Reklama

.

.

pátek 2. listopadu 2018

Když se dva hádají, třetí se směje

Jan Campbell
2.11.2018 VašeVěc
Zatím co je v české kotlině teplo na ulici a horké mozky ruso- a sinofobů brzdí rozvoj vztahů, nenechá si prezident Putin vzít šanci na setkání s delegací německých průmyslových kapitánů a manažerů. Delegaci vedenou Wolfgang Büchele v rámci již tradičního setkání s vládou RF organizovaného Ostausschuss der deutschen Wirtschaft, přivítal dnes prezident Putin bez zpoždění v naději, že nehledě na těžké mezinárodní podmínky se obchodní vztahy s SRN budou nadále dobře vyvíjet. Wolfgang Büchele podpořil prezidenta Putina vyjádřením, dass Russland und Deutschland wieder auf dem richtigen Weg seien.Pro informaci uvádím, že v současné době pracuje v RF více než 5 tisíc firem, a mnohé prověřují možnosti expanze. Nehledě na sankce, politické ohňostroje a pozastavení jednání s RF na vládní úrovni. Odcházení kancléřky, pravděpodobně více vynucené než přirozené, dovoluje předpokládat, že němečtí průmysloví kapitáni vidí dále i bez dalekohledu než politici. Návštěva se uskutečňuje v době, kdy kritika podobná té z roku 2014, je nemožná.

Připomínám jeden z mnoha příkladů německé vůle neztratit Rusko jako obchodního partnera. Siemens-Chef Joe Kaeser si dovolil cestu do Moskvy, aby gratuloval prezidentu Putinovi k Olympiádě, kterou ohodnotil jako triumf pro Rusko. Joe Kaeser svoji návštěvou otevřel dveře dalším manažerům, obchodníkům a politikům. Včetně odcházející kancléřky Merkel. Ta navštívila prezidenta Putina, aby ho po té mohla přivítat v Berlíně. Před několika týdny potvrdil změnu větru také spolkový ministr hospodářství Peter Altmaier. Ten se nechalv Moskvě slyšet: Wir müssen um die gegenseitigen Beziehungen kämpfen, denn nur wenn man rede, könne man Probleme lösen. Jinými slovy: Když má problém řešení, nemá smysl si dělat starosti. Když problém řešení nemá, dělat si starosti nepomůže. Tím nechci budit dojem, že vše je v pořádku, nebo že se vracejí staré časy. Protože ale sankce urychlily transformaci systému a všech hodnot, proces se stal nezvratným. Proto je nezbytné se přizpůsobit novým podmínkám. To platí nejenom pro SRN, RF a ČLR. Ale i pro ČR. Lze očekávat, že vznikající nové vztahy mezi státy se budou orientovat výlučně na obchodních zájmech, ne na geopolitických pocitech, pseudo-spojenectví, o přátelství nemluvě.

Uvedené potvrzují fakta: k létu 2016 dosáhl obchod mezi SRN a RF poloviny objemu před sjednocením Krymu s RF. Ke zlomu došlo v létě, 2016. Od té doby obchod roste. V minulém roce o 20,2% na 25,9 miliard Euro. Ruský export se zvýšil o 18,7% na 31,4 miliard Euro. Během osmi měsíců 2018 se růst zpomalil. Podle údajů Spolkového statistického úřadu se zvýšil objem obchodu s RF o 8% a dosáhl úrovně 40 miliard Euro. Ruský export se zvýšil o celých 13%, německý export o 2%. Situaci obchodních vztahů ČR, nebo USA s RF nebudu popisovat. Skutečností ale je, a na delší dobu zůstane, že ztráta trhů a možností pro české podnikatele v RF se bude zvětšovat. To i proto, že v české kotlině málokdo ví i o britsko – ruském investičním fóru RussiaTALK 2018, tradičně organizovaném Vněštorgklubem. Fórum začalo dnes, na dušičky, samozřejmě s účastí JE velvyslance UK v RF Dr. Laurie Bristow, JJPrince Michal Kentského, jmenovce, prezidenta BP Russia David Campbell a podobných osobností. Málokdo si uvědomuje, že válka – i slovy, představuje nejhorší způsob sběru informace, nejenom o cizí kultuře. K ní patří i sovětský krátký loutkový film z roku 1954. Dva lakomí medvídci režiséra Vladimir Děgťjarjova potvrzující přísloví, že když se dva hádají, třetí se směje. 

Souhlasu netřeba.

