Reklama

středa 21. listopadu 2018

Hranice Ukrajiny – poučme se z historie

21. 11. 2018     pozitivnisvet
Ignorování dějin a neznalost historie nás kvalifikuje na kandidáty nového zotročení. Bible jasně zjevuje, že kde není poznání hyne lid. Ukrajina byla do roku 1654 nepatrný státeček, v rozmezí gubernie. Od roku 1654 do roku 1917 ruští carové darovali Ukrajině rozsáhlé území na severozápadě, včetně Kyjeva. Kyjev byl původně prvním hlavním městem Ruska. To si musíte uvědomit. V roce 1922 daroval Lenin Ukrajině východní území, zvané Novorusko. To je ono území, ve kterém se dnes vede válka. V roce 1939 daroval Ukrajině Stalin západní území a v roce 1945 po válce přidal k území Ukrajiny část naší první republiky, Podkarpatskou Rus. V roce 1954 daroval Chruščov Ukrajině Krym.

Ve světle této historie vzniku tohoto státu je absurdní tvrdit, že Rusko Ukrajinu dobývalo, nebo že ji chce obsadit. Tento historický výčet pohybu hranic Ukrajiny ukazuje, že tento stát vznikl díky Rusku a Sovětskému svazu. Jestliže se Rusové dozvěděli, že Spojené státy plánují v Sevastopolu zřídit svou vojenskou základnu, Krym si prostě vzali zpět, aby tomu zabránili. Nikdo nevytýkal Spojeným státům, že obsadil intervencí svých vojsk například v roce 1983 Grenadu. Grenada nikdy historicky nepatřila Spojeným státům. Nikdo nevyčítal Anglii, že dobyla Falklandské ostrovy. Falklandské ostrovy historicky i geograficky patřily Argentině.

Rusové se poučili v případě Krymu od Izraelců. Ti, zaútočili na Egyptská letiště doslova pět minut před jejich útokem na Izraelský stát v šestidenní válce v roce 1967, kdy se několik arabských států pokusilo zničit stát Izrael. Všimněte si, že od dob Napoleona byly na Rusko iniciovány útoky vždy ze Západu. Obě světové války byly iniciovány západními Evropskými mocnostmi. Při Norimberském procesu se hlavní americký soudce Tauler vyjádřil, že bez finanční podpory německé firmy I. G. Farben by Hitler nemohl začít válku. Tento Američan jistě věděl, že I. G. Farben, která například dodávala Cyklon-B na plynování Židů a národů, a měla smlouvu s americkou firmou „American – Oil“. To ukazuje, že hlavním iniciátorem světových válek nebyly národní vlády, ale nadnárodní monopoly, koncerny a bankovní skupiny, řízené od jednoho stolu. Začátek, a průběh obou válek to potvrzuje na několika záhadných událostech.

Studujte historii a získáte moudrost, identitu a poznání božího plánu s lidstvem. Poznání historie brání novému totalitnímu zotročení. Kdo iniciuje opět další válku v Evropě? Neměli bychom měřit dvojím metrem. Opravdu, neznalost historie je neomluvitelná. Záhadné události obou válek mají společný jmenovatel. Strany konfliktů byly řízeny z jednoho centra.

- - -

50 komentářů :

 1. Nikto nedaroval Krym Ukrajine - Chruščov len z administratívnych dôvodov dal ruský Krym pod Ukrajinskú správu. To ale vôbec neznamená, že Krym prestal byť ruský. To len ten človek s prepitým mozgom, ktorý delil ZSSR, "daroval" Krym. Za normálnych okolností vtedy malo dôjsť k dohode o hraniciach medzi Ruskom a Ukrajinou, a ruské územia (rusky hovoriace) sa mali pričleniť k Rusku. Bože, ako ho Američania vychvaľovali...!

  OdpovědětVymazat
 2. No, Rusko si může vzít celou Ukrajinu a nikdo nehne brvou, protože Putin vyhrožuje A-bombou , když potřenuje ujistit svět o své síle a mírotvornosti. Zdejší řiťolezci mu ještě tleskaj a někteří se těší jak po Praze zas budou jezdit Russké tanky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Plkáš blbosti, ignoruješ historii, mezinárodní právo, občanská práva ... Krym je osídlen Rusy, byl 250 let součástí ruského státu, jeho občané se v mnoha referendech vyjádřili, že nechtějí být součástí Ukrajiny. Krym byl a je autonomní republika, která si svobodně zvolila svůj osud. Kvákání propagandistických pitomečků NATO na tom nic nezmění. Máš vztek? To je dobře. Pravda všechny lháře hodně bolí.

