Reklama

pátek 30. listopadu 2018

Buďme šťastni, že jsme v Evropské unii, že jsme v NATO, říká bývalý člen KSČ herec Jan Přeučil

Jiří Baťa
30. 11. 2018
Tato slova řekl jistými kruhy zvaný „herecký bard“ pan Jan Přeučil, což zcela jistě není žádným překvapením. Takových a podobných západní politice adorativních výlevů ze strany pražské kavárny je víc než dost a proto neudivuje, že podobnými názory oplývá i pan Přeučil. Jak by ne, vždyť jak sám hrdě, značně pokrytecky říká, že: „Vašek byl strašně férový, bezvadný chlap. Byl to člověk, který měl odvahu jít do určitých situací, aby v podstatě ‚prostřel stůl‘ pro novou generaci. Stůl svobody volnosti, dýchání a radosti ze života.“ Netřeba zdůrazňovat, že tím Vaškem není myšlen ukecaný Vašek z Prodané nevěsty, ale (také ukecaný) Václav Havel, údajně velký Přeučilův kamarád, jak pan herec také hrdě poznamenává.


To vše navzdory tomu, že pan Přeučil byl na seznamech spolupracovníků Státní bezpečnosti, veden jako agent StB pod krycím jménem Klaun. Dne 20. ledna 1977 vystoupil v tendenční reportáži Kdo je Václav Havel?  odvysílané Československou televizí na 1. programu, jako součást kampaně proti autorům a prvním signatářům Charty 77! Pro dokreslení ještě několik zajímavých Přeučilových výroků, které mají vztah k jeho pozoruhodné umělecké minulosti. Tak např. říká: „ Jsem velice šťastný, že žiji v demokracii. A znovu opakuji, že by to měla být demokracie s velkým D. Prožil jsem značnou část svého života v zoufalém, šíleném komunistickém režimu, že „ mladá generace si vůbec neuvědomuje, co jsme tenkrát prožívali. Měl jsem ohromnou kliku, že jsem byl 33 let v Divadle Na Zábradlí,... kde byl doslova ostrov svobody. Čili já jsem šťastný z toho, že jsme v demokracii. Ale měli bychom ji všemi silami chránit.“ A že se snaží pan Přeučil, že?

Bard Přeučil si však nejen notně protiřečí, ale dokonce i lže! Pro upřesnění: pan Přeučil s notnou dávkou falešné přetvářky říká, že prý prožil značnou část svého života v zoufalém, šíleném komunistickém režimu, aby vzápětí konstatoval, že byl 33 let v Divadle Na Zábradlí …. kde byl doslova ostrov svobody!!!  Ó, jak musel být zoufalý a trpět, že? V té době však byl pan Přeučil také aktivním členem KSČ, což se už do jeho melodramatickém narativu jaksi nevešlo. Jak si tedy máme vlastně vysvětlit jeho život v zoufalém, šíleném komunistickém režimu? Nedělá  z nás rétor Přeučil blbce?  Nebo si snad myslí, že když zmíní, že jeho otec  byl (údajně) osobní přítel Jana Masaryka, po roce 1945 byl poslancem prozatímního Národního shromáždění, že si snad měl dopisovat s Winstonem Churchillem, že byl účastníkem v monstrprocesu s Miladou Horákovou, kde dostal doživotí (v žaláři strávil deset let),  že se sám pan Přeučil  také (údajně) kamarádil s Vaškem, kterého  předtím  podrazil v Čs. TV, že všechny ty nadnesené, dramaticky podbarvené, často nepravdivé projevy občané přijmou s obdivem a uznáním, že svůj život zasvětil boji o demokracii s velkým „D“!  Herec je či snad byl dobrý, nemohou či nechci soudit, ale jako člověk je charakterem morální ubožák.

Ne všichni lidé jsou totiž zas až tak naivní a hloupí, aby panu Přeučilovi, honosně zvaném „herecký bard“ skočili na jeho na jeho „pověstnou rétoriku“, úlisné, potažmo falešné, rádoby demokratické řečičky. Opravdu nic překvapivého, je to jen reálný obraz morální úrovně jednoho z mnohých „demokratů“ a pravdoláskařů z pražské kavárny!


69 komentářů :

 1. Historicky vyznam cloveka kamos z "mokre ctvrte" neurci...i kdyz se o to treba bude snazit

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poplantaný dědek nám misto toho,aby trenoval skoky do rakve tady bude naše vylupováni a hrozby,že nám osmahne tváře atomová záře malovat na růžovo?
   Sami vidime co s námi dělaji a nepotřebujeme k tomu herce zvláště ne klauny!

   Smazat
  2. 14:08
   Ano, Klauny.... Přesně tuhle přezdívku má zapsanou ve svazcích spolupracovníků - jako agent STB (evidenční číslo 744 386)
   Krom toho, že je to klaun, je to i sprosté bezpáteřní hovado, jako všichni kavárenští pamrdi. A jako hovado z tohoto světa taky odejde...

