Reklama

úterý 27. listopadu 2018

Den boje studentů za svobodu a demokracii - jak jej vidím já

Bohumil Svoboda
27. 11. 2018    (pozn. red. I.D. nalezeno ve spamové schránce)
Každá lidská činnost má svůj účel a cíle. Patří k nim i významná výročí a s nimi v naší krizí zmítané společnosti také demonstrace a protesty. Podívejme se tedy z tohoto hlediska také na letošní výročí nedávných historických událostí 17. Listopadu. Den 17. listopadu vstoupil do našich dějin jako Mezinárodní den studentstva, někdy též Světový den studentstva, aby připomínal tragické událostí, k nimž došlo v období od 28. října do 17. listopadu 1939 v tehdejším Protektorátě Čechy a Morava. Byl vyhlášen v roce 1941 v Londýně při příležitosti druhého výročí těchto událostí. (Není tedy účelovým výmyslem tehdejších ani dnešních komunistů.)


Při příležitosti tohoto svátku se v roce 1989 spustila lavina událostí, které vyústily v přerod celého našeho státu. 17. listopad poté vstoupil do našich kalendářů jako Den boje studentů za svobodu a demokracii, aby po deseti letech z názvu svátku zmizeli studenti, kteří stáli u zrodu tohoto boje.

Proč byl název svátku „Mezinárodní den studentstva“ z našich kalendářů vymazán?

Dne 17. Listopadu 1989 převzaly reakční politické síly moc, a mimo jiné prosadily aby z názvu byl vymazán pojem „studentstva“. Proto znovu vznikly petice požadující návrat Mezinárodního dne studentstva do našich kalendářů v původním znění.

Dne 2. března 2016 schválila Poslanecká sněmovna přejmenování státního svátku. Pokud by tento návrh úspěšně prošel legislativním procesem, nesl by svátek nově název „Mezinárodní den studentstva a den boje za svobodu a demokracii”, který má výrazněji odkazovat na události 17. listopadu 1939. Tento krok byl kritizován některými pravicovými opozičními poslanci a historiky. Poslanecký návrh zákona byl zamítnut Senátem a poslanci nedokázali jeho veto přehlasovat. Od té doby tohoto svátku pravidelně využívají k demonstracím a sebepropagaci příslušníci krajní pravice, přičemž dochází i ke střetům, např. s anarchisty.          

Účel, cíle letošního svátku a prostředky jeho dosažení.

Obecně je možno definovat Cíl prvního řádu (hlavní) a Cíle druhého řádu (vedlejší, kterých bývá zpravidla několik a mění se nebo upřesňují podle vývoje konkrétní situace.)
Podle mého názoru je v tomto případě hlavním cílem destrukce našeho hospodářství a ekonomiky. Za prosazením tohoto cíle stojí průmyslový komplex USA a to dlouhodobě. Intenzita úsilí pravicových vykonavatelů amerických zájmů vyvrcholila nedávno a graduje po odsunutí výstavby a generálních oprav našich jaderných elektráren, které byly dříve slíbeny největším průmyslovým podnikům Spojených států. Když výstavbu a generální opravy jaderných elektráren premiér Babiš rozhodl odsunout nejméně o deset let, přiletěl z USA jeden z nejvyšších pohlavárů, aby jej „přesvědčil“ o nepřijatelnosti tohoto kroku. Protože se mu nepodařilo Babiše otočit „správným směrem“ vydal příslušné pokyny našim pravicovým bossům a ti zahájili Hon na Babiše. Samozřejmě se pravým důvodem nechlubí.

Prostředkem dosažení cíle se stala řadu měsíců připravovaná a samozřejmě cílevědomě zneužitelná oslava 17. Listopadu.

Nástrojem dlouho a pečlivě připravovaných akcí se staly demonstrace tzv. revoluční studentské mládeže, která byla vypuštěna ze dveří středních a vysokých škol do ulic a náměstí Prahy a účelově se rozpustila mezi občany, z nichž mnozí přijeli navštívit Prahu a shlédnout její památky. Tak se pravici podařilo zabezpečit v ulicích a na náměstích řvoucí dav požadující demisi premiéra Babiše.

