Reklama

úterý 27. listopadu 2018

FSB zveřejnila trofejní dokumenty, které byly zabaveny ukrajinským námořníkům. Média: zraněný ukrajinský námořník mluvil o rozkazu střílet na ruské lodě

27. 11. 2018    russian
Federální bezpečnostní služba Ruska (FSB) zveřejnila dva trofejní dokumenty, zabavené zadrženým ukrajinským námořníkům. Prvním z nich je "Kontrolní listina připravenosti člunu Nikopol k vyplutí na moře v době od 9:00 23. listopadu 2018 do 18:00 25. listopadu 2018". Veliteli skupiny lodí je na ní udělen přímý úkol provést přechod z Oděsy do Berďanska "utajeným způsobem" "a soustředit hlavní pozornost na zajištění utajení příjezdu ke Kerčsko-Jenikalskému kanálu a průchodu přes něj". ZDE


Kromě toho byl na téže lodi nalezen ručně psaný konspekt Ruskem zavedených pravidel pro plavení po Kerčsko-Jenikalském kanálu. Jak bylo v FSB zdůrazněno, z toho vyplývá, že ukrajinští námořníci byli dobře informováni o podmínkách jeho průchodu.

Média: zraněný ukrajinský námořník mluvil o rozkazu střílet na ruské lodě 360tv

Zraněný ukrajinský námořník Andrej Artěmenko, který byl na lodi Berďansk, sdělil svým příbuzným podrobnosti svého úkolu před vyplutím na moře, včetně nařízení ukrajinského námořnictva střílet na ruské lodě. Sdělil to Informátor s odvoláním na příbuzné námořníka.

Artěmenkovi příbuzní se dozvěděli, že jejich syn byl na lodi Berďansk až ze zpráv. Řekli, že námořníci ukrajinského námořnictva byli posláni na moře v pátek 23. listopadu. Podle jejich sdělení před nástupem ke splnění úkolu ukrajinští námořníci odevzdali na vyžádání mobilní telefony, které byly ukryty do trezorů. Bylo jim také zakázáno sdělit svým příbuzným jakékoli podrobnosti o plavbě.

Podle jeho přítelkyně Mariny dostali námořníci před vyplutím na moře od ukrajinského námořnictva rozkaz střílet na ruské lodě.

Ze 24 zadržených vojáků byli dva důstojníci Bezpečnostních sil Ukrajiny (SBU).

Rusko zahájilo trestní řízení o nezákonném překročení hranice Ruské federace.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

61 komentářů :

 1. A proc je to psane rusky? To jste opravdu takovi trottlove nebo rusti agenti posrane rudi dedeckove?-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Inteligente, ukrajinská / ruská azbuka, ale debil z demožupy to nepochopí. Posraný si ty, hovádko havloidní, jinak uvedeš jméno a adresu a nějaký dědeček ti ustřelí tlamu.

   Smazat
  2. 19:58 Pravda, správně to mělo být napsáno amerikánsky.

   Smazat
  3. tvl seš opravdu tak blbej že nevíš že na ukrajině se píše azbukou? apropo spoustu lidí ještě okrajinsky ani neumí ač jsou do toho nuceni pod pohrůžkou trestu. jediná vyjímka je u/i

   Smazat
  4. A jak mluví NEbanderovci v BANDEROSTÁNU TY havlopussynko jednobuněčná???!!!!!!

   Smazat
  5. Nekdy je lepsi mlcet...u vas fakt casto

   Smazat
  6. Netroluješ tady náhodou pro toho ministra Petříčka? To je stejný imbecil jako ty.

   Smazat
  7. Jéééé, to je vůůůl :oD

   Smazat
  8. soudruzi, vraťte se v Vuml, ať vám tam soudruzi ideoví komisaři rozbijí držky, než to udělá dělnická třída. Kterou jste mimochodem už za Husáka zrušili!
   Ne každý může třicet roků po převratu vědět, že na Ukrajině žije kromě Ukrů a Hebrejů i více jak deset milionů Rusů. A Rusové, jak je všem, co mají IQ alespoň 90, mluví a píší rusky.
   ostatní je bezpředmětné.

