Reklama

pondělí 8. října 2018

Volby mezi debaklem a (možná) vítězstvím

Petr Hampl
8. 10. 2018 PravýProstor
770 nebezpečných slov o senátních a komunálních volbách 2018
Varování: Následující text obsahuje narativy, které dohání pražskou a brněnskou kavárnu k zuřivosti


Každá prohra může být začátkem příštího vítězství.
K tomu je ovšem zapotřebí, aby si poražení přiznali svou momentální situaci, byli schopní najít příčinu, a společně tvrdě pracovali na jejím odstranění. Jinak se stane, že se členové týmu navzájem ujistí, že ta porážka je vlastně specifickým druhem vítězství nebo že neúspěch byl zaviněn vnějšími okolnostmi. To je naopak cesta k dalším porážkám.

Můžeme si to tudíž přiznat docela otevřeně. Vlastenecké síly utrpěly ve včerejších volbách těžkou porážku. Kdyby někdo posuzoval Českou republiku jen podle volebních výsledků, mohl by hovořit o nadšeném čekání na islámské osvoboditele, co konečně převezmou moc. Volební výsledek znamená více peněz pro neziskovky, více multikulturních grantů, další omezování občanských svobod, více vymývání mozků na základních školách… Nebude to dramatický posun, ale určité posílení tendence čekat můžeme. Můžeme čekat i to, že výsledek povzbudí anticivilizační radikály v parlamentu i jinde.

Jedno čtení volebních výsledků tedy je: Češi chtějí ve své zemi více islámu, ale nechtějí, aby se o tom mluvilo příliš. To potvrzuje i třeba jasné vítězství islamizátora Teplic nebo pražského bojovníka za přijímání migrantů, co vlastně žádné migranty nechce. Jenže stejný výsledek můžeme číst i jinak: Profesionální aparáty vyfutrované spoustou peněz a masivní mediální podporou rozdrtily různé místní pokusy o odpor. A tam, kde je hladce fungující aparát, tam je jedno, jaký typ osobnosti kandiduje a co ten člověk říká. Drahoš jako Čunek, z hlediska volební mašinérie žádný rozdíl.

Proti aparátům stály různé amatérské pokusy, vesměs nedostatečně financované a vesměs totálně bezkoncepční. Snad jen brněnská kampaň Slušných lidí a pražská kampaň Ladislava Jakla se tomu vymykaly. Nestačilo to. A můžeme jen spekulovat, zda by to stačilo, kdyby stejná uskupení kandidovala někde jinde než v Praze a Brně. Komentátoři teď budou psát, že lidé odmítli to nebo ono. Můj postřeh z krátké účasti v kontaktní kampani Slušných lidí je ale jiný – potenciální voliči na brněnských ulicích vesměs vůbec nevěděli, že ta sympatická parta v bleděmodrých tričkách kandiduje ve volbách! Ani něco tak výrazného nestačilo k prolomení informační blokády.

Jaké je tedy poučení? První je to, že amatérské pokusy jít do politiky bez peněz, komunikačních kanálů a často i bez rozumné koncepce, spíš škodí. Je jich škoda i proto, že stejná energie a peníze mohly vytvořit občanské spolky, alternativní média, sloužit k vydání knih nebo realizaci místních nátlakových či podpůrných akcí. To všechno potřebujeme k prosazení změny. Snad včerejší debakl povede k tomu, že zbytečné politické projekty budou nadobro ukončeny.

Nadále platí, že SPD je jedinou relevantní politickou silou usilující o obranu západní civilizace. Nicméně je zjevné, že SPD ztratila tempo. Loňský úspěch nebyl využit jako odrazový můstek vybudování silné celostátní struktury (včetně vlastních komunikačních kanálů). SPD se ani nepokusila sjednotit národní síly pod svým vedením. Billboardy pár týdnů před volbami to už nemohly zachránit. Z 24 nasazených senátních kandidátů se ani jeden nepřiblížil druhému kolu, a 155 obecních zastupitelů (méně než zanikající Zelení!) neodpovídá obrazu strany, která by reálně mohla změnit poměry v zemi.