   Leo

   Vymazat
  2. 19:20 dej odkaz, kde Putin vyhrožuje A bombou. Zjistíš, že v případě napadení Ruské federace ... bránit se je něco nemravného? Zvlášť proti přesila např. NATO?

   Vymazat
  3. 3:31 naposledy když Trump říkal že zruší smlouvu o raketách stř. doletu

   Vymazat
 3. Jak je napsáno v článku výše "Kdyby nebylo Ruska a později Sovětského svazu, byla by Ukrajina malý státeček uprostřed západní části Ruska". V podstatě Ukrajina jako taklová vždy byla těsně spjata s Polaskem a s Ruskem, to podle toho, kdo ji ovládal.

  OdpovědětVymazat
 4. Teda přimer s Izraelem kulha na všechny ctyri.To by muselo Rusko obsadit Ukrajinu celou a Ukrajince nahnat na Podkarpatskou Rus do pasma Podkarpati a obehnat je dratama.Tak zabral Izrael Palestinu.

  OdpovědětVymazat
 5. Hele, vy rusáčtí propagandisti, zloději území a jejich čeští užiteční idioti, Ukrajina je prostě od roku 1990 nezávislou zemí, uznanou bez výhrad OSN včetně samotného Ruska.
  Navíc, v roce 1994 se v Budapešťském memorandu bez jakýchkoli výhrad Rusové zavázali respektovat ukrajinskou nezávislost a suverenitu v rozmezí tehdy platných hranic a zdržet se použití jakékoli síly. Rusové všechno porušili.

  A pak se ti samí Rusové a jejich čeští užiteční idioti, včetně soudruha Davida diví, že se na základě těchto ruských činů a žvástů jako je tento článek, všichni sousedé Ruska bojí a žadoní o vstup do NATO a Rusko nemá nikde žádné spojence a přátele.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To memorandum Rusové neratifikovali parlamentem. Podle vás musí jen Rusko držet slovo? NATO se přiblížilo k jejich hranicím a zjevně Rusko ohrožuje. Co si na vás chytráku Rusové vezmou až na ně poletí rakety?

   Krymčané utekli z Ukrajiny za bezvládí v Kyjevě. Lidské právo odejít snad schvalujete? Kde je psáno že svůj majetek museli nechat Ukrajině?

   Vymazat
  2. 19:49

   Mohl byste prosím citovat tu část Budapešťského memoranda, kde se Rusko zavazuje bránit komukoli na Ukrajině ve vyhlášení nezávislosti? Děkuji.

   Vymazat
  3. 21:48

   Zřejmě si myslíte, že jste mazaný, ale přitom jste jenom trapný.
   Všichni víme, že bez aktivní silové podpory Ruska by k žádnému vyhlašování nezávislosti nedošlo a k přijetí Krymu do RF už vůbec ne. A to netvrdím já, ale G7, OSN...

   Vymazat
  4. 22:12

   Není těžké připadat si vedle velemozků z líhně Jakuba Jandy, Havlosledů a pražské kavárny, doslova jako génius. Ale to sem nepatří.

   Takže uznáváte, že se jednalo o akt primárně vzešlý z Autonomní republiky Krym, jejímiž obyvateli jsou převážně Rusové? Přitom separatistické tendence tohoto poloostrova měly delší historii a nabraly na síle ve chvíli, kdy na Ukrajině došlo k puči financovanému Západem, při němž byl svržen demokraticky zvolený prezident a vláda, vůči nimž, nikoli pučistům, byl Krym vázán loajalitou. Zemi ovládla chunta, nijak netající své nepřátelství vůči všemu ruskému, včetně jazyka, který se dokonce rozhodla zakázat.
   Rusko v této situaci sehrálo pasivní roli, spočívající v připravenosti zamezit teroru, který se chystala rozpoutat chunta a neonacistické bojůvky směřující potlačit připravované referendum. Sílu ruské armády, legálně alokované na Krymu, naštěstí nebylo nutné využít.
   Čemu nerozumíte? Co to tedy zkoušíte s Budapešťským memorandem? Na Ukrajině došlo z podnětu Západu, nikoli Ruska, k puči, teroru a následnému odmítnutí loajality některých oblastí. A vy z toho viníte Rusko? Vy si ale umíte nakálet do úst.

