Reklama

.

.

úterý 30. října 2018

V Belgii se vypařily Kaddáfího miliardy!

Muammar Kaddáfí
30. 10. 2018  LentaRu a PrvníZprávy
Část finančních prostředků zabitého libyjského vůdce Muammara Kaddáfího zmizela z belgických bank. S odkazem na televizi RTBF to uvedla agentura Lenta.

Přístup k financím Kaddáfího byl v roce 2011 zmrazen rozhodnutím Rady bezpečnosti OSN. V té době měly BNP Paribas, Fortis, ING, KBC, Euroclear Bank v držení více než 14 miliard eur.

Vzhledem k tomu, že se rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN nevztahuje na vzniklé úroky, během osmi let se tato částka zvýšila o 3-5 miliard eur a tyto příjmy někdo neznámý vybral. Pravděpodobně šly peníze frakcím v Libyi a belgická strana začala vyšetřování.

Rusko podrážděně: To Britové uvrhli Libyi do současného chaosu!

8. března byla oznámena ztráta 10 miliard eur ze zmrazených libyjských aktiv. K 29. listopadu 2013 činily tyto aktiva více než 16 miliard, ale na podzim roku 2017, kdy se královské úřady po vyšetřování případu praní špinavých peněz chystaly zabavit majetek, se ukázalo, že na účtech zůstalo pouze pět miliard.

Muammar Kaddáfí byl 20. října 2011 zabit povstalci povzbuzenými NATO. Po jeho smrti se rozpoutala občanská válka, část území byla obsazena radikálními islamisty. Výsledkem je, že v současné době existují dvě vlády v zemi: na východě, ve městě Tobruk sídlí zvolený parlament a na západě v Tripolisu existuje vláda národní dohody vytvořená s podporou OSN a západních zemí.


21 komentářů :

 1. Ty penize by se hodily na stabilizaci Libye....Misto toho je nekdo ukradne a na "zachranare" si pak budou muset hrat evropsti danovi poplatnici

  OdpovědětVymazat
 2. Hmm, tak podle EU hodnot byl PRESIDENT NEZÁVISLÉHO STÁTU Kaddáfí zabit, kdežto nějaký "novinář" (špion) byl zavražděn...

  Hmm, že ten Kaddáfí ročně nepublikoval alespoň dva tři článečky v novinách... aby bylo možné jeho násilnou smrt správně pojmenovat...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale jdi 17:55. Kam bysme došli, měřit všem stejně? Až tak protisystémové přání by snad mělo být trestné!

   Vymazat
 3. No, bodejť by ne. Nemají tam kontrolní hlášení k DPH, reverse charge a EET. Tak se ty prachy ztratily. Jakpak jinak, že?

  OdpovědětVymazat
 4. Každý pohřeb něco stojí, ještě že to nemusely platit USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejenom pohřeb, ale i vysledování a navedeni mordparty na Kaddáfího něco stálo. Ti lidé byli na něčí výplatní pásce a teď zřejmě někdo zaslal účty k proplacení včetně nákladů na letecké síly použité k zvýšení úrovně lidských práv a demokracie, inu každá sranda má svou cenu a obyvatelé Libye to jistě z vděčnosti rádi zaplatí.

   Vymazat
  2. 18:53, to tolik nestálo. Džony s džojstykem na kopci u Santa Barbary má jen 80 papírů ročně, letová hodina dronu jde maximálně do 100 tisíc, kozomrdy odflákli pár stovkama za akci, nějaký ten benzín, ten je v Lýbii zadara... kdeže 15 miliard. Ty šly určitě na charitu, jaksi jsem dosud neslyšel o migrujících Lybijcích.

   Vymazat
 5. Samozřejmě za chaos v Libyi nese plnou odpovědnost NATO, nejen Britové, i my máme svou vinu, již jako členové tohoto proválečného spolku. Ale to je zcela evidentně v plánu NATO, rozvracet stabilizované státy pod hlavičkou importu kapitalistické takydemokracie. Samozřejmě že diktatura kapitálu a demokracie jsou neslučitelné a ani nevím, kdo toto nesmyslné spojení - demokratický kapitalismus, vymyslel. Leda, že by větší část populace byla kapitalisty. Ale jak víme, opak je pravdou: jen hrstka lidí vlastní tuto Zemi a vykořisťuje ji jak si zamane. To kapitál prostřednictvím najatých ekoteroristů vás bude deptat, když zašlápnete nechtěně po dešti žížalu, ale titíž budou chválit kapitál za katastrofické klimatické změny, které způsobil. I vězme, že i za kůrovcovou "kalamitu" u nás nesou odpovědnost tzv. zelení (znáte ten termín zelené mozky?), to oni chrání kůrovce - smrky si přece pomohou samy - uschnout.

