Reklama

pondělí 22. října 2018

Zlo plodí zlo

Vladimír Stwora
22. 10. 2018   Zvědavec
Když svého času herec Stropnický, omylem tehdejší ministr obrany, hájil vyslání českých žoldnéřů do Afghánistánu, bylo mi z jeho krátkozrakosti, hlouposti a nedostatečného rozhledu trapně. Nebyl totiž vůbec žádný důvod, proč by se měli naši vojáci placeni z peněz českých daňových poplatníků zúčastňovat agrese vůči suverénnímu státu, který nás nijak neohrožoval.  (Naše účast na misi ISAF v Afghánistánu je dobrovolná, jsou státy NATO, která tam nejsou. Například Dánsko, Černá Hora, Island, Litva a další.)

Herec nějak nepochopil, že ministerstvo má přívlastek „obrany“, nikoliv „agrese“ nebo „války“. Herec samozřejmě zdaleka nebyl jediný, který se o vyslání českých žoldnéřů do Afghánistánu zasloužil. Udělali to politici v čele státu, celá vládnoucí garnitura, příkladně hloupá, příkladně v předklonu, příkladně kolaborantská. Už tím, že havloidé tuto zemi dotlačili do NATO, do nejagresivnějšího a nejnebezpečnějšího vojenského spolku, ji vystavili krajnímu nebezpečí. A následky na sebe nenechaly dlouho čekat.

V srpnu tohoto roku zahynuli v Afghánistánu tři čeští vojáci. Zabil je sebevražedný útočník. Celý ten incident byl od počátku divný. Cituji z článku Martina Kollera na PLC:

Akce, při níž došlo k usmrcení tří českých vojáků, byla popsána v médiích, a pokud je popis pravdivý, zůstává rozum stát. Jedno obrněné vozidlo vjelo do aglomerace obydlené nepřátelským obyvatelstvem a vojáci z něj vystoupili. Proti nim šla pravděpodobně podezřelá osoba. Jeden z mezinárodní vojenské skupiny (Afghánistán, ČR, USA) zaklekl a zamířil na podezřelou osobu. Tři Češi se jí vydali naproti. Když se přiblížili, odpálil sebevražedný útočník nálož, která je usmrtila.

...jedno z pravidel bylo, že nikdy nejezdilo samotné vozidlo. Vždy minimálně dvě, aby si zajistila vzájemnou podporu, palebnou silou počínaje a evakuací z boje konče. Z vozidla, které zůstane stát, ať již z jakéhokoli důvodu v nepřátelské aglomeraci se stává potenciální rakev své osádky. V takovém případě má druhé vozidlo cenu života. Tentokrát jelo do akce pouze jedno vozidlo. Ne že by druhé vozidlo naše vojáky zachránilo před sebevražedným atentátníkem v situaci, která nastala, ale je to udivující, ne-li podezřelé. První otázkou je, kdo poslal osamělé vozidlo mezi nepřátele.

… Vozidla kategorie MRAP poskytují dobrou úroveň ochrany a nějaký sebevražedný útočník by jim maximálně opálil lak a znečistil povrch zbytky svého těla a jeho obsahu poletujícími vzduchem na cestě k Alláhovi. Nicméně vojáci z vozidla vystoupili, čímž se vystavili přímému útoku. Není jasné ani logické, proč to udělali. Na běžnou akci zabývající se pátráním po teroristech, nebo přímo čištění prostoru od nich, zvláště v domech, by nikdo neposlal jedno vozidlo s několika vojáky. To by byla jízdenka na hřbitov. Přesto ji někdo vystavil.

Atd. Přečtěte si celou analýzu Martina Kollera.

