Reklama

středa 28. listopadu 2018

Česká televize nelže jen za předpokladu, že má výpadek šíření signálu

Eva Hrindová
28.11. 2018   Rukojmí
Česká televize jede bomby – prakticky nepřetržitě. A my můžeme jen nevěřícně vrtět hlavou. Každou kritiku hned označí Česká televize za útok na nezávislost médií.
Vypadá to dost zoufale – ostatně v otevřeném dopise Josefa Provazníka najdete příkladu skandálního chování ČT nespočet. jen to by mělo stačit na odvolání ředitele a snížení výše koncesionářského poplatku.

Ale politici stále mlčí… Chodí kolem ČT po špičkách a netroufnou si vůbec nic – a to i když je samotné ČT očerňuje, špiní, plive na ně a lže o nich. Od politiků trochu sadomasochistické.

Proč s tím proboha něco neudělají? Vždyť mají převahu! Poslanci ANO s podporou KSČM a SPD mohou navolit do Rady ČT koho chtějí, mohou změnit zákon o veřejnoprávní televizi, cokoliv… Ale stále nekonají a ČT se chová čím dál víc jako jediný nezpochybnitelný určovatel dění a všeho, co si lidé mohou myslet.

Je to pro mě nepochopitelné, ta nečinnost politiků. Apelujme na ně kdykoliv můžeme, protestujme a vyzývejme je k odpovědnosti. Politici jsou jediní, kdo může ČT přistřihnout křídla a ta si to zaslouží jako prase drbání!

58 komentářů :

 1. Samotný název ČT je klamavý.
  Čechům nepatří, obdobně jako ČS, či České pivo...*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kdy ti proboha co patřilo? Lidem je možné, jak vidno, nakukat opravdu cokoli.
   "Hele, Pepo, patří ti Prazdroj! To se máš vole! Prodat svůj podíl sice nemůžeš, dividendy ti z toho žádné nechodí, pívo si musíš kupovat, nemáš na jeho řízení žádný vliv, ale patří ti! Říkal to soudruh Gottwald! Chápeš, vole?"

   Smazat
  2. On je jediný Čech na světě, pablbe?

   Smazat
  3. 17:43
   Před rokem 1989 Čechům a Slovákům patřilo v našem(tenkrát skutečně našem), státě téměř vše, plus i nějaké majetky v zahraničí. Dnes mnohdy Čechům nepatří ani střecha nad hlavou. Patří zahraniční bance, firmy zahraničním vlastníkům, půda Vatikánu,...

   Smazat
  4. Pro 17:43 Patřilo pane chytrý. Prozdroj patřil akcionářům (správně se jmenoval "Měšťanský pivovar") a ten zaměstnával lidi z Plzně, platil daně v Čechách a pak v Československu a následně v Československé socialistické republice. Z těchto daní byly hrazeny služby státu. Rakouského, pan Československého. Za "socíku" pak byty, školství, zdravotnictví... A nejen Prazdroj. Ale i Škodovkky, Zbrojovky, ocelárny, doly.... A investice byly doma. Zatímco dneska dividendy (nerozdělený risk - nastudujte si to) jdou mimo republiku a daně se (ne)platí na Kajmanských ostrovech, na Kypru nebo v Nizozemsku (i to je daňový ráj). Podle statistik 300 miliard ročně. Do republiky jde okolo 150 miliard ročně tzv. "dotací". Zatímco se ziskem si může majitel dělat co chce, dotace jsou směrovány,kam EU chce. A dále. Pokud bychom se náhodou chtěli nějak stavět na zadní, tak nám dotace zkrouhnou.Ale těch 300 mld. bude odcházet dál. Chápeš, vole?

   Smazat
  5. Ja zrusil TV, napsal jsem jim to i zavolal. Kdyz jsem jim rekl, ze si chci zachovat "dusevni zdravi" a inteligenci, "babu" v CT popadl amok. :-) LZI a STARE filmy na CT mne NEZAJIMAJI!!! Kdyz se chci podivat na neco POUCNEHO, pustim si na pocitaci PRIMA - ZOOM.Televizi nemam 15 mesicu, NECHYBI MI!!! ZKUSTE TO TAKE!

