Reklama

pondělí 12. listopadu 2018

Co týden dal a Hampl napsal: Chudák Hamáček

Petr Hampl
Petr Hampl
12.11.2018  PravýProstor
Představujeme pravidelné okénka sociologa a vysokoškolského pedagoga Patra Hampla, vycházející na webu Pravý prostor. Jeho krátké a trefné postřehy dotvářejí širší kritický pohled na dnešní dobu.

PONDĚLÍ 5. LISTOPADU

Istanbulská úmluva chce odstranit násilí na ženách tím, že všem zemím vnutí ta opatření, která ve Skandinávii a jinde na západě vedla ke strmému růstu počtu znásilnění.
Historická zkušenost je ostatně jednoznačná. Když muži ztratí příliš mnoho ze své agresivity, stanou se jejich ženy obětí násilí. Ze strany jiných mužů, kteří svou agresivitu neztratili.


ÚTERÝ 6. LISTOPADU

Podle redaktorů Respektu planetu nejvíc ohrožuje rodina s hodně dětmi, co často létá do New Yorku. Vychází mi to na manželství biomatky a vysokého korporátního manažera.
Souhlasím, že takoví lidé představují hrozbu. Ale ne svou spotřebou, nýbrž svým naučeným imbecilismem a neutuchající potřebou neustále něco vnucovat normálním lidem. Konec konců, právě v téhle skupině je víc čtenářů Respektu než kdekoliv jinde.

STŘEDA 7. LISTOPADU

Po tom, co Babiš veřejně řekl o migračním paktu, je naprosto jasné, že Hamáček je vlastizrádce. Chudák Hamáček. Do tolika zadnic se hrnul a nakonec ho nepodržel ani jeho šéf. Není vám ho až líto?
Je-li Hamáček esencí zbabělosti, křiváctví a ubohosti, co to vypovídá o těch, kdo si ho zvolili předsedou?

ČTVRTEK 8. LISTOPADU

Kdybych zničil občanský průkaz, můžu se na základě čestného prohlášení zaregistrovat jako důchodce a přestat už konečně chodit do práce? Když může být 30letému Afghánci 15, proč by mi nemohlo být 75?


PÁTEK 9. LISTOPADU

Takže je to potvrzené definitivně. Vláda odmítla migrační pakt! Získali jsme čas. Bude pokračovat “jenom” postupná výměna obyvatel provázená islamizací a máme ještě několik let na změnu trendu. V případě přistoupení k paktu bychom tu do roka mohli mít milionovou islámskou komunitu a nebyla by žádná šance zvrátit vývoj, jaký probíhá na západ od nás. Tedy vyhlazení celých národů během jedné až dvou generací.

Je to mnohem důležitější, než třeba skvělý výsledek v senátních volbách. Proč jsme uspěli? Protože zafungovalo několik věcí naráz. Navzdory blokacím a masivní propagandě se podařilo šířit informace, co ty dokumenty ve skutečnosti obsahují. Lži o tom, že strašíme, že jsou hoaxy, že jsme všichni Putinovi agenti atd., ty vůbec nezabraly. Za druhé. Informace se šířila přesně mezi těmi skupinami voličů, na kterých je Babiš závislý. Za třetí. Nedávné volební nevítězství ANO mu ukázalo, jak je jeho pozice křehká. Za čtvrté. Odmítly i další státy. Za páté. Merkelová končí a ještě za ní není silný nástupce.

SOBOTA 10. LISTOPADU

Žilo se lidem před 30 lety lépe než dnes? U nás je ta otázka spojena se sporem o pozdní husákovský socialismus. Jenže i většina těch Italů, Francouzů a západních Němců, která má srovnání, se shodne na tom, že v 80. letech se lidem žilo lépe. Alespoň podle posledního výzkumu financovaného Bertelsmannovou nadací.

Podle všeho nejde ani tak o socialismus nebo kapitalismus, ale o to, že Západ vstoupil do destruktivní fáze vývoje. Ze světa národů se stává svět globální elity a bezmocných zotročených mas. A to, co zažíváme, je podle všeho jen začátek. To není konec dějin, to jenom znamená, že potřebujeme další restart systému (někdo tomu říká “revoluce”).

Když procházíte článkem na Novinkách, který o tom referuje, všimnete se typické elitářské poznámky redaktorky. Ta (nejspíš nějaká velmi mladá a velmi ambiciózní slečna) vůbec neuvažuje o možnosti, že by ti zkušenější mohli mít pravdu! Nepřipustí to ani jako teoretickou možnost. To, že všichni se mýlí, je pro ni fakt, který už nemusí být dále zdůvodňován.

Takže já jako starší pán vzpomínám třeba na dobu, kdy novináři museli osvědčovat určité analytické schopnosti a kdy byl žánr “zpravodajství” oddělen od žánru “názorový komentář.” Tehdy jsme totiž všichni věděli, že právě v tom spočívá rozdíl mezi poctivou novinařinou a propagandou. Jó, to vám byly časy.


NEDĚLE 11. LISTOPADU

Asi jste si všimli posunu, kterým prošla popkultura – od doby, kdy hvězdy také dělaly občas nějaký skandál, do doby hvězdiček, které dělají jenom skandály, aniž by k tomu uměly zpívat, hrát, tančit nebo cokoliv jiného.

Rád bych se mýlil, ale jako by tím samým procházelo české školství. VK mladší se stal celebritou, protože skvěle učil matematiku a jeho gymnázium dosáhlo nejlepší úrovně výuky v zemi. Srovnejte s novou hvězdou české pedagogiky ředitelem teplického gymnázia Zdeňkem Bergmanem. Jeho škola dosahuje průměrných výsledků, většina lidí ani neví, co on sám učí, ale nechává zakopávat obraz prezidenta, je zapojený do všech možných i nemožných grantových projektů a školu přeměnil v centrum politické agitace. To stačí, aby se stal celebritou a zejména, aby vydělával podstatně víc než oni naivní ředitelé, co ztrácí čas kvalitou výuky.

To není jenom o jednom vychytrálkovi z Teplic. To je o celkovém nastavení systému.


- - - 

11 komentářů :

 1. Nakonec to je popis degenerace kapitalismu a odhalení jeho pravdivé tváře ! Kapitalistický režim dnes představuje neomezenou zlodějnu , propagandu spásné "elity", korupci a neustálé válčení s cílem zachování nadvlády světového policajta USA !!

  OdpovědětSmazat
 2. „To je o celkovém nastavení systému.“ – jak také jinak! Jde ale jenom o to, kdo, kdy, kde a jak vygenerovat sdostatek mladých „Klausů“ a eliminovat ty „Bergmany“. Bohužel, mám pálivý pocit, že v dnešní eurounijní kultuře je to bez šance!

  OdpovědětSmazat
 3. Pěkný článek pane Hample hamáček jen převzal otěže euhujerství po sobotkovi a podle toho se chová.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2018 11:50 "Pěkný článek pane Hample hamáček jen převzal otěže euhujerství po sobotkovi,..." - Sobotka po Nečasovi, ten ...po ZEMANOVI!, ano na začátku zástupu euhujerů byl ZEMAN, minulý týden se hlásil k prvenství ve ztrátě panictví při vniku do EU a NATO. Seřaďte si, 11:50 a Hampl, pořadí dobyvatelů! (Ostatně při privatizací OKD si Zeman počínal obdobně: "díky" jeho "velkorysosti" jsme byli připraveni o desítky (stovky?) miliard. Pak plival okolo sebe: "to já nééé, to zmrd Bakala, to neschopný Sobotka!) Jsem zvědav, co napíšou PIRÁTI do zprávy, "až si to kluci naštudujou".(doufám, že autor tohoto upraveného citátu nebude v té zprávě rovněž opomenut!)

   Smazat
 4. „ČTVRTEK 8. LISTOPADU
  Kdybych zničil občanský průkaz, můžu se na základě čestného prohlášení zaregistrovat jako důchodce a přestat už konečně chodit do práce?“
  Dobrý nápad, ale jestli si chcete zajistit existenci bez práce, musíte se zaregistrovat jako Afghánec. Jedno jak starý. Direktivy EU nelze překrucovat.

  „PÁTEK 9. LISTOPADU
  Takže je to potvrzené definitivně. Vláda odmítla migrační pakt! Získali jsme čas… … nebyla by žádná šance zvrátit vývoj, jaký probíhá na západ od nás. Tedy vyhlazení celých národů během jedné až dvou generací.“
  Pokud by tento náznak vývoje dále pokračoval, tak vznikne na západ od našich hranic, hodně velký konglomerát, zvaný chalifát. Proto bychom měli zde ve střední Evropě, hodně rychle začít budovat vzájemné spojenectví a společnou obranu.

  „SOBOTA 10. LISTOPADU
  Západ vstoupil do destruktivní fáze vývoje. Ze světa národů se stává svět globální elity a bezmocných zotročených mas. A to, co zažíváme, je podle všeho jen začátek. To není konec dějin, to jenom znamená, že potřebujeme další restart systému …“
  Něco na tom bude. Ale někdo může být zotročen, pouze když se s tím smíří. Stále tu máme demokracii a stále platí ústavy, že veškerá moc je z lidu. Jenom ji ten lid musí uplatňovat. Nemůže nečinně přihlížet, když politici rozkládají stát a jeho funkce předávají neziskovým organizacím, nebo se jich vzdávají ve prospěch bank a korporací, tedy globálních elit. Vývoj k lepšímu, je podmíněn aktivitou občanů. Pouze oni můžou přinést, ten restart. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. noviczech
   ...jen malou poznámku k restartu. Když probíhal "restart" v bývalém DDR, tak první co západoněmecká vláda udělala, nuceně museli odejít do DDR právníci a soudci a za druhé důstojníci. Pro jistotu. No a jak očistit dnes Českou republiku? Čína oficiálně přiznala německé straně, že v roce 2016 zabila ve své zemi 200 (snad 400, přesně už si nepamatuji) amerických agentů!
   ...můj názor: ďábel z USA má opravdu dlouhé prsty.

   Smazat
 5. Pořád je ještě možnost/čas žalovat porušení zákonů, např. četli jsme o Šabatové jak propašovala muslimku do !katolické! školy a má 3 z češtiny kteroiu se vůbec nedomluví a navíc jí pomáhá soudit onu školu, protože jí zakazují ten nějaký hábit... Bude tio babu Šabatovou někdo žalovat, bude se s tím někdo zabývat? To je ne nás všech!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žalovat babu Šabatovou může jenom ten , kdo se v tom vyzná a má dostatek financí . Obyčejný smrtelník v Česku např. dělník nebo důchodce je bez šance . Kavárenští povaleči a pohadráková elita ji žalovat nebudou .

   Smazat
 6. Zajímalo by mě, proč se současnému systému říká kapitalizmus. Teoretické popisy odpovídají půlce devatenáctého století a věci dnes fungují úplně jinak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:03 Však dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví odboroví bossové a lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc nebo výrobní či prodejní družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí vlastní prací, bez olupování a parazitování na těch úspěšnějších. Blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.
   Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Závistiví a připosraní Čecháčkové budou spokojeni - až zase všichni budou mít stejné lejno - jen zasloužilí soudruzi (falmer) ho budou mít navoněné z Tuzexu či Berjozky. Největšími Čechy jsou přivandrovalci Kim Čong Pitomio s bačou Burešem a Duo Klauzeman.

   Smazat
 7. Poslechněte si, čím krmí naše děti Český rozhlas /Vysíláno v 18.45 v pořadu Hajaja 12. listopadu 2018/
  https://dvojka.rozhlas.cz/jiri-novak-a-aneta-berankova-dobrodruzstvi-mamuta-v-ceskoslovensku-7677000#dil=1?player=on#player

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.