Reklama

pondělí 5. listopadu 2018

Karavany migrantů

Erik Best
5. 11. 2018  EB
Pokud si republikáni zítra udrží většinu v jedné nebo obou komorách Kongresu, budou za to částečně moci poděkovat Hondurasu. Čím víc se karavana migrantů blíží, tím víc o ní Donald Trump mluví. „Pokud chcete více zločinu a více karavan, volte demokraty,“ prohlásil včera. „Je to jednoduché.“ Někteří republikáni se ale obávají, že na téma klade přehnaný důraz. Podobné je to i v České republice. Andrej Babiš sice používá jiný jazyk („Migrace nemůže být lidským právem.“), výsledek je ale podobný. Odmítnutí globálního paktu OSN o migraci zapadá do jeho předchozích vyjádření, podle nichž bude migrace hlavním tématem květnových voleb do Evropského parlamentu. Netlačí ale na pilu příliš důrazně a příliš brzy? Dokáže udržet momentum i v okamžiku, kdy migrantů přichází méně? Výzvou pro nově založenou Evropskou platformu a další bude přesvědčit voliče, že mají lepší řešení zahrnující „solidaritu a odpovědnost,“ aniž by vytvořili prostor pro to, aby proti nim Babiš použil variaci na trumpovský argument s karavanou.

41 komentářů :

 1. Teď konečně uvidíme, jak se k tonu "demokraticky" USA postaví. Snad se EU poučí a udělá to tak, jak to udělali Maďaři a jak ty deportace udělá USA (Migranty lituje , ale USA to přeji)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. GRATULUJME PRESIDENTOVI,ŽE NEJSOU V TÉ KARAVANĚ

   mu-slimáci,kteři by si nesli sebou jejich manuál na zabijeni nebohých Američanů,kterým jsou vyzbrojeni v Evropě!

   Smazat
 2. Karavany migrantů posílili v katolických kostelech
  lživou svatou cestou.
  Každý politik, který neusiluje o vystoupení
  z křesťanského bojového útvaru NATO,
  žene zemi do války.
  Neodvratitelná finanční krize západních mocností,a katolické církve, spustí peklo na zemi.
  Válka je jediným možným nástrojem, jak se mocní mohou udržet u moci...*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:35 Aha. A kdo proti komu bude válčit?

   Smazat
  2. 12:39 vzdyt valci porad

   Smazat
  3. 12:59 Aha. A která válka teda drží mocné u moci?

   Smazat
  4. 13:05-každá, protože mocní vítězí! Vás ve škole neučili logiku?

   Smazat
  5. Povolný, a já myslel, že tu najdu nějakej konkrétní aktuální příklad.

   Smazat
  6. 14:11-reaguji pozdě, neb jsem nečekal reakci. Pro méně chápavé tedy, poslední velká válka v Evropě nás začlenila do vlivu SSSR. Balkánská válka přinesla územní zisky vlivu Západu. Ještě si přejete nějaké zisky a pro koho?

   Smazat
  7. Pane povolný, mohu vám napovědět? Když je v USA vnitropolitická krize a hrozí přeskupování sil, které vládnou, řeší se to obyčejně válkou. Jeden příklad: špatně vykouřený prezident Clinton nařídil vojenskou agresi proti Srbsku a Černé Hoře. Předešel tak svému odvolání a bylo mu docela fuk, že porušil nejen Chartu OSN ale i vlastní Chartu NATO!
   Podobně reagoval v nesnázích Obama (příklad "zabití" a "pohřeb" Usámi bin Ládina) a podobně reaguje i Trump (bombardování Sýrie tomahawky).

   Smazat
  8. asi nenapovídáte mně ale 14:11. Jinak Clinton by si dobrou náhradu špatně....jistě našel, horší je to s impotentními generály, nejen americkými.

   Smazat
  9. PITOMCI, NATO tady není na vaši ochranu, NATO JE TADY ABY Z VÁS PUMPOVALO MILIARDY DOLARŮ ZA ŠROT, KTERÝ MAJÍ VE "NZ" SKLADECH K NEPOTŘEBĚ!!!!!!!!
   Probuďte se! Neexistuje ani jediný stát, ve kterém by sionistická banda chránila majoritní obyvatelstvo proti zájmům chazarů.

   Smazat
  10. 15:58 O jakém "NATO šrotu" to tady konkrétně píšeš, že jsem tak zvědavej?

   Smazat
  11. Víte proč jsme v Alianci NATO?

   Aby nás nebombardovala! (samozřejmě humanitárně)

   Smazat
  12. 20:02 To je ale blábol.