   Smazat
  6. 17:51 až 17:55

   No jak jsem psal, máme o "vlastnictví" a "patření něčeho někomu" evidentně rozdílné představy.
   Socialistické společné (ne)vlastnictví se historicky a geograficky naprosto neosvědčilo. Od SSSR přes ČSSR, NDR až po Kubu. V konkurenci západních zemí prohrálo na celé čáře.
   Ale vám je to evidentně jedno. Naprosto jste se nepoučili. A stále omíláte ty samé komunistické nesmysly. Vaše myšlení je důkazem, že socialismus u nás byl nereformovatelný a musel skončit tak jako skončil.

   Smazat
  7. 18:06 Kapitalisticke (soukrome) se take neosvedcilo,protoze kdyby ano,tak by staty nemely dluhy,nepadaly by mosty a nebyly by krize....atd

   Smazat
  8. 18:06
   Socialistické vlastnictví se tak neosvědčilo, že majetek a tudíž i moc v naší zemi, byla v rukách nás, nikoli zemí, jejichž jsme dnes kolonií a které určují co a jak zde bude a nebude.
   Ani přes to enormní úsilí "dobrotivého Západu" se nás nepodařilo zničit a naopak jsme i za trvalého válečného stavu a výroby prosperovali tak, že dnes si o takovém růstu všeho můžeme nechat už jen zdát. Nemluvě o tom, že i současný "růst" oscilující mezi nulou a pár procenty je zaplacen obrovským zadlužením, jaké tato země nepamatuje.
   A dobře to neskončí. Narozdíl od socialismu, tento režim není schopen naakumulovat takové bohatství, aby se mohl pokojně zrušit a dalších 20 let žít jen z rozkrádání.
   Až to tady(a zdaleka nejen tady) dojde ke svému trpkému konci, to bude panečku rachot. Radši se toho nedožít.

   Smazat
  9. Pro 18:06 Ale já jsem psal i kapitalistickém vlastnictví. Konkrétně Prazdroj byl založen r. 1842, tedy za Rakouska. A fungoval tak i za Rakouska - Uherska i za první republiky. A vždy platil daně a stát (aktuálě existující) z jeho daní platil služby občanům. Zestátněn byl benešovým dekretem z r. 1945 (všechny pivovary s výstavem nad 137 000 hl ročně). Tedy Měšťanský pivovar Plzeň (Pradroj, Akciový pivovar Plzeň (Gambrinus), Smíchov (Staropramen), Velké Popovice (Kozel) a České Budějovice (Budvar). Do státního vlastnictí a následně do toho "socialistického" vlastně patřil pouze 45 let. Ale vždy to byl náš pivovar. Už není! Poslední mohykán je Budvar a i ten chtějí poslanci stůj co stůj zašantročit. A to se týká všech velkých, ale i středních podniků. A že jdou peníze mimo Českou republiku. No to nám věru jedno není. Ale vám asi jo.

   Smazat
  10. Co se pořídí za dotace:

   např. školení švédských dětí českými dětmi ve hře "kuličky"

   výuka dětí v němčině či angličtině v MŠ

   nesmyslná školení učitelek v MŠ např. v Německu


   atd.


   Milióny jsou fuč a nic za ně.

   Smazat
  11. 18:17 je marné a zbytečné vysvětlovat bezmozkovi cokoli.

   Smazat
  12. 19:46 No, on taky kolega 18:17 neříká pravdu a jsem si jist, že to sám moc dobře ví.