   Smazat
  9. 20:03,20:05,20:06 a další hovada. Nevzdělanost a blbost hříchy činí. Na Ukrajině se píše Ukrajinsky a v Rusku Rusky sice stejně azbukou ale trochu jinak tak jak mohl ukrajinský voják dostat písemný dokument psaný ruštinou. Trofejní dokument psaný ruštinou je Trofejní dokument psaný v Rusku FSB

   Smazat
  10. 21:23 Na to určitě sám nepřijdeš. Nejdřív se zeptej na lampárně, a pak, když tedy blbostí hříchy činíš, svěř se tetě Miluši, odstraní ti ten smutek na duši.

   Smazat
  11. K 21:23 - Lingvisti nevymřeli, jsou tu. Každé malé dítě přece pozná, že ten dokument je zcela a opravdu psán v ruštině a ne v ukrajinštině. Jenže to pozná opravdu jen rodilý mluvčí z jedné nebo z druhé strany. Tak že 21.23 anonyme začni myslet svojí hlavou. Na Ukrajině žijí miliony lidí, kteří hovoří rusky píšou rusky. Z dokumentu je patrné, že je to zápis pořízený narychlo diktátem, jako příkaz nebo rozkaz. Ten námořník, co to psal prostě mluvil a psal více rusky. Rozkazy byly zřejmě ústní a nikdo z velení se nedovážil napsat to na stroji, nebo PC. Pokyny si narychlo zapsal podřízený. Zřejmě neodbře činil. Měl si to poznamenat šifrou, nebo zapamatovat. Žádná FSB, ale Ukrajinci.

   Smazat
  12. V roce 2014 děla Google průzkum své sítě na Ukrajině a výsledkem bylo. že 88% "Ukrajinců" používá s komunikaci na Google r u š t i n u !!!

   Zadržení ukrajinští námořníci, kteří vypovídají před kamerami, mluví před kamerami r u s k y .

   Jen blbec může "argumentovat" ukrajinštinou. Jen blbec, jen blbec, jen blbec....

   MM

   Smazat
  13. Ale notak, notak MM.
   Mí kyjevští kamarádi vždycky mluvili suržykem, což je taková Ukrajinou načmoudlá ruština.

   Uměli ovšem taky mluvit spisovnou ruštinou.
   Proto jsem se s nimi dobře dmluvil, i když si libovali v různých pokrouceninách nebo pokrutinách.
   Vedle toho ještě mluvili trochu zdeformovaným jidiš, neuměli totiž německy, což je pro jidiš páteř.

   Zato se velmi snažili zvládnout angličtinu, neb od toho odvisely jejich výdělky.
   Nic z toho jim nelze mít za zlé, žít se musí.

   Ruština je oproti umělé (vyučovala se v Mnichově a v Kanadě) ukrajinštině, která má 30% výrazů polských a nikdo kromě některých banderovců a televizních hlasatelek jí nemluví kulturní a národní jazyk.

   Zakazovat jej je jedna z největších pitomostí, které nacisti spáchali.

   Smazat
  14. Lžete. Je to kus papíru napsané FSB a né me vojenský dokument ukr. námořnictva. Znám pár Ukranců a ty by nikdy nepsali rusky. Maj hrdost

   Smazat
  15. 4:39 - jste nemocný člověk bez špetky logiky. O pravosti dokumentu hovoří i výpovědi zadržených námořníků. Pár Ukrajinců, nacionálních fanatiků, banderovců, co ty znáš nejsou všichni Ukrajinci. Námořníci pocházejí z Oděsy a jejího nejbližšího okolí. No a tam se mluví jak, nenávistný chytrolíne? No přece rusky. Ostatně ta oblast byla a zase bude ruská. Ty to se svou nenávistí ale nepřežiješ, viď.