   Vymazat
  5. Je zajímavé sledovat, jak havlo-kavárníci vnímají právo a ohýbají jej podle potřeby. Zásadně měří dvojím metrem. Jednou je pro ně právo na sebeurčení nejzákladnějším lidským právem, v jehož jméně prosazují odtržení části území od některých států, ačkoliv se jedná o historické oblasti těchto zemí a většina lidí na těchto územích o žádné odtržení nestojí (např. Kosovo od Srbska nebo Tibet od Číny), přičemž mnohdy neváhají použít síly. Jindy zase stejnému právu brání, mnohdy opět násilím nebo sankcemi, ačkoliv si obyvatelé odtržení přejí (Katalánie, Krym). Když Rusko zachrání vlastní obyvatelstvo na vlastní historickém území před ukrajinskémi nacisty (Krym), za což jsou jeho obyvatelé Rusku neskonale vděční, tak dle havlistů je to špatně. Vůbec je nezajímá, že pro odtržení se vyslovilo víc než 97 procent obyvatel. Správné by podle nich bylo nechat ty lidi povraždit po vzoru Donbasu, včetně žen a dětí. Když Rusko v zájmu záchrany statisíců lidí poruší nějaké nezávazné memorandum, tak je to agresor. Když USA a NATO z těch nejnižších pohnutek (zisk a moc) porušuje úplně všechno, bombarduje a okupuje jednu zemi za druhou, a to bez mandátu Rady bezpečnosti OSN, tak je to dle havlistů naprosto v pořádku. Na domácí scéně se Chovají stejně. Mají plnou hubu demokracie, ale jen když vyhrají jejich kandidáti. Když v demokratických volbách tito nevyhrají, tak řvou jak pominutí, jsou agresívní a vůle lidu je vůbec nezajímá. Jsou to stejní křiváci jako ten jejich guru Havel.

   Vymazat
  6. Právo národa na sebeurčení podle platného mezinárodního práva spočívá na pouhých čtyřech podmínkách: Národnost, vůle k sebeurčení, schopnost samostatnosti, vlastní vůle, přičemž jakýkoliv vliv nebo podpora jiného státu nebo náboženství ji vylučují. V případě Krymu nebyly splněny, šlo doslova a do písmene o přímou válečnou anexi Ruskou federací. Už nás opravdu nebaví to stálé demagogické popírání faktů Rusy.

   Vymazat
  7. --- Buď Ruská federace uzná platnost mezinárodního práva a provede nápravu vlastních zločinů - jednání v rozporu s ním, nebo, samozřejmě, bude ve válce.

   Vymazat
  8. 22:42
   Bohužel, jenom zde blábolíte ruské propagandistické pohádky. Puč financovaný západem.... blablabla

   Tady je ta vaše "pasivní role" Ruska.

   https://www.denik.cz/ze_sveta/strelkov-valku-na-ukrajine-jsem-rozpoutal-ja-20141120.html

   Účast "zelených mužíčků" - neoznačených ruských vojáků přianexi Krymu zpětně potvrdil i sám Putin.

   Víte co je nejsměšnější? Že přesně takoví pitomci jako vy, obhajující odtržení částí Ukrajiny s ruskou menšinou za podpory Ruska, na druhou stranu nenávidí ještě po 80 letech Sudetské Němce, kteří se od republiky chtěli odtrhnout za podpory Německa.

   A abych to dokončil, neopovažujte se ani na sekundu divit po těchto Ruských a potažmo vašich žvástech, že všechny okolní země Ruska s ruskou menšinou se Ruska bojí a chtějí vstoupit do NATO a Rusko má minimum přátel.

   Vymazat
  9. 23:06
   Financování změny poměrů na Ukrajině, ve slabé chvilce přiznala Victoria Nulandová. To také nevíte? Pak mě nepřekvapuje ani to, že nevíte kde je Krym a kde je Doněck.
   Někdo někde popíral přítomnost ruské armády na Krymu? Kdy? Kde? Kdo? Ukažte na toho darebu.

