Reklama

pátek 16. listopadu 2018

FAZ: Nejdražší stíhačka v historii Německa je bezmocná proti S-400!

Stíhačka Eurofighter
Marco Seliger a  - kou -
16. 11. 2018  FrankfurterAlgemeineZeitung a PrvníZprávy
Nejnovější bitevniky Eurofighter ve službách Bundeswehru jsou bezmocní proti ruské vzdušné obraně, uvedl německý deník Frankfurter Allgemeine. 
Autor článku Marco Seliger napsal, že německé letectvo nemá dostatečně pokročilé typy raket pro boj s komplexy S-400 a také konstatuje, že je v zásadě velmi obtížné vyřadit S-400 bez ztráty.


Na nedávno ukončených manévrech „Trident Juncture" cvičily síly NATO obranu proti útoku neurčeného nepřítele, uvedl Frankfurter Allgemeine. Oficiálně tyto manévry nebyly namířeny proti konkrétní zemi, ale v zákulisí existovaly zřejmé náznaky, že „nepřítelem" bylo pravděpodobně Rusko. Členové NATO, Polsko a pobaltské země se většinou bojí potenciální agrese Moskvy.

Jak Seliger nappsal, pokud se odrazí skutečná invaze do pobaltských států, NATO bude muset nejprve potlačit ruské systémy vzdušné obrany, aby zajistilo rychlý přesun svých vojsk do bojové oblasti. Současně bude muset aliance zapomenout na pomoc německé armády: Bundeswehr nyní není schopen účinně vypořádat se s nejnovějšími ruskými systémy protivzdušné obrany.

Podle autora to spočívá v nedávné modernizaci ruské armády, která byla mimo jiné přijala systém protivzdušné obrany S-400 „Triumf“, který je jedním z nejmodernějších systémů na světě. 
Takové komplexy nacházející se v Kaliningradu pokrývají většinu vzdušného prostoru nad Baltským mořem a Polskem. Přičemž nejnovější stíhačky Eurofighter ve službách německého letectva nejsou schopny se postavit takovým pozemním cílům.

Nejméně 13 zemí navzdory sankcím chce koupit ruský systém S-400

Faktem je, že Eurofighter, který je nejdražším letadlem v historii německých vojenských letadel, byl původně vyvinut výhradně pro lov jiných letadel. Poté se ukázalo, že potřebuje další zbraně na ochranu před pozemními cíli, a to nejen bomby, ale i rakety. Systémy Eurofighteru však nebyly přizpůsobeny instalaci raket vzduch-země.Proto, aby se bránily proti systémům protivzdušné obrany, jako je S-400, musí Eurofightery létat doprovázeni víceúčelovými bitevníky Tornado. Zde je však problém, protože Tornada v Bundeswehru jsou vybavena raketami o poloměru 150 kilometrů, což jim nedává žádnou šanci proti S-400, jehož poloměr je o 100 kilometrů delší.

Zároveň Seliger poznamenal, že i když pomocí průzkumných letounů, dronů a satelitů je možné stanovit přesné souřadnice ruského komplexu, bude velmi obtížné jej úplně zablokovat, protože S-400 jsou vybaveny několika radary a odpalovacími rampami, které jsou od sebe vzdáleny a je nemožné je zasáhnout jediným úderem. „Takový komplexní a moderní systém, jako je S-400, nemůže být bez vysokých nákladů a bez vlastních ztrát zničen," citoval autor německý leteckého důstojníka.

Ruská vzdušná obrana je problém nejen pro Bundeswehr, poukázal Frankfurter Allgemeine. Ne tak dávno Rusko dokončilo dodávky komplexů S-300 do Sýrie, které jsou především zaměřeny na ochranu syrské oblohy před izraelskými bojovými letadly. Hlavním důvodem dodávky byl incident ze 17. září, kdy byla syrská vzdušná obrana chybně sestřelila ruský průzkumný letoun Il-20. Ruská vláda obvinila z incidentu Izrael, jehož stíhačky byly skutečným cílem Syřanů pomocí zastaralého komplexu S-200 (jeho radar nedokázal rozlišit Il-20 od izraelských letadel). Nicméně s příchodem modelu S-300 se to znovu nestane, neboť jsou vybaveny moderním, výkonným radarem s vysokým rozlišením, který umožňuje odlišit ruský IL od stíhacího letounu F-16 izraelského letectva. Tato skutečnost by měla vážně komplikovat izraelské letecké operace v regionu. Tel Aviv již reagoval na dodávku S-300 a oznámil svůj záměr použít pokročilejší stíhací letouny F-35 se stealth technologií.

