Reklama

sobota 17. listopadu 2018

Kdo dnes nejvíc ohrožuje svobodu a demokracii v ČR?

Libor Čermák
17.11. 2018   Rukojmí
17. listopad je dnes vnímán jako "den boje za svobodu a demokracii". A bohužel i dnes je svoboda a demokracie docela dost ohrožená. A ze strany koho? Ne, ze strany současného prezidenta republiky to rozhodně není.
Svoboda a demokracie je v současné době nejvíc ohrožena od takových lidí, kteří ohrožují její celkovou podstatu. Tedy ohrožují právo na vlastní názor a právo na vyjadřování svého názoru. A navíc by chtěli společnosti diktovat, jaký názor má být správný a jaký ten špatný. Namátkou:

1) Jestli je někdo pro to, aby byly sociálními sítěmi cenzurovány názory jiných.

2) O to víc ohrožují svobodu a demokracii ti, kteří se navíc aktivisticky snaží tyto příspěvky někam nahlašovat, aby je zcenzurovali nebo dokonce zablokovali jejich autora. A přitom si navíc pokrytecky a jako pěst na oko říkají podle postav z děl J.R.R Tolkiena.

3) Svobodu a demokracii ohrožují také ti, kdo se snaží zavádět do dětem škol takové programy, které propagují přímo nějaký konkrétní politický názor (například multikulturalismus nebo genderismus, apod.)

4) Svobodu a demokracii též ohrožují všichni, kteří se u nás snaží prosadit pro nás nepotřebnou tzv. Istanbulskou úmluvu. Protože nejspíš chtějí, aby se u nás časem děly takové věci, na jaké ve svém svatováclavském kázání upozornil kněz a profesor Petr Piťha.

5) Svobodu a demokracii samozřejmě ohrožují i ti, kteří chtějí, abychom měli respekt či dokonce úctu nad vyznavači nadřazeneckých nábožensko-politických ideologií, jejichž kultura je s tou naší neslučitelná.

Určitě se najdou i další podobné věci, proti kterým chci bojovat jako s ohrožením svobody a demokracie. Ale, vážení čtenáři, nejste náhodou ti, o nichž se zmiňuje některý z výše uvedených bodů? Jestli ano, tak byste se podle mého názoru nad sebou zamyslet, zda je vaše počínání košer z hlediska svobody a demokracie.

31 komentářů :

 1. Demokracii jako vzdy nejvic ohrozuji uzitecni idioti....Nekoho kdo se necha zmanipulovat jednim clankem za vic povazovat nemohu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "...že Evropa musí udělat vše, co je třeba, aby zabila populismus..".řekl Jean-Claude Juncker

   http://www.zvedavec.org/vezkratce/15848/

   Zabít populismus? (ROMAN1 | 16.11.18 18:50)
   "Populista je ten, kdo vyslyší hlas (přání) většiny lidu.
   To je velmi sympatické. Naopak, kdo chce zabíjet populismus, tak v podstatě chce zavést protilidový = totalitní režim. Ať už se bude navenek nazývat jakkoliv, třeba liberální "demokracie".

   www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Dohoda-KGB-a-CIA-Deleni-majetku-a-moci-Schuzka-Havla-a-Sorose-v-roce-1986-na-ambasade-USA-v-Praze-Vondra-Uhl-Sabatova-Dokumentarista-o-tom-kdo-pripravil-17-listopad-512466

   https://www.youtube.com/watch?v=yZ3twTHXZXw

   Smazat
 2. Demokracii ohrožují nejvíc ti,co pořád o ni mluví a prosazují podle svého názoru.
  Demokracie je,když mne nikdo nepřesvědčuje,že mám konat jinak,volit jinak apd.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tyhle hystericky řvoucí blbečky pod vedením gaunerů by bylo třeba demokraticky zpráskat a gaunery pozavírat. Pak by třeba pochopili co to vlastně ta demokracie je. Je to především o dodržování zákonů a slušném morálním chování. Bohužel se vždy najde mnoho idiotů, kteří si myslí, že v demokracii si můžou dělat co chtějí.

   Smazat
 3. Já sem taky bojovnik za slobodu protože mam nato předpoklady a sem kovaný szmák,sem ve zvazu sorošove mládeže a jeho Sorosh soudruh júgent a mám zato ve škole jednički a sem kovaní liberál.Z USA na viěčný časi a nikdy jinak,viěčné památce našeho zakladatele a otče národa Václava Havla ať odpočíva v nebi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je mi jich snad i líto oni se bojí, proto tak ječí. Schovávají se za děti, kterým blbnou mozečky už od školky. Došlo mi že se bojí Putina, který je straší i ve snách.Tak jim prozradím,že ten medvěd na Moravě, který žere ovce, není medvěd, ale Vašek, vycvičen na sabotáže osobně Putinem.

   Smazat
 4. No jestli ,,bytostný" demokrat odstraní květinu demokraticky zvoleného prezidenta, tak tomu nerozumím. Co by se asi stalo, kdyby rozkopal někdo kytky o nějakého pomníčku Havla? Prezident je hlava státu a zastupuje nás. Vy bezmozci zastupujete tak akorát sami sebe. Ty kytky u pomníčků Havla nechme na pokoji! Nejsme jako oni!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak může někdo kázat o demokracii a morálce když nezná elementární pravidla slušnosti. A prezidentovi se bude furt něco vyčítat!!

   Smazat
 5. Demokracii tady nikdo neohrožuje,neboť ta tu není a nikdy nebyla,pouze manipulace a oblbování.

  OdpovědětSmazat
 6. Černá ruka českého fašismu si zkouší, kam až může dosáhnout.
  Za blahosklonného přikyvování "demokratů" Fialy, Kalouska,
  Bělobrádka a toho ze suché haluze.
  Jejich vzor, Adolf Hitler, také tak začínal.

  OdpovědětSmazat
 7. Sbližováním církve se státem, ( největší zlodějna tisíciletí)
  snahou začlenit se do EU a válečného seskupení NATO,
  ohrožuje nejen moji svobodu, ale i život*

  OdpovědětSmazat
 8. Je to radost,vidět ty kuní ksichty zase v akci. Při volbách skoro nikoho nezajímali a teď zase tvoří dějiny. Jinak by snad mezi volbama chcípli na nudu a nezájem.

  OdpovědětSmazat
 9. Podivejme se jak Pajerová mohla za komoušu cestovat na západ.prej by nás schlamstnul Ruský medvěd , nebýt v nato. Moniko,prezident i premiér byly zvoleni v demokratických volbách a to vás havlisty štve.

  OdpovědětSmazat
 10. To co opozice v poosledních dnech předvádí už nemá s demokracií nic společného. Tu jejich demokracii lůzy, bláznů a debilů, je vhodnější nazývat psycho debilokracií. Už nežijí v reálném světě a jsou ovládáni bludy, stejně jako psychicky nemocní schizofrenici.

  OdpovědětSmazat
 11. Další příklad Svobody a demokracie podle EU, za kterou právě bojují aktivisté, námi nuceně placení:
  https://cz.sputniknews.com/svet/201811178492362-Parlament-Evropa-Amazon-symbolika/

  OdpovědětSmazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jdi do prdele ty odporný hovado! Někdo by ti měl rozmlátit držku na fašírku.

   Smazat
 13. Aktivistické hyeny, nikdo nezná dne, ani hodiny. Tak aby to, co přejete demokraticky zvolenému prezidentovi, nepotkalo dřív vás:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Z-demonstrace-Za-slusne-Cesko-Milosi-odstup-nebo-zemri-V-pruvodu-jde-i-Kalousek-559845

  OdpovědětSmazat
 14. Proč nám Praha vnucuje blbou náladu?

  OdpovědětSmazat
 15. Doufám,že to vyhazování kytek netrénovali na dušičky na hřbitovech. Kalouskovic demokrat u pomníku kytky krad.