10 komentářů :

 1. To je ale falešných starostí o blaho českých podnikatelů, firem, exportérů. Jindy tak nenáviděných vydřiduchů, vykořisťovatelů.
  Navíc prej žádné české firmy neexistují, nic nám prej nepatří, vše je prý v zahraničních rukách a my jsme prý jen nesvéprávná kolonie, protektorát.
  Tak proč ta starost o "český" export", jako kdyby na něm záleželo bytí a nebytí Čechů?
  Inu, jak se to kdy hodí do propagandistické polívčičky ruských užitečných idiotů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak falesnych vy trubko?Jedine tak nas udrzi ve fazy sve montovny.....My budeme nadale vyrabet jen komponenty a Nemecko s vetsim ziskem prodavat koncove vyrobky i Rusku

   Vymazat
  2. fazi pardon

   Vymazat
  3. Jestliže Vy jste nerozhodný v tom, zda použít "prej", nebo "prý" a tak to raději sázíte půl na půl, sem chodí lidé, kteří se vzděláním vstřebávali i vzdělanost a tak vědí, o čem článek je. Vy se vraťte do Vaší bažiny a vklidu si tam hnijte.

   Vymazat
  4. Anonymní 2. listopadu 2018 12:51

   REALITA života, všimněte si MĚSTA a VÝŠE platu za stejnou PRÁCI? PIRÁTOV je VATIKÁN v České republice!

   ••••••••••••••••••••

   Firma DISPOSERVIS s.r.o.
   Pracoviště DISPOSERVIS s.r.o. - 1, U Lesíka 135, Čepirohy, 434 01 MOST 1
   obec: Most, okres:Most
   Poznámka DOPLŇOVAČ/ -KA ZBOŽÍ, MERCHANDISER Sháníme schopné kolegy do našeho týmu pro objednávání a zakládání zboží v hobby marketech v MOSTĚ. Aktuálně zastupujeme společnosti dodávající do ...
   Plat 4500 - 9000
   Profese Doplňovači zboží

   ••••••••••••••••••••

   Firma DISPOSERVIS s.r.o.
   Pracoviště Hobby prodejny HRADEC KRÁLOVÉ, Kovová 1191, Slezské Předměstí, 500 03 Hradec Králové 3
   obec: Hradec Králové, okres:Hradec Králové
   Poznámka Sháníme schopné kolegy do našeho týmu pro objednávání a zakládání zboží v hobby marketech v Hradci Králové. Práce na zkrácený úvazek, výdělek cca 13.000,- měsíčně. ...
   Plat 9000 - 13200
   Profese Doplňovači zboží

   ••••••••••••••••••••

   Firma DISPOSERVIS s.r.o.
   Pracoviště DISPOSERVIS s.r.o. - BEROUN, Lidická 806, Beroun-Závodí, 266 01 Beroun 1
   obec: Beroun, okres:Beroun
   Poznámka DOPLŇOVAČI ZBOŽÍ, MERCHANDISER - Místo výkonu práce: Beroun (DEK stavebniny). Náplň práce: objednávání a zakládání zboží. Doplňující informace: práce na zkrácený úvazek (10-20 hodin týdně), ...
   Plat 4500 - 9000
   Profese Doplňovači zboží

   ••••••••••••••••••••

   Merchandiser, doplňování zboží v hobby prodejnách
   Firma DISPOSERVIS s.r.o.

   Region PRAHA Plat 12 200 - 39 200

   ••••••••••••••••••••

   V té Praze musí v jedné a té samé firmě pracovat, jak BAREVNÍ, že se tak odlišují PLATOVĚ od zbytku republiky!?

   "A také zme 6 nejbezpečnější zemí na světě!", A.Babiš, když se pohybujeme na každém kroku s OCHRANKOU ...

   R.

   Vymazat
 2. Zase jeden udavačský Elf .Ten by se uživil i za protektorátu Čechy a Morava ,udával by Gestapu nyní udává EU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Soudruhu trolle, když nemáš co inteligentního říct k tématu tak raději mlč. Vypadáš potom jako debil.

   Vymazat
  2. Ještě kdybys tak věděl, o čem je řeč, debile !

   Vymazat
 3. jak to ti klauni kontroluji za velke penize když stejně čechum patři ledatak čtyřky hospody když montovny a kuplandy s bankama vlastni hitrel merkel korporejšn a hrstku za odměnu soudruch eštebak a spolek okolo šlohpera veškrnovych pijaku a a vovarovych soudruhu a ve vysledku nakonec jakoby sankce zaplati ti v hitrel montovnach tim že maji platy šestkrat menši než řadovi skopčaci

  OdpovědětVymazat
 4. No jo v tom slavném kapitalismu jde o prachy až na prvním místě. Kde jsou německý havloidi aby vyřvávali že je táhnou na východ.

  OdpovědětVymazat