   Pokud mě označuje pitomcem takový velemozek jako vy, pak je to pro mě ten nejupřímnější kompliment, jakého jste schopen. Děkuji, ulevilo se mi.

   Mimochodem, mohl byste prosím doložit, že československé pohraničí bylo někdy před válkou součástí Německa, které ho darovalo Československu?

   Lidí, kteří se něčeho bojí, jsou plné blázince. Těch, kteří jsou za vyvolávání strachů placení, jsou zase plné "zdemokratizované" vlády.

   Vymazat
  10. 23:00, 23:02 a 23:06. Rusové vám vypálili rybník, viďte. Chlapče budeš se muset s tím smířit. Rusové nemusejí naslepo střílet po obyvatelstvu Krymu jako to dělají Ukrajinci po obyvatelstvu Donbasu, aby zabíjením zkrotili vlastní obyvatelstvo. Suverenita Ukrajiny na Krymu byla skoro zanedbatelná, protože 80% jejich armády na Krymu přeběhlo k Rusům a poslušnost Kyjevu odřekli. Zbytek odjel bez boje autobusy na Ukrajinu.

   Na Ukrajině až tak citově neřeší, kdo kde patří. Podle pořadu Kvartal 95 Ukrajince nejvíce sere, že k nim Rusové neutíkají, protože je tam bída, neštovice a svrab.

   Vymazat
  11. 23:34

   No jen jsem čekal kdy vyrukujete s 5 miliardami dolarů, které prý přiznala Nulandová. Ale dával jsem vám naději. Teď už vím, že nejste nic jiného než ruský podvodníček a lhář.

   Tady je přesná citace toho co Nulandová řekla:

   “Since Ukraine’s independece in 1991 the United States have supported Ukrainians to build democratic skills and institutions as they promote civic participation and good governance, all of which are pre-conditions for Ukraine to achieve the European aspirations. We have invested over 5 bn dollars to assist Ukraine in these goals that will ensure a secure and prosperous democratic Ukraine”

   Přestaňte už konečně šířit ty 1000x vyvrácené ruské lži a naučte se anglicky, překládat vám to nebudu.

   Co to zase zkoušíte s jakousi součástí a s darováním? Dar je dar a už se nevrací. Tak to chodí aspoň ve vyspělé západní společnosti kam vy očividně nepatříte.

   A hlavně, vy jste se oháněl právem na sebeurčení. A nejen, že Německá většina v pohrabičí se chtěla odtrhnout, ale dokonce Henleinovci vyhráli i celostátní volby absolutně!

   Rusové jsou ale pašáci. Jak si poradili s pokusem o sebeurčení, když se jim zrovna nehodil, jsme mohli názorně vidět v Čečně. Ale i to byste nějak vznešeně okecal, ruský užitečný idiote.

   Vymazat
  12. 23:45

   Rusové vypálili rybník především sami sobě. Od Anexe Krymu se s nimi civilizovaný svět nebaví, rubl šel srát, ztratil k dolaru a euru polovinu hodnoty
   https://www.xe.com/currencycharts/?from=USD&to=RUB&view=10Y

   cena ropy spadla taky na polovinu hodnoty

   https://www.kurzy.cz/komodity/ropa-brent-graf-vyvoje-ceny/nr_index.asp?A=5&idk=38&od=29.9.2003&curr=USD&default_curr=USD&unit=&lg=1

   a i přes propagandistické výkřiky o ruských hospodářských úspěších, ruská ekonomika a životní úroveň od roku 2013 klesá.

   https://tradingeconomics.com/russia/gdp-per-capita-ppp

   Nic moc výsledky této akce.

   Vymazat
  13. Správně, pokud ovšem totéž platí pro bývalou Jugoslávii, Srbsko a Kosovo. Když leccos z předchozích událastí ponecháme stranou.

