Reklama

.

.

neděle 28. října 2018

V Rusku běží přípravy na obranou válku - Ruská armáda pokryla Kaliningradskou oblast nejnovějšími komplexy "Samarkand"

28. 10. 2018  Vgljad  a  Interfax
Rusko pokrylo oblast Kaliningradu nejnovějšími komplexy elektronického boje "Samarkand". Elektronické bojové komplexy Samarkand byly také rozmístěny v Bělorusku, Primorsku a Krasnodarském kraji.

Jak vyplývá z portálu pro zadávání veřejných zakázek rozmístilo Ministerstvo obrany Ruské federace nejnovější systémy elektronického boje "Samarkand" ve strategických oblastech, včetně oblasti Kaliningradu, ležící jako ruský ostrov uprostřed mezi Polskem a Litvou.

Podle zadávací dokumentace je v Rusku rozmístěno nejméně 13 komplexů Samarkand-U, Samarkand SU-PRD-K2, Samarkand PU-PRD-D. Jsou rozmístěny v regionech Archangelska, Kaliningradu, Moskvy, Murmanska, Nižného Novgorodu, Krasnodaru, v Primorském kraji, v Židovská autonomní oblasti a v Bělorusku.

Z materiálů uveřejněných na výše zmíněném portálu vyplývá, že komplexy jsou nasazeny v zařízeních válečného námořnictva Ruské federace.

Ve zprávě zveřejněné na internetových stránkách ministerstva obrany je uvedeno, že "v roce 2017 získala nejmodernější elektronická vojenská služba severní flotily nejnovější komplexy "Svět" a "Samarkand".

Ruská armáda nikdy oficiálně nezveřejnila účel tohoto komplexu a jeho charakteristiky.

Americká televizní stanice CCN dříve oznámila, že podle satelitních snímků byla modernizována odpalovací zařízení nosičů jaderných střel v Kaliningradské oblasti a některá byla nově vybudována.

Americký portál National Interes napsal, že "po zuby ozbrojená Kaliningradská oblast" je noční můrou stratégů NATO.

- - -


96 komentářů :

 1. Krok správným směrem! Snad to konečně i mocipáni Západu adekvátně vyhodnotí a s válkou proti Rusku dají pokoj. Nikdo u nás si ji nepřeje, leda tak psychopatické štětiny aj. tuzemští kalousci ...
  Aby byl prostor pro mírovou spolupráci a život dalších generací.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:09
   Naprostý souhlas. Jen doufám, že to nebude jen plácnutí do vody. Tedy něco podobného jako v Syrii.
   Václav

   Vymazat
  2. Biblická doktrína zavedení otrokářství v globálním měřítku...

   http://leva-net.webnode.cz/products/biblicka-doktrina-zavedeni-otrokarstvi-v-globalnim-meritku/

   Vymazat
  3. Rusko vs. USA - historické zkušenosti29. října 2018 2:37

   USA ZAČÍNAJÍ války, ale je NEUKONČUJÍ A PROHRÁVAJÍ.
   Rusko NEZAČÍNÁ války, ale je UKONČUJE A VÍTĚZÍ.
   Rusko DOKÁŽÍ PORAZIT POUZE samotní RUSOVÉ.
   TAK TO BYLO, TAK TO JE A TAK TO ZŮSTANE!

   Vymazat
  4. Jak Usaka Trumpesaka na jednani o Syrii nepozvali. Mozna bude Fired. Vykopnut bez okolku ze Syrie. Jinej duvod nevidim...Ale Putin by se s nim nemel ani slejzat. Neni vo co stat , hola zbytecnost a Je rizenej Boltonama a Pimpeo a na to jednani/. A zadny dohody nedodrzi ani sliby. To je jejich zakladni princip fasisticky svobodny demokracie.
   Prijde jina vlada , president a v tu ranu uz nic nevi !! Ani nezodpovida..

   Vymazat
  5. František Opluštil Mě se zdá že jde jen o novou studenou válku. Protože válka proti „terorismu"je pro zbrojaře v usa slabí odvar. Tam nepotřebují hi-tech techniku ale proti Rusku ano.

   Vymazat
 2. Tak jak Rusko zbrojí a vydává miliardy rublů na zbrojení tak to vypadá, že válečný štváč a militantní agresor na světě č.1 je právě Rusko. Už slyším zdejší rusomilce jak kvičí o Ruské obraně před západem a USA, jenže podobné články o Ruském zbrojení čtu jen na webech kremelské kliky a to už v podstatě 50 let, teda, co si pamatuji

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nestojí za to Vám odpovídat

   Vymazat
  2. Ja klidne odpovim,bud jsi hlupak a nebo demagog,najdi si kolik kdo zbroji,a pak si dej jednu vychovnou.

   Vymazat
  3. To je asi také výstižné ako 2x2=8...

   Vymazat
  4. Proč jsem ale stále leze?

   Vymazat
  5. Díky tomu, že Rusko zbrojí a má odstrašující jaderný i nejaderný potenciál si agresivní NATO nedovolilo válku rozpoutat. Odnesla to jen Jugoslávie, kterou zničili a rozvrátili za pomocí nejhorších elementů, které se v Evropě dosud vyskytli: muslimských džihádistů, ustašovských fašistů a albánské narkomafie. Jugoslávie byla tréningem na rozvrácení Ruska NATOem. Byla stejně mnohonárodní, vícereligiozní, vícejazyčná. Krvavé zničení Jugoslávie bylo pro Rusy poučné. V jejím důsledku odstavili kolaborantské křídlo vládců kolem Jelcina a vygenerovali vládu v čele s Putinem. A dali prostředky na obranu, které investovali rozumě a efektivně. A i když jsou ekonomicky podstatně slabší než USA a země NATO, dokáží si tyhle bezohledné agresory udržet od těla a dokonce nyní jsou schopni účinně pomáhat i svým spojencům.

   Vymazat
  6. Kdo chce mír ať se připravuje na válku. A Rusko potřebuje mír jako sůl a je pro něj výhodný, kdežto jestřáby (průmyslovo-vojensko-mediální komplex) potřebuje ke své záchraně nutně válku.

   Co se týká zbrojení, tak Rusko vydává na zbrojení 10x méně než USA. Jenže ve válce nestačí kvantita, ale je nutná i kvalita. Chytrých a šikovných lidí mají Rusové dost - jejich genofond je nejlepší (i díky tomu, že u připojených území neprováděli nikdy genocidu obyvatelstva), ale ne zas tak dobrý, aby se nenašlo dost zrádců.

   Západ spoléhá hlavně na občanskou válku v Rusku a také na zradu generálu jako při vstupu Hitlera. Ta báchorka elit šířena po smrti Stalina, že se nechal zaskočit již neobstojí - po nedávném odtajnění archivů vyšlo najevo, že vyhlásil mobilizaci osm dnů před napadením (generálové to ignorovali) a na severním frontu, který mobilizaci provedl ničeho Němci nedosáhli.

   Vymazat
  7. Pořád rusko vydá na zbrojení 10% toho co usa, jo kamaráde základní škola a znalost matiky jednoduše nepustí. To že si myslíš že 1+1 je pečená knedla to je ten důvod proč ses nechal nachytat.

   Vymazat
  8. Ať se Usáci stáhnou za Atlantik na své území,RF nebude muset zbrojit a připravovat se na obrannou válku.NATO a USA jsou největší zločinci,provokatéři a dobyvační štváči.Na jejich území nebyly války,v dnešní době by tomu neunikly.Je tu ještě Čína,Indie, Pákystán a jiní,kteří by USA nenechali v klidu.Pokud si toto něuvědomí,je to konečná pro celý svět,kdy nebude vítězů ani poražených.

   Vymazat
  9. Zvyčajne mi kokot ako ty nestojí za odpoved lebo si zrejme len tupý troll, ale ver,že Rusko sa bude brániť...potom skončia kokoti ako ty a USA:

   Top 10 krajín podľa peňažných výdavkov na armádu:

   USA 563 miliárd eur
   Čína 198 miliárd eur
   Rusko 64 miliárd eur
   Saudská Arábia 59 miliárd eur
   India 52 miliárd eur
   Francúzsko 51 miliárd eur
   Veľká Británia 45 miliárd eur
   Japonsko 42 miliárd eur
   Nemecko 38 miliárd eur
   Južná Kórea 34 miliárd eur

   Vymazat
  10. Proč sem stále leze, pýtate sa pán A12:45. Pretože už slyší od rusomilce kvičení, tak ako to od nich očakáva. A mnohí mu radi poslúžia. Keby to nerobili, tak tak by viac nepoliezol sem.