Co se týče Bundeswehru, německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová uvedla, že Německo nebude od USA kupovat F-35, ale bude vyvíjet vylepšenou verzi Eurofighteru. Kromě toho, jak publikace informovala, německá armáda se zaměří na bojové použití dronů.


- - -

21 komentářů :

 1. Nemci daji ruce pryc od Ruska a nemusi se odavat Ruska , ale spis USA, ze je zatahnou do valky v EU !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak!
   Němci by museli být úplně pitomí, pokud by se nechali nahnat do války proti Rusku.
   Rusko je nejlepší spojenec Evropy, protože Rusové jsou Evropané.
   S obrovskými zásobami surovin, ropy, plynu, s obrovským potenciálem produkce potravin.
   Rusko je opora Evropy.

   Smazat
  2. Germani vzdycky byli a japonci tez a zprava je velmi Vitana pro zbrojni prumysl a obchodniky se smrti a sdruzene korporace. Zaplati EU stedre v miliardach vyvoj vyrobu novych letadel a nebudou LEVNY, to si piste...
   Proto taky britove nebudou pusteni z EU ! Jejich penize a zadluzeni by take chybelo !!!
   A nova Evropska Armada /UZ JE DOKONCE prearmadovano V EU/, generala Macrona a Merkele ?? Zacnete setrit , protoze dohnat A HALVNE predehnat USA v dluzich !! NEBUDE vubec ZADARMO... A kde asi vezmou dalsi vojaky ??

   Smazat
  3. 23:23 "...Němci by museli být úplně pitomí, ..." - Už 2x v historii Němci dokázali, že to dokážou! Zvláště začátky mají nazkoušené. Aber die Koncen!
   sck

   Smazat
 2. Rusko vs. USA - historické zkušenosti16. listopadu 2018 22:42

  USA ZAČÍNAJÍ války, ale je NEUKONČUJÍ A PROHRÁVAJÍ.
  Rusko NEZAČÍNÁ války, ale je UKONČUJE A VÍTĚZÍ.
  Rusko DOKÁŽÍ PORAZIT POUZE samotní RUSOVÉ.
  TAK TO BYLO, TAK TO JE A TAK TO ZŮSTANE!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:42 tak samo, jakp v Afgánu ty troubo lhavej. Přestaň psát blbosti idiote

   Smazat
  2. 22:42 To je pouze podmíněná pravda. Bez koalice Rusák všecko vždycinky projel! Počínaje Livonskou válkou, přes války s Poláky tzv. Smolenskou, Sedmiletou válku, kdy přesedlal na stranu poraženejch, po Krymskou válku a války s Japončíky. Svý porážky završili opět přestupem k poraženým hanebným mírem brestlitevským 1918! A ani pak to nebyla žádná sláva - nejdřív dostali po mordě od Poláků od pak od Finů! A nemít v zádech Ameriku za WWII. už by ani jako stát neexistovali! Ono stačilo dokonce i kdyby bývali byli Poláci rozumný a vše mohlo bejt jinak, kde by dnes Evropa bývala byla! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   4:22 V Afghánistánu se válčilo oficiálně naposledy v 19. století. Stejně jako v Indočíně - tam taktéž nešlo o válku, ale o občanský konflikt ve kterém se pouze angažovaly velmoci.

   Smazat
  3. 7:23 "...Ono stačilo dokonce i kdyby bývali byli Poláci rozumný,..." - "Dokonce i kdyby", nebo "dokonce kdyby"? Ať tak, či tak, podmínka je to nereálná.

   Smazat
  4. 14:25 To nikdo neví, je to ale vysoce pravděpodobný vývoj propočítaný historiky,jak by se EU vyvíjela po rozdrcení Stalinova molochu. Záleželo by i na tom, kdy by k tomu došlo, jestli již v koalici Polsko-Japonsko, jak to plánoval Pepiček Pilsudskej v roce 1934 nebo až v koalici s Německem (přičemž Japonci se ještě mohli přidat) až za Pepíčka Beckovic v roce 1939. Ať tak či onak, tak by dnes na kremelský zdi tam co je ten zikkurat s mršinou Zederbluma byl obrovský polský nápis: "Mluviti rusky se zakazuje!".