Doma následovalo nechutné divadlo, krokodýlí slzy a věnce a proslovy mnohdy pronášené těmi řiťolezci, kteří vojáky do Afghánistánu poslali. Už celé to truchlící divadlo bylo dostatečně trapné – přesně ve stylu Krylova Neznámého vojína. Ale za scénou se dělo něco víc. Kdosi rozhodl, že Češi odpoví adekvátně ve stylu oko za oko, zub za zub. Speciální české komando zabijáků vypátralo údajné komplice sebevraha, který se v srpnu odpálil. Jednoho zabili, druhého zatkli. Moc pěkné, jsme to ale kabrňáci, co?

A aby té hrůze nebylo konec, kdosi to za tepla vyslepičil médiím. A tak jsme si dnes přečetli, jak naši čačtí vojáci zatočili v okupované zemi s nepřítelem. Tedy s těmi, co se jen brání okupaci NATO. To bylo ráno. Odpoledne jsme si v těch stejných novinách přečetli, že byl podniknut pumový útok na české vojáky v Afghánistánu. Pět zraněných, z toho jeden vážně.

Půjde za to někdo z věrolomných českých politiků sedět? A co ten chytrolín, který odvetnou akci nařídil? Proč to vůbec udělal? Nemělo se spíše vyšetřit, jak je možné, že někdo poslal české vojáky na smrt tak hloupým způsobem (mluvím o srpnovém incidentu, viz výše)? A co ten další hlupák, který to vzápětí prozradil tisku? Dozvíme se aspoň jeho jméno?

Takže to shrneme. Afghánistán nás nikdy neohrožoval. Nikdy. Afghánistán byl před 17 lety věrolomně napaden Spojenými státy a NATO pod nesmyslnou záminkou odvety za 9/11. Co na tom, že z 19 údajných teroristů bylo 15 z Saúdské Arábie, 2 z Spojených arabských emirátů, jeden z Egypta a jeden z Libanonu. Ani jeden z Afghánistánu. A samotný údajný strůjce útoku z 9/11, arci-terorista bin Laden popřel, že by 9/11 organizoval a dokonce ani na stránkách nejhledanějších zločinců FBI, kde měl také svůj medailonek, ho nevinili z 9/11, ale ze zabití Američanů mimo území USA. Co na tom, že Afghánci byli ochotni bin Ladena vydat, aby se vyhnuli invazi. Afghánistán měl tu smůlu, že je jednak bohatý na nerostné zdroje a jednak se tam pěstuje opium – a hodně. A jednak tam měl vést ropovod z Turkmenistánu do Pákistánu a plynovod z Kyrgyzstánu do Indie. Příliš strategicky i finančně zajímavá krajina, než aby to američtí supové nechali být. A pak - máme tady tu slavnou válku proti terorismu, že? A tak byl Afghánistán vojensky napaden. To bylo před 17 lety. Od té doby tam bojují a bojují a bojují. Pastevci koz se ukázali být skvělými bojovníky. Produkce opia vzrostla proti roku 2002 mnohonásobně. Aby odlehčili pokladně (i když díky statusu rezervní měny jsou všechny vojenské akce Ameriky dotovány celým světem) a hlavně aby dodali legitimity své agresi, povolali američtí mafiáni do akce armády zemí NATO.

Češi, historicky vždy skvělí řitní alpinisté, se ochotně spolupodíleli. A tak čeští vojáci bojují v cizí zemi za zájmy amerického deep state, umírají za nenažranost amerických korporací, aniž by z toho měli jakoukoliv výhodu. Umírají zbytečně. Až dosud jsme byli Afghánci vnímáni tak nějak celkem neutrálně. Do jisté míry zřejmě i ti pastevci koz chápali naši podřízenost a nedostatek odvahy našich politiků říci dost. Ale to se teď změnilo. Po zbytečné smrti našich třech vojáků v srpnu a po nezdůvodnitelné pomstě naší armády, je téměř jisté, že se ČR dostane nebo už dostala do hledáčku islamistů. Možná ten útok z dneška byla jen náhoda, ale něco mně říká, že to náhoda nebyla. A že můžeme čekat další kolo odvety. Tentokrát už s plnou parádou, jak to islamisté umějí. Dosud byla naše republika oázou míru a klidu. Po této poslední hloupé akci to může být všechno jinak. Zlo plodí zlo. Vážně nám to stojí za to?

