AA

Reklama

bb

úterý 16. října 2018

Zahraniční politika jsem já, sakra už!

Erik Best
16. 10. 2018 EB
Když si předseda hnutí ANO Andrej Babiš v únoru roku 2016 ještě jako ministr financí v rozhovoru s Financial Times hrál na Ludvíka XIV. („Strana je spojená s mojí osobou. Strana jsem já.”), mluvilo se o tom ještě několik dní. Přiznat takovou míru kontroly jednoho člověka nad důležitou politickou stranou v demokratické zemi bylo něco mimořádného. Lidé si ale na takové chvástání brzy zvykli, takže když Babiš 4. října v MF Dnes prohlásil „vláda jsem já,” málokdo se nad tím pozastavil. Babiš doslova řekl: „Neumím si představit, že by měl pan Petříček jiné názory, než má vláda, tedy než mám já.” O dva dny později Tomáš Petříček v rozhovoru pro MF Dnes prohlásil, že „naši zahraniční politiku tvoří ministerstvo zahraničních věcí.” Dodal, že to ale nebere jako soutěž mezi sebou a Babišem. Někdo v jeho okolí to tak ale zjevně vnímá. Petříček se stane ministrem dnes v 11:30. Od dnešního odpoledne tak můžeme sledovat, kdo je skutečným Ludvíkem XIV. české zahraniční politiky.

28 komentářů :

 1. Oligarcha jiný způsob myšlení ani nemůže mít. Demokracii pouze používá k zastírání svých cílů.

  OdpovědětSmazat
 2. Dnes, už vím, nemuseli jsme si nechat vše uloupit,aspoň voda nám mohla zůstatat.

  OdpovědětSmazat
 3. Nova panska moda ,jak jinak nezli Buk 18
  https://www.expres.cz/foto.aspx?r=dx-viral&c=A181015_121830_dx-viral_stes&foto=STE76afa8_96953833710173_5902393870641004544_n.jpg

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je skoro jako Husák, jak tam říkal na to sjezdu: "Mnohý hovoria gensek - áno! Al strana, to je docela niečo iného! Nie súdruhovia, to ja som strana! A tak jako sa ja cítim byť súčasťou tej strany, je strana aj súčasťou mňa samotného!"
   Slovačiska, jeden za 20 a druhý bez dvou za 18.

   Smazat
 4. Že Babiš propadne "mocenské posedlosti" byla jistota. Mne by jen zajímalo, proč se pan Best nepozastaví nad prohlášením, že "naší zahraniční politiku tvoří MZV". Neměla by ji naopak určovat vláda po konsensu vítězů voleb za schválení sněmovny? To prohlášení právě ukazuje, jak zvrácená je realita, kdy servisní úředníci a vlivové osoby taková ministerstva ovládají a vytvářejí tak vlastně stát ve státě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Supman17. října 2018 2:09
   Rozumím článku tak, že pan Best se pozastavuje nad tím prohlášením Petříčka. Vlastně to pokládám za hlavní myšlenku článku.
   Babiš je sice označován za monarchu, ale skutečná moc, se zdá být někde jinde. P.K.

   Smazat
 5. 2:09 je se domnívat, že zahraniční politiku tvoří vláda v rámci své odpovědnosti. Ministerstvo zahraničí ji pouze realizuje. Pan Petříček je takový, nijak imponující frikulín. No, alespoň urostlejší, než předpředchůdce Zaorálek. Taky "kontinuální" Kašpárek.

  OdpovědětSmazat
 6. Pane Best, oligarcha Babiš podaroval důchodce malým zvýšením důchodů. Zlevnil jim cestování. Do Prahy dojedete z Ostravy za 73 Kč se slevou 65+.

  Levicová vláda (nenávidění socani) dali 100 miliard Bakalovi, nechají tady krást vodárenské společnosti a udělali z republiky krmelec Evropy. To si jich máme vážit? Za co?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nic, to si pan Best jenom vyjednává další poukázku do ČTV, do nějakého diskuzního pořadu. Přeci Soroštelevize nepozve někoho, kdo jim tam začne vykládat, že hospodářství za Babiše funguje a špatně se krade.

