Reklama

neděle 7. října 2018

Volby 2018: Miliardář Babiš nahradil levici a upevnil korporátní fašismus

Václav Umlauf 
7. 10. 2018 E-republika
Demokracii jsme už ztratili dávno, ale tu nikdo nepostrádá. Voliči začali dělat rozdíl mezi skupinou politických žoldnéřů prodanou nadnárodním korporacím (tzv. deep state) a mezi normálními korporátními fašisty nacionálního ražení, kteří chtějí klid na práci ve vlastních feudálních lénech.


V sobotu 8. 9. 2018 se uzavřely volební místnosti pro komunální volby a volby do Senátu. Ten nás nezajímá, protože prozatím slouží především jako politická výkrmna odložených politiků, kteří si z těch či oněch důvodů mohou zaplatit plošnou volební kampaň v daném okrsku. Mnohem důležitější jsou volby na komunální úrovni. Zmatení v politice dosáhlo málem kulminačního bodu a společnost se začíná rozpadat. Stejným tempem se zcela pochopitelně rozpadají i hlavní politické struktury v USA a celá EU. Nikdo nevydrží tunelování jednoho procenta donekonečna a jim naopak neuvěřitelně stoupla chuť po závratných úspěších. Jednomu procentu už patří polovina produkovaného bohatství na celé zeměkouli. Řecká tragédie nazvala tento paranoický stav ducha slovem hýbris. Pokud se touto cestou vydá i vrcholná politika, pak je tragédie neodvratná. K tomu viz článek Prolhat se až ke korporátnímu fašismu, kde je rozbor nástupu nacismu v Německu. Ale tato situace u nás zatím nenastala. Je dost dlouhá cesta od klasifikace politicky nežádoucích webů (například našeho typu) až ke koncentráku pro politické odpůrce. A rozbor současného globálního korporátního fašismu ve světě by byl na delší článek. Viz heslo “korporátní fašismus”, kde se celkovým stavem světa zabýváme podrobněji.

Bilance komunální politiky 2014-2018

Vraťme se ke komunálním volbám. Na rozdíl od celostátní politiky je místním lidem celkem jasné, kdo u nich lže, krade a tím pádem zase kandiduje. Místní volby jsou z tohoto základního důvodu určeného neoliberálním pudem sebezáchovy důležitým indikátorem stavu společnosti. Viz ironický článek Dopis bývalým kámošům od modrých strak. Nechali občané zloděje a lháře zase volně řádit jako v roce 2014? A kde vidí zklamaní občané svou budoucnost ve vytunelované politice stran a hnutí? To jsou důležité otázky, protože rozhodují o osudu země, a to na základní místní úrovni. V minulých volbách 2014 jsme provedli analýzu výsledků ve dvou článcích.

V neděli, kdy článek píši, zatím nejsou známy ani celkové oficiální výsledky voleb 2018, natož přesné rozložení stran a hnutí v městských zastupitelstvech. Analýza volebních výsledků se bez těchto dat neobejde, protože je třeba sledovat změny v obcích podle počtu obyvatel. Co ale napsat lze, to jsou celkové změny a trendy dané od společenské situace v roce 2014. K tomu jsme psali dva články s dosti charakteristickými názvy:


Uplynuly 4 roky a přišly další volby. Podívejme na změny, které nastaly. Citujme hlavní část článku o volbách 2014, která je důležitá z hlediska dnešní situace.

Poražené trio bývalých pravicových zlodějů a politických komediantů (Klaus, Kalousek, Schwarzenberg) se v otázce přesunu moci málokdy mýlí, protože na mocenské záchvěvy mají ohromná tykadla. Správně poznamenali, že se k moci dostala nová oligarchická skupina, která už nemá nic společného s privatizačními zlodějnami, kterým kralovali oni osobně. Kalousek poznamenal, že lidé chtěli řízek hned, proto volili Babiše. Opak je pravdou: Řízek hned jim slibuje už 20 let Kalouskova pravice i Sobotkova levice. Zatím dostali pouze smaženku, a k tomu vykradený stát. Babiš lidem prostě řekl, ať mu dají moc, a lidé mu ji dali: bez předběžných podmínek mu podepsali jako národnímu vůdci bianco šek na vládu. To je výsledek komunálních voleb 2014. Nic nemůže jasněji demonstrovat pád demokracie v Česku. K tomu patří efekt partaje ANO jako pohodlného výtahu k moci.

To byl výsledek komunálních voleb 2014. V tehdejší diskuzi pod článkem jsem napsal, že i z opozičních politiků se stali technokrati moci a opustili pozvolné budování demokratické společnosti skrze Masarykovu drobnou práci. To se mělo dělat po volbách 2014 a klíčovou roli měli sehrát levicoví intelektuálové. Tehdejší komunálky také vysunuly dopředu i dost nezávislých, viz například situaci v Brně. A tehdejší volby také ukázaly, že mezi ANO byla skupina slušných lidí. Ale ti se dali koupit oligarchou do jeho personální stáje a jejich manévrovací prostor je tím dost omezený. Tito lidé, jako například ministr spravedlnosti Pelikán, už jsou z celostátní politiky pryč. A je otázka, zda se slušní lidé probrali při nástupu korporátního fašismu, o kterém už 3 roky trvale píšeme. Oligarchický a korporátní fašismus není fatální řád přírody, protože tu být nemusí, když lidé řeknou ne a něco pro to udělají. Co lidé udělali za 4 roky a co ukázaly výsledky voleb 2018?

