Reklama

pondělí 26. listopadu 2018

Sonda do husté spleti motivů novinářů, politiků a dalších hráčů

Jaroslav Šulc
26. 11. 2018
Jako bývalý profesionální novinář se musím za své kolegy už nějakou dobu nevýslovně stydět. Právě proto, že jde o kauzu tak spekulativní, chatrně opřenou o jakékoliv silné důkazy, které fakticky chybí, i proto hodně spoléhající na dopady omšelých klišé (Krym) u intelektuálně prostšího poblika, tak mám pro jejich udivující počínání několik variantních hypotéz, které by ho možná aspoň trochu vysvětlovalo:


* většina z těch novinářů, kteří kauzu pravidelně "živí", nejspíše již trpí syndromem vyhoření. Znám to ze své praxe, kdy po pár letech extrémně vysilující práce bez ohledu na čas už nemáš fyzickou a psychickou kapacitu se věnovat něčemu vážnějšímu, složitějšímu, co by vyžadovalo studium nových faktů atd. Proto vítáš jakékoliv únikové téma, kde k napsání potřebného počtu řádků není třeba žádné složité a namáhavé přípravy. Proto jsou některá témata pro takto vyčerpané kolegy naprosto spásná a vždy vítaná - například katastrofy (požáry v Kalifornii, zemětř esení kdekoliv), teroristická operace (a čím je mrtvých více, tím lépe...), volby a sestavení vlády a koneckonců jakýkoliv malér, ať skutečný, či přifouknutý uměle. A kauza Čapí hnízdo je přece naprosto ideální, syn AB je jen druhé dějství, stejně falešné, jako to první;

* tlak majitelů médií na prodejnost resp. rychlou návratnost vloženého kapitálu. Rozhodující není kvalita a objektivnost zpráv, ale jejich tržní uplatnitelnost, senzačnost, prodejnost - bulvárnost. Pamatuji se na častý kobereček u šéfredaktora, kdy jsem mu měl vysvětlovat, proč by ty moje plky někdo měl vůbec číst, když v nich není jediná senzace. Mirek K., jinak dodnes můj dobrý kamarád, mi opakovaně vtloukal do hlavy základní novinářský zákon: NOVINY NEPRODÁVAJÍ DOBRÉ, ALE ŠPATNÉ ZPRÁVY. Pokud možno v titulku a na první straně - tak si kup Blesk, abys viděl, jak vypadá moderní novinařina!, říkával;

* evergreen útoků na Babiše je jen další a další derivací splachování splínu nad opakovanou porážkou knížete Schw. a prof. Dr. od Miloše Zemana, který konečně v AB našel důstojného partnera na české politické šachovnici, takže střílejíc do AB fakticky odstřelují MZ;

* vztek té části investorů, kteří vsadili na české měšťácké strany (typu TOP 09, STAN, ODS apod.) a o kapitál přišli poté, co jim voliče vyluxoval AB. Když neuspěli v řádných volbách, snaží se debakl zvrátit na ulicích a náměstích. Mimochodem, v TV opakují seriál o vzestupu Adolfka i díky podpoře německé ulice, kterou tehdy jasně ovládly SA a daly znejistěnému měšťákovi naději na "klid na práci ve prospěch ohrožené Říše" (poučné i po letech);

* finální útok prostřednictvím médií na českou již hodně uvadající levici (používám tradiční označení pro KSČM + ČSSD), kterou obviňují z bezcharakternosti a vypočítavosti, když drží ve Strakovce u moci toho estbáka a defraudanta evropských dotací;

* nervozita početně silné vrstvy živnostníků a jejich kamarádů podnikatelů a vůbec lidí na pravici, kterým AB pravidelně šahá na peníze, naposledy přes EET či nově přes minimální mzdu či zrušení karenční doby.

Nemíním pokračovat obligátním důvodem, že - jelikož vláda AB má neskutečně silný tah na bránu - třeba dát průchod zvyklostem, že NOSITELE ÚSPĚCHU MUSÍ NÝMANDI POPRÁVU POTRESTAT. Ale ono to neustávající třeštění bude asi takový český guláš všeho možného výše uvedeného i chybějícího (a to nepočítám akce podvraťáků z řady neziskovek).

Tož tak, uvidíme, jak dlouho se jim bude dařit takhle nastavovanou kaši ještě dlouho ohřívat. Lidi už toho mají plné zuby a zdá se, že ta trapárna již došla některým gramotnějším politikům - za všechny aspoň Jura Čunek...

19 komentářů :

 1. Máte někoho lepšího než Babiše ??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě ne, ještě je ten nejlepší, Vy už máte lepšího, koho?