SPD má teď dvě možnosti. Buď reflektovat včerejší prohru a napodobit AfD či italskou Ligu. To znamená integrovat více výrazných osobností, investovat energii a peníze do vybudování silné organizace, naučit se kooperovat s nepolitickými vlasteneckými spolky, vytvořit vlastní média, vlastní systém interního vzdělávání a mnoho dalšího. Tak, aby v parlamentních volbách 2021 mohla SPD usilovat o více než 40% hlasů.

Nebo se mohou lidé ve vedení SPD navzájem ujistit, že včerejší výsledek byl vlastně docela hezký,
 pokračovat v dosavadním stylu a spoléhat na to, že té části veřejnosti, která se nechce smířit s islamizací země, nakonec stejně nezbyde než podporovat SPD. Je to dobrý odhad, jenže těch 24 poslanců a žádný senátor nestačí k prosazení vlastně ničeho. Můžeme doufat, že tou cestou SPD nepůjde.

Stejně z toho vychází, že by SPD prospěla zdravá konkurence. Což rozhodně není výzva k dalšímu nepřipravenému pokusu. V tom má sluníčková strana obrovskou – má neomezené peníze, mediální podporu a další zdroje, takže může tříštit síly a čekat, který z mnoha pokusů se povede.

Nicméně to nejdůležitější je někde jinde. V současném systému je opozice tak silná, jak jí to dovolí vládní moc disponující absolutní kontrolou finančních zdrojů, médií, sledovacích technologií i tajnou policií. A tady vidíme pořád stejnou hru. Jednou se podaří opozici potlačit tak, že téměř úplně zmizí, pak opozice prorazí, pak se jí opět podaří potlačit… a zase dokola. Po každých volbách propadají obě strany střídavě euforii a beznaději. A všichni tuší, že dříve či později se celý systém zhroutí.

Jenže mezitím se mění složení obyvatelstva, postupně probíhají drobné kroky směrem k totálnímu podrobení se, jak to od nás požaduje islámská doktrína. Obrana je tudíž stále komplikovanější. Toho ztraceného roku je škoda. Ne, že ne.

- - -

37 komentářů :

 1. Je nejvyšší čas i příležitost iniciovat vznik Národní demokratické fronty. Nejblíže k její iniciaci má, dle mne, SPD.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V SPD je mnoho diletantů, lemplů, lidí neschopných cokoli organizovat. Výsledky voleb jsou toho dokladem.

   Smazat
  2. 14,01
   Keců,jak vopice chcanek ty trolovoliči TROP 09.

   Smazat
  3. Nikoli, píši to jako zasvěcený volič SPD. Jestliže má strana ze spořivých či jiných důvodů jen jednoho/jednu tajemnici na celou Prahu, tak co můžete očekávat. Dobrovolní pracovníci nejsou ani vzdáleně profi atd. atd.
   Jestliže tu někdo operoval s tím, že SPD není strana pro lokální politiku, tak ať se nediví. Pořádná strana má řešit i komunální, i okresní a krajské problémy. A SPD se tomu nevěnuje a když, tak ne principiálně, tzn. v duchu svého programu.

   Očekávám od přítel z SPD veřejnou diskuzi a rozebrání chyb a neúspěchů.

   Smazat
  4. Tomio to posral tím, že na první místo kandidátky dal ex zednáře, což je normální psychopat. To opravdu nechápu. Hodně lidí tím odradil, ačkoliv ho vždycky volím.

   Smazat
  5. Já bych SPD podle délky Tomiova obličeje včera ráno hádal na to, že bude ještě pilněji prohrabávat různé ilumináty, defraudantské miliardáře (Bakagauner není vůbec jediný) a jiné podfukáře, v domění, že se zahákne u nějakých tajemných sil, které mu řeknou, jak na to.

   Do té doby nesleví ze svých dvořákovin: neotravujte, voliči, tohle je má soukromá párty. How Gnow.

   Místo co by u svých konkurentů studoval marketing.
   Klidně vystavím naprosto odporné držky, u 40% údajně zúčastněných voličů (a volebních komisí, které jsou od Klausových dob ty samé, samí zaměstnanci státu - je to placené, měl jsem kdysi nabídku, ale než jsem zvedl telefon, byla pryč - měly by se povinně co volby měnit) stačí, že jim šéf dá v práci pokyn.
   Komis to zkontroluje, případně opraví.

