Reklama

neděle 4. listopadu 2018

Jsem velmi rád, že tolik lidí má nutkání se vyjádřit k ocenění Jaromíra Nohavici

Ivan David
4. 11. 2018
Kolik úsilí nás mnohdy stojí, abychom poznali, co v druhém vězí. Proto jsem vděčen každému, kdo mi to poznání usnadňuje. Svoboda je důležitá. Každý má mít příležitost se zesměšnit. Není náhoda, že blbci mají větší svobodu neboť opakováním podle diktátu nic neriskují. Každý režim si je předchází neboť chápe, že právě na nich stojí jeho úspěch neboť drží linii a nepochybují. A pak jsou tu i jiné motivy u osob veřejně činných, které musejí osvědčovat věrnost režimu a chváli velmoc, která nás právě chrání před rizikem, že nás bude chránit jiná.


Ondřej Kundra, redaktor Respektu se vyjádřil k ocenění Nohavici jasně: "Umění od politiky oddělovat nejde, neboť morálka je jenom jedna." Jak nevzpomenout na ideology z pravěku minulého režimu, kteří tvrdili totéž a proto odsuzovali "buržoazní" umění. Ano, morálka je jenom jedna, pro Kundru jako pro všechny ideology stávající moci, je to ta oficiální. Mít jiné názory a postoje je nemravnost. Stačí se podívat na týdeník Respekt a máme jasno, o kterou "jednu" morálku tady jde.


Jak je to s jednou pana Kundry morálkou naznačuje článek "BISkou označený lhář novinář Ondřej Kundra z Respektu káže a přednáší o dezinformacích", z něhož cituji: "

Novinář označený zpravodajskou službou BIS za lháře, se pasuje do role experta na (ruské) dezinformace. Přednáší studentům, vyjadřuje se v médiích… Seznamte se s Ondřejem Kundrou z Respektu. Přečtěte si, co o něm napsala BIS.Ondřej Kundra, další z Bakalových koní, novinář pasující se do role bojovníka s dezinformacemi (samozřejmě jen proruskými, jak velí „objektivita“) a s „Putinovými agenty“. V rámci své agendy se nezřídka setkává s podobně profesně i morálně kompetentním Jakubem Jandou z EUropských hodnoti s lidmi z dalších politicky angažovaných neZiskovek.

Dejme slovo pasážím uveřejněného textu Bezpečnostní informační služby (BIS) reagující na článek Ondřeje Kundry a Jaroslava Spurného v roce 2012 (celou zprávu lze přečíst na webu BIS):

„Dne 28. 5. 2012 zveřejnil týdeník RESPEKT (č. 22) dva pozoruhodné redakční texty: čtyřstránkový materiál redaktorů Jaroslava Spurného a Ondřeje Kundry „Dvojí agent na útěku“ a komentář redaktora J. Spurného „Divné hry BIS“. Základním kamenem novinářské stavby obou článků jsou spekulace, domněnky, polopravdy a lži, jejichž cílem je Bezpečnostní informační službu pošpinit a veřejně obvinit z hrubého selhání.

Příležitosti znemožnit se využili například i Mirek Topolánek nebo Martin Fendrych. Protože to není poprvé, žádnou novou informaci nám neposkytli. ZDE

Možná pro někoho nové poznání poskytla Hana Marvanová, která napsala, že 35 let poslouchá Nohavicu a teď už ne u ní to prohrál. To bude barda, jehož písničky na videu mají až několik miliónů zhlédnutí, určitě mrzet.

132 komentářů :

 1. No nic jen pravicový sedmilháři a poskoci usa v proti Ruském štvaní. A pana Nohavicu budu poslouchat dál.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja se priznam,ze kdyz jsem poprve cetla Jandu,tak jsem si myslela,ze se jedna o April....ale ne...to vysinute decko ma fakt nejakou funkci

   Vymazat
  2. 23:12 Já takové hlupáky radši ani nečtu na PL je článek zase je ve válce s Ruskem.

   Vymazat
  3. Nejenom pravicoví sedmilháři, přidal se urychleně i Dolejš z údajně levicové KSČM. Taky on od Putina nic nevezme, když ho ten na něco navrhne. Počkáme si.

   Vymazat
  4. Všechno už tady nejméně jednou v minulosti bylo! Současná štvanice na Nohavicu, jako by z oka vypadla štvanici na statečného, poctivého, dodnes nedoceněného, českého obrozence Václava Hanku, který se také netajil dobrými vztahy s Ruskem.

   Václav Hanka s vyznamenáním od ruského cara:
   https://ibb.co/jrSicf

   V té době to byla ještě větší odvaha než dnes!
   Za to Hanka těžce zaplatil. A nejvíce to odnesly Rukopisy.
   Hanka čelil úplně stejné smršti nenávisti a špíny jakou můžeme sledovat dnes. Václav Hanka byl okopáván ze všech stran. Rakouská tajná policie na něj vytvářela kompro, které se dostávalo ven prostřednictvím tisku. Jaká podobnost s dneškem, že? Ale hlavní špína uvízla na Rukopisech, Hanka se musel soudit o jejich pravost a soud vyhrál!
   Co se ovšem jeho nepřátelům nepovedlo za jeho života, to se povedlo po jeho smrti.

   A teď jedno Déjà vu pro změnu s Václavem Klausem:

   "Každopádně se Václav Klaus zařadil do dlouhé řady našich vyznamenaných, kterou zahajuje Václav Váceslavič Hanka, vynálezce Rukopisů, nositel řádu svaté Anny a pravděpodobně též ruský agent (Klaus zajisté zatím tak daleko nedospěl). Naděje, že by teď coby puncovaný rusista pověsil politiku na hřebík a odebral se přednášet na Lomonosovovu univerzitu, je mizivá. A tak se smiřme s tím, že budeme mít dalších pět let prezidenta, který dostal od Putina medaili, a nedostal ji jen tak pro nic za nic."
   Bohumil Doležal, Lidové noviny

   Zdroj: https://www.lidovky.cz/nazory/laureat-nagrady-puskina.A071102_131806_ln-dolezal_vvr

   Vymazat
  5. Tady je odpověď obecenstva!! Žádný jiný komentář není potřeba!!! Na Hutku nepřijde skoro nikdo, proto je tak nenávistný!!!

