Reklama

.

.

pátek 2. listopadu 2018

Karel Gott k ceně Zpěvák století: Kdo to o sobě může říct?

Karel Gott, v rozhovoru pro ČR Dvojka(audiozáznam)
31.10.2018 
V interview na ČRo Dvojka mluvila ikona české hudby, Karel Gott.

Nazpíval více jak dva tisíce písní. Má doma nepřeberné množství ocenění. A stal se i Zpěvákem století. Kdo? No přece Karel Gott.Od Českého rozhlasu dostal ocenění Zpěvák století. „. Zpívám více než půl století. Tak na tom asi něco bude. A když jsme v rozhlase, tak ten má lví podíl na tom, že takovou trofej dostávám,“ považuje si ocenění Karel Gott.
Cení si zároveň i Zlatých slavíků. „Já měl vždycky konkurenty, kterých jsem si považoval, kteří mi dýchali do zad,“ říká Zpěvák století Karel Gott. Největším konkurentem mu byl podle jeho mínění Waldemar Matuška.
Které své album považuje za nejdůležitější? Zažil během své kariéry i smutné chvíle? Bylo těžké udržet si to své i momentální módě navzdory?
pokračování na audio záznamu zde

50 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Karel to má v hlavě srovnaný, díky za něj jeho jmenovci (myšleno německy).

   Vymazat
 2. Tak si říkám, až tahle generace definitivně odejde, kdo tady zbude? Nějaký Klůsové?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Poklus snad už nezpívá, podle mě se dal na politiku. Co mu také zbývá, když mu jaksi chybí "zlato v hrdle" :-)

   Vymazat
  2. To je zase zbesila snaha podvodnych medii zaplnovat predevsim damske magaziny aspon hovadinama...Napriklad ve svete je uz pres 1500 Fimovych festivalu a kazdej film dostava medajle a plakety , ve snaze o zvyseni navstevnosti divaku techto drahych odpadku a zavest zase kult herecek a jejich oslavy v magaznech a oslepovat tak lidi od
   stale se zhorsujicich neresenych problemu....
   Tedy 3 festivaly za jeden den...Aby se zaplnili stranky Lzivych medii...

   Vymazat
 3. - tento od Karla Gotta je podstatnější: https://aeronet.cz/news/karel-gott-srpen-1968-byl-dohodnuty-mezi-sssr-a-usa-to-pouze-dnes-se-ukazuje-jenom-na-jednu-z-tech-velmoci-americane-chteli-v-roce-1969-v-ceskoslovensku-normalizaci-s-lidskou-tvari/

  OdpovědětVymazat
 4. Pan Gott je živoucí klenot naší kultury*

  OdpovědětVymazat
 5. Jsou i lepší než Klus, takový Banga to je extra třída.

  OdpovědětVymazat
 6. Tady se snad ještě dozvím, že Gotta naučili zpívat komunisti :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne, milý vole, Gott se provinil tím, že se naučil zpívat za komunistů.

   Vymazat
  2. ...a ti komunisti, mu umožnili vyšplhat se na vrchol.
   Dnes by to měl těžší, dnes se talentům vráží klacky pod nohy, pokud nefinancují ze svého úspěchu tu "správnou" stranu, nebo toho "správného" příživníka...

   Vymazat
 7. Ten rozhovor rozhodně doporučuji všem k poslechu. Snad jen systémáci ať si raději poslechnou ty své, toto není pro ně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hahaha :-D Tady se snad člověk ještě dozví, že Gott, kterému dnešní systém pomohl k majetkům hodně přes 100 milionů, je protisystémový, disidentský zpěvák :-D

   Vymazat
  2. Blče pleteš něco co je naprosto irelevantní. Peníze které Pan Gott vydělal vydělal protože mu je dali jeho posluchači. A jeHo majetek je za celoživotní práci skromný proti těm, kteří jsou prachsprostí zloději. Viz. pan ex spěvák, politik a svině prvího řádu v umělecké sféře který se chlubí, že on byl tím kdo zajistil ochnod sovětské armády z ČSSR. Na základě toho založil fond, který výhodně prodal. Tím připravil důvěřivé blby o životní ústpory. Takový mizerný napodobitel zřizovatele Harwardsých fondů. Pro ty kteří ještě nepoznali o koho jde KOCÁB. Stejně jako pozdější jeho nástupce Horáček úspěšný hudebník a skladatel.