   Smazat
 3. Kam to spějeme, když si každý může vlézt kam chce ? Teď jsou to území cizích států,příště to budou něčí domy,auta a pod. a to jenom proto,že to někdo nemá. K čemu je stát,který neumí chránit své území a občany ? Z Německa je zřejmé,že se umí uplatnit pouze proti svým občanům a ve vztahu k migrantům ignoruje co se dá.

  OdpovědětSmazat
 4. Je přece jasné, že tyto karavany
  nevznikly samy od sebe, že se dalo pár tisíc lidí jen tak dohromady a pochodují do USA.

  Každá taková akce vyžaduje rozsáhlou logistickou přípravu.
  KDO má asi zájem na tom, aby se prezident potýkal s tímto uměle vyvolaným stavem ?!
  To by nám mohl autor, který tak rád rozdává rozumy, přiblížit. Proto mi také uniká,proč jej prezident vyznamenal...

  Občanům státu, který parazituje všude ve světě a připravuje válku proti Rusku, se nedá věřit ani dobrý den.
  Autora článku nevyjímaje.

  OdpovědětSmazat
 5. Toto je strašné:
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/podle-eu-by-mohlo-zit-v-cesku-az-68-milionu-lidi-v-nemecku-274-milionu/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad tomu nevěříte? Taková blbost. I malý školák musí pochopit, že to je krávovina.

   Smazat
  2. Propagandisté NWO nejsou "malí školáci" nýbrž velké svině!

   Smazat
  3. 18:56 No, tak to těm dospělým, kteří tu krávovinu na svém webu ec.europa.eu zveřejnili(https://ec.europa.eu/home-affairs/sites/homeaffairs/files/e-library/docs/pdf/final_report_relocation_of_refugees_en.pdf), a kterou chtějí zničit Evropu, vysvětlete, a pak nám dejte vědět, jak to je, ať nás uklidníte.

   Smazat
 6. To jsem zvědaví,co s tím udělá armáda USA,vyslaná prezidentem,zastavit je na hranicích a zabránit vstupu na území USA.USA náš vzor,takže prezidente Zemane,bubnuj na poplach,armádo připrav se na ochranu naších hranic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Starci z vojny ze šedesátých a sedmdesátých let ještě střílet nezapomněli. Nenuťte je střílet do černého!

   Smazat
  2. Anonymní 15:55
   Nejsou všichni černí.
   Nejdřív vystěhovat neziskovky do Afriky,pak pražskou kavárnu do USA a vítače na Jižní pól.

   Smazat
 7. agenti sionismu si nedají pokoj!
  ať jede parta pana soudruha Pochevy hájit demokracii do střední Afriky. DOŽIVOTNĚ!
  https://zpravy.idnes.cz/tomas-petricek-lidska-prava-diplomacie-andrej-babis-milos-zeman-afrika-1zj-/domaci.aspx?c=A181105_113449_domaci_jabe#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=domaci&utm_content=main

  OdpovědětSmazat
 8. Tak nám Brusel spočítal, že se k nám vejde 68 miliónů lidí. To znamená skoro 6 negrů na jednoho Čecha. To už je jasná likvidace nejen našeho národa, ale i faktická likvidace naší existence jako bělochů. Kdo tu verbež bude živit? Pro Německo spočítali dalších 192 miliónů a pro Švédsko dokonce neuvěřitelných 400 miliónů migrantů. Celkem do Evropy 3,5 miliardy černých hub. Tohle už hraničí se šílenstvím, ale Brusel to oficiálně určil jako možné osídlení na km2. Jak by se to v Evropě dokázalo uživit a kým? Negři makat nebudou. Ti mají jen natažené ruce a otevřené poklopce. No a jestli se to stane bude to tady vypadat jako na farmě po náletu kobylek. Bůh s námi!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Umí si někdo představit důsledky? Nejen uživit, ale co např. doprava, bydlení, atd., atd., …, pro 3,8 miliardy lidí. To musí být falešná zpráva převzatá www.prvnizpravy.cz, jinak by to bylo čisté šílenství.

   Smazat
  2. A prosím, je v té zprávě uvedeno, kolik se vejde lidí do Antarktidy? A také kolik lidí zůstane třeba v Africe, či zda se zcela vylidní, kolik set miliard lidí uživí Země? Vzpomínám si na doby, kdy v Číně byla uměle tlumena populační exploze, což jsme jednak odsuzovali, jednak zesměšňovali. A má katastrofální důsledky, jak jsme my "Zápaďáci" předpovídali? U nás bez regulace národ vymírá a nezdá se, že by to našim politrukům dělalo vrásky, jen když šrajtofle se nadýmá. Nebude regulaci populace nutné jednou řešit na úrovni "OSN"?

   Smazat
  3. 18:58 Umíte psát, umíte si tedy jistě také sám(a) tu zprávu přečíst, a snad i ji porozumět.