   Proto ty odporné kandidátky.
   Šedesáti procentům občanů se tím říká: VŮBEC NECHĎTE, poblijete se.
   Sem si to skoval, kvůlivá jménům a CV.
   Za mých mladších let mívali redaktoři lístkovnice (a někteří mají dodnes, IT není co věřit) se základními dohledatelnými daty (na žlutém linkovaném kartotečním lístku, nejlépe), která bylo lze považovat za jakž takž pravdivá nebo aspoň zveřejnitelná, po listopádu jich bylo tak na dva řádky.
   Na reverzu byly údaje známé redaktoru osobně a v nalepené kapsičce výstřižky a seznam drbů.
   Když jste chtěli vědět, proč významnému politiku říkají Kikina, museli jste do obálečky.

   Smazat
  6. Když jste chtěli vědět, který mladý novinář mu svým předčasným skonem odblokoval cestu k vysoké funkci, museli jste na hlavák do úschovny kufrů.
   To si nikdo v psacím stole nenechá.

   Dobrovolní pracovníci mohou být větší profici než celé PR agentury. Někdy se podívejte do Ameriky, Hillary začínala ve 12 letech jako dobrovolnice pro Nixona (levá pravá, Petr Pavel, všechno egál; důležité je být u toho a být vidět, ale ne jako ze sýra vyřezaný Petr Pavel v Brusli) a v dělání povyku a podrazů se opravdu vyučila.

   Na druhou stranu, konec ODS (jeden náhražkový Klaus stačí, aby je dnes někdo volil?) nastal, když se jejich volební manažer veřejně - vytahoval se před redaktorkou - ozval, že na styky s voličskou základnou hrabe, všechno je jen věc marketinku.
   A najednou brzdil zubama o dlažbu.

   Už o volby předtim postřehl někdo dostatečně vysoko (zřejmě to byl starý Klaus se svým smyslem pro realitu) že ty větší a ještě větší billboardy nikdo nebere na vědomí, takže tři měsíce před volbama nějaký jejich příznivci přinesli peníze, aby to zkusili s direct mailem.

   Šibeniční lhůta, ale na to jsem specialista. V každý poštovní schránce včas skončily příslušné materiály a uhelnejm skladum nezbylo než spustit verzi Sarajevo.

   Jelikož jsem v roce předtím mluvil s Frankem Novakem od Lloydů a vyposlechl si jeho stížnosti na pana Klause, čekal jsem při naší vzdálené a neznámé zeměpisné poloze spíš autonehodu (s Dubčkem se taky nepárali).
   Zmíněný Frank zjevně za Klause dostal po čuni, podle naštvaného výrazu, jinak bývával jako sluníčko.

   Kdo chce (tentokrát perfektně zorganizované, jasně ne tuzemskou rukou) volby v příštím kole (bude li, zdá se mi, že ta současná nijak laciná snaha měla velký cíl v blízkém časovém horizontu) narušit, musí se soustředit na těch 60% nevoličů.

   Znát jejich skutečné zájmy (sliboval někdo zrušení privátních exekutorů? = milión voličů), vědět, kdo jsou (důchodci, kterým tisícovku v lednu vydávají za přidání, zatímco čtyřicetikorunové valorizace od Kraďouska a Marxové-Englsové zřejmě nebyly loupeží za bílého dne a nepatří vyrovnat; kolikpak důchodců tu asi žije, to jsou všichni dementní? = 2M voličů, bojí se nenažranosti socanů a daně z nemovitosti; co jim dává pronájem městských bytů jim žádný socialistický dobroděj nevrátí) a udělat si seznam otázek, které je pálí.

   Islám je ve skutečnosti odvádění pozornosti. Na ten úplně stačí ústavní většina, která ho z kategorie náboženství přesune mezi hnutí usilující o likvidaci občanských svobod.
   Jak višně, šup ho tam.
   Ale SKUTEČNÉ problémy nechce řešit nikdo.

