Reklama

čtvrtek 29. listopadu 2018

"Jakákoliv hrozba bude zlikvidována": na Krymu bude čtvrtý oddíl S-400


Sergej Gusarov, Anastázie Rumjancevová, Polina Poletajevová
29. 11. 2018   russian.rt (kráceno)
Na Krymu bude ještě jeden protiletadlový raketový systém S-400 v bojové službě. Bylo to oznámeno tiskovou službou Jižního vojenského okruhu. Na poloostrově to bude již čtvrtý oddíl. V předvečer prezident Ukrajiny Petr Porošenko obvinil Rusko z posilování vojenské přítomnosti na hranicích. Experti poznamenali, že Ruská federace má právo umístit na svém území jakékoliv zbraně a rozmístěním dodatečných systémů PVO zajišťuje bezpečnost tohoto regionu v podmínkách nepřátelských prohlášení a provokací ze strany jiných států.


Do konce roku nastoupí do bojové služby na Krymu další oddíl protiletadlového raketového systému S-400 Triumf, oznámil mluvčí Jižního vojenského okruhu Vadim Astafjev.

"V nejbližší době nahradí nový komplex ... předchozí systém protivzdušné obrany", řekl.

V předvečer bylo v Jižním vojenském okruhu uvedeno, že specialisté bojových obsluh systémů PVO na Krymu jsou připraveni pracovat s novými systémy, které byly získány během přezbrojení, včetně S-400.

"Bojové obsluhy protiletadlových raketových systémů jednotek protivzdušné obrany 58. armády Jižního vojenského okruhu a jednotky 4. armády vzdušných sil a PVO, dislokované na Krymu, byly úspěšně rekvalifikovány na raketový systém Tor-M2, hybridní protiletadlový systém Tungusk-M1 a protiletadlový raketový systém S-400, které byly dodány do výzbroje v roce 2018", uvádí agentura RIA Novosti.

Zejména v terénu vojáci splnili normy pro rozmístění a přípravu použití komplexů, způsob nabíjení odpalovacích ramp, vyhledávání a zjišťování vzdušných cílů, provádění průzkumu vzdušných cílů a jejich klasifikaci podle stupně nebezpečí.

Kromě toho začátkem listopadu letectvo Černomořské flotily prověřilo možnosti protivzdušné obrany Krymu. Bojové obsluhy komplexů S-400 Triumf a Pancir dokázaly odhalit kontrolní cíle a uskutečnily elektronické starty bez skutečné střelby.
Čtvrtý oddíl

Anoncovaný oddíl S-400 bude na Krymu čtvrtý v pořadí. První komplex slavnostně nastoupil do služby 14. ledna 2017 v oblasti Feodosije, druhý byl dislokován v Sevastopolu o rok později, 13. ledna 2018, a třetí byl umístěn v Jevpatorii 21. září 2018.

Vojenští experti poznamenávají, že systémy S-400 na Krymu mají rozsáhlou oblast pokrytí.

"Myslím si, že s takovými rozsahy, kterými tento systém disponuje, pokrývají celé Černé moře, včetně značné části území Ukrajiny", cituje Interfax exvelitele Černomořské flotily, bývalého šéfa výboru Státní dumy pro obranu admirála Vladimíra Komojedova.

27. listopadu prezident Ukrajiny Petr Porošenko řekl ukrajinským médiím o hrozbě "rozsáhlé války" s Ruskem. Hlava státu představila satelitní snímky ze září a poznamenala, že ruská strana údajně zvyšuje množství vojenského vybavení na hranicích.

"Jak vidíte, množství tanků na základnách, dislokovaných podél naší hranice, se ztrojnásobilo. Proč tam byly přemístěny? Počet jednotek, které byly předislokovány podél naší hranice, přičemž po celé délce, se dramaticky zvýšil", zdůraznil Porošenko.

