Reklama

.

.

středa 31. října 2018

Znovuzrození Islámského státu

Jana Maříková
31. 10. 2018
Syrské obranné síly SDF přerušují svou operaci proti ISIS ve východní Sýrii v souvislosti s tureckými útoky. Teroristé ISIS znovu dobyli téměř všechny ztracené oblasti, které ztratili díky SDF v posledních měsících, a nyní rychle postupují do Iráku. Podle televize ZDF Irácká armáda reaguje na postup teroristů z ISIS a nyní míří vzdušnými útoky na syrsko-iráckou hranici. Irák také posílá masivní vojenské posily do pohraničního města Al-Qaim. Irácká armáda nechce nechat teroristy ISIS znovu zaútočit na Irák, jak tomu bylo před několika lety. SDF se stáhla z oblastí, které následně znovu dobyli teroristé ISIS. Proto byli teroristé ISIS schopni obsadit tyto oblasti. Mnoho bojovníků SDF míří na hranici s Tureckem a chce bránit sever Sýrie východně od Eufratu proti Turecku!

Připadá vám to jako mír? A přesto - zjevně je to výsledek Istanbulského summitu Turecka, Ruska, Francie a Německa, který se uskutečnil minulý víkend! Summitu, který byl a stále je slavován jako průlom v mírovém uspořádání Sýrie!

Ve středu 31. 10. 2018 zesílilo turecké dělostřelectvo ostřelování oblasti v severní Sýrii kolem města Kobání. Jak uvádí oficiální stanovisko velitelství SDF, byly už první oběti na životech a obyvatelé dvou vesnic už museli opustit své domovy. Syrské síly také logicky přerušily své operace v Déir es Zor a ustupují směrem ke Kobání - bránit své. A o to tu asi od začátku celé akce šlo. Turecko a zejména rodina prezidenta Erdogana byli zvyklí kšeftovat s ropou, kterou jim dodával Islámský stát. A tento zdroj hrozil vyschnout. Kurdové se stáhli z oblasti Déir es Zor, kde jsou ropná pole, islamisti je obsadili zpět a obchod může pokračovat.

Na stránkách francouzského Kurdistan au féminin jsem zachytila následující status i s přiloženým zdrojem: "TURECKO VYZÝVÁ ŽOLDÁKY, ABY ZAÚTOČILI NA SYRSKÉ KURDY:Turecká armáda vyzývá žoldáky, kteří se podíleli operací Eufratský štít a Olivová ratolest v Afrínu a v severní oblasti Aleppa, aby dali na seznam jména bojovníků a skupin, které se chtějí účastnit pozemní vojenské operace proti Kurdům východně od Eufratu.

Turecko očividně hodlá svolat skupiny, které byly Assadovým režimem vyhnány z oblastí, které kontroluje, aby se účastnily této vojenské operace."


Dnes celý den - jedna zpráva za druhou, které potvrzují to samé. Islámský stát na vzestupu, Kurdové, jak chtěl Erdogan, "zahnaní do kouta". To je mír, na který mohou být Evropa a Rusko opravdu hrdi. Tady mohli ukázat, jak chtějí zabránit skutečnostem, které vedou k tomu, že lidé utíkají ze svých domovů před válkou. Místo toho pomáhají Erdoganovi "vyrábět" další a další uprchlíky, kterými může účinně vydírat. Teď chce od Evropy 33 miliard dolarů jako výpalné - a dostane je. Platit budeme přes Merkelovou i my. Žádná válka dnes není lokální. Z Afrínu uprchlo více než 150 tisíc lidí a zbytek jich tam živoří pod nadvládou tureckých džihádistických spojenců. Červený kříž a půlměsíc si stěžují, že už se tam nemohou měsíce dostat a situace tamních lidí se zhoršuje. Olivové háje jsou vyplundrovány a úroda odeslaná do Turecka. Kolik lidí asi uteče z Kobání, města neméně hrdinského, než byl kdysi Stalingrad? A kdo ukořistí tamní cementárnu? Kdo staví megalomanická letiště a obrovské přehrady? Kdo potřebuje promazávat kola válečného průmyslu? Odpovědět si musí "mírotvorci" sami.

Situaci na na bojištích lze v grafické podobě sledovat na infoserverech Syria.liveuamap a Iraq.liveuamap

32 komentářů :

 1. Úplně nejlepší by bylo kdyby zbytek území obsadila Syrská armáda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A na tom měl zájem američan,aby bez úhonu se teroristi stáhli,aby byli pohromadě a znovu je Amerika vyzbrojila !!!!!,prý by Sýrie zbombardovala civilisty a byl by to ještě větší exodus do Evropy.....

   Vymazat
  2. Myslím, že Rusko se nemá za co stydět. Je to oblast, která dlouhodobě odmítá spolupracovat s Ruskem a Syrskou vládou. Kurdové dali přednost USA. A jak je zvykem, USA je s klidem zradí. Podobně se chová Evropa. Pláčou nad každým jedním teroristou a udělují jim azyl, když už nemají kam utéct. Hlavně, aby nevládl Asad. A toto je výsledek.

   Vymazat
 2. O jakekoliv proslouzeni konfliktu preci celou dobu slo...Jinak by muselo USA ustoupit (Turek jen jako obycejne si rad privydela na vsem)

  OdpovědětVymazat
 3. Paní Jano Maříková, úvodní Vaše foto na moři, dává mi pocit Vaší osobní"zaťatosti" v problému BV. To nebývá dobrý základ k objektivitě, přesto mi to nevadí, jen prosím o sdělení proč? Osobní vztahy nebo cokoliv jiného budou důvěryhodnější k případné podpoře nás, čtenářů.

  OdpovědětVymazat
 4. Vazent pane Povolny jak jste si jiste vsiml pani slezla ze stozaru lodi a naviguje lod smerem Israhel aby tam vyhledala utociste pod ochranou rukou Bibiho to naseho zvaneho Natahnihnatu Proto to more co se dobre ore

  OdpovědětVymazat
 5. Podle obrázku to je pro tureckou armádu jednoduché.Má dvě možnosti,náměr kanonu doleva nebo doprava...

  OdpovědětVymazat
 6. Kurdská národnosť existuje, ale "kurdský národ" nie. Sú to kmene, ktoré sa spolu ani nemusia baviť. Za svoju súčasnú situáciu si môžu sami, pretože sa nedokážu dohodnúť medzi sebou hlavne stavili na zlú farbu v výlete sýrskej vojny. Návrhy od Ruska neprijali, tak majú to, čo ani nechceli.
  Mali poslednú šancu zjednotiť sa a získať autonómiu, ale premrhali ju. Kazdý je strojcom svojho osudu.
  juLlio

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Automatická korekcia textu po odoslaní... wrrrrr.... "stavili na zlú farbu v rulete sýrskej vojny..
   juLLio

   Vymazat
  2. Dle mého soukromého názoru ať by vsadili na kteoukoliv stranu. Mají smůlu. Dnes už víme, že nechat si stát rozesírat od nějaké menšiny stojí za dvě věci. Začíná to jenom se ohřejeme a nakonec státní budovy a okupují ji.

   Vymazat
 7. Přidali se k americkým džihádistům a dojedou na to:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201810318370185-islamsky-stat-uzemi-syrie/

  OdpovědětVymazat
 8. Vasim nepritelem - CELEHO Ceska - jsou GLOBALISTE !
  Vasim nepritelem nejsou americti, patriote, vlastenci, Nacionaliste !
  Oni nechteji rusit narodni staty v Evrope.
  Globaliste jsou zodpovedni za invazy barbaru do Evropy a ted zorganizovali i invazy z Hondurasu do Ameriky !

  Prave v tuto dobu 5 000 vojaku je na ceste na jizni hranice.
  President porucil invazi zastavit ! !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1:48 Ale ale, tak vojáci, jó? A co takhle lidská práva, svoboda, pravda a láska, pomocí kterých rozvracíte jiné státy? To nedáváte ostatním pěkný příklad. Co když vám přestanou věřit a už nebudou tak ochotně majdaničit?

   Vymazat
  2. Honolulu ,99% sprav z juesej je nam k hovnu !! Co chtel idiot Trumo delat s 5000 vojaky proti neozbrojenim civilidtum ? Rozstrilet je ? Zlo ve svete dela ji USA , vzdy a vsude ! Na dobrotu by zasli !

   Vymazat
  3. On ten dusevni chudak proste nepochopi ze jeho informace oposlouchane od kecalu na FOX news nikoho nezajimaji .Je to Goebelsova propaganda zprava na CNN je totez zleva Tento dusevni chudak si stale mysli ze ceska obec ocekava jeho blaboly ktere navic davno zna a dostane je na internetu fundovane a od expertu kteri navic se umi vyjadrovat ,coz v pripade tohoto ubozaka se rici neda .Dr David by nam mel jiz prozradit o jakou poruchu osobnosti se jedna ci zda jde opravdu jen o idiota

   Vymazat
  4. Honolulu, ale my víme, že to je práce těch nadnárodních grázlů. Vždyť to vidíme tady u nás doma. Sídlo mají u vás a slouží jim naši vazalové. Netrojči a piš v klidu.

   Vymazat
  5. Co to tu meleš???,...víš,co američani zase zorganizovali v Sýrii a Iraku ?,...novou válku,a ta bude už konečná,teĎ zrovna na všech frontách válčí proti celému světu,jen šílenec se jich může zastávat....je nejvodnější doba pro rozflákání celé Ameriky,to je šance zachránit svět !!!!!,dokud je čas,jinak se všechno stěhuje do Evropy a kolem Ruska,...to není útok na Ameriku,ale záchrana světa !!!!!

   Vymazat
  6. Naším nepřítelem jsou takový blbové jako jsi ty Honolulu, světa zanalý atd. Kecáš o věcích kterým nerozumýš.Raději se věnuj tebou zbožněvané debilní přehazovačce, ta se ti určině odmění kopancem do tvé pr..le
   Václav

   Vymazat
 9. Pani Marikova , Rusko si vyhradilo pravo neutralizovat isis .
  Z te schuzky v Turecku pravdepodobne vzeslo , ze na Kurdy neni mozne vsadit . Dali se na spatnou stranu !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pí.Maříková by byla schopná se postavit i na stranu Hitlera, kdyby postupoval podobně jako dnes USA. Už publikuje i karikatury.

   Útoky na kurdské komunity nikdo schvalovat nemůže, ale kurdské milice v žoldu USA, které začaly nahrazovat ISIL, je něco úplně jiného. Jenže mně to připadá, jako kdyby pí.Maříkové ani tak nezáleželo na kurdských děvčatech, které si podali islamisti, ani na jejich stařečcích, ale na švarných mladých mužích s týdenním strništěm a M16 přez rameno. Něco jako Petra P. blahé paměti.

   Vymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu. Né že to v úterý hodíš Demokratům... :)

   Vymazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu , ani Trumo neveri 99% sprav v jeho zemi tak se nesnaz nas presvedcit , ze jsme natvrdli !! My vime , ze usa jsou cancer of world !Je to mor !

   Vymazat
 12. paní Maříková se zastává teroristických a podlých Kurdů...Ti se sami nasrali do náruče amerických hovad,tak ať se teď nediví,že je Erdogan likviduje..jojo mít za kámoše američany,to je pecka...Kurdové - ultralevicovej marxistickej póvl...Dobře jim tak.

  OdpovědětVymazat
 13. Pani Maříková, stoj, čo stoj, chcete z Kurdov vyrobiť martýrov, ktorým každý škodí.

  Nie, vážená pani Maříková, oni si škodia sami, sú sami sebe hrobármi.

  Prechovávala som voči Kurdom isté sympatie až pokiaľ nevyšli na povrch isté skutočnosti.

  Trvalá sloboda a západná demokracia, ktorá sa rozprestrela nad Irakom sa Kurdov nedotkla, ba práve naopak, Kurdi z vesela sa pustili do obchodu s irackou ropou.
  Iracký Kurd Barzání šumne podnikal s tureckým klanom Erdoganovcov, synmi sultána Recep T. Erdogana i jeho zaťom a ropu vyvážali z Iraku do tureckých rafinérii, odtiaľ putovala k zákazníkom a aj do Izraela.

  A zo ziskov sa financovali zdemokratizovaní bojovníci Daešu. Bojovníci Daešu nemajú nič spoločné so slobodou v Sýrii, sú to len nájomní žoldáci, ktorých aj Kurdi platia, aby zabíjali Kurdov.

  Kedy to pochopíte pani Maříková?