   Vymazat
  11. Podívej trolle-trotle z 12:14 požádej o spolupráci soudruha Googla a on ti najde, kolik prostředků vynakládá Rusko na zbraně a kolik třeba USA, Německo či Čína. Nebo si poslechni nějakou přednášku Oskara Krejčího, který se touto problematikou zabývá celý svůj profesní život. Já ti napovím, že zatím největší výdaje na zbraně mají USA. Tak prosím tě brepto až zase tady budeš duševně onanovat, tak nejdříve si ověř známá fakta.

   Vymazat
  12. Hoši se tvrdě připravujou! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   A nebojej se US-vlka nic!!

   Vymazat
  13. 12:14 jestli zbrojí stočtyřidetimilionový stát, který je obkličován vojenskými základnami třistadvacetimilionového státu s vic než půlmiliardový průvodem satelitů, rozhodně to nebude tím, že by chtěl takovou sílu napadnout. Nelze zpochybnit, že je nucen uvažovat o obraně, nejméně o tom, že se nechce podřídit diktátu pod vojenskou hrozbou, když finanční, ekonomická a propagandistická už naplno funguje. 12:14, těším se na pokus logicky, s platnými argumenty, toto tvrzení vyvrátit. Pokud to nedokážete, jste mi za blba.

   Vymazat
  14. Hele napis jeste neco nesetri se tak a nezapomne taky napsat domu uz se na to doma tesi..Tak nebud linej a pis..A piss off.

   Vymazat
  15. 12:14 "...50 let, teda, co si pamatuji:" - Tedy,
   jinak máte v hlavě nas...(naseto) bůhvíco, ale ta paměť, TA PAMĚŤ!!!!!!!!!!!!! sck

   Vymazat
 3. A "bratři" Poláci škemrají, aby na polském území mohli mít stálou US základnu. Kontingent 3 tisíc US okupantů na rotujícím principu polským šílencům nestačí. Ve své paranoidní rusofobii jsou hrozbou pro mír v Evropě. Je známa jejich podpora ukrajinskému "majdanu", výcvik diverzantů, dodávky dělostřeleckých systémů ukr. armádě - a co tím získali ? Banderovci boří památníky genocidy Poláků a když na to přijde, tak jsou schopni ji zopakovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za Beckovy vlády byli Poláci jedna ruka s Hitlerem - až na Gdaňský koridor. Podíleli se i na Německé okupaci Československa (a jeho "následnických" států). Právem si vysloužili ČTVRTÉ DĚLENÍ POLSKA (1939)... a zase se Poláci nepoučili. Jenom aby o to, co po Třetí světové (první jaderné) válce z Polska zbude, stáli alespoň radiaci odolní švábi.

   Vymazat
  2. 12:43 tak samo se paktoval Hitler se Stalinem, jenže ten pakt vyvolal nejhorší valku všech dob.

   Vymazat
  3. Bratri Polaci jsou neskutecne blbi.....Platit si za to,ze mam bliz k sebevrazde mi prijde prio uchylne

   Vymazat
  4. Oni jsou naši bratři asi jako byl Kain.

   Vymazat
  5. ... napsal jeden hlupák.

   Vymazat
  6. Další idiot z 12:49. Pravděpodobně produkt našeho inkluzívního školství.

   Vymazat
  7. Bratři Poláci měli podepsanou smlouvu s Hitlerem již od roku 1934

   Vymazat
  8. 17:38 A kdyby bejvali krapet rozumný, tak všechno mohlo bejt jinak! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Vymazat
  9. 12:49 to jste ovšem neráčil zaznamenat, že všechny předchozí pokusy SSSR uzavřít spojenecké smlouvy s Britanií a Francií selhaly, když zejména Britové měli zájem nasadit Německou říši proti SSSR. Stalinův manévr se vydařil a Německo nakonec vyřídilo Francii a nechybělo mnoho, i Británii. Domníváte se, že nijak zvlášť ekonomicky silný SSSR mohl mít zájem na rostoucí síle Německé říše? O tom mi, neználku, vyprávějte.

   Vymazat
  10. 14:04, co je divné, Poláci dokknce chtějí za tu základnu platit. Oni přece musí vědět, že budou cílem a nemají žádnou sanci, přesto to tam chtějí. Jsou tak hloupí a militantní anebo se jedná o něco jiného?

   My víme, že oni vždy měli obavy o spolupráci Německa a Ruska, v tom se shodovali s Anglosasy. Na rozdíl od nich na rusko-německe hrátky i doplatili. A navzdory tomu, že je Britové v minulosti vždy potopili, lezou do podobného svazku znovu.

