Reklama

neděle 4. listopadu 2018

,,Když zpíváš něčí píseň, staneš se částí jeho duše a nejsi jeho nepřítelem" řekl J. Nohavica při převzetí ceny z rukou V.Putina ...

4.11.    ČTK
Ruský prezident Vladimir Putin na slavnostní recepci u příležitosti dnešního Dne národní jednoty udělil Puškinovu medaili českému písničkáři Jaromíru Nohavicovi. Informují o tom agentury RIA Novosti a TASS.V děkovné řeči pronesené v ruštině zazpíval Nohavica část písně Bulata Okudžavy.

"Český bard", jak Nohavicu nazvala agentura RIA Novosti, dostal podle dřívějších informací Kremlu ocenění za zásluhy o upevnění přátelství a spolupráce mezi národy a sbližování a vzájemné obohacování národních kultur.
Při převzetí Puškinovy ceny řekl:,,Je tu se mnou jako všichni ruští básníci a bardi, které jsem četl,zpíval či překládal."

Puškinova medaile je od roku 1999 udělována ruským občanům i cizincům, kteří se významně zapsali v kulturní oblasti, literatuře či jiných oborech umění. Třícentimetrová stříbrná cena má na lícové straně profil ruského básníka Alexandra Sergejeviče Puškina, na rubu jeho podpis a pořadové číslo.


Jaromír Nohavica zpívá písně B.Okudžavy  a V. Vysockého
video zde

53 komentářů :

 1. Mam radsi ty,co hledaji porozumeni,nez ty,co hledaji nepritele

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Panu Nohavicovi upřímné blahopřání. A poděkování panu Putinovi.

   Smazat
  2. Pro p. Nohavicu palec nahoru. A postřehli jste, že je slušně oblečený? Je soudný a dobře vychovany.Ne, jako někteří naši režiséři přišli na hrad v mikině.

   Smazat
  3. Jojo, statečných Čechů přibývá!
   Už se těším na pravidelný souhrn od pana Kadlubce. Doufám, že nevynechá obsah pajšlů, žlučníků a jedových žláz, který nechali havloidi k této události v mediálním prostoru.

   Smazat
  4. 19:30
   Naprosto souhlasím a panu Nohavicovi upřimně blahopřeji.

   Smazat
  5. Tady je odpověď obecenstva!! Žádný jiný komentář není potřeba!!! Na Hutku nepřijde skoro nikdo, proto je tak nenávistný!!!

   LISTOPAD 2018

   19. 11. 2018

   BENEŠOV, Kulturní dům Karlov
   Na Karlově 2064, Benešov

   VYPRODÁNO

   19.30 hodin
   20. 11. 2018

   KLADNO, Sportovní hala
   Sportovců 818, Rozdělov, Kladno

   VYPRODÁNO


   19.00 hodin
   21. 11. 2018

   KOLÍN, Městské divadlo
   Smetanova 557, Kolín
   www.divadlokolin.cz

   VYPRODÁNO


   19.00 hodin
   22. 11. 2018

   KUTNÁ HORA, Městské Tylovo divadlo,
   Masarykova 128, Kutná Hora
   www.divadlo-kutnahora.cz

   VYPRODÁNO


   19.00 hodin
   23. 11. 2018

   TŘEBÍČ, Divadlo Pasáž,
   Masarykovo nám. 1323, Třebíč
   www.mkstrebic.cz

   VYPRODÁNO


   19.00 hodin

   Smazat
 2. Ta kráva nebeská již Tě Jaromíre odmítla dále poslouchat, ale my ostatní si Tě vážíme a krásné písně poslouchat nepřestaneme. Myslím, že by Ti pražští pravdoláskaři měli i přestat jezdit auty, protože ten benzín je též z ruské ropy.

  OdpovědětSmazat
 3. Jarku blahopřeji a těším se na další Tvé koncerty, kde rozdáváš radost a pohodu. My, obyčejní lidé, tě můžeme ocenit jen potleskem, takže prosím přimi i můj "potlesk".

  OdpovědětSmazat
 4. Tak to vidite. Putinuv agent! Siri pro-ruske dezinformace!! ;-)

  OdpovědětSmazat
 5. Je příjemné, když Jarek má nohavice správné délky, taky blahopřeji.

  OdpovědětSmazat
 6. Vyznamenání si zaslouží.K tomu mu blahopřejeme.Ted teprve bude řev od tzv.proamerické pakáže,protože to nestráví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Víte, já bych je nenazýval "proameriskou" pakáží. S pakáží je to jako třeba s demokracií - bez přívlastků. Demokracie je demokracie a cokoli s přívlastkem je něco jiného. Pakáž je pakáž. Rukama se to neuživí, hlavou rovněž ne a tak jim po dědičném hříchu nezbývá než toho píseň zpívat, kdo jim trochu toho zbytku ze stolu hodí. Slouží komukoliv, kdo jim dodá zdání nějaké síly, za koho se mohou skrýt, ke komu mohou s žalováním přiběhnout a dostane se jim od něj trocha polaskání. Jsou to prostě nuly, schamraď, pakáž. S občany US to nemá nic společného. Jsou hloupí a proto musí být bezmezně oddaní, neschopni vlastního rozumu nekriticky přijímat názory jejich pánů. Byli tací jejich otcové a matky, dědové a babky ...- jednou donášeli RU žandarmérii, potom, když to bylo bezpečné bili Rakušany, pak donášeli Gestapu, aby v květnu 45 gestapáky a jejich rodiny věšeli na kandelábry, po únoru zas vyhazovali ze škol a zakládali akční výbory, řvali na náměstích a podepisovali petice proti Horákové, v osmašedesátým vítali obrodný proces, aby po srpnu řvali o svém pomýlení ... prostě hlupci, co se raději s někým mýlí, jen aby, probůh, jednou náhodou neměli pravdu za sebe.

   Smazat
  2. 21:03 Moc pěkne napsáno. Co slovo to perla. Pod toto jsem schopen se podepsat.

   Smazat
  3. 21:03 Ta pakáž moc dobře ví co dělá s usa na věčné časy a nikdy jinak.

   Smazat
 7. Pán Jaromír Nohavica gratulujem z Bratislavy, serešove-deti, kisskoidov, havloidov šľak triafa.

  OdpovědětSmazat
 8. Slušne oblečený , to sa dnes nenosí. Natrhnuté rifle svedčia o natrhnutom rozume ,mikina svedčí že je zahladený do seba,taký typický odnárodnený globalistický prázdny vyklonovaný klon.Tak poklona že si sa na tuto akciu Jarek Nohavica slušne obliekol, konečne vidiet hrdého slušného Čecha , Moraváka , BRAVO !!!

  OdpovědětSmazat
 9. Jarku, zpíváš o nás a pro nás,díky. Nejsem Putin a nemůžu ti dát žádný metál,ale máš fantazii a cit, tak ti posílám jednu fialku, která mi právě vyrostla na chodníčku.

  OdpovědětSmazat
 10. Jaromíre, úžasné - ať takto promluví rusky, ale hlavně obsahem - Fiala, Gazdík v Událostech!

  OdpovědětSmazat
 11. Ješ úžasné že se v krátké době vyjádřily dva naši velikáni zpěvu Jarek Nohavica a Karel Gott a tak veřejně daly najevo co si myslí většina národa přes to že se zdá že mlčí. Dává mi to trochu naděje že se něco začíná měnit. Jarek je výjmečný a blahopřeji mu z celého srdce.

  OdpovědětSmazat
 12. Kromě Nohavici v neděli dostal Puškinovu medaili z Putinových rukou i starosta jihošpanělského města Málaga Francisco de la Torre Prados, choreograf Slovenského národního divadla Rafael Avnikjan či herec srbského Národního divadla Miloš Biković.
  To, že dostali od Putina stejnou medajli i jiní i ze západu i z východui, nad tím se nikdo nepozastavuje, jen Nohavica jim vadí. PROČ?????? Jsou to obyčejní ubožáci, kteří neumí nic jiného než křičet a papouškovat cizí názory, protože rukama ani hlavou by se neuživili a svůj názor nemají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stejnou medaili dostal i Klaus , , a to kolem toho nebylo tolik povyku ...

   Smazat
 13. S panem anonymním ve 21.03 nemohu jinak než souhlasit. Jarku jsi prostě super. K vyznamenání Ti blahopřeji.Teď jsem zvědav jestli Hutka - umělec ??? dostane vyznamenáni od Trumpa ...??

  OdpovědětSmazat
 14. No lidi ale je k zamyšlení kam ten Svět spěje- už vadí i ocenění to je strašné

  OdpovědětSmazat
 15. Též gratuluji k vyznamenání a hodně nových skladeb pro lidi.

  OdpovědětSmazat
 16. Taktéž se přidáváme, pane Jaromire Nohavico, ze srdce blahopřejeme! A děkujeme panu prezidentu Putinovi, že je!

  V.H. (Ramón) s rodinnou, celoživotní nestraníci!

  P.s. Dík i Nové Republice ve stádovitě sfanatizovaném Pirátově, to zřejmě nemáte názorově lehké...

  OdpovědětSmazat
 17. Staré časy se nevracejí; staré časy NIKDY NESKONČILY!

  Proč byl náš drahý soudruh a soukmenovec Jarek „Mirek“ Nohavica tak úspěšným spolupracovníkem naší milované a nenahraditelné Státní bezpečnosti?

  Protože pracoval v téměř dokonalé konspiraci, přestrojen za „disidentského písničkáře“.

  To opravdu téměř nemělo chybu: LP desky s písničkami našeho spolupracovníka si kupovaly DESETITISÍCE příslušníků závadové mládeže, kteří zároveň poslouchali tzv. Svobodnou Evropu, tzv. Hlas Ameriky a jiné štvavé vysílačky.
  Ano, všichni tihle vlasatci v džínových bundách s nášivkami „USA“ zbožňovali spolupracovníka StB – no není to sranda k umlácení?
  No je, samozřejmě k umlácení některého z těch nechutných vlasatců, kteří VESMĚS nenáviděli naše zřízení, naše představitele a dokonce i Sovětský svaz!!

  Leninu žel, ve víru děsivých neštěstí, které poničily naši drahou vlast po Prohraném listopadu, se krytí našeho spolupracovníka „Mirka“ tzv. provalilo.
  Leninu dík, náš „Mirek“ se nesklonil před řevem havlistů a pražských kavárníků, a svou práci pro mír a socialismus DOKONALE obhájil.

  Za to, že vytrval, že neposkvrnil ústa ani hruď falešnou řečí, mu nyní předal vysoké vyznamenání sám Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno.
  Je to OBROVSKÁ pocta pro nás všechny roduvěrné Čechy, nás komunisty a putinisty, nás příslušníky a spolupracovníky StB, KGB a GRU.
  Ano, nemáme se za co stydět: NATO a EU jsou naši nepřátelé jako vždy, Veliké Rusko a rudá Čína jsou naši spojenci a bratři, naši nejvyšší představitelé jsou členy KSČ (tzv. bývalými, hahahahaha!).

  Prostě: Staré časy se nevracejí; staré časy NIKDY NESKONČILY! A je to moc dobře; snad už brzy opět uvítáme ruské mírové gardové tankové divize nejen v Kyjevě, ale i v Ostravě a Praze.
  A pak se bude tančit všude!

  „Kdykoliv střílíš, soudruhu,
  přibij si v duchu do kruhu
  tvář žoldnéřů, tvář sprostých vrahů,
  kteří své zločiny přenášet chtějí do Číny,
  pokořit chtěli by Moskvu i Prahu.“

  (Jaromír Nohavica st., 1952)


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. MÁŠ LI BOL, VEM RADOSTOL ! Nejlepší srací prostředek
   na Radostné vysrání !

   Smazat
  2. 8:57 A nač? Však zesraný putleroffskýma sračkama si i bez laxativ, ty užgryndaný čechomužiku, co na Radostu dosahuješ asi jako psí lejno na mraky za hezkýho počasí:)))

   Smazat
  3. Chramosta 4. listopadu 2018 23:10

   Soudruhu Chramosto bravó, jste celá Vaše matka, tuhá obhájkyně strany v padesátkách a vzpurná vlastenka, filmová traktoristka Vlasta z bytového divadla, zde jste se hodně pomamyl! Tak nač ten nesoukmenovský pseudonym Radosta?

   Ramón

   Ps. " Máš-li bol, ignoruj semafor ".

   Smazat
  4. 9:46 Na Radostu jsme všichni krátký. On má výcvik řídícího důstojníka. Jednou sráč, vždycky sráč.

   Smazat
  5. 23:10Můžeš nesouhlasit, můžeš se na uši postavit, třeba i do gatí si stříknout. ale to je tak všechno co můžeš ty trapný hovado.

   Smazat
 18. Velká gratulace panu Nohavicovi. A ti zapšklí ať puknou!

  OdpovědětSmazat
 19. Nevážený Pane. 23:10
  Závisť, zloba, nenávisť. Ó aké typické. Neviete o tom človeku absolutne nič, hlavne, že mu erudovane z prepáčením, seriete na hlavu. Môžete mi láskavo vymenovať herca, speváka tej doby, ktorý nebol nútený podpísať spoluprácu ? Vás sa to akosi nedotklo, predpokladám, že ste boli a ste nula.
  Ja napríklad som pracoval vo vojenskom podniku 13 rokov. Podotýkam ako obyčajný makačenko okolo leteckej techniky. Samozrejme pod vojenskou správou, čo som mal aj v občianskom preukaze. Zamestnanec posádkovej správy. Po slávnej revolúcii sa mi odrazu začali vyhýbať starý kamaráti. Čumel som jak puk čo sa deje. Nakoniec som sa dozvedel, že som spolupracovník ŠTB. Chlapčisko si myslel, že mu pálim za babou a bol som v sračkách až po uši. Neprajem to nikomu, iba Vám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vojsko a policie (ta špatná) existovala jen u nás za komunistů. Jinde tyto organizace nemaj - maj jen ty dobrotivé. A mají je jen pro dobro lidí.

   A u nás dnes jsou taky jen ti dobří, stíhaj zločince, dřív zločinci nebyli...

   Smazat
  2. Anonymní5. listopadu 2018 1:27
   Pokud jste pracoval v podniku důležitém pro bezpečnost státu, tak jste nejspíš nějaký typ spolupracovníka, být musel.
   Když jsem se chtěl podívat do Jugoslávie, tak jsem to musel zkoušet asi tři roky, než jsem dostal devizový příslib. Potom si pamatuji, že jsem musel podepsat nějaké prohlášení, že když tam někdo bude se mnou navazovat hovor, že to musím nahlásit. Nejspíš všichni, kdo cestovali na západ, něco museli podepsat. Strana a vláda to měly pevně v rukách. P.K.

   Smazat
 20. ale prečo bol prinútený, komplet všetci sme verili v lepší svet, že to Havel posral, čo už ... nech spieva teraz o dnešku, a je to neradostné o ňom čo i len šeptať, kedy sme sa tak báli budúcnosti ako teraz, v každú minútu či dostanem výplatu a či bude na chleba ???? - hááá, Radosto, len podliakom bez talentu a bez svedomia to ide dobre, skôr sa mi zdá, že práve pravda oceneného barda tá je tŕňom v oku vám podobným, tasiť sa minulosťou a zakrývať tým dnešok ?

  OdpovědětSmazat
 21. Těším se na koncert pana Nohavici v Kladně. Když jsem si povídala ve velmi dlouhé frontě na vstupenky jeho koncertu, měla jsem po dlouhé době příjemný pocit, že naše země nemůže dopadnout špatně. Připojuji se k blahopřáním.
  bv

  OdpovědětSmazat
 22. " Český " STBák přijímá metál od KGBáka Putina, který má narukou krev civilistu z Krymu. To nevymyslíš, takovej hnus, uplně stejné jak přijmout od pana Hitlera.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na rukou krev civilistu z Krymu?Tak to je fakt gol...Vy nevite,ze na Krymu se nikomu nic nestalo?

   Smazat
  2. 11:26 A ZASE PRORUSKEJ LHÁŘ, ŽE MNE TO PŘEKVAPUJE. Na Krymu zemřelo málo civilistu a vojáku, jak na jedné, tak na druhé straně vinou Putina?

   Smazat
  3. 9:45 a 11:46 Pepku, čau. A teď vyskoč! :-)

   Smazat
  4. 12:19 Umíš napsat něco jiného ? blbe!

   Smazat
 23. MAte spatne informace,tam se to obeslo bez zraneni

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:52 Podle všeho, jste utrpěl těžké zranění hlavy, pokud myslíte ten váš blábol vážně.

   Smazat
  2. 14:56 Zdravíme Pepka, no a teď vyskoč!

   Smazat
  3. 15:51 Vysakovat budeš leda ty, až budeš chtít tohodle zmrda odříznout!:)) - http://img18104.imagevenue.com/img.php?image=514474911_15bb651022238364_122_231lo.jpg

   Smazat
  4. oprava: vyskakovat

   Smazat
 24. Gratuluji Jarkovi k Puškinově ceně. hledal jsem na Seznamu a na Novinkách anketu k této události, ale neuspěl jsem.

  OdpovědětSmazat
 25. Nohavica je veliký umělec a na něj nikdo nemá.
  Jarek Nohavica je bard,zpěvák a autor od Pána Boha a tomu nemohou nějