Reklama

neděle 14. října 2018

CM: Trump ukázal pravou a věčnou tvář Washingtonu!


- kou -
14. 10. 2018   PrvníZprávy
Šéf Bílého domu Donald Trump nepřinesl pro americkou zahraniční politiku nic nového, napsal Contra Magazin.
Jednoduše se chová otevřeně a nediplomaticky, strhává masku Spojených států, jejíž pravá tvář se po věky nezměnila. A na pozadí takové politiky se transatlantický rozkol mezi Amerikou a Evropou pouze prohloubí, věří autor článku.

Šéf Bílého domu Donald Trump a jeho nekonzervativní administrativa využívají každou příležitost, aby „potrápil" své partnery, spojence a vazaly, uvedl Contra Magazin. Spojené státy provádějí jednostranné iniciativy z pozice síly a „vybírají si ty nejchutnější rozinky". Zároveň je pobouření jiných zemí k tomu pokrytecky zakrýváno, napsal rozhořčeně novinář.

Koneckonců Američané sledují takovou politiku po mnoho desetiletí, kladou své zájmy nad ostatní a na druhém místě jsou zájmy Izraele. Všichni ostatní jsou ve skutečnosti podřízeni. Bylo tomu tak dříve, a situace se vůbec nezměnila. Jediným rozdílem je to, že se Trump chová jako „slon v obchodě s geopolitickým porcelánem", tedy, že jedná přímo a nediplomaticky.

Když pán Bílého domu požaduje, aby členské státy NATO vynakládaly více peněz na obranu, není to vůbec vázáno na zlepšení bezpečnostní situace v Evropě. Jen se americké říše zvětšila natolik, že je třeba soustředit velké síly v oblasti Tichomoří (proti Číně) a Evropané se „obětují" ve válce s Ruskem.


Nejzákeřnější na taktice Spojených států je, že pro všechna ta desetiletí, kdy ignorovaly mezinárodní právo, smlouvy a dohody, jakož i zájmy spojenců, byly schopni přesvědčit ostatní, že je to pro ně lepší. Díky propagandě v médiích bylo takové myšlení zaseto do myslí mnoha lidí. Přičemž právě pro Evropany bylo „transatlantické partnerství" z větší části dohodou s jednostrannými výhodami, zdůraznil autor článku.

Ale opět se nechají vrhnout do bitvy proti Moskvě. Podle komentátora by dlouhodobá bezpečnostní politika v Evropě měla být založena na dobrých vztazích s ostatními supervelmocemi, včetně USA, Ruska a Číny. S ohledem na současnou geopolitickou situaci by Brusel měl přijmout kompromisní postoj. Transatlantici jsou v Evropě stále silní, protože USA nadále ideologizují obyvatelstvo pomocí think-tanků a různých organizací. Navíc je pro Evropu Amerika stále průvodcem.

Je třeba si uvědomit, že nacionalistická politika Donalda Trumpa je prostě nenarušený obraz toho, co Washington provádí po celé věky, poukázal Contra Magazin. Hlava Bílého domu prostě „strhla masku" a ukázala pravou tvář Spojených států. Rozhoduje jednostranně, zatímco jeho předchůdci se alespoň snažili přesvědčit veřejnost o existenci multipolárního světa. Nicméně nyní přes Atlantický oceán existuje rozkol. Zůstává už jen naděje, že se bude i nadále prohlubovat i se změnou moci ve Spojených státech, uzavřel autor materiálu.


- - -

27 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Či že je ten tvůj trapnej tupé oblíbenec????!!!!!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Buchanan píše: „Pokud Amerika přestala být dobrou zemí, v níž jsme vyrůstali, čím jsme povinováni vládě? Odpověď naleznete v Matoušovi 22,21: ‚Odevzdejte tedy, co je císařovo, císaři, a co je Boží, Bohu.‘ Tradicionalisté by měli napodobit římské konvertity. Impérium se stále těšilo jejich loajalitě, tradicionalisté však začali vidět jejich kulturu jako úpadkovou. Únik měl zásadní význam. Proto se oddělili od starých druhů a zvyků a vytvořili ve vlastních rodinách a společenství konvertitů novou křesťanskou kulturu. Zůstali loajální k římskému impériu, ale odštěpili se od jeho pohanské kultury. (…)

