Reklama

úterý 2. října 2018

Zakarpatí může následovat příklad Krymu

Rostislav Iščenko
2. 10. 2018     ukraina

 Politolog Rostislav Iščenko v rozhovoru s Ukrajina.ru hovořil o tom, jaké důsledky bude mít diplomatický konflikt v Zakarpatí mezi Maďarskem a Ukrajinou. Podle názoru experta Kyjev v posledních letech zavíral oči nad vydáváním pasů Maďarskem, Rumunskem a Polskem, protože mu tyto země zajišťovaly podporu při konfrontaci s Ruskem. Ale pak ukrajinské úřady začaly přijímat jazykové zákony namířené proti Rusku, které zároveň postihly všechny národy země, včetně etnických Maďarů.

"Po neadekvátním vyhodnocení své role v tomto světě se Ukrajina snažila jednat tvrdě, přičemž počítala s tím, že USA a EU přinutí Maďarsko, aby zmírnilo svůj zápal. Když ale Kyjev oznámil nárůst vojenské přítomnosti v Zakarpatí, jen tím vyprovokoval Budapešť k odvetným opatřením. Ukrajina se sama zatahuje do předem ztracené konfrontace", řekl Rostislav Iščenko.

Politolog poznamenal, že když centrum utlačuje regiony, ty začínají bezděčně hledat podporu jinde. Nyní dokonce i Česká republika zvažuje otázku vydávání svých pasů Ukrajincům. A s přihlédnutím k masové migraci práceschopného obyvatelstva do Evropy bude tam získání zaměstnání s průkazem občana EU mnohem jednodušší než s biometrickým pasem Ukrajiny, zdůraznil expert.

"V Zakarpatí se může zopakovat situace s Krymem, přičemž situace byla vyprovokována samotnými kyjevskými orgány. Rusko nikdy nepodporovalo separatistické nálady, protože mělo zájem o přátelskou Ukrajinu s námořní základnou v Sevastopolu. Situace však dospěla k tomu, že na Krymu mohl začít ozbrojený konflikt, a proto se vynořila otázka návratu regionu do Ruska. Dokonce i menší střet v Zakarpatí může vést k tomu, že místní obyvatelstvo provede své referendum a Ukrajině zamává", shrnul Iščenko.

Je třeba poznamenat, že vztahy mezi Kyjevem a Budapeští se zhoršily po přijetí nového zákona o vzdělání na Ukrajině v roce 2017. Maďarský parlament okamžitě prohlásil, že novinka porušuje práva národnostních menšin na Ukrajině. Podle úmyslu Kyjeva měl zákon omezit možnost studovat v zemi v jiných jazycích. V reakci na to začalo Maďarsko blokovat setkání Ukrajina-NATO.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

16 komentářů :

 1. Přiznat si, že BANDERISTÁN není celým slepencem zvaným Ukrajina, ne a ne EU a USA negójim dojít. Přitom to už dávno došlo kdejakému tupému góji, hloupému jako osel... Ale lidé příjdou o peníze, jako když jim chcípne ten osel, že Rabi Ovadjo?

  OdpovědětSmazat
 2. To se může stát i nám eu chce zničit národní státy a jak se tu bude mluvit německy? To už tady bylo nenechme si vzít suverenitu.

  OdpovědětSmazat
 3. Snažte se, snažte, Radosto. Já už vás hladce přeskakuju. Stal jste se nudným. Není divu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radosta a jeho provokativní pitomosti jsou redakcí mazáni - díky, díky, díky.

   Smazat
 4. Zakarpatí stojí a padá s Ukrajinou. Jediné s čím má problém, je RUSKÁ DIVERZE! Pomožme Zakarpatí jeho ochraně před ruskými diverzanty!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane 6:28 z skím to má Ukrajina problém??

   https://www.youtube.com/watch?v=7fc_RzaIzxI&start_radio=1&list=RD7fc_RzaIzxI&t=173

   Smazat
 5. Histórie na Zakarpatí se po 80 letech znova zopakuje
  1939-2019
  https://www.youtube.com/watch?v=9RFx9IP-7MM

  OdpovědětSmazat
 6. Kde to "Zakarpatí" je?
  Je to někde poblíž Podkarpatské Rusi?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z Budapešti je to Kárpátalja.
   Z Kyjeva je to Zakarpatí.
   Z Prahy je to Podkarpatská Rus.

   Smazat
 7. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 2. října 18:58.

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 8. I Česko bude osvobozeno jako Krym!

  Proč Veliký Putin osvobodil Krym?
  Protože hrozila přímá okupace poloostrova žoldáckými vojsky NATO a EU.
  Ano, majdanští fašisti s Porošenkem v čele zacházejí až tak daleko, že veřejně vyhlašují ŠÍLENÝ úmysl zaprodat Ukrajinu EU a NATO!
  Ano, soudobí banderovci, ruku v ruce s neomarxistickými vrahy z Wall Streetu a Bilderbergu, chtějí s Ukrajinou udělat totéž, co s naší vlastí udělal Havel & spol.: Po zničení všech výdobytků slovanského socialismu chtějí porobenou zem zavléci do Evropy, se vším všudy.
  Proto byl Veliký Putin přinucen jednat v zájmu ruského lidu a světového slovanského míru: Osvobození Krymu, Donbasu, pokrokové části Moldávie atd. bylo pádnou ranou do rozšklebených tlam válečných štváčů, kapitalistů a demokratů.
  Nyní tedy zbývá osvobodit zbytek Ukrajiny, pak Litvu, Lotyšsko, Estonsko, Polsko, Slovensko – a nakonec Česko.
  Ach, kéž by opětovný příchod nepřemožitelné Armády Ruské federace připadl na letní měsíce – klasicky květen nebo srpen!
  Jistě, naše starší ruské bratry a jejich neprůstřelné tanky rádi uvítáme kdykoli, třeba i za ruských mrazů. Ale v létě je to takové celé radostnější, no nemám pravdu?!
  No mám, samozřejmě.
  Takže se těšme, když máme na co.