   Smazat
  13. 17:43 a zisk z piva, které sis' tenkrát zaplatil, odtékal někam mimo Československo? Šel do rozpočtu státu a z toho ten stát existoval. Rozumí se, že za podmínek rozděleného světa, kde jsme se chtě nechtě, ocitnuli v jeho méně rozvinuté části. Dnes ale už vím, že díky tomu v mnohem méně nespravedlivé společnosti. To ovšem, ve své omezenosti, nepochopíš. Tvůj problém, na hloupost snadno dojedeš. Zdravím srdečně. JiH

   Smazat
 2. Anonymní 17:43 - z tvého příspěvku přímo čiší tvoje omezenost. Měl by ses nad sebou zamyslet (máš-li čím).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putinovi agenti (včetně filipa, zemana, klause, babiše, besta, olezlého davida, zbořila, robejška, vyvadila, pavlíčka, bašty, kotrby, petránka, eichlera, kollera, haase, paroubka, mana, šilhavého žantovského, foldyny, schneidera, krejčíka, jírovce, tomského, lhoťana, procházkové, spencerové, konečníkové, lorencové, syrečka a mongoloida pitomia) a čecháčkovští sockovští a trolovští hňupi, reprezentovaní Parlamentními žvásty, se poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Agentky ještě navíc podle inkontinetní širokorozchodné p-dele. Kdy už konečně začnou prchat do ráje Putlerstánu? Tam pak budou moci "myslet" od rána do noci:)))

   Smazat
 3. Nečinnost politiků je pochopitelná. Tzv. generální ředitel Dvořák, který přišel z Novy, je letitým poskokem Kellnera, nejsilnějšího zákulisního hráče tohoto protektorátního útvaru. Proti tomu nemá žádný "posranec" šanci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hrindová má pravdu
   ale nám je to plat prtný

   Smazat
  2. MĚLI BYCHOM SE TADY NA HLAVNIM PROUDU,MYLNĚ NAZVANÝM ALTERNATIVA

   poohlédnout po těch elitnich členech OBČANSKÉ SPOLEČNOSTI ,kteři by dokázali najit v zahraniči zákony jimž jsou řizeny tamni TV.
   Ony totiž tam maji jistě zakázáno snad dokonce pod zákonem jednostranné OBLBOVÁNI kapitalismem bez přivlastků a vůbec jak tam to řizeni veřejnoprávnich medii je nastaveno!
   Jakýsi potrlý kniže tu kváknul,že TV patři těm,kteři v ni pracuji no tak dobrá, tak ať si ji tedy plati sami a nehraji nám tu nanucováky,kteři poplatky žebraji na nás občanech co takové jejich sračky vůbec nechtěji ani vidět!!

   Smazat
 4. Zpravodajství ČÉTÉ prosím berte jako srandu. Určitě tam dnes a denně se hlasatelé sází, kdo, kdy řekne větší blbost, lež, kdo zahraje lepší komedii, předvede slovní hříčku a udělá ze sebe většího blbce - tedy pro rovnost pohlaví - také blbkyni. Jenže jak to trvá, je to fádní, jen upovídaným mediálním šášulům rovní to sledují. Myslím, že i vy uznáváte, že PRAVDA je nudná, nezajímavá, neprodejná, dovedete si představit prezentovanou realitu, skutečnost, k uzývání. Takže berme naši ČÉTÉ jako podprůměrný bulvár, Blesk je o třídu, dvě určitě lepší a Seznam. cz. = výživná pastva - pro IQ - "tykve", nebo že by meloun? A co takhle IQ jako dýně! Prosím jich, to jako myslejí, že mají ti co píší nebo ti co to čtou hydrocephalus? Tedy vodnatelnost mozku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. My zdejši buřiči víme,že jim jednoho dne dřive nebo později dáme fleka,proto tady vymýšlejte jak, ať se oni poserou z nás a bude to!

   Smazat
 5. Snad se pripravuje financni kontrola CT. Pry se jen ceka az Ruml najde spacak a to svoje umolousany pyzamo.