   Vymazat
  14. Debata v řádcích nade mnou se vede v rovině ideologické, kde jednotlivé argumenty a protiargumenty si mohou vzájemně vyměňovat politruci. Skutečnost je taková, že díky Rusku a jeho vojenské síle a díky čínské ekonomické expanzi ztrácí supervelmoc USA své dominantní postavení ve světě. Brání se jak umí, včetně propagandy, vojenské přítomnosti na hranicích svých velmocenských rivalů, různými embargy, sankcemi a omezováním a pod. Pokusy o vnitřní rozvrat Číny ani Ruska se zatím nezdařily a ti co opravdu vládnou USA a jejím servisním organizacím (NATO, EU, G7, MMF, atd. atd.) zatím nenašli jiné řešení, než přípravu na válku. Před válkou ale musí na ni psychologicky připravit vlastní obyvatelstvo.

   My se nacházíme právě v této etapě. Doufám, že k válce nedojde, protože by s největší pravděpodobností znamenala konec naší civilizace a možná i konec lidstva.

   Proto si myslím, že se musíme postavit všem demagogickým pokusům pokřivit výklad skutečné situace ve světě a ukazovat na iniciátory krize. A těmi bezesporu jsou vládnoucí síly v USA!

   Rusové ani Číňani k hrocení krize přispívají v daleko menším měřítku a dosud to z jejich strany byly akce obranného a ne agresivního charakteru.

   ECh

   Vymazat
  15. Nemohu si odpustit poznámku k nedbalému demagogovi -anonymovi 23:00:

   Napsal: "Národnost, vůle k sebeurčení, schopnost samostatnosti, vlastní vůle, přičemž jakýkoliv vliv nebo podpora jiného státu nebo náboženství ji vylučují".

   Pomíjím tu hloupost, že bod "vlastní vůle" a "vůle k sebeurčení" jsou totéž.

   Na příkladu Kosova a Metochije je prokazatelné, že mezinárodní právo ve smyslu, jaký popisuje anonymní demagog 23:00, porušily státy NATO a především USA, jako jejich dirigent.

   Na Kosovu, historickém území prvního srbského státu, vedla UČK, organizace uznaná samotnými USA jako teroristická, boj za "samostatnost" s pomocí sousedního státu (Albánie), o otržení území neproběhlo žádné referendum, Kosovo není dosud schopné samostatné existence (je spravováno protektory a ani ekonomicky není schopno přežít). S vyhlášením samostatnosti nesouhlasil sousední stát (Srbsko), tak jak to vyžadují Helsinské dokumenty z roku 1975. USA a jejich vazalové z NATO navíc porušili vlastní zakládací listinu NATO, Chartu OSN a Kumanovskou dohodu z června 1999. Svou další činností také porušili rezoluci RB OSN č. 1244.

   Prostě ze strany USA a jejich vazalů došlo k mnohonásobnému porušení mezinárodního práva a konkrétních dohod!!!

   Když USA zavádějí do mezinárodních vztahů zákon džungle, zákon silnějšího, tak se nesmí divit, že ti slabší si chtějí dodat na síle a vyvíjejí jaderné zbraně a nosiče (Indie, Pákistán, Sev.Korea, asi Írán, asi i Saudská Arábie, možná i Brazílie).

   Svět se díky politice USA stal velmi nebezpečné místo a USA daly ostatním příklad, že platí jen síla a urvi co můžeš. Rusové Krym, Číňané Spratleyho ostrovy ...

   A co příklad potlačování práv Katalánců na samostatný stát? Katalánci na rozdíl do kosovských Albánců splňují všechny předpoklady k úspěšné samostatnosti. Proč jí tady nemají? Kde je právo?

   Leo

   Vymazat
  16. 23:57

   Já vím co Nulandová řekla, proto jsem to také zmínil. Mimochodem, vaše citace není kompletní. Čemu nerozumíte? Tomu, že USA lijí miliardy dolarů do změny poměrů v jiných zemích, jako je tomu i v případě Ukrajiny, která je v důsledku toho dnes nejposlušnějším vazalem USA, na jehož území se prohání armády USA a NATO? Já tomu tedy rozumím, ale neschvaluji. Z lásky se skutečně peníze nevynakládají a v USA už vůbec ne. Tak už mají Ukrajinu "zdemokratizovanou", i když zcela podle plánu to nevyšlo. No co už, americká vojenská základna na Krymu nebude.

   Dary se nevrací, ale donuťte dar zůstat u obdarovaného, když se mají "tak rádi".
   Já jsem se žádným právem na sebeurčení neoháněl, to jste si to nějak popletl. Právě na základě toho, co předváděli sudeťáci před válkou, bylo po válce toto právo upozaďováno. Až do ukradení Kosova. A od té doby to jede zase s kopce. Rusové před Kosovským precedensem už tenkrát varovali...

   V Čečně jsme hlavně opět viděli tradiční evergreen "nezištného" vměšování USA do záležitostí cizího státu. Financováním a podporou teroristů, čehož důsledkem jsou války a rozvrat. No a v dnešním Čečensku vidíme politiku Ruska - prosperující Čečensko, 93% hlasů volící Putina. Pozoruhodné rozdíly, že?
   Mimochodem, dokonce i na Krymu, který "krvelačná šelma Putin brutálně a přes zuřivý odpor obyvatel zachvátil", získal ve volbách 92% hlasů. No umíte si to vysvětlit?
   Já už vím, Putin ty volby hanebně zfalšoval :-D

   Vymazat
  17. 0:08

   Vazalské státy USA samozřejmě plní zadání páníčka a na svůj úkor sabotují obchody s Ruskem. Zatímco obchody Ruska s USA úspěšně šlapou dál. A co víc, zahraniční obchod Ruska roste. Jen loni téměř o čtvrtinu. Sankce nesankce:
   https://www.czechtrade.cz/sluzby/informacni-servis/novinky/zahranicni-obchod-ruska-loni-vzrostl-temer-o-ctvrtinu
   Netočí se vám z toho hlava? Jak je to možné?

   Vždyť i to vámi odkazované HDP, které je dobré akorát k manipulacím se statistikami, jim nikoli klesá, ale naopak od roku 2016 slušně roste. A to i v dolarovém vyjádření. Jste slepý? Zadlužení klesá, inflace je stabilizovaná, zásoby zlata rostou, populace roste.
   A to za stavu hospodářské války USA a jejich vazalů, kteří se jako tradičně snaží škodit, co jim síly stačí. Výsledky skutečně nic moc.

   Ti dopadli, nejen že vlastní zbankrotované hospodářství drží jen silou zbraní, ale už neumí pořádně ani to, v čem byli vždy dobří - rozšlapávat bábovičky jiným.
   To se nedá nazvat už jinak, než šlendriánem a posledním tažením.
   Ale abych nebyl nespravedlivý, ten útok na Rubl se jim celkem zadařil, i když hospodářský efekt to moc nepřineslo. Holt Rusové mají velkou zemi a nejsou z těch, kteří by bez nákupů šuntu a náhražkových "potravin" v západním zahraničí nedokázali žít. A ti, kteří na Západě mají své zájmy, ti zase mají rublů tolik, že jim je jedno kolik co stojí.

   Každopádné vaše starostlivost o blaho Rusů mě opradvu dojala. Nepřeji rusku nic špatného, ale takto citlivý, jako vy, na snahy západu škodit nejsem ani vzdáleně. Neměl byste si to tak brát, věřte mi, že Rusko si s tím poradí,

   Vymazat
  18. 0:08 Není tomu tak, Chujlostan by byl v prdeli tak či onak, tedy se sankcemi i bez sankcí! - https://www.google.cz/search?q=%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F+%D0%B2%D1%8B%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%B5%D1%82+%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwig0ubU6dTeAhUQDOwKHbRHDx4Q_AUIDygC

   Vymazat
  19. Vůle k sebeurčení a vlastní vůle k tomu, nejsou totéž, Leo. Jak myslíte? Totálně rusky, protože ignorujete logiku. Pro Vás je to prostě lhostejné a chápete jen jak Vy chcete. Typicky ruské.

