Reklama

pátek 30. listopadu 2018

K čemu nezávislý ukrajinský novinář vyzval české příznivce Euromajdanu?

Ukrajinský novinář Ruslan Kocaba
- ps -
30. 11. 2018  PrvníZprávy
Ruslan Kocaba je ukrajinský opoziční novinář, který naráží na obrovská omezení svobody slova ve své vlasti. Vězeň svědomí se se svými zkušenostmi podělil s českými novináři a ve svém vystoupení vyzval Ruslan Kocaba Michala Kocába a další české příznivce Euromajdanu o podporu.
 


Co učinil Ruslan Kocaba ve své rodné široké zemi na Ukrajině? Za výzvu k bojkotu mobilizace na Ukrajině byl v květnu 2016 uznán soudem vinným, dostal 3,5 roku odnětí svobody a ve vazbě strávil 524 dní. Kocaba byl obviněn z vlastizrady, ale Amnesty International jej označila za vězně svědomí.

Braňte svobodu slova, ale braňte se také před některými novináři!

Kocaba na nedávném setkání s českými novináři reagoval na aktuální incident v Kerčském průlivu. Za vším ukrajinský novinář vidí snahu prezidenta Petra Porošenka o zvýšení svého ratingu před prezidentskými volbami, když se jako na potvoru zrovna netěší velké podpoře voličů. "To je také záminka pro zablokování nepohodlných sdělovacích prostředků, právě takových, jako je TV kanál NewsOne," upozornil na šikanovanou televizi, ve které má Kocaba vlastní pořad.

"Porošenko chce ostudný stav politických záležitostí na Ukrajině vykompenzovat válečným stavem. Jak víte, Ukrajina zaujímá nejhorší příčky v dětské úmrtnosti, korupci, šíření TBC, AIDS… Nevidíme známky zlepšení ekonomické situace. Sociální a zdravotnický systém byly rozbity – já tomu říkám genocida," prohlásil Kocaba podle něhož válka není jen obchod se zbraněmi, ale také odpoutání od témat, která zajímají všechny občany.


Kocába se obrátil na Kocába


Na setkání českých novinářů s nezávislými zahraničními novináři zaznělo, že nad NewsOne stále visí hrozba zákazu činnosti. Reportéři této stanice totiž nemohou natáčet ve vládní čtvrti, jinak na ně přiběhnou neonacisté a dojde ke střetu. Proto se Kocaba obrátil na české podporovatele Euromajdanu, jmenovitě Karla Schwarzenberga, Ivana Gabala, Fedora Gála, Michaela Kocába ad další, aby nyní podpořili napadané a pronásledované ukrajinské novináře proti těm, kteří chtějí omezit jejich svobodu slova.

- - -

34 komentářů :

 1. Tak od Kocába a spol. se podpory určitě nedočká !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Měl se obrátit na euroteplouše Štětinu. To je pravej demokrat.

   Smazat
  2. naopak naš miša dokazal sam a bez jedineho vystřelu jen tak z pleziru a kudy z nudy vyhnat asi tak dvěstě tisic ruskych většinou ukrajicu okupantu a to si myslim že jich bylo ještě stokrat vice ostatně dnes jsou nazpatek a vlada i soudruzi podnikatele odklaněči si vubec neztěžuji ba naopak spolu s hitrel montovnami neustale křiči že chěji vic a ještě vic až nejvic

   Smazat
 2. Propánajána, to se obrátil na ty pravé.

  OdpovědětSmazat
 3. Ten UA Kocaba má hluboký smysl pro černý humor. Jako by se v Osvětimi obrátil nějaký rabín na se žádostí o vybudování synagogy na apelplatzu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:41 BOD !

   Smazat
  2. Tihle naši političtí výtečníci mu neodpoví se sdělením, že neumí ani Rusky, ani Ukrajinsky. A problém bude demokraticky po česku vyřešen.

   Smazat
 4. Zajímavá shoda! Vždycky jsem si říkal, kde se to podivný jméno Kocáb vzalo. A vono je to z Ukrajiny! Ahá, takže už víme odkud vítr vane!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I Pawlowska je ze stejné líhně

   Smazat
  2. Rusofóbní psychopati jsou vesměs z východu viz. Fištejn - žid z Kyjeva, Mitrofanov i fašoun Štětina má původem ukrajinské jméno - щетина (ščetina) - štětina, štětec, štětka.

   Smazat
  3. Štětka jako prostitutka podřadné úrovně?