  OdpovědětSmazat
 16. Fakt je, že pojem demokracie se ve státě, kde chodí 45 procent obyvatel k volbám a senátoři jsou zvoleni jen několika procenty obyvatel, se jaksi vytrácí. Už jen tím, že při takové pasivitě voličů jsou nejvíce slyšet aktivisté, kteří zcela popírají potřeby a zájmy lidí, co k volbám nechodí. Když si to shrneme, ať volí volič kohokoliv, vždy zvolená garnitura poklonkuje aparátu cizí velmoci a k politické změně nemůže dojít. Volič postrádá smysl chodit k volbám. Za něho to vždy rozhodnou sdělovací média.
  Dnes jsem na chatě celé dopoledne poslouchal státní rozhlasovou stanici Radiožurnál. Paní Strouhalová uchcávala blahem, že Babišovu kytku kdosi zahodil. Tomu říkám "veřejné" mínění. Jen se divím, že policie měří pod vedením socana Hamáčka tak nestranným metrem. Přece to je maření vyjádření politického názoru a to v normální demokracii není možné. Co je ovšem normální demokracie, že. Já dávám přednost normální parlamentní demokracii, což je úplně něco jiného, než se děje v tomto státě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vůbec není podstatné, kolik chodí lidí k volbám. podstatné je, jaké gaunery volí nebo přesněji může volit.
   od listopadu se tam střídají jen vobřezaní šmejdi, co se v České republice chovají jak na okupovaném území!
   Sionisté plundrují a zadlužují naši vlas a vy jim k tomu už třicet roků tleskáte.
   Nedivte se až půjdete žebrotou.
   PŘIZNEJTE SI ALESPOŇ JEDNOU PRAVDU A ZAČNĚTE SE CHOVAT JAKO CHLAPI.
   jinak skončíte v Terezíně.
   Ať jako oběti vlastních spolubratří nebo jako po zvykovém právu na bodácích po právu rozzuřeného davu Čechů.

   Smazat
 17. Demokracii nemůže u nás nikdo ohrozit, protože ve státě s kapitalistickým zřízením je demokracie vyloučena. Prostě s diktaturou kapitálu = peněz je demokracie neslučitelná. Snad by bylo možné říci, kdo ohrožuje hru na demokracii v diktatuře kapitálu. No a odpověď je celkem jednoduchá: simulanti demokracie i tu svou hru na demokracii packají, kde můžou, takže se jen zviditelňuje, že politici jsou jen loutkami v rukách kapitálu, že to jejich žvanění třeba proti Babišovi či Zemanovi nemá cenu ani "za fajfku tabáku" a že jim nepomáhají ani nakoupené tituly k pobrání vlastního rozumu. Nebo jste už někdo někdy slyšel něco rozumného od těch všech Fialků, Kalousů, Bartoškových, Staňourových a kdy vypadlo z těch Němcových či Udřenyjinových úst něco smysluplného než vztek, pěna u úst a pak uslintaná brada?! Smutek, že za slabý výkon nebude solidní korupné! A jen kolem sebe tito zbrojnoši kapitálu kopou, kopou do národa, do občanů, do státu! Ale to není nic nového. Tím vším si prošel i TGM, tomu pražská kavárna své doby dovedla vytlouct kamením i okna. Prožil si to Beneš jako štvanec nejen německých nacistů, ale také českých agrárníků, národních demokratů. Prožil si to K. Čapek, štvanice také pana Peperroutky, Josef Čapek i díky takovým lidem skončil a zhynul v koncentráku! Jojo, máme to dnes politickou scénu, ze které by se radoval Emanuel Moravec i Henlein i K.H. Frank. Tak bravo pražská eunacíkavárno!!!

  OdpovědětSmazat
 18. Naše svoboda a demokracie je podvod. Oslavujeme něco co tu neexistuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, já proto nic neslavím.

   Smazat
 19. pane Čermák odjakživa sionisté
  Kolaborovali s Marií Teresií, za Rakouska, za první republiky se snažili ovládnout vládní strany. Musíme si přiznat, že ne neúspěšně. Za protektorátu kolaborovali s nacisty a podíleli se i na vyhlazování Českého národa jako udavači.
  po válce se opět hnali do nejvyšších pater moci. Po Vítězném Únoru zjistili, že jsou na špatné koleji atak začali doslova lézt soudruhů do prdele. Po procesu se spikleneckým centrem na chvilku zpomalili, ale jak obsadili střední řídící struktury strany, jali se vyřizovat si účty. Vrcholem byl osm a šedesátý.
  Když dostali přes držku, zalezli. Ale soudruzi cyli nekonečně blbí a tak si je nasadili do nakladatelství na VŠ, do televize a na jiná teplá místečka. Ukázkový příklad je tzv. Charta 77, prolezlá jen židy.
  A převrat v 89 na sebe nedal dlouho čekat. Dnes sedí jako předsedové partají až na jednu pouze židé.
  Přiznejte si pravdu, než vám někdo podřízne krk nebo postaví šibenici pod okny!!!