   LISTOPAD 2018

   19. 11. 2018

   BENEŠOV, Kulturní dům Karlov
   Na Karlově 2064, Benešov

   VYPRODÁNO

   19.30 hodin
   20. 11. 2018

   KLADNO, Sportovní hala
   Sportovců 818, Rozdělov, Kladno

   VYPRODÁNO


   19.00 hodin
   21. 11. 2018

   KOLÍN, Městské divadlo
   Smetanova 557, Kolín
   www.divadlokolin.cz

   VYPRODÁNO


   19.00 hodin
   22. 11. 2018

   KUTNÁ HORA, Městské Tylovo divadlo,
   Masarykova 128, Kutná Hora
   www.divadlo-kutnahora.cz

   VYPRODÁNO


   19.00 hodin
   23. 11. 2018

   TŘEBÍČ, Divadlo Pasáž,
   Masarykovo nám. 1323, Třebíč
   www.mkstrebic.cz

   VYPRODÁNO


   19.00 hodin

   Vymazat
 2. Marvanová, to je ta, která má tři haranty, kde každého haranta ma od jiného chlapa ? Promo ztělesnění cnosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marvanová je JUDr. ona ví, že z jednoho chlapa nelze vydojit neomezeně peněz. Tím že to rozdělí na čtyři každý solí tu nejvyšší sazbu.
   Václav

   Vymazat
  2. At radeji vypravi,kterak lacino k drahym pozemkum prisla.

   Vymazat
  3. Se divíte? U prostitutek to tak občas bývá.

   Vymazat
  4. Osobní život paní JUDr Marvanové nechte Blesku a buďte slušní. Já mám pro paní doktorku dotaz, zda taky přestane poslouchat ABBu, když ji prozradím, že za 30ti leté války tu švédoká vojska vraždila o "106" a ukradli nám Ďábelskou bibli. Je to asi stejně hloupé že ?

   Vymazat
 3. Nohavica své přiznivce neztratí. Ti, kteří měli jeho tvorbu rádi, ji nepřestanou milovat a ti, kteří mu neodpustili jeho spolupráci s StB, ho budou špinit i v budoucnu. Setkání s Putinem na tom nic nezmění. Je to čest, setkat se osobně s jedním z nejmocnějších mužů naší doby. Urážky a hysterické vřískání na tom nic nezmění. Gratuluji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Včerejší Stb je dnes jako BIS. Není co odpouštět. Časem to pochopíte. Jarku bravo.

   Vymazat
  2. u BIS se dá sledovat jejich profesionalita tím, že se věnujete studiu jejich vedoucí ředitelů a ředitelů jejich odborů. A dojdete k poznání, že ryba smrdí od hlavy

   Vymazat
  3. U Stb meli sve zaznamy i Havel a spol.Bud byly honem zniceny nebo je dotycni popiraji.Po valce hodne partyzanu,po revoluci hodne disidentu.Kam se podelo tisice slouhu KSČ?Dnes hafaji ve sluzbach havlistu a vypraveji,jak za sociku trpeli.K zbliti.

   Vymazat
  4. Zkuste si něco najít o Richardu Sacherovi a jeho fondu "Z".

   Vymazat
 4. Na to clovek nepotrebuje ani BIS....oni se konstantne projevuji tak hloupe,ze uz je jen jejich skalni priznivci mohou brat vazne

  OdpovědětVymazat
 5. To co řekl Nohavica při přebírání ceny bylo sdělení moudrého muže. I když jsem v mnoha směrech pesimista, stále věřím v dobré srdce. Možná to sem nepatří, ale víra v boha, ve smyslu něčeho nepostihnutelného smysly, něčeho, čeho kousek máme možná každý v sobě a co pochopíme až na opravdovém konci, podobně jako se otevírá mysl lidí, kterým osud připravil chvíle na pokraji smrti a oni pak začali na svůj život pohlížet ze zcela jiného úhlu. Proč o tom píši?
  V době, kdy se stále častěji vynořují myšlenky na válečná dobrodružství, kdy už někteří naši představitelé vedou své války, jsou slova o míru a porozumění balzámem pro uši každého normálního člověka. Doufám, že většina lidí si bude ocenění vážit a pochopí, že zatracování jakéhokoliv národa je hanebné.
  ABC

  OdpovědětVymazat
 6. Jsem rád, že Rusové uznali profesionalitu a slušnost Jarka Nohavici a dekorovali jej Puškinovou medailí. Asi byl vybrán ruským velvyslanectvím, protože si udržel lidskou tvář a nevykoupal se ve špíně nenávisti jako jiní. Všimněte si, že si nevybrali Pražáka Gotta, ale synka ze severní Moravy, který kdesi v tomto vykrádaném kraji bydlí. Gott dříve v Sovětském svazu vystupoval. Nevím, jak je na tom dnes. Nechci všechny Pražáky házet do jednoho pytle, ale také mne zklamali. Co se mi podařilo pro Českou republiku udělat, jednoduše neuznali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. medaili dostal i Klaus ,a to kolem toho nebylo tolik povyku !!

   Vymazat
  2. Pro 23:54
   To má jednoduché vysvětlení - p. Nohavica je daleko populárnější oproti p. Klausovi.

   Vymazat
  3. Pan Gott v Praze pouze bydlí. Přestože je vynikající zpěvák (dovede oslovit všechny
   vrstvy posluchačů), tak je taky "velký lišák". Zajímá se jistě ve svém soukromí o politiku, ale své názory ventiluje veřejně jen výjimečně! Nepotřebuje si "honit triko" ani politikou a ani "jinými excesy" tak jako ti málo úspěšní z "umělecké" branže.

   Vymazat
  4. Anonymní 23.25
   Myslím, že se mýlíte. Ocenění určitě nebylo vybíráno podle bydliště. Pan Gott je určitě dodnes v Rusku populární, ale pokud vím, tak nepřekládal písně ani poezii ruských písničkářů. Ani nezpíval o A. S. Puškinovi, tak jako J. Nohavica.

   Vymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Radosto, tomu vašemu příspěvku aby prase rozumělo. To se nedovedete vyjádřit normálně srozumitelně?

   Vymazat
  2. Pan Radosta je blazen.Je to chudak,ten nedovede normalne nic.Skoda,ze neni v peci psychiatra,jeho blizci by to meli uvazit.

