Reklama

středa 14. listopadu 2018

Jak daleko je ze Sarajeva do Palerma? 21 let

Docent Radim Valenčík
Radim Valenčík
14. 11. 2018 blog autora

Jak daleko je ze Sarajeva do Palerma? 21 let
Přesněji 21 let a 15 dní.
Jako přes kopírák.
Pro nepamětníky:

https://ct24.ceskatelevize.cz/archiv/1432352-tzv-sarajevsky-atentat-odstartoval-zatim-nejvetsi-politickou-krizi-v-cr

Je dobré mít historickou paměť a pamatovat si, jak to tehdy dopadlo.

Uvidíme, jak to dopadne v ANO, kde se nyní bude rozhodovat.

Načasováno listopadově a dukovansky.

Takový malý test odolnosti české kotliny vůči manipulaci.

A jak tak koukám, v ODS Sarajevo II už prošlo. Tím hůř pro tuto stranu.

Pro mě je důležité toto:

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Tiskové prohlášení
Stanovisko pražské policie k aktuálním informacím v médiích

V tuto chvíli můžeme potvrdit, že vyšetřovatel v rámci probíhajících úkonů trestního řízení v kauze Čapí hnízdo přibral již před několika měsíci soudního znalce, který by měl zhodnotit psychický stav jednoho z obviněných. Tento úkon je s ohledem na aktuální místo pobytu obviněného komplikovaný. Policie ČR nemůže provádět úkony trestního řízení na území cizího státu a v dané věci se švýcarskými kolegy prostřednictvím Interpolu intenzivně komunikovala a komunikuje. Policie ČR ve shora uvedené kauze v současné době po nikom z obviněných nepátrá. Dosud zjištěné informace, nejen k pobytu jednoho z obviněných, jsou pro Policii ČR dostatečné k dalším úkonům cestou mezinárodní právní pomoci.
Informacemi uvedenými ve včerejším dílu pořadu Zvláštní vyšetřování v TV Seznam se pražská policie důkladně zabývá a vyhodnocuje jejich relevantnost. Kontaktovat v této souvislosti proto bude samozřejmě i autory reportáže.
K celé záležitosti údajného únosu Andreje Babiše ml. je na místě uvést, že policie přijatý podnět tehdy prověřovala, kdy dospěla k závěru, že se v dané věci o podezření z trestného činu nejedná.
Žádné další informace k jednotlivým úkonům trestního řízení nelze v tuto chvíli poskytnout, jelikož právo na poskytování informací v dané kauze má od počátku vyhrazeno Městské státní zastupitelství v Praze.
 mjr. Mgr. Andrea Zoulová
Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy13. listopadu 2018

https://www.policie.cz/clanek/tiskove-prohlaseni-578213.aspx?fbclid=IwAR0IiqzNQcoqTFGfug_UmLPrE23ASwXSNKQqcRNy1Kv3LAtTV2Q0Ku_MQVg

29 komentářů :

 1. Ano to jsou fakta je třeba se bránit měl by je Babiš zažalovat.

  OdpovědětSmazat
 2. Oheň se musí stále živit. Jak by to vypadalo, kdyby se nic nedělo.
  Na tom posledním dělo je nejzajímavější ten To mio.
  Že by ta japonská proradnost ? Teda poloviční. I to ale stačí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To máte těžké. SPD tuto vládu nepodpořila a od začátku ji kritizuje, i když ze zcela jiných důvodů, než ten zbytek "demokratů". ČSSD ve vládě je katastrofa, zvláště na postech, které si vyvydírali. Jelikož SPD jde především o migraci, chápu to a v tomto smyslu nemá mou plnou důvěru ani ANO. Už nám předvedlo příliš mnoho veletočů. Též si ale nepřeju pád vlády, či nějakou větší krizi ve státe. Už mě se.., jak nám tady hrstka nabubřelých novinářů a pár politiků téměř bez mandátu chce otřásat státem v základech pokaždé, když není po jejich. To je ten hlavní důvod, proč si přeju, aby to Babiš nějak ustál. Ale je to za mě vééélký kompromis. J.

   Smazat
  2. ANO+SPD+KSČM,to by Slonkokratický blok neořežil, Kalouskovi by prasklo játro a ledviny začaly produkovat žluč.

   Smazat
  3. 11:33 a 12:48 - Souhlas.

   Smazat
  4. Okamura je malinko nesrozumitelný. Chtěl by nahradit ČSSD, ale do vlády jít nechce.(???)

   Smazat
 3. Už se projasňuje. Za totální bláboly to označuje i zahraniční tisk, včetně jinak konformního mainstreamu. Zejména ten únos do Ruska a na Krym. To ti dva přehnali. Že se na to chytí blbečci z TOP09, STAN a Piráti mně nijak nepřekvapuje. Pospíšil je parodie na právníka (o dalších představitelích této partaje ani nemluvě), Gazdík neví chudák, komu se pověsit honem na krk aby politicky přežil a Piráti teprve politické zkušenosti sbírají. Ale že se zapojí do této naprosto průhledné a pofidérní frašky i Fiala, to mně překvapilo. Je profesorem socilogie. Vedl Fakultu sociálních studií MU v Brně, kde se učí i politologie... Je v oboru odborníkem. Jemu prvnímu muselo být jasné, že to nemůže vyjít. Že to praskne a bude ostuda. A mezinárodní. Zklamal mně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To, že je někdo v Česku profesorem něčeho, ještě neznamená, že je v tom odborníkem, bohužel.