   Vymazat
  20. Já bych jen podotknul k té paní Nulandové a 5 miliardám dolarů. Ta paní to přiznání neřekla jen tak ze spaní, nebo někde mezi řečí. Ona o tom promluvila na konferenci v jedné z neziskovek provozovaných spojenými státy na protlačování své politiky v jiných zemích(U.S. - Ukraine Foundation), právě v souvislosti s Majdanem, z něhož se zrovna vrátila(někdy v prosinci 2013), jako přímá účastnice a doklad vměšování se USA.
   Zde je možné poslechnout si CELÝ projev: https://www.youtube.com/watch?v=U2fYcHLouXY

   Mimochodem, tato paní se mimo tohoto prohlášení a svého silného angažmá na ukrajinském převratu proslavila také do médií uniklým telefonickým rozhovorem s Geoffreyem Pyattem, s nímž ještě za prezidentování Janukovyče probírá koho dosadí do prezidentského křesla a do vlády na Ukrajině, přičemž se dost přezíravě vyjadřuje o EU a její roli ve věci budoucího uspořádání na Ukrajině: https://www.youtube.com/watch?v=MSxaa-67yGM

   Vymazat
  21. Přestaňme si hrát na to, že NR je něco víc, než běžný tu dobře, jindy mizerně z ruštiny přeloženej putleroffský hoax! Součást to hybridní války vedené a placené tímto gangem kremlovorů!- https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   Vymazat
  22. Ukrajina nie je vôbec žiadnym štaotm..od roku 1991 nepožiadala OSN o oficialnu registraciu hranic,teda ako štat neexistuje!!!...

   Vymazat
 6. Nerozumim jednomu: KIM uz aspon 2x rekl, ze napadne USA a USA, nejvetsi valecnik a vrazditel lidi na teto Zemi, Severni Koreu nenapadl. Napadl mnoho jinych statu ci napadeni zorganizoval, ale Sev. Koreu ne. A mohl, Izrael napadl nekolik minut (jak to merili...?) pred utokem prvne Egypt. Proc ostatni arabske staty tedy 5 min. po izraelskem napadeni nezacaly valcit a byly take Izraelem napadeni. Nerozumim tomu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud vím, KLDR nikdy jen tak nevyhrožovala USA, že na ně zaútočí. Konstatovala pouze, že již má prostředky schopné zasáhnout USA. A to v reakci na výhrůžky prezidenta Trumpa v OSN, že "KLDR zcela zničí", pod záminkou, že vyvíjí jaderné zbraně a rakety .
   Novináři zcela běžně obrací události naruby. Jsou za to placení a lidé by s tím měli být srozuměni.

   Vymazat
  2. Čemu nerozumíte? Severní Korea má jaderné zbraně a to je i pro ty válečníky z USA trochu silný kafe, aby si něco začaly...

   Vymazat
  3. No sláva, takže najednou je to tady. "Děkuji".

   Vymazat
 7. Takže, dvakrát mi už nešel odeslat příspěvek ke 23:02. Konstatuji to, protože dějiny na tom závisí.

  OdpovědětVymazat
 8. Mezitím než tu dějinou závislost protlačíte, mrkněte na vývoj a ohraničení Evropských států, poučné:


  https://uloz.to/live/!ifWtSkmVtXqU/evropa-historicka-mapa-od-1000-2000-zdravi-ramon-mp4


  Ramón

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:22 Existuje platné mezinárodní právo a to včetně práva národa na sebeurčení, protože národ je ne náhodou ale prostě logicky a přirozeně, základní jednotkou planety. Jakákoliv historie týkající se území, je nyní už tedy irelevantní. Platí současné hranice států, přičemž, samozřejmě, mohou být měněny válkou. Jako vždy, ostatně a tak to asi zákonitě bude i vždy v budoucnu. To ale naprosto nic nemění na faktu platnosti současného mezinárodního práva, které je nezbytné plně respektovat právě proto, aby k válce nedošlo.

   Vymazat
 9. Falklandy nikdy nepatřily Argentině, ale 150 let patří Británii, předtím Francii. Tamní obyvatelé se v referendu už několikrát vyjádřili jednomyslně pro Británii. Spíš Francie by mohla požadovat "navrácení" Falkland ne Argentina. U Krymu lze pochybovat, o Falklandech ne, to je špatný příměr.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U nich to je známe zabírat cizí půdu !Ale tito fašisté mají na svědomí 50-60 milionů oběti 2 světové války za zradu a ustupování Hitlerovi , a to nemluvě o kolonizovaní světa ! i její dny jsou sečtený !!!

   Vymazat
  2. Pokud já vím a vím to přesně, tak Argentině patří,
   nyní brity okupovaný ostrov Manas (Man).
   Referendum tam nepřipustili.