Hon na Babiše.

To co organizátoři pozadí oslav 17. listopadu rozpoutali, nemá v žádné slušné společnosti obdoby a zaslouží si hlubokého odsouzení a zavržení. Já snad nepamatuji příklad z naší novodobé historie, že by na jednoho člověka, v tomto případě demokraticky zvoleného předsedu vlády Babiše, bylo nakydáno tolik špíny a hnoje jako v tomto případě. Tím se naše galérka nepochybně zapsala negativně do dějin naší politické kultury. Neštítí se ničeho, včetně zneužití nemoci jeho syna bývalého pilota velkého dopravního letadla. Mnozí jeho zákeřnou nemoc zpochybňují a staví jeho vyjádření proti otci. Nestačí jim pocit utrpení otce nad nemocí dítěte. Nevědí a ani nechtějí vědět, že být pilotem, je jedno nejnáročnějších povolání nejen na výkon funkce pilota ale především na jeho zdraví. Pokud pilot ztratí funkčnost některého tělesného nebo duševního orgánu, je okamžitě zlétání vyřazen a to má pro něj velmi často sekundární duševní následky, protože ztrácí milované povolání. Mohl bych o tom uvést řadu příkladů, protože jsem v leteckém prostředí prožil celý svůj více než čtyřicetiletý aktivní život. Když o strůjcích této bezprecedentní štvanice přemýšlím, tak jsem z organizátorů tohoto hnusu naprosto znechucen.

Nejsem nekritickým zastáncem kohokoliv, ale nemohu pochopit, že nikdo na Babišovi nenalezl žádné pozitivum. Žádný soudný člověk nemůže popřít, že po jeho vstupu do politiky ČR došlo v řízení naší ekonomiky a hospodářství k nezanedbatelným pozitivním změnám. Několikrát byly zvýšeny minimální platy, došlo ke zvýšení důchodů, zkvalitnění zdravotnictví a podobných pozitiv je možno uvést více. Mimo jiné schodek státního rozpočtu se několik let snižoval a pohybuje se ve výši 40-50 miliard Kč, (zatímco asociální zločinec Kalousek několik let zadlužoval náš stát schodkem kolem 200 miliard a zejména na ve funkci ekonomického náměstka MO ČR v podstatě asistoval u rozsáhlých zlodějen.)

Do tohoto nechutného honu na Andreje Babiše nasadili pravicoví „lovci“ také svého člověka velmi populárního redaktora televizního zpravodajství Rey Korangtenga, do rozhovoru před televizní kamerou v nejlepším sledovaném čase. Pravděpodobně se domnívali, že z něho vymámí nějaké nové překvapující informace. Nepodařilo se. Pan redaktor Korangteng propadl na celé čáře až pod úroveň neschopného policejního vyšetřovatele a navíc v několika případech prokázal, že o kladených otázkách buď sám nemá žádné informace, nebo je k daným otázkám nepřipraven. Mimo jiné zpochybňoval skutečnost, že celé divadlo bylo předem velmi dobře připraveno. Pravděpodobně nemá ani základní znalosti o matematické statistice a její funkci ve společenských vědách ani znalosti o podobnosti společenských jevů.

Pokud má alespoň základní paměť, potom by si jistě vzpomenul na akci proti panu prezidentovi před několika léty, kdy podobný desetitisícový dav na Václavském náměstí byl důkladně vybaven červenými kartami formátu A4, které byly distribuovány velvyslanectvím USA v Praze. Nu a na letošní oslavy byl opět takový dav vybaven kartami téhož formátu, ale bílými, s výrazným nápisem „DEMISI.“ Nedá se statisticky prokázat, že jde o podobnost náhodnou, ale dá se prokázat, že jde o jev podobný tomu s červenými kartami – tedy o akci předem velmi dobře připravenou. Můžeme si jenom položit otázku, kdo tentokrát tuto akci připravil a kdo ji financoval. Protože to nevím určitě a nemám to ověřeno, nebudu prezentovat to, co každý mimo pana redaktora televizního zpravodajství dávno ví. Nikdo totiž lidem nenamluví, že si to každý doma pro sebe i pro své malé děti připravil sám. Tak naivní snad není ani pan Korangteng.