   Začínat je nutno u grassroots, ale v dnšní době o vás zaměstnavatel ví do 48 hodin.
   Partie zdá se prohraná.
   Třeba vyčkat, až se to posere všeckno.
   Tož tedy žádné Nadějné vyhlídky s Helen Bonham Carterovou.*

   *Dickens původní depresivní a realistický konec změnil až na naléhání Bulwera Lyttona, který zblbnul po vodoléčbě (prokletí XIX. stol.) a zemřel na operaci ucha.

   Smazat
 2. Hlavně je potřeba přesvědčit těch 60 % doma sedících ovčanů, ale k tomu je potřeba také zařadit do programu body, které je hlavně zajímají a to je potřeba výrazně zvýšit mzdy a důchody a to na úkor bohatých. Pana Okamuru to zřejmě netlačí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 50 procentům definitivně došlo, že se volbami nedá změnit nic. Že jde o skupiny grázlů, kteří se seskupují za účelem vykrádání rozpočtů, čili peněz, které ovčané dávají těmto novým šlechticům. A nějakou tu veřejnou přece - jen - práci odvedou náměstci a jiní pověrenici, zatím. Ona ta šlechta přide na to, že nemusí nic a nikdo je nesvrhne...

   Smazat
 3. Nezlobte se na mě ale SPD dělala pěkné kiksy ve volbách a ovčani asi potřebují ponaučení až jim poteče do bot bude pozdě. Nic boj trvá dál.

  OdpovědětSmazat
 4. I nadale fandim SPD!!!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
 5. 13,37
  Nejste sám vojáku.

  OdpovědětSmazat
 6. Autor Hampl si však patrně neuvědomil, že tyto volby byly volbami komunálními. V těchto jsou (a to zejména v malých obcích) do zastupitelstev voleny místní osoby, které s celostátními (či nadnárodními) problémy nemají mnoho společného, natožpak s muslimizací republiky, zato však s lokálními problémy!
  Tématy typu: místní investice, kvalita lokální silniční sítě, cena vodného/stočného, dopravní obslužnost, dostupnost zdravotní péče a podobně.
  Nové strany, jakou je např. SPD, nemají na venkově žádnou organizační ani ideovou základnu.
  Častokrát se proto neocitly (a ani nemohly) objevit na volebních lístcích, aby si je místní mohli vůbec i volit.
  I proto jsou volební zisky takových partají na venkově zcela marginálními.
  Základnu tam ale mají takové, jakými jsou KDU-ČSL, ČSSD či KSČM, které tam působí po dlouhá desetiletí.
  Cestou k lepším volebním výsledkům je (podle mého názoru) proto systematická a trpělivá ideová a organizační práce, zakládání a šíření organizačních útvarů (organizací či buněk) takových partají po česko-moravsko-slezské krajince. Aby tyto lokální organizace byly s to oslovit své spoluobčany s tématy nejen národního či až globálního významu, ale i toho místního (z pražského či brněnského centra nedohlédnutelného).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle si Petr Hampl určitě dobře uvědomuje, a dokonce něco z toho co píšete, píše i on sám, jenom jinými slovy. Hlavně ale dává důraz na to, co je v této chvíli důležité. Protože "moc má dostatek síly i prostředků" a "mezitím se mění složení obyvatelstva, postupně probíhají drobné kroky směrem k totálnímu podrobení se, jak to od nás požaduje islámská doktrína; obrana je tudíž stále komplikovanější".

   A hlavně, ty Vámi jmenované klasické postupy samy o sobě rozhodně nestíhají a nestačí a jestli to nepochopíme a nebudeme jednat včas, bude pozdě.

