Reklama

úterý 9. října 2018

Voda je život aneb Nemelem nemelem

Aleš Macháček 
9.10.2018 E-republika
My prostě nemáme rádi přírodu. Proto milujeme auta, rádi umíráme smogem ve velkých městech, proto je nám dobře v přeplněném metru. Milujeme anonymitu měst, kde můžeme překračovat ležící těla a nevzbudíme tím všeobecné pobouření.Jako ve Slabeckém mlýně. Když žárlivý manžel vyprázdnil zásobníky kalašnikova na svou ženu a jejího milence, skrývajících se ve mlýně, mlýn natrvalo osiřel. Netrvalo dlouho a stopy kulek na zdech omšely a ztratily se pod milosrdným příkrovem zeleně. A šlo to z kopce.

   

I voda, co kdysi uháněla z nádrže náhonem nyní pomaloučku vysychá v původním korytu, s romantickými zbytky zpevněných břehů, prahů a jiných drobných vodohospodářských objektů.


Můj soused myslí, že je to vlastně taková hladová zeď z dvacátých let minulého století, z doby velké krize. Je to možné.


Nevidím však důvodu, proč by uprostřed lesů nebyl vodní mlýn, třeba na řezání dřeva. Energie je energie a kde ji levně najdeš, že. A taky městys Slabce je dost starý na to, aby něco podobného nevzniklo dávno před první republikou. To není samozřejmě pochlebování monarchistům. Jako nebyl tehnle článek pochlebování socialismu. Za hlubokého socialismu jsem projektoval kanalizaci na Severní Terase, Ústí n/L, a žádné jímky na dešťovku, šup se vším do potrubí a do Labe. Předtím tzv. zářezy doporučované meliorační správou Č. Budějice při zatrubňování všech toků na Prachaticku apod.

My prostě nemáme rádi přírodu. Proto milujeme auta, rádi umíráme smogem ve velkých městech, proto je nám dobře v přeplněném metru. Milujeme anonymitu měst, kde můžeme překračovat ležící těla a nevzbudíme tím všeobecné pobouření. Toto naše strana a vláda ví, proto dotuje města více než vesnice, které tak umírají jak na těle, tak i na duchu. A pak nějaký důchodce z města přijde na vesnici a zaleje svoji zahrádku. Pak máme mít vodu! Ve městě si nechám umýt auto každý den, abych platil za spořádaného občana. Přírodu rádi nemáme, přírodu kolonizujeme. Po přírodě to má být Mars, ale myslím, že odtamtud jsme přišli a po kolonizaci Marsu jsme se nějak uchytli tady. Tady na Zemi. Aspoň ty fotky z Marsu jsou úplně stejné jako cesta ke COOPu. Kolonizace je náš životní úděl a cíl. Kolonizace je způsob myšlení, kterému holdujeme po tisíciletí a které není závislé na politické straně.

A jestli s tím něco neuděláme, tak už toho moc nenamelem. Proto jsem příznivec nového myšlení, nového Evropského Jara- DiEM 25.

Carpe diem.
Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

 


Související články: 

18 komentářů :

 1. Nechavame si nad hlavy sypat desitky milionu tun hliniku aj. kovu, ve vode jsou mikroplasty a pesticidy a 95% lidi nema tuseni, ze treti svetova valka je biologicko-chemickeho razu. Zdravim vas z USSA a preji pekny slunecny den s kovove bilym nebem. :-(

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Probiha ticha depopulace. Prirodu to nepolozi, sama si najde cestu k obnove az lidsky parazit zmizi. Plan GP, agenda 2030 - agenda smrti bezi na plne obratky.

   Smazat
  2. Nás oblbovali volbama a mezi tím se na obloze čerti ženili,nevím,kde se vzalo najednou tolik letadel,snad víc než všechny letadla z Varšavské smlouvy dohromady,my jsme nikdy tolik letadel neměli ani s těma čmelákama,za několik hodin se skoro setmělo v pravé poledne,zajímavé,že nás ten náš senát neinformuje,co to je?,...nás informují z Ameriky a náš Dvořák oslovuje národ nesmyslama,naražte mu na hlavu alespoň kýbl hořčice,ať se vzpamatuje.......

   Smazat
  3. Popravdě příroda je i pošť na Marsu nebo prolítající kometě. Přírodě je to opravdu šuma fuk. Žoivot je nejspíš uplně všude. Přítomnost lidí je asi víc specifická a omezená. Bez nás bude příroda na tom uplně stejně jako s námi. Plasty ji nevadí. Planeta po nás může být celá od plastu, je to jedno. My tu nebudem. na jupiteru taky nemůžem žít ale Jupiteru to nevadí. Zemi taky nevadíme. Jen je to škoda. Takový zajímavý organismus jsme.

   Smazat
  4. Voda je život, život je život! MY a příroda! - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   Smazat
 2. No jo to je známá věc že Socialismus se staral o vše kapitalisté jen hrabou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je dáno tím, že byl v souladu s Přírodou! http://www.vontartarus.cz/bibliotheca/priroda-a-nacismus

   Smazat
  2. Je to že příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ Friedrich Nietzche

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 4. Tady je konečně nějaké téma, které stojí za něco. Situace je tristní. Poddimenzované silniční trasy jsou zaplněny kamiony až odněkud z Rumunska, či Litvy a uondaní řidiči už vyhlásili čtvrtý odboj. Třicet let budujeme montovnu na auta a zřejmě to perspektivu nemá. Odepsaná jedna generace, další generace se udusí ve svých exkrementech. Příroda nám nepomůže, ta jde ve svých kolejích. Hloupost by měla být trestná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hloupost je trestná, jenom ten trest dopadne i na nevinné.