   To klidně může mít i souvislost s Německem. Koneckonců to vidíme v tom, že se za každou cenu snaží vybudovat terminály na kapalný plyn, přitom jeho výnosnost oproti magistrálam je podstatně menší. Poláci doufají, že tímto ještě víc podpoří USA a stanou se spolu s nimi hlavním distributorem plynu z Blízkého Východu do Evropy. Možná proto ta základna. Jenže tím jen dobře naserou i Němce nejen Rusy.

   Vymazat
 4. Lidi neblbněte,kolik z vás má protiatomový kryt. Jen pár bohatců a plolitiků má šanci se "zakrtkovat", ale jim nezávidím, protože už nebude žádné "potom".Jestli nad mou hlavou bouchne A, tak mi bude fuk je-li od USA či RF.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jediná šance na přežití je, že západní korporáti budou mít strach zaútočit.
   Tak jednoduché to je.

   Vymazat
  2. Princip odstrašení znamená, že i bezohledný a surový agresor, jakými jsou USA a vedoucí země NATO, couvne od svých plánů.

   Vymazat
  3. Podle vseho to vypada , ze prvni v poradi shori Polsko , ktere buntuje proti Rusku ! pro 12.14 , Rusko si na svem uzemi muze delat co chce .Nevypada to na to , ze si chce napadnout vlastni uzemi !

   Vymazat
  4. Prave.Ted uz zadne vybavene protiatomove kryty nemame,takze bychom se spis meli snazit hnat nase politiky k zodpovednosti a tedy snaze vse vyresit mirovou cestou....Ale misto toho volime valecne stvace v predklonu

   Vymazat
  5. 12:39 Nestraš Vládíku, na russáckej šrot postačí i dobře udělanej prak! Horší voříšek - takový level 2, bude ten bohatýr s tou lopatou na 1 minutě a 12. sekundě - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Ale když mu dáte pravou sibířskou pěnu do koupele, do minuty bude na zádech kopat nožičkama! Pak teprv přijde nejvyšší level č. 3! Tedy samotný Putler! A ten umí karatééé! Na toho bude muset nastoupit Chuck Norris ... a bůhvíjak to dopadne! Doufejme že snad dobře - https://i.imgur.com/hDa5bJP.png

   Vymazat
  6. Ad Hrdina 12:39, riziko je čím dál vyšší. Není to tak dávno,kdy existovaly jen dvě atomová imperia. Dnes pokud se nemýlím je jich (přiznaných) cca 8. USA,Rusko, GB,Francie,Čína,Izrael,Pákistán,Indie snad i Irán se Severní Koreou.Kdo zvládne malou násobilku ví, že se tím zvedá riziko použití a to nepočítejme poruchu zařízení (radaru), či selhání
   tzv.lidského faktoru-omyl, chyba komunikace,nebo zfetovaná osoba na konci řetězce aktivace. Neumím si vypočítat kolikrát je riziko znásobeno.Protože si nehrajeme digihru,ale hru o život,tak pokládám chování A-imperií za naprostou debilitu a postoje z ní vyplývající u jejich fanklubů za imbecilní. Potřebují-li se škádlit, tak doporučuji šavle a
   souboj někde na poli za městem. Nás normální lidi vynechte a děti neučte nenávidět,nepoštvávejte je proti jiným národům, náboženstvím a rasám.

   Vymazat
  7. Zajisté, trapně prázdný tapetáři 18:01!

   Vymazat
  8. 0:33 Radši jim - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   běž zadout do zad, putlerprde, pak je nikdo nezastaví! :)))

   Vymazat
 5. Protidemokratičtí, protizápadní kokůtci se tady zase navzájem straší válkou. Jako každý den. A soudruh Dvořák jim k nenávisti k západu poskytuje stravu, přesně podle ruských notiček.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. váhám mezi dvěma variantami, máte IQ houpacího koně nebo IQ tykve. Vyberte si :-)

   Vymazat
  2. Pepi, už jsi zase vylezl z nory, ty starý přemřelo?

   Vymazat
  3. Zajímalo by mne, kde anonym bere tolik optimismu, k přesvědčení, že USA valku s Ruskem nepřipravují.

   A také jak přišel na to, že Dvořák je soudruh a dělá stravu podle "ruskych notiček".

   Spíš náš novodobý svazáček 12:50 jen "tvořivě" papouškuje Bakalapress či ČT-žumpu.