  OdpovědětSmazat
 6. Ani za "vlády jedné strany" nebyla ČST tak jednostranně zaměřeným propagandistickým nástrojem, jakým je dnes.
  Léčbu jsem si předepsal sám - televizi(žádnou), vůbec nesleduji a nevlastním ji. Ještě než se přešlo na digitální vysílání, byla už roky vytažená ze zásuvky a sedal na ní jen prach. Po digitalizaci jsem si žádný aparát nekupoval a milá televize šla z baráku. Bez náhrady.
  Mohu všem jen doporučit. Beztak, když někde na návštěvě běží televize, projedu těch 150 programů a mnohdy nenajdu ani jediný, na který by se dalo koukat.
  Vyhodit, odhlásit a začít se svým časem nakládat účelněji.

  Na ČT už je hodnotný jen archiv.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas. Televizor zaslat doporučeně na sběrný dvůr technických služeb, odhlásit se z placení koncesionářských poplatků a volný čas věnovat rodině, přátelům a koníčkům. Spektrum informací potřebných pro život získáte na internetu a večer usínáte s uspokojením od poznání, že vás někdo již nemůže oblbovat a vy byste mu za to ještě musel platit koncesionářský poplatek.

   Smazat
  2. vidím to podobně.

   Smazat
  3. 19:17 Jasně, tohle přece může udělat každý. Včetně té uplakané autorky tohoto článku.
   Já se televize zbavovat nehodlám, když se mi nelíbí vysílání jedné televize, najdu si jiný program. Je jich tam dost.

   Smazat
  4. 19:44 když vám hroší kůže dovoluje ignorovat lež a manipulace, které si navíc platíte? Možná jste si tu hroší kůži, dokonce nechtě, pořídil pomocí bezduchý pořadů na Nově. Pak blahopřeju

   Smazat
 7. 17:52 souhlas, je to nepřetržitý seriál České sody a vůbec nechápu, proč se ČT tolik bojí naši místodržící. Páni, naši volení zástupci, nebojte se ČT.

  OdpovědětSmazat
 8. PANI NAŠMI VOLENI ZÁSTUPCI NESMI VŮBEC ANI KVAKNOUT

  jsou to jenom stojaci hodiny.Nesmi nic a když něco ve prospěch těch kteři je zvolili řeknou jsou jejich verchuškou vykopnuti na šrotisko ani nezabimbají na svůj konec!

  OdpovědětSmazat
 9. Probůh, taková maličkost. Do televize jsou politici zváni a vybíráni a nikoli, že by se tam sami dostali a vnutili. Když už tam jsou pozváni, musejí přistoupit na hru redaktora, politiku dostanu tě tam, kde tě chci mít!Je to manipulace, kterou pozvaný politik nezvládne a udělá ze sebe pitomce. Jediný člověk v ČT, který tam má naprostou volnost a nikdy nezklame a nepotřebuje korekci je náš Mirda Kalousek, práce všeho druhu. Na Rusko máme experty Finštejna a toho geopolitika, na kterého si teď nevzpomenu. Takový politik, i nezávislý musí(!) např. u Moravce přistoupit na jeho hru. Když ne tak ho k tomu stejně donutí. Znovu opakuji, ten kdo si v Čt řekne co chce je jedině Kalousek se svým jedině správným názorem naprosto na všechno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To proto, že ČT a KALOUSEK jedno jsou.

   Smazat
  2. No jo, vlastně. Vždyť Kalousek je v podstatě vlastníkem ČT. To už jsem taky někde slyšel ... :-)

   Smazat
 10. To vše je jen slabý odvar proti TV seznam.Tam můžete naprosto denně sledovat zde na Seznamu velikost poprsí jednotlivých celebritek,která to má přírodní a která to má vycpané plastickou hmotou,která se rozvádí a kolik vypáčí z bývalého.Ale jsme na druhou stranu šťastná země když na prvních stranách se to nehemží mrtvolami a hladem..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak TV Seznam je soukromá firma, může si vysílat, co chce. Pokud splní povinnosti vyplývající z licence, pak je to jen jejich věc, kolik poprsí odvysílají.