   Smazat
  16. Vy neviete po americky? Lebo by som vás zatovril, až byste boli čierný.

   Smazat
  17. nejde mi přidat odpověď., proč?

   Smazat
  18. ...právě jsi přidal! ;-o)

   Smazat
  19. Jen tak na okraj. Ukrajincům (často až násilím) vnucovaná ukrajinština je jazyk, který většina země nepoužívá. Perličkou je například to, že prezident Porošenko podle mnoha pramenů neumí dokonale ukrajinsky, je mu vlastní ruština a často prý míchá ruské a ukrajinské výrazy.

   Smazat
  20. Azbuka jako azbuka, když pro většinu tady je to rozsypaný čaj....zveřejněná kontrolní listina fakt rusky není. Ta listina je zřejmě z oficiálního zdroje. Vymýšlet teorie o papíru, co si načmárá člověk, pro kterého může být ruština na Ukrajině rodným jazykem, jako podvržený dokument FSB, je fakt konspirace jak prase. Ale hlavně, že máš 19:58 jasno.

   Smazat
  21. Vážení zastánci Ukrajinštiny. Nebylo by na škodu přečíst si a POCHOPIT obsah článku. Ty ručně psané poznámky jsou záznamem instrukcí, které byly ukrajinským námořníkům diktovány z dispečinku z KERČE. Dispečink řídí provoz v plavebním kanálu, stanoví pořadí průjezdu jednotlivých lodí. Ukrajinci na to "hodili bobek" a snažili se protlačit silou. Za to by přece dostali přes držku v každé frontě.

   Smazat
  22. Je prokázáno že původním Rusem je nordicko-slovanský árijec, který je disciplinovaný, svobodomilovný a spíše faustovský než fatalistický - stejně jako Švédové, Dánové či Němci. Fatalistická "slovanská duše" je reakcí ruského lidu na otroctví, které jim pomohla vydržet, aniž by riskovali své životy při vzpouře. Tato idea byla povzbuzována, ochraňována a zneužívaná mongolsko-byzantsko-židovsko-komunistickými vládci euroasijské říše. "Slovanská duše" je ve skutečnosti "otrocká duše." (V angličtině: slavic soul - slavish soul.) Je to sen árijského muže uvrženého do otroctví, ochromující práce a života v ponižujících podmínkách, jehož předkové byli vyhlazeni etnicky cizími elitami, a který nemá vůli čelit realitě a postavit se svým pánům - https://www.youtube.com/watch?v=SvenB1N3WJY

   Dnes jediní opravdu árijští Slovani jsou Ukrajinci! Páč maji vizigótskou krev, ale taky dost slovanský a ta je tíhne dolu - ke korupčení. Nicméně jsou houževnatí, včetně děfčat! Putler je nezlomí - https://www.youtube.com/watch?v=iwUknDRq9uQ

   Smazat
 2. jojo, zase to známé přísloví že šídlo v pytli neutajíš nebo to o pravdě, oleji a vodě.

  OdpovědětSmazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A jeden prvok

   Smazat
  2. Zalez, křupane, do Jandovy řiti.

   Smazat
  3. Gonokoku z uASS VELVYSRANECTVÍ zmlkni!!!!!!!!!!

