Reklama

neděle 21. října 2018

Volný pád

 
David Rath
21.10.2018  VašeVěc
Asi už nikdo nepochybuje, že ČSSD směřuje k politické nule, tedy volebním výsledkům pod 5%. Volný pád vede logicky k panice v prostoru pro pasažéry. Ministři uzamčení v kokpitu jsou klidní. Spoléhají na své zlaté padáky. Počítají s tím, že se stroj zřítí, ale oni se budou pohodlně vznášet dál v oblacích osobního blahobytu.

Ministerstva a s tím spojená obživa zajistí, že současné vedení strany vydrží až do hořkého konce. Je to z čistě sobeckého pohledu jednotlivců naprosto pochopitelné. Zkuste se vžít do jejich situace. Nikdo z nich nemá vzdělání, zkušenosti a většinou ani schopnosti na to, aby zastával špičkové pozice kdekoli, stát nevyjímaje. Více či méně to všichni z nich tuší a ví, že se to už nikdy opakovat nebude.

Všichni se celý svůj život za někým vezli. Už v útlém mládí vlezli do strany a šikovně se přilepili k někomu schopnějšímu a ten je po celou dobu táhl. Takřka je to nestálo žádnou práci a přemýšlení. Mlčky a bez zájmu odseděli tisíce hodin na schůzích, které využívali jen k budování osobních kontaktů a příležitostným intrikám dostat se na dobré místo kandidátky. To jediné se za ta desetiletí naučili výborně. Jsou mistři v obchodování s funkcemi.

Naučili se i mydlit schody těm schopnějším a každou konkurenci okolo sebe hned v zárodku zahubili. Snášeli a nechávali žít jen ještě neschopnější a línější. Do čelního střetu nikdy nešli. Neměli na to rétorické schopnosti, znalosti, vtip ani odvahu. Stačilo jen v pohodlí kanceláří čekat, až schopnější budou postupně zlikvidováni nebo se zaříznou sami, třeba i proto, že byli aktivní a nebáli se riskovat.

Tak jsme došli až k dnešku. Ke konci ČSSD. Zachránil by ji už jen asi zázrak. Musel by se zjevit neuvěřitelně schopný, charizmatický lídr, který by dostal od spolustraníků takřka diktátorské pravomoci partaj totálně změnit. Moderním jazykem - krizový manažer. Ti dobří jsou vzácní i ve firmách a jsou placeni zlatem. Nikdo takový v řadách sociální demokracie vidět není a z venku si ho najmout nemohou.

ČSSD v tom není sama. Podobný proces ničí i KSČM. Není to problém levice, ale je to důsledek zkostnatění a ohromné pohodlnosti, která zachvátila všechny klíčové funkcionáře obou stran. Umí jen omílat prázdné fráze a obchodovat svůj upadající vliv. Nepochopitelně se podivují , že jim voliči utekli k dynamickému obchodníku s iluzemi A. Babišovi.

Přesto, především na nižších pozicích, v ČSSD zůstává pár schopných a nadějných lidí. Jsou to ti, kteří i přes úpadek strany vybojovali volební vítězství nebo dokázali získat mnoho osobních preferenčních hlasů. Zoufalá situace nabádá k zoufalému řešení. Všichni, kteří nyní uspěli jako třeba Birke, Vícha, Semerád, Dolejš... by měli vytvořit nové vedení. To staré ať si třeba dožije ve vládních funkcích.

Pokud nenajdou krizového manažera nebo neobmění celé vedení za úspěšné, pak mají ti schopní ještě jednu šanci. Přesednout na ,,novou sociální demokracii" , nezničenou pohodlností , zbabělostí a bezzásadovostí. Mohla by třeba nést jméno Česká suverenita.

45 komentářů :

 1. Filipovi a Hamáčkovi už nikdo nevěří, jen jejich nejbližší partajníci. Jsou přisáti k "cecíku" a ne a ne se pustit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Komunistům nelze upřít, že se zbavili šikovně ve vedení komunistů.