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A takto bude odstraněn onen "administrátor blogu":) - http://img18104.imagevenue.com/img.php?image=514474911_15bb651022238364_122_231lo.jpg

   Smazat
 10. Jsou nějaké rozdíly ve výkladu slov migrant, uprchlík, kolonista, kolonizátor, okupant? Znám uprchlíky z Řecka po prohrané občanské válce, nebo z Česka za pohodlnějším životem, migranty ekonomické třeba z Ukrajiny k nám, kolonisty - Evropany, kteří zaplavili Ameriku a vyhubili původní obyvatelstvo, kolonizátory - Brity okupující např. Indii a tucet dalších zemí, okupanty - např. Izraelce okupující Palestinu.... Ale trpím nejistotou, zda si to vykládám korektně z pohledu cenzury?

  OdpovědětSmazat
 11. Tak ti magoři v EU a především neziskovky propočítaly, že by naše republika měla přijmout 58 mil. migrantů. Je nás zpropadeně málo, tak by se to sem mělo vejít.
  Odkaz: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/podle-eu-by-mohlo-zit-v-cesku-az-68-milionu-lidi-v-nemecku-274-milionu/Reagovat/
  Sims.

  OdpovědětSmazat
 12. Trumpové štěkají a karavana jde dál. Jen at´jde karavana dál. Je pravda, že větší humus než jsou demokraté, asi člověk hned tak ve světě nenajde. To co udělali se Sandersem, z toho bylo opravdu pro čestného člověka na zvracení. Takže karavano, ještě do zítřka naber sílu.

  OdpovědětSmazat
 13. Potřebujeme migranty z Afriky ,kdo jiný bude vydělávat na důchody našich, zatím ještě mladých uvědomělých občanů.My starší se toho už nedožijeme ,ale těším se ,že se ti naši mladí budou mít stejně dobře jako se mají nyní bílí farmáři v Jihoafrické republice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. AD 21:49. Jako migranti k nám asi před 8 stoletími přišli cikáni, Romové a Olahové, dnes jednotně Romové. A za těch 8 století se nepodařilo žádnému systému - nevolnictví, kapitalismu, socíku - tuto skupinu občanů všeobecně přiblížit evropskému standardu civilizace. Zatím je nutné konstatovat, že je to původní obyvatelstvo, co musí vydělávat na důchody - všechny druhy - těchto příchozích. Domníváte se, že to bude s příchozími z Afriky lepší, než to bylo v historii s příchozími někde z oblasti Indie? Jinak si myslím, že to budou muset zastat roboti a že se za ně budou muset platit daně, které uživí důchodce. Ovšem s prodlužujícím se věkem se nebude chodit do důchodu v 65, ale v 75..., ostatně u nás dost lidí pracuje i dnes po osmdesátce - nic jiného jim nezbývá při výši důchodu a pádící inflaci.

   Smazat
 14. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek ze 5. listopadu 18:09.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 15. Moskva – město ateistických zázraků!

  USáci nejsou lidi, s výjimkou členů Komunistické strany USA. To PŘESNĚ víme, my všichni komunisti a putinisti.

  Ale také víme, z nádherné zkušenosti, že stačí NĚKOLIKALETÝ POBYT v Moskvě – a z USáka se může stát člověk!
  Ano, USáci Elizabeth Gurley Flynnová, Bill Haywood, John Reed, Eric Best, a možná i další, dosud v hluboké ilegalitě působící jako hrdinní rozvědčíci, našli v Moskvě Smysl života: Bojovat proti USA a Evropě, za vítězství míru, pokroku a Sovětského svazu (dnes tedy Ruské federace).

  A to je prostě RADOSTNÉ + ÚŽASNÉ!
  Ano, když se i rodilý USák může stát člověkem-komunistou a putinistou, po pár letech pobytu v Moskvě, jako náš nynější soudruh a soukmenovec Eric Best, tak …
  Tak by mohli stát lidské bytosti - komunisti a putinisti - i z pražských kavárníků!!!
  Přece jenom – i ten nejodpornější pražský kavárník je rodem árijský Slovan, což s.s. Best není ani náhodou.
  Takže můžeme s velkou pravděpodobností předpokládat, že pár let intenzivní převýchovy, ať už v Moskvě či na Sibiři za polárním kruhem – udělá něco pozitivního i z nejzarytějšího třídního nepřítele, třeba i Kalouska, Halíka či Jandy.

  „Я дpугой такой стpаны не знаю, где так вольно дышит человек.“


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 16. Tak já k těm volbám půjdu aby tam nebyly vítači z ČR.

  OdpovědětSmazat
 17. Prosím, o jakou diagnózu jde v případě pana Radosty? Jde jen o grafomanii, nebo je to s ním horší?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.