- - -


36 komentářů :

 1. No oni si mysleli, ze tam pojedou na americkem ocase. Mocny strycek Sam to tam behem par mesicu prevalcuje a my se mu svou podlezavosti zalibime.

  Posmivali se "Rusum", tj. Sovetskemu Svazu, jak zatvrdnul v Afghanistanu a ted tam trci sami. Ackoliv jsme byli cleny Varsavske Smlouvy, tak nas nikdo do Afghanistanu nenutil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak je vidět, je drobný rozdíl, být členem Varšavské Smlouvy a být členem NATO. Ale ono se to moc nezměnilo, naši legionáři také pomáhali západním vojskům dobýt Rusko 1918.

   Smazat
  2. Strašně se mi líbí, jak většina politiků a jejich voličů kvičí nad dvacetiletou "okupaci" armádou Sovietů u nás a následně se snaží obhajovat opravdovou, válečnou okupaci Afghanistánu našimi žoldáky...
   Všichni tito rádoby váleční štváči by měli jít okamžitě za katr, nebo rovnou ke zdi.
   Světu jsou nebezpeční a užitek z nich není žádný...
   J.C.

   Smazat
 2. USA už v tichosti plánují stažení z Afghanistánu. Problém je jenom v tom, jak bezpečně z této země vycouvat. Nepůjde to jako ve Vietnamu vrtulníky, jenom letadly, ale letiště v Bagrámu asi Češi neudrží do odletu posledního Američana. Sami asi půjdou do vlasti pěšky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. MOŽNÁ POUŽIJÍ NĚMECKOU OSVĚDČENOU TECHNOLOGII - ODLET KOMÍNEM...

   Smazat
 3. Tak jsem zavzpomínal, jak v jednom americkém "rambofilmu" se
  rozhodl nějaký úředník vlády jůůes, že dodají pastevcům nějaké
  vosy, čili stingy, aby mohli pohodlně sestřelovat sveřepé ruské vrtulníky ba i obrněná vozidla. Každý pastevec či sběrač makovic, měl kromě nezbytného kalacha domácí výroby, také aspoň jednu tu vosu.
  Je mi proto podezřelé, že najednou pastevci nemají ani jednu
  vosu, a tak si americké vrtulníky a letadla s různými návštěvníky poletují jak se jim zachce.
  Vidím v tom dohodu mezi jůůes a talibby o jakoby válce, minimálně stoleté. Či spíš do zániku jůůůes. Součásti dohody
  je i to, že se americké vrtulníky nesmí sestřelovat a ani
  nijak záměrně zabíjet jejich vojáčky. Když už tak nějakého
  černého nebo čecha.
  Važme si toho, že si mají američané kde hrát a nevymění afgán
  za něco blíže k nám.

  OdpovědětSmazat
 4. Chybí tam pokračovatel Jaroslava Haška, který by vše popsal nepochybně přesně. Mohlo by se to jmenovat Špatný voják Švejk na obraně v Afghánistánu. Ironické zlehčování nerovného boje proti agresorovi není v článku zrovna moc slušné, i když náboženské fanatiky všech bohů také nemám rád.
  .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mělo by se to jmenovat DOBRÝ VOJENSKÝ PROFESIONÁL ZA TŘETINU US ŽOLDU aneb "Válčili jsme za Stropnického". Hlavní protagonista by se měl jmenovat: "Četař Vyskoč, ke všemu ochotný".

   Smazat
 5. Dobrý článek a nějaké pohádky o boji proti terorismu si mainstream může nechat.