   Vymazat
  3. Radosto- to mohl říci řetízek a vůl mohl mlčet.
   Václav

   Vymazat
  4. MÁŠ LI BOL, VEM RADOSTOL ! Nejlepší sračkopud na trhu, pro Radostné vysrání !

   Vymazat
  5. máš -li bol... Radostol a vysereš se na počkání.


   Děkujeme soudruhovi Radostovi za jeho leninsky ukované příspěvky do našich diskuzí, ať už se týkají čehokoli. Soudruh si v mládí vzal k srdci leninské heslo "učit se 3x" pochopil i dokonalou formu socialistického ptydepe a teď ji svobodně šíří na naší Nové Republice. Jen houšť soudruhu Radosto, velmi se těmi tvými výpotky bavíme a snad by nám i chyběly, kdybys zmizel někde v zapomnění. Neochabuj, kovej nás k obrazu Tvých souvěrců až do smrti Lenin.
   A ne ať dopadneš jako blahé paměti další tobě podobný nick Hovnolulu -všechno znám, všude jsem byl a teď sedím na Floridě zemi to zaslíbené a už jsem ze všeho tak zblbnul že nedokáži nic víc než adorovat největšího z největších káčerů, Donalda Trumfa. Diagnoza je zcela podobná u obou z vás... marasmus neboli zblbnutí. Pan David jistě rád vysvětlí odborněji,

   Zdraví pravidelný návštěvník NR

   Vymazat
  6. 8:45 A nač? Však zesraný jsi i bez laxativ, ty užgryndaný čechomužiku, co na Radostu dosahuješ asi jako psí lejno na mraky za hezkýho počasí:)))

   Vymazat
  7. 23:42 "K té návštěvnosti „Mirkových“ videí na tzv. YouTube:..."
   Pane Radosto, račte chápat při vašem vzdělání, to není "Mirkův" kanál, ale kanál jistého Harese. Stejnou píseň najdete na YouTube mnohokrát, zveřejněnou různými vlstníky kanálů. Proto vaše výzva ke "klikání" ve prospěch Nohavici nesvědčí o vašem zdravém rozumu. Nohavica z toho nemá zhola nic. Když už máte potřebu dělat ze sebe šaška, tak nebuďte prosím za idiota i ohledně YouTube.

   Vymazat
  8. 9:55, kdybys ve svých slintech alespoň netapetoval cizí terminologii a věty. To už i ten Radosta má nějakou vlastní invenci. Ty jsi navíc i totálně tupý. Ani se nedivím, že po takových výlevech sem chtějí nacpat Afričany nebo Cikány, i oni té intelektuálně převyšují.

   Vymazat
  9. 21:48 Jen si ještě zažvatlej rudoprdku, však brzy mě poznáš z té "ostřejší" stránky! Pak mě budeš převyšovat dokonce i ty!:))) https://pedromotablog.files.wordpress.com/2014/04/a0853-10_957532.jpg?w=1000

   Vymazat
 8. Na Nohavicu budou nejvíce nadávat Bakalovi nájemníci?))) To byl forek. Doufám, že ten nýmand Hutka složí zase nějakou dvouakordovou s.ačku. Minule pozval smrťáka a odnesl to jeden napalmový dědek v USA, Kalouskovi játra propíchla tenké střevo a s Šláfnberkem to šlehlo. Pane Nohavico, gratuluji, jste frajer!

  OdpovědětVymazat
 9. Jarek Nohavica je bard,zpěvák a autor od Pána Boha a tomu nemohou nějací umělečtí trpajzlíci včetně Hutky uškodit!!! Kdopak naplní O2 arénu do posledního místa a lidé zpívají spolu s ním!!!A také se mně líbí Nohavicův nadhled a smysl pro humor!!! Za to jak geniálně přebásnil texty Vysockého a Okudžavy si cenu od Putina zaslouží!!! To není tak úplně cena od "Putina", ale od ruského národa,protože v době SSSR byli Vysocký a Okudžava dost tvrdými kritiky režimu a Nohavica dokázal jejich texty "přebásnit" také v tom smyslu, aby jejich protirežimní smysl zůstal zachován i našim posluchačům!!! Nohavicu mám hodně rád a žádní "štěkálisti" na něj nemají!!! "... koukni na ty bambule... zůstanou hluboko v duši!!! To se nedá ničím nahradit!! Přeji Jarkovi mnoho dalších úspěchů a písní, abychom se mohli radovat s jeho tvorbou!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady se připravuje od autorů druhé světové války další demokratický útok na Rusko a Nohavica tam nepasuje.

   Vymazat
  2. 1,12
   I když musím připustit snahy určitých kruhů o napadení Ruska, stále mne nenapadá, kdo tam, alespoň z Čech půjde válčit.

   Vymazat
  3. Pane hricák, podle televize je jich hodně, ale v Afganistánu na patrole z nich není nikdo. Nejraději nastrkují jiné.

   Vymazat
 10. Jandové si snad ani neuvědomují, jak jsou svým ideologickým kádrováním směšní. Vzpomínám, jak směšní nám připadali členové komisí na přehrávkách, na které museli chodit beatové kapely za socíku.
  "Více socialismu do svého projevu, soudruzi"!
  A všichni, kteří dnes na Nohavicu zvrací mi připadají, jako ony komise.

  OdpovědětVymazat
 11. Zavolejte prosím někdo do Bruselu, že je recipročně nutné vyznamenat Hutku a další "osobnosti", aby byla vykonána spravedlnost.

  OdpovědětVymazat
 12. talent sa neodpúšťa ...

  OdpovědětVymazat
 13. Nevím, jestli bude Nohavicu mrzet Hana Marvanová, ale Polsko ruší koncerty. Tam Nohavica skončil úplně a nechtějte číst komenty v jejich diskusích. Hutkovi začínají žně. Už jsem zaslechl, že se připravuje kampaň, aby mu prezident odebral letos udělené vyznamenání, a uvidíme, jestli nepřijde obvinění z kolaborace s nepřítelem.
  V každém případě Nohavica v Česku podle mých informací mohl ztratil tak okolo 80% posluchačů. Já poslouchám jen anglosaskou hudbu, takže Nohavicu neznám, ale pár mých známých ano. A všichni jeho produkci smazali a vyhodili do odpadu. Označil jsem to za unáhlené, oni mě nazvali agentem Kremlu. Jarek Nohavica je něco jiného než politik. On se podle všeho dotýkal něčeho interního v člověku a proto přinášel nejen velké emoční zážitky, ale v případě zklamání velkou nenávist. Asi si ho stáhnu a konečně poslechnu. (Přez sluchátka :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V teto krajine byly stvanice na Čapka ,tak co čekate dnes.Z míry zbabelosti a kolaborace v tomto narode mne mrazi.Nohavica je basnik a statecny navrch ,smekam pred nim.