   Smazat
 11. Uchránit se před současnou propagandou v TV lze jedině tak, že se televize vůbec nepustí. Politikou jsou už prošpikované naprosto všechny žánry včetně sportu a pořadů pro mládež.

  OdpovědětSmazat
 12. Proč s tím nic neudělají? Jednak většina z nich jsou darebáci, u těch se nedá nic čekat kromě hrabání pod sebe. A pokud by už telka byla skutečně veřejnoprávní a nezávislá, dala by se vbrzku čekat internacionální pomoc spojenců z NATO. Zde ovšem patrně ne formou vpádu tanků, nýbrž kobercovým humanitárním bombardováním televize, nemocnic a škol, jak je emerickým zvykem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. A proč ty kladeš tak idiotský otázky?

   Smazat
  3. A ZDE JE NAČASE BY ZAKROČIL NPV PROSTRDNICTVÍM SAMOZVANÉ ANARCHYE,CO SDĚLIL NÁS MIKEŠ ČLEN OSV DLE NP.9.PRAVDU.
   Za 1) program OSV se neslučuje s výrazem hovny19;34 to patří do polí
   Za 2) položme se na větu idiotký otázky, jake?
   Za 3) oba neangažovaní slamění pasáci nepředloižili bod z východiskem pro návrhy voličů čekatelů dle ustanovení NVP5.
   NATO JE ORGANIZACE ,KTERÁ SE ŘÍDÍ "JAK SI KDO USTELE,TAK SI TAKÉ KLEKNE"PROTO VYZIVAM POTENCOINALNÍ ZÁJEMCE O PŘIHLAŠKY DO NPV .HLASTE SE U MĚ KDIKOLIV NEOTÁLEJTE. LEDVINKY SE MUSÍ JÍST TEPLÉ!

   Smazat
  4. Já asi nerozumím v mateřštině, informace 23:59 je asi v jiném jazyce, nebo zakódována, nebo je to blbost a ne informace.

   Smazat
  5. Onanisi 0:09, NVP je sdruženi občanů nevoličů, máte zájem? Obraťte se na ústředí s OSV přihláškou a odevzdejte ji na vrátnici.

   RUČNÍK A MÝDLO SEBOU , MÝDLO KONČÍ , RUČNÍK KONČÍ , ÚSTŘEDÍ NVP JE NAKLONĚNO VŠEM KDO NIKOHO NEVOLÍ.

   Smazat
 13. No. Upřímně řečeno, když si ANO, SPD a KSČM do Rady navolí svoje lidi, bude to z bláta do louže.

  OdpovědětSmazat
 14. Ty jo, a nenapadlo tu babu přepnout si na svojí televizi jinej kanál?

  OdpovědětSmazat
 15. Dementy zpravodajskou Dvořákovu,Šámalovu svoloč někdo ještě sleduje ?
  Vždyť je to mrhání časem sledovat Wollnera a spol.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak ono přepnutím na Soukupa na TV Barrandov si jeden moc nepomůže.

   Smazat
  2. Když se baby pustí do politiky, tak jde o život, zapoměli jste na Bobinu a Drtinku.

   Smazat
 16. ...myslím, že politici s tím nic dělat nemohou, údajně veřejnoprávní média spadají pod velení EU. Koncesionář platí a panstvo z vedení EU rozhoduje o tom, jaké zprávy nám budou předhozeny…...takže už ne ČT, ale jak už se dávno říká mezi lidmi, je to "bruselská televize".....

  OdpovědětSmazat
 17. Nemusím Babiše,ale masivní proti Babišovská kampaň čt mě presvedčila že čt patří Kalouskovi . Díky bohů za tv barandov a internet . Podívejte se na Takáče a Karasa. Proč jim bohatá čt nezaplatí liposunkci. Méně žrat a více běhat!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČT nepatří Kalouskovi, ale Kalousek i ČT patří těm, kteří tahají za nitky..