Miliardář Babiš je spasitelem levice

Shrňme volební úspěchy levice, která se naučila tunelovat, lhát a krást jako pravice. Socani nejprve prodali vlastní chudé voliče na celostátní úrovni skrze oposmlouvu Zemana a Klause. Pak prodali mafiánům vlastní partaj a začali tunelovat kraje. Pak tunelovali vlastní Lidový dům a vlastní partaj. A nakonec začali prodávat nenažranému jednomu procentu celý stát. Do ministerských funkcí je pravice dosadila jako poslušné agenty. Jednoho lze podvádět celý život, jednu generaci můžete podvádět od sametu až po dnešek, ale všechny nelze podvádět pořád. S levicí je konec a chudí lidé volí Babiše už druhé volební období. Debakl levice nelze pojmenovat jinak než nadpisem kapitoly.

Levice existuje svébytně jen tehdy, když brání zájmy chudých lidí. Jistěže vznikla zradou první Komunistické internacionály kolem roku 1870 v Německu. Ale tuto zradu pak sociální demokracie odčinila postupným budováním sociálního státu. Dnešní levice je zrůdná v tom, že tyto výdobytky socialismu zaplacené fašistickými vraždami aktivistů a odborářů prodala jednomu procentu, které ovládá pravicové strany. Stejně tak giganticky selhali levicoví intelektuálové. I oni měli 4 roky na to, aby něco dělali. Viz článek Aktivisté, milujte se (politicky) navzájem, a nebude tu fašismus. Kosmickému žvanění dnešní levice odtržené od reálného života už nevěří ani oni sami a nechají se platit lidmi jako je Soroš. A tito lidé jim nalévají do hlav neoliberální ideologii virtuálního “osvobození”. Dnešní levicoví intoši bojují leda tak za volný sexuální život veverek, jak jsem kdysi psal. Levicoví intelektuálové slouží pravici stejně pilně jako socanská partaj. Nechávají se platit pravicí skrze dotace, protože nejsou schopni žít ze své vlastní práce. Za své ale žili a bojovali levicoví anarchisté a socialisté, když zakládali ve 30. letech výrobní družstva. Takže si jen odplivněme, utřeme slzu na hrobě pomatených pravicových idealistů zvaných “levičáci” a pokračujme v analýze.

Osudy pravice

Demokracii jsme už ztratili dávno, ale tu nikdo nepostrádá. Voliči začali dělat rozdíl mezi skupinou politických žoldnéřů a státních byrokratů prodanou nadnárodním korporacím (tzv. deep state) a mezi normálními korporátními fašisty nacionálního ražení, kteří chtějí klid na práci ve vlastních feudálních lénech. Vždy mne fascinovaly tři postavy české pravicové politické scény, které nikdy neměly a ani nemohou mít konflikt zájmů: Klaus, Kalousek a Dlouhý. Jistěže by se podobných tragických postav dala najít celá kopa. Ale výše uvedení výtečníci české cesty ke korporátní politické despocii vynikají tím, že jim chybí základní buňky k rozeznání jiného zájmu než vlastního. Tím je dána česká cesta ke korporátnímu fašismu. Jeho vznik iniciovala stejně jako v nacistickém Německu oposmlouva koupených pravicových politiků, velkobank a hlavních průmyslníků. Dnešní neoliberálové vytunelovali celý systém sociálního státu a lidem řekli, že ho ani nepotřebují, protože umřou i bez něj. Tak gigantickou lež a následný tunel na stát zatím nikdo v historii neudělal. Takže to zatím jednomu promile celkem slušně prochází. Viz článek Jak Republikánská strana 30 let oblbuje Spojené státy.

Cesty pravice jsou zajímavé v tom, že původní politická pravicová banda už stát vytunelovala přes banky a nadnárodní korporace. Lidé si toho postupně za 20 let všimli a začali jednat. A jednat museli také miliardáři typu Babiše, kterým patří podniky a nedělají žoldnéře mezinárodnímu kapitálu. Jinak by tito neoliberální feudálové byli loutky v rukou “deep state” u nás reprezentovaného zmíněným triem politických pravicových žoldnéřů. Tím došlo k základní shodě mezi chudými lidmi bez levice a miliardářskou mocnou pravicí, která potřebuje chudé lidi do fabrik.