  OdpovědětSmazat
 6. Clanek je pravdivy. Pomstu vyhlasil NGS Opata. Uz je to jako za F.J. vojaci umiraji za rozhodovani generalu!!! A to je zatim nacvik, aby si obcani a vojaci zvykli umirat za NATO co je ceka s Ruskem !
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
 7. Jak někdo začne s Havloidy , tak nechápe o co ve světě skutečně jde , ..po revoluci všichni věřili že to svět s námi myslí dobře a že nám chce pomoci , ...mysleli si to obyčejní lidé i Havel, až později Havel poznal ...o co jde ale to už byl nemocný ....atd atd atd

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neobhajujte neohajitelné: Havel byl Humanitární Bombarďák, štváč do války proti Iráku, za ruku se v Praze vodil a vrahem Srbů v Bosně Alijou Izetbegovičem. Mám pokračovat?

   Smazat
  2. V Kosovou se Havel jako jediný prezident s uspokojením proletoval v americké obrněné helikoptéře nad územím, kde v té době dohořívalo přes 52.000 Srbských usedlostí. Prostě humanista každým coulem.

   Smazat
  3. 11:42 Pan Havel velikán našeho státu, nejlepší prezident, několikrát oceněný v USA a Západní Evropě. To se tomu dnešnímu ješitnému lháři muže pouze jenom zdát.A za rozpoutání války, Srbové dostali pouze to co si zasloužili.

   Smazat
 8. To je tak když udělají blbce generálem.Umírají lidé .Otřesným příkladem je I.svět.válka ,miliony vojáků hnaných na jatka .Třeba taková bitva u Verdenu,statisíce mrtvých a jenom k vůli blbosti generálů.Možná by jsme jako pomstu mohli vypálit nějakou afgánskou vesnici.Jo,okupant těžký život má.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obávám se, že spíše jde o vyvolání nenávisti k nepřátelům našich pánů z DEEP STATE prostřednictvím mrtvol draze placených žoldnéřů, které místo vojenského pohřbu v místě kde padli, se salvou pohřební čety a nějakými plky feldkuráta a feldimáma, nesmyslně draze vozí za peníze daňových poplatníků letecky do Evropy...

   Smazat
 9. Byli jsme zataženi, do čistě americké akce. Nikoliv akce NATO, které jsme členem. Bylo to provedeno s vědomím a souhlasem našich nejvyšších vojenských kruhů. Opatovo žvanění, to jenom potvrzuje. Také prezident Zeman nemá k těmto eskapádám daleko.
  Nedávno nás navštívil americký ministr obrany generál Mattis. Trump ho považuje více za demokrata, než republikána, tedy nikoliv za svého člověka. My, Česká republika ho tu budeme mít na tribuně, při oslavách 100 let republiky. Také jsme pozvali víceprezidenta Pence (další člověk, z trumpovy administrativy, který není tak úplně trumpova krevní skupina), ale ten odmítl.
  Vypadá to, že naši politici, jsou stále navázáni na starou Ameriku, to je jestřábí politika. P.K.

  OdpovědětSmazat
 10. Tímto děkuji našim vojákum v Afganistánu za to ,jak reprezentují naši vlast.V podstatě bojujete za Evropu. Zeptejme se, kdo tohle zpusobil RUS,RUS svojí okupaci Afganistánu v roce 1978.Okupací ruska vznikl odboj místních lidí TZV. partyzáni, VÍCE SNAD NENÍ POTŘEBA DODÁVAT. RUS HNUS.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to je divný, nedávno proběhla (i v masmédiích) zprávička, že zástupce afghánské vlády vyzýval na zasedání VS OSN Američany, aby už konečně ze země odtáhli a na druhou stranu bylo vyzváno Rusko, aby jim pomohlo se správou země, takže si jenom zbytečně cintáte na svůj bryndáček :-) :-) :-)

   Smazat
  2. Skromný dotaz 16:08: Proč z toho Afghanistánu, svého času, vypadli i Britové? Ten Rus tam před nimi onehdá přec nebyl. Neznalost, 16:08, je HNUS!