   Vymazat
  2. Ach jo kavárno, máš dilema. Kolik "umělců" musí ukázat nějakou část těla, spáchat nějakou nepřístojnost, aby se o něm napsalo pár řádků. A Jarek? Takové PíÁr mu děláš zadara? A ta "lůza" mu na koncerty taky chodí. Vstupné nemá ani moc lidové a pořád mrchy chodí. Tak to asi nebude lůza a je oblíben u nelůzy?
   Nu což. Ve svém věku si už může dělat a říkat co chce a chodit kam chce a přijímat co chce od koho chce a třeba i pod obojí. Přesto nedělá ostudu jako jiní. Nejvíc projevují své pohoršení rádoby moralisté, kterých si ale nikdo neváží, kteří nic skutečně záslužného nevykonali ani pořádnou skupinu spoluobčanů svým umem nepotěšili. Tak alespoň tu svou jedovatou slinu. Máme přece demokracii. Každý si může dělat co chce (teda kromě Jarka), hlavně oni mohou říkat (spíš vnucovat) svůj názor, a pozor! Patent na rozum mají ve vlastnictví jen oni.

   Za mne Jarku - blahopřeji! Ať ti to nadále hraje a myslí a těším se na další zpívané básně. Děkuji.

   Vymazat
  3. Polsko údajně ruší koncerty, na širé Rusi to bohatě vynahradí jedním, dvěma koncerty za rok. A nemusí se trmácet povozem někde po Těšínsku. Ostatně, dejte odkaz, jak Poláci ruší koncerty.

   Vymazat
  4. V Polsku o Nohavicovi negativně informuje "tradiční, zavedený a kulturní" časopis Newsweek. Podle názvu, kdo ho asi vlastní? Bude to zaručeně typický polský nacionalista. Na stranách TV PL je informace, diskuze a žádný polák do 8:13 neměl potřebu napsat příspěvek ani pohoršení.
   Tak Jando, vstávat a makat. Volat do Polska do spřátelených hodnot, ať také nepíší svůj článek. Ty to tady sám všechno neobhospodaříš.

   Vymazat
  5. 7:00 nevím kam chodíš na ty zaručené statistické informace o procentech Jarkových posluchačů. V praze ztratil možná jednu afektovanou krávu ale u slušných lidí je na 110 procentech a to i v pšonsku.

   Vymazat
  6. Zbavte se pane svých známých.Jsou to blbci.Poslechněte si KOMETU-a přijdete na jiné myšlenky!

   Vymazat
  7. Tak mi napadlo, že tady kecáme, ale inspirovali mě naší severní sousedi. Pojďme zvolit Jarka na Hrad, za chvíli končí Zeman a mě by potěšila státní návšťěva ve Varšavě a pohled na Jarka jak přehlíží jejich čestnou stráž. Navíc by to určitě potěšilo i Pražskou kavárnu.

   Vymazat
 14. Jarek , pocta z ruk muza c.1 vo svete , Vladimira Vladimirovica Putina ,podla US magazinu Forbes , je poctou najvyssiou .Gratulujeme ! Hejkaly neposlouchejte , nemaji co nabidnout narodu !

  OdpovědětVymazat
 15. Kdysi za socialismu, měl jsem kazetu s recitálem pana Nohavici. Hrál tam mimo jiné i písničky s abstraktními, mnohoznačnými narážkami a metaforami, které, vlastně ani nevím proč, byly mezi lidmi považovány za ohromně protirežimní. Lidé si je kopírovali jeden od druhého. Čím pozdější kopie, čím více šumu a vynechávání, tím více protirežimní, tím více dobrodružství a tajemna, tím více jsme si připadali jako lidé s přehledem a nadhledem, nad kterými nemá mocenská struktura moc. Dávalo to povznášející pocit nezávislosti. I ten pedantský a přespříliš uvědomělý šéf v práci byl pak o kus menší.
  Na druhé straně kazety byl zase podobně vyznívající a vnímaný Dobeš. Pak také obíhaly kazety s Plíhalem, Krylem a ještě pár dalších.
  No, Dobeše si příležitostně pouštím dodnes, Plíhala také a z Kryla už jen poplyšové Monology. Nohavica mi z toho ranku postupně nějak vymizel. Přestalo mě to oslovovat.
  Každopádně tímto u mě zabodoval. Ani ne tak oceněním samým, jako formátem převzetí, jež dnes opět a možná víc než dříve, vyžaduje odvahu. Zřejmě se jej nepodařilo ani tomuto režimu zglajchšaltovat a naučit skákat podle jejich not. Tak si říkám, zkusím se opět projít jeho tvorbou, možná mě zase osloví.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je tvůj problém.

   Vymazat
  2. Anonymní 21:28

   Problém? V čem?

   My se tak dobře známe, že si tykáme?

   Vymazat
 16. Jestli Nohavicu teď nebude poslouchat třeba Marvanová, to ho mrzet nemusí. Své příznivce má v podstatě jisté a nyní zákonitě musel vzbudit více sympatií, než odporu. V žádném případě nejsem sám, když řeknu, že mám Jarka zase o něco radši. A že se tím vyznamenáním sleduje politická agenda? Ale to bylo tehdá i u toho hýkajícího dua, co dostalo oskara za tu letitou sladkobolnou píseň. Nechtěli tu ušáci tehdá náhodou stavět ten radar? Kde byli všichni ti kritici, Bezrové, Marvanové a jiní šašci? Proč mlčeli jako hrob, když jsou to takoví hrdinové?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:46, Nejsem si tak jistý, protože hodně lidí ho považovalo za bojovníka proti bolševismu. Proto neuznávali "režimní" interprety, kteří proti SSSR a bolševikům nebojovali. Hutkovi nevěřili a teď vidí, že s tou StB měl "evidentně" pravdu. Lidé bohužel stále spojují Rusko s bolševismem, bolševismus s válečnými hrůzami, a 95% Čechů vidí v Rusku velmi vážného nepřítele, kterého se bojí. Tito lidé a jak jsem řekl, je to v podstatě drtivá většina obyvatel, nevnímá fakt, že Nohavica zpíval o lidech ne o politice, překládal Vysockého a Okudžavu, a za tohle to vyznamenání dostal.