Abyste mohl/a normálně fachat, tak musíte mít základní sociální jistoty, jinak se vzbouříte nebo neděláte. To jsou klasické politické volby 19. století. Babiš stejně jako Trump potřebuje sice minimální, ale funkční stát. Těch 99 procent nesmí být tak chudých, aby se vzbouřilo. Jednomu promile z “deep state”, kterému socani prodávají stát a EU k tomu, je to úplně jedno. Když se lidé vzbouří, tak se tito blažení vlastníci zeměkoule odstěhují na oběžnou dráhu, viz filmové sci-fi zvané Elysium (2013). Takže komunální výsledky ukazují, že po pádu levice lidé začali volit dva druhy pravice. V Praze, která organizuje “hunger games” pro celou republiku, posílila ODS. Hlavní gauneři tuto partaj většinou opustili, protože její vliv šel na hranici pěti procent. Pražáci mimo Babišovo ANO pochopili, že profláknuté ODS je třeba dát hlasy, aby hájila jejich jednoprocentní zájmy, popřípadě zájmy střední třídy. Zda platí to druhé, to ukáže až podrobnější analýza voleb.

Nezávislí a lokální mafie


Volební úspěch Babišovy politické divize je jen částečný. Za prvé platí, že mu nevěří místní lokální mafie a klanové struktury, které vykrádají obecní majetek. Jistěže bylo a je potřeba mít lidi v jeho partaji. Ale mnohem jistější je mít vlastní nepřehledné klubko místních partají a zájmových skupin, které lidi volí přímo v komunálních volbách. Postavte se na místo nějakého lokálního mafiána a máte to jak na dlani. Celý rok připravujete nějaký tunel typu územního plánu či EU-dotací, nebo nastrčíte vlastní firmu, aby městu prováděla tzv. “službu”. Všechny tyto druhy zlodějen zaměřené na vyvádění obecního do privátního dnes představují dost práce, aby vás nezavřeli. A hlavně na to potřebujete mít pod palcem městskou radu, aby vám zlodějnu legalizovala. Babišova politická divize představuje riziko, že hlavní boss zvedne telefon a zavolá místnímu politickému zaměstnanci firmy. Pak se lehce může stát, že politická divize Agrofertu může připravovanou zlodějnu zarazit, tedy pokud poškozuje její lokální zájmy.

Jistěže si dotyčného z ANO-divize zaplatíte, aby to udělal proti Babišově vůli. Jenže to můžete udělat jen jednou a stojí to dost peněz. Dotyčný zrádce se musí finančně pojistit na politický důchod. Pak je jasné, že musíte na radnice dostat vlastní mafiánské aktivisty, kteří dbají na vlastní a na vaše zájmy mnohem lépe a efektivněji. Komunální volby 2018 ukázaly, že politická divize Agrofertu narazila na mez svých lokálně daných možností. Během 20 let neoliberálního lhaní a zlodějen už vznikly kompletní mafiánské klany, které ovládají místní politiku a ekonomiku. Babiš s nimi sice může bojovat, protože má ministerstvo financí a může je nechat zavřít. Ale nemůže nechat zavřít všechny a všude, protože by přišel o vlastní partaj. Jeho politická divize je totiž zkorumpovaná velmi podobným způsobem. Takže si počkejme na další komunální volby, pokud ovšem vůbec ještě budou.

Nezávislí a politická budoucnost


Vedle těchto mafiánských “aktivistů” se prosadili v komunálních volbách i skuteční aktivisté, což bylo i v roce 2014. Rozboru těchto skupin se budeme věnovat postupně, protože nejprve je třeba zjistit rozložení mandátů v městských zastupitelstvech. Důležitý bude hlavně fakt, jak skuteční aktivisté uspěli při obsazování placených funkcí na radnicích. Nezapomeňme, že všechny strany se mohou spojit proti vítězi a mohou zvolit svého starostu. Takže se vrátíme na začátek voleb 2014, kdy jsme psali, že nezávislí začali z opozičních lavic ovlivňovat život místních samospráv. Klíčovým faktorem bude jejich integrace do větších celků. K tomu jsem psal článek, který vysvětlil můj rozchod s občanskými aktivisty, kteří nakonec skončili na výplatnici Soroše. Cituji z článku Spanilé jízdy Pražské kavárny po zemích českých, ba i moravských

Od této party jsem se odloučil v momentu, když jsem pochopil, že pro regiony ve skutečnosti nechtějí udělat vůbec nic. Původní projekt občanských aktivistů, s nímž jsem ideově souhlasil, byl ten, že vznikne koordinační centrum aktivistů o dvou pólech, tedy pražským a regionálním. To zcela padlo, protože spanilé jízdy kavárny po temném českém a moravském venkově mají mobilizovat veřejnost pro zářné ideje přicházející z města, jehož neoliberální sláva se už nyní dotýká hvězd.