   Amenité se odštěpili. Ortodoxní židé se odštěpili. Mormoni se odštěpili za dlouhé namáhavé cesty k Velkému solnému jezeru pod vedením Brighama Younga. Katolíci přestali v 19. století posílat své děti do státních škol a dávali je do farních škol. V osmdesátých letech 20. století začali evangeličtí a fundamentální křesťané vytvářet alternativní kulturu a paralelní instituce – křesťanské školy, televizní show, časopisy, rádiové stanice, televizní společnosti, knihkupectví a nakladatelství. Miliony dětí navštěvují katolické a křesťanské školy, přes milion se jich učí v domácí škole.“ Komentátor týdeníku Wanderer James F. Fitzpatrick v článku pro katolické konzervativce píše: „Budeme se muset vyrovnat s životem subkultury a se vším, co z toho plyne. (…) Alternativou je naše smíření se s novou Amerikou, již formují hollywoodští obchodníci s pornografií. (…) Tato kapitulace je nemyslitelná.“

   V USA již existují i bělošské separatistické komunity – křesťanské i pohanské. Jejich politický či náboženský extremismus však nevzbuzuje mnoho nadějí pro plnohodnotnou obnovu západní kultury. Bílý člověk potřebuje ke svému rozvoji svobodu!

   Smazat
 2. To je co prave chteji elity..Jsou velmi spokojene s EU a NATo se znicenim Jugoslavie, znicenim Ukrajiny a EU dodavaji Ukr.Albanii a dalsim miliardy atd.....Taktez EU totalne uspelo s INVAZI a okupaci islamistu Evropy /akorat se nepodarilo zkorumpovat Erdogana pomoci miliard , ale dalsi trabl ,ze se v USA nepodarilo ani odzbrojit populaci ,dale problem Syrie /moc kriku a zadnej vysledek/,s Cinou neni mozny pohnout , ani s Ruskem , pres velke snahy, a Koreje se spojuji proti Usakum. A taktez nevyreseny problem Venezuela , kde se NATO jiz uspesne /na rozdil od USA/,dostalo do Jizni Ameriky - Kolumbie /a okupace J.Ameriky bude pokracovat.!!!! a jako Clintoni /a spol/,na rozkaz, /proti Trumpovi /a jejich totalni feminist-demokrati , tak vladne nespokojenost a Macrona a merkela a dalsi utoci denne na Trumpa, jak je rozkazano a rozpad USA je nablizku a neni to tezky uhodnout...Je dale nutne provest inflaci, zrusit penize a zautocit na banky a korporace /v Tramtarii uz zacali/,aby platili dane a tak zahrnuli vlady penezma za ucelem , zbavit vlady obrovskych dluhu...
  Jinak neutahnou obrovske castky na zahranicni pomoci /vime komu/, obrovske zbrojeni a navic by neuzivily desitky milionu okupantu.,.Vice jich prijde...Problem je treba u britu , kteri se vyhnuli nejhorsi zaplave , ale stejne aby ubytovali vsechny uprchliky potrebuji 240 tisi bytu rocne , coz je prakticky kazdy den tisic. Jinak asi vzniknou obrovske nepokoje a s tim nejistoty , treba jako v Rusku s Rijnovovou revoluci...a Jinde..

  OdpovědětSmazat
 3. A proč vůbec očekávat, že by se zrovna dnešní nájemník Bílého domu měl chovat jinak než se před ním chovaly celé generace jeho předchůdců? V čem je jiný?
  Vždyť je to jen o trochu neomalenější polit. loutka, která (jakože) vládne světu. To ovšem pouze pro zájmy těch, které si ji do čela USA přivedly, aby se sami nemuseli předvádět před oponou polit. divadla.
  Všichni ti triliardáři a bilderbergští ...

  OdpovědětSmazat
 4. Trump je americký Gorbačov a na Washington kašle stejně jako jeho předskokan na Moskvu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:04 To těžko pokud nebude poslouchat tak dopadne jako Kennedy.