   Vymazat
  3. Anonymní 17:25

   Jak píšu, názory pana Gotta, kterého si vážím nejen jako umělce, ale i jako člověka, nejsou pro vás. Nezatěžujte se tím.

   Vymazat
  4. 17:25- Vy jste nenapravitelný! Nadáváte všem zleva zprava, kteří Vás převyšují intelektem i majetky. K. Gott ten majetek vydělal především v mládí a za komunistů, To se neodpouští, že? Připomíná mi Váš komentář slova "kůlu v plotě" o jiném umělci! Nezapřete "ukomunistu", současného echt-pravičáka s ptačím mozečkem.

   Vymazat
  5. Nechte chudáka z 17:25 žít jeho ubohý životeček žít. Potřebuje se předvádět, znám ty bojovníky s komunizmem, často byli členové Lidových milicí.

   Vymazat
 8. Podívejte se na ty dnešní nýmandy co sice jakoby mluvili za všechny, národ atd a přitom jenom ryjou (Šídlo, další pisálkové, kteří jen brojí proti prezidentovi atd) a všechno jsou to většinou exempláře z Prahy. Přitom většivově národ uznává jak našeho Karla, tak i Zemana i Nohavicu a v neposlední řadě i odměmněné umělce. Jak je možné, že si ta verbeš stále dovoluje Horáček,Drahoš a pod.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 9. Karel Gott je talentovaný dříč. Těch talentů má mnoho, nechybí mezi nimi ani obchodní talent. Udělal pro dobré jméno Československa ve světě hodně, jako málokdo. Takže mu ta různá ocenění přeji. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pamatuju na jeden vousatý vtip z konce 70.let, jak se nechal Jakeš zmrazit a probudili ho v roce 2050. Jakeš vyjde na ulici a ptá se prvního člověka na komunistickou stranu, ale dotyčný mu nedokáže odpovědět. Tak jde dál a stále to samé. Nakonec celý nervózní uvidí člověka v uniformě a s nadějí mu položí stejnou otázku. A odpověď zní: "Jó vy myslíte tu politickou stranu z doby Karla Gotta? Tak tu tady nemáme, ale pár komunistů tady ještě máme v ZOO."

   Kdo by tehdy řekl že to bude dřív než v roce 2050.

   Vymazat
 10. Proto, aby Karel Gott již dalšího "Slavíka" nezískal, bylo vymyšleno to, co bylo vymyšleno a pražská kavárna se již postará, aby Slavíka získal příznivec Pražské kavárny. Jinak je nutné připomenout, že před rokem 1989 byl ze strany ostatních umělců, hlavně zpěváku odpor ke Karlu Gottovi. Je to logické, nikdo neměl na jeho organizační schopnosti a jeho zpěvácké umění. Karel Gott si nehrál na utlačovaného a poctivě dělal svojí práci. Nejvíc vadil těm, kteří stavěli na tom, že nic neuměli a když nedostali možnost své numění nikde prezentovat, začali si hrát na disidenty, kteří byli podporovaní všemožně západem. Z uměleckého hlediska nevím kdo by si na svatbu nebo na bál, nebo na významné výročí organizace v tehdejším Československu pozval skupinu Plastik People, která uměla křičet do mikrofonu jenom sprosté slova a věty a vydávala to za umění. Samozřejmě, že tuto skupinu každý odmítl, ale západní rozhlas a propaganda se chopili toho prezentovat tyto nýmandy, jako velké demokraty, kteří sprostými texty bojují za demokracii. Něco podobného jako Ruská skupina sprostých děvčat, kterou tady nebudu jmenovat. No a tito jako by umělci dnes opět bojují proti Karlu Gottovi, opět si hrají za jediné umělce, kteří mají tu jedinou pravdu a opět jako před a pak po roce 1989, je opět nikdo neposlouchá a nechce je ani vidět. A opět vítězí Karel Gott.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli se Slavík ještě vůbec konat bude, nechápu, co s ním má Kavárna? Je to anketa.

   Vymazat
  2. Ale právě kavárně se výsledky ankety nelíbily.

   Vymazat
  3. Jak souvisí kavárna se slavíkem?

   Vymazat
  4. 5:27, no a co?

   Vymazat
  5. Anonymní2. listopadu 2018 8:20
   Všechno je politika, i Zlatý slavík. Když hrozilo, že ho vyhraje zpěvák, nebo skupina Ortel, tak ho zrušili. P.K.