Pokud aktivisté začnou systematicky dělat na obcích něco pro lidi, pak se mohou pragmaticky spojit s každým, kdo v dané chvíli bude podporovat dobrou věc. A dobrá věc se může dělat i ze zištných důvodů, viz motivy politické divize Agrofertu. Ale dnešní volby byly o strachu ze ztráty důchodu a zbytku sociálních jistot. Takže pragmaticky je nutné, aby nezávislí posílili sociální stát především na komunální úrovni. Například technokratičtí mladí Piráti s neoliberálním ideologickým brainwashingem to mají v hlavě dost politicky vykradené. Proto je velká otázka, zda tuto základní službu chudým lidem vůbec budou odpovědně dělat. Slušní aktivisté by měli začít pracovat na obnově dvojpólové politické struktury, s níž začalo Občanské fórum. Dvojpólová struktura znamená posílení celostátního vlivu pražských aktivistů. Ti se ale nesmí chovat jako političtí idioti, což dělali až dosud. Jejich vliv musí vyvážit regionální aktivistické struktury. Ty ale zatím vůbec neexistují. Pokud se tento dvojpólový systém dá po komunálních volbách 2018 dohromady, pak není vše ztraceno.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:


56 komentářů :

 1. Myslím si, že český volič uvažuje se zpožděním několika desítek let. Volba "z trucu", kterou zvolením Bureše, nebo Pirátů bez pochyby jsou, mohla fungovat v dobách naší relativní samostatnosti. V dobách, kdy jsme nebyli součástí celků, jakými jsou EU, nebo NATO. Tenkrát jsme takovou volbou mohli a bezpochyby měli dát politickým stranám jasný signál, kam ještě mohou a kam už v žádném případě ne. Dnes je to už jenom plané gesto.
  Všechny tyto truc partaje mají vazby na Brusel.Bureš dojí evropské dotace a Piráti jsou financovány dílem od Sorose. Tím je dána i jejich závislost na svých chlebodárcích.
  Dnes je třeba velmi pečlivě vybírat mezi těmi, jejichž podnikání nezávisí na penězích z vnějšku. Pokud někdo říká, že nesouhlasí s Bruselem v tom, či onom, ale přitom vesele pobírá různé dotace a granty, jednoduše účelově lže. Velmi rád bych se spletl, ale myslím si, že nám to Bureš za nedlouho předvede při podpisu kompaktátu o migraci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenže my nechtěli žádnou "samostatnost", páč tak malej státeček ji z logiky věci ani nikdy nemůže dosáhnout, pokud se na tom neshodnou velmoci, jako na neutralitě Švajcu kongresové mocnosti po porážce Francie 1815 nebo Finska po porážce Německa 1945. Co my chtěli? Hlavně a především se zbavit Rusáků a komunistů! A to proto abysme neutíkali jednotlivě na Západ, aby ten Západ byl tu! A to se stalo jen zčásti, páč jsem zanedbali etapu "bílého teroru"! Když Maďarsko chtělo překonat řádění židobolševiků v roce 1919, musel přijít horthyovský bílý teror! Stejně tak když generalisimus Franco chtěl odstranit ze srdcí španělského lidu židobolševickou nákazu, musel nejprve nastolit falangistický teror, Když generalismus Čankajšek chtěl překonat maoismus, a nevzít ho ssebou na Tchajwan, musel opět přijít bílý teror! A koneckonců pan genrál Pinochte p zlikvidování bolševickýho agenta Allendeho musel nejprve vystřílet komouše do posledního bastarda, než předal vládu opět demokracii západního střihu založené na přirozené nadvládě elit! Prostě tuto etapu brutální dekomunizace nelze vynechávat, to se nakonec vždy vymstí ....

   Vymazat
  2. 7:17
   Úvaha naprostého idiota.
   Václav

   Vymazat
  3. Ano,...nevolíte SPD,jaké to má důsledky????,...třeba odvolatelnost politiků a jejich potrestání,protože jejich činnost je více než jenom trestná!!!,vemtze si třeba obyčejné hlasování,sedí tam a zvedá jen ruku,je zodpovědný,tresty jsou finanční,které musí být větší než jeho odměna,aby byly účinné,...zdrží se hlasování?,jestli 3x,musí být automaticky odvolán.....to máte to nejjednodušší....TAK UŽ VÍTE KOHO VOLIT A PROČ ??.......vol.vé....

   Vymazat
  4. 7.17 Jistě tedy souhlasíte s dekapitalizací po roce 1948 ??!!

   Vymazat
  5. 7:17 je typický nácek. Proč na něj reagujete?

   Vymazat
  6. 7:17 je dobrá ukázka fašizujícího myšlení. Protože jsem zastáncem klasické levice, jsem přesvědčen, že socialismus by měl být řešením budoucnosti lidstva, musím být bílým terorem odstraněn. To, aby bylo vyhověno představám autora ze 17:17. Dobře, že máme možnost taková individua zaznamenat.

   Vymazat
  7. Na 7.17 kašlete.Pan Hricak skvele.A clanek taky.

   Vymazat
  8. 7:42 To není úvaha, debile rudej, to je historie! - https://en.wikipedia.org/wiki/White_Terror

   Vymazat
  9. 16:34 Jakobínství či bolševismus stejně jako ta tzv. demokracie staví na moci podlidí*), stojících vůči géniům v trvalé opozici! Tak se dostávají k lizu ubohé trosky na způsob místních užgryndaných čechomužiků! Proto je ten režim v prdeli dřív než začal! A proto po něm taky ubohé místní trosky vzdychají! Je to režim moci podřadných lidí, ze kterého ti schopní dříve či později uprchnou a on se poté zhroutí sám jako domeček z karet ...

