Reklama

neděle 21. října 2018

Už i Lesotho, a co ČR? aneb Kráľovstvo Lesotho je ďalšou krajinou, ktoré zmenilo svoj postoj a odmieta uznať nezávislosť Kosova


Eugen Rusnák
21. 10. 2018  HlavnéSprávy
„Kráľovstvo Lesotho je ďalšou krajinou, ktoré zmenilo svoj postoj voči súčasnému štatútu Kosova a odvoláva všetky svoje vyhlásenia, ktoré môžu byť interpretované, ako uznanie nezávislosti tejto krajiny. Lesotho neuznáva nezávislosť Kosova,“ vyhlásil srbský minister zahraničia Ivica Daćić po stretnutí s premiérom Lesothá Pakalithom Bethuelom Mosisilim a ministrom zahraničných vecí a medzinárodných vzťahov tohto afrického kráľovstva Lesegom Makgotim.

Kráľovstvo Lesotho v tejto súvislosti urobilo vyhlásenie. Ministerstvo zahraničia tejto krajiny uviedlo, že „Vláda Kráľovstva Lesotha je presvedčené, že jediným možným riešením otázky o budúcom štatúte Kosova je podpora dialógu medzi Belehradom a Prištinou. Dovtedy, kým sa rokovania neskončia, nedá sa určiť štatút Kosova. Preto otázka o uznaní Kosova ako štátu je predčasná,“ uvádza sa vo vyhlásení ministerstva zahraničia Lesotha.

Taktiež sa uvádza, že jednostranná deklarácia o nezávislosti Kosova protirieči Helsinským dohodám a Rezolúcii Rady bezpečnosti OSN č. 1244.

Lesotho, dlhý tvar Lesothské kráľovstvo, je malý vnútrozemský štát v Afrike. Lesotho spoločne so Svazijskom tvoria dve enklávy v území Juhoafrickej republiky. Lesothské kráľovstvo je jedinou krajinou, ktorej celé územie leží vyššie ako 1 000 metrov nad morom. Najnižší bod má výšku 1 400 metrov. Vďaka hornatému povrchu krajiny sa niekedy Lesothu hovorí africké Švajčiarsko. Lesotho má vyše 2 miliónov obyvateľov.

Pripomenieme, že v priebehu ostatného roka celý rad krajín odvolal svoje predošlé rozhodnutia o uznaní Kosova. Napríklad, podobné rozhodnutia prijali: Republika Surinam, Republika Burundi, Libéria a iné štáty.

14 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tys jiz predcil magora Hovnocuca ,ale pardon nechci te urazit ty to delas ciste recese ale onen pablb si veri ,cili byl by asi vyborny SS popravci za idealy Vudce

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 3. Byl jsem v Lesothu, kdyz jsem zil v JAR.
  Zminena polokriminalni zeme Lesotho, je tak dulezita, jako prdeni velblouda na Sahare. (Divim se, ze jeste vubec existuje.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi tam není co ukrást. Proto tam usa a jejich NATO poskoci již dávno vyvezli demokracii.

   Smazat
  2. Lesotho existuje, protože ho nad vodou (či spíš nad močálem) drží peníze různých států: jednou Tchaj-wanu, později ČLR, Velikého Ruska, a nejnověji našich mladších srbských bratří.
   Proto Lesotho chvíli uznává primitivně antikomunistický Tchaj-wan, pak ho vymění za ČLR, chvíli uznává separatistické Kosovo, a nyní tedy - pro změnu – neuznává, díky nejnovější ekonomické pomoci od Srbska.

   Uvidíme, co bude za měsíc. Jestli do té doby zaplatí lesothskému premiérovi pro změnu kosovští buržoasní nacionalisti, může se stát, že Lesotho slavnostně uzná Kosovo a rozváže diplomatické styky se Srbskem.
   Takže tak.

   „Dobré je vše, co posílí naši moc.“ (V. I. Lenin)


   P. Radosta

   Smazat
  3. 12:23 Naprostý souhlas. "Kdo dá víc je náš kamarád". Jinak "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej".

   Smazat
 4. Predkladam neco zajimaveho, co neni nikde na svete !

  Na nasi planete je pouze jedinne misto na svete, kde se nic nezmenilo 2 milliony let !
  Jsou to vych. hranice Lesotha a Natalu.
  Kdyz jdete stale proti proudu reky TUGELI, (i tunelem), tak prijdete do takovych mist, ze se vam zataji dech. Octnete se v prostedi jake existovalo pred 2 milliony lety.
  Bezte to zkusit a obohatit si dusi.
  (To misto vam rekne o vasich predeslych zivotech a o kraji, ktery se jmenoval LUMERIA. Budete v tranzu !)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zajímavá informace i rada, která je však pro drtivou většinu lidí v této republice vlastně nepoužitelná.
   Nejsi ty náhodou "bývalý" Rendeck? Stylem i obsahem se mi to jeví, že tomu tak asi bude.

   Nebo se mýlím?

   Smazat
 5. Každý stát který se zasazuje o dobrou věc je dobrý.

  OdpovědětSmazat
 6. Jistě, že postoj Lesotha je marginální v otázce okupace srbského Kosova USA s pomocí jeho poskoků, albánské teroristické armády a Vůdce. Náprava bude a bude podobná, jako byla se sudetskými nacisty blahé paměti. Zločiny budou potrestány, Boží mlýny....

  OdpovědětSmazat
 7. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 21. října 23:48.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 8. Lesotho, stát významný jako Česko, uznává Palestinu!

  Proč nenásledujeme příkladu tohoto významného státu s dlouhou historií s prosperující ekonomikou?
  No PROČ?!
  Odpověď, drazí soudruzi a soukmenovci, je stejně prostá jako trpká: Protože jsme okupovaní silami EU a NATO, které Stát Palestina neuznávají.
  Proč státy EU a NATO Palestinu neuznávají?
  Protože jsou ve vleku sionistů a USáků.
  A jak také jinak: Prakticky tytéž státy, podléhající tlaku sionistů a USáků, uznávají tzv. Kosovo.
  Fuj Teufel!

  Sečteno a podtrženo: Abychom se mohli dostat na úroveň Lesotha, musíme CO NEJRYCHLEJI opustit NATO a EU. Pak už všechno půjde samo.

  Ruská federace – záruka našeho návratu mezi nejvyspělejší národy Západní Asie!

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 9. Prosím redakci, aby mazala pana P. Radostu, imperativně sám o to opakovaně žádá a dr. David by měl vědět, že je marné oponovat psychopatům, kteří jsou o pravdivosti svých bludů skálopevně přesvědčeni. To není "blahoslavený chudý duchem"! Zde se jedná o nemocného, jehož prosby by měly být vyslyšeny.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.