Reklama

pondělí 12. listopadu 2018

Doba Trumpa - doba sankcí


Viktor Kameněv
12. 11. 2018     topwar
Globální ekonomická krize, o níž mluví mnoho progresivních ekonomů, uzrává. Potřebné podmínky byly pro ni vytvořeny: Trump obstál na volbách do Kongresu USA 6. listopadu! Republikánská strana, která se navíc stala úplně protrumpovou, se ohnula a přenechala demokratům dolní komoru reprezentantů, ale uchránila si horní komoru - Senát USA. Politická situace se ve Spojených státech stabilizovala za stavu 50/50. Prezident Trump se uchránil před impeachmentem ze strany demokratického washingtonského "bahna" a může kandidovat v prezidentských volbách v roce 2020 na druhé funkční období. ...Trumpova éra bude pokračovat, a sice konkrétně: éra zhroucení demokratického globalismu a upevnění trampovského patriotismu, a pro toho, kdo to nepochopil - na vině není Trump!


A co je Rusku všechno toto po tom? V tak rozštěpeném stavu jsou USA sotva schopny velkých vojenských avantýr, zůstává jim, aby pokračovaly ve svých sankčních válkách, v této pradávné americké tradici, jíž je Trump věrný jako stoprocentní Američan. Americké sankční války nevyhnutelně popoženou světovou ekonomickou krizi. A abych byl upřímný, kdopak ví, co popožene světovou hospodářskou krizi?

Sankce USA proti Íránu mohou vést ke zvýšení cen ropy až na 100 dolarů za barel, Rusal odchází od sankcí do ruské jurisdikce, Rusko a další země BRICS přecházejí na platební styk v národních měnách. Evropská unie uvažuje o vytvoření vlastního platebního systému podobného SWIFTu. A to je jen začátek.

Tentokrát americké zvláštní služby nezjistily zásahy do voleb ze strany Ruska. Neměli bychom se tím však nechat oklamat, prostě přenesly toto "vměšování se" na důležitější prezidentské volby o dva roky později. Téma "zásahu" je vážné a na dlouhou dobu, i když je to absurdní, nebude archivováno, bylo již uzákoněno Kongresem a zajištěno protiruskými sankcemi. Proč? Protože se jedná o otázku moci v Americe, o podstatě této moci.

Dcera zesnulého Zbigniewa Brzezinského a televizní moderátorka CNN v zápalu boje proti Trumpovi a "ruskému zásahu" vyzradila strašlivé americké tajemství: "Ovládání myšlení Američanů je naše práce", nikoliv Trumpa a tím spíše Rusů. Amerika byla před Trumpem demokraticky ovládána přes média, kolektivní CNN, a nyní je tato hlavní hodnota americké demokracie zničena, americká liberální média ztratila kontrolu nad myšlením Američanů. Kontrola médii je zcela ztracena!

Kongres USA, zvláštní služby a experti dávají vinu za ztrátu kontroly nad společností médii Rusku, experti říkají, že Rusové již dosáhli svého cíle zničením demokracie v Americe, proto nezasahovali do mezivoleb do kongresu. Věc byla dokonána! Tak k tomuto dospělo "expertní myšlení" v Americe! Ale jakým způsobem?

Věc spočívá v podstatě moci: jakákoli moc je něčí diktatura, jiná věc je, jakou dekorací se obklopí, bohatými nebo chudými, jakým způsobem se provádí. Diktatura amerických elit se prováděla s pomocí promývání mozků Američanů médii, to se nazývá americkou demokracií a obecně západní demokracií. Velmi krásná, téměř neviditelná diktatura! Ve srovnání se zeměmi s méně rozvinutými médii, nebo jen s čestnějšími.

Vzhledem k tomu, že americká demokracie se samozřejmě nemůže sama o sobě zničit, USA potřebují odhalit vnější vměšování se a určit viníka, takže Rusko bylo tedy odhaleno a určeno viníkem prostoduchým, čistě americkým zdůvodněním: bylo to pro ně výhodné! Důkazy se v takovém případě ani nevyžadují, je to dostatečně vysoce pravděpodobné, jako v případě Scripalových v Salisbury. Je to politická otázka!