  OdpovědětVymazat
 6. Hele, copak dělá Sajf al Islám Kaddáfí?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chodí po kanálech, aby ho nedostihlo bystré oko mírotvůrce a neotestovalo na jeho prdeli nově nabroušený kindžál. Ale on ty prachy nevybral.

   Vymazat
  2. Prosila bych odkaz - protože vzhledem k množství a kvalitě zpráv o situaci v Libyi v médiích víme kulové. Poslední zpráva, kterou jsem zaznamenala o Sajfovi byla loni, že ho milice propusily, že s kýmsi jedná a jakési médium dostalo hysterický záchvat, neb prý ví, jak se dostat k tatínkovým miliardám...

   Vymazat
 7. No jo to jsou zase na západě nový úspěšní lidé.....

  OdpovědětVymazat
 8. Pokud těmi finančními prostředky budou pokryty škody po Kaddáfího teroristických utocích, pak je vše v pořádku.

  OdpovědětVymazat
 9. 9:32 Pán si asi nepamatuje zničení civilního letadla nad Lockerbíe? kde zahynulo 180 lidí?. Kdy sám Kaddáfí potvrdil teroristický utok na toto letadlo. Tak drž tlamu idiote.!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9.56 Sám Rudolf SLÁNSKÝ a sama Milada HORÁKOVÁ potvrdili pod přísahou u soudu svoje viny... že je najednou rehabilitovali?

   Pročpak myslíte, že přiznání samotné, bez důkazů viny, nestačí v trestním řízení k dokázání viny?

   Vymazat
 10. 10:55 To o Slánském a paní Horákové myslíš vážně? Pokud ano, tak jsi normální komoušská sračka. Konkrétně ty, by jsi vše přiznal ani to co nevíš po 5ti minutovém výslechu rudých gestapáku. Slánskému, pokud se přizná ke zločinum, které nespáchal bylo slíbeno, že nedostane trest smrti a ani to rudí darebaci nesplnili. Rudá banda se vraždila mezi sebou, jak příznačné. Kaddáfí toto veřejně přiznal bez jakéhokoli nátlaku ty vygume. A dokonce ta výbušnina SEMTEX, byla dodána našimi statečnymi soudruhy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je blbost, nic takovýho nikdy nepřiznal. Pouze přistoupil na dohodu - já vyplatím pozůstalé po zločinu spáchaném nejspíš iránskou tajnou službou, ale vy mi zrušíte sankce! A stalo i se ....

   Vymazat
  2. Opravdu Kaddáfí nebyl pod tlakem??
   Hlavně že máš v hlavince jasno.

   Vymazat
 11. Ale viníkem zničení letadla nad Lockerbie byla jednoznačně vláda USA! Což potvrdila nakonec i ČT - https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/1044108-atentat-nad-lockerbie-nove-dukazy-ukazuji-na-iran

  OdpovědětVymazat
 12. Cituji ze zdrojů ČT:

  "Stopy západních vyšetřovatelů vedly krátce po teroristickém útoku do Libye, ale případ se nikdy nepodařilo zcela objasnit. Podle vyšetřování měl být útok libyjskou odpovědí na nálety amerického letectva na Tripolis a Benghází 15. dubna 1986, které byly provedeny kvůli libyjské podpoře mezinárodního terorismu a v odvetu za výbuch nálože na západoberlínské diskotéce, při kterých zahynulo 44 civilistů včetně adoptivní dcery libyjského vůdce Muammara Kaddáfího.

  Dodnes ale nebyl zveřejněn žádný důkaz, jestli Kaddáfí dal, nebo nedal osobně rozkaz k sestřelení amerického letadla. Před deseti lety sice vyplatil celkem 2,7 miliardy dolarů odškodného pozůstalým, od činu se ovšem distancoval."

  OdpovědětVymazat