   Smazat
  2. Pan Hampl si to uvědomuje velice dobře a dobře ví,že se tyto volby proměnily v horor,ukazující vývoj ke globalizaci a podřízení se uskupením,řídící Evropu.Téměř 60%lidí zůstalo doma,ale jak by volilo?Která strana by dostala jejich hlas?Jak změní myšlení za dva roky?Volila jsem SPD do Senátu,je to jediná strana vlastenecká.Ale to nestačí.Není to přeci strana jednoho muže i když právě název tomu napovídá.Proč ne jenom SPD.LITHIUM podvod na lidech,téma nebylo využito,OKD- téma nebylo zcela využito.Na sociálních sítích nelze vyhrát boj.Volila jsem senátora za SPD,ale ne do zastupitelstva.Ale SPD jsem nezradial. Na kandidátce nebyl jediný kandidát,který by mě oslovil.A teď odbočka:proč si pane Okamuro nevzít příklad z vlastence-aktivisty Zdeňka Chytry?Má tisíce příznivců a pro vlast bojuje víc,než kterýkoli politik a nic za to nemá!Takových lidí je vám zapotřebí.Osobnosti,které se umí prezentovat na všech úrovních politiky,být čitelní lidem.Mnoho času nezbývá.Sám s vynikajícím panem Fialou to nezvládnete. Jana

   Smazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste zrovna uzasny exemplar ovce.......To se vazne neda prehlednout

   Smazat
  2. 14:47 to je přece Pepek Vyskoč, jenom pozměnil svůj písemný projev :-)

   Smazat
 8. Pane Hampl.
  Po dobrém výsledku parlamentních voleb pro SPD,místo slušných,výrazných osobností,vycítili možnost mafiáni,podrazáci,dostat se do senátu,do městských zastupitelství a to je hlavní vina na propadu SPD.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jakl, David, Kuras a další kandidát do Senátu žádní mafiáni nejsou! Tak hledej chyby jinde a ne v nějaké "mafii".

   Smazat
  2. Ti tři jmenovaní nebudou mít v Praze šanci ani v době, kdy bude mít SPD v parlamentních volbách 30 procent. Otázka vůbec je, zda v těchto senátních volbách existuje obvod, kde by vyhrál Okamura. Šance ostatních ve srovnání s ním je v podstatě nulová.

   Smazat
 9. Zvolili si sve kluky z plakatu a ted budou zachranovat tu demokracii.Ze to z nich dela jen obycejne ovce,nepochopi........Tak co uz s takovym materialem

  OdpovědětSmazat
 10. Byla jsem rozhodnuta volit ve svém rodném městečku SPD, tak jsem se podívala na první dva kandidáty. Mně neznámé osoby, tak jsem o nich něco hledala na internetu, abych "nekupovala zajíce v pytli". Dověděla jsem se, že oba již kandidovali jak v místních volbách, tak v krajských za různá uskupení - neúspěšně. Jinak vůbec nic. Tak jsem nakonec k volbám nešla. Zdravím, snad příště to dopadne líp.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi tak, na menších městech se nehledí tolik na stranu. Kdo bude volit lidi co nezná, jen proto, že kandidují za SPD. Lidí v této straně, kteří ví, jak funguje "město", nebude mnoho. Dle mne je naopak zázrak, v kolika místech se dostali do zastupitelstev.

   Smazat
  2. 15:21 a to Vás madam nenapadlo, že vytváříte prostor těm, se kterými nejspíš nesouhlasíte jen proto, že kdosi, kdysi nemusel tušit, že bude nejméně blbé podpořit Okamuru? Doporučil bych hledět o nějaký ten kousek dál, než na špičku nosu.

   Smazat
  3. Nejsem madam 15:21, a dle vás 1:00 stále volím nejméně blbé, ale výsledek je čím dál blbější. Tak babo raď. Není nakonec chyba v našich "vyvolených" ?

   Smazat
 11. Nejpozději od roku 1939 , s krátkou přestávkou socialismu 60. let jsou v platnosti slova v závěrečném odstavci,začíající....

  -NICMÉNĚ, TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE NĚKDE JINDE

  (a tak dále, včetně závěru). Zajímalo by mne, kde dělají soudruzi z Evropy systematickou chybu.

  OdpovědětSmazat
 12. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 8. října 13:15.

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 13. S těmi kavárnami pozor, drahý soudruhu a soukmenovče Hample!
  Aby sis těžce nenaběhl, ano?!
  Nezapomínej, že my nezapomínáme: Ty jsi Pražák jako Brno, v Praze ses narodil, v Praze vydáváš ty svoje pamflety, které vydáváš za fakta!!
  Takže laskavě přestaň psát a mlít nesmysly o „brněnské kavárně“, jasné?!?! Entia non sunt multiplicanda praeter necessitatem.