   Na jedné náhodné diskusi s mladými studenty středních škol, jsem se setkal s pozoruhodným názorem, že čím víc tady bude cizinců z jiných částí světa, tím míň zde bude zrádců, kteří kolaborovali s bolševickým režimem a Ruskem, které považují za esenci všeho zla. Tyto děti rozhodně požadovaly přijetí migrantů v co největším počtu. Koneckonců vyšla nová studie, podle které současná půlmiliardová malá a přelidněná EU může přijmout bez potíží ještě tři a půl miliardy. V podstatě celou Afriku a třetinu Asie. Konkrétně Česko může ke svým 10ti milionům přijmout ještě 58 milionů.
   https://www.hlavnespravy.sk/eu-studia-europa-vraj-moze-prijat-desiatky-az-stovky-milionov-migrantov/1569846

   Vymazat
  2. Tak to je přesně to co mě vedlo napsat před lety že pokud by mě bylo 30 odejdu do Číny a pokud 50 odejdu do Ruska. Současná devastace morálky mladých lidí je tak rozsáhlá že snad jen velká katastrofa může lidstvo nějak umravnit. Pan Nohavica má dar od přírody a žádní paraziti to nemohou změnit. Přeji mu hodně úspěchů a zdraví. ABC řekl všechno.

   Vymazat
  3. 9:29-kde jste přišel k údaji "95% Čechů vidí v Rusku nepřítele"? Jinak doufám, že se na Hutku najde "vázací akt" Stb, než mu byl umožněn odchod, jak naznačil K. Srp.

   Vymazat
  4. 11:10 A kam ses vlastně nakonec odstěhoval?

   Vymazat
  5. Pánové mentálně jste zamrzli v minulém století, tak aby bylo jasno, car je kaput, Lenin kaput, Stalin kaput,Chruščev kaput,Brežněv kaput..,SSSR kaput. Jaké je Rusko ? Jaký je Putin ? Já sice nevím, ale vím, že lidi jsou tam stejní jako u nás, nebo v USA. Nerozumím tomu, proč je musím nenáviďět.

   Vymazat
  6. 21:40, protože si to kdosi přeje. To není nová věc, pohrdání a nevraživost přerůstající do nenávisti tady byla už od 19.století.

   Vymazat
 17. Hledám a hledám, SOPL nikde. Když zde není srací prostředek RADOSTOL, tak zde pobíhá SOPL. A když je SOPL se svými duchaplnostmi tady, není zase RADOSTOL.
  TAKŽE : RADOSTA = SOPL.

  OdpovědětVymazat
 18. Kud(r)a proti vodě, utáhne tři lodě! Staré české přísloví (pravdivé) a to stačí. Nohavica bravo.

  OdpovědětVymazat
 19. Jak tady čtu, že pražská fašírka pálí Nohavicovi jeho nahrávky a už ho nebude nikdy poslouchat, dochází mi, že jsem asi stejný...

  Jednou taky přestal sledovat Svěráka ( a když už jsem se nějakému z těch, pro mě, kdysi tak skvělých kusů nevyhnul, tak jsem se nesmál - jenom díval a přemýšlel..)
  A pár dalších následovalo.

  Tak v čem je rozdíl?
  (snad že jsem neměl potřebu to veřejně vykřikovat? - Ale to je asi málo. Navíc kdybych mohl do médií, tak bych si to asi taky nenechal pro sebe a řekl jim to hezky od plic.. )
  Tak v čem je ten rozdíl??


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenom Svěráka ? Pro mně je už celá "česká" herecká
   a hekající šmíra dávno passe.
   A jako vždy, vyjímky potvrzují pravidlo. Čest vyjímkám,
   bohu žeh tak vzácným.

   Vymazat
 20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no tak ty bys za protektorátu jistě dostal svatováclavsou orlici... ne-li dvě

   Vymazat
  2. 9:38 SOPLE, tys nějak rozdvojenej. Kdy nastoupí tvé
   druhé já, RADOSTA se re o, výrobce sracích kapek
   RADOSTOL ?

   Vymazat
 21. Pan Jaromír Nohavica je u nás FRAJER!!!

  Srdečně gratulujeme!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:59 STBák a Putleruv lízač prdele je u vás FRAJER? Tak asi patříte ke stejným gaunerum. Srdečně gratuluji.

   Vymazat
  2. Polib nám prdel demente.

   Vymazat
  3. 19:05 Ty ji budeš líbat jemu, až ho budeš odřezávat!:)))) - http://img18104.imagevenue.com/img.php?image=514474911_15bb651022238364_122_231lo.jpg

   Vymazat
 22. Škoda že neznáme identitu blbce 9:38, okolí by bylo varováno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Davide, pokud diskutujícím umožníte vyjadřovat se anonymně, pak nebrečte, že neznáte identitu.
   Vy tady stanovujete pravidla.

   Vymazat
  2. Máte pocit, že brečím? Systém "bloger" na kterém je Nová republika neumožňuje zabránit přihlásit se anonymně. Pravidla nestanovujeme. I vy jste anonym. Upřímně, napsal byste to pod svým jménem?

   Vymazat
  3. Pane Davide, nejsem odborníkem na IT systém, takže netuším, jak funguje systém "bloger". Co vím je to, že tyhle stránky patří Vám. Vy jste si zvolil tento systém. Kdybyste nechtěl anonymní příspěvky, nepochybně byste zvolil jiný systém, který to neumožňuje. Takže podle mě pravidla jste stanovil Vy.
   A upřímně, opravdu bych neměl důvod toto nenapsat pod svým jménem.

   Vymazat
  4. Můj ty bože.Oč Vám milý pane v 10:35, vlastně jde. Pan David jen prostě napsal myšlenku, která mě také napadla. To není pláč ale zřejmě(píšu zřejmě, neb nevím co si pan David myslí), jen něco takového jako je to moje zvolání na začátku příspěvku. Prostě v tom nehledejte nic víc. Jo a Jarek je skvělej a jdu si ho pustit.

   Vymazat
  5. 13:46 Můj ty bože. Vaše starosti bych chtěl mít.