  „Na podzim roku 1939 byli z iniciativy soudruha Stalina osvobozeni ze jha polských statkářů naši pokrevní bratři – národy Západní Ukrajiny a Západního Běloruska. Tyto národy se včlenily do jednotné bratrské rodiny svobodných národů SSSR.
  Později se vrátily do SSSR sovětské pobaltské republiky – Litva, Lotyšsko, Estonsko.“

  (Stručný životopis J. V. Stalina, vydala Svoboda r. 1952)

  Mupy mup!

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane P. Radosto, sice úplně opomíjíte Krymskou historii, Ústavu i prokázané přání jejich obavatel, i to že dnešnímu Rusku nelze prokázat, že by nectilo dohody, přesto nutno ctít, že ve svých blbých názorech jste setrvale konzistentní.

   Na Krymu, v Sýrii, v Srbsku i Doněcku a Luhansku možná Rusové jdou často až na hranu mezinárodních pravdidel a úmluv, ale nikdy za ni.
   Na rozdíl od vámi ctěného západu.

   Smazat
  2. 11:13 - Rusáci jdou VŽDY za hranu všeho myslitelného a lidského. Vraždí a loupí po celé planetě a ještě nikdy nikoho tak mírumilovní lidé nenáviděli jako Rusáky. Miliardy obyvatel naší krásné planety netouží po ničem jiném, než zbavit svět toho vředu zvaného "Rusko", eliminovat tamní svoloč, která toto území okupuje už tolik století a konečně se mírově nadechnout. Dokud budou Rusáci na zemi, dotud mír nebude!!!!

   Smazat
  3. Ad 18:27
   Napsal jste to výborně; to je z vaší hlavy, anebo je to nějaké novodobé Vyznání víry vašich soukmenovců?

   To je už to jediné co vám ještě zbývá, trvat do úmoru na svých lžích blbých tak, že už jim nevěří nikdo, kromě zapálených zvěstovatelů schválené pravdy.

   Smazat
 9. Tož na Krymu jsou Rusové doma, naopak anexe Krymu Ukrajinou za vlády diktátora a Ukrajince Chruščova (1954) byla nezákonná. V Sýrii je Rusko na pozvání legální vlády a ne od okamžiku, kdy zde USA začali srocovat teroristy jako "umírněnou opozici" či "rebely". Jde o odnože AlKajdy se vším všudy. Ovšem kdo AlKajdu a Taliban vlastně vybudoval? Zase USA - vycvičily, vyzbrojily, dokonce dovezly do srbskeho Kosova, aby tam terorismem vyvolaly "potřebu" agresorského NATO k zásahu a okupaci této země, trvající dodnes! Občanská válka na Ukrajině nebyla vyvolána Ruskem, ale neonacismem, který znovu zachvátil Ukrajinu a umožnil uchvácení moci v zemi. Kdyby toho nebylo, nebyla by občanská válka, nebylo by samostatnosti Luhanska a Doněcka. Dokonce by nebylo sestřelení nizozemského letadla ukrajinskými nacisty....
  Ad 10:15. SSSR si v r. 1939 vzalo zpět území západního Běloruska a Ukrajiny, které Polsko okupovalo od doby ostudné agresívní války 1919-1920 proti rodícímu se SSSR, vedené prvním nacistou Evropy, maršálkem Pilsudskim. Ta hraniční linie, kam v r. 1939 dospěla Rudá armáda, byla stanovena týmem diplomatů pod vedením Brita Coursona a také nese jeho jméno: to bylo v době, kdy probíhaly mírové rozhovory ve Versaile po r. 1918. Vojska Pilsudského se na okupovaných územích chovala podobně jako později nacistická armáda, i Poláci zde "vyrobili" spoustu "Lidic" bez sebemenšího uzardění, měli v plánu, že oblast osídlí Poláky. Kdo se od koho učil? Tehdy se psal rok 1920! Tedy zřejmě Hitler od Pilsudského, který také stál v popředí spolu s min. Beckem kamarádské státní smlouvy Polsko-Německé. Polsko bylo jediným státem v Evropě až do Mnichova, který takovou smlouvu národní hanby uzavřel. Pokud jde o pobaltské země, tak ty patřily k carskému Rusku a jejich okupace SSSR v r. 1939, podobně jako Rusko-Finská válka, byly stvořeny pro potřebu válečného předpolí a pro ochranu Leningradu. To snad byla chyba, neb Pobaltské státy tíhly, podobně jako Polsko k nacismu, což se v tomto regionu ostatně silně projevuje i v současnosti. Jediní, kdo se poučili a pobrali rozum, byli Finové, kteří se prohlásili za neutrální stát. Nemusí se podílet na válkách NATO a být okupantem. To není až tak k zahozené, což jsme učinili my! Kéž se rozum národu českému také navrátí....". Víte, že rozum pobrali i Rakušané, Irové, Švýcaři, Švédové i Kypřané a ...?

  OdpovědětSmazat
 10. Pokud Ukrajina bude oslavovat Benderu , tak se vrací k fašismu .
  Takové jako SS GALICIA a SS VAFEN Lotiši do kopru .

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.