   Smazat
  2. Pravou tvar Ameriky a USA uz zname davno , kdy zacali masakrovat vyvrazdovat indiany, mexikany , potom sami sebe ve prospech bohatych barbarskych Zlocincu a bank,potom Filipiny 300 tisic obeti atd..., Loupit jejich uzemi a mnozstvi nekonecnych zlocinu , ktere pachaji dodnes a Trump neni zadna vyjimka !! Co to zase blaboli za hovadiny...
   Nektery clanky yntelygentu sou jenom porad jen Masturbace dokola spojene ukajenim a rajtovanim nad stale stejnymi blaboly komentujicich opakujici se udalosti ,coz jsou predevsim shows , ukazujici jejich hluboke a nekonecne PRECHYTRALOSTI a tak prevahu nad nami ...Ze zaclaneji jinym a dulezitym zpravam , to jim nevadi.. Neco malo vedomosti by postacilo na priklad o nekonecne zhovadilosti toho ,Ucit se , ucit se Lenina Velkopremianta dle meritek ucitelu na skolach ...A dalsich ucencu , kteri ideologicky do omrzeni vykrikuji jak "proved" Rijnovou Revoluci a zamlcuji ty pitomosti , ktere tenhle SuperInteligent vykrikoval do sveta..Pritom to byl jen ubohej sadista , terorista a vrah. A intelligent samozrejme...Kdyz zacal mluvit chytali se lidi za hlavy /Dubnbove teze a jine tragicke taskarice. napr./..
   Ucil se na vybornou a tim se proslavil u profesoru a jinych inteligentu...Na to nezapomenout...
   Dneska je jich stokrat vic..

   Smazat
 5. Trump je dobri rezident ať žije Trump a Honolulu se poser.

  OdpovědětSmazat
 6. Pjakin 8.10.2018 :

  "Teď už jde o říjen-listopad. Vše se posunulo, ale něco mají v té době v plánu. A je to znát i při pohledu na všechny burzovní zprávy, na vnější politickou činnost i z těch útoků proti Rusku.

  Jen se podívejte na ten příval vedený proti Rusku: „Budeme útočit proti Rusku v kybernetickém prostoru. Rusko je vinno tím a tím...“ Hned z několika stran se to proti Rusku pozdvihlo. Takže se snaží Rusko vyřadit. Každý se snaží vyřešit svůj úkol v míře svého chápání. Státní elita přece má také nějaký svůj pohled na věc. A co je jejich cílem?

  Zachovat Pax Americana, aby těm lidem, kteří se teď podílejí na četnickém řízení celého světa, zůstali jejich pracovní místa.

  Když budou USA od světa izolovány, tak o tyto své funkce přijdou a budou si muset najít jinou práci. Jenže oni neumí nic jiného než dělat dozorce otrokům. A je úplně jedno, jakou barvu kůže ti otroci mají."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:47 Přesně tak můžou pak vládnout otrokům doma.

   Smazat
  2. 12:55 Pokud USA půjdou cestou "přestavby", podobné té, kterou prošel SSSR, nebudou vládnout ani doma. Na řadě jsou zřejmě Číňani...

   Smazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 8. ZMLKNI TY TRUMPETOFILCKO!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dalsi buzna otravna a jeste k tomu znacne tupa

   Smazat
  2. Pppry jiz brzy budou zavedeny sabes snidane v patek v Ostudy Housu.Maji v tom tradici jiz za Bushe Mentalniho to Bratrstvo prosadilo ,bylo to i s motlitbou At ziej soldateska v Dome ,nikdo tam jiz neni nezid

   Smazat
  3. Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! A až to bude povolený i u nás, tak budem tenhle xindl střílet na loveckej lístek! - https://www.cartoonmovement.com/depot/cartoons/2014/04/04/dictators_selfie__marian_kamensky.jpeg

   Smazat
 9. Velmi objektivně napsaný článek od Contra Magazínu. Konečně Američanům někdo sdělil jak se věci mají.
  Honza.

  OdpovědětSmazat
 10. Místní troll Radosta je pouze klonem rovněž placeného agenta-provokatéra Pepka Vyskoče. Radosta je grafoman se stejným zadáním, oba mají stejného páníčka :-)

  OdpovědětSmazat
 11. Radosta je šťastný člověk jako každý prosťáček, rád se předvádí a má rád slávu ...
  Je to zkrátka celebrita dnešní doby, ani pražská komediantská kavárna na něj nemá, měla by ho angažovat ČT, tady na NR je ho škoda ..