"Chci, aby si nikdo nemyslel, že jsou to hračky. Země je ohrožena rozsáhlou válkou s Ruskou federací", prohlásil ukrajinský vůdce.

Ale ministerstva obrany a zahraničí Německa uvedla, že nemají informace o koncentraci ruských vojsk na hranicích s Ukrajinou.

"Podle mých údajů Ministerstvo obrany Německa nemá takové informace", citovala agentura TASS zástupce ministerstva.

"Vzali jsme na vědomí prohlášení prezidenta (Ukrajiny, RT) a velmi pozorně sledujeme situaci, ale vlastní údaje také nemáme", uvedlo ministerstvo zahraničí.

"Rusko zajišťuje bezpečnost regionu"

Politolog Ivan Mezjucho se domnívá, že Porošenko by neměl komentovat rozmístění zbraní na ruském území.

"Rusko má právo dislokovat jakékoliv modely zbraní na území Krymu a Sevastopolu. Krym je nedobytná pevnost, Rusko zajišťuje bezpečnost regionu", uvedl expert v rozhovoru s RT.

Mezjucho domnívá, že rozmístění dalšího oddílu S-400 na Krymu je plánováno a není spojeno s ukrajinskou provokací v Kerči.

"Rusko důsledně posiluje své hranice. Poslední provokace Ukrajiny jasně ukázala, že Moskva umí účinně bránit své hranice. Místní obyvatelé vítají posílení obranyschopnosti Ruska na území Krymu. ..."

Do bojové služby na Krymu nastoupil ještě jeden oddíl S-400 (opublikováno 29.11.2018)
russian.rt.com

Čtvrtý oddíl nejnovějších protiletadlových raketových systémů S-400 Triumf zahájil bojovou službu na severu Krymu, 20 km od hranice s Ukrajinou. Oznámil to šéf oddělení informační podpory Černomořské flotily ...Alexej Ruljov.

"Dnes bojové obsluhy PVO S-400 Triumf ze struktury formace PVO armády vzdušných sil a PVO Jižního vojenského okruhu nastoupily do bojové služby v protivzdušné obraně Krymu v Džankoji", cituje Ruljova agentura RIA Novosti.

Podle jeho vyjádření rozkaz vydal velitel 4. armády vzdušných sil a PVO, generálporučík Viktor Sevosťjanov. Bojové obsluhy zaujaly pozice, kde umístí odpalovací rampy a začnou sledovat cíle.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

18 komentářů :

 1. Rusko S400 nenasadilo na Krym kvůli Porošenkovým banditům. Na ukrajinské letectvo by jistě stačily systémy 30 let staré. Jako je i ono samo. Jde spíš především o nahrazení zastaralých zbraní novými a signál těm, kteří mají Porošenka jako vábničku a snažili by se z toho idiota udělat casus belli (důvod k válce).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:13 A Ukroši budou mít utrum se sestřelováním civilních letadel svými BUKy a svalováním viny na Rusko. Za čekuládu Poroš žádnou S400 nejspíš nesežene.

   Smazat
  2. 1:02 Nestrááááš! Na russáckej lítající šrot postačí i dobře udělanej prak! Horší voříšek je pozemní síla a zejména - takový level 2, bude ten bohatýr s tou lopatou na 1 minutě a 12. sekundě - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Ale když mu splašíte pravou sibířskou pěnu do koupele, do minuty bude na zádech kopat nožičkama! Pak teprv přijde nejvyšší level č. 3! Tedy samotný Putler! A ten je obojživelnej a navíc umí karatééé! Na toho bude muset nastoupit Chuck Norris a nejen on, aby to konečně dobře skončilo! - https://i.imgur.com/hDa5bJP.png