   Vymazat
 6. Hoši pokud nevíte proč se tohle děje, sledujte us burzu příští týden, us dolar jak rychle ztratí titul save haven. proč myslíte že FED zvedá sazby tak rychle po sobě a s dolarem to ani nehne? listopad bude měsícem pro ty co se nenechali napálit

  OdpovědětVymazat
 7. Tak co,bude tá válka nebo nebude?Ptám se proto aby sem stihnul skrít se do metra anebo se zahrabat.Ať mi NR dá viědet kdiž nastane armagedon a den po té 2018.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:00 Raději se doučte gramatiku, působíte na ostatní spíše jako "hlupák".

   Vymazat
 8. Nadpis článku "V Rusku běží přípravy na válku - Ruská armáda pokryla Kaliningradskou oblast nejnovějšími komplexy "Samarkand"" nepovažuji za příliš "šťastný". Je zavádějící tvrdit, že se Rusko na válku připravuje, pouze dbá na zabezpečení své obranyschopnosti.

  V originálu článku v listě INTERFAX je nadpis "Rusko přikrylo Kaliningrad novějšími komplexy SAMARKAND" a v listě VZGJAD "Rusko rozmístilo v Kaliningradě a Bělorusku komplexy REB Samarkand".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ihned po přečtení titulku mi bylo jasné, že ten titulek jasně zavání manipulací.
   Přesnější by bylo, kdyby tam stálo, že "Rusko se připravuje na napadení". A historie mi dává za pravdu.

   Vymazat
  2. Blbci nechtějí pochopit, že už utec Bedřicha Velikého coby Pruský král z Berlína dal významně moderně (na svoji dobu) opevňovat Královec, protože si uvědomoval jeho strategický význam na Baltu... Že je ho třeba bránit za každou cenu a do posledního dechu.

   Vymazat
 9. 12:59 svět ale nepotřebuje, aby dolar padnul na držku tak rychle a tak brzy, to by odnesly skoro všechny státy světa. Problém je asi v tom, že američtí neokoni to nechají vykulminovat ještě před 6.11., aby poškodili Trumpa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na držku padl akorát rusácký bezcenný rubl. Přesně naopak než jste předvídali všichni vy, rusáčtí užiteční idioti.

   Vymazat
  2. 13:44 Vy jste bud naivni nebo hloupy

   Vymazat
  3. 14:08 jste na NR poprvé? To je místní agent Pepek Vyskoč, s ním je zbytečné diskutovat, je poněkud retardovaný.

   Vymazat
  4. 14:08
   Jaké naivní nebo hloupý pro 13:44 ? Platí obojí !

   Vymazat
  5. A přes držku by měl konečně dostat bezcenný zdegenerovaný dement 13.44

   Vymazat
  6. Ahoj, bolševičtí čuráci. Vidím, že je pro vás extrémně nepříjemné přijmout holá fakta.

   https://www.xe.com/currencycharts/?from=USD&to=RUB&view=5Y

   Vymazat
  7. 15:52, problém USA tkví v předražených záchodových prkénkách !

   Američtí zákonodárci nedávno schválili výrazné zvýšení vojenského rozpočtu, nicméně také kritizovali přehnanou cenu některých dílů, hlavně záchodová prkénka za 10 000 dolarů (asi 227 000 korun) do transportního letounu C-17. P.K.

   Vymazat
  8. 13:33, obávám se taky, že se o něco podobného pokouší. Pád dolaru by byla katastrofa a to si musí uvědomovat i oni.

   Vymazat
 10. Rusové se podruhé překvapit nedají,jestli bude někdo zírat,tak to budou USA, protože to co zažijí bude stát za to.Bohužel se svezeme s nima,ale na krátery už jsme zvyklí z našich severočeských povrchových dolů a zvířený prach zde doplní pouze radiace.

  OdpovědětVymazat
 11. mít v zádech Poláka nebylo nikdy nic příjemného a to ani pro Čechy, které je měli v jedné jednotce, protože základní jednotka nespolehlivosti = 1 Polák, přitom se jedná o jednotku univerzální, tj. jde ji aplikovat v kterékoliv oblasti, nejenom ve vojenství

  OdpovědětVymazat
 12. Pouze naprostá chudoba státu přivede vedení k rozpoutání války.Celé roky slyším, že USA chce válku a pdivejme, Rusáček je lačný.Tentokrát dostane na prdel, že se zastaví až v Asii.Tak co tomu říkáte proruská chátro? Když tady napsal, že ruský režim je FAŠOUNSKÝ, TAK JSEM BYL MAZÁN-POKRYTCI.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cim je rusky rezim fasounsky?Tim,ze se chce branit,kdyz na nej ostatni "spriznene duse" utoci?Tak to by byl pak fasounsky asi kazdy.Moulo:-)

   Vymazat
  2. USA samy dokázaly porazit akorát Grenadu,tak se probuď.