   Smazat
  2. Mne pan Fiala nezklamal. Ale spíš rozveselil. Tihle "slušní" lidé a "odborníci" jsou ostudou naší akademické obce a je fakt úžasné, jak vysoko se lze dostat v oboru sociologie a politologie bez logického myšlení.

   Smazat
  3. Fiala je falešný a konečně se to klube ven. Ale on přece mele blbosti po celou dobu, kdo ho pozorně poslouchal, muselo mu to být jasné.. J.

   Smazat
  4. Fiala je diplomovanný putnolog parazitního budižkničemismu, žvanistiky a plkózní kydologie. HAMBA !!!

   Smazat
  5. ... a 100x HANBA!!!

   Smazat
 4. Jenže Sarajevo, to byl puč pravice proti svému vůdci, který se podezřele opožďoval za tužbami kapitálu. Palermo, to je puč parlamentní nacifašipravice za zvýšení zisků svých šéfů, co slouží u kapitálu v naději, že také nějaká to korupné vylepší rozpočty jejich domácností - na úkor pracujících. Zastírací manévr je vyvedený: 50 milionů dotace na Čapí hnízdo má zastřít 7 bilionů Kč ukradených těmito pozoruhodnými obránci "práva a spravedlnosti" pro zloděje.

  OdpovědětSmazat
 5. Nebylo mi líto Klause tehdá, není mi líto Babiše nyní. Lumpové jsou to oba. A to prosím chraň bůh, aby si někdo myslel, že proto fandím černoprdelníkům, Kraďouskovi, nebo modrým strakám. Jenom říkám, že všecko je to jenom zkuwená svoloč.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak v cele kauze jde spis o to,ze si mysli,ze si mohou delat,co chteji...hlavne delat z lidi blbce

   Smazat
  2. 13.42 Jenže situace je taková, že jedinou šancí pro Český národ a jeho zemi je PODPOŘIT A UDRŽET BABIŠE. Pochopí-li to Okamura a jeho slepenec, tím lépe. Jinak se postaví po boku Kalouska a Hermana... a ztratí voliče. Je v situaci jako kdysi ČSSD, která měla s KSČM solidních 111 hlasů ve sněmovně - a ČSSD tu jedinečnou šanci levice zahodila, a s výmluvou na Bohumínské usnesení se sčuchla s lidovci atd. a plnila lidovecký volební program...


   Teď má ČSSD šanci se částečně rehabilitovat, nebo, shodí-li Babiše a vládu, se dát BEZ POMPY POHŘBÍT ZA HŘBITOVNÍ ZDÍ V BOHUMÍNĚ. Nikoliv RIP, ale SPB (shnij a páchni v Bruseli).

   Smazat
  3. Nevolnická lumpenproletářská lůza si dokoulela žvanila Miloše na hrad a opičáka Bureše do vlády, jako hovnivál svou hladovou, smrdutou avšak prázdnou a prolhanou kuličku. ANO, bude ještě hůř! Dva miliony estébáků a bolševiků se po jejich Sametu nikam nevypařily. Výpomocný slovenský estébák plní bojový putinovský úkol: posílit proruské skomírající senilní agenty Klauzemany v plíživé destrukci EU a v budování oligarchického komunizmu?

   Labutí píseň socanů: Ještě si tak naposled výsknout ! České přísloví: Hlavní je plné koryto. Svině se už k němu vždycky najde !!!

   Smazat
 6. Už jsem vám to 21:00 napsal, tak nelžete. Za komunistů bylo státních úředníků, policistů a dalších v bezpečnostních službách méně, než kolik je takových dnes. Bráno v poměru na počet obyvatel státu. Jste stejný lhář a demagog, jak "pražská kavárna", ČTK, Čtv, Čro, většina novinářů o Seznamu.cz a Sóroše neziskovkách nemluvě. Přijde čas, kdy na svá svinstva i doprovodnou hloupost dojedete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Áááá, další nadržený křivohubý kleptoman či huhňavý dementní psychopat, vepřová držka, krysí tlamička, rektoskopická hlavička a šarlatán se ozval??? Putinovi agenti, kteří se na ulici či v socce poznají poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Agentky ještě navíc podle inkontinetní širokorozchodné p-dele. Kdy už konečně začnou prchat do ráje Chujlostánu?-:)))

   Smazat
  2. 7:42 kromě nijak podložené představy o autorovi z 5:56 něco věcného k jeho argumentaci nemáte? Nadávka a špinění není, mezi slušnými a rozumnými lidmi, nic než důkaz vaší ubohé duševní i mravní úrovně. Styďte se!