   Smazat
 2. Kdo seje vítr sklízí bouři... a domnívám se že Rusko to zrovna není. Bohužel řada zaslepenců, slouhů a poskoků amerického velkokapitálu nadšeně troubí k nástupu "drank nach Osten". Málokdo z nich, ale i většiny ostatních lidí si ani vzdáleně neuvědomuje co by to pro ně samotné a jejich rodiny znamenalo. Jaká je válka "svině" už zažili jen mí zesnulí rodiče, a pamětníků těchto hrůz je mezi námi už jen hrska. Nikdo bohužel nevysvětluje novým generacím jaký průšvih by znamenal jakýkoliv válečný konflikt na ůzemí přelidněné Evropy. V této věci bohužel naše státní orgány a instituce cudně mlčí a atraktivní počítačové střílečky dávají mnohým mladým lidem pocit, že utržená nohá ani moc nebolí a za pár virtálních pětníků si prostě koupíte novou. Že by hlavní masivní útoky byly vedeny zejména na velká města si bohužel nějak moc nepřipoouští ani ti zpovykaní pražáci. Že budou zničeny elektrárny, nebude čím topit a ani co jíst, jen dokresluje hrůzný pohled na vážně nemocné členy vašich rodin, kteří Vám, z důvodu totálního nedostatku léků, budou umírat před očima i bez kulek a granátů. Ke zbraním a k moci se dostaně řada velmi odporných a bezcharakterních lidí, kteří si svoji touhu po majetku nebo osobní spory budou bez skrupulí řešit nasilím a vraždami. Tímto bych chtěl apelovat na každého z Vás, abyste se pokusili toto vysvětlovat všem, se kterými jste v kontaktu, aby pokud možno nikdy nevznikla vůle k účasti v takových hrůzách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stačí vyřadit elektrárny a v EU se lidé pozabíjejí sami.

   Smazat
  2. 7:08 Přesně tak, elektrárny taky SS bombardují vždy nejdříve, aby "lid" dostal rozum - viz Srbsko. Ve městech bez elektřiny neteče ani voda. V ovládaných státech by SS ani nemusely bombardovat, stačilo by jim jen nařídt vypnout proud.

   Smazat
  3. 8:58 U nás by ani nebylo třeba ničit elektrárny. Stačilo by zavřít cizí banky, cizí supermárkety a cizí továrny. Do tří dnů by nás měl Západ na kolenou.

   Smazat
 3. Brzy budeme sousedit na západě s nějakou tramtárií:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nemecky-parlament-schvalil-Globalni-pakt-o-migraci-padaly-neskutecne-perly-Obratem-zaznela-vyzva-k-hlidani-nasich-hranic-561405

  Už nebudeme muset jezdit za exotikou do Afriky!
  Když do toho vypustí ještě lvy a antilopy, můžeme jezdit na safari do Bavorska!

  OdpovědětSmazat
 4. Tak je to správné to není varování jen pro banderovce ale hlavně pro ty kdo za nimi stojí.

  OdpovědětSmazat
 5. https://cz.sputniknews.com/svet/201811298584720-syroe-izrael-letadlo/
  jestli je tohle pravda tak bude "veselo" bylo by to první ostré nasazení S300 - a jestli se jednalo o F-35 tak bude hukot - obřezanci se pokusej to zničit za jakoukoli cenu.
  Vaska

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hm, jestli, jestli ...

   Smazat
  2. Rusko první!!!

   Smazat
  3. no už to dementovali... ovšem tak nějak nemesně neslaně. Tato informace se asi neměla dostat "ven"

   Smazat
 6. jako obvykle... kocour není doma... a už se dějí "věci"

  OdpovědětSmazat
 7. Merkelbaba musela nouzově přistát na cestě do jižní ameriky na G20,,, ???

  OdpovědětSmazat
 8. Poroš žádá Němce ,aby poslali své válečné lodě do Azovského moře.Němci to tam dobře znají ,třeba najdou i nějaké staré mapy z II.svět. války,snad se jim budou hodit při nové agresi proti Rusku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11.13To jakomyslíš při opětovném "zkracování fronty"?To by mohlo sedět!!!!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.