   Smazat
  4. Sám to víš nejlíp TY scheissekopf,viď????!!!!!!!:-))))))))))))))

   Smazat
  5. 20:24 Tak Janda je aspoň na chlapy! To tvůj fýra, ty polojidiš skřekající putlerprde, který byl přistižený zde - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   je na chlapečky! Na oko se sice i voženil, ale když manželka zjistila co je zač tak vod něj utekla a totéž poradila svým dcerám! Co nejdál! Proto žijou na Západě a vnuky mu zásadně nepučujou! Proto je Olivřík Stounů nemoh vidět! Furt - "tak kdy už přijdou, chci si je natočit" a ten žůžovák kremelskej se jen uculoval, jako vždycinky když začne bejt vilnej, až mu lícní kosti trčely z tý jeho ugrofinský dršky jak sáně - a prej "až večer v soukromí" !!!!!:-))))))))))

   Smazat
  6. 20:25 Myslíš ten tereňák jehož potahy pravidelně okupuješ, když se tvůj vypouštěč rozhodne projet škarpama Chujlostánu, putlerprde? ... to se ale píše UAZ!A kde má u nás zastoupení čili vysranectví si nagoogluj sám ... zaduj do klávesnice! Chycht!

   Smazat
 4. Sionisté vs. Chabad – význam 27. listopadu 2018.

  https://aeronet.cz/news/sioniste-vs-chabad-vyznam-27-listopadu-2018-prohlaseni-prezidenta-zemana-v-izraeli-video-panika-neoconu-spustena-na-ukrajine-a-facka-globalistum/

  OdpovědětSmazat
 5. ….anonym 19.58... eto děbil za děngy……..

  OdpovědětSmazat
 6. Nevěřím jedinému slovu, co se tady píše. Ukrajina zbraně nepoužila a zraněni byly Ukrajinci. Tak kdo střílel jako první? Ruská KGB-FSB má bohaté zkušenosti jak lhát a podvádět. Putin je grázl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak víš 20:57 a kde jsi se dozvěděl, že ukrajinští námořníci byli zraněni střelbou?

   Smazat
  2. No jo, bulíku, z banderovic šuplíku 20:57.
   Oni si jen vezli rachejtle na silvestra:
   https://cz.sputniknews.com/svet/201811278569697-fsb-zbrane-ukrajina-lod-konflikt/

   A měli rozkaz vyzkoušet mírový ohňostroj:
   https://cz.sputniknews.com/svet/201811278567619-Ukrajinsky-namornik-se-prorekl-a-promluvil-o-rozkazu-stlet-na-ruske-lode/

   Smazat
  3. Jelikoz vam logika neni vlastni,tak tady mate jednoho,komu vlastni je..........https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/A-komu-to-nejvice-prospelo-Profesor-Krejci-sklada-stripky-po-incidentu-v-Kercskem-pruplavu-A-predvida-co-cekat-v-nejblizsi-dobe-561146

   Smazat
  4. 20:57, čum:
   https://www.youtube.com/watch?v=gs0dZ_q_YVc&fbclid=IwAR0J84Rt6yfMLlqeLcI2dH3Y9Kik2VBh-U3OnEEKqljjbCq2ZcDoPzavXok

   Smazat
  5. Střílel nestřílel ale zranění jsou Ukrajinci. 21:16,když bereš informace od Sputnikunews, tak ve svý blbost snad ani nevíš, že i Rudé Právo psalo stejné lži. Prej bulíku.... Papír snese všechno

   Smazat
  6. 21:36 Tobě už by nepomohly vůbec žádné důkazy, které ti prostě nevoní, tak si dál plácej co chceš, bulíku.

   Smazat
  7. Ukrajinští mladíci (jednomu kapitánovi vojenského šífu chrabré banderovské armády je teprve 18 let!!!) s vyzbrojenými loděmi chtěli proniknout za hranice RF, aniž měli k tomu řádné povolní, stanovené mezivládní smlouvou o režimu na Azovském moři a v Kerčské úžině. Neposlechli opakované výzvy ruských pohraničních lodí, neukončili svoji "akci" ani po taranu na remorkér. Tak co jiného Rusům zbývalo? Při ochraně svých hranic použili ostré.

   Ale to retardovaný blbeček-pseudohumanista nepochopí. Proč? Protože je blbeček.

   Na takové se nemůžeme spolehnout ani při ochraně vlastních českých hranic!!!!

