Reklama

středa 14. listopadu 2018

Bulvár, dezinformace. Jan Schneider novinářce Slonkové totálně rozložil příběh s mladým Babišem aneb Spíše Sarajevo, než Kováč, aneb politické ejaculatio praecox

Analytik Jan Schneider
Jan Schneider
14. 11. 2018  ParlamentrníListy
Poté, co reportéři webu SeznamZpravy.cz Sabina Slonková a Jiří Kubík zveřejnili reportáž, ve které s nimi ve dveřích bytu hovořil zjevně vyděšený syn premiéra Andreje Babiše, se mezi některými novináři začala událost srovnávat s únosem syna slovenského prezidenta Michala Kováče v divokých devadesátých letech. Bezpečnostní expert Jan Schneider ale celou kauzu vidí výrazně jinak a svůj text nazval „Spíše Sarajevo, než Kováč, aneb politické ejaculatio praecox“ Sarajevo je kauza z roku 1997, kdy Jan Ruml s Ivanem Pilipem počkali, až premiér Václav Klaus odletí do Bosny, a pak jej vyzvali k odstoupení. Babiš byl ve chvíli zveřejnění článku v letadle z Francie do Itálie.


Reportérka a reportér z portálu Seznam.cz, jejichž osobnosti a renomé necháme v tuto chvíli stranou a budeme je pokládat za standardní, vyhledali ve Švýcarsku žijícího švýcarského občana Andreje Babiše, syna českého premiéra téhož jména. Bez jeho vědomí si nahráli rozhovor s ním, který se odehrál z domovní chodby do otevřených dveří bytu, z nichž ale Babiš jr. do společných prostor nevyšel. Potom však reportérům odpověděl prostřednictvím e-mailů na některé otázky.

Zájmem reportérů bylo dozvědět se něco více o e-mailu, který před rokem (!) poslal Babiš jr. na Kriminalistický ústav Praha. Psal v něm, že ho někdo „drží na Ukrajině proti jeho vůli a chce po něm, aby dělal věci, které dělat nechce“. Policie se následně informací o údajném únosu Babiše jr. zabývala a od právníků premiéra (Babiše sen.) dostala foto Babiše jr. z Bratislavy, kde byl vyfocen spolu s jeho matkou (první premiérovou ženou) a s tiskovinou aktuálního data. Babiš jr. byl tedy s matkou v Bratislavě, a nikoliv unesen na Ukrajinu, pročež tedy policie celý případ odložila.

V tajně zaznamenaném rozhovoru, který byl zveřejněn, Babiš jr. mluvil ale najednou o tom, že ho na Krym dovezl z Moskvy Petr Protopopov, že se pak ocitl v Bratislavě, odkud autobusem odjel do Švýcarska, a že by v kauze Čapí hnízdo nechtěl být vyšetřován, přestože v té věci nějaké dokumenty podepisoval, ale neví jaké.

Babiš jr. je delší dobu v péči psychiatrů, což by mohlo být překážkou v jeho výslechu trestněprávními orgány, nicméně údajně v nedávné době ještě vlastnil pilotní průkaz. Nyní ve Švýcarsku již nedostává injekce, bere prášky a „je mu fajn“.

Na základě tohoto videomateriálu, doplněného o obsah e-mailových odpovědí Babiše jr. a okořeněného šťavnatou interpretací autorů reportáže, se strhla vlna politických reakcí. To by se ještě dalo chápat, protože opozice cítí krev. Nicméně rozumu odporující je skutečnost, že Poslanecká sněmovna chce hlasovat o důvěře vládě v okamžiku, kdy není absolutně nic vyšetřeno, pouze na základě mediálního ataku na premiéra, který byl v té době mimo území republiky.

CELÁ REPORTÁŽ KE ZHLÉDNUTÍ ZDE.

Celou situaci chce někdo – zřejmě horlivý student dezinformačních technik – opentlit pojmy, které mají negativní konotaci, takže by celé aféře předaly svůj nevábný odér, aniž by věcně jakkoliv souvisely. Proto zcela nesmyslně přirovnává tuto událost nejasných kontur ke skutečné aféře s únosem syna slovenského prezidenta Michala Kováče v roce 1995, který provedla zdivočelá Slovenská informačná služba (SIS). Některými rysy, zejména zbabělým atakem na momentálně nepřítomného premiéra, tato událost však připomíná spíše tzv. Sarajevský atentát z roku 1997.

Nutně vyvstává otázka – na základě čeho se chtějí zpovykaní poslanci orientovat, má-li tato vláda dostat důvěru, či nikoliv? V ruce nemají vůbec nic než pouze investigativně se tvářící bulvární reportáž, v níž i sami autoři v rámci své interpretace příběhu připouštějí, že o tom všem nemusel premiér vědět! Neměli by poslanci, volající v tomto důkazním vakuu po vyslovení nedůvěry celé vládě, dostat – podobně jako Babiš jr. – lepší lékařskou péči, účinnější prášky, aby se mohli cítit fajn, aniž by dělali vnitrostátní škody a mezinárodní skandál?