Proto je obvinění Ruska ze "zasahování do amerických voleb" už navždycky! Toto vysvětlení je univerzální a v předstihu vysvětluje všechna budoucí zničení demokracie v Americe, dokonce i Trump uznává "zásah Ruska", popírá pouze svou "tajnou dohodu s Putinem" a skutečnost, že tento "zásah" ovlivnil výsledky voleb. Proto již USA viní Rusko předem, z budoucího zásahu do voleb v roce 2020.

Dalším důvodem nenávisti USA vůči Rusku je samotné obnažení americké diktatury elit, protože zápal boje a obvinění Trumpa, v CNN už není jen "diktátor" a "fašista", ale dokonce i "rasistická svině", hovoří o tom, co se skrývá za "demokratickou" fasádou USA. Trump nezůstává nic dlužný a prohlašuje, že CNN už nejsou "fejkové zprávy", ale "nepřátelé lidu"! Dobrý den, americký soudruhu Staline!

Intenzita boje, když jde o otázku "buď - nebo": buď Trump rozdrtí své "demokratické" globalistické nepřátele, nebo oni nějak rozdrtí jeho, svědčí o diktátorské podstatě moci elit v Americe. Po odstranění kontroly země médii se diktatura elit uskuteční v nějaké jiné formě, otevřenější, Amerika se stane "autoritářskou" bez ohledu na to, kdo vyhraje. Viníkem zániku americké demokracie bude stejně prohlášeno Rusko!

Stejné procesy ztráty kontroly obyvatelstva mocenskými elitami prostřednictvím médií probíhají i v Evropě, takže se tam v unisono s Amerikou začalo mluvit o "ruském zásahu" i do evropských voleb, s dostatečně vysokou pravděpodobností, protože jako vždy neexistují žádné důkazy. Ale naši žalobci je ani nepotřebují: je to politická otázka!

Diktátorská podstata moci vystupuje na povrch i v Americe i v Evropě, takže demokracie mizí všude! Připomeňme, že Macron ve své volební kampani vyhrožoval občanskou válkou ve Francii v případě volebního vítězství Marine Le Pen. Tak taková je demokracie, kvůli jejíž scenérii v případě nebezpečí pro elity vykukuje vždycky diktatura s připravenou válkou!

Mimochodem, tento demokratický striptýz je opravdu pro Rusko výhodný, a to jak v Americe, tak i v Evropě, ačkoli naše ministerstvo zahraničí s inteligentním Sergejem Lavrovem se tomu nebude nikdy věnovat. Přestože právě kvůli němu Rusko dostává od USA a Evropy sankce. Prostě nastala taková doba: doba sankcí. Konečně i Rusko uvalilo na Banderu rozsáhlé sankce. Kdo vyhraje tuto sankční válku, je velká otázka, ale Rusko zatím úspěšně nahrazuje dovoz a odchází na východ, což vyvolává znepokojení západních expertů: sankce na Rusko nepůsobí, uniká na asijské trhy, ale Evropa má velké náklady.

Neúspěšné pro Demokratickou stranu USA výsledky voleb do Kongresu, které pohřbily naději na impeachment prezidenta Trumpa, nám sdělují, že Trumpova éra bude pokračovat, a to konkrétně: éra zhroucení demokratického globalismu a upevnění trampovského patriotismu, a pro toho, kdo to nepochopil - na vině není Trump!

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

30 komentářů :

 1. Jsem zvědavý, kdy Trump záhadně onemocní.

  OdpovědětSmazat
 2. To je dobrá zpráva i pro nás ať si globalizaci strčí za klobouk.

  OdpovědětSmazat
 3. Globalismus je demokratický??? V čem??? Vážně nechápu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spíše to vidím na střet finančních banksterských hyen prahnoucího po světové finanční moci a tvořivým průmyslovým kapitálem! Cílové tvořivé programy průmyslu a služeb proti beztvarému abstraktnímu zisku pro příživnické operace banksterů.