   *)„Podčlovek – jedinec, nesplňující normy schopností a adaptability, nastavené společenským řádem, ve kterém žije.“ Theodore L. Stoddard

   Stoddard dokázal, že tato individua jsou příčinou všech civilizačních katastrof typu francouzské či ruské revoluce ....

   Vymazat
  10. 1,08
   Stoddard měl ovšem dodat, že i podlidé jsou lidé. Myslel si snad (a vy s ním?), že bolševické revoluci předcházela doba hojnosti? Ruský bolševik se nacpal husou s knedlíkem a zelím, natáhl se na otoman a přemýšlel, co bude dělat zítra. A co udělat revoluci?
   Ne. Takhle to nebylo. Každé revoluci předcházela bída a často i hlad. Vaši géniové totiž zapomněli na velmi jednoduché pravidlo. "Žij, ale nechej žít".
   A Stoddardovy normy schopností adaptability ? Drž hubu a krok! Makej co nejvíce za co nejméně.
   Nejsem fanda vlády lidu, potažmo blbců. Ale pokud se i těm blbcům utáhne moc u huby, začnou vymýšlet revoluce. A na to nepoukazuje ani Stoddard ani většina mocných dneška. Ono totiž nejde souběžně hrabat nepřiměřeně pod sebe a udržet přijatelnou životní úroveň těch, kteří to bohatství vytváří.

   Vymazat
  11. 5:24 Tak to není pravda! Např. velký anarchistický a komunistický teoretik S. K. Neumann napsal třísvazkové dějiny které věnoval francouzské revoluci a v nich prokazuje, že Francie byla zemí hojnosti a příčinu revoluce spatřuje v "narušení rovnováhy třídní"! I ve Francii organizovali převrat stejní lidé jako tu předtím v Anglii, ale jinou cestou, totiž zdola. Proto byly brány lóží dokořán otevřeny příslušníkům drobné intelektu­ální, umělecké a obchodní buržoazie, kterou přitahovala lákavá hesla o vol­nosti a rovnosti. Po celé Francii rozsévaly zednářské lóže nenávist vůči monarchii a monarchovi, především proti jeho manželce a proti tomuto temnu vynášely šílené světlo imaginární svobody. A byl to právě monarcha, který způsobil, že jejich dílo bylo korunováno úspěchem. Ludvík XVI. byl určitě dobrák, ale na královský trůn nepatřil. Místo toho, aby vyřešil finanční krizi zdaněním bohatých a to přede­vším těch, kterým koruna byla dlužná několik miliard státního dluhu, dal se přemluvit, aby za účelem řešení finanční situace svolal generální stavy. Chybné svolání generálních stavů otevřelo brány Velké francouzské revoluci ... v Rusku to bylo obdobné! Žádný hlad nebyl, chleba nedošel! Pouze tzv. bílý, vinou zednářských sabotáží na železnici, na který si dělnické paničky zvykly a černý kupovat odmítali!

   Vymazat
  12. Ovšem nesmíme zapomínat, že toto byl až druhý pokus! Ten první začal o mnoho let dříve a podle podobné šablony. V roce 1894 vypukla mezi Čínou a Japonskem válka kvůli Koreji. Během ní Japonci obsadili Port Arthur. Rusko se vmísilo do konfliktu, vytlačilo Japonce z přístavu a samo ho později obsadilo. A tady dostalo Japonsko znamenitou pomoc ze dvou stran. Ze strany ministerského předsedy Anglie, kterým byl tehdy Ar­thur James Balfour, onen židovský agent, který 2.září poslal Lionelovi Waltrovi Rothschildovi (r. 1917) dopis, o němž jsme se už zmínili. Iniciátorem dru­hé pomoci byl Jakob Schiff, šéf newyorského židovstva a velkobankovního domu Kuhn, Loeb and Co. Jakob Schiff se narodil ve Frankfurtu nad Mohanem, kde byl jeho otec Rothschildovým makléřem.

   Díky politické a finanční pomoci Anglie a Spojených států a s jejich vědo­mím uskutečnili Japonci „generální zkoušku na Pearl Harbor“. V noci ze 7. na 8.února 1904 bez vyhlášení války napadli ruské válečné loďstvo, kotvící nad Port Arthurem. Ruská baltická flotila pod velením admirála Rožes­vjeného, která byla vyslána na východ, musela v důsledku uzavření Suezské­ho průplavu, obeplout Afriku. Za spolupráce anglické tajné služby byla zasko­čena u ostrova Tasušima v korejském průplavu a zničena. Americký automo­bilový král Henry Ford v knize „Mezinárodní žid“ píše:

   „Schiff využil zároveň tuto příležitost k tomu, aby ruské válečné zajatce v japonských táborech obeznamoval s myšlenkami, z nichž později vzešel bolševismus.“ (II.díl, str. 32). Katastrofální porážku, v ruských válečných dějinách nevídanou, využilo ruské podzemí, popichované židy, k rozdýchávání revoluce, která vypukla zná­mou vzpourou na křižníku Potěmkin. Také ve Spojených státech se rozpoutala proticar­ská kampaň. Henry Ford nás na str. 115 informuje o tom, že mnoho židů opus­tilo Rusko jen proto, aby se po získání občanství USA mohli vrátit do Ruska jako „Američané“. Ruské úřady vzhlížejí na tyto lidi, jako na židy, podléha­jící příslušným zákonům. Američtí židé, pod vedením Jakoba Schiffa, odpo­vídali tím, že donutili prezidenta Tafta, aby v předvečer první světové války, v prosinci 1914 vypověděl americko-ruskou obchodní smlouvu z roku 1832 a tak citelně snížil ruskou válečnou připravenost. Ford výslovně dodává: „Frankfurt nad Mohanem zvítězil.“ Vstupem do války podepsal Mikuláš II. ortel smrti nad sebou i Ruskem ...