   Smazat
 7. Stejně ti chochlové (hanlivé a PRAVDIVÉ ruské označení pro tzv. "ukrajince") měli s provokací vůči RF ještě velké štěstí, které si ani nezasloužili! Udělat toto v pobřežních vodách Pindostánu (usa), tak jim ty kocábky ti kovbojové rozstříleli na padrť a z nich samých by udělali doslova řešeta a poslali je do věčných lovišť. Měli by Rusku ještě na kolenou poděkovat za jeho shovívavost a humanitu, chochlové zatracení!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Chochol" není nějak zvlášť hanlivé. Míň než třeba "Čobol", ačkoliv já ani tohle označení Slováků nepovažuju za hanlivé. Koneckonců někteří jejich národní hrdinové chochol nosili. Účka si nedělají nic ani z označení "Ukrop" (kopr), Porošenko tento název dokonce nosil v emblému na rukávu.

   Smazat
  2. 22:07 Rusové je všemi prostředky vyzývali, aby zastavili. Zkoušeli to rádiem, megafonem, světelnými signály, světlicemi a varovnými výstřely. Když nic nepomohlo, tak na jeden "obrněný" člun vystřelii. Jakou to udělalo díru je vidět tady:
   https://vk.com/kerch_most_ru?z=photo-87784845_456288935%2Fwall-87784845_235582
   Ze snímku je jasné, proč to "obrněný" je v úvozovkách. Námořníci říkají, že nejspíše byl použit jen cvičný náboj, bez výbušniny. Protože při použití normálního granátu by z té oplechované pramice nic nezůstalo.

   Smazat
 8. No jo to jim nezávidím sebevražednou misi prý střílet to dopadli ještě skvěle.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Připravený byli. Na videu je vidět, a potvrzuje to i celá zpráva o zadržení, že děla na těch dvou pramicích byly ve vodorovné poloze. To nesmí být. Podle pravidel musí být sklopeny v nějakém úhlu , stručně řečeno mají mířit do paluby. Takže jednoznačně akt nepřátelský.

   Smazat
 9. Se nehádejte. Je vidět, že si tam Rusové dělají pořádek a nenechají si do toho nikým kecat. Dokonce prohlásili, že ani z České republiky nepotřebují rady. Tak nějak.

  OdpovědětSmazat
 10. Jazyk Ukrajinský je skoro stejný jako jazyk Rusinskỷ . Vetšina ukoušu hovoří rusky . Rusky jdu , se řekne pajdu.
  Ukrajinsky a Rusinsky se řekne pidu . Proto melou Rusky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čili nářečí? Něco jako hanáčtina, slezské "po našimu" nebo "podkrkonošština"? Někteří Brňáci se za 5Mld. od nějaké Nulandové klidně prohlásí za "národ moravský" se svou speciální mluvou - štatlařinou. Prachy dělají divy i v lingvistice, že.

   Smazat
  2. 0:49, není podobný. Všechny východní jazyky se v něčem shodují, jedno slovo nic neznamená. Ukrajinština je něco jako mix ruštiny a srbštiny (chorvatštiny), se specifickou vokalizací, doplněná slovenskými slovy. Ruštiny ve větší míře. Všechny tři jazyky taky používají "o" jako koncovku pro mužská jména. Rusínštině porozumíme, podobá se slovenštině s pár ruskými slovy a v několika případech ukrajinskou vokalizací. Zní jako východoslovenské nářečí.