   Smazat
  2. Ty komunisty bych dal správně do uvozovek, nakonec likvidační trio Filip ,Dolejš a Kováčik dokáží to co se nepovedlo ani Hitlerovi a to zlikvidovat komunistickou stranu v Česku, na Slovensku se jim to už podařilo ! Lidé by si měli uvědomit, že to není problém komunistů , ale zásadní problém lidí práce, protože buržoazie a její političtí lokajové se o ně nezajímají !!

   Smazat
  3. „Pocheho gang“

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zakulisi-spina-intriky-v-CSSD-Mame-sobotni-fotku-Pocheho-gangu-kterou-vam-jinde-neukazou-A-informace-o-poprave-Zimoly-ktere-se-taky-jinde-nedozvite-556202

   Smazat
 2. Jednou stejně přijdou na to,že zachránit je může jenom Jiří Paroubek. Ten má ty požadované vlastnosti a srovnal by je do latě! A preference by šly raketově nahoru,protože v televizních diskuzích měl vždy pádné argumenty proti demagogické pravici.
  To,že tenkrát po vyhraných volbách nemohl sestavit vládu a pár zaplacených trotlů proti němu rozjelo kampaň s cílem odstranit ho,aby se k moci dostal póvl už známe.
  Za mě Jirka Paroubek!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za mne souhlas, i když má tisíc chyb. Ale všechny ty nuly ve vedení mohutně překonává svými schopnostmi i možnostmi.

   Smazat
  2. 10.15, Paroback !

   Smazat
  3. Pánové,chápu recyklaci materiálů za účelem úspory přírodních zdrojů za pozitivní,ale nezlobte se, recyklaci neúspěšných politiků nepokládám za fér. Nejsou to ďěti, když šli do politichého boje se svou vizí a doufám že ji měli, že nešli jen pro peníze. Pak měli dokázat ji obhájit. Výmluvy na koalice neberu. Mezi politickou elitou byli jen dva byť soupeři, ale jejich čas už minul.

   Smazat
 3. Má-li dojít k nějaké nápravě v ČSSD, tak to pouhá výměna lidí v jejím čele nespraví. Co dnes vlastně dělá ČSSD? V tuzemsku pro naše občany nic, v zahraničí pak nadbíhá EU a prosazuje u nás cizí zájmy na úkor těch našich. A ještě se tím chlubí. Oproti ní ANO neleze EU tak okatě do zadku, ač to činí rovněž, zatímco cokoliv, co se uděje doma trochu pozitivního, vydává za svůj čin. Obě tyto strany (ČSSD spolu s KSČM či SPD a dalšími jsou strany jediného systému, jehož důsledky dnes a denně pociťujeme. Není tedy důvodu je volit). Má-li dojít skutečně k nějaké obrodě ČSSD, musela by se stát stranou bojující proti stávajícímu systému a ne tento systém halasně podporovat a ještě se tím chlubit (viz Hamáček). Na to tady stačí ANO, přičemž Babiš v zahraničí hovoří jinak, než když se vráti do ČR.(to není ale návod pro kohokoliv, to je odstrašující příklad, ačkoliv mnozí lidé u nás to stále ještě nepochopili) Jenže pochopí vůbec někdy ČSSD, kde a v čem dělá hlavní chyby a začne k tomu hledat potřebné lidi? A velmi pravděpodobně to budou muset být lidé nové garnitury a nikoliv ti, kteří jsou sami již nasáklí přisluhovačstvím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní21. října 2018 10:41
   „Obě tyto strany (ČSSD spolu s KSČM či SPD a dalšími jsou strany jediného systému, jehož důsledky dnes a denně pociťujeme.“
   Nevím, co ty ostatní strany, ale SPD zcela určitě není stranou systému ČSSD. Např. postoj k EU, je vzájemně neslučitelný. ČSSD přijímá vše, co přichází z EU, neboť jsme tam prý zakotveni. Kdežto SPD, nepřijímá tento způsob evropské integrace. Necítí se být v tom sebelikvidačním společenství zakotvena. A také to vyjadřuje a zásadně odmítá navážení nepřizpůsobitelných, do naší země. Proto také Babišovi zakázali pustit SPD k rozhodování, protože by tuto svoji politiku uplatňovala i v mezinárodním měřítku.
   Ale snad se voliči probudí a uvědomí si, že ODS, ani Piráti nepovedou zemi ke svrchovanosti. Bartoš podřizuje Piráty zednářům, Fiala zase podřizuje ODS sudetoněmeckým zájmům. P.K.