   Smazat
 11. jsem také rád, že naši vojáci dohlížejí na spolehlivé dodávky afghánského opia nejenom pro Evropu, je to neskutečně těžká rachota, měli by dostat přidáno, nemyslím tím peníze, ale medaile a dárkové balíčky tohoto vývozního artiklu, jenom škoda, že si to nepěstují amíci sami u sebe doma

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:12 V USA nemohou, je na to zákon. Mučírny a koncentráky mají také rozesety po světě, u nich doma je to protizákonné. I toho protitrumpovského a protisalmánovského novináře také museli rozporcovat v zahraničí.

   Smazat
 12. 16.12 Další hlupák co si tuto kravinu vycucal z prstu. BLAHOPŘEJI.Je až neuvěřitelné, co se tady schází za luzu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. http://mediaroots.org/opium-what-afghanistan-is-really-about/

   Smazat
  2. 16:21 Ještě že to uznáš. Neměl bys vůbec chodit a už vůbec ne tady. Máš přece ten svůj respekt. Tam se plaz.

   Smazat
 13. Produkce afghánského opia za dobu přítomnosti USA v Afghanistánu vyrostla oproti předchozímu období, kdy tam vládnul Talibán, "č t y ř i c e t k r á t"! Je na to oficiální statistika.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.S.: nikoliv náhodou je hlavním distributorem v Evropě kosovsko-albánská mafie, mají to kousek do skladů evropského překladiště (základna Bond Steel v Kosovu)

   Smazat
 14. 9:25 Víte, jak to v reálu funguje? Žoldáci si tam od těch pasáčků koz ty zbraně vykupují za tvrdou měnu. Všechno se tam dá koupit, dokonce i bezpečné opuštění posádky. Problém nastane jenom pokud se zaplatí nesprávnému veliteli, nebo pokud se tento nepodělí s ostatními.

  OdpovědětSmazat
 15. Domnívám se,že se tam bojuje za vývoz drog,které tam užívají i ti naši "hrdinové".Jinak se tam bojuje způsobem,že se postřílí pár pastevců,pohodí se mezi ně několik kalašnikovů a na světě jsou zabití Talibánci.Vždyť podle počtu zabitých Afgánců už žádní Talibánci ani už být nemohou.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 16. Že mame uz tradicne kolaborantskou vladu-no uz to jinak nebude,ale že posílame česke kluky vrazdit v zoldu cizich imperialnich hajzlu-to je važne silný kafe.

  OdpovědětSmazat
 17. V Afghanistánu padl další český voják.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/486913-v-afghanistanu-padl-dalsi-cesky-vojak.html
  Zlo plodí jen zlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není poslední. Opata zařídí další odplaty a ty autíčka s malými šeskými fangličkami dostanou velké pfapory a větší nápisy - já su z prahé.

   Smazat
  2. 9:10 Bože, to je debil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  3. Zde máte ten skutečný "Afghánský TEROR", pro který umírají žoldáci západu 22:54, jejich věc, ovšem z našich kapes pro KORPORÁT a POLITIKOLÍZALY!

   Obří naleziště tohoto prvku za bilióny se nachází
   právě v Afghanistánu, v těžbě zatím vévodí Čína. Tento prvek je univerzální unikát!

   LANTHANOIDY 200x využitelnější než ZLATO a jiné suroviny!

   Jsou podle současné mezinárodní chemické nomenklatury skupinou patnácti chemických prvků počínajících lanthanem, tedy prvků s protonovým číslem 57 až 71 (dříve se pod tento název řadilo pouze čtrnáct prvků následujících za lanthanem, které doplňují jeho elektronovou konfiguraci do orbitalu 4f).

   Více:

   https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Lanthanoidy


   Zdraví Ramón
   Smazat
 18. Probudili jste se pozdě,Češí...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.