   Vymazat
 10. Tak proč by Rusko dobývalo cizí území mají vlastní velkou zem. Jen usa touží po světovládě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusko neexistuje. Je to země zabraná barbary původem kdoví odkud, kteří si říkají "Rus", přičemž i tento název ukradli. Původní obyvatelstvo je jimi utlačováno na celém území současné tzv. "Ruské federace". Tento archaický kaganát musí být důsledně dekolonizován, přičemž v žádném nově vzniklém národním státě nesmí mít živel "Rus" většinu a rozhodovací práva. Nesmí se používat jejich jazyk, ten musí být zcela a nemilosrdně vymýcen spolu se vším, co je na něj vázáno. Velmi vhodná by byla nová kolonizace obyvatelstvem třeba z Afriky nebo lidnatých asijských států. Jen v evropské části by tak mohlo vzniknout 32 nových států pod přímou patronací USA a EU.
   - Asijská část by se měla demarkačními liniemi rozdělit pod správu OSN a vyspělým Západním státům přidělit status protektora.
   - nutnost zásadní restrukturalizace společnosti platí pro celý bývalý východní blok, aby vznikla různotvárná prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Stejně tak by se mělo přistoupit k internacionalizaci nové společnosti uzákoněním angličtiny jako úředního jazyka.
   - Putin je mírovým světovým společenstvím označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti poté, co po uchopení moci začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku.
   Při tom všem, je napadení volebních systémů téměř ve všech demokratických zemích a dezinformační kampaň po celé planetě jen dětskou hrou na vojáčky.

   Vymazat
  2. Anonymní 9:01

   stěží si umím představit blba, který obětuje tolik písmenek k tomu, aby dokázal své blbství.

   Ušetřete si pro příště čas, stačí jen napsat "jsem blb".

   Vymazat
  3. 10:01 Zato tobě skřekající putlerprde z lžidvořákovy bandy rudejch kretenů by nestačilo ani milion putleroffskejch univerzit, abys dokázal sesmolit jedinou větu kterou dokáže ten "blb" z 9:01! :))))

   Vymazat
  4. 11:29

   Podpora od zdejšího megamblba jen dokresluje celou tragédii prezentovaného blbství. Je jen otázkou, kdo z vás dvou je ten blbější. Zatím to vypadá na plichtu, zkuste ještě trošku přitlačit, věřím že na to máte, vy náš malý "potlerpdre".

   Vymazat
  5. 17:54 Mmch. putlerprde, kterýž jsi tvořen pouze atomy putléria, povím ti jak se to stalo že nemáš klid a spokojenost v někde v lihu v laboratoři jako jiný potrati. Můžu za to komouši! Havel byl tvůj fotr, kterej tě namrdal týhle kurvě a ta tě pak potratila!!!!!˘ - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   Ten potrat pak komouši naložili do maus-oleje a odvezli do Chujlostanu jako delikatesu pro Putlera. Od tý doby co ji sežral poletuješ u jeho lejnolíhně - stal si se putlerprdem!!!!.-D:D:D:D

   Vymazat
 11. Kuzma: Domnívám se, že na Rusko se útočilo převážně ze západu nejen od doby Napoleona, ale už od dob Smuty, tedy o 200 let dříve.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsou pouhé žvásty vycházející z neopodstatěný teorie že někdo usiluje nechat si vomrznout prdel v nějakým zapadákově planety. Realita je opačná - to ruskej Mongol se tlačil k nezamrzajícím mořím, tedy hlavně k Baltu! A tlačí furt už celejch 500 let - https://cs.wikipedia.org/wiki/Livonsk%C3%A1_v%C3%A1lka

   Tehdy ho zastavil Livonskej Řád! Dnes je to NATO, kdo je zatlačil zpět od Baltu, tam co byli za Ivana IV.!

   Vymazat
  2. Anonymní 9:04

   Ušetřete si pro příště čas, stačí jen napsat "jsem blb".

   Vymazat
  3. 10:02 Hele umíš číst! Ale je ti to hovno platný. Tak radši těmhle bohatýrům - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   zaduj řádně do zad, putlerprde, pak je určitě nezastaví nic na světě!!!!!!!!!:D:D:D-:))))))

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.