   Smazat
 5. Bez vody nelze žít a bez chleba nelze být. Díky za přehrady na Vltavě, díky vám, generace před námi. My umíme postavit pneumatikárny, Rundopem prolít pole. Vody,které zbyly,otrávíme chemii a mikroPVC a zabetonujem zem, tak dokonale, že ne absorbuje vodu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. No moje řeč, drahý soudruhu a soukmenovče, autore VYSOCE vlasteneckého a zároveň odborného příspěvku z 10. října 2018 13:45; moje řeč!

   Ano, díky Leninu a Stalinu za přehrady a meliorace, za naše MOHUTNÉ závody a PŘENÁDHERNÁ panelová sídliště. Díky Leninu a Stalinu za jednotnou kanalizaci a scelování lánů, za rozorání VŠECH mezí.
   Díky Leninu a Stalinu za regulaci toků, za výstavbu závodů i obydlí v inundačních územích.
   A hlavně poděkujme Leninu a Stalinu za ÚŽASNOU likvidaci ODPORNÉHO selského stavu, všech těch tlustých nadutých velkostatkářů, statkářů a kulaků. Díky této DOKONALÉ likvidaci jsme my lid konečně – po staletích statečných bojů – definitivně vylikvidovali tzv. selský rozum, nechutný buržoasně-rurální přežitek ze starých tmářských dob.
   Díky tomu dnes náš lid disponuje jednotně-zemědělsko-družstevním rozumem, díky němuž si volíme naše osvědčení národní Vůdce – našeho Miloše a našeho Babiše, a hlavně Vůdce všeho Slovanstva, Velikého Putina.

   A právě Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, nám zajistí dostatek vody v naší krásné západoasijské krajině.
   Jak? No přece poručí větru a dešti; ruští vědci a technici mají JIŽ DNES téměř zázračné prostředky, jimiž umějí spustit či zastavit déšť, přesně dle přání a rozkazů Vůdce.
   Nebude-li to stačit, obrátíme toky řek, načež Labe, Odra, Morava nebudou odvádět naši vodu z naší vlasti do nepřátelských zemí, nýbrž budou – naopak – vodu nepřátel přivádět k nám.
   Ano, tak je to prosté a tak to bude, v krásné budoucnosti, kterou jsme si již zajistili, naší moudrou volbou našich národních Vůdců.

   Na shledanou v lepších časech, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace!

   P. Radosta

   Smazat
 6. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 10. října 2:44.

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 7. Kam se poděla naše česká voda?!

  No co myslíte, drazí soudruzi a soukmenovci? Snad ji voli vypili, jako ve známé lidové dětské říkánce?
  I kdeže – naši vodu kradou naši okupanti; tak je to prosté a sprosté zároveň.
  Ano, EU a NATO zběsile okupuje Česko, i když naše krásná zem neoplývá ropou, na rozdíl od okupovaných islámských zemí.
  Naše podřipská kotlinka oplývá mlékem a strdím, pivem a slivovicí, becherovkou a naším PRAVÝM rumem z brambor a rumové tresti (vyrobené ze 100% čisté ruské ropy) – a vodou.
  No ano, jen se podívejte na mapu, drazí soudruzi a soukmenovci: K nám nepřitéká, kromě Dunaje, skoro žádná řeka, zato od nás odtéká Labe, Odra a Morava. Kde se bere, všechna ta voda v našich řekách? No přece pramení z naší české země, to přece dá rozum, ne?
  A právě kvůli této naší české pramenité vodě – surovině stále dražší a dražší – Euroameričani zaplatili Havla & spol., aby udělal kontrarevoluci, otevřel hranice, vyhnal hrdinné vojáky nepřemožitelné Sovětské armády – a bez boje předal naši zem do cizáckých rukou.
  Proč je voda stále dražší a dražší?
  Protože její cenu uměle zvedají neomarxističtí vrazi z Wall Streetu a Bilderbergu; rozhodně NE kvůli NEEXISTUJÍCÍMU „oteplování planety“ – to nás učí Václav Klaus starší, jeden z našich milovaných národních Vůdců.

  Jak to dělají prakticky, ti naši podlí, brutální a zákeřní okupanti z EU a NATO?
  No přece už dávno, nedlouho po Prohraném listopadu, vytvořili tajný vodovod, z Čech do Bavor a pak snad až na konec světa. Tímto tajným vodovodem, OBŘÍ rourou o průměru tubusu sovětsko-ruského metra, od nás proudí MILIARDY m3 vody ročně.
  A my pak máme vody málo, řepková pole schnou na úbytě, my prostí lidé platíme jako mourovatí za pitnou vodu – platíme PŘESNĚ TĚM vydřiduchům, kteří naši vodu tajně odvádějí na Západ.
  TO MUSÍ SKONČIT!
  A taky to brzy skončí, jen jak náš národní Vůdce Babiš vezme vše řádně do rukou, ihned po:
  • rozdrcení zrádné opozice
  • našem odchodu z EU a NATO
  • vstupu nepřemožitelné Armády Ruské federace
  • porážce interventů - žoldáckých vojsk EU a NATO
  • odsunu nepřizpůsobivých z naší vlasti
  • vydání Milošových dekretů, jimiž bude znárodněno všechno naše přírodní a soukromé bohatství, v nedávné minulosti uchvácené nepřáteli našeho národa a našeho Babiše

  A pak bude zase kubík pitné vody za 1 Kč, a pivo (10°) za 2,70 Kč.
  A tančit, tančit se bude všude!

  Ať věčně žije Veliký Putin, naše jediná opravdová záštita proti EU a NATO!

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 8. Radosto, dokonale jsi zdejší prostor zprivatizoval. Ty meleš, meleš a my ostatní nemelem, nemělem.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.