   Smazat
  2. Pan Bartoš jen krákorá v ČT24, protože z něj "leze" to, co ČT očekává. Co Piráti předvedli? Nic, nic a zase nic. To je program strany, která žije z volebních příspěvků a darů.

   Smazat
 4. Zajímavé myšlenkové konstrukce zloděje.
  Ještě zajímavější, že je nikdo zveřejní...?
  Pan doktor již několikrát nastínil mafiánské financování
  politických stran, financované podnikateli v daném regionu...prý nikomu sem za to nikdy nic nesliboval...
  dělají to všichni a je to normální...
  Je dobře, že tito lidé patří za mříže*

  OdpovědětSmazat
 5. Nejhezčí že to je kraďouskova práce nechal je vládnout a plnit program stop09. Teď budou mít vysvědčení a komunistický kýválkové též.

  OdpovědětSmazat
 6. Pro pana MuDr Rátha.
  Pane Ráthe, velmi se divím ( s ohledem na minulou dobu a s tím vším, co jste prošel a zažil), se velmi podivuji, že jste nezačal tzv. "zpívat" o špinavostech vysoké politiky.

  Sic bych se nemusel divit, vezmu li v úvahu 3 aspekty, které vás k tomu spíše nevedly.

  1) Myšlenka na návrat do politiky.
  2) Jistý, byť malý ekonomický (vedlejší) příjem, který by vás v budoucnu mohl (kdyby se "vyšťáral"" ještě více zdiskreditovat.
  3) Strach o svůj život.

  To ostatní je na velmi dlouhé psaní ... .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím.
   Zpívat začnou tito ptáčci
   až se bude doma dělat pořádek,
   a za pomoc při rozkrývání podvodně uzavřených smluv, při podvodně zprivatizovaných státních podniků,,
   bude jim přislíbena majetková nevinnost*

   Smazat
  2. 11:24 dík, že se víc nerozepisujete. Nepodsouvejte druhým, co nemůžete vědět. I když pravda, za kapitalismu jde jen a jen o peníze, takže není divu, jak a kam se to celé veze. Kdo překáží, je likvidován. Kdo překážel komu nebo čemu a proč, se můžeme leda dohadovat.

   Smazat
  3. Jihomoravská čssd má sebekritické heslo: Uherské Hradiště - náš společný domov, kriminál tam stojí stále.

   Smazat
 7. Pozoruhodné je, jak se dnešní situace v ČSSD podobá situaci v KSČ v r.89 - viz záznam z klíčového zasedání ÚV KSČ v publikaci "Poslední hurá".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. KSČ vznikla proto, že ČSSD zradila své voličstvo a hájila zájmy kapitálu. A je vidět, že se z historie nepoučila. Splnila ale zadání po r. 1989 - rozbít levici - aby se jí mohlo "ujmout" nějaké hnutí - třeba ANO

   Smazat
 8. Nechtěl jsem reagovat, ale musím. Článek jsem z principu nečetl. Pan MUDr.Rath je křivák nejhrubšího ražení. Patří za mříže. Jenže nikdy nepůjde sedět, aby náhodou z pomsty nepromluvil o darebných praktikách financování politických stran. Ze státního rozpočtu bych nedal pol. stranám ani korunu - ať si je financují členové. Uveřejněním jeho příspěvku se pro mne ( a pro mnohé z mého okolí) stává NR dosti nevěrohodnou. Jen tak dál oranžoví soudruzi ….