   Smazat
  3. Pokud nějaká profesní skupina (umělci) má jednomyslný názor (všichni milují bezpáteřního kolaboranta Havla, nenávidí Rusko, Putina, Zemana, Babiše, Okamuru atd.), znamená to, že s demokracií není něco v pořádku. Jednomyslnost v demokracii není možná, prostě se ti lidé něčeho bojí, proto vystupují v jednom šiku, stejně jako když hlasoval komunistický parlament - všichni jednomyslně. Je zřejmé, že se bojí mediálních útoků ze strany kavárenských médií (ČT, Nova, ČRo atd.), bojí se o svá teplá místečka na různých uměleckých školách, bojí se, že nedostanou roli či angažmá, možná se bojí útoků ze strany různých aktivistických neziskovek nebo nenávistných reakcí svých zmanipulovaných a zfanatizovaných kolegů. Není pochyb, že mnohé ovládá strach daleko větší než za komunistů a podle toho jednají a vyjadřují se tak, jak se od nich očekává, případně raději mlčí. Podobné je to u většiny politiků, akademiků či mediálních zaměstnanců. Strach ovládá tuhle společnost, což vypovídá o skomírající demokracii a nastupující fašizaci. Neodvratně se blížíme k modelu globalizované společnosti, která byla doslova vizionářsky ztvárněna ve filmu Demolition man. Nepochybně nám bude propaganda tvrdit, že žijeme v demokracii.

   Smazat
  4. Největším zločinem čs. komunizmu zdaleka nebyly jen stovky zahubených nekomunistů – ale obehnání země ostnatým drátem - vysokonapěťovým dobytčím ohradníkem a totální znevolnění milionů otupělých poddaných, kteří ztratili schopnost k samostatnému, mravnému a nezávislému myšlení, chování, a tím i k životu. A dosud ji nenabyli; (viz internetové diskuze). Řešení viz na konci příspěvku.
   Čím byl ve skutečnosti Listopad 1989? Dovršením loupeživého Února 1948 a božím trestem za pokrytecký a šalebný „samet“. V Únoru 1948 byl KSČ, vedoucí silou zbabělého, lenivého, kolaborantského a závistivého lumpenproletariátu, (s podporou tří oportunistických stran „národní fronty“ a oportunistického huhňavého křiváčka Beneše) po pečlivě převzatém vzoru dvou sousedních velkých totalit (Hitlerovy a Stalinovy), uloupen skutečným pracujícím a zákonným vlastníkům majetek za BILIONY, avšak „revoluční" (neústavní) cestou a zaveden feudalizmus dědičných Kádrových Soudruhů Československých = KSČ (bez několika rudých „sionistů“- tehdy preventivně ožraleckým buranem Gottwaldem popravených). Lůza spolu s disciplinovanými vyvlastněnci, ožebračenými měnovou reformou 1:50 na vkladech, dostávala pravidelné záchovné dávky, mávátka a pracovní umístěnky, dokud zásoba naloupeného vystačila. Předúnoroví odborníci směli (tiše a pokorně) režimu až do svého vymření sloužit a udržovat zbytky solidní předválečné „kapitalistické“ morálky (dnes klamně připisované komunistům). Až zásoby naloupeného došly, nebylo co a kam exportovat a „reálný socializmus s vyčuranou tváří“ se zhroutil jako prohnilá kadibudka, tak si to nedočkaví a tuzexem nadržení soudruzi a jejich „prognostičtí“ superagenti KGB „oposmluvně demokraticky zlegalizovali a zprivatizovali“ pomocí jednorázové, účelové a umělé „Strany Klausova Modrého Ptáka“ a „Zemanova Oranžového Levého Padělku“ (na Slovensku HZDS, KDH a SMER). Přemnožené „lůze“ (tj. „revolučním kleptopracujícím“) rozdali „za věrnost ČSSR“ kuponové knížky, neradi vrátili část zničeného majetku několika přeživším restituentům (včetně oportunistického, teatrálního "mouřenína" a „disidenta“ Havla). Disident = odpadlík, který směřuje ke korytu zkratkou mimo stávající systém. Šťastně se zbavili neužitečného idiota Dubčeka.
   Protože ve společném státě nebylo pro neobolševiky dost politických koryt, musel se stát rozdělit, aby se vytvořily.
   Ohánějí se "standardní parlamentní“ nacionalistickou kleptokracií huhňavého, křivohubého superagenta, vlastizrádce a haličského křiváčka Pružinského a jeho nahrávače Milouše. A s její pomocí úspěšně sabotují a diskreditují civilizovaný evropský kapitalizmus - na povel KGB - a tiše připravují půdu pro invazi islámu do EU, aby „odlehčili“ Izraeli i Pravoslaví.

   Smazat
 2. Pan Přeučil je veliký bojovník, třeba vůbec se nebojí trefovat do komunistů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To umí dnes každý blbec.

   Smazat
  2. 13:58 ale to přece byla ironie...

   Smazat
  3. 13:51
   Ať si tedy vezme revolver a trefí se přesně mezi oči. Komouš zasraný zkrachovalý překabátěný.

   Smazat
 3. Pan Přeučil je dobrý herec a umí to přenést i do běžného života. Nikdy jsem ho neměl rád a že už něco pamatuji. Úlisnost a faleš z něj vždy přímo sálala a to i z jeho hlasu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja si ho pamatuji z pohadek...Jako diteti mi prisly naprosto strasne...Oba s byvalou manzelkou vypadali uz zamlada stare,takze princezna v duchodu a princ jednou nohou v hrobe

   Smazat
  2. Pořád se drží hesla: "Nejsme jako oni". Už není co krást, tak aspoň nějaký blábol. Kolik je "herců", tolik je v Praze divadel a dotace tečou a tečou ….

   Smazat
 4. Prostě herec a komediant.Ty jsou všichni stejný. Proradný, ulhaný a mění své názory jako své garderoby v šatníku. Hranda

  OdpovědětSmazat
 5. Je mu přes 80. Má to zapotřebí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vzal jste mi to z úst. A nejen on. Podle řečí nejvíce trpěli ti, kteří neslezli z obrazovky, nechyběli v žádném seriálu a role měli psané přímo na tělo.

   Smazat
 6. Otec byl odsouzen za napomáhání cizím nepřátelským mocnostem, nicméně jeho syn se dostal na DAMU v 19 letech, úspěšně ji zakončil a za pár let se tam stal dokonce pedagogem.

  Dost si tedy protrpěl za ta léta, co musel hrát ve stovkách rolí ve filmu a na divadle .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale,ale,vždyť se teď mladé generaci vymývá mozek tím,že kdo byl za socilasmu stíhaný za protistátní činnost,byl vyhozen z práce a jeho děti nesměly studovat.
   Také znám jednoho,co rok seděl za rozvracení a jeho syn vystudoval vysokou. Sice se čtyřkami,ale má ji. No a když se vrátil z lochu,tak plácal komunisty po zádech a lísal se. Na průvodech chodil v čele s vlajkou a začal být veřejně činný ve prospěch socialismu. Po puči se zase otočil a brečí,jak byl perzekuovaný. To je normální lidská vlastnost některých zbabělců.

   Smazat
  2. Dost si tedy protrpěl za ta léta, co musel hrát ve stovkách rolí ve filmu a na divadle .
   xxxxxxxxxxxxx
   Vždyť ho nikdo nenutil, Přeučila!!!
   Mohl jít klidně makat do kotelny!

   Smazat
  3. Dá se směle prohlásit, že tou největší chybou Evropské unie bylo, když se rozhodla rozšířit o postkomunistické, chlastoslovanské (i hunské), zaostalé, neproduktivní avšak domýšlivé a drzé burany a neponechala schengenskou hranici na původní železné oponě. Čecháčkostán je nabubřelé rusofilské smetiště Evropy, které těží ze své ubohosti, která odpuzuje i uprchlíky?
   Parazitičtí čecháčkové (k radosti Putina) EU jen vyžírají (jako kdysi RVHP) a když mají něco sami obětovat, tak z ní hrdě vystoupí dříve, než budou ostatními vykopnuti? Pokrytecká, somrácká, opovrženíhodná lůza ! Válčí a pracuje leda tak hubou. Jakékoli její naředění migranty je jenom prospěšné. Britové už čecháčky a další postkomunistické nevděčné vyžírky nechtěli živit, proto z EU vystoupili. Nebýt Německa, mohli jsme mít uprchlíky na krku my, švejkovští postkomunisté.
   Čecháčkostán patří do EU ještě méně, než Řecko. Nedrží krok už ani s Rumunskem a Bulharskem. Integraci EU Češi neustále sabotují a současně jí licoměrně vyčítají neakceschopnost. Češi - nekrást tady !!! O bolševizmem zavšivenou, žlučovitou a zlodějskou kotlinu už nejen solidní investoři, ale ani uprchlíci nestojí.
   Vyhnány byly 3 miliony Němců - takže místa je tu dost. Uprchlíci vypadají civilizovaněji než čecháčkovská řvoucí chátra. Řešení na konci příspěvku.
   Závistivá, neschopná a ubohá (zato však revolučně uvědomělá) husitsko-bolševická čecháčkovská lůza se kojí nadějí, že se nažere papírových majetkových přiznání nebo registračních pokladen a pokut prodejním řetězcům. A nechce se s nikým dělit o žvanec a vrátit cokoli z nakradeného církvím, židům, Němcům. Píseň Práce: Ručičky nebojte se - vy makat nebudete !!! Poctivým českým metanolem proti cizí marihuaně!
   Se Sovětským Svazem na věčné časy !!! Vyloudit z EU co se dá - a pak z ní hrdě vystoupit !!! Jako azbucké lůzokratické Řecko - náš vzor.
   Čecháčkovští komouši se nezmohou ani na vlastní puč - potřebují k tomu bačovského Bureše - nástupce Husáka ??? Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině.

   Smazat
  4. Musím uznat, že jste mě velmi pobavil, i když mám úplně jiný názor. Máte talent, člověče.

   Smazat
 7. Nevím kolik mu může asi být, ale řekl bych asi 80 což znamená, že vzhledem k těm kecům, už je chudák senilní...

  OdpovědětSmazat
 8. Byla to hrozná doba, před kameru ho tahali násilím a hubu mu roztahovali heverem, aby promluvil. Já si pamatuji, že ve škole po nás chtěli vědomosti, místo, aby upravili pravidla. Prostě teror, který znemožňoval seberealizaci. Buďme rádi, že jsme v NATO, teoreticky by nás nemělo bombardovat. Tedy alespoň do té doby dokud budem zařezávat.

  OdpovědětSmazat
 9. Ač se snažím sebevíc, tak si nějak nevzpomínám, že by se někdy v minulém režimu pan Přeučil zmíňoval o svém výborném kamarádovi, V.Havlovi ? Ale to bude asi moje chyba, proč by si asi tento morální gigant vymýšlel ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. inu stačí krycí jméno"Klaun" a jeho velký přítel VH má ve svazcích KGB krycí jméno "Chudožnik K-1"

   Smazat
  2. Vždyť byl Přeučil předseda stranické herecké skupiny!!!! Jak by se mohl zmínit o havlovi!

   Smazat
  3. Jakto, že se nezmiňoval? Zmiňoval v 1977:
   https://www.youtube.com/watch?v=I--ecvRseBw

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Zalez zmrde a pečuj si někde o ty připlavené genetické obohovače

   Smazat
  6. 17;01 My se o to neprosili...to oni nam krasne zpivali,kdyz ptacka lapali....Meli duvod,potrebovali vic lidi na sponzoring...sami totiz "neprodukuji" nic

   Smazat
  7. Karel Staněk 30. listopadu 2018 17:21

   Tento komentář možná bude odstraněn administrátorem blogu?