Panu Babišovi lze snad vytknout jeho naivitu ve výběru svých spojenců. Několikrát jsem ve svých článcích uváděl, že sociální demokraté mají ve svém programu geneticky zakódovanou zradu na svých voličích a svých politických „spojencích“. Prokázalo se to i tentokrát. Zítra - v pátek budou poslanci hlasovat o nedůvěře vládě. Sociální demokraté opustí hlasovací místnost a tím si opět ponechají pootevřená vrátka, aby se zavděčila pravici a vytěžila maximum v případě vítězství krajní pravice a vládě byla nedůvěra vyslovena. Já osobně jsem přesvědčen, že se poslancům nepodaří nedůvěru vládě odhlasovat.  

Prof. Ing. B. Svoboda Dr.Sc. pracoval jako pedagog Vojenské akademie v Brně

37 komentářů :

 1. Konspirační, naprosto ničím nepodložené bláboly, tedy podložené jen Svobodovými přáními. Svoboda by si měl uvědomit, že je držitelem nejvyššího vědeckého titulu "profesor", což přináší jistou zodpovědnost, očekávání a vážnost. Podle toho by měly jeho analýzy vypadat. Nebo by se měl vzdát titulu a nedělat skutečným vědcům ostudu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:43
   To je naprostý blábol a zkeslování událostí. Prostě znedužití doopravdy boje za svobodu a nezávislost ČSR. Toto výročí si uzurpovali ti kteří s demokracií nemají nic společného. Prosím klidně si uddělejte svůj svátek zrazení hodnot demokracie v r. 1989. Nikdo vám v tom nebrání. Ale nezužívejte ty kteří doopravdy položili životy za demokracii.
   Václav

   Smazat
  2. Jenom "blábol?" Ne- od 22.43 je to sprostý, hulvátský výpad proti autorovi článku. Tento diskutér velice často čeká na nový článek, kde bude se svými sprostotami a výpady první. Je to buď nemocný člověk, nebo naprosto bezcharakterní, vzteklý dobytek. Ano - tento dobytek a jemu podobní lezou diskutovat jen aby nadávali a uráželi, jen oni jsou ostudou ostatních slušných diskutujících.

   Smazat
  3. 22:43 RADOSTO. Chybí ti tady tvůj oblíbený oslí můstek
   a nám tvé kapky.

   Smazat
  4. Blábol,neblábol, čo bolo to Bolo. V demokracii má každy právo vyslovit svůj názor i když je jiný než váš.Já taky nesouhlasím ve všem s panem profesorem, ale vážím si ho. K 17.11 bych navrhl název Den občanské hrdosti. K premiérovi - novináři by si neměli přivlastňovať roli vyšetřovatelů ani soudců natož roli veřejného mínění. Byl zvolen 30% voličů, kterým už při volbé nebyly zatajeny procesy probíhající okolo Čápího hnízda i proces o jeho účasti v STB. Jelikož přesto byl zvolen, musím to respektovat i když nedostal můj hlas. Nevím, jak by se zpětně řešilo dodatečné odsouzení (zda se zpětně anulují i mezinárodní smlouvy a akty,které podepsal zde vidím problém). Možná by bylo dobré doplnit ústavu pro řešení těchto situaci a ještě lepší je vůbec nepřipustit. Zde nastává otázka, zda je Senát opravdu pojistkou demokracie. Nemůžeme si dovolit řešit všechny nedostatky vyvoláním vládních krizí a demonstrací,nevím zda se tak demokracii nevzdalíme. Pokládám za nutné,využít demokratických nástrojů a rychle situaci vyřešit. Nefandím ANO, ale skoro si přeji, aby Babiš byl shledán bez viny, jinak bude chaos a přesto nechť Senát doplní Ústavu a zamezí problémům. Jinak chybí plán B.