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rath je možná křivák (zatím nepotvrzeno), ale rozhodně není blbý. Také proto na něj jeho pologramotní soukmenovci nalíčili past. Jeho analýza je bezchybná.

   Smazat
  2. 12:10 je zajímavé, jak máte ten svět prostý. Vědět nic moc nepotřebujete, číst vám stačí jen co vám vyhovuje, soud máte hotov podle toho. Jste věru jednoduchý člověk.

   Smazat
  3. A jaké barvy jste Vy, soudruhu?

   Smazat
  4. 12:10
   Když něco nečteš tak na to neodpovídej. Jsi stejný zmrd jako ta knihovnice, zlodějka a oblažovatelka profesorů. Která se mohla přetrhnout aby dala p. Dr. Rátha zavřít. Divím se, že nezavřeli Paroubka. Také mu mohli třeba do bytu nastrčit nezletilou cigošku.

   Smazat
 9. Jak pozorujeme,levice v mnoha státech skomírá.
  U nás bych řekl,že jde o něco jiného,uvažuje se jen o dvou stranách,které by se jako střídaly u moci.Podobné divadlo jako v USA,nebo v Anglii v Německu,Francii.Přitom by každou stranu vedli sionisté.

  OdpovědětSmazat
 10. Neboj Davidku, o tvoji pudel uz losuji Cigosi v lapaku:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. chlapečku, velmi se mýlíte, Rath byl pouhý kolektor a kurýr financí do stranické pokladny, proto stále čeká a testuje reakce své strany, osobně pochybuji, že pozná jinou než vazební věznici v Ruzyni

   Smazat
  2. Nejlépe Domeček a Hlavačkův galvanický audit.

   Smazat
 11. Stejně jako Sobotkovi, tak i Hamáčkovi je osud ČSSD zcela ukradený. Oba jsou to takové bruselské loutky, že se o ně Brusel postará za každé situace. No a v rámci Česka nebude problém jejich umístění do nějaké jiné politické strany, protože zájmy Česka jsou pro politiky tohoto typu zcela druhořadé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hamáčkovy emigrace do Bruselu po totálním rozkladu, ke kterému ČSSD cílevědomě směřuje, se proto právě nyní začali nejvíce bát Altnerovi dědicové, kterým ČSSD dluží 338 miliónů. Nebude strana, nebudou stamilióny, ODA v tichosti skončila se sekerou 40 melounů no a u ČSSD to bude skoro o jeden řád více :-

   Smazat
  2. 13:29 ČSSD nehnula prstem, když se statisíce českých dlužníků staly oběťmi státem organizovaného, systematického ožebračování lidí, kde se třeba z nezaplacené pokuty v MHD vymáhala částka stonásobná. Tady se ČSSD brání zaplatit pouhý desetinásobek (z původního dluhu 27 miliónů)? Jen si ten svůj systém užijte také, soudruzi socialisté :-)

   Smazat
  3. stále usměvavý a vysmátý pan Kajínek vymáhá pohledávky, co ho nasadit na Hamáčka s Pochem ?

   Smazat
 12. zaprodaní čeští politici prodali ČR v 1989, nevyjednali splácení reparací od SRN i když H.D. Genscher a J. Dienstbier se dohodli ke splátkám (po rozdělení ČSFR) pouze pro ČR,....jak se nyní chovají již 25 let naši vlastizrádci včetně M.Zemana??? SRN darovali 20 000 mld. Kč v úrovni Kč měny r. 2018??? pokud Babiš vyjedná zaplacení i ve splátkách, bude za národního hrdinu ČR a všechny jeho pochybení okolo dotací jsou malicherné žvásty,....!!!!

  OdpovědětSmazat
 13. Nejlepší by bylo, kdyby Altnerovy dluhy koupil Bakala.