   Smazat
  3. 1:15 To je jednoduchý. Za c. k. Rakouska bylo taky míň úředníků než za 1. republiky, to je pseudoargument nějakýho užgryndanýho čechomužika, který až bude odsud konečně příští snad lepší vládou odsunut do svého vysněného Chujlostanu, tak teprv pozná co je mít nějakýho toho kágebana za prdelí i v poslední vísce na Kamčatce kde polární lišky dávaj dobrou noc ...

   Smazat
  4. 8:14 kecáte, První čs. republika měla méně úředníků atd. než Rakousko-Uhersko. Hloupé označování za čechomužika s odkazováním na Chujlostan si nechte na svoji intelektuální popř. i vzdělanostní úroveň ve stolní společnosti u piva s cigárem přede dveřmi. Že se tu producírujete.

   Smazat
  5. 10:14 No jo, rudoblbe, když byla 5 x menší! Ale na počet obyvatel několikanásobek! - http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Zkaza_Slovanu-Rudolf_Vrba.pdf

   Smazat
 7. Ať se nám to, občanům, líbí nebo ne, fakt je ten, že protidemokratický blok pravicových stran v našem parlamentě je přesně ten, který pro blaho svých pánů chlebodárců rozkradl státní majetek za téměř 7 bilionů - a nyní paradoxně tito největší zloději a škůdci národa halasí pro snad ukradených 5O milionů Babišem (vše podle zákona, ale neeticky). Jako zástěrka na jejich zlodějiny. A proto ta snaha o převrat, pučisté jako na Majdanu - naši domácí banderovci, jimž je svatý jen jejich žold a proto nyní tolik žvanění v naší státní žvanírně, aby se nemohlo hlasovat o ochlazení růstu jejich platů z 15 na deset tisíc. Vidíte ty nanažrance! A ty jste si "zvolili" vy, Čecháčci.
  A že přežívají Zeman, Babiš, Okamura tuto slotu kapitalistických pacholků? Skoro zázrakem? Chcete diktaturu kapitálu naštvat¨? Tak třeba i jen na oko fanděte výše jmenovaným! Já vím, že je to obtížné, když kapitál korumpuje nájemní demonstranty před sochu sv. Vendy, co také poklonkoval svému pánovi - Germánovi a činil tak poctivě, že Adolf Hitler po staletích jménem jeho - sv. Vendy - poctíval ty největší kolaboranty za nacistické okupace! Jo svatováclavská orlice z dílny nacismu, ta se skvěla na hrudi i Emanuela Moravce! Dnes by si ji zasloužila snad celá protidemokratická parlamentní bloková pravice!

  OdpovědětSmazat
 8. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek ze 14. listopadu 11:10.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 9. Je to všechno KAMPÁÁÁŇ, zfabrikovaná agenty CIA a Mossadu!

  Proč Euroameričani tak ZBĚSILE útočí na našeho národního Vůdce Babiše?
  Protože dobře vědí, že bez něho dlouho nepřežije náš druhý národní Vůdce Miloš.
  Tím se opozdí náš útěk z NATO a EU.
  Tím by se STRAŠNĚ ZPOZDIL plný návrat naší vlasti do nitra Západní Asie!!!

  A právě toto ŠÍLENÉ ZLO je cílem této NECHUTNÉ intriky, zosnované Euroameričany, za přispění jejich domácích přisluhovačů, hlavně Pražáků.

  Ptáte, drazí soudruzi a soukmenovci, jak agenti CIA a Mossadu přiměli Andreje Babiše mladšího ke všem těm lživým vyjádřením proti jeho soudruhu a soukmenovci tatínkovi?
  Jednoduše: A. Babiš mladší to prostě NEŘEKL; jeho digitální záznam byl ĎÁBELSKY zmanipulován, stejně jako mnoho jiných „vyjádření“, např. obou našich národních Vůdců Miloše a Babiše.

  Prostě: Straně věřte, soudruzi a soukmenovci, a Vůdcům jakbysmet!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak, a teď Pepku Radosto, vyskoč!

   Smazat
  2. 7:39 Nech si vyskakování pro sebe komušskej bulíku, budeš to potřebovat! Až tohodle budeš chtít odříznout:)))) - http://www.imagehosting.cz/?v=ivandavid.jpg

   Smazat
 10. Marně radíte Radostovi, on je také psychiatrický fal a docela pořádný. Když řeknete Pepku Vyskoč, tomu on ani nerozumí a pokálí se strachy ze svých bludů, co se po něm chce. A přitom jsou některé jeho věty naprosto pravdivé, to musíte umět číst třeba ob dva řádky.
  A právě debatu s obdobně postiženým nám prezentovala Slonice a Kubíček jako svatou pravdu, jen by ji měl posvětit Vatikán. Ostatně oni jsou reprezentanty jedné z největších drbáren, všiváren, hnojišť, které jsou dávány k lepšímu českému čtenáři. Tak na duševní zdraví zpravodajským hnojařům!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.