   Smazat
 10. Přeučil má ale plné právo na to, aby se i dnes (demokraticky a bez třídního útlaku) sám morálně odkopal.
  Jakožto vždy- a všudypřítomná šlapka. A zdaleka není ani jediným, kdo tak u nás "musí", ferdyš jeden ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TO sedí, musím se smát "všudypřítomné šlapce" i tomu Ferdyšovi. Nějak ho nemůžu brát vážně. Až je mi ho líto jak je doslova mimo mísu. Pamatuju si doby, kdy okupoval se Štěpánkou nedělní pohádky a jak se naše děti rozčilovaly, že je to zase blbá pohádka. A my s nimi. Prominentní herec pohádek je dnes ve svých představách něčím docela opačným. Kdyby mlčel a prokloboukoval se se svou velevýslovností do tichého konce, udělal by svému stáří dobrou službu. Bohužel se chtěl asi ještě zviditelnit a je sto let za opicemi. Uvíznul v čase. Cítím útrpnost, vzala jsem ho dočasně na milost, bohužel to podělal, má utrum, je to opravdu šašo. Pro mně se zařadil do pitoreskního panoptika průměrných herců, kteří podlehli iluzi o své vyjímečnosti a káží národu svá blouznivá moudra.

   Smazat
  2. Tinky Winky 30. listopadu 2018 14:52 somár?

   Jan Přeučil se narodil v Pardubicích, po roce se však s rodiči přestěhoval do Prahy, kde se poprvé setkal se světem filmu a divadla. Už na základní škole se rozhodl, že se po absolvování gymnázia zkusí přihlásit na DAMU. Osud tomu však nebyl nakloněn. Jeho otec byl v roce 1950 odsouzen v procesu s Miladou Horákovou k doživotnímu trestu. Jan musel do továrny mezi dělnickou třídu. Dostal místo v ČKD Stalingrad Praha, kde se vyučil roku 1955 jako dřevomodelář.

   Na DAMU se dostal z politických důvodů až na druhý pokus. Absolvoval v roce 1960. První divadelní angažmá získal v Divadle na Zábradlí, kde působil dlouhých 33 let. V letech 1982 - 1987 zde byl i šéfem činohry. Ztvárnil desítky rolí v těch nejznámějších představeních - Král Ubu, Hamlet, Proces, Šetrnost, Timón, Bláznovy zápisky, Král jelenem a další. V roce 1994 odešel z Divadla na Zábradlí a od té doby působí na volné noze, přičemž do roku 2005 hostoval v Hudebním divadle v Karlíně, kde si podle svých vlastních slov „zahrál pár excelentních zlounů.“ Od roku 2004 působí v pražském Divadle Metro. Plných 27 let učil své mladé budoucí herecké kolegy na DAMU. Nyní působí na herecké škole v Banské Bystrici.

   Přestože je Jan Přeučil především divadelní herec, zásluhou svého výrazného hereckého projevu se objevuje se už od roku 1958 také na filmovém plátně a v televizi. Během své dlouhé kariéry se objevil ve více než 50 filmech. Je většinou obsazován do rolí menších či vedlejších, díky svému démonickému vzhledu zpravidla do rolí nesympatických až záporných postav. Jeho první filmová role byla ve snímku SMRT V SEDLE, v 60. letech se objevil mimo jiné také ve filmu ZLOČIN V DÍVČÍ ŠKOLE. Z dalších snímků můžeme uvést třeba komedie ČTYŘI VRAŽDY STAČÍ, DRAHOUŠKU, pohádky DEVÁTÉ SRDCE nebo NESMRTELNÁ TETA. Z 80. pak drama DOBŘÍ HOLUBI SE VRACEJÍ nebo druhý díl „básnické pentalogie“ JAK BÁSNÍCÍ PŘICHÁZEJÍ O ILUZE.

   Zahrál si také v desítkách televizních filmů a inscenací v několika známých a oblíbených televizních seriálech - ARABELA, SLAVNÉ HISTORKY ZBOJNICKÉ, PRAŽSKÉHO nebo HŘÍCHY PRO PÁTERA KNOXE. Pravidelně se věnuje také dabingu, kde vynikne jeho hlas a vynikající rétorické schopnosti. V posledních letech také připravuje spolu s Evou Hruškovou loutková představení pro děti.

   Tinky Winky! Píše se rolovat, moc trolluješ a nepíšeš nic k mistru pohádek z Tisíce a jedné noci Abdule (arabsky كنية)

   Smazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to tady tapetuješ za kraviny? Kdo to má rollovat, ty idiote?

   Smazat
  2. Stařecká demence není žádná lehká choroba...a soudruh Přeučil by si měl vzpomenout alespoň na jednu schůzi ZO KSČ kde vystoupil s nějakým požadavkem např. na dodržování lidských práv.....podpořil oprávněné požadavky disidentů...protestoval proti jejich věznění.....Tak do toho soudruhu Přeučile!Lituji tě !

   Smazat
  3. Jak si nám klau Jan Přeučil, nezahrál ani jednu roli v době tzv. Normalizace!