   Vymazat
  6. 10:35 či 11:14 je vždy nejchytřejší a věčně útočný "pozorovatel" z Vídně. Umanutý proti anonymitě, chytrolín, který se na své satránky ani na svůj blog nezmohl.
   Vážím si nové republiky právě za otevřenou (anonymní) diskuzi. Sprosťáky, blbce, rasisty i nácky v ní vydržím. Dokonce v ní vydržím i toho Chytrolína z Vídně.

   Vymazat
  7. 14:18- tak se svěřte se svými starostmi. Jistě víte, že svěřený bol je poloviční bol.

   Vymazat
  8. 10.00 To okolí před volem jako ty, už bylo dávno varováno, proto tě skoro nikdo nevolil. Ani místní proruská galérka ti nepomohla.

   Vymazat
  9. Anonymní 14:48

   Nevím, jestli a kým byl před MUDr. Davidem někdo varován, ale jisté je, že před vámi nikdo varovat nemusel. Jednak byste se na kandidaturu do Senátu ani nezmohl a zadruhé je vaše slaboduchost bezpochyby patrná již od pohledu natolik, že ani jako kývala by vás galerka raději nedelegovala.
   Mimochodem, vaše množstevní míra "skoro nikdo" činí 2318. A to prosím v baště konformity - v Praze. Věřím, že je to i díky stránkám Nová republika, umožňujícím oslovit veřejnost i v místech, postižených výplachem mozků víc než jiné.

   Vymazat
 23. Závidím vám všem vaše frenetické nadšení.
  Za socíku donášel na K.Kryla,pak i na členy jakési petice, pak se stal obdivovatelem V.Havla a nakonec se propracoval až do Kremlu ! ( všechno je doložitelné).
  No fakt tedy "umělec".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:39-jako jeho řídící důstojník to musíte vědět, i Vaše spojení umění s politikou v poslední větě ukazuje bídu Vašeho myšlení. Nedivil bych se, kdybyste právě Vy tu spolupráci JN z něj doslova vytloukl!

   Vymazat
 24. Včera jsem tu nechutnost viděl, jak starý KGBák Putin předává nějaký rezatý šrot zasloužilému " ČESKÉMU "STBákovi. To je stejné jako přijmout metál od Hitlera.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:18-Ten z pozůstalosti od Hitlera jste doufám nevyhodil, mohl by se Vám ještě hodit!

   Vymazat
  2. Hlupáci z Rudého Práva - zpíval kdysi pan Nohavica.....Ale dnes jsou z Bakalonovin....

   Vymazat
  3. 11.18 A zvýšil se vám alespoň krevní tlak? Pokud ano, tak to splnilo svůj účel.

   Vymazat
  4. 11:18 Pepku, čau. A teď vyskoč! :-)

   Vymazat
  5. AD 11:18 Tak zavři oči brouku,vyčůrej se a dobrou noc...

   Vymazat
 25. Mám rád J.Nohavicu a některá jeho vystoupení, navazující na B.Okudžavu a Vysockého. mám trochu níže na svém fb. Považuji lidi, skrývající se za anonym jako tvory bez morálky. I na anonymu se lze podepsat. Milan Honusek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:05 Morálka se pozná podle obsahu sdělení, nikoliv podle podpisu.

   Vymazat
  2. Lidé, kteří využívají oficiální anonymity, VĚŘÍ, ŽE NENÍ SVOBODY SLOVA BEZ SVOBODY PO SLOVĚ... takže čekají, zda se fízli a fízlování prozradí narušením jejich soukromí... Nepodepisoval se kdysi Gaspard Félix TOURNACHON jako "NADAR"? Nepodepisoval se Otto POPPER pod publikované jako "Ota PAVEL"?

   Opravdu chcete "podpisy"? Je mi jedno, za co VY koho považujete, nebo nepovažujete.

   Vymazat
  3. Mít jméno je slušnost, mít názor povinnost Slušný anonym s názorem má aspoň pseudonym! ostatní jsou pro mne ratlíci za plotem! Na tom se již drahná léta nic nemění ani v této smutné době.

   Vymazat
  4. PS. jen udavači a bojácní se podepisují nn aniž vědí, že současná Stb v případě zájmu je stejně vysleduje. Naštěstí tito anonymové nejsou nebezpeční, jen blbí.

   Vymazat
 26. Na celé záležitosti je pro mě neuvěřitelná jedna skutečnost, a sice ten bigotní a primitivní antikomunismus a rusofobie. Já měl a dnes mohu konstatovat velmi naivní představu, že postupem času tyto jevy ze společnosti a z lidí vyprchají a podívají se na historii střízlivě, prostě normálně. Jenže ono je to cca 30 let od převratu horší a horší. Možná že se za nedlouho bude tvrdit, že za socialismu komunisti požírali malé děti a budou kreténi, kteří tomu uvěří. Ta demagogie je otřesná. Mílovými kroky jedeme do fašismu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je presne ono,co mne prekvapilo.O politiku jsem se nijak nezajimala,zacala jsem v podstate v dobe (alespon pro mne) ohrozeni,ale co jsem vypozorovala je fakt neuveritelne......Lide se zblaznili

   Vymazat
  2. Primitivismus ty tzv. "osobnosti" dobře živil a živí od šedesátých let přes "plyšák"... PECUNIA NON OLET! Práce ničí tělo, zabíjí čas života a neuživí ani neumoří... Tak se považují za lepší lidi "pracující" podle žižkovské písně práce "Ručičky nebojte se..." Komunistům nikdy neodpustí, že když už nepracovali, museli za socialismu alespoň docházet do zaměstnání a v práci nemohli pořádně ani chlastat.

   Vymazat
  3. Nejhorší je ,že se jedná o mladé lidi.Opravdu si musí sáhnout na rozpálená kamna a spálit se ,aby uvěřili co jim říkají zkušenější ?Do otroctví se lze dostat velmi lehce ,ale vymanit se z něj stojí hodně úsilí a obětí.

   Vymazat
  4. Souhlasím s vámi. Připadá mi to to také neuvěřitelné. Nechápu to a mám strach. Kde zůstal zdravý selský rozum. Některé závěry rusofobů nemají logiku. Nečtou, nemyslí, jen konzumují. Internet mám nedlouho, a nikdy jsem neměla jiný názor, přece člověk přemýšlí. Mladí lidé to je tragédie. Kde to asi tak skončí, doufám, že v tomto případě se 15.02 mýlí.