   Vymazat
  6. 11:55, P.K. - zrušení se netýkalo konkrétních interpretů, ale změny pravidel, říkal to majitel agentury. To že z toho média udělala kovbojku, není věcí uspořadatele. Mimochodem před několika lety mluvil o tom, že pokud to někdo nepřevezme, možná se Slavík v brzku už konat nebude. Je to poměrně malá agentura a dělají to nadšenci. Už hodně dlouho, a mají svá léta. Ortel a jeho hudba s tom skutečně nic nemá. Majitel se nikdy neprojevoval jako kavárník nebo poseroutka, který lehne před křiklouny. Je otázka, proč se to nebude konat příští rok, ale já bych to typl spíš na zdraví a únavu pořadatelů.

   Vymazat
  7. Nestačím se divit naivitě některých pisatelů, kteří se ptají, jak souvisí zrušení Slavíka s kavárnou. Asi nezaregistrovali aféru po minulém ročníku, když vyšlo najevo, že organizátoři Slavíka odebrali hlasy Ortelu, jen aby nevyhrál v kategorii hudebních skupin (v kategorii zpěváků byl druhý za Gottem). Bylo velmi pravděpodobné, že v následujícím ročníku (tedy letos) vyhraje Ortel v obou kategoriích, a jelikož už nemohli znovu použít fígl s odebráním získaných hlasů, tak nezbylo nic jiného, než Slavíka zrušit. Někteří si dosud jaksi nevšimli, že Ortel patří k největším nepřátelům pražské kavárny, který k jejich nelibosti nezpívá písně o lásce ani neoslavuje migranty a islám, ani nevyzývá ke svržení Zemana a válce proti Rusku, a to jsou názory, které "demokratická" kavárna nepřipouští.

   Vymazat
  8. 13:09- každá akce i "Slavík" potřebuje peníze na pokrytí. Vzpomínám si na Dejdara, který si pustil pusu na špacír a Stránský řekl jasně: "ten už si neškrtne". Přes sponzory a vlivu na ně hledejte onu "Kavárnu"!

   Vymazat
  9. 16:03, znovu to zopakuju. Jednalo se o požadavek na změnu pravidel, protože se do běžné dosavadní ankety a propagace zamíchaly sociální sítě právě na podporu Tomáše Ortela. Kdyby se tak stalo v případě Lucie Bílé, i v tomto případě by zásah byl. Ani Ortel ani Gott z toho nedělali žádnou vědu a odmítavě k jakékoliv averzi vůči Ortelu se vyjádřil i majitel agentury. Takže si prosím vás nevymýšlejte. Kdyby Ortela nechtěli, ani by v anketě nebyl.

   Ne každý, kdo se motá okolo kultury musí nutně patřit mezi kavárnu. Koneckonců nepatří k ni ani Gott a s organizátory ankety jsou přátelé. Nebuďte konspiratik a netvrďte něco, co se nestalo.

   Vymazat
 11. Jó božský Kája, Zlatý Slavík Forever. Ten zraje jako víno, a s vděčnou pokorou přijímá vše, co přichází. Dobře že zůstal doma, tady v "Československu", a že je stále konzistentní i v názorech. Velmi se cení jeho humor a slušnost, život bez skandálů. Stal se tak jedním ze symbolů kultury národa a to je mnohem víc, než jakékoliv peníze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě toho si u něj cením, po 68mém mohl zůstat na západě a Polidor by ho živil dobře. Biene Maja se stala po Rosamunde národním klenotem v Německu. Po 89tém se mohl jako mnozí vrátit a bědovat, že byl k emigraci donucen. On se naopak vrátil a z jeho písniček jsme získali protilátky,které nám pomáhaly překonat infekci normalizace. Děkuji , jinak není co dodat.

   Vymazat
  2. 21:52 Polydor

   Vymazat
  3. Gott byl na zapade delsi dobu v USA na zkusenou. V soutezi zpevaku neobstal , skoncil 8. /ve Vltave/, ale Krautgatner se ujal Karla a musel hodne drit aby se naucil zpivat a odstranil skripave zvuky z jeho zpevu...Kr. utekl na zapad do Germanie v 68.
   Kdyz my sme Cechie tak voni sou daleko horsi Germanie...

   Vymazat
  4. Jako clovek je K.G. take velmi a nadmiru obdareny trvalym celozivotnim stestim /LUCKY/....
   Vetsinu pisnicek co zpival byly dost kycovite vytvory.

   Vymazat
 12. Karel Gott je živá legenda .
  Mají ho rádi v Rusku a USA . Na Slovensku tiež .
  Takový klus je kdo ?

  OdpovědětVymazat
 13. Pana Gotta neposlouchám ale zpěvák to je skvělý a je to dobrý člověk.

  OdpovědětVymazat
 14. Pan GOTT je výjmečný člověk na této planetě. Je ukázkovým příkladem že kdo uměl se prosadil i za tzv totality a to je jeho největší provinění. Podle mě měl dávno dostat Nobelovu cenu. Dalším příkladem o kterém se nesmí mluvit je příklad bratrů Havlů. Jeden zvrhlý parazit druhý na vědecké studijní stáži v JUSEJ takž nejde oblbovat že nemohl studovat. Nebo takový Dlouhý za komoušů studuje na katolické univerzitě v Lovani. Další vejlupci jako Šaša Vondra, Dinxbinx, Piťhart a další. Jo za komoušů stálo všechno za hovno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9.38 Co hulíš za matroš, napiš, ty vole co to píšeš? " VYJÍMEČNÝ ČLOVĚK NA TÉTO PLANETĚ " Pokud napíšeš třeba pan Regan, nebo paní Olbraitová, nebo pan Havel, tak potom ano. Co se tady ještě nedozvím, ale jo , aspoň je tady s některými blby prdel.

   Vymazat
 15. 9:38 "Nebo takový Dlouhý za komoušů ..." - Tak to prrr! Do Dlouhýho nééé! DO DLOUHÝHO N E V A N T R O V A T !! Dlouhej není žádnej malej blbec - to je vyštudovanej E K O N Ó M! On svým rozhledem zdůvodní cokoli! Staří komunisti se zuby-nehty bránili 5-tidennímu pracovnímu
  týdnu ("My chcem anglickou sobotu za robotu" - zpívali
  trempové na potlaších). Dnes jsou z komančů managéři (nebo prezidenti různých komor,jako např. Hanák). Svou reakční štafetu předali Dlouhýmu, šak si ho na to pěstovali. Mě vždy naskočí husí kůže jak pralinky, když EKONÓM Dlouhý vědecky zdůvodní managérovi Hanákovi (je to ale dvojka, není-liž pravda?), nereálnost organizace práce (3 dny nemocenské občas navíc, ó hrůza!), existující dávno všude kolem nás. sck (P.S.- Volné soboty začali bolšáni zavádět až po r. 1970, byl to nakonec jediný výdobytek Obrodného procesu.)  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane 11:41 nerozumím co jste chtěl říci, rozumím jen , že znáte naše písničky od taboráků....
   Proč ti páni z plánování už zapoměli na ni...
   a to proto jen, že jsem měl svou zem tak rád...
   Jak s tím souvisí exministr Dlouhý, jinak pro mne pokuston o politickou recyklaci?

   Vymazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:00 Karel svým přehledem a schopnostma strčí nějakou Kubišovou do kapsy, není jen úspěšný, ale také myslící člověk.

   Vymazat
  2. 10:44 Dost jednoduchý názor,schopný , má přehled,myslící, pouze s uspěšným lze souhlasit, ale stejně těch superlativu tam máte nějak málo! Paní Kubišová zustala po celý svuj život čestná žena, což se o Karlíkovi nedá říct. Tak kdo je potom morálně čistší?

   Vymazat
  3. 17:02, ale Gott si přece na žádného disidenta nehraje. Marta svůj názor projevila a doplatila na to. Pak se vrátila. Oba jsou v názorech konzistentní celou dobu, o jaké cti to tady mluvíte?

   To jako byste tvrdil, že Nohavica je nečestný, zato Hutka je čestný, proto máme uznávat Hutku a Jarka hodit přez palubu. Tady jde o hudbu. Kubišové byla škoda, ale Gott jí přece neublížil. Z jejich trojky odešla jen Marta, Vondráčková a Neckář zpívali dál. Čili i oni jsou nečestní?

   Namísto hezkých písní poslouchat Hutkovi blbé skřeky, to určitě. Jsem rád, že to je nakonec talent, co se prosadí. Gott zpíval pro svoje publikum nejen u nás, ale i v zahraničí jako oblíbený zpěvák z Československa, ne propagátor bolševismu. To bychom s ním dávno vyrazili dveře.

   Mimochodem Vysockého nebo Bičevskou odvrhneme jen proto, že to byli Rusové ze SSSR?

   Vymazat
 17. Karel Gott je hrdina !
  Mohl opustit vlast, ale nikdy to
  neudělal . Zůstal a pracoval jako
  my a to se cení .

  OdpovědětVymazat