Reklama

čtvrtek 8. listopadu 2018

Jak rozumět výsledku amerických průběžných voleb

Paul Craig Roberts
8. 11. 2018     PaulCraigRoberts
Podíváme-li se na tuto mapu ze CNN: https://www.cnn.com/election/2018/results/house, zdá se, že s výjimkou některých tenkých oblastí na severovýchodě, na západním pobřeží a dále v hispánských a černošských enklávách na jihozápadě a jihu, volila země republikánsky. Podle mého mínění volilo vnitrozemí republikány proto, že „odrbanci“ se rozhodli Trumpa přece jen podržet. A to ze dvou důvodů. Prvním je, že vždy hovořil o jejich ekonomických problémech, způsobených vývozem amerických pracovních příležitostí do zámoří, který jim v materiálním smyslu zkrátil opratě. A důvodem druhým je fakt, že politika identity, která učinila z demokratů stranu nenávidějící bělochy – a zvláště pak bělochy heterosexuální, definováné jako utlačovatelé menšin – znemožňuje v podstatě všem bělochům volit stranu, která je označuje za problém.

Až do časů Clintona reprezentovala Demokratická strana americkou pracující třídu a demokraté byli považování za opak republikánů, kteří reprezentovali byznis. Avšak za vlády Clintona vyjádřili demokraté svůj souhlas s republikánskou politikou vývozu pracovních příležitostí do zámoří, za což je republikáni odměnili značnou finanční podporou. Čímž došlo k dnešní situaci, kdy obě strany politického spektra ovládá stejný pán - americký kapitál.

Pracující třída, takto demokraty opuštěná, volí dnes spíš republikány, a voličská základna Demokratické strany nesestává už dnes z nemajetné a všemi opuštěné pracující třídy. Demokraté se totiž obrátili k nenávisti. V rámci své politiky identity učí lidi, označované za „oběti“, nenávidět své utlačovatele, což mají být, podle jejich slovníku, bílí muži, utlačující jak menšiny, tak ženy. Avšak v obráceném gardu se posléze i tito bílí muži stávají „oběťmi“ - tentokrát oběťmi nenávisti Demokratické strany a vůbec všech lidí, kteří se k této nenávisti vůči „utlačovatelským“ bílým mužům nechají strhnout.

Takto, samozřejmě, ztrácejí demokraté voliče bílé, ale na oplátku ziskávají hlasy jejich „obětí“. A přihlédnete-li k faktu, že imigrace zajišťuje větší růst voličské základny „obětí“, než je růst voličské základny bělochů, pak vláda politiky identity zařizuje, že reálnou obětní skupinou politiky identity jsou dnes běloši. A jestliže se dnes do hovorů mnohých demokraty zaposloucháte, zdá se vám, že právě tohle je stav, o který jim jde.

Podle zpráv, které jsem si v posledních hodinách přečetl či vyslechl, chce 75% demokratů, aby byl Trump procesem impeachmentu zbaven úřadu. Avšak ve všech těch zprávách chybí, proč by se tak mělo stát. Nu a já mám za to, že jediným tímto důvodem je už zmíněná nenávist. Trump je totiž ztělesněním bělošského miliardářského utlačovatele, který navíc - podle demokratů – pokud jde o ženy, když vidí jednu z nich, ví přesně, kam sáhnout.

Jinak se mi zdá poněkud kuriozní, že se Trump, ačkoli figuruje na kandidátce republikánů, chová jako demokrat. Byl pro mír s Ruskem a byl i pro pracovní příležitosti pro americkou pracující třídu. Mír a pracovní příležitosti byly totiž vždy hesly demokratů. Ale demokraté Trumpa nenávidějí, protože ho považují za prototyp utlačovatelského bělocha – a právě tato tupá nenávist je zavedla až ke spojenectví s vojenskobezpečnostním komplexem, který jde ostře proti míru s Ruskem. Ze známých důvodů, samozřejmě. Mír s Ruskem ohrožuje jeho rozpočet i moc.

