Reklama

neděle 18. listopadu 2018

Demokracie bez demokratů a pro vrchnost?

Veronika Sušová-Salminen  
18. 11. 2018  !Argument
… Demokracie jako na pravidlech postavená vláda lidu (prostřednictvím volených zastupitelů) potřebuje občany s určitým penzem znalostí a občanského povědomí. Na to být občanem ale není potřeba vysoká škola a doktorát. Občanství není otázkou vyvolenosti, ale rovnosti. Nicméně pokud roky pracujete na tom, aby se ze společnosti stával volně spojený shluk sobecky motivovaných jednotlivců, kteří se řídí podle tržních pravidel (opak se trestá neúspěchem), a vedle toho zlikvidujete kvalitní vzdělání a média, protože na ně se „tržně“ nedostává, když pohrdáte humanitami a adorujete technické obory, když místo do lidí investujete do zisků, když z lidí uděláte levnou pracovní sílu, z důchodců zátěž státního rozpočtu, z bezdomovců kriminálníky a z invalidů parazity, tak se nedá čekat, že demokracie bude vzkvétat.


… Celý článek najdete na webu !argument


15 komentářů :

 1. Jak se chová "opozice"? Je to úplně stejné jako před 30 léty. Jen jedna strana má pravdu, to jsou ti potomci těch správných z minulé doby. Jak může kázat morálku Němcová, když kradla. Ona tvrdí, že takto bojovala proti totalitě. Ať žije nová totalita.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rohlíky sice kradla v totalitě, ale benzín kradla již jako místopředsedkyně sněmovny za ODS.

   Smazat
  2. Ve Žďáru se ji říká Pinočetka. Není to však po bestiálním generálovi. Přezdívka je odvozeno z dvouslabičného českého slova pi..

   Smazat
 2. Jo svět chce být klamán a čím primitivnější tím horlivější.

  OdpovědětSmazat
 3. Další demokrat - Jurečka (KDU-ČSL): Nic proti návštěvě otce u syna, ale...

  https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Jurecka-KDU-CSL-Nic-proti-navsteve-otce-u-syna-ale-559892

  Jurečkovi nepomůže ani 10x Otčenáš a ani 10x Zdrávas, on je prostě b.b.

  OdpovědětSmazat
 4. Nejvíc vyřvávají paraziti na státních penězích.Neziskovky,studenti a hlavně podprahová umělecká fronta,která by se bez podpory státu neuživila.Toho pak využívají neschopní politici,kteří pak těmto nemakačenkům slíbí dotace,takže ta výpomoc je obousměrná.

  OdpovědětSmazat
 5. No jo to je celý „demokratický" blok demokracie jen pro někoho.

  OdpovědětSmazat
 6. No, v kapitalismu ani demokracie neexistuje. Přece nevěříme na volební hrátky? Volby? To je volba kapitálem vybraných a kapitálu věrných poskoků či loutek, které mohou, ale nemusí občané schválit. Ti při rozumu k volbám nechodí, neb volby ze souboru kapitalistických zmetků nemůže nikdy přinést nic pozitivního pro občany a stát. Volby jsou jen o tom, zda si voliči myslí, že je jeden zmetek lepší, protože je za 18 a druhý horší, protože je za 2O bez 2. Senátory, ty nadutce totálních politických trafik, volilo ve 2. kole 16 % voličů? Referendum je platné při účasti nejméně 50 % voličů, ale na volby do senátu stačí i 1 volič! Demokracie není pro nikoho, ona mimo klábosení neexistuje, máme kapitalistické zřízení, ve kterém rozhodují = diktují vše peníze.Vše je zboží, právo, pravda, spravedlnost, člověk, sloupy republiky, mocenské struktury, vše lze nakupovat a prodávat jako každé jiné zboží, jako třeba olomoucké syrečky či dámské vložky Always. Tedy diktatura peněz nemůže být současně tvůrcem demokracie, ale to nebrání tomu, aby se slůvkem demokracie nedalo v kapitalismu kšeftovat. Na to ALZA.cz a další internetové obchody ještě nepřišli, prodávat demokracii. No ale zatím jsou si kapitalismus a demokracie jako oheň a voda. A protože lidé ve volbách nedostávají na vybranou, zda chtějí demokracii či kapitalismu, tak holt máme kapitalismus. Vždyť se kapitalismus bojí dát na výběr u nás občanům i volbu, zda chtějí neutralitu státu nebo války. I takovou maličkost se bojí kapitál pustit z rukou, ta hrůza militaristů a zbrojařů do válek (paradoxní název:"průmysl obrany", jistě jste se právě srdečně zasmáli tomuto slovnímu spojení - to nevymyslel blbec, ale kapitalistický gauner, to si pište!"). Tak pěknou neděli, mrzne a mráz přichází ze Sibiře, je suchý a ozdravný!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sem nedojde, na to vemte jed. Lide na vybranou mají, ale sami volí kapitál, alébrž se domnívají, že se rovněž nějak dopachtí mezi to 1% vyvolených. A tak se můžeme těšit, že ze Sibiře přijde spíše jaderný žár.

   Smazat
 7. My starší jsme přímými účastníky toho, jak se pomaloučku mění společnost. Cílem je změnit DĚJINY tak, aby PRAVDA došla k zapomnění.

  Ono to tak vypadá, že největším nepřítelem na této planetě není ani USA, ani Rusko, natož teroristé, ale PRAVDA!

  OdpovědětSmazat
 8. Pravda vyděsí, ale může být i očistná. Pravdou je, že kapitalismus a demokracie jsou dva neslučitelné společenské systémy. Bude i očistná ve smyslu zahájení demokratické revoluce?
  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dnes ale nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí vlastní prací, bez olupování a parazitování na těch úspěšnějších. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.
   Historie lenivého, příživnického a pomlouvačného pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Závistiví a připosraní Čecháčkové budou spokojeni - až zase všichni budou mít stejné h-vno - jen zasloužilí soudruzi (falmer) ho budou mít navoněné z Tuzexu či Berjozky.
   Zneuznaný, c. a k. Univ. Prof. TGM upletl bič z rakouského dezertérského lejna - avšak zapráskat s ním už nedokázal - ani ve své mnohonárodnostní, uměle a ješitně vytvořené jepičí pidiříši. Proti literárním padělkům se sice postavil - avšak politický padělek a zmetek vytvořil. Děti se mu rovněž moc nevyvedly. Pravda vyděsí !!!

   Smazat
 9. Demokracie a kapitalismus je protimluv. T.zv. zastupitelská demokracie byla vymyšlena a uvedena v praxi ve všech "demokratických zemích" pravě proto, aby neměla šanci masa chudých přehlasovat bohaté a odstavit je od moci a majetku. ..."v západní Evropě roku 1965, v časech funkčního sociálního státu s jeho jistotami a v době poválečného konsensu mezi kapitálem a prací"... v té době musely západní elity zajistit zdání přívětivosti kapitalismu i pro chudé, protože existovala železná opona. Po likvidaci bipolárního světa se mohla naplno projevit pravá podstata kapitalismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jednoduché, stručné, správné i pro mne nekomunistu s logickým myšlením. Kapitalismus je významově vláda peněz a lid nikdy penězi nevládnul, tudíž protimluv politických mluvků.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.