   1990 Ahmed a Hazar (TV film)
   Don Juan (divadelní záznam)
   Dáma z Berlína
   Hádanice (TV film)
   Jen o rodinných záležitostech
   Princezna Slonbidlo (TV film)
   Silnější než já
   Svědek umírajícího času
   Ukradený kaktus (TV film)
   1989 Blauäugig
   Cesta na jihozápad
   Fubu (TV film)
   Kainovo znamení
   Stačí stisknout (TV film)
   1988 Anděl svádí ďábla
   Bronzová spirála (TV film)
   Dobří holubi se vracejí
   Kalhoty od krejčího ze Lhoty (TV film)
   Marie Stuartovna (TV film)
   Pouťová pohádka (TV film)
   Setníkův štít (TV film)
   Slepá je noc (TV film)
   Uf - oni jsou tady
   1987 Mág
   Outsider
   Sněhová královna
   Ty, ty Yeti (TV film)
   Zuřivý reportér
   1986 Dva na koni, jeden na oslu
   O kouzelné píštalce
   Operace mé dcery
   Pohádka z Kampy (TV film)
   Pojďte s námi mezi bohy (TV film)
   Přezůvky štěstí
   Případ nevinné řeky (TV film)
   Smrt krásných srnců
   Velká filmová loupež
   Veselé Vánoce přejí chobotnice
   Zkrocení zlého muže
   Území strachu (TV film)
   1985 A co ten ruksak, králi? (TV film)
   Havárie
   Jak se tančí brumbambule (TV film)
   Mravenci nesou smrt
   Perly a růže (TV film)
   Podivná znamení, podivní hosté (TV film)
   Přezůvky Štěstěny (TV film)
   Veronika
   Vodník v pivovaře (TV film)
   Zastihla mě noc
   Čarodějky z Greenham Common (TV film)
   1984 Bergman a Bergman, detektivní kancelář (TV film)
   Druhý tah pěšcem
   Dům u tří vlaštoviček (TV film)
   Jak básníci přicházejí o iluze
   Letní pohádka (TV film)
   Odhalení jednoho spiknutí (TV film)
   Oldřich a Božena
   Recept na milování (TV film)
   Rubikova kostka (TV film)
   Tlustý pradědeček (TV film)
   Této noci v tomto vlaku (TV film)
   Tři princezny tanečnice (TV film)
   Utrpení svatého Šebestiána (TV film)
   1983 Brakýři (TV film)
   Celý svet nad hlavou (TV film)
   Darmošlap z Nemanic a princezna Terezka (TV film)
   Domeček plný koleček (TV film)
   Evo, vdej se!
   Putování Jana Amose
   Takový talent (TV film)
   Zbohom, sladké driemoty
   1982 Ale je ženatý (TV film)
   Babička se zbláznila (TV film)
   Kvůli mně přestane (TV film)
   Plaché příběhy
   Salvador, sedmnáctého března krátce po páté (TV film)
   Samé jedničky (TV film)
   Třeboňská pohádka (TV film)
   Vojáček a dračí princezna (TV film)
   Zelená vlna
   Švédská zápalka (TV film)
   Šílený kankán
   1981 Chodím a hvízdám si (TV film)
   Dubové čarování (TV film)
   Dějiny jednoho dne (TV film)
   Hodina života
   Nová dvojpohádka z lesa (TV film)
   O Vánocích už nechci slyšet ani slovo (TV film)
   1980 Džungle před tabulí (TV film)

   Smazat
  4. 1980 Džungle před tabulí (TV film)
   Jak namalovat ptáčka (TV film)
   Loupežnická pohádka (TV film)
   Meluzína (TV film)
   Tajemství ďáblovy kapsy (TV film)
   Temné slunce
   V hlavní roli Oldřich Nový
   1979 Historie začíná pod kaštany (TV film)
   Rozumnost (studentský film)
   Zmizení herce Bendy (TV film)
   1978 Deváté srdce
   Panna a netvor
   Paví král (TV film)
   Pumpaři od Zlaté podkovy
   Přitažlivost země (TV film)
   Silnější než strach
   Smrt císaře a krále Karla IV. (TV film)
   Stíhán a podezřelý
   Tajemství Ocelového města
   1977 Což takhle dát si špenát
   Dary hadího krále (TV film)
   Král jelenem (divadelní záznam)
   O líném Honzovi (TV film)
   Ptákopták
   Ve znamení Tyrkysové hory
   Vítězný lid
   Zítra vstanu a opařím se čajem
   1976 Až bude padat hvězda (TV film)
   O Všudybylovi (TV film)
   O třech bratřích (TV film)
   Posel dobrých zpráv (TV film)
   Smrt na černo
   Zlaté pometlo (TV film)
   Španělská hra (TV film)
   1975 Akce v Istanbulu
   Jak se ševcem šili čerti (TV film)
   Král Honza (TV film)
   Osvobození Prahy
   Rytíř (TV film)
   Typicky ženská reakce (TV film)
   Vilém Rozkoč (TV film)
   1974 Kleofášek (TV film)
   Konec semestru (TV film)
   Lesní ženka (TV film)
   Princ Chocholouš (TV film)
   Sedmého dne večer
   1972 Konec knihy VI. (TV film)
   Královna Černá růže (TV film)
   Modrý koberec (TV film)
   Návraty
   1971 Hry lásky šálivé
   Jeden ze soubojů (TV film)
   Král, kejklíř a hvězdář (TV film)
   Podezřelé prázdniny (TV film)
   Vím, že jsi vrah...
   1970 Manon Lescaut (TV film)
   Návštěvy
   „Čtyři vraždy stačí, drahoušku“
   1969 Dlouhé dopoledne (TV film)
   Odvážná slečna
   Případ pro začínajícího kata
   Slasti Otce vlasti
   1968 Král Ubu (divadelní záznam)
   Nejlepší ženská mého života
   Zločin v šantánu
   Záhořanský hon (TV film)
   1967 Dobrodružství Toma Sawyera (TV film)
   1966 Dva šlechtici z Verony (TV film)
   Flám
   Liselotte von der Pfalz
   Robin Hood, der edle Räuber (TV film)
   1965 Vyrozumění (divadelní záznam)
   Zločin v dívčí škole
   1964 Láska nebeská
   Nápadníci trůnu (TV film)
   Telefon
   Šlechetný cowboy Sandy aneb Prohraná nevěsta (TV film)
   1961 Noční host
   Zítra a pozítří (TV film)
   Černobílá Sylva (studentský film)
   1960 Valčík pro milión
   1959 Probuzení
   Smrt obchodního cestujícího (divadelní záznam)
   Zpívající pudřenka
   1958 Hry a sny
   Smrt v sedle

   Cha-cha-artista

   Smazat
 12. Nemám rád neslušné komentáře, ale v tomto případě si myslím něco podobného :-)

  OdpovědětSmazat
 13. Džon Pitralon jen ukázal, co pod těmi rozmanitými, nerozlučnými klobouky vždycky skrýval.