   Vymazat
  3. USA za svou existenci vděčí Rusku, které ho zachránilo před zkázou za občanské války a to zásadním způsobem! - http://www.radiodixie.cz/clanek/ruske-lode-v-americkych-pristavech-zachranil-car-v-obcanske-valce-unii

   USA zvyklé vítězit cizíma rukama jim to oplatily o 80 let pozdějc s cílem s nima vyjebat, jenže vychytralý a lstivý Azijec Stalin vyjebal s nima! Totiž program půjčky a pronájmu umožnil Rusům se za války volně pohybovat po území USA a učit se novým technologiím. V rámci této spolupráce tak v roce 1941 bylo na území USA až zhruba kolem 1200 ruských inženýrů, kteří se školili moderním technologiím a postupům, k tomu je nutné připočíst zhruba několik stovek dalších tzv. OJT (On -The-Job-Training), tedy Rusů na stáži či na praxi v amerických továrnách. A to dokonce i z oblastí, kde Rusové žádnou smlouvu či dlouhodobější spolupráci s USA nikdy neměli - např. podle knihy Dark Sun: The Making of The Hydrogen Bomb od Richarda Rhodese (potvrzeno i výstupy z projektu Venona či deníkem majora Jordana) se jednalo i o oblasti raketového či rozvíjejícího se jaderného průmyslu (včetně dodávek jaderných komponentů apod.). Samozřejmě není také divu, že Rusové tuto spolupráci zneužili a v USA si rozšířili již bez tak širokou základnu špionů a agentů, kteří jim pak po válce prozradili spoustu amerických vojenských tajemství a technologií. Rusové díky této velmi „zištné“ pomoci ušetřili obrovské finanční prostředky na vývoj a výzkum či nákup těchto technologií – tato částka by se pohybovala v desítkách miliard rublů za každý rok pomoci! Navíc s tím se dostali i k technologiím, které by normální cestou jistě nezískali. Obecně tak můžeme zakončit asi tak, že díky této části Lend-Lease se Rusům podařilo získat takové technologie, které jim umožnily stát se jednou ze dvou velmocí 20. století.

   Vymazat
  4. 17:52 nejen Grenadu, taky Panamu! A jsou tam dočasně dodnes. Cosi mi to připomíná.

   Vymazat
  5. 0:46 A taky 2 x Velkou Británii, 1 x Osmanskou říši a 2 x její spojence, 1 x Mexiko, 1 x Španělsko a Filipíny, 2 x Německo, 1 x Itálii, 2 x Japonsko, 2 x Čínu, 2 x Koreu a 2x Irák ...

   Vymazat
 13. My se nemusíme bát. My máme silnou a neporazitelnou armádu. Dnes jsme ji viděli na přehlídce. Teď už jistě vyděšení Rusové balí kufry a zdrhají za Ural.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také jsem ta cirkusová pimprlata viděl. Kdysi jsme armádu měli.Dvěstětisícovou. Proto byl tehdy mír.

   Vymazat
  2. Pánové to bylo panoptikum hrdosti, to se ani nedá nazývat "vojenská" a tito pimprlata s presstituty, uráželi a znevažovali VOJENSKOU přehlídku v Rusku, jubilejní oslavy vítězství nad FAŠISMEM v Moskvě. Tajtrlíci a pidimužíci, proč se za každou cenu, chceme neustále "kasat" před velmocemi? Ale pokaždé s jinými velmocemi za zády!

   A když se schyluje do tuhého, vždy stáhneme ocas a rozprchneme se na všechny strany do úkrytů ...
   A poté se ujišťujeme, jak dobře jsme učinili svým zbabělstvím, jelikož kdybychom šli na zteč, rozpoutáme velmocenský ARMAGEDON.

   "Racajdičky, racajdá ..."