Nevyvstává však pouze jedna otázka, je jich více, a nepochybně budou přibývat další. A to je dobře, protože neklamnou známkou dezinformačních (hybridních) kampaní je právě absence otázek a současný nadbytek „bezpochybných“ tvrzení.

Například postrádáme časový snímek pohybu Babiše jr. od loňského roku až dodnes. Možná že by se tím leccos vysvětlilo, podobně jako v britské fantasy story o Skripalových a „novičoku“ – když americký analytik dal dohromady časový sled událostí a zjistil, že ty události se prostě nemohly stát tak, jak Britové tvrdili, rozpadla se celá famózní story na prach a od té doby už po ní pes neštěkl.

Podivné je totiž vzhledem k oficiální neprostupnosti ukrajinsko-ruských hranic, že Babiš jr. píše, že je zadržován na Ukrajině, ale pak říká, že je v Moskvě a na Krymu. Nadto by se jeho průvodci, Rusovi Protopopovovi, pobyt na Ukrajině s uneseným Čecho-Švýcarem asi moc nevydařil (pokud se ovšem nehrála úplně, ale zcela jiná hra).

Podivné je i časování kauzy – rok po inkriminovaném e-mailu, několik dní před výročím, kdy se někteří aktivisté budou snažit dostat davy do ulic a rozvášnit je protivládně. Modus operandi barevných revolucí.

Podivné je, že reportéři Babiše jr. označují za „hlavního svědka“ v kauze Čapí hnízdo a umně vyvozují, že jeho „zmizením“ chtěl premiér zablokovat celé vyšetřování. Věc nemá jeden, ale dva háčky. Ve stejném právním postavení k celé kauze, jako je Babiš jr., jsou totiž také premiérova dcera a premiérův švagr (tehdy to byl bratr premiérovy družky). Pointa je v tom, že klíčovým bodem v kauze údajného dotačního podvodu a.s. Čapí hnízdo je spor, zda tato firma byla malá či střední, která by na dotaci měla právo. Určujícím prvkem nejsou podle judikatury Soudního dvora EU jen formální dokumenty, ale i neformální vztahy mezi statutáři firem (v tomto případě Čapího hnízda a Agrofertu). Ty však mohou být doloženy pouze výpověďmi a pak – po individuálním posouzení – mohou být považovány za skrytou formu „ovládání“, což by bylo překážkou pro přiznání dotace.V současné době, po mnoha uskutečněných kontrolách Čapího hnízda v minulosti a po Babišově vstupu do politiky, se tento zcela tuctový případ stal pákou, jejíž pomocí chtějí poražení ve volbách Babiše svrhnout. Hájí se přitom krásnými slovy, ale jsou profláknutí tak, že jim nikdo nevěřil už před volbami, proto prohráli a neumějí to unést (a jejich sponzoři jsou s jejich neúspěchem hrubě nespokojeni, ale oni nic jiného než se motat v politice neumějí, proto tolik nervozity). Nicméně důkazní situace v kauze Čapí hnízdo je ... .... ....  (celý text najdete ZDE)

Na Parlamentních listech psali na související téma:

33 komentářů :

 1. Rozhodně nepatřím k fandům toho oligarchy kobliháře ale to jak to používaj ty zmetci z sorosovi opozice je (jak píšou) hienismus - a to že se k ním přidal i tomio tím si to u mě definitivně polepil (má to u mě UPP)
  Vaska

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vypadá to tak, že Pitomio chtěl v podstatě do vlády a o nějaké zásady se mu nejednalo. A protože není Pitomio, lehce musel pochopit, oč tu kráčí.

   Smazat
 2. Od listopadu 1989 tu platí, že tu v postatě vládnou média, ulice a cizí ambasády.

  OdpovědětSmazat
 3. Čtěte Okamura:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Okamura-otocil-Vlada-s-podporou-SPD-padlo-po-jednani-s-Babisem-A-nejen-to-559363

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Idioti-dementni-blok-Tomio-Okamura-v-pekelne-salve-kvuli-spojeni-s-pravici-proti-Babisovi-559336

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak si prectete dnesni prohlaseni Okamury na Novinkach.Vzdyt vladu vlastne podrzel.Opozice nema na odstraneni dost hlasu (a nikdy nemela),takze vlastne zalezi na koalici a CSSD je dost nevyzpytatelna...Ted kdyz se bude bat,ze by ji mohl Okamura nahradit,bude drzet basu

   Smazat
  2. Anonymní14. listopadu 2018 10:41
   SPD se chová naprosto konzistentně. Je v pozici, do které se dostala, koaličním rozhodnutím A. Babiše. Vláda nepřevzala žádné podstatné programové body SPD, takže není vládou SPD. Proto SPD pro ni nehlasuje.
   Samozřejmě, že SPD ani nepatří do tzv. Demokratického bloku. SPD podpoří takové řešení, které zaručí realizaci alespoň některých jejich programových bodů. Zatím se mi nezdá, že by T. Okamura udělal nějakou chybu. Jde stále za svým programem. P.K.