  OdpovědětSmazat
 14. V jednom měl soudruh Přeučil (skoro)pravdu.

  „Vašek byl strašně férový, bezvadný chlap. Byl to člověk, který měl odvahu jít do určitých situací, aby v podstatě ‚prostřel stůl‘ pro novou generaci. Stůl svobody volnosti, dýchání a radosti ze života.“

  Zapoměl však dodat, že tou "novou generací" měl Venca Havlů na mysli komunisty, se kterými se domluvil na převzetí moci a na své blízké přátele.

  OdpovědětSmazat
 15. Soudruzi,
  vaše milovaná totalita je fuč. Už se nikdy nevrátí, i když byste si to evidentně moc přáli. Po 30 letech už je nejvyšší čas se s tímto faktem smířit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:26 Nějak jste se netrefil, vy popleto. Článek je o něčem jiném.

   Smazat
  2. 16:36

   Já ale nepíšu k článku, ale k diskutérům, bývalým a současným bolševikům, které jakákoli pozitivní zmínka o Havlovi, jako o symbolu přechodu od totalitního režimu k demokratickému, spolehlivě rozpálí do běla.

   Stejně tak jako jakékoli připomenutí faktů jak hnusný totalitní režim byl.

   Smazat
  3. 16:26
   Máš pravdu . Milovaná totalita je fuč . A s ní bohužel i všechno co naši předkové po staletí budovali . Průmysl , zemědělství , kvalitní školství které nám záviděli i na Západě a tak by se dalo pokračovat . Zbyla jen novodobá šlechta - elita která si po hadráku 89" nakradla a má se dobře . Na rozdíl od mlčící většiny , která na tuto elitu musí dřít v montovnách pro západní firmy .Mezi tuto elitu se prodrali i umělci typu pana Přeučila , Báry koloběžky Štěpánové a mnoho a mnoho dalších jim podobných .
   Vypadá to , že po 30 letech se s tímto faktem mlčící většina ovčanů Česka skutečně už smířila .Bohužel .Zdá se , že jim nevadí , že se z nich stali moderní otroci .

   Smazat
  4. mám dojem z tvého výraziva že ty jsi za toho hnusného totalitního režimu tak akorát sral do plínek.co dělali tví rodiče by možná překvapilo......

   Smazat
  5. 16:44 Nevím, jestli někdo z diskutérů byl ve straně, já tedy rozhodně ne, ale pan komunistobijec Přeučil ano a o tom tento článek je. Mě osobně rozpálí do běla právě lidé s tunami másla na hlavě, jako je Přeučil. Člověk, který se v oné, zavrhované době měl jako prase v žitě a dnes, kdy to není žádné hrdinství, tak bude plivat jedovatou slinu ? Z takových individuí je mi na zvracení.

   Smazat
  6. Az mi vysvetlite v cem byl o tolik horsi nez tenhle?....Ze si muzeme "vybirat" z 50 stejnych stran neberu...to mne totiz nezajima

   Smazat
  7. 16.44 Teda já si na život v socialismu nemohl stěžovat. Měl jsem práci, byl jsem ekonomicky a finančně, zdravotně zajištěn,bydlel jsem za pár šprdlíků, absolutně bez dluhů o politiku jsem se nezajímal, v KSČ jsem nebyl, vystudoval stejný obor jako Havlův bratr, taky jsem byl jako on na stáži v Americe. Dnes jsem taky finančně a ekonomicky zajištěn(přeci nejsem blbej). Navíc dnes můžu mít i banány ale ty mi nechutnají, raději si dám jablko. Též píši k diskutérovi, který je tady zřejmě jediný, který za komunistů nesmírně trpěl a neví co je opravdu ale opravdu hnusný totalitní režim. Neměl jsem rád Havla, nemám rád Zemana. Oba jsem respektoval a respektuji! Když je lidé chtějí!? Snad mě minulý režim nenutil k tomu být takový sobec jako jsem nyní. Daleko víc myslím na sebe a rodinu, než na druhé.A vybírat na naše chudé děti, dělat kolem toho show, dělat potravinové sbírky pro hladové občany, vybírat na obědy a svačiny pro hladové školáky se mi příčí, i když sebekriticky přiznám, že občas něco pošlu. To jsem za té hnusné totality opravdu nezažil a nikde jsem neviděl polehávat bezdomovce. Opakuji zrovna tak, jak netrpěl pan Přeučil, který neslez za padesát let z obrazovy tak jsem netrpěl ani já! A klidně to přiznám.

   Smazat
  8. 16:26 Drahý soudruhu Radosto. Nebýt tebe, tak kde by jsme rozcvičovali své staré ztuhlé prsty.

   Smazat
  9. 17:18 Přesně tak...

