/ruské výroby. Jinak byste se vystavovali, při prosté chůzi po ulici, NAPROSTO STEJNÉMU nebezpečí jako původní obyvatelé.
  Příčina toho DĚSIVÉHO úpadku je jasnější než Kremelské Slunko: Každý čtvrtý člověk, žijící v této kdysi dávno spořádané zemi, je běženec.

  Ať věčně žije Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, naše jediná opravdová záštita proti EU a NATO!

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správná připomínka. Ale není na místě Švýcarsko litovat, je to jejich vlastní chyba. Co mohli jiného čekat, když si tam pustili tu nejhorší svoloč světa z tak bizarních zemí, jako je zejména Německo, Itálie, Portugalsko či Francie. Samé profesionální zabijáky vzývající kdoví koho, se vzděláním pastevců koz. Těch pár afrických profesorů, jaderných fyziků a nositelů Nobelových cen Stachanovského naturelu, kterým se podařilo za soudružské pomoci našeho Velkého Putina proklouznout imigračním aparátem, to samozřejmě nemůže zachránit. Švýcarsko je odepsané, ale VLASTNÍ VINOU.
   Hleďme však vpřed a co jsme nedokázali s Putinem, to zvládneme v EU za obětavé pomoci našeho nového spasitele Georga Dobromila Sorose a jeho věrných.

   Smazat
 15. Uprchlíci a cigáni mají společné tři věci : žrát , delat aspoň pět dětí a nepracovat .
  Naše děti se musí vypracovat , šetřit deset let na rozjezd bydlení a teprve potom stvořit aspoň jednoho potomka . Taková je pravda .

  OdpovědětSmazat
 16. JAK ŘÍKÁM,CIKORKA MÁ NAROK JEN NA TO,ABY OD RÁNA DO VEČERA POŘÁDNĚ MAKALA,ŽÁDNÁ NATAŽENÁ PAZOURA NA DÁVKY!!!!!!!
  A POKUD SE JIM TO NEZAMLOUVÁ,MUŽŮ BUĎ D TÁBORA V LETECH NA DOŽIVOTÍ ANEBO ROVNOU DO INDIE,TAM TA PAKÁŽ PATŘÍ STEJNĚ!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 17. Migranti, uprchlíci, přišelci a jiní pošetilci.
  Vždy mi vrtalo hlavou proč lidé odcházejí ze své vlasti do neznámého prostředí a dospěl jsem k těmto důvodům:
  1) ve své vlasti spáchali činy proti lidem (vrazi, lupiči, násilníci)
  2) ve své vlasti spáchali činy proti společenství občanů (vlastizrada, genocida)
  3) ve své vlasti spáchali činy proti elitám (partyzáni či pučisté,ideologové)
  4) ve své vlasti nespáchali nic a dostali se do spodních vrstev (nemajetní bezdomovci, nezaměstnatelní, náboženské menšiny)
  5) ostatní osobní důvody migrace (představy o lepším místě k životu)

  Ať jsou důvody k migraci jakkoliv závažné, vždy při ní dochází nevraživosti až nenávisti mezi migranty a domácími občany (rozdílná kultura, výchova, hodnoty, právo a náboženství a jazyk). Důkazem je film "Newyorský řezník" z období migrace Irů do USA, kdy se obě etnika (katoličtí Irové-pozdní migranti a angličtí protestanti- předchozí migranti) každou neděli vyrojila z kostelů na plac a tam si to rozdali noži a sekerami. Velmi poučný film.
  Proto jsem zásadně proti migraci a hlavně proti migraci účelově řízené GP a jeho pohunky (nosáči), ovládajícími pomocí manipulací většinu mládeže kterékoliv společnosti. Migrace z Afriky není ani uprchlictví před válkou, ani ekonomická (vyriflovaní mladíci s mobily v rukou), nýbrž kolonizační. Její jediný cíl je likvidace bílé rasy na celé planetě a kdo se vzepře je označen za rasistu a xenofoba užitečnými idioty (u nás práglhavlárnou) a v brzké budoucnosti bude i odsouzen a převychován ve FEMA táborech (horších těch koncentračních).
  Proti migraci jakkoliv motivované jsou tyto námitky:
  1) každá migrace obohacuje cílové státy o konfrontační potenciál a ochuzuje zdrojové státy o pracovní zdroje.
  2) každá migrace zvyšuje hustotu obyvatelstva v cílových zemích nad únosnou (ekonomickou a ekologickou) mez.
  3) každá migrace má obrovský davový potenciál, naprosto nezvladatelný a způsobující v cílové zemi chaos, rozklad a totální destrukci společnosti (viz Maorové a Indiáni)
  A vo to go!!
  Jevropejští politruci jsou zrádci nejenom všech států a občanů Evropy, ale i stvůrci devastace Evropy a její civilizace (chtělo by se mi napsat "pidlivizace"). Takže vzhůru k volbám, dejte jim váš mizerný hlas a mlčte navždy gojimové!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.