   Ramón

   Vymazat
 14. To nebyla přehlídka, ale průvod. Bylo mi trapně, když o této události mluví jako o velkolepé vojenské přehlídce. Z pochodových útvarů byli nejlepší hasiči (kdo by to řekl) a ministr obrany USA zjistil, že máme sanitky, bagry, buldozer a gumový člun a jeřáb. Nic tak úchvatného a velkolepého jsem dosud neviděl. Nejsem si jist zda to byla ta správná oslava, když Masarykovo dítě v 75 letech zemřelo dne 31.12.1992. Ach já hlupák vždyť se blíží svátek zemřelých - dušičky. Tak proto ty oslavy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám stejný názor, nejhezčí byly koně a bylo mi smutno, při pochodu vojenských psů. Protože mi připoměly nesmyslné posílání krásných mladých kluků do Afganistánu na smrt. Vždyť je tam nikdo nechce a oni sní dětské sny a hledají tam dobrodružství. Přitom je jich třeba na vyprošťování zraněných z ruin po zemětřesení a podobných katastrofách. Nevím kolik aktivních vojáků máme, ale dnes se jmenovala další generalita, mám podezření, že na počet vojska je náčelníčstvo předimenzované.Naši volení zástupci by měli poznat, zač je toho loket. Doporučuji např. paní Černochové zúčastnit se mise v Afghánistánu a třeba tam jen vařit v kuchyni.

   Vymazat
 15. Budu doufat , že ruské rakety doletí k americkým diktátorům , parazitům a vrahům a nandá jim tolik "demokracie , míru , pravdy a lásky" , jak říkají svým nekonečným válkám , kolik si zaslouží !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale tak vážný to s těma rachejtlema nebude! Na tenhle russáckej šrot postačí i dobře udělanej prak! Horší voříšek - takový level 2, bude ten bohatýr s tou lopatou na 1 minutě a 12. sekundě - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Ale když mu dáte pravou sibířskou pěnu do koupele, do minuty bude na zádech kopat nožičkama! Pak teprv přijde nejvyšší level č. 3! Tedy samotný Putler! A ten umí karatééé! Na toho bude muset nastoupit Chuck Norris ... a bůhvíjak to dopadne! Doufejme že snad dobře - https://i.imgur.com/hDa5bJP.png

   Vymazat
  2. 18:08 se zmůže leda na přiblblé tapety.

   Vymazat
  3. Hele...tebe je tady uplna skoda ,tady se zahazujes. Takovej talent . Mel by si jit do AAmeeriiiky , na Harward nebo Yale , tam by te prijali s otevrenou naruci a brzy budes DOKTOR. I medajle te tam cekaji a velky.

   Vymazat
  4. 6:29 Tak vím, ne? Nebo si snad troufáš mě (ten s tou sukovicí) zde - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   srovnávat s tvým vypouštěčem? (ten s lopatou na 1 minutě 15 seKUNDÉ) tu - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Tyčím se nad tebou jak Munt Everest nad hromádkou jačího trusu př svém úpatí!

   Vymazat
 16. Rusaci si nadelali do valenek a jeste v tom cvachtaji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To si jen myslíš! Toho bohatýra s lopatou na 1 minutě a 12. sekundě tu - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   bych rozhodně nepodceňoval! A esi mu neseženeš stakánek tý nejlepší pěny do koupele ze Sibíře, tak tě s ní umlátí!

   Vymazat
  2. 17:54 "Rusaci si nadelali do valenek a jeste v tom cvachtaji." - Co by za ty holínky tenkrát Němci u Stalingradu dali! Ti by si je považovali, ti by si v nich panečku počvachtávali! sck

   Vymazat
  3. 13:56 Však ty holínky měli stejně jen dík Američanům. Vše co Rusové měli byly pouze západní licence. Nebyli schopni sami postavit NIC! Všecko jim spadlo na makovici! Ivan III. to dlouho zkoušel, nakonec usoudil že je to marný a pozval Italy! Péťa Velkej už byl zkušenej a domácí ani nezval, leda jako nosiče klád. Mužici kteří si schovanými plnovousy zacpávali díry v kapse, byli v těch svých láptích jinak nepoužitelní. Bez německých inženýrů a vojevůdců by německá princezna Káťa Rusy nazvaná Veliká nikdy Turka neporazila, dokonce ani toho mamlase Jemelku Pugačovic:) I před Napoleonem Rusům krom Bláta a Mrazu zachárnil zadek Skot Barclay de Tolly, který Kutuzova přesvědčil vydat Moskvu. Bez Welšana Hughese by nikdy nedokázali vyrobit ani metr kolejí, natož pak celou Transsibířskou magistrálu. I Dněproges stavěli Američané a všechny automobily byly vyráběny v jejich licenci. Bez jejich kaučuku by bosí Rudoarmějci zmrzli na Kavkaze! A Němci zmocnivší se ropných polí v Baku by pak s nimi už snadno zacvičili ... Spojení germánského ducha a turkické houževnatosti dalo vzniknout Ruskému eurazijskému impériu! To však bylo sraženo Židem s nemalou zásluhou slovanské, mužické lenosti, otupělosti a lhostejnosti! Tak se zrodil bolševický SSSR - stát neschopný samostatné existence! Nebýt Asiata s mongolskou krví Stalina, který se opřel opět o pomoc Germána (Německo - Rapallo, USA - fordizace SSSR) byl by zahynul a stal se "pouští osídlenou bílými negry", jak o tom hovořil Žid Bronštejn!

