Reklama

.

.

pátek 2. listopadu 2018

Glosa: Čtvrcení novináře čili Reálpolitika demokracií

Zavražděný novinář Džamál Chášukdží
Pavel P. Kopecký
2. 11. 2018  Literárky
V naší sto let existující republice neumíme stát na své straně. Žel bohu a Masarykovi ... Pořád potřebujeme někoho, kdo nás vodí za ručičku a otcovsky vysvětluje, co je dobré a co zlé. Takže s novým vzestupem moci Moskvy slyšíme varování před proruskými weby. Ruská propaganda přirozeně existuje, ale někdy se až zdá, že je vina vším, dočista vším. Jako za prosovětského „socialistického" Československa mohly za vše „západní štvavé rozhlasové stanice". Ze stejného koše zdechlin pocházejí též útoky na přední politiky, kteří jedou – světe, div se – na standardní oficiální návštěvu zmíněné jaderné mocnosti. Nebo vlastně kohokoliv, kdo se u nás zrovna teď nenosí, ale jednat s ním je jinak nutné.

Projevem historicky podmíněného „pangejtismu" je rovněž systémový přístup k Saúdské Arábii či dalším diktaturám, které jsou spojenci našich úhlavních spojenců. Zůstaňme u této ropné despocie, jež užívá trest smrti ukamenováním, astronomické částky investuje do globálního šíření wahhábismu, vměšuje se do konfliktu v Sýrii či Jemenu a podporuje radikální islamisty po celém světě.
Na závadu to zřejmě tolik není. Sunitští šejkové platí gigantické částky za nejnovější produkci západních zbrojovek nebo nenávidí rozpínavý šíitský Írán. Takže mohli dokonce usednout do čela Rady OSN pro lidská práva!

Momentálně se jim však situace drobátko zkomplikovala. Vraždy nepohodlných novinářů jim obvykle prošly bez „povšimnutí", nicméně o rozčtvrcení exilového publicisty Chásadžího na saúdském konzulátu v Istanbulu se pojednou dosti mluví. Turecko má totiž se Saúdskou Arábií nevyřízené účty a do kouta tím tlačí také Západ. Opatrnost zemí, jež se prohlašují za ochránce svobody (tedy i ČR), jsou proto mimořádně obezřetné, decentní. V reálpolitice přece dvojnásob platí, že když dva dělají totéž, není to totéž.

- - -

14 komentářů :

 1. To, že naši politici tuto zemi prohlašují za ochránkyni svobody, je tragikomické. Sami ji totiž nemáme.

  Štefan

  OdpovědětVymazat
 2. O novičoku v Británii se psálo týdny a měsíce od rána do večera . Rusko bylo špiněno bez důkazů na české televizi a kavarnickėm seznamů .
  Saudové uškrtí novináře a vvkoupou v kyselce na ambasádě v Turecku . Dva týdny tomu západ nevěřil a když byly důkazy , tak je ticho po pěšině . Kde jste pražští demokratičtí novináři a čmáralové z respektu . Proč nekvičí čt a seznam . Asi jste dostali falešné noty od trampíka a merkel . Tomu se vždy říkalo dvojí metr vy hambáři . Jste horší jak politruci a bývale KSČ .

  OdpovědětVymazat
 3. Je to opravdu odporné, to ticho u nás, kde jsou Zaorálkové, kde jsou Kocábové, Štětínáči, spící poserplína atp? Je mi opravdu na zvracení z toho ticha u nás. Ta lidská bezpáteřnost je ohromující. Myslím, že je čas ne velkou potopu světa

  OdpovědětVymazat
 4. A proč všude kolem článků blikají ty odporné reklamy? Je to drzost, která snad nemá obdoby. To jako za trest, že čteme články na NR musíme akceptovat po stranách ty odporné, blikající hadry? Proč to sem vnucují - kvůli penězům? Bože, to je mravní bída všude! Vnucoval nám kdokoliv za totality přiblblé a drzé reklamy, které si nikdo nevyžádal? NE! To, co se děje dnes, už je na mravnostní převrat se střelbou a vším ostatním. Společnost je odporná, smradlavá stoka. Těm, co sem pouští ty odporné reklamy, vzkazuji - jděte s tím do prdele! Pouštějte si to doma na zeď vy parchanti! Všechny články čtu s jednou třetinou displaye počítače zakrytou hadrem - vy drzí parchanti. Reklamní hadry blikají za hadrem, řekněte to reklamním šmejdům, kteří okrádají stát na daních, protože šmejdění reklam není nic jiného než okrádání státu na daních.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel, kapitalizmus neumí informovat zadarmo. Tudíž reklama.

   Vymazat
  2. Nahoře v bílé liště vpravo máte takový malý šedý obdélníček. Klikněte si na něj a reklamy zmizí.

   Vymazat
 5. Faleš, lež a pokrytectví v jejich nejčistší podobě, jsou dominantou režimu, který zde vládne(tím míním celý Západ). Vždy když se dostanu na dostřel tradičních výplachů mozků o pravdě, lásce, svobodě a demokracii, lidských právech a lidských hodnotách, přepínám nebo prchám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:05 Přesně tak dávno neposlouchám takové žvásty.

   Vymazat
 6. Naši volení zastupitelé napříč všech politických stran by měli shlédnout stařičký film Katakomby s V.Burianem. Neb nejsou originální, už tenkrát byly korouhvičky, které se
  "točily pěkně po větru". Kdybych to býval věděl, tak bych je nevolil. Bývalý volič.

  OdpovědětVymazat
 7. A kdo předsedá Výboru pro lidská práva OSN? a) je správně. Saudská Arábie. Tleskám.👍

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O tom že Saudi maj středověký režim se ví u nás od počátku a nikdo to nijak nezpochybňuje. Na rozdíl od purtleroffskýho režimu tu Saudi nemaj žádnou rozvinutou pátou kolonu, která by hlásala, že princ Salmán či jak se ten mameluk jmenuje, je "světový mírotvůrce" apod. cancy, který tu putlerčíci vytvářej okolo tragikomický figurky kremelskýho skřeta ... o to go! Čili bráníš se vůči chorobě, která jde po tobě, a ne primárně vůči chorobě, která napadá někoho jinýho, koho koneckonců taky nemusíš (např. iránský ajatolláhy a jejich spolčence).

   Vymazat
 8. Od roku 2 000 bylo v Rusku zabito 48 opakuji 48 novinářu, to taky není pro Ruskou " demokracii "špatné číslo. A už čekám proruskou Pakáž, jak budou hulákat, že lžu

  OdpovědětVymazat
 9. Na západě je demokracie stovky let
  a za tu dobu zavraždili 5 000 novinářu a opozičních politiků .

  OdpovědětVymazat
 10. Putin z dlouhé chvíle trhá mouchám křídla.

  OdpovědětVymazat