   Smazat
  10. Ve skutečnosti to teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putinovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se žilo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví odboroví bossové a lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc nebo výrobní či prodejní družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí vlastní prací, bez olupování a parazitování na těch úspěšnějších. Blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.
   Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Závistiví a připosraní Čecháčkové budou spokojeni - až zase všichni budou mít stejné lejno - jen zasloužilí soudruzi (falmer) ho budou mít navoněné z Tuzexu či Berjozky.

   Smazat
 16. A ještě měl kliku, že když si mu jeho Štěpánka Haničincová rozbila hlavu o topení, měl na patře někoho, kdo ho utěšoval, a moh si ji pak vzít...

  OdpovědětSmazat
 17. Jeho prvni manzelka Štepanka Hanicincova byla partajnickou sekernici v Cs.televizi.Postrach a udavacka.

  OdpovědětSmazat
 18. Herec přečte papír, kterej dostane, a předstírá pochopení textu. Někdy se ten papír naučí nazpaměť. Víc bych od něho nečekal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je pravda, že když se herec naučí roli, hraje ji přesvědčivě. Ale když má vypotit sám něco ze svého mozku, je to katastrofa. Vis J.Hrušínský, D. Havlová, B.Štěpánová, Filipovská, Vetchý...

   Smazat
  2. "Anonymní 1. prosince 2018 1:25 : Pokud nějaká profesní skupina (umělci) má jednomyslný názor (všichni milují bezpáteřního kolaboranta Havla, nenávidí Rusko, Putina, Zemana, Babiše, Okamuru atd.), znamená to, že s demokracií není něco v pořádku."

   Proč se mi při těchto slovech přímo vnucuje známý citát:
   "Musí to být pravda, všechny to tak říkáme!"
   (Rudyard Kipling: Mauglí - jediný, stále opakovaný argument národa opic Bandarlóg) :-)
   SW (účet Google úmyslně nemám)

   Smazat
 19. Přeučil se řídí veršem K.H.Borovského:Kdo ctí cara a je Vávra,může něčím býti,kdo nechválí b ude věčně jenom vodu píti!Tož tak.

  OdpovědětSmazat
 20. Většina komentářů Přeučila odsuzuje a asi mají pravdu obhajuje jej jenom pár komunistobijců, ale docela dobře si pamatuji na jeden soutěžní vědomostní pořad v televizi, kde Přeučil vystupoval a odpovídal na otázky, možná to byl pořad 8 vteřin a dost. Dodnes si pamatuji jak byl neuvěřitelně blbej, ani na triviální otázky neznal správné odpovědi. Jedním slovem trapas, prostě takoví lidé musejí jít s režimem, jnak by se neuživili.

  OdpovědětSmazat
 21. Tak proto jeden díl 30 případú majora Zemana mněln název klauni,jak mozajka do sebe zapadá,o tomhle bi h neřekl aní vesnu.

  OdpovědětSmazat
 22. A tak ještě ke sklonku svých dní posloužil tento šašo - nikoli klaun - to by Vám vysvětlili pánové Werich a Horníček- jako mouřenín, svojí výpovědí- takoví jsme tam byli všichni- tak se nedivte! Q.

  OdpovědětSmazat
 23. Ale co režim to lokaj,herec co herec a žádni borec a jenom klaun,co se dá očekávat od cirkusu"jenom cirkus v Praze a nic víc.

  OdpovědětSmazat
 24. Mno jo klaun se dostal k prachům tak blbě mektá ať jde s eu i s natem k šípku.

  OdpovědětSmazat
 25. Napsal jsem komentář, pak jej smazal. Výtah píši znovu. Herci hrají role, které jim sedí tak dlouho, až se stanou typem člověka osobně. Nevybavuji si pana Přeučila v kladné roli. "Počátek mají na svědomí komouši, STB a morálně volní vlastnosti dotyčného". Proto hrál záporáky tak přesvědčivě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PS. teď se jen snaží být lepším, jako mnozí z nás. Přejme mu to.

   Smazat
 26. Od nepaměti byly zdrojem nepokojů selské bouře, po nástupu kapitalismu přišly dělnické bouře, stávky... Zlomem je implantace komunistických myšlenek po II. světové válce (už se zapomnělo založení KSČ v r. 1921?).
  Zlomovým rokem je rok 1968, za "lepší" život s lidskou tváří se drali mj. herci, komedianti..., repetice přišla v r. 1989.
  Něco málo k panu Jiřímu Suchému a jeho divadlu. Je třeba začít u rakouského spolkového kancléře Bruno Kreisky, jehož dcera je divadelnicí a hostovala u --- pana Jiřího Suchého. Bruno Kreisky byl velký kamarád Lubomíra Štrougala a paní Štrougalová byla v divadle J. S. pečená vařená. Měli nač si vzpoměli...
  Přeji hercům ekonomický úspěch, když mají úspěch na prknech, ale nechť mají právní postavení komediantů jako ve starověkém Římě.
  to je přeci zvrácenost nejrubšího kalibru, aby komediant, co sám neví, kdy hraje a kdy je, určoval život lidem, jakou mají mít vládu, kdy chodit do práce, kde a jak bydlet. Perverze, samá perverze...
  Jisté je, že po XI. 1989 mělo ČSSR historicky neopakovatelnou příležitost stát se moderní demokracií. Sklouzlo to do žumpy, odporné žumpy, ze které se generace nevyhrabou a ví bůh, co tu dál bude. Křesťanství sem bylo vraženo násilím a stejně, jako dnes mají lidé otlačená kolena a nepřemýšlí nad tím, budou zítra mlátit čelama o zem... a budou se možná někteří rdít, ale chtějí přežít, tak se přizpůsobí... Člověk je skutečně stejný jako byl před 20.000 lety.. Pravěký kanibal s MP3 v uších...