   Smazat
  2. 5.33 Jaká levicová vláda? ČSSD je stejně "levicová" jako ODS, KDU-ČSL, nebo TOP 09. Zatím je ovšem o něco více "levá" v ohloupení elektorátu, takže volební výsledky nic moc. Praví pravičáci přeci mají dost svých pravých pravicových stran... tak kdo z nich by volil ČSSD? Leda recesista... A levicový volič nemá na levici NIKOHO, koho by mohl volit - tak to hodil, pokud se vůbec obtěžoval k (pro něho) volbám nevolbám, Babišovi.

   Smazat
  3. 5:33 "Levicová vláda (nenávidění socani) dali 100 miliard Bakalovi,..." - Jak s pravopisem, tak s fakty "jste na štíru". Ale rozhořčení máte svaté!
   Pan Macura vás vystihl přesně: Zeman přijede, rozhlásí, že "Bakala je gauner" a lidem se to líbí. To, že byl v době privatizace vysoký čunitel a mohl (a měl!) události usměrňovat ani
   nemukne. Tak se pravda našemu prezidentovi často vryje do jeho obdivuhodné sloní paměti. Tak to
   halt mají VELCÍ MUŽOVÉ v hlavě nastaveno!

   Smazat
  4. 12:37 "Tak to halt mají VELCÍ MUŽOVÉ v hlavě nastaveno!" - UF! Už jsem se lek´, že jsem nenapsal "nastaveno". (nasr.... mě taky napadlo, ale co je dovoleno Bohovi... znáte to).

   Smazat
  5. Dotaz na 12:37: Dali nebo nedali sociální demokraté Bakalovi 100 miliard? Vy znáte fakta, pochlubte se. Kdyby si Babiš Macuru nevybral, tak ho nikdo nezná a svoje moudra by mohl trousit ve spolku chovatelů psů a koček. Jednou jsem ho viděl řečnit a nic mi z něho v paměti nezůstalo. Nebýt voleb, nevzpomněl bych si. Známější Macura je ten, který žil se zpěvačkou Bartošovou.

   Smazat
  6. 16:13 "Dali nebo nedali..." - Někteří dali, jiní nedali, neboť ani nemohli, naboť to ani ještě neměli v moci. Třeba takovej Sobotka "přišel už
   k hotovýmu", rozhodující události byly zařízeny
   už před jeho "vstupem na scénu" (jak lze snadno
   vysledovat podle dat (časových-datumů událostí).
   "Můj" pan Macura nemá možná takový přehled "přes
   zpěvačky" jako "Váš" pan Macura, ale "ten můj" zase prezidenta prokouk´ jak hubenou kozu, šak mu pro to věnovaly Lidovké Noviny celou stranu (i s fotkou!). sck(12:37)

   Smazat
  7. Doplněk pro 16:13 -Dnes jsem třeba objevil na netu postřeh jistého Oskara. - "Oskar (hanák z Hané) napsal:
   18.10.2018 (16:42)

   Bakala zcela prokazatelně nekoupil OKD od státu s pomocí Sobotky, ale od soukromých majitelů. Ti mohli OKD koupit zejména proto, že stát přišel o majoritu několik let předtím, když ještě Sobotka nebyl ministrem, ale jen členem ČSSD a Mladých sociálních demokratů. Stalo se to v roce 1997, za druhé vlády Václava Klause (4. července 1996 – 2. ledna 1998). Cituji : „O majoritu stát nepřipravil prodej akcií, ale rozhodnutí valné hromady akcionářů. K němu došlo v roce 1997, když akcionáři odsouhlasili snížení základního jmění společnosti OKD." - To jsou ujecy, že?! sck

   Smazat
 7. Politika je věcí složitou. Když to vztáhnu na jeden nepalčivější problém současnosti - na migraci, nevěřím ani Petříčkovi, ani Burešovi.
  Petříček je klon Pocheho, známého vítače. A Bureš, i když do omrzení opakuje, že je proti nelegální migraci, s legální zřejmě problém nemá. A pokud za dva měsíce Petříček, ministr jeho vlády, podepíše kompaktát o migraci, uznáme tím právo na migraci, jako základní lidské právo. A potom už k nám může přijet každý, kdo si zamane.
  Tak že jestli v jiných případech mohou mít tito dva lidé rozdílné názory, v tomto se do zajista shodnou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, Vladimíre. Jedinou možností je, aby se lidi naučili anglicky alespoň tak jako Romové a po podepsání paktu vyrazili do zahraničí taky. V Africe bude místa dost.