   Smazat
  3. 13:17 Kazdy kdo pochopi,o co jim jde,to musi ocenit. Zrovna dnesni prohlaseni mne dost potesilo.Bylo z neho zrejme,ze nechteji,aby se nadale mohl nekdo (dnes ANO) vymlouvat na koalicniho partnera na postu ministra (treba na ministerstvu zahranici)

   Smazat
  4. P.K. Ukecal jste mě ale s demožumpou se nekamarádí pokud bude nová vláda SPD místo čssd tak budu rád.

   Smazat
 4. Zoufalí lidé dělají zoufalé činy! Jak jinak popsat poslední aktivity korporátních elit a jejich kavárenských politiků, kteří, včetně eurohujerů, pociťují změny v globální politice, kdy jejich vliv a moc se ztrácí. Přichází nové období, a EU musí reagovat na Trumpovu "America First", splatit úlitbu, kdy pod křídlem USA mohla klidně drancovat cizí zdroje (Ukrajina, bývalá RVHP, Afganistan, Libye..

  OdpovědětSmazat
 5. Nemělo by se zapomínat na to že oba ti tzv. investigativci jsou placení zaměstnanci soudem uznaného gaunera. A ta "dáma" má historicky máslo na hlavě za průval rozvědky s Českým domem v Moskvě, který měl krýt moskevskou rezidenturu. FSB to zřejmě zorganizovala tak, že plánovaný rezident Srba měl "zorganizoval" pokus o zavraždění bezvýznamné slepice S.S. přes recidivistu Citrona. Chudák Srba šel sedět, ale nakonec dostal slušné odškodné, aby neřekl víc než musel.

  OdpovědětSmazat
 6. Vse je o vykladu.Treba dnesni clanek o lekarce Babisova syna....Bud muzete rikat,ze dostala post za peci o syna a nebo,ze tak ji Babis osobne poznal a zaujala ho....Proto by clovek vzdy mel dvakrat merit a pak teprve "rezat"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Polít.strany jsou v podstatě klubem podobně smýšlejících. Je normální, když je do strany přijat někdo na doporučení někoho. Zvlášť předsedy strany, a v případě ANO, kde je předsedou i její hlavní sponzor a zakladatel.

   Smazat
  2. Hnutí "Za svobodnou ejakulaci demokratické pravice" se měřením nezdržuje, ale ihned ejakuluje.

   Smazat
 7. je to akce zkurvenců avárny..,sprostej komplot vožraly Kalouska a pravičáka zmrda Fialy!!!Už vidím jak nad tím stříkají Honzejkové,Fendrychové a další novinářská žumpa.A otylé prase Pescynzski už svolává demostrace,prosorošovské hovado.Potřebovali by tihle budižničemové dostat pár facek a zkusit si normální práci.aktivisti posrání...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už jim v těch debilokratických bakaláčích pěkně soroší....

   Smazat
 8. Tady se někdo učil na aféře Skripal....a smrdí to Kalouskem

  OdpovědětSmazat
 9. udelali chybu, velkou, ze do toho zatahli dite a jeste to zverejnili jakym zpusobem na nej tlacili....to dite a jeho "dukazy" jim nikdo nevezme, ano krome fanatickych privrzencu prazske kavarny, a s temi lidmi do ulic toho 17. listopadu....pujde tam jenom mladez a kmenovi cleni kavarny...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O jakým dítěti je tady řeč? Kolik tomu "dítěti" je? Pětatřicet?

   Smazat
  2. 13:50, Babiš junior má diagnózu F60.7. Není dítě, ale má závažnou poruchu osobnosti takového rázu, kdy i navzdory intelektu, člověk v podstatě jakoby ani nedospěl a zůstává závislý na jiných lidech. Je to škoda, zvlášť, pokud má jinak schopnosti s nimiž by se mohl uplatnit, a vzhledem k možnostem jeho otce by se tak jistě stalo. Pro rodinu to určitě není lehké, ale hyenismus ze strany společnosti, je prostě odporná věc.