   Smazat
 4. Nějak se pořád zapomíná, že se všechno vyvíjí a hlavné postrádám ve všech sdělovacích médiích snahu odhalit příčinu vývoje a změn. Já jako prostý člověk, když se nad tím zamyslím, zjišťuji například, ža čím se více tlačí na pilu, tím déle trvá než se poleno přeřízne. Dokonce mnozí takto přišli k úrazu.
  Ono "zadržování", tedy překrucování faktů, lhaní a strašení vede k úplnému opaku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Ruda já jsem také podle dnešních měřítek nedouk a před hrobem ale je mi jasné že parazitizmus dostoupil vrcholu, zdegeneroval a zvrhl se. Skutečně to připomíná období před zánikem Římské říše.Ovšem dnes je společnost na jiné úrovni a má zničující prostředky. Jak chcete současnou společnost přimět k racionálnějšímu a v souladu s přírodou chování.

   Smazat
 5. Jsem zvedavej , kdy uz inteligenti skonci s pohadkama o demokraciich , kdyz jsme uz davno ve fasismu,o tom co se porad jenom predstira ...
  Amerika Prvni /the USA the First/. Je zaklinadlo , ktery vede bezpecne a tradicne ke konci.
  Vime ,ze vyvolenci ovladaji the US Democrats /the rats/ a vlady , urady a hlavne nejdulezitejsi a nejmocnesi slozku USA BANKY.
  V USA ...jiz dlouho. Vime ,ze kazdej si muze od zvoleni do Trumpa kopnout ,plivat na nej jak chce...Presto,ze byl zvolen legalne ...
  Vime, ze dluh zase rychla a colosalne vyrost.
  A ze Us stale muzou lecos financovat. Jejich nove zakladny /velmi nesmyslne z hlediska nepritele, snadne zneutralizovat , ale velmi drahe a narocne z hlediska financovani atd./.
  Vime , ze sankce jsou za kazdou blbost. Nekdo kejchne a uz ma sankce.Ale malo kdo si uvedomuje, jak zpetne a hluboce poskozuji USA a EU a take invaze ma znicit dosavadni system vlady ve Flaska Juncker Evropa..
  /Drive Ferda ,Sirky, Evropa/...
  Az to vypada na umysl..
  Vime ,ze krize zapadu zacala vlastne hospodarskym padem Ruska....okolo 1998.
  Ted jde o to jak to seradit aby to davalo vsechno dohromady kloudnej smysl a ukazalo , kam to vsechno smeruje...Vime ,ze po zvoleni, i Hillary by bezpecne pokracoval v rozvraceni USA.
  Stehovani /masove/ firem do Ciny a jinam , je to stehovani mocnych naplanovane , ze zeme ktera jiz konci ???
  Jde o financovani za ucelem dokopat USA do uplneho konce ? Nesmyslne zavleceni Ukrajiny do USA zavislosti a kriceni Sorosu a USA o demokracii, kdyz tam vsichni od zacatku vidi jen fasimus, krveproliti a masakry.
  USA drzi Ukrajinu a hlida pred zhroucenim , aby to draze zaplatili v miliardach. Kdyz to jasne nema budoucnost. Ani nemuze..
  Jde jiste o destrukci Ukrajiny a kdo to vede ?
  Proc nikdo nic nedela ,aby aspon dluh USA se trochu snizil..?
  Proc se naopak a zbytecne zbroji ve vysi 1 trilionu za dva , tri roky. A velmi neuspesne...
  Vnitrni chaos, korupce, neschopnost,caste masakry i deti a nikde neni videt zlepseni a naopak...
  Ma to vyvolat obcanskou valku ?
  Udesny spojenectvi s Izraelem a silenym Netanjahu , ktery zrejme ma jednu z hlavnich uloh v dramatu konce US imperia...Nic jinyho asi ani neni mozny,si myslet.
  Jenom nekonecna sterilni zvaneni , slysime . Imbecilu.
  Nejmocnejsi stat na svete pak dokazuje denne sve absolutni bezmoci. Ve vsech oblastech lidske cinnosti...
  Zaver :
  Uvazuje elita sveta o tom vsem, a planuje jak a jakym zpusobem ma USA "nejlepe" skoncit ??
  A nejlip z hlediska koho a pro koho?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 5:15 - velmi pěkně napsané. Amerika ja kobyla, která zdechá a všichni mocní mají obavy o to, co by se dělo kdyby ji odstřelili(koně se střílejí, nenechají se zdechnout). Tramp je jen vykonavatelem jejich vůle. Ano mocní již Ameriku hodili přez palubu, protože se jim začalo nelíbit její celkové směřování i když ho naplánovali oni sami. Oni ti mocní nejsou zase tak hloupí, aby nepochopili, že takhle to dál nejde, že je nutná změna a k této to v Americe neodvratně směřuje. Až ta změna dojde svého vrcholu, tak bude Amerika běžný stát bez moci po uši v dluzích, které bude muset zaplatit.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. ???????TYDÝTE

   Smazat
  4. 10:45 je videt,ze opet nechapete ani zaklad.Rusko neni vybrakovane jako USA...Vzdy je mnohem bohatsi ten,kdo sedi na nerostnem bohatstvi,nez ten,ktery si sice hraje na "honoraci",ale je samy dluh

   Smazat
  5. 10.45 je nenavistny buran.Chudak.

   Smazat
  6. Vážení, abychom ještě jednou nevzpomínali na USA. Až světu povládnou elity prostřednictvím muslimů, to se už ani nebudeme divit, protože nebudeme.

   Smazat
  7. 13:51 jenze nelze zapomenout po kom to uklizime

   Smazat
  8. 14:53 Jaký vy? Snad né to chlastoslovanské barbarské Kartágo, s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních azbuckých čechomužiků, frankomužiků a balkánomužiků, musí být i s pomocí Číny zlikvidováno (demontováno) v zájmu světové civilizace. Stejně jako Islámský stát, který rovněž přebírá štafetu bolševizmu. A stejně jako dříve francouzské třetí císařství, osmanská říše a německá třetí říše či japonské císařství. Čínský chanát přijde na řadu později. Blbou Evropu budou muset zachraňovat opět USA, jako v obou světových válkách ? Čína bude jejich hlavním spojencem ? Blbí čecháčkové budou jenom čumět na drát. Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu!

   Smazat
 6. "Elita" světa mà oči zaslepené mamonem a mocí! Vše co nepřináší zisk se odbourává. Kromě neziskovek podporujících jejich moc. Jenomže moc může růst jen potud, pokud je funkční a pokud jsou ostatní blbí a povolní. Otázka zní peníze nebo život.
  Svět by měl směřovat k využití tvořivosti všech lidí, kteří umějí a chtějí tvořit včetně vytvoření podmínek pro nejširší tvořivost. Mozek je největší poklad lidstva.

  OdpovědětSmazat
 7. Pyramida s "božským okem" na US platidlech vám odhalí, jak to ve světě funguje! Chce to jen trochu použít mozek a ten, kdo ho použil, tak vlastně pochopí.

  To vysvětluje, proč 1% lidí "vlastní POLOVINU MAJETKU NA TÉTO PLANETĚ" Na vrcholu stojí NADNÁRODNÍ KORPORACE, světové banky (ECB, MMF, atd.)

  "Oko prozřetelnosti" jsou rodinné klany, které mají VŠE pod kontrolou.

  Bylo by to na delší psaní, pro některé stejně nepochopitelné. Ta PYRAMIDA to však dostatečně vysvětluje, ovšem pokud znáte na jakém systému pyramida pracuje

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pořád lepší pyramida na papíře než ten zikkurat u zdi, kde už skoro 100 let straší tenhle duchovní otec NR! - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   Smazat
 8. Ano, správná myšlenka a argument. Viníkem postupného zániku americké demokracie je zcela logicky Rusko. Protože nenechalo drancovat americkými korporacemi své nerostné bohatství. A jak to velmi slibně za toho ožralého vládce Jelcina začalo. Ale on udělal kardinální chybu, že svým nástupcem nadirigoval toho mrňavého starostu z Pitěru. Vypadal tak maloúřednicky. Snad příští prezident RU, už bude poslušen oněch provázků zvíci oceánu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:17 - no nevím, nevím, ale Jelcin měl zcela určitě o tom mrňavém starostovi z Pitěru velmi dobré informaced když ho dosadil místo sebe. On Jelcin byl sice asi opilec, ale taky asi nebyl úplně blbý a zavčasu pochopil o co USA jde. Proto udělal to co udělal- dosadil do funkce Putina, protože věděl, že ten udělá to co on již nemůže, zarazí rozprodej Ruska a jeho zdrojů.

   Smazat
 9. Ad 5:15 - dobrý výčet neduhů americké společnosti, ale stejně to platí i pro EU, ta je (chca/nechca) přívěskem americké společnosti. Teď je ale na řadě, že musí pomoci léčit USA svými zdroji, proto Amerika first, a spojenci plaťte!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemáte pravdu, USA zvolili svého "Putina" hájícího národní zájmy, takže USA bojují za záchranu. To Evropa pod vedením Německa chcípá a snaží se do této globalistické propasti stáhnout i bránící se země střední a východní Evropy za současného házení klacků pod nohy Trumpovi a souhlasného pohvizdování Putina, který podporuje jednotu Evropy pod vedením EU, tedy Německa a vytvoření jednotné evropské armády, protože je mu jedno, jaké Evropě bude prodávat ruský plyn. Je třeba hledět realisticky nejen na USA, ale i na Rusko. Oba pánové hájí národní zájmy vlastní země, ne naše národní zájmy. A pokud Rusové staví mešitu už i na Krymu a muslimové jim mlátí hlavou o zem v moskevských ulicích stejně jako v Německu nebo ve Francii, pak je jasné, že jejich zájmy budou jiné než zájmy našeho státu, zachránit náš stát a národ a zabránit islamizaci a v důsledku toho hospodářskému úpadku.

   Smazat
 10. Bude nás dost co migrační pakt nepodepíší:

  http://svobodnenoviny.eu/bulharsko-se-take-nepripoji-k-migracnimu-paktu-osn/

  OdpovědětSmazat
 11. USA mají Trumpa a Rusko má gosudara Putina. Vtipné, jak se obě strany vzájemně obviňují z autoritářského vládnutí svých vrcholných politiků a navzájem ukazují, jak jedna strana nerozumí druhé. Co nabízí Trump Američanům je mi jasné, ale jakou cestu nabízí Rusům Putin?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Copak nabizi Trump amikum?Valku s Ruskem a Iranem?

   Smazat
  2. Ale běžte...to je pouze divadelní představení pro americký deep state, boj o moc. Pokud Trump uspěje, žádná válka proti Rusku nebude. A co Trump nabízí, patriotismus, návrat výrobních kapacit z rozvojových zemí, stažení armády ze zbytečných konfliktů, politiku izolacionismu, každý na svém a za své. Návrat USA k původním hodnotám, které tuto společnost definovaly. Jakou alternativu nabízí dle vás Putin?

   Smazat
  3. 14:22 vase nadseni nesdilim,USA nikdy nebere nikoho jako rovnoceneho partnera..jeho zajmy jsou na prvnim miste

   Smazat
 12. Kdo je tak naivní, že si myslí, že všichni ti papaláši denně čekaj, co jim prezident nařídí, koho dneska bombardovat a koho ne, atd.?

  Teď maj lidi zase 2 roky o čem se bavit, koho volit, žádné jiné problémy k diskuzi nejsou...

  Lidi potřebujou osobu, na kterou se všechny ty swinstwa hoděj, zvolíme zase jiného z té druhé partaje, to si budeme médit.

  Takhle to tam jde po víc než 200 let . Jinak by někdo mohl přijít snad na myšlenku, co takhle změnit ten systém

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.