   Smazat
  5. Po listopadu se všudypřítomná, husitsky loupeživě založená, „jediná vedoucí státní strana KSČ“ spolu se svými, po srpnu 1968 plánovitě vytvořenými zemanovskými „disidentskými“ zálohami, za účelem udržení své reálné moci, pod vedením KGB „leninsky“ strategicky rozdělila na tři bojové a navzájem koordinované proudy, předstíraně a teatrálně spolu „politicky soupeřící“: 1) revoluční a třídně uvědomělí, přízemní „užiteční“ idioti zůstali v KSČM a odborech (aniž by se byť i jen pokusili založit alespoň jedinou vzorovou neparazitickou produktivní sociální firmu, penzijní fond, nebo proletářský kibuc) a v pohodlí vyčkávají na svoji šanci od masy neschopných socek; 2) mazanější zemanovští "disidentští" hajzlové podvodně „obnovili“ komunisty zničenou ČSSD, se kterou si následně vytřeli řiť a založili SPOZ a Lánské pučisty; 3) nejcyničtější klausovské kryptokomunistické rusofilské svině založily z prstu vycucanou „pravicovou“ ODS a estébácké hlídací a vyděračské ABL agentury, různé tunelářské firmy, estébácké burešovské oligarchy a pomalu zakládají nové krajně nacionalistické, protizápadní partaje.

   Smazat
  6. Tyhle HOVNA si vyndal z Paukovo nebo z vlastní PRDELE TY Gonokoku zbytečnej?!!!!!!

   Smazat

  7. 18:45 To tobě prde z lejnolíhně tohodle škaredýho kremelskýho kreténa - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   by nestačilo ani 10 putleroffskejch univerzit, abys dokázal sesmolit jedinou větu hodnou Paukovy brilance!:))))

   Smazat
 2. Milý nenávistný, povýšený vole. Prófa píše na základě své celoživotní zkušenosti. A jak"podloženiny" přinášíš do diskuze ty?! Žádné, viď.

  Leo

  OdpovědětSmazat
 3. přečti znovu a pak se zamysli cos napsal za elfí blbinu. jeho analýza je naopak skvělá a podepčená všem dnes známými fakty. Proč šapiro nebyl vítán na hradě a musel se tam vplížit jako krysa? jenže ten jeho krysí xicht byl na dálku poznatený když ho čt náhodou švenkla

  OdpovědětSmazat
 4. Příklad červených karet těch letošních bílých s nápsiem Demisi je nezpochybnitelný.

  OdpovědětSmazat
 5. Souhlas s článkem fašisti si myslí že když nebudou zvoleni tak si to na náměstích vyřvou.

  OdpovědětSmazat
 6. Kvalitní spamer. Není tam od něho další spam?

  OdpovědětSmazat
 7. No tož já nevím. Vrozená úcta ke stáří a jeho moudrosti mi velí spíš mlčet. Na druhou stranu, zastávat se Babiše lze jen z pozice, že není z čeho tlačit. Alternativa kalouska, fialy, bělobrádka a kým vším se ten katolicko-restituční blok dá personifikovat, je/by bala opravdu katastrofální volba. A to je jediný důvod, proč se tenhle obzvláště vypečený ptáček babiš drží. To co je smutné je to, že se ho snaží dostat na nějaké hnízdo, přitom ten člověk má podle všeho na svědomí tak hrozné věci až hanba povědět. Nedělejte, že jste o tom nikdo nic neslyšeli. Je to ale zvláštní, že nic z toho je nezajímá, zřejmě proto, že jim někdo poradil, že hnízdo zaboduje. Nezaboduje, ale oni si stále melou svou jako debilní dítě na mostě. To je děsivé samo o sobě...I bez nich ten chlap špatně dopadne, ale ne nyní a ne na jejich povel. Nyní budeme ještě chvíli svědky války sviní než se ukáže rozumnější alternativa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 23:46 - zajímavý názor. Pokud souhlasíte s tím, že vždycky se musí někdo postavit do čela společnosti (obce, národa), tak vůbec netuším, jak to může ta Vaše alternativa, po válce sviní, vyřešit!