   Vymazat
 17. Tak když se valí tolik americké bojové techniky na Ukrajinu, která je vidět i na Moravě jak putuje dál na Slovensko, pak je jasné, že o tom jistě ví i Rusko. Ovšem Rusko na rozdíl od agresorů rozmísťuje své bojové systémy na svém území.
  Honza.

  OdpovědětVymazat
 18. Klasická válka ( bez jaderných zbraní ) by byla hodně humorná. Americký tank potřebuje pevný most a cesty.

  OdpovědětVymazat
 19. Ani se nedivím, že do války půjdeme v přední linii a také společně zahyneme. Podívejte se na naše politiky. Jeden vedle druhého obhajují NATO, USA, EU. A jak pak mluví když z politiky odejdou. Příkladem jednání je bývalý MZ Zaorálek. Zpočátku proti radaru, jako ministr ZV obhájce NATa, EU, USA atd. A nyní jako obyčejný socan je proti misi v Afganistánu a pod. Jaké má vlasně názory a přesvědčení. A jemu podobných ještě ve funkcích je většina. Prostě jak říká Z.- zmrdi.

  OdpovědětVymazat
 20. Klidně se vsadím s hloupými Rosofoby, že si Ušák na Putina netroufne. Důvodů proč, je asi milion a jeden. Nemohu v žádném případě ani náhodou prohrát, protože pokud si čistě náhodou a omylem troufne, tak o tom už bychom si nemohli asi popovídat, jedině jako duchové. Aottj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nesázej se, není to fotbal.

   Vymazat
  2. Pokud někdo sleduje pravidelná videa V. V. Pjakina
   "Otázky-odpovědi, věděl by, že sport a politika spolu setsakramentsky souvisejí. Tudíž není problém se s hloupými Rusofoby se sázet. Aottj.

   Vymazat
 21. Vsadím na AfroEuropsku uniji že zastaví Rusi u Brna.Pepek Vyskoč.

  OdpovědětVymazat
 22. Aneb u Teplic,protože je tam Saudskoarabská národnostní menšina a Rusové seštíti jít na večeři na Saudskoarabské velvislanectví aby nepřišli o prsty.Pepek Vyskoč.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Štofi z Teplic 20:54

   Tolik si toho načmáral a stále máš pravopis toho, co odpuzuje muslimy nejvíce. Hádej koho?

   Ramón

   Vymazat
 23. Rusko se chystá k obraně a je už nejvyšší čas. Američané se se svými základnami posunují stále blíže k ruským hranicím a přesouvají tam svoji vojenskou techniku. K tomu jim slouží i území a nebe naší země i Slovenska. Američané se chystají na válku proti Rusku a opět chtějí k tomu využít cizí území a jiný kontinent, než je USA. Jak typické pro tyto milovníky míru a demokracie. Všechny války, které USA pod vlajkou demokracie, pravdy a lidských práv rozpoutaly v posledních letech, všechny tyto války byly přípravou na tažení proti Rusko. Rozbití Jugoslávie, Irák, Libye, Afganistán, Sýrie, majdan na Ukrajině .....Jen idiot by se nechystal na odražení agresora......my, jako idioti s agresorem držíme basu.....

  OdpovědětVymazat
 24. Celý svět můžeme sami ovlivnit jen nepatrně.
  Ale za absolutně nejhorší považuji, že jsme sami na té špatné straně, jakožto agresoři.
  Většina z nás si neumí zvolit rozumné představitele.
  Neboli, pokud z nás zbyde popel, bude v tom většina spravedlnosti. Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:48, ano, právě to, že oficiálně stojíme na straně zla a agresora je nejsmutnější. V této zemi ale žije velmi mnoho těch, co si to opravdu uvědomují. I proto byla také u nás zavedena profesionální armáda, protože i těm amíkům bylo jasné, že všichni se zlem sympatizovat nebudeme.

   Vymazat