Reklama

pátek 30. listopadu 2018

Kdo všechno u nás ZPOROŠENKOVATĚL?

Radim Valenčík
30. 11. 2018 VašeVěc
Současná době se vyznačuje tím, že k nejrůznějším provokacím dochází každou chvíli. Přitom většinou není důležité, kde je pravda, ale kdo má jakou sílu manipulace. Nic se ovšem nemá přehánět. To platí právě pro kauzu POROŠENKŮV VYJÍMEČNÝ STAV. Přesněji POROŠENKOVO FIASKO.


Každému rozumnému pozorovateli, který si uchoval aspoň trochu zdravého rozumu a který se ještě zcela nezapouzdřil nekritickým akceptováním politiky dvojího metru, bylo od počátku jasné, že to není střet UKRAJINA verus RUSKO, ale UKRAJINA vesrus UKRAJINA, tj. hra o Porošenkovo politické (a nejen politické) přežití. Hra zoufalá a hloupá. Západ už ho odepsal, másla má na hlavě víc než dost a těžko mu v řadě korupčních kauz i případů zneužití pravomocí pomůžou i nejlepší právníci a prezidentské volby se neodvratně blíží. Pokusil se průběh hry zvrátit, ale jak se dalo čekat, ukázalo se, že ta neporošenkovská Ukrajina má navrch (což ovšem neznamená, že bude lepší ale to už je jiný příběh).

Porošenko sázel na to, že vyprovokuje GLOBÁLNÍ ZOUFALCE k zoufalé akci. Přepočítal se. Jednak on sám pro ně znamená velmi málo, jednak oni sami již nemají takovou sílu, jako dřív. A tak přispěl jen k tomu, že se řada poskoků současné globální moci odkopala. ČT ve svém vysílání předvedla, kam až může její pojetí "jednosměrné veřejnoprávnosti" zajít. Rovněž tak plamenná angažovanost Petra Fialy, Petra Pavla či nově "vycházející hvězdy" Tomáše Petříčka a dalších je příznačná. Čím více u nás lidem dochází, o co jde, tím více se projevuje zoufalství, hloupost i zlo, které se v těchto figurkách usídlilo:

- Zoufalství: Tak rádi by byli, kdyby moc, které slouží, prodemonstrovala dostatečně přesvědčivě svou sílu – a ono pořád nic.

- Hloupost: Tak rádi by byli, kdyby normální lidé věřili v nesmysly, tak jako oni, což je ovšem projev hlouposti na druhou, protože takové nesmysly normální člověk věřit nemůže, dokud je normální, ani kdyby chtěl.

- Zlo: Tak rádi by byli, kdyby se "jejich pravda" prosadila silou, ať to stojí třeba statisíce mrtvých, ať to vede třeba k zániku všech.

Mimo jiné – stojí za povšimnutí, že všichni tito bojovníci za "pravdu a lásku" mlčeli, když ještě před několika desítkami hodin Macron změnil Champs-Elysées v bojiště mnohem dramatičtější (masovější, brutálnější) než byla naše Národní třída ve slavném listopadu 1989.

V jedné věci v tom, co říkali včera, však mají pravdu: Je to provokace stejného typu, jako sestřelení letadla malajsijských aerolinií či kauza "novičok".

- - -

12 komentářů :

 1. Zde vazne plati porekadlo,ze stareho psa novym kouskum nenaucis....ale kdyby se alespon mirnili v predvadeni tech "starych kousku"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. VYSTOUPIT Z NATA,KTERÉ CHCE TEN ZPARCHANTĚLÝ UKRAJINEC ATÁHNOUT DO VÁLKY?

   Kdeže!Kdy vznikne RYZE ČESKÁ iniciativa udělejme NATO pro naši REPUBLIKU ZBYTEČNÝM,to bude totiž daleko skvělejši než platit naše vojsko tam,kde je to pro našeobčany naprosto zbytečné a pomůže jen šileným ožralcům zatáhnout nás všechny do války,kde nám osmahne naše tváře atomová záře!

   USETŘIME MILIARDY A KDYŽ SI JE ROZDÁME MEZI SEBOU BUDEME SE MIT JAKO VE ŠVÝCARSKU,A NE ŽE NE ANO!

   Smazat
 2. Minimálně jedna polovina obyvatelstva o tom nepochybuje, jen nemá přístup k médiím, prostředky a sílu to ovlivnit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samo se to neudělá,podivejte se na neomarxistické pražáky kavárenské povaleče žijici z peněz celé republiky s jejich diktaturou falešné humanity potažmo vitačů zbytků samopalniků,kterým dal strejda PUTIN na dekel a ted si za to vynucuji na pražské kavárně azyl.
   At si je vezmou domů a tam je živi a ubytuji i s jejich kaka rámem!

   Smazat
 3. Zporošenkovatěl? Spíše "zbanderšťovatěl" nebo "zeštětinovatěl" nebo jednoduše "zparchantěl"!

  OdpovědětSmazat
 4. Tak provokace furt dokola ale nelze z nich nic vytěžit Rusko se nevzdá a válku by projeli.

  OdpovědětSmazat
 5. Pokud někdo postaví svou kariéru na dvacetiletém protlačování svobody a demokrácie, má spokojené zaměstnání elitního, eurounijního myslitele (politologa, sociologa, profesora, rektora, ředitele odboru, neziskovek eurounijní tématiky..), je neschopen reflektovat nastávající politické změny, a když musí veřejně vystoupit, tak po svém naučeném kdáká a kdáká.

  OdpovědětSmazat
 6. To, jestli západ Porošenka odepsal, se ukáže. Samozřejmě, nikdo nemá funkci jistou nadosmrti. Ale v současnosti se naskýtá vysvětlení, že opět posloužil temným silám. Poskytnul záminku k nesetkání
  Trumpa s Putinem na G20. A dal příležitost Západu k dalšímu kolu hysterie kolem Ruska. P.K.

  OdpovědětSmazat
 7. "Zporošenkovatěl"? Já myslím, že se u nás čím dál víc dostávají ke slovu psychopati, či postižení nějakou duševní chorobou. Dnes je na PL přepis vystoupení v ČRo nějakého Pojmana a Jandy. Donedávna jsme takovým výstupům říkali hysterie, ale je to mnohem vážnější. Hysterie se dostavuje v krátkých záchvatech, u těchhle lidí je to setrvalý stav. Proč se takovým vyšinutým lidem dává prostor, jakoby se jejich projevy daly brát vážně? A tihle blázni by chtěli mít moc? To už člověka i ten smích přechází a začíná to být děsivé.

  OdpovědětSmazat
 8. A já se pořád divil, proč v Praze je v průměru nejvíce psychiatrů na tisíc lidí. Stále více nabývám přesvědčení, že je to potřeba.

  OdpovědětSmazat
 9. Ten Pedro čokoPrášek vypadá na té fotce jako Adolf před mapou Stalingradu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je víc zavalitý, spíš jako ducce! - https://pp.vk.me/c638823/v638823068/6e6b/-Vnc10oW1Wc.jpg

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.