   Smazat
  2. 23:46 má na svědomí "tak hrozné věci ...). Co to plácáte, uveďte o co jde, že je to "hrozné" a neklasifikujte, aniž je jasná stupnice. Nepochybuji, že dopracovat se majetku řádu desítek miliard nemůže nějaké to dobrotisko, že metody nebudou zvlášť vybíravé a nijak jemné. Na druhé straně a na rozdíl od dalších našich miliardářů pobývá Babiš v republice a taky tady platí daně. Na rozdíl od jiných je v tomto smyslu charakterní, i když to má o dost dražší a tím pádem těžší vůči konkurenci. O tom ani muk naše "demokratická", spíš nevybíravě sprostá, podrazácká opozice.

   Smazat
 8. No jo. Nikdo nemládneme. Ani pan profesor Svoboda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svatá pravda.Ale někteří si zachovali úroveň, inteligenci, a vkus, a někteří zblbli, jsou zfanatizovaní nenávistí a plní zloby. Například ty.

   Smazat
  2. Někdo se narodí jako blb, žije jako blb a umře jako RADOSTA.

   Smazat
 9. Nebudeme si nic nalhávat. Když přísně analyzujeme všechno to co zde píše jak Svoboda tak diskutéři a půjdeme důsledně po zdroji jejich motivace k tomuto, tak nám jasně vyjde jako zdroj a úhelný kámen celého jejich snažení nenávist k polistopadovým změnám ve společnosti ke svobodě a demokracii a odvátí jimi milované diktatury do propadliště času.
  Všechny jejich úvahy a články vycházejí z této prapříčiny a jsou jen variacemi na to samé. Tento článek je toho důkazem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cože to nastalo po listopadu? Jaká že svoboda a demokracie? Co že si nebudeme nalhávat?Tobě nevadí ty stovky chcíplých a umrzlých bezdomovců? Ty tisíce sprostých vandalů, co se stalo z původních lidí za lidskej dobytek, čmárající po fasádách cizích domů, kopající do pomníků na hřbitovech? Tobě nevadí, že tisíce lidí mají prázdný huby bez zubů, protože nemají na zubaře? Tobě nevadí, že spousta dětí nemá ve škole oběd, protože jejich rodiče na to nemají peníze? Tobě nevadí, že spousta seniorů může bydlet jen za cenu státních žebračenek, resp.podpor na bydlení, protože tenhle zlodějský, vychcaný, sprostý a podvodný "stát" plný lichvářů, vyděračů a kurev, nechal zvýšit nájmy až do neúnosnosti, nikdo ze seniorů na bydlení nemá, ačkoliv pracovali celý život, ale ta tvoje svoboda a demokracie z nich vytvořila žebráky? Tobě nevadí prodaná voda? Tobě nevadí celej ten hnusnej, odpornej bordel, ta odporná, hnusná "kultura" viz přiblblé televizní seriály a další hnus v podobě reality šou, anebo odporných amerických krváků? Ne - tobě to nevadí, protože z tebe se stal taky dobytek. Z původního člověka a možná i Čecha - je dnes dobytek, kterej neví, jestli je jalovej, nebo březí, neví co má čvachtat, aby nenarazil. Píšeš sprostý hovadiny - ten článek je absolutní, výstižný, vypovídací a pravdivý. A ty se jdi vycpat, kryso zaprodaná.

   Smazat
  2. 0:12-vidíte, že jde vyjádřit opačný názor kultivovanou formou. Teď již jen docílit, aby i jejich názor zazněl v masmédiích, nejen ten Váš.