   Smazat
 11. táraš hlúposti - chlope - pajdu, či pojdu, či pijdu je o prízvuku, tak ako na Slovensku nárečia, ic, idi, choď - to je všetko, ale na papier to napíšeme štúrovčinou

  OdpovědětSmazat
 12. Správně pánové,pěkně jste to napsali.
  Já jsem moravák Slovenskorusinskỷch rodičů.
  Je to hnus jak USA a EU rozpoutali bratrovražedný nekonečný boj na východní Ukrajině. Posledních osum let jsem zanevřel nad západní zákeřnou politikou policajta světa. Vracím se k slovanským kořenům.Světů mír.m

  OdpovědětSmazat
 13. podívejme se na situaci v širším měřítku:
  věčné šmírování špionážních letadel u hranic Ruska (podobnost s náckama před útokem na Rusko z roku 1941 je samozřejmě čistě náhodná), déle tajné transporty techniky z Iráku přes Hamburk na Okrajinu (v pouštní kamufláži – to je spěchu), zablokování projednání toho lodního incidentu v RB OSN, atd…
  K tomu lodnímu incidentu: naprosto primitivní (poflakovat se mimo plavební koridor ve výsostných vodách Ruska) , museli počítat s tím že Rusové zareagujou – co tím sledovali – příprava lůzy na válku (vyhlášení vyjimečného nebo buhvíjakého stavu – maj v tom zmatek, masmédia vyřvávaj pokaždé něco jiného) a odlákáni pozornosti Rusů od skutečného cíle útoku – tím nebude Krym ani Rusko (na to nemaj koule) ale Bělorusko. Opakovánim nacistického Kurského útoku ze severu (pobaltí) a jihu (Okrajina) se pokusej obsadit a vykrást Bělorusko (podobnost s rokem 1968 je opět čistě náhodná) – tím nadělaj Rusům obrovské problémy .
  Je to můj názor – nakolik jsem se trefil ukáže čas (a toho maj soudruzi z SS proklatě málo)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. o tom, že cílem je obsazení Běloruska a že ostatní je jenom zástěrka, mluvil několikrát ve svých vystoupeních právě V.V.Pjakin (překlady do češtiny jsou na netu dostupné pouze s několikadenním zpožděním)

   Smazat
 14. V USA obvinili ruská média z toho, že říkají pravdu :)

  https://cz.sputniknews.com/svet/201811288571180-usa-rt-media-pravda/

  OdpovědětSmazat
 15. Chci aby poroš po vzoru šakalkvílí provedl drang nach osten.
  A pak ruské tanky v kyjevě, jako tenkrát v tbilisi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žirinovský včera prohlásil, že Porošenko je zahnaný do kouta, jednak nemá kam utéct (nikde ho nechtějí) a jednak by jeho letadlo stejně sestřelili jeho vlastní lidé!!!

   Smazat
 16. Banderovci zase prohráli .Vyhození mostu do vzduchu vedoucího na Krym se nepovedlo.A ti dva příslušníci SBU se podělali ,přiznali se "hrdinové"Žádný slušný Ukrajinec se nemůže identifikovat se současným kyjevským nacistickým režimem.Jsem zvědavý kolik námořníků zůstane na Krymu a nevrátí se na Ukrajinu

  OdpovědětSmazat
 17. povšimněte si, že článek vyšel v 19:53 a zde nasazený agent se už 19:58 vyjadřoval k nečemu, co mu zapomněli říct na školení mužstva, totiž, že prakticky celá Ukrajina používá svou rodnou řeč, kterou je ruština a nikoliv ukrajinština, pozor na něj, je to sem nasazený agent-troll-tupoun v jedné osobě :-)

  OdpovědětSmazat
 18. Pokud se časem potvrdí obsah tohoto článku z "prvních zpráv", tak jsme velké válce v Evropě už velice blízko: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/co-vezly-ukrajinske-lode-atomove-miny-na-likvidaci-kercskeho-mostu/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ani ten remorkér nebyl obyčejný, byl to remorkér pro vlečení minových sítí - https://aeronet.cz/news/kercsky-incident-porosenko-vyhlasil-na-ukrajine-stanne-pravo-pote-co-ruska-lod-taranovala-v-kercske-uzine-ukrajinsky-vojensky-remorker-pro-vleceni-minovych-siti-rusko-v-reakci-zahajilo-blokadu/

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.