  OdpovědětSmazat
 14. Gustave le Bon, Psychologie Davu, prvni vydani 1895:

  "Proto ani zrejma slabost dnesnich socialistickych presvedceni nezabrani, aby aby se neujaly v dusich davu. Jejich menecennost proti vsem nabozenskym viram spociva jedine v tom, ze ideal stesti, ktere tyto slibuji, ma byti splnen az v posmrtnem zivote, a proto nikdo nemuze popirat jeho uskutecneni. Ideal socialistickeho stesti ma byt splnen jiz na zemi, a proto jiz po prvnich pokusech o jeho uskutecneni objevi se bezpodstatnost jeho slibu a nova vira ztrati razem veskery prestiz." (Str.100)

  Jsme prave svedky toho?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, nejsme. To je dvě skupiny prospěchářů, kteří si hráli na levici, odcházejí ze scény. Ti, co nechodí k volbám, jsou levice. Jen je vzbudit!

   Smazat
 15. Pane Rathe , ze je cssd tam , kde je , je i vasi zasluhou a blbosti , dat se chytit s krabici s miliony .Takze , az tak chytrej bych nebyl!

  OdpovědětSmazat
 16. V článku je uvedena věta se kterou nesouhlasím. Zde je: "Není to problém levice, ale je to důsledek zkostnatění a ohromné pohodlnosti, která zachvátila všechny klíčové funkcionáře obou stran. Správně by mělo být uvedeno VŠECH STRAN, pane Rath.

  OdpovědětSmazat
 17. Pamatujete, kdo první udělal ČR dluh 100.000.000.000 Kč? Za to se dává místo komisaře v EU. A já řval vzteky a potom přišel pan Bakala sebral blbcům byty, zvýšil jim řádně nájemné a já za to mám pana Bakalu a pohunka Sobotku rád.

  OdpovědětSmazat
 18. CSSD s takovym materialem,jako je treba Zaoralek,ktery se "stydi" za to co napsal nejaky cizi platek si nic jineho nezaslouzi

  OdpovědětSmazat
 19. Davídku, Davídku. Ty takový inteligent z vyvolených a nechat se chytit s blbými pár miliony, to je opravdu hanba.
  Tolik velkozlodějů s miliardami je v pohodě a ty musíš šlapat vodu. To jsi nevěděl, že střílet do Kalouska se nesmí ?

  OdpovědětSmazat
 20. Socani se rozhodli už před lety, že budou praktikovat politiku TOP09 a podle toho si volí i své čelní politiky. Ať je to Al Hamajda, napojený na českou muslimskou obec, u níž orodoval za to, aby volili socany, navíc spojený s Bakalou přes jeho Aspen institut. K Bakalovi má blízko i Poche, který pro něho pracoval, tudíž i jeho klon Petříček, který byl podržtaškou nejen Pocheho, ale předtím i eurofila Roučka. Nadějnou neomarxistkou je i Maláčová, která vystudovala stejnou univerzitu jako Soros nebo Rotchild a stejně jako její bývalá šéfka Marksová se pravidelně účastní sjezdů Sudetoněmeckého landsmanschaftu. Je zcela jasné, za koho kopou socani - za Brusel, za muslimy, za Bakalu, za landsmanschaft, ale rozhodně ne za občany ČR. V této sestavě už můžou být volitelní jen pro své vlastní členy nebo pro pacienty psychiatrických léčeben.

  OdpovědětSmazat
 21. ČSSD je zřejmě již pro naši levici ztracená. Nemyslím si jako vy, že na nižších pozicích zůstává pár schopných a nadějných lidí. Oni ti nastupující Mladí socialisté jsou ještě horší než takoví jako Poche nebo Marxová, Dientsbier. Stačí je občas poslechnout.

  OdpovědětSmazat
 22. Dobrý a výstižný článek, jen škoda těch lapálií kolem pana doktora.

  OdpovědětSmazat
 23. Jistě si vzpomínáte na jízlivý úsměv taxikáře, tehdy ministra, jako reakci na kritická vystoupení pana doktora! Jako by říkal, však už na tebe máme políčíno!
  Jinak souhlas s An. 11:24

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.