  OdpovědětSmazat
 20. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek ze 17. listopadu 17:54.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 21. Kavárníky a študentíky POŘÁDNĚ ZŘEZAT!

  Opravdu POŘÁDNĚ je zřezat, jaksepatří!
  Co jiného taky udělat, s těmi študentíky a kavárníky, s těmi Pražáky?!
  Tito výtržníci, tito CHULIGÁNI zneužívají dnešního výročí – výročí boje našich studentů proti německé okupaci – k pokusu o zničení našeho milovaného babišismu!
  Přitom náš milovaný babišismus je předstupeň putinismu, čili našeho osvědčeného národního socialismu!

  Ano, študentíci a kavárníci nás chtějí vrátit do doby Havlova Temna, do té DĚSNÉ doby, kdy jsme byli brutálním násilím zatahování do Evropy!!


  A TO NELZE PŘIPUSTIT !

  My lid jsme dali jasně najevo – již v několika posledních volbách – že Evropa je nám ODPORNÁ, stejně odporná jako kapitalismus a demokracie!!
  Dali jsme jasně najevo celému světu, že se chceme plně vrátit do naší rodné Západní Asie!
  Dali jsme jasně najevo svou lásku a oddanost Velikému Rusku a osobně Velikému Putinu, Budiž Jeho Jméno Pochváleno!!!

  A jak na výsledky svobodných voleb reagují študentíci a kavárníci?
  Pokusem o zvrat našeho vývoje!
  Pokusem o zachování naší vlasti v NATO a EU, těch brutálních vražedných paktech!

  Proto je nutno jim dát ŘÁDNĚ za vyučenou!
  Až se zase srotí někde v centru Prahy, toho semeniště kapitalismu a demokracie, tak bych je zahnal někam do pasti, mezi kordóny příslušníků Pohotovostního pluku SNB. Soudruh a soukmenovec poslanec Zdeněk Ondráček může celé akci velet, v pohodě.

  A tam – tam bych zřezal, ty študentíky a kavárníky, ty havlisty a kalouskovci, ty křesťany-halíkovce!
  Zřezal bych je služebními obušky, takovými těmi dlouhými, určenými na rozhánění nepovolených demonstrací třídních a národních nepřátel!!
  Zřezal bych je POŘÁDNĚ, parádně!!!
  A byl klid, klid na práci, jako ve Velikém Rusku, ČLR a KLDR.

  Už aby to bylo, už aby naši národní Vůdcové Miloš a Babiš vydali příslušné rozkazy k obnovení klidu a pořádku!

  „Demokracie - toť kázeň!“ (Kl. Gottwald)


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 22. Dekokracie? Ta nejlepsi v historii ceskych zemi skoncila v r. 1989, ted uz davno zadna neni.
  Jaka svoboda, treba slova, kdyz nikoho nezajima, LZE SE VSUDE V OFICIALNICH ZDELOVACICH PROSTREDCICH a dle papeze - LEZ ZABIJI. Proto kazdy rok je daleko vice mrtvych v teto zemi zavineny novym rezimem po r. 89 nez za socialismu za celou jeho eru. Jedina vyhoda, ze ti mrtvi si vybiraji zpusob ukonceni zivota sami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:41 Tak to bych nedovolil! Za mého teroru bude bolševickej xindl plně ekonomicky využit coby biopalivo! - https://ihistorian.livejournal.com/176105.html

   Má na toto vuyužití patent od jeho vynálzece!:))) - https://78.media.tumblr.com/41e3271711cdbc5d234267674bac9d60/tumblr_nrdvakUyoQ1sqztn9o1_500.png

   Smazat
 23. Kdo? Fašisti z pražské kavárny!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.