   Smazat
 18. Navrhuji přejmenovat ČT na sudeto-washingtonskou televizi!
  S tím, že poplatky bude platit Brusel a Soroš.

  OdpovědětSmazat
 19. 28. 11. 2018

  Divácké centrum ČT

  Komu: info@ceskatelevize.cz

  RE: Fwd: Pan Zdeněk Šámal ředitel zpravodajství, Vážená Česká televize, žádáme Vás o pomoc! Christiane Assange prosí kolegy novináře: „Vyzývám všechny novináře, aby se postavili za Juliana, protože jsou další na řadě.!" - automatická odpověď
  Vážená paní, vážený pane,  tímto potvrzujeme, že jsme Vaši zprávu obdrželi v pořádku.  Veškeré divácké ohlasy jsou zpracovány v souladu s Pravidly komunikace s diváky České televize, která jsou dostupná na webových stránkách.  Odpovědi na nejčastější dotazy najdete také na internetových stránkách pod odkazem Časté dotazy".

  Tato zpráva byla vytvořena automaticky, proto na ni prosím neodpovídejte.


  S pozdravem


  Divácké centrum
  Česká televize
  e-mail: info@ceskatelevize.cz

  www: www.ceskatelevize.cz

  tel: 2 6113 6113

  OdpovědětSmazat
 20. Ksindl a pakáž z ČT? Čtěte, co je veřejnoprávní TV povinna vydržet a kdy hrozí trest za nadávky!

  2018

  Česká televize musí akceptovat i respektovat kritiku a komentáře jiných médií, ale i politiků, pokud vychází z pravdivých výchozích podkladů. Musí být také připravena na vyšší míru kriticismu, protože vzhledem k jejímu výsadnímu postavení na ni lze v určitých ohledech klást srovnatelné nároky jako na orgány státní moci. Upozorňuje na to advokát Aleš Rozehnal, odborník na mediální právo, v souvislosti s aktivitou veřejnoprávní televize ve věci žalob na své kritiky. Ti přitom nemusí volit jen výrazy umírněné podoby, protože to by ke škodě věci zbavovalo kritiku emocionální nálože, která má začasté své opodstatnění.

  Česká televize připravuje žaloby na TV Barrandov a pořady moderátora Jaromíra Soukupa. Její zástupci nechtějí prozradit, proti čemu konkrétně bude žaloba směřovat. Ředitel skupiny Barrandov Jaromír Soukup si zaspekuloval, že asi na to, že v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa nezaznělo jejich vyjádření. Dodal ale, že ten pořad nějaké vyjadřování se k faktům nepřipouští a žádný nárok na to nemají. Co si o tom jako expert na mediální právo myslíte?

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Ksindl-a-pakaz-z-CT-Ctete-co-je-verejnopravni-TV-povinna-vydrzet-a-kdy-hrozi-trest-za-nadavky-533148

  OdpovědětSmazat
 21. Proč jen já nemám výsadní postavení, co jsem udělal, nebo naopak neudělal? Jsem obyč důchodce, ale Kryl mě měl rád.

  OdpovědětSmazat
 22. Mají strach že kraďouskův havlojugend bude vyřvávat v ulicích.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putinovi agenti (včetně filipa, zemana, klause, babiše, besta, olezlého davida, zbořila, robejška, vyvadila, pavlíčka, bašty, kotrby, petránka, eichlera, kollera, haase, paroubka, mana, šilhavého žantovského, foldyny, schneidera, krejčíka, jírovce, tomského, lhoťana, procházkové, spencerové, konečníkové, lorencové, syrečka a mongoloida pitomia) a čecháčkovští sockovští a trolovští hňupi, reprezentovaní Parlamentními žvásty, se poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Agentky ještě navíc podle inkontinetní širokorozchodné p-dele. Kdy už konečně začnou prchat do ráje v Chujlostánu?

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.