   Vymazat
 27. Pan Nohavica je geroj .
  Doufám že ho naše demokratická
  společnost nebude špinit jak prezidenta Zemana .
  Jardo hrej a zpívej , děkujeme za tvůj hlas v době Brněnskỷch divadelních prasáren a Pražského hulvátství m.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Brně budete mít syrské fousaté sirotky ,slíbila to nová primátorka.Škoda ,že to neřekla před volbami.

   Vymazat
  2. 15:59 Neměl bys tolik chlastat.

   Vymazat
 28. Nohavica je veliký umělec a na něj nikdo nemá.
  Jarek Nohavica je bard,zpěvák a autor od Pána Boha a tomu nemohou nějací umělečtí trpajzlíci včetně Hutky uškodit!!! Kdopak naplní O2 arénu do posledního místa a lidé zpívají spolu s ním!!!A také se mně líbí Nohavicův nadhled a smysl pro humor!!! Za to jak geniálně přebásnil texty Vysockého a Okudžavy si cenu od Putina zaslouží!!! To není tak úplně cena od "Putina", ale od ruského národa,protože v době SSSR byli Vysocký a Okudžava dost tvrdými kritiky režimu a Nohavica dokázal jejich texty "přebásnit" také v tom smyslu, aby jejich protirežimní smysl zůstal zachován i našim posluchačům!!! Nohavicu mám hodně rád a žádní "štěkálisti" na něj nemají!!! "... koukni na ty bambule... zůstanou hluboko v duši!!! To se nedá ničím nahradit!! Přeji Jarkovi mnoho dalších úspěchů a písní, abychom se mohli radovat s jeho tvorbou!!!

  OdpovědětVymazat
 29. Tady je odpověď obecenstva!! Žádný jiný komentář není potřeba!!! Na Hutku nepřijde skoro nikdo, proto je tak nenávistný!!!

  LISTOPAD 2018

  19. 11. 2018

  BENEŠOV, Kulturní dům Karlov
  Na Karlově 2064, Benešov

  VYPRODÁNO

  19.30 hodin
  20. 11. 2018

  KLADNO, Sportovní hala
  Sportovců 818, Rozdělov, Kladno

  VYPRODÁNO


  19.00 hodin
  21. 11. 2018

  KOLÍN, Městské divadlo
  Smetanova 557, Kolín
  www.divadlokolin.cz

  VYPRODÁNO


  19.00 hodin
  22. 11. 2018

  KUTNÁ HORA, Městské Tylovo divadlo,
  Masarykova 128, Kutná Hora
  www.divadlo-kutnahora.cz

  VYPRODÁNO


  19.00 hodin
  23. 11. 2018

  TŘEBÍČ, Divadlo Pasáž,
  Masarykovo nám. 1323, Třebíč
  www.mkstrebic.cz

  VYPRODÁNO


  19.00 hodin

  OdpovědětVymazat
 30. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek ze 4. listopadu 23:42.


  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
 31. Děkuji s.s. Davidovi za leninsky přímé odhalení škůdců naší normalizace!

  Ano, kdo chce zastavit normalizaci naší společnosti, je blbec, jak hezky česky píše náš drahý soudruh a soukmenovec David.

  Prakticky totéž říkával soudruh Husák, hezky československy: „Keď o někom povím, že je hlupák, tak to nie je urážka, ale pravda.“
  (Dle mého skromného názoru je to dokonce LENINSKÁ pravda; ano, až tak.)


  K té návštěvnosti „Mirkových“ videí na tzv. YouTube: Jen pár desítek tisíc shlédnutí vykazuje GENIÁLNÍ píseň, v níž náš spolupracovník Jarek „Mirek“ Nohavica upozorňuje národ na HRŮZNÉ nebezpečí, plynoucí z přijetí „syrských sirotků“ či jiných neslovanských neateistických běženců-teroristů.

  Proto, drazí soudruzi a soukmenovci, pilně klikejte na výše uvedený text, ať má náš „Mirek“ nějaké příjmy z reklamy, k té nijak oslnivé finanční odměně od Velikého Putina, Budiž Jeho Jméno Pochváleno.

  „Ze všech masmédií je pro nás nejdůležitější internet.“ (V. V. Putin)


  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přidej, šašku, už ti to končí...

   Vymazat
  2. MÁŠ LI BOL, VEM RADOSTOL ! Nejlepší srací prostředek od fy RADOSTA se re o.
   Nyní se slevou u Dr. Max.   Vymazat
  3. 19:33 A nač? Však zesranej putleroffskejma sračkama seš i bez laxativ, ty užgryndaný čechomužiku, co na Radostu dosahuješ asi jako psí lejno na mraky za hezkýho počasí:)))

   Vymazat
 32. Se mi libi komentar tady , cesi se boji Ruska ...cesi at prijmou usa rakety a pak se muzete bat !

  OdpovědětVymazat
 33. Jak nad tím případem Nohavici přemýšlím, tak mne napadá, že bude nezbytné svolat Radu obrany státu. Skoro 30 let je obyvatelstvu všemi kanály vtloukáno do hlavy, že Rusko je náš úhlavní nepřítel a že se ho musíme bát, protože se připravují na invazi do Evropy. Teď se najde jeden nezodpovědný zpěvák, který sdělí arcilotrovi Putinovi, že ho nepovažuje za svého nepřítele. Drtivá většina obyvatelstva se pak za Nohavicu postaví a sympatizuje s ním. Copak lze s takovým obyvatelstvem zaútočit na Rusko, abychom bránili americké, německé, francouzské a britské hodnoty? Nohavica sděluje své pocity, aniž se zeptá NATO, EU, popřípadě nejlépe Berlína nebo Vatikánu. Na naší politickou reprezentaci také kašle, aby to vypadalo, že žádnou reprezentací tito politici nejsou a ke korytům se prodrali, kdo ví jak. Pohrdne redaktory České televize a rozhlasu. Nejde na konzultace do bakalonovin a babišonovin. Ignoruje mínění našich slavných disidentů. Vyhne se Pražské kavárně a Paměti národa. Jsou mu ukradené naše pravicové pidistrany s vyděrači a také, světe div se, i sociální demokracie v čele s Hamáčkem a šedou eminencí Zadolárkem.