   Smazat
  4. Štétina?To na Morave se rika:jak stetina v riti.Na jednoho to sedi.

   Smazat
  5. Kacaby jsou na Okrajině lidé z Ruska a Chachly jsou zase Okrajinci v Rusku.

   Smazat
  6. 12:37 "...Chachly jsou zase Okrajinci v Rusku." -
   - a Chrchly jsou zase Kocábové tady.

   Smazat
  7. Štětina fašista a zrádce !!!!

   Smazat
 5. on si chudáček asi myslel že když má stejné jméno má i stejné smýšlení. Měl do svého klubu přibrat ještě štětinu a jeho kamarádku Procházkovou.

  OdpovědětSmazat
 6. No nic takový hloupí nápad má inteligentní člověk obrátit se na fašouny co to podporují.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hloupý se skloňuje podle vzoru mladý.

   Smazat
  2. 0:09 Tak dík za upozornění oprava hloupý.

   Smazat
  3. pro 2018 0:09

   Vzor mladý?
   My se ve škole učili něco jiného: pro mužský rod to byly slova - PÁN, HRAD, MUŽ, STROJ,

   Smazat
  4. Mlady je pridavne jmeno.Pan hrad atd je podstatne.Nebesa!!!Cesi cesi....

   Smazat
  5. Nepochopili jste hezký vtip, který se povedl Anonymovi 0:09.

   Hloupý podle vzoru mladý!!!

   A jací že jsou dnešní mladí, kteří nám tu v diskuzích nadávají a opravují nás, aniž by byli schopni si utřídit informace ve svých hlavách? No jací že jsou?

   Smazat
  6. 12:26 Takto otázka nezní, Dvořáku. Otázka je kdy už všichni ti Putinovi agenti (včetně filipa, zemana, klause, babiše, besta, olezlého davida, zbořila, robejška, vyvadila, pavlíčka, bašty, kotrby, petránka, eichlera, kollera, haase, paroubka, mana, šilhavého žantovského, foldyny, schneidera, krejčíka, jírovce, tomského, lhoťana, procházkové, spencerové, konečníkové, lorencové, syrečka a mongoloida pitomia) a čecháčkovští sockovští a trolovští hňupi, kteří se poznají v socce poznají na první pohled podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení a agentky ještě navíc podle inkontinetní širokorozchodné prdele, konečně odtud vypadnou do ráje Putlerstánu, kde je určitě také ta nejlepší mládež, která se o ně postará ...

   Smazat
  7. Vzteklého, mladého lepšolida 15:59 je třeba pochválit, že on se na rozdíl od Ruslana Kocaby nespletl, a správně doporučil některé z vynikajících lidí, kterým je dobré naslouchat. Velké díky, protože je to skoro tak dobrý počin, jako vytváření seznamů s alternativními weby, které připravilo ministerstvo pravdy, a lásky, a které mnohým, do té doby neprobuzeným, posloužilo k informovanosti o tom, co se skutečně odehrává v naší krásné vlasti.

   Smazat
  8. 16:55 Pochybuju že k nim patří! Je to solitér - https://plus.google.com/102483489539857983790

   Smazat
  9. Dokonce nikterak nectí ani Velkou plyšovou a Velkýho Vénu! Cituju:

   Čím byl ve skutečnosti Listopad 1989? Dovršením loupeživého Února 1948 a božím trestem za pokrytecký a šalebný „samet“. V Únoru 1948 byl KSČ, vedoucí silou zbabělého, lenivého, kolaborantského a závistivého lumpenproletariátu, (s podporou tří oportunistických stran „národní fronty“ a oportunistického huhňavého křiváčka Beneše) po pečlivě převzatém vzoru dvou sousedních velkých totalit (Hitlerovy a Stalinovy), uloupen skutečným pracujícím a zákonným vlastníkům majetek za BILIONY, avšak „revoluční" (neústavní) cestou a zaveden feudalizmus dědičných Kádrových Soudruhů Československých = KSČ (bez několika rudých „sionistů“- tehdy preventivně ožraleckým buranem Gottwaldem popravených). Lůza spolu s disciplinovanými vyvlastněnci, ožebračenými měnovou reformou 1:50 na vkladech, dostávala pravidelné záchovné dávky, mávátka a pracovní umístěnky, dokud zásoba naloupeného vystačila. Předúnoroví odborníci směli (tiše a pokorně) režimu až do svého vymření sloužit a udržovat zbytky solidní předválečné „kapitalistické“ morálky (dnes klamně připisované komunistům). Až zásoby naloupeného došly, nebylo co a kam exportovat a „reálný socializmus s vyčuranou tváří“ se zhroutil jako prohnilá kadibudka, tak si to nedočkaví a tuzexem nadržení soudruzi a jejich „prognostičtí“ superagenti KGB „oposmluvně demokraticky zlegalizovali a zprivatizovali“ pomocí jednorázové, účelové a umělé „Strany Klausova Modrého Ptáka“ a „Zemanova Oranžového Levého Padělku“ (na Slovensku HZDS, KDH a SMER). Přemnožené „lůze“ (tj. „revolučním kleptopracujícím“) rozdali „za věrnost ČSSR“ kuponové knížky, neradi vrátili část zničeného majetku několika přeživším restituentům (včetně oportunistického, teatrálního "mouřenína" a „disidenta“ Havla). Disident = odpadlík, který směřuje ke korytu zkratkou mimo stávající systém. Šťastně se zbavili neužitečného idiota Dubčeka.
   Protože ve společném státě nebylo pro neobolševiky dost politických koryt, musel se stát rozdělit, aby se vytvořily.
   Ohánějí se "standardní parlamentní“ nacionalistickou kleptokracií huhňavého, křivohubého superagenta, vlastizrádce a haličského křiváčka Pružinského a jeho nahrávače Milouše. A s její pomocí úspěšně sabotují a diskreditují civilizovaný evropský kapitalizmus - na povel KGB - a tiše připravují půdu pro invazi islámu do EU, aby „odlehčili“ Izraeli i Pravoslaví.

   Smazat
  10. a pokračuje ve stejném duchu - cituju:

   Po listopadu se všudypřítomná, husitsky loupeživě založená, „jediná vedoucí státní strana KSČ“ spolu se svými, po srpnu 1968 plánovitě vytvořenými zemanovskými „disidentskými“ zálohami, za účelem udržení své reálné moci, pod vedením KGB „leninsky“ strategicky rozdělila na tři bojové a navzájem koordinované proudy, předstíraně a teatrálně spolu „politicky soupeřící“: 1) revoluční a třídně uvědomělí, přízemní „užiteční“ idioti zůstali v KSČM a odborech (aniž by se byť i jen pokusili založit alespoň jedinou vzorovou neparazitickou produktivní sociální firmu, penzijní fond, nebo proletářský kibuc) a v pohodlí vyčkávají na svoji šanci od masy neschopných socek; 2) mazanější zemanovští "disidentští" hajzlové podvodně „obnovili“ komunisty zničenou ČSSD, se kterou si následně vytřeli řiť a založili SPOZ a Lánské pučisty; 3) nejcyničtější klausovské kryptokomunistické rusofilské svině založily z prstu vycucanou „pravicovou“ ODS a estébácké hlídací a vyděračské ABL agentury, různé tunelářské firmy, estébácké burešovské oligarchy a pomalu zakládají nové krajně nacionalistické, protizápadní partaje. Ani „levicová“ křídla v šovinistické, izolacionistické a kleptokratické nabídce nezůstávají pozadu a občas si s „pravičáky“ navzájem prohodí klíčové členy (Rath) a papouškované fráze.

   Smazat
  11. Já vím 17:09, že mi neodpovíte, ale zeptám se. Jestli komunisté to všechno, co bylo znárodněno ukradli, proč nešly výnosy toho všeho výhradně do jejich kapes, ale do státního rozpočtu? Proč to, co podle vás ukradli, se nestalo jejich osobním vlastnictvím a předmětem dědictví v pokrevní linií? A poslední otázka. Měnové reformy proběhly po Druhé svět. válce jen a jen v Československu? Co s měnou deformovanou událostmi od roku 1938? Co s válečnými zbohatlíky? Dnes to chápu, tenkrát jsem zuřil, protože mi propadly až poválečné úspory. Dnes je mi ale jasné, že současný režim je mnohem, mnohem nemravnější. Jen hlupák neví, co všechno většině občanů nejen ukradnul, ale jak je okrádá, nejen o materiální hodnoty, dnes a denně.

   Smazat
 7. Co to je český novinář? Kde pracuje? Sorošova prolhaná demokratická banda ho nezaměstná a nic jiného tady není.

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 10. No tak to se ale ten Ukrajinec se svou výzvou obrátil vskutku na ty pravé a povolané!!! Ještě i tu štetinu mohl jmenovitě oslovit.
  Už teď lze očekávat dopad jeho výzvy. Jako do stoupy ...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.