   Smazat
  3. Ano - i když mám někomu vrazit nůž do břicha, tak hlavně kultivovaně a z tý správný strany.

   Smazat
  4. 0:50- to je sice také pravdivé ale já beru férový přístup boje o volby.

   Smazat
 10. 0:46
  Přesně o tobě jsem psal, ty duševní mrzáku.

  0:47
  A co názor islamistů nebo nacistů? Taky by měl zaznít v masmédiích? Proč? Vy nemáte svoje média? A proč se ta vaše média nestaly masmédii? Že by to bylo tím, že vaše názory sdílí jen velmi omezené množství lidí?
  Vy si zřejmě nejste schopen uvědomit, že jste naprostá minorita, navíc úrovní těch dvou výše jmenovaných skupin.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:08-asi jsem Vás přecenil. To co přisuzujete 0:46 platí spíše na Vás. Považuji proto za zbytečné se Vám vysvětlit roli veřejně právních médií, dobrou noc.

   Smazat
  2. Já jsem vás teda rozhodně nepřeceňoval. A měl jsem opět pravdu. Tím že evidentně nechápete pojmy "masmédia" a "veřejně právní média" a pokládáte je za synonyma, jste jen potvrdil jaký jste "odborník".

   Smazat
  3. 1:37 nemá pravdu nikdy. Už to, že si plete kritiku nemocného režimu, který má k demokracii hodně daleko, s komunisty, je ukázkou duševního zaostávání. Je to čistý idiot.

   Smazat
  4. 1:08 MÁŠ LI BOL, VEM RADOSTOL ! Kvalitní srací kapky
   by u tebe mohly fungovat i proti nespavosti.

   Smazat
 11. Pane profesore, je to presne a je to fakt, ktery mnohym z "prazske kavarny" vadi. Prazska kavarna a jeji nazory postupne odchazeji na smetiste dejin!!!
  dustojnik-valecny veteran

  OdpovědětSmazat
 12. S ohledem na svá léta, s názory p. Svobodu souzním, až na konstatování, že A, Babiš prý si mohl vybrat lepší spolupracovníky, než ČSSL. Nemohl. Naše politika je podřízena (bohužel) politice evropských velmocí a doposud i Deep statu z USA (a působením prezidenta, premiéra, Soukupa se tlačí k Trumpovi). Proto některá rozhodnutí vypadají, že jsou po ruce lepší, podle mého, nejsou. Pokud jsou, tak je musí vidět předně naše věrchuška, než diskutanti. A to, že se politika obrací nejen v USA, ale i u nás je docela zřejmé, jinak by totiž Kalousek a spol zůstali nedotknutelní, což už nejsou.

  OdpovědětSmazat
 13. Jsme členy EU. To s postupem doby si vytvořilo svůj specifický typ nacismu - jako např. že jen lidé zemí EU jsou Evropané. Samozřejmě, že se EU "administrativa" a "parlament" přiučili i jiným pokrokům z dob nacistického Německa. Už to je dost pádný důvod, aby se z paměti národa mazaly historická negativa nacismu - no a jedním z prvních odpudivých projevů nacismu mimo Německo bylo uzavření českých vysokých škol po demonstracích především studentů a střelbě nacistů do demonstrujících.
  Proto 17. listopad jako Světový den studentstva - musel nyní s rozvojem nové podoby nacismu v EU z kalendářů i vzpomínek zmizet. Je to i výhodné, že se tak může lépe "hospodařit" s nasazením a daty v Ústrku, výplodu to současné totality kapitalismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 18:34 Ať žije slepičí rozum pěstovaný v neziskovkách a diverzních centrálách pro poučení i opovržení budoucím generacím.