  Vážení kolegové, takový skandál si nemůžeme dovolit. Svolejte na Václavák tábor lidu, kde budou hrát k poslechu Platici.

  OdpovědětVymazat
 34. Je to marný, je to marný, je to marný.

  Přečtěte si, co na sebe práskl ten váš nohavica, hlavně poslední dva odstavce o tom, jak zbožňuje V.Havla a prezidenta Bushe ( dva největší zločince poslední doby, za kterými leží mrtví, okradení a podvedení).

  Tak se prosím trochu vzdělejte a sledujte události taky jinde, než na čt 24 !!!

  Oslavujete havloida a prokazatelného udavače ! To má být jako v pořádku ?

  OdpovědětVymazat
 35. Tady je ten odkaz :

  http://www.nohavica.cz/cz/tvorba/archiv/to_nechte_byt/to_nechte_byt.htm

  OdpovědětVymazat
 36. A ještě další informace z PL :

  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Jarek-Nohavica-a-metal-od-Putina-Bratr-Karla-Kryla-se-pro-PL-vyjadril-jednoznacne-558239

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:34 - 39

   ty jsi dobře domotaný. Nohavica je tedy superhyper hajzl. OK. A v čem jede? Je to tedy havloid, co zbožňuje zločince JWB, anebo hnusný práskač, bolševik s rusofil, co zbožňuje Putina? Možná je i vrah s kanibal, kdoví... Měl by sis už konečně udělat jasno a obvinit ho jen z jednoho zločinu, takhle to je nepřesvědčivé.

   Jinak v těch dvou odkazech není nic mimořádného. Jeden je Nohavicova vzpomínka na Havla (a co jako má být?) a v tom druhém jeden ze stovek plivanců s mizivou věrohodností, kterých na netu kolují už celou věčnost.

   Prostě Nohavica má talent, lidi na něj chodí a to nasere. Na Hutku normální člověk nejde a pokud je donucen, vezme s sebou špunty do uší. Nohavica ve svých písních zpívá o lidských bytostech, Hutka štěká vulgarismy na osoby, které se nehodí sorosově úderce.

   Vymazat
  2. 22:26 Jak jsi přišel na to, že na Hutku nikdo nechodí? To by mě fakt zajímalo.

   Vymazat
  3. 23:15, no ty možná ano, někde v hospodě, ale dej mi odkaz, kdy Hutka pořádal koncert v nějaké hale a vyprodal ho.

   Vymazat
 37. Zase kachny, zase kachny.... NT

  OdpovědětVymazat
 38. "Bratr Karla Kryla" - to je titul nebo zaměstnání?

  OdpovědětVymazat
 39. Nohavice postavil do neobvyklého světla celou Českou republiku s lhaním, kterým je charakteristická. Prohlásil, že Rusové nejsou jeho nepřátelé, což se masově obyvatelstvem schvaluje, jak je zřejmé z anket. Za nás mluví lháři posedlí Rusko přepadnout a zabíjet tam. Teď se jim to nějak posralo. Vážení vnitřní nepřátelé nás, kterým se válčit a krást v cizí zemi nechce, prosím nebijte ze vzteku svoje manželky a milenky. Namočte si noviny do vody a trhejte, trhejte, trhejte, … Uklidníte se!

  Chápete, že je zcela nepodstatné, jak Nohavica žil?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když známý pošuk Cibulka ve volbách propadl, musela se jeho manželka nebo družka uchýlit na policii, aby ji nepobil. V amoku prý doma rozbíjel, co mu přišlo pod ruku. Musí to být pravda, protože o tom psaly Britské listy, když ještě nezačaly lhát.

   Vymazat
  2. 23:56 Mně je teda pan Cibulka úplně egál, ale proč tady šíříš nějaký drby z pavlače? K čemu je to dobrý?

   Vymazat
  3. 0:06, Cibulka ve váš problém. To on pomluvy roztočil. Když už chcete okřikovat, věnujte pozornost těm, co útočí na skvělého profesionála Nohavicu.

   Vymazat
  4. 23:51 Píšete hloupou lež, Rusko nikdo nechce přepadnout!!!, ale Rusko přepadává okolní státy. Podněstří, Gruzie co tak anexe Krymu, nejdříve si udělejte pořádek ve své hloupé hlavě. Rusko je říší zla, jak správně řekl jeden prezident USA!

   Vymazat
  5. 9:16 Zdravíme Pepka, no a teď vyskoč!

   Vymazat
  6. 9:16, jste největší hňup, jakého svět viděl. Určitě uznáváte lidské právo emigrovat ze země, kde se žije špatně. Vezměte to tak, že se téměř všichni obyvatelé Krymu rozhodli emigrovat z Ukrajiny do Ruska včetně 80% příslušníků posádek ukrajinské armády na Krymu. Proč by tam nechávali majetek a nenechali si ho sobě. Na velké město v Osetii zaútočil dělostřeleckým přepadem stejný debil jako jste vy. Rusáci ztratili dokonce tři letadla s pomocí ukrajinské protivzdušné techniky. Gruzínští blbci se nezmohli ani zavřít tunel, kterým dojely ruské tanky, aby zastavili vraždění. Velkoryse se vzdali obsazení Tbilisi, kde mohli zajmout válečného zločince Šukašviliho. Podněstří nechme stranou. Bez podpory místního obyvatelstva by se tam ruské vojsko neudrželo ani den.

   Prosím, pochlubte se, které vzdělávací zařízení vás připravilo do života. Mi připadáte, že jste si osvojil myšlení masového vraha Hitlera. Společnost by vás neměla nechávat bez dozoru. Pan doktor David vám zprostředkuje trvalé ubytování v blázinci. Vy ohrožujete svým myšlením nejen sám sebe, ale celý svět.

   Vymazat
 40. Znal jsem pana Jaromíra Nohavicu ještě v dobách, kdy byl „Nikdo“. Jsem po těch velice dlouhých a rušných letech velice rád, že jsem osobně znal alespoň jednoho génia. On totiž je nesporně geniálním znalcem mého rodného jazyka – češtiny. Kdyby nic jiného neudělal, než že obohatil tento jazyk, zapsal se do našich dějin na věčnost. Něco mi říká, že všichni ti, kdo jej po celý jeho život napadají, jenom v mých očích potvrzují, že jmenovaný je nejenom genius na češtinu.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.