   Vymazat
 2. Autor vyčítá Babišovi, že přidal důchodcům a nechá je cestovat za čtvrtinovou cenu.

  Veřejně se ptám, proč autor neprotestoval, když socani podarovali Bakalu celkem 100 miliardami a VW 35 miliardami ročně? Darů je mnohem více. Například nákupy zbraní v zahraničí místo objednávek domácím firmám. Není to hnus od strany, která si říká levicová?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. TO je aspoň nějaké řešení....jenže ono je to tak....dopravní prostředky jezdí prázdné,tak alespoň jezdí plnější/jinak by se musely rušit zbytečné spoje a řidiči i jiní zaměstnanci by přišli o práci....těch 25% je odpovídající skutečné hodnotě bez zbytečných režií a vícenákladům,jenže to dostane dopravce navíc,to je vícezisk!!!,takže stát se bude snažit dotace o tyto peníze ponížit...vše má logiku,....podle mne je to šikovná kulišárna.......vol.vé....

   Vymazat
  2. Neprotestoval ani, když naše cukrovary "darovali" cizákům ke zničení, naše hutě k likvidaci, naše strojírenství k rozehnání vysoce KVALIFIKOVANÝCH KOLEKTIVŮ "DO SLUŽEB" a tím ke ztrátě znalostí budovaných a pěstovaných českými kapitalisty i komunisty od devatenáctého století...

   Nečetl jsem tehdy od pana Umlaufa žádné protesty, žádná VAROVÁNÍ...

   Vymazat
  3. 8:56, Toníčku, vy jste z Kopřivnice?

   Vymazat
  4. Ale jdete nekam vy komentatori-umite cist ?A sledovat text ?

   Vymazat
  5. 9:31 naprosto správná myšlenka. Co Vy na to, pane Umlaufe? Ideologicky to možná odůvodníte. Ovšem, nebude to moudré ...

   Vymazat
  6. Privatizační projekt OKD sesmolil ňàkej Dlouhej
   (včetně bytů). Màte-li jiné informace, sem s nimi!

   Vymazat
 3. no to nám tady káže ten pravej jezuitskej černoprdelník. Asi mu vadí že strana poplatná Římu měla taky skoro debakl.

  Slávek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad Slávek - důstojnosti, přece je jedno jestli káže černoprdelník nebo komunista, či liberál. Je třeba přidat podnětný názor. Plivanec je pod úroveň autora.

   Vymazat
 4. Autor nějak zapomně na předvolební hlásání Babiše "nerostné bohatství patří ČR". Komunisté se s rozprodává ním svezou do naprostého zapomnění. Filip a jeho parta je stejná svoloč jako Sobotka a jeho parta.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 5. Je nejvyšší čas iniciovat vznik Demokratické fronty. Mám za to, že by se o to měla pokusit SPD.

  Štefan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jaký by měla mit ta demokratická fronta Štefáne program,žádný jako Babuš?

   Vymazat
 6. Dokud většina nepochopí, že za stávajícího volebního systému nelze dosáhnout žádných změn, do té doby nečekejte od politiků nic pozitivního a žádnou změnu k lepšímu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. K zabráněním změnám si také vymysleli a prosadili "SENÁT" nadívaný žábami na prameni jako prof. Drahoš, sudetendeutsche vaterlander genosse Herman (má po prvním kole "nakročeno")... atd. atd.

   Vymazat
  2. Poslední linii obrany zlodějské pravice je ústavní soud. Jestliže selže, začne se střílet a bombardovat.

   Vymazat
  3. Konika zdravim ,protoze klepl hrebik na hlavicku.Presne a ne jinak.Bagoun

   Vymazat
 7. Furt lepší Babiš než kraďousek a spol jinak občané se na volby vykašlali u nás šlo 32% lidí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Babiš je nejmenší zlo ve velké politice ČR. Těm, kteří poukazují na jeho slovenství a židovství, ve skutečnosti jde o to, že jejich "živitelé chlebodárci" z Deep state nad ním nemají plnou kontrolu. Ti, kteří žvaní o komunistech a StBáctví mají strach a hrůzu z toho, že StB důsledně chránila zemi, národ i jeho národní majetek před rozkradením zevnitř a před vykradením cizáky zvenčí... a činila tak, dokud mohla. Proto ji, jako nezbytnou podmínku činnosti polistopadové kleptokracie zařízli, jako pytláci zařezávali hajné a porybné... a "komouši" už dávno nejsou komunisty, ale trošičku méně pravicovou sociální demokracií-stranou mírného pokroku v mezích povolení americké a německé ambasády.