   Smazat
  2. Snad by autor nemel tu kanalni spinu ,zmetku nemel nazyvat svymi kolegy!!! To pak vypada , jako by autor mel s nimi neco i spolecneho

   Smazat
  3. Po vyhaslých a senilních agentech Klaus CSc. & Zeman CSc. nastupuje záložní lstivý, šimpanzovitý, drzý agent-oligarcha Bureš CStb, podbízející se parazitické, závistivé a neschopné sockovské lůze evidencí tržeb jemu konkurujících samostatných OSVČ a prskáním na konkurenční oligarchy, budováním státně-monopolistického kapitalizmu s následným přechodem k oligarchickému komunizmu.
   Čecháčkovští komouši se nezmohou ani na vlastní puč - potřebují k tomu Miloše Burana a bačovského agenta Bureše - nástupce Husáka ??? Sám přivandrovalec - štve proti cizincům. Čo bolo, bolo, terazky som oligarchom !!!
   Podobně se střídali u výslechu „zlí“ estébáci s „hodnými“. Řídícím důstojníkem všech tří zůstává Putin. Každý buran ve funkci potřebuje svého vlastního třídního nepřítele – aby ho mohl předhodit sockám namísto žrádla a větší množství podlézavých zamindrákovaných ovčuráčkovských řiťolezů. Klaus i Zeman odhodili své dceřinné, uměle vytvořené partaje jako použitý a nepotřebný kondom (či WC papír) na cestě za Ural. Bureš zatím ještě ne, zatím chystá čistky. Bude vystřídán dalším čobolovským agentem krúpou ? A Zeman dalším Klausovým spoluagentem robejškem ? Na jiné vzory národ prostě nemá.
   Nesvéprávná a nikomu neodpovědná voličská chátra si dokutálela žvanivého Milouše na hrad a šimpanzovitého Bureše do vlády, jako hovnivál svoji tlustou kuličku. Až ji budou chtít použít, bude vyschlá a prázdná, jako prognostický jurodivý „čestný předseda ČSSD“ a patron agentů - Walter Marxkopf a jeho vyčuraný agentský synáček komárek jr. a Burešův lokajský ovčuráček v ANO. Největšími Čechy jsou přivandrovalci Kim Čong Pitomio s bačou Burešem a Duo Klauzeman.

   Smazat
  4. K 21:46 Jezu kriste,svatá noho , doufám, že psychofarmaka budou podávat co nevidět, jinak se asi ještě musíme smířit s dalšími bláboly. Nic si z toho nedělej, opravdu, ber prášky. Fakt to pomáhá. Mně to taky pomohlo, už si nemyslím, že jsem Spiderman, fakt, protože ve skutečnosti jsem Superman. Zdravím.

   Smazat
  5. 22:55 Cikrt? Nebo esteban? Dva miliony estébáků a bolševiků se po jejich Sametu nikam nevypařily. Výpomocný slovenský estébák plní bojový putinovský úkol: posílit proruské skomírající senilní agenty Klauzemany v plíživé destrukci EU a v budování oligarchického komunizmu ? Po listopadu se všudypřítomná, husitsky loupeživě založená, „jediná vedoucí státní strana KSČ“ spolu se svými, po srpnu 1968 plánovitě vytvořenými zemanovskými „disidentskými“ zálohami, za účelem udržení své reálné moci, pod vedením KGB „leninsky“ strategicky rozdělila na tři bojové a navzájem koordinované proudy, předstíraně a teatrálně spolu „politicky soupeřící“: 1) revoluční a třídně uvědomělí, přízemní „užiteční“ idioti zůstali v KSČM a odborech (aniž by se byť i jen pokusili založit alespoň jedinou vzorovou neparazitickou produktivní sociální firmu, penzijní fond, nebo proletářský kibuc) a v pohodlí vyčkávají na svoji šanci od masy neschopných socek; 2) mazanější zemanovští "disidentští" hajzlové podvodně „obnovili“ komunisty zničenou ČSSD, se kterou si následně vytřeli řiť a založili SPOZ a Lánské pučisty; 3) nejcyničtější klausovské kryptokomunistické rusofilské svině založily z prstu vycucanou „pravicovou“ ODS a estébácké hlídací a vyděračské ABL agentury, různé tunelářské firmy, estébácké burešovské oligarchy a pomalu zakládají nové krajně nacionalistické, protizápadní partaje.

   Smazat
 2. Sice půvabé možná i pravdivá zpověď, ale opožděná asi o cca 18 let. Tak dlouho asi trvá nestydadá prodejnost novinářů. A od těch nejhorších se učí mladší. A protože ze škol vychází naprostý povl nemůžeme se divit tomu, že novinařina a komedialní umělci jsou dnes vlastně tím nejhorším co společnost vytvořila.

  OdpovědětSmazat
 3. Pozdě ale přece, upřímnost se cení.

  OdpovědětSmazat
 4. Budu rád když co nejvíc protinárodních stran skončí.

  OdpovědětSmazat
 5. Novináři už nejsou novináři - to bývalo. Slušní, vystudovaní lidi, kteří uměli psát - fejetony, eseje, fleše, soudničky, a podávali zprávy bez vlastních stanovisek, což si novinář nemůže dovolit. Dnes píše a žvaní každej kripl, kterej má, nebo si koupí protekci. Stejně tak je to i s literaturou - knihy píše kdejakej přiblblej kašpar - už se nevyžaduje nadání, talent, ba ani znalost českého pravopisu. Proto taky dnes knihy ani noviny nikdo normální nečte - jen duševní mrzáci hltají bulvár - zpravodajství už je taky jen lacinej bulvár a škvár. Mediální průmysl je plnej protekčních hovádek. Není ani potřeba se za tu havěť stydět - je potřeba noviny jako takové úplně ignorovat, publicistiku nevyhledávat, a bulvár rovnou hodit do kontejneru. Uchovat si zdravou a normální mysl, nezpotvořenou takzvanými novináři.

  OdpovědětSmazat
 6. 0,03 Popsal jste to perfektně a já již 25 let nečtu noviny a nesleduji televizi.

  OdpovědětSmazat
 7. Babiš nemá co dělat ve vládě,naprostý střet zájmů.
  Může ovlivňovat ceny komodit,energii a dotací.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můžu vám říci novinku. Ceny komodit a energií se stanovují na mezinárodních burzách, například v Berlíně. Že by Babiš ovládal mezinárodní burzy, to si snad nemyslí ani člověk s nižším IQ. Pokud se týká cen dotací, tak to je pro mne neznámý termín. Můžete objasnit, jak se stanovují ceny dotací?

   Smazat
 8. Mnozí říkají, že se lidé naučili opět číst mezi řádky. To není pravda. Lidé se bez větších problémů naučili nevěřit té novinářské žumpě. Tedy až na výjimky. Pokud vám podává informace "odborník na mezinárodní námořní právo" Romancov, tak se nad jeho blbostí můžete jen pousmát, pokud však jeho cílem není manipulace (oblbování) občanů. A to samozřejmě je.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Horsi je,ze se nemuzete pousmat nad televizi,ktera takovehle odborniky nestale zve.Ríkaji si verejnepravni.Je pry to ta spravna.Pro mne ne.Je to smrduty kanal placeny bohuzel povinne vsemi občany.

   Smazat
  2. Ne všemi. Už rok neplatím, nesleduji. Mám víc peněz i času na zábavu, větší klid na duši. Zkuste to, mohu jen doporučit.

   Smazat
 9. Propaganda vládne našemu Světu. Žijeme v permanentním black friday. Na tom současném 2018 díky propagandě vydělali obchodníci o 300 % více než v jiném období - díky reklamám = propagandě zboží, které by bylo jako brakové neprodejné. Politika, to je systém černých pátků, pastva pro brakovou politiku, která má zblbnout občany. Nic nového stará praxe, snad kdysi přivedena k dokonalosti Goebbelsem, ale dnes řádově asi rovněž o 300 % výše. Prostě zblbnout občany k víře třeba v humanismus a neskonalou dobrotu a laskavost kapitálu, zejména jeho militaristických složek. Zblbnout třeba občany, že lidi jiné pleti a zakřivení nosu je nutno hubit. Stejně i jiného vyznání, zejména pokud by zavánělo lidstvím, je nutné vykořenit. Také přesvědčit občany, že pro lidstvo není nic lepšího než morové epidemie a když ty nejsou, tak světové války, koncentráky, vyhlazování celých obcí... A to by v tom byl čert, aby když lidé věří na black friday, že by nevěřili i pověstem českým i o Babišově Čapím hnízdě. Blbost lidská je nekonečná a dobře pasená na propagandě!

  OdpovědětSmazat
 10. Kapitalismus je dokonalý black friday. Kromě všech těch "dobrot" jen nekonečný odpad. Všude se válející odpadky, plasty, střepy z flašek od alkoholu, plechovky od piva, včetně lidského odpadu, opotřebovaných lidí pohozených do svých brlohů, špíny, chladu a nezájmu.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.