   Smazat
  2. Copak nevíte, pane Hricáku, že za víru je tady placený jenom rabín a farář? A... pardon... už i Imám.

   Tak si nedělejte násilí. Politice ani POLITIKŮM TAKÉ NIC DOBRÉHO NEVĚŘÍM. Posledním důvěryhodným byl Císař KAREL I. (Poslední...)

   Smazat
  3. vladimír hricák17. října 2018 6:36
   Mezi Babišem a Pochem (Petříčkem) bych viděl menší rozdíl. Babiš je ochoten pro udržení moci udělat cokoliv, včetně přijetí migrantů, kdežto ti druzí, považují zavezení republiky migranty, za své poslání.
   Podle mého názoru, pokud lidé nebudou chtít migranty, bude Babiš lavírovat mezi nimi a tlakem z druhé strany. Kdežto ti druzí, půjdou jednoznačně proti lidem. P.K.

   Smazat
  4. 12,08
   PK, nemyslím si, že Poche, nebo kdokoliv jiný hlasuje v otázce migrantů z nějakého přesvědčení.
   Migrace je velmi účinný nástroj na likvidaci národních států. Navíc, migranti si sebou do Evropy přinášejí to hlavní- náboženství. Díky němu jsou téměř bezchybně fungující loutky. Tak že jsou poslušní. Další "devizou" je vysoká porodnost.
   Evropané, dříve poslušní křesťané, se stali většinově ateisty. Navíc zhýčkaní dlouhým životem v míru jsou většinově nepoužitelní k hrátkám mocných. A těmi hrátkami jsou výbojné války. Lidem se nechce umírat pro větší mamon mocných. A víra v boha a šíření jeho slávy ve světě už u většiny z nich nezabírá.
   Proto se je snaží vládnoucí věrchuška nahradit poslušnějšími vojáky. Muslimskými vojáky.
   A Poche a jemu podobní? Ti budou tuto myšlenku podporovat za lukrativní funkci ve vedení EU.
   Tak že rozdíl mezi Burešem a Pochem nevidím. Oba dva jsou ochotni nás vyměnit za prachy. Bureš za evropské dotace, Poche za evropskou funkci.

   Smazat
 8. Divím se Zemanovi, že uzná tenhle klon Pocheho. Na co byl potom ten tyátr? Ale na Babiše si dejte pozor. Původně migraci neodsuzoval a i dnes chválí dovoz pracovní síly. Což je skoro jako Turci do Německa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:34 "Ale na Babiše si dejte pozor." - Vy nejste
   Vocaďzdejší?"

   Smazat
  2. 9:34 "Na co byl potom ten tyátr?" - To jen Topolánek ví. Ale nepoví. Ty můj qítku medový.

   Smazat
 9. Zahraniční politiku bude tvořit brusel asi tak a jestli to podepíší tak musí Češi jednat.

  OdpovědětSmazat
 10. "Zahraniční" politika šeska. Jakou měl protektorát B.und M.
  zahraniční politiku ?

  OdpovědětSmazat
 11. neviem - máme tu Lajčáka ako ministra, ale ani on si nedovolí robiť samostatnú politiku, ak je niekto predseda vlády, dáva na vláde hlasovať čo a ako, a ak treba prikloní sa k jedenej strane a šmitec, pretože on hlavne nesie kožu na trh,

  OdpovědětSmazat
 12. Metody agentů politického marketingu jsou velmi podobné, ať je to na jakékoli straně. Jedna agentura publikuje fake news do veřejného prostoru, a další takéžurnalisté je "seriosně" komentují. Byly doby, kdy například BBC nepustila "ven" žádnou zprávu, pokud ji neměla potvrzenu alespoň ze dvou nezávislých zdrojů. Jo, to čest žurnalisty něco znamenala. Dnes již žurnalisti nejsou. Jsou pouze agenti.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.