   Takže jít k volbám chce v sobě stále trochu zdravého vzdoru. Když "nemám koho volit" mám vždy povinnost volit PROTI šmejdům, mafiánům a zrádcům... tím že místo nich zvolím menší škodnou. Babiš má pro mě, z celé kandidátní fauny současnosti" "nejsympatičtější kožíšek".

   Vymazat
  2. Správně, v tomto okamžiku lze říct, že se AB osvědčil a hlavně, přežil, nejen ve vládě, což je malý zázrak. Problém je, že proti AB stojí všichni, kdo přišli-přijdou o hodně velké peníze, díky EET, a to se neodpouští. Kecy o tom, že "většina platí daně poctivě", jsou buď naivní, nebo jde o úmyslnou lež. Z této strany hrozí asi větší nebezpečí, než od oligarchů odstřižených od státního rozpočtu.

   Vymazat
 8. To je velká chyby stavět Klause do stejné řady s Kalouskem a Švarcenbergem. Kalousek se Šv vždycky stáli na havlovské americké a bruslské straně proti Česku, u Klause to bylo naopak. Každý přece dodnes vidí koho nemilují a do koho se vytrvale naváží, pomlouvají, dehonestují. Odjakživa, začalo to články o aroganci Klase a neskonalé dobrotě milonáře a lidumila Havla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, šmejdi chtěli z Klause udělat blázna, jako "Francouzi" z Marine Le Pen, když se zpěčoval podepsat "LISABONSKOU SMLOUVU" ve skutečnosti Lisabonský diktát... obdobu Versailleské smlouvy z roku 1919!

   Vymazat
  2. Klaus udělal pro zničení česko-slovenského průmyslu a jeho struktury mnoho - Klaus není vlastenec, ale samolibý krocan, za kterým jsou jak Bakalové, tak i Kožení - nájezdníci a loupežníci, kteří tuhle zemi rozkradli.

   Neobhajujte, prosím, toho samolibého sebevzhlíživého pérokrada - zemského škůdce!!!

   Vymazat
  3. Střelec 9:05 tento názor stojí nejen za povšimnutí, tento názor je pravdivý. Zjednodušeně, Václav Klaus, ať se mýlí nebo ne, zůstává vlastencem!

   Vymazat
 9. Milí babyloňané. Jak čtu ty vaše šplechty, včetně toho autora,
  tak vidím něco podobného, jako v roce mého narození. 1938

  OdpovědětVymazat
 10. 9;33
  Copak se nám nezamlouvá sumerský pamětníku?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:36 Nezamlouvá se mi, že se asi nedožiji pokračování tvého zamlouvání. Nedělej si iluze, že se ti bude vše zamlouvat až do tvé blízké smrti.

   1938

   Vymazat
  2. 1308
   Na umírání je času dost.

   Vymazat
 11. Kapitalismus, který jsme si zvolili je diktaturou peněz - kapitálu. Demokracie prostě v rámci diktatury? To mi rozum nebere. Politická scéna - politruci - to jsou jen loutky v rukách kapitálu - až na drobné výjimky. Pochopitelně Babiš je svůj, neb nikdo nemá na to, aby ho mohl zkorumpovat. Nevíme, proč šel do politiky, když mohl z pohodlí domova řídit právě hordy politických loutek. Nevíme, proč se vystavil tak nevůli oligarchie a jejich loutek včetně pisálků. Možná jen proto, že se mu až tak očividné a průhledné směřování ostatních oligarchů k novému únoru 1948 nezamlouvá. A tak dělá sociální úlitby pracujícím, již ne jen korumpování střední třídy, ale také té dolní třídy. Termíny levice, pravice, neomarxismus, korporátní fašismus, židobolševismus, neoliberalismus? Přemnoho výkladů - termínu smrt. Jsem asi velmi zaostalý a potřebuji srozumitelnější výklad dneška. Třeba proč máme tak do široka rozesmrádlou siláž politických stran a hnutí, co se za tím skrývá? Lépe se krade, snadná výživa pro darmošlapy, kteří jsou jinak neupotřebitelní?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad 11:11 - dobrý komentář! Pokud ale sledujete vývoj světové politiky, tak si odvodíte, proč šel Babiš do politiky, proč je prezident svůj a Soukup informuje na Barrandově!

   Vymazat
 12. Dum spiro spero, po volbách nepropukám nadšení a nikoliv zoufalství. Plusem je počet voličů, zvolili jak zvolili. Karty jsou rozdány, kluci politici by měli ukázat co umí. Kdysi zajišťovala pokrok soutěž mezi levicí a pravicí,ale to už dnes neplatí. Navzájem si vykrádají programy, které neplní. Levice zmizela, ČSSD se uvnitř rozpadla sama,KSČM stárne a vymírá. Nelze se divit,že jejich program uchopil oligarcha.Pravice je občas namočená v tunelování,ztratila kredit dobrého správce kasy státu, její strany mezi sebou jen soupeří. Krom vnitrostatní politiky se chaos promitá do mezinárodní politiky. Přesto věřím,že se naši politici zorientují a konečně začnou stavět stát pro lidi. Kdyby se to postupně povedlo,tak získají důvěru nejen na 4roky. Želbohu, první kroky volebních vítězů se opět vrátili ke kupčení a handrkováni při tvorbě koalic. Připomíná mi to scénu z filmu Císařův pekař, kde také kuli plány jménem "civilizace". JW byl jasnovidec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonyme 11:25, poraďte, jak měli komunisté ten Babišův program realizovat? Dokonce socani se štítili s nimi spolupracovat. Autority socanů (třeba Rychecký) tvrdily, že jim ve sněmovně neprávem zabírají místo a brání tomu, aby socani byli ještě více sociálně bezohlední.