   Smazat
  3. 15:07 Hrozný! A tenhle to má ještě horší! F73 - http://forum24.cz/wp-content/uploads/2018/03/29138285_10213606744234443_591888602_n.jpg

   Smazat
  4. Víš hivno,umíš hovno a jsi zaostalej,těžce mentálně retardovanej a syfilidou v posledním stádiu trpící hovno v lidský podobě ty A52 a F73!!!!!!!!!!:-)))))))

   Smazat
  5. A52 - smutný případ, tomu se to stalo v 52 letech! - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   Smazat
  6. Zase špatná zpráva pro hovnera debiloviče,to co máš už víc,než 40let v papírech od doktora si ty jednobuněčná havlopussynko NEVYGOOGLUJEŠ!!!!!!!!!!
   Zvlášť,když jsi těžce mentálně retardovaná kurva se syfilidou v posledním stádiu!!!!!!!!!!!:-)))))))))))

   Smazat
  7. 21:21 !!!!!!!!!:-))))))))))) - https://www.google.cz/search?biw=1920&bih=950&tbm=isch&sa=1&ei=kpvsW5TgBcXfwQKCz4qYDA&q=A52+F73+rudoprde&oq=A52+F73+rudoprde&gs_l=img.3...9486.9486.0.10145.1.1.0.0.0.0.70.70.1.1.0....0...1c.1.64.img..0.0.0....0.VAzwFqdocvY

   Smazat
  8. 21:21 O svý mamince - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   bys takhle mluvit neměl, i když má podíl na tom že jako jejího potrata tě komouši naložili do maus-oleje a odvezli do Chujlostanu coby delikatesu pro Putlera a od tý doby co ji sežral, tak poletuješ u jeho lejnolíhně, putlerprde !!!!.-D:D:D:D

   Smazat
  9. Sám máš obě tyhle A52 a F73 a to nejmíň 40let svýho zbytečného výskytu ty těžce mentálně retardovanek kriple se syfilidou v posledním stádiu!!!!!!!!!!!!!!!!!:-)))))))))))))))))))))))))))))

   Smazat
  10. 6:17 V posledním stádiu je leda tenhle tvůj zdegenerovaný präsident, co ho v 73 letech postihla frustrace, tedy F73 - http://forum24.cz/wp-content/uploads/2018/03/29138285_10213606744234443_591888602_n.jpg

   Ale nikoliv se syfilidou, ta by se ho lekla! Zato na tohodle strejdu klekla! - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   Smazat
  11. A52 a F73 máš v papírech od doktora ty těžce mentálně retardovaná kurvo se syfilidou v posledním stadiu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   Jenže ty to se svým zaostalým mikronozkem a jednou funkcí buňkou v žaludu stejně nechápeš a tapetuješ sračky z Googlu,zmrde gerontskej z Liťáku!!!!!!!!!:-DDDDDDDDDDDD

   Smazat
  12. 16:07 Navzdory tvým skřekům smr-i-dutý putlerprde platí že tento gerontický kretén má diagnoz F73 - http://forum24.cz/wp-content/uploads/2018/03/29138285_10213606744234443_591888602_n.jpg

   A syfilis v posledním stadiu, která by se toho nahoře nejspíš lekla, zas na tohodle tvýho vypouštěe klekla!!!!:-DDDDDDDDDDD - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   Smazat
 10. Celá kauza má stejný účel,jako Kubiceho zpráva o pedofilii Paroubka.Proto také to načasování.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 11. Z toho smrdí celá ta naše parlamentní pravice, stojící pod kuratelou kapitálu, nejen Kalous, Fialka a další zločinci této kamarily. Že zrovna ti, co se podíleli na rozkradení majetku státu a národa za více jak 6 bilionů Kč nyní tak horlivě i s nasazením podvodu a zločinnosti by chtěli kázat svoje lži jako živou pravdu. Naopak, zneužití závažně duševně nemocného člověka ke svému spiknutí proti občanům Česka ve své touze po Majdanu jen prokázali, jakého kalibru tito zločinci jsou - a debatéři, pozor na svoje kliky, vždyť to jsou i ti, co je stříkají novyčokem! Jsou to i přesně ti, co si vyřizují své účty Kuciakováním! PRAVDA, to je jejich smrt, proto ta snaha těchto palidí po rozcupování pravdy! Novináři, kteří zneužili duševně nemocného člověka jsou vyvrhelové společnosti, odpad, stoka, žumpa. TOŽ TO JSME V NAŠEM STÁTĚ JEŠTĚ V JEHO HISTORII NEZAŽILI!

  OdpovědětSmazat
 12. nejduležitějši že se už nikdy nepovede zblbnout cinkajici davy jak za veškrny když plebs ktereho je jako smeti naty jejich hratky tak nějak zvysoka az daleka maje jine starosti seře takže žadna ulice a děti už nebude rozhodovat hodnědlouhaleta ale to kavarna a povaleči ještě nevi jsou totiž moc vysoko a daleko

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.