  OdpovědětSmazat
 12. No co už. Amíci si zvolili Trumpa a my s tím nic nenaděláme.

  OdpovědětSmazat
 13. Radosto, jak ti zacnou Hurvinci nadavat, tak je to dukaz ZAVISTI !

  OdpovědětSmazat
 14. Ve sluzbe sem furt
  Blb

  OdpovědětSmazat
 15. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 14. října 14:41.

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 16. Zvolení Trumpa: GENIÁLNÍ tah Velikého Putina

  Drazí soudruzi a soukmenovci, дорогие товарищи!
  Musím napsat ostré slovo do našich vlastních řad: Někteří z nás tvrdí, že Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, se může zmýlit.
  Je pro mne těžké napsat taková slova, slova LENINSKY pravdivá, a pro leckoho z vás je stejně těžké je číst: S takovými soudruhy a soukmenovci je nutno se rozloučit, i kdyby měli SEBEVĚTŠÍ zásluhy.

  Je to NEZBYTNĚ nutné, neboť právě vztah k Velikému Putinu, BJJP, Vůdci všeho Slovanstva, naději a majáku světového utlačovaného proletariátu, je PRUBÍŘSKÝM KAMENEM, na němž se NÁDHERNĚ JASNĚ vyzkouší ryzost každého opravdového komunisty a putinisty, zemanisty a babišisty.
  Jinými slovy: Kdo tvrdí, že Veliký Putin, BJJP, se zmýlil, když protlačil D. Trumpa do tzv. Bílého domu, není – zdůrazňuji NENÍ – opravdovým komunistou a putinistou, zemanistou, babišistou.

  Ano, Veliký Putin, BJJP, i v tomto případě uvažoval a jednal přímo LENINSKY geniálně: Trump sice navenek podléhá washingtonské mašinérii a neomarxistickým vrahům z Wall Streetu a Bilderbergu, navenek jedná jako pohůnek nejreakčnějších kruhů usáckého vojensko-průmyslového komplexu, ale VE SKUTEČNOSTI JEDNÁ JAKO LENINŮV PŘÍSLOVEČNÝ UŽITEČNÝ IDIOT.
  Ano, D. Trump ničí USA (a tím pádem celou Euroameriku) účinně ZEVNITŘ.
  D. Trump rozeštvává USáky, mrhá US penězi (vydřenými z krve a potu vykořisťovaného proletariátu všech zemí, okupovaných EU a NATO, tedy i z nás proletářů ČR) na šílené blbiny typu „zeď jen jižní hranici USA, zeď, kterou lze NESMÍRNĚ SNADNO obejít“ atd. apod.
  Takže: Po pádu D. Trumpa budou USA rozvrácenou a zchudlou zemí, NATO se zhroutí samo, a EU se vzdá okamžitě po osvobození Bruselu gardovými tankovými divizemi nepřemožitelné Armády Ruské federace.

  Nakonec, až nad hořícími ruinami tzv. Bílého domu zavlaje NÁDHERNÝ prapor Ruské federace, nakonec pochopí genialitu Velikého Putina, BJJP, i ten největší bloud.
  Ovšem my komunisti a putinisti, zemanisti a babišisti mezi sebou nemůžeme a NESMÍME trpět bloudy, nevěřící Velikému Putinu, BJJP. Proto se s nimi – ideově nepevnými soudruhy a soukmenovci – musíme rozloučit IHNED, pokud možno po dobrém.
  Musíme si uvědomit, že v podmínkách nadcházejícího revolučního vzedmutí našeho lidu, jakož i v blížící se válce za osvobození naší vlasti (a později Evropy) od EU a NATO, se s ideově nepevnými soudruhy a soukmenovci budeme muset loučit RÁZNĚ + NA MÍSTĚ, jakmile se jejich ideová nepevnost projeví na bojišti.
  Takže tak.

  „Co nechceš, aby jiní dělali tobě, udělej jim hned – a už ti nikdy nic neudělají.“ (V. I. Lenin)

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prijd mezi nas my te mame radi
   Leo Nezvedavec at zije Moshe na Hradw at zije Salcman at zije Israel a Bibi zachrana to lidstva

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.