   Vymazat
  2. Je pravda,že po boji je každý generálem. Začněme s KSČM, vždyť tam mají uvnitř nejméně dvě křídla, pak se špatně vystupuje jako suverenní strana. Et item ČSSD (tam bude křídel ještě víc). Navíc se obě strany nenávidí,tak zanikla levice v Čechách.

   Vymazat
  3. Ono to bude ještě s KSČM složitější: většina občanů v ČR neživoří, tč. jsme dokonce v konjunktuře a tak se zvedají platy a důchody. Je nepochybné, že rodiny mají více aut a psů, sice méně dětí, ale tím pádem více peněz na chléb a hry. A to se pak obtížně dělá nějaká sociální revoluce, prostě v současnosti občanům vyhovuje diktatura kapitálu. Možná v příští hospodářské krizi a po čistkách řad dlužníků, po rozmnožení řad bezdomovců a s novou vlnou nezaměstnanosti bude více rebelů a pak nastolování otázek právní rovnosti občanů a sociál ní spravedlnosti nabude na váze. Dnes žijeme "carpe diem", plaveme v alkoholu, čicháme koks, radujeme se z heroinu a utěšujeme se s mazlíčky psy. Kašleme na rodinu a děti, jako na přežitek z křesťanství a snad i vidíme nadějnou budoucnost v homosexualitě a jsme zvědaví na další pokrok třeba k bezhlavým či dvanáctiprstým normám

   Vymazat
 13. Nevím, proč by se obyčejní lidé, dělníci a rolníci měli neustále spojovat s levicí. Už za první republiky podporovali pravicové strany. Proč by dělníci nepodporovali své chlebodárce, kdyby kandidovali třeba oblíbení Baťa, Škoda a kandidující úspěšný Švehla. Nakonec ani socdemáci nebyla žádná kvalitní levice, ale už tenkrát podrazáci. M.R.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:55 Spojovat se s kýmkoliv, nebylo pro dělníka nutné.
   Ale když je krize, není co do huby, tak "spojit" se s kapitalistou by bylo dosti podivné, moudrá hlavo.

   1938

   Vymazat
  2. A kdo ty pravicové strany, které vedli stát v té době volil??? Proč nevyhrávali v době krize komunisté a socdemáci, když se k nim upínalo dělnictvo? Vždyť ti stály otevřeně proti kapitalistům. Kdo volí v dnešních s.ačkách Babiše??? Kde jsou alespoň trochu snesitelné strany v čele státu? Jediné co dnes nevím, co by byla snesitelná strana. Jedině kdy dělníci pevně stáli na straně levice byl rok 1948...Moudrá Hlava 2018/10

   Vymazat
 14. Naprosto přesné zhodnocení voleb:

  https://aeronet.cz/news/komunalni-horor-v-praze-zvitezili-kone-americkych-neoconu-na-krajich-zvitezili-babisovi-globalciky-a-na-okresech-v-polovine-republiky-vyhrali-kone-cesko-nemeckeho-landsmancaftu-a-sudetaku/

  OdpovědětVymazat
 15. Lepší jeden chytrý vůdce, než pytel Kalousků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A lepší jeden Hermann než pytel Davidů:)

   Vymazat
 16. 1:10
  Nejlepší řešení:fašisti z TROP 09 a KDU-ČSL i stebou HOVNE zašitý v pytli a utopený!!!!!!!!!!☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ... zadula rudá posranina vypuštěná z lejnolíhně tohodle škaredýho kremelskýho čekisty!!!!!!☺ - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Vymazat
 17. Když už ten "korporátní fašismus", tak z něho vyzobat aspoň něco k jídlu. "Laufe", všichni nemaj v bance miliony.

  1938

  OdpovědětVymazat
 18. Jsem mladší ročník, politicky zatím nevyhraněný, rád bych si našel paraketu kam patřím. Zatím fandím Pirátům, není za nimi stopa rošťáren. Budoucnost ukáže a bezva je, že dostali šanci. Snad ji nepromarní a nepřipojí se ke kupčení, které je zde zvykem. Nechci nikoho soudit, ale je mi proti mysli, zdyž se všichni spojí proti jednomu. Nepokládám za slušné, okopávání prezidenta i premiéra, kteří byli řádně zvoleni většinou. Demokracie je soutěž, tak ať přiště vybere opozice lepší kandidáty. Palacové převraty demokracii spíše ublíží.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.