  P.S.: k predchádzajúcim článkom. Kurdi boli pozvaní do Damašku, odmietli, potom vyslali samotní Kurdi emisárov do Damašku a chceli sa podieľať na "novej Sýrii" o niekoľko dní však opäť s Damaškom nechceli mať nič spoločné.
  Pani Maříková, buď neviete a ešte horšie, asi vedieť nechcete a píšete klamstvá - písala o tom i Tereza Spencer.

  Aká náhoda Šedí vlci a vlčie brigády v Iraku, ktože kto týchto lumpov asi zriadil a ovláda?

  Deep state je výmysel,ktorý bol aplikovaný v Turecku a dodnes je prítomný, je to špecialita presne aplikovaná len v Turecku.

  Nemci majú problém rozoznať, kto je Turek a kto Kurd, oni sa rozpoznávajú iba navzájom. Kurdi sú všiváci a spôsobujú v Nemecku len samé problémy, hoci ani Turci nie sú neviniatka, ale Kurdi sú zlomyselnejší a brutálnejší.

  Pani Maříková, nič také ako ISIS/L neexistuje a neexistovalo. Sú to len prachsprostí žoldnieri v službách svetových zvrhlíkov.

  Žiaden Islámsky štát nikdy neexistoval!

  Prosím, ste iste inteligentná, vzdelaná žena, skúste utlmiť emócie a hľadieť na situáciu triezvo.

  Príjemný sviatočný deň!

  OdpovědětVymazat
 14. Pani Marikova , mam kolegu ktery pred roky byl s UN v Iraku , po jedne vyjizdce se vratli na zakladnu a za 10 min. jim vybouchla UN Toyota . Cele velitelstvi UN identifikovalo ako
  pachatele , zradne Kurdy !

  OdpovědětVymazat
 15. Mezi nama pani ,Marikova , Syrska vlada a Asad jsou legalne uznani OSN !!!

  OdpovědětVymazat
 16. To má přece jednoduché vysvětlení, zase tam někdo do Sýrie navezl kopec zbraní a vyplatil zvýšený žold pro ISIL. Takže kdo se zase prásknul přes kapsu? Nejspíš USA a nebo ten židovský spolek z nedaleka.

  OdpovědětVymazat
 17. Autorka nějak zapomněla zmínit, že ISIL je nepravidelnou armádou Spojených států.

  OdpovědětVymazat
 18. Je třeba se zamyslet nad tím, kde vzal nyní Erdogan odvahu se postavit USA. Přesně jak to napsala Spencerová, Turecko pouští řízeně po kapkách informace o zavraždění Kašakciho, a zřejmě tím hodně brnká na nervy USA a dalším. Že se s tím Erdogan nesere a pouští tyto informace ven, to něco znamená. Znamená to, že Erdogan ví něco o této vraždě, co je hodně, ale hodně nepříjemné USA a jeho spoluzločincům. Zkrátka Erdogan ví, kdo všechno o přípravách na tuto vraždu věděl a jak se připravovala vražda Kašakčiho atd. To, že měli Saudové již připraveného dvojníka, který v oblečení Kašakčiho vyšel ven z konzulátu, to svědčí, že se předpokládalo, že bude Kašakci zavraždněn a navíc to svědčí i o tom, že bylo naplánováno, že Kašakči má zmizet v Turecku. Uvažuji dále, na koho to tedy chtěli svést potom to zmizení Kašakčiho? Ano, správně, byly to zároveň i past na Erdogana. Takže tohleto všechno Erdogan ví, a může to dokázat, a to je dnes ten jeho trumf v ruce. Paní Maříková, vám se z toho ještě nezvedá žaludek, čeho všeho jsou ti vaši přátelé od Kurdů schopni? Tak to tedy máte kačení žaludek. Já říkám, 3 x FUJ

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už nechme Maříkovou na pokoji. Ona zakládá svou obhajobu na pozitivních emocích vztahu k jednomu národu a částečně má pravdu v tom, že bohužel nejednotné kurdské komunity špatně vyhodnotily situaci a jejich milice se navzdory dohodám a garancím postavily na nesprávnou stranu. Tím uvízly v kleštích a nejen ozbrojené složky, ale i jejich rodní. Což je hrozné, slitování nebude. Takže teď to vypadá, že "kurdští" bojovníci spolu s DAIŠ na povel USA znovu rozdmíchávají válku. Jí to bohužel nevadí.

   Vymazat