  Ano, jde pořád o tu jednu jedinou kavárnu, PRAŽSKOU kavárnu, plnou pražských kavárníků, čili typicky zrádné poevropštěné nepracující inteligence!
  Prostě se ANI NEPOKOUŠEJ o rozvracení, rozeštvávání našeho zdravého venkovského lidu, voličů našeho Miloše, našeho Babiše, našeho Tomia a našeho Vojty Filipa.

  „Kdo nejde s námi, jde proti nám!“ (Kl. Gottwald)

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radosto, ty budeš tak dlouho blbnout, až ti udělí hodnost velitele Lidových milicí, neboj do hospice půjdeš s lampasy. Tvůj kontra Ironik.

   Smazat
 14. Je to na první pohled všechno deprimující. Ale možná jen na ten první pohled. Jsem z malé obce a tady se na strany kašle. Tady se všichni znají a lidé volí DOBŘE!! Byla jsem mile překvapená, že žádný vykuk neprošel a ti spolehliví a hlavně s nějakými ideály, dostali nejvíc hlasů. Cítím respekt k lidem, kteří volili i k těm, kteří se do té práce pustili, vím, že je to svým způsobem řehole. Proč to píšu. Myslím si, že malé obce jsou zdravé. A těch je snad nejvíc, ne? Historie se opakuje, Praha byla kdysi dávno pořádně poněmčelá a obrozenectví vzešlo z chalup, jak krásně vyprávěl pan Mahler. Věřím, že se to zopakuje. Praha se možná ještě víc duhově znemožní a při dalších obscénostech už to praští do nosu i ty méně chápavé, kteří ještě mají pud sebezáchovy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To možná platí v Horní Lhotě s 300 obyvateli, ale ne v okresním městě s 20.000 obyvateli.

   Smazat
  2. Žádná "dolní" "horní", ale skoro 1000 obyvatel, slušná volební účast. Ještě je zachován lokálpatriotismus a ten přijímají i nově přibyvší.

   Smazat
 15. Co s tím? Jsou tři možnosti a všechny musejí proběhnout!:
  1. Češi musejí dostat pořádně přes držku - od imigrantů, válkou a s ní spojenou bídou.
  Musí odspodu, z venkova, proběhnout nové národní obrození.
  3. Musí proběhnout další revoluce, s popravami a věšením na kandelábrech.
  Teprve potom se zbytek národa vzpamatuje a začne znovu od nuly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Leda užgryndaný čechomužici musej dostat přesdršku a vodtáhnout na Sibiř, kde jim jejich fýrer Putler jistě poskytne nějakou tu azylovou kvótu a možná i příděl jedovatý pěny do koupele! :D:D:D

   Smazat
 16. RADOSTO ! Zeptej se Davida, proc tu hnusnou cenzuru toleruje !
  On to hraje na dve strany .
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já to řeknu asi tak: tohle celý vo tý "republice" je blamáž! Realita je taková, že židobolševik david se svým dvor(ákem)ním přicmrndávačem sněj o tom, že se stanou rudýma komisařema jako jim podobnej xindl v Rusku před 100 lety! A že tahle svoloč by tu pak rozhodovala koho ovládat a koho rovnou "mazat"! Tak to je. Jenže my se jim tu postavíme jináč! My jsme poučený z dějin! Totiž kdyby jeho Výsost Imperátor jednal s jeho předchůdci tak jak s nimi jednali už pozdě bohužel jeho generálové a atamani za občanské války, tak by ani žádná nebyla! U každýho druhýho gaunera rudýho nosatýho - ať to byl Parvus, Zederblum, Bronstein nebo Džugašvili čteš v životopise "utekl z vyhnanství"! Pak se většina objevila někde na západě jako "exulanti"! Kdyby je carská ochranka vhodila zaživa do kotle lokomotivy hned po prvním zatčení, bylo by po problému a navíc jako bonus by zlevnila i přeprava na Transsibiřské magistrále ...

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.