  OdpovědětSmazat
 27. Dobrý den, přátelé, jsem Adrea Maria ze Štokholmu. Jsem tu na tomto blogu, nemám opravdu moc vědět, jak to funguje, ale já jsem četl dobré svědectví o tom, jak obnovit ztracené vztahy a dělat práci s partnery blogu blogu a také chci přidat trochu moje vlastní životní zkušenost to bude užitečné pro mnoho z nás tady, kteří hledají odpovědi a řešení problémů se vztahem, jako je návrat s ex láskou partner, jak zachránit rozbité manželství a jak zastavit rozvod.
  Přečtěte si můj příběh o skutečném manželském životě. Poté, co jsem byl ženatý s mým manželem Andersonem, po devíti letech nemáme vlastní dítě, nemohla jsem otěhotnět po tolika letech manželství. To byl velký problém, který jsem měl s mým manželem Andersonem, věří, že veškerá naděje je pryč a chyba byla moje, že ne otěhotněla, rozloučil se se mnou kvůli tomu stejnému problému, že nemohl otěhotnět, vysvětlil jsem mu a udělal vše pro to, aby ho pochopil, že ho přivede zpátky domů, navštívil jsem lékaře pro osobní poradenství, chci svého manžela zpět do mého života, že ho tak moc miluji. Modlil jsem se, aby se se všem vrátil, slíbil jsem mu a členové rodiny s ním mluvili, že problém není mým, že nemám dítě, ale odmítl. Vysvětlil jsem svému manželskému problému svému nejlepšímu příteli, kolegu v pracovním úřadě, a navrhla, že bych se spíše obrátil na spirituální láskyplné kouzlo, abych vrátil mého manžela domů a žehnal mi s plodem lůna. Už jsem četl tolik online o tom samém spellcasterovi, že moji přátelé mi radili, abych kontaktoval Dr. Oduduwu, skvělou bylinku z tropické oblasti Sahary afrikana, která mi pomůže spustit kouzlo lásky, aby mě dostal zpět domů. Jsem ten druh, který nikdy nechtěl věřit v duchovní sílu nebo kouzla, neměl jsem jinou možnost, že jsem to zkusil, posílám zprávu soukromé kontaktní adrese Oduduwa pravopisnému kanálu. Oduduwa mi řekl, že mi může pomoct, ujišťuje mě, že s mnou není žádný problém, že všechno bude v pohodě během 7 dnů od hláskování a okouzlujících modliteb, věřím a trpělivě čekalo na sedmý den, který přijde, protože nemůžu čekat, moje srdce touží splnit. Oduduwa duchovního pravopisce hodil hláskování do vzduchu a udělal v mé noci v chrámu všechny ostatní kouzla hláskování.
  Překvapivě byl druhý den kolem 16.00 hodin. Dostal jsem telefonát z neznámého čísla. Hle Anderson můj manžel, který mě volal po telefonu, byl jsem tak šťastně ohromen, odpověděl jsem na můj telefonát, hle, to byl hlas mého manžela, měli jsme dlouhý rozhovor a omluvili se mi. vrátí se domů do 7 dnů, jak to řekl Oduduwa. Dva měsíce poté, co jsem se cítil jaksi horečnatě, navštívil jsem rodinného lékaře na vyšetření, hle, tři týdny jsem těhotná poté, co se můj manžel vrátil domů.
  Dneska jsem tak šťastná, protože minulý měsíc jsem porodila chlapečka, po tolika letech v manželství bez toho, abych měla dítě, Oduduwa obědl kouzlo kouzla, aby mi vrátil mého manžela domů a on připravil bylinné tradiční otrasy lék na podání těhotenství, abych měl dítě.
  Radost a štěstí srdce je příliš mnoho, už jsem slíbil Oduduwovi, aby se podělil o mé dobré svědecké svědectví o jeho dobré práci poté, co byl výsledek úspěšný, bylo velmi snadné a jednoduché pro mě pracovat a následovat instrukce Dr.oduduwa. Dokonale pracuje pro mě bez jakéhokoli vedlejšího účinku. Mám tento dobrý úmysl sdílet tuto dobrou zprávu zde, tak, aby někdo s podobnou krizí manželství / vztahu kontaktovat
  (dr.oduduwaspellcaster@gmail. com) Co: +2348135842629

  OdpovědětSmazat
 28. Jeho svědectví je o dobré práci doktora Isikola, který mi pomáhá. Jsem Nataša Dominik z Londýna. A je mi líto za to, že to na internetu, ale budu muset tento svět top kouzelník, který přinesl zpět svého manžela, který mě opustil za poslední 3 roky, nakonec jsem se setkal s tímto mužem na blogu vysílání jednoho z je klient pro pomoc Vysvětlil jsem mu vše a on mi řekl o kouzelnické kouzelnici jménem DR ISIKOLO, o které slyšel, a on mi dal e-mailovou adresu, abych napsal kouzelníkovi, aby mi řekl své problémy. Za pouhé dva dny se můj manžel vrátil ke mně. Chci vám jen poděkovat za tuto pravdivou a upřímnou kouzelnickou kouzelnici, pane. Prosím, chci říct každému, kdo hledá nějaké řešení problému, doporučuji vám, abyste laskavě konzultovali toto kouzlo, je to skutečné, je mocný a cokoliv, co říká kouzlo, je to, co se stane, protože všechno, co kouzlo řeklo přišel jsem. Můžete ho laskavě kontaktovat: jeho e-mailová adresa je isikolosolutionhome@gmail.com Můžete také Whatsapp nebo Viber ho na +2348133261196

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.