A tak demokraté, ruku v ruce s hlubokým státem (vojenskobezpežnostní komplex, zpravodajské služby a neokonzervativci), mír s Ruskem zablokovali a dali volný průchod masové imigraci lidí ze Třetího světa do USA, čímž ještě dále zhoršili ekonomické postavení americké dělnické třídy. Hlasy pro demokraty z tábora imigrantů sice demokratům bohatě nahrazují ztracené hlasy z tábora americké pracující třídy, ale na jednu „maličkost“ přitom demokraté zapomněli. A totiž na to, že pracovní příležitosti pro jejich ilegální spojence ze zahraničí závisejí na příjmech americké pracovní síly. Nu a když tu ožebračí, nepřicházejí ilegálové už do USA za pracovními příležitostmi (ty zde nejsou), ale za ubohými sociálními dávkami, placenými Američany, kteří ztratili své živobytí.

Řekl bych, že jestliže bílí Američané v budoucnu nepodlehnou pocitům viny a nezkolabují, demokratická strana skončila, a právě proběhlé průběžné volby byly jejím posledním hurá.

Vybral a přeložil Lubomír Man

8 komentářů :

 1. Přesně tak i u nás demokratický hajzlové nenávidí bělochy heterosexuální. Párkrát jsem četl ty blytky těch demokratů.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zemana-volili-duchodci-a-nevzdelanci-protoze-jim-nemoc-snizuje-inteligenci-naznacil-zcela-vazne-vedec-558646

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To tenhle zmrd je miluje, ale jen ty "malolyetnye!":) - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   Vymazat
 2. tak čo je pravda, je pravda, ale to isté sa stalo aj v celej EU

  OdpovědětVymazat
 3. Předposlední odstavec je stěžejní. Demokraté třeba doufají, že noví voliči se v budoucnu přetaví do pracující třídy, ale tu budou utlačovat, ztratí ji a celý kolotoč může začít znovu. Třeba právě v to doufají. Přejme si, aby celý systém nemakačenků a příživníků přisátých ke státnímu prsu zkolaboval dříve, než se tento kolotoč stačí znovu nastartovat, a že zloba lidí smete ty, kteří si v klidu hrabou pro sebe nepředstavitelné hodnoty a celému tomu kolečku se jen v pozadí chechtají. Cesta bude dlouhá, málokdo odolá vábení elit či jejich vyhrožování a ostouzení. Úpadek vzdělání je skutečností a hlavním předpokladem jejich řádění. Přestože USA bývají často hybatelem změn, v této otázce bych si vsadila spíše na občany Evropy, kteří ještě pozůstatky vzdělání mají v sobě, zejména bývalé socialistické země. Jen musíme držet spolu a volit takové politiky, kteří se pokoušejí ten zničující kolotoč zastavit. Nenechat se rozeštvat, budou se o to pokoušet a už se i pokoušejí. Zdravím, Pavla

  OdpovědětVymazat
 4. Pani Pavlo moc pěkně napsané. Jsem před hrobem a tak jsem možná moc skeptický a omlouvám se za pravopis. Tomu říkám kvalitní a nezaujatý pohled na současný stav. Zvrhlost zdegenerovala a parazitizmus dostoupil vrcholu. Ke je ten Světlonoš alias Honolulu aby nám to všechno překroutil. Už je moc vychytralých až zrůdných lidí na světě. Přírodě nezbývá nic jiného než tu havěť zlikvidovat.

  OdpovědětVymazat
 5. Bohuzel politiky v Cechach,kteri by mohli kolotoc zastavit nikde nevidim.To je naivni iluze.Radi nakonec pomahaji kolotoc tlacit.

  OdpovědětVymazat
 6. Nevím zda někdo, ale já jsem nezaznamenal nějaké americké
  stesky na ruské vměšování do voleb. Asi zatím.

  OdpovědětVymazat
 7. Prizdisraci zde vyjmuli dva odkazy kdo zavedl homosexualy v USA a odkaz na to jak se vyrabi holokoust a skoli zidovske deti Je to skoda vazeni idioti neb tam nebylo nic jen fakta a israelsky film s titulky a proto fuck you prizdisracove

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.