   Smazat
  5. Rusofobovi 7:23 by rád připomněl, že Sověti uštědřili první porážku německé armádě před Moskvy, a to ještě od USA v rámci Smlouvy půjčce a pronájmu nedostali ani šroubek. Předpokládám, že by Němce porazili i bez pomoci USA. Pisatel však vůbec nepíše o tom, jak Američané za války masivně podporovali Německo nejen dodávkami vojenského materiálu a poskytováním technologií, ale i finančně prostřednictvím svých bank ve Švýcarsku (pokud vím, tak to byl při norimberských procesech Speer, který prohlásil, že kdyby Američané Německu nedodávali tetraethylolovo, tak nevzlétne ani jedno jejich letadlo). Angličané zase poskytli nacistům cca 24 tun československého zlata, které jsme si u nich uložili. Na závěr připomínám, že 75 procent materiálních i lidských ztrát utrpěli Němci na východní frontě a skutečnost, že Američané otevřeli západní frontu 11 měsíců před koncem války, kdy už Německo bylo prakticky poraženo, na tom nic nezměnilo. Nebýt Sovětů, tak tady nejsme.

   Smazat
  6. 21:23 Neporazili, to byla náhoda, tam je zastavili generálové Bláto (říjen) a Mráz (listopad). Naopak přeceňovaná protiofenzíva v prosinci vedená díky informacím Němce dr. Sorge byla záhy astavena v tzv. ježcích zbdudovaných na přímý příkaz pana Hitlera a následně dostali na prdel bolševici u Rževa, což pak dalších 80 let přísně tajili a nesmělo se o této blamáži v "Operaci Marx" ani učit ve školách ... pak už to převzali Spojenci. Pan generál Patton o této slabině bolševiků věděl a byl připrpaven je v dubnu 45 přivést do bezvýchodné situace a dát civilizaci to hnízdo hadů - Moskvu. Nebýt Sovětů, byli bychom na tom mnohem lépe, minimálně jako Lužičtí Srbové, ale za pana Hitlera navíc i mocní! Mnozí by byli pověřeni důležitými úkoly v rámci osídlování západosibiřských oblastí naší, árijskou rasou. Takhle ta celá zem připadne rase žluté, tak jako Evropa zase rasám tmavým. WWII. prohrála naše rasa jako celek! SSSR stál na straně vítězů, ale Rusové byli poraženi jako národ! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Smazat
 3. Pokud si Západ nezačne válku s Ruskem, nemusí se ruské OBRANY bát.

  OdpovědětSmazat
 4. Nejsou nahraní jen němci ale celý západ Rusko má skvělé o generaci lepší zbraně.

  OdpovědětSmazat
 5. Docela úsměvný článek,autor je zřejmě mimo mísu.Okupovaná země,která má na svém území 50tisíc US vojáků v 15 voj. základnách si hraje na Bundeswehr!!Lokajové!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, pane z 23:32, Německo je směšné a "v predeli" se svojí armádou a miliony mohamedánských sudeťáků v zádech a nevytrhne je z ní ani ta jejich ministryně války Uši fon der Leyno, co se celý život šťourala v dámských přirozeních, ti se už dneska nedovedou postarat ani o sebe sama, natož zaválčit proti Rusovi...To jen někteří hloupí a zrádní Češi před nimi jezdí po prdeli...

   Smazat
  2. 23,57
   Obávám se, že se velmi rychle blíží doba, kdy Němci, ale i Švédové, Holanďané, Belgičané,... budou potřebovat armádu u sebe doma. A ne na vedení expanzní války.
   Spíš než na "obranu" před vnějším nepřítelem by měly nacvičovat obranu proti vnitřnímu nepříteli.

   Smazat
 6. V následující válce, nebudou nějaké letadýlka potřeba.

  OdpovědětSmazat
 7. Amatéři porovnávají zbraně a zbraňové systémy, odborníky více zajímá logistika, mobilizační schopnosti státu, přechod civilní výroby na vojenskou výrobu. Jak budeme chtít válčit s Ruskem, když nám Rusové třemi křídlatými raketami Kalibr s konvenční náloží 500 kg rozflákají tři rozvodny vvn 400kV (Prosenice, Sokolnice atd.)Rozpadne se celá rozvodná síť, republika bude mnoho měsíců bez el. energie. Nefunguje doprava, nefungují fabriky, nefungují rafinérky, nefunguje veřejná správa, nejezdí vlaky, nefungují nemocnice a chytré mobily můžete používat jako pádla na vorech. A sotva se tři, čtyři měsíce budete na koleni snažit dát rozvodny do pořádku, přiletí další tři Kalibry a jdeme v opravách dál. Republika rok bez el. energie. Pro ty, co neví co je to rozvodna velmi vysokého napětí 400 kV, tak je to cíl o rozloze cca 250 x 350 m, naprosto odkrytý, jehož jedinou ochranou je drátěný plot. Kalibry padají s přesností plus mínus 5 metrů. Takže, do války s Rukem, jak volají mnozí naši politici.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naši politici plus všichni co je volí, mají v hlavách pusto kromě šílené nenávisti ke všemu, co by ohrozilo jejich pašalíky a naloupené prostředky.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.