   Smazat
  3. Největším zločinem čs. komunizmu zdaleka nebyly jen stovky zahubených nekomunistů – ale obehnání země ostnatým drátem - vysokonapěťovým dobytčím ohradníkem a totální znevolnění milionů otupělých poddaných, kteří ztratili schopnost k samostatnému, mravnému a nezávislému myšlení, chování, a tím i k životu. A dosud ji nenabyli; (viz internetové diskuze).
   Čím byl ve skutečnosti Listopad 1989? Dovršením loupeživého Února 1948 a božím trestem za pokrytecký a šalebný „samet“. V Únoru 1948 byl KSČ, vedoucí silou zbabělého, lenivého, kolaborantského a závistivého lumpenproletariátu, (s podporou tří oportunistických stran „národní fronty“ a oportunistického huhňavého křiváčka Beneše) po pečlivě převzatém vzoru dvou sousedních velkých totalit (Hitlerovy a Stalinovy), uloupen skutečným pracujícím a zákonným vlastníkům majetek za BILIONY, avšak „revoluční" (neústavní) cestou a zaveden feudalizmus dědičných Kádrových Soudruhů Československých = KSČ (bez několika rudých „sionistů“- tehdy preventivně ožraleckým buranem Gottwaldem popravených). Lůza spolu s disciplinovanými vyvlastněnci, ožebračenými měnovou reformou 1:50 na vkladech, dostávala pravidelné záchovné dávky, mávátka a pracovní umístěnky, dokud zásoba naloupeného vystačila. Předúnoroví odborníci směli (tiše a pokorně) režimu až do svého vymření sloužit a udržovat zbytky solidní předválečné „kapitalistické“ morálky (dnes klamně připisované komunistům). Až zásoby naloupeného došly, nebylo co a kam exportovat a „reálný socializmus s vyčuranou tváří“ se zhroutil jako prohnilá kadibudka, tak si to nedočkaví a tuzexem nadržení soudruzi a jejich „prognostičtí“ superagenti KGB „oposmluvně demokraticky zlegalizovali a zprivatizovali“ pomocí jednorázové, účelové a umělé „Strany Klausova Modrého Ptáka“ a „Zemanova Oranžového Levého Padělku“ (na Slovensku HZDS, KDH a SMER). Přemnožené „lůze“ (tj. „revolučním kleptopracujícím“) rozdali „za věrnost ČSSR“ kuponové knížky, neradi vrátili část zničeného majetku několika přeživším restituentům (včetně oportunistického, teatrálního "mouřenína" a „disidenta“ Havla). Disident = odpadlík, který směřuje ke korytu zkratkou mimo stávající systém. Šťastně se zbavili neužitečného idiota Dubčeka.
   Protože ve společném státě nebylo pro neobolševiky dost politických koryt, musel se stát rozdělit, aby se vytvořily.
   Ohánějí se "standardní parlamentní“ nacionalistickou kleptokracií huhňavého, křivohubého superagenta, vlastizrádce a haličského křiváčka Pružinského a jeho nahrávače Milouše. A s její pomocí úspěšně sabotují a diskreditují civilizovaný evropský kapitalizmus - na povel KGB - a tiše připravují půdu pro invazi islámu do EU, aby „odlehčili“ Izraeli i Pravoslaví.

   Smazat
 14. Ten buržoustský 17. listopad 89 je špinavou skvrnou na
  sedmnáctém listopadu 1939.
  A všechny ty akce k tomuto výročí, ho čím dál více špiní.
  Vzpomínka na léta německé okupace a vystoupení českého
  levicového studentstva je už na obtíž.

  OdpovědětSmazat
 15. Pane 18:34, pokusím se vám vysvětlit svůj postoj k vám. Musel jsem si pročíst vaše psaní několikrát, ze začátku to dělalo dojem vodopádu slov lživě obviňující mou zem, nás Čechy, nepochopil jsem proč a z čeho. Potom mi to připadalo, jako nenávistná výzva k revanši v urážkách a nechápu proč. Nakonec mi došlo, že jste chudák na dně a vlastně voláte o pomoc. Snad se vám ulehčilo, když jste všechnu nenávist věnoval papíru a tenze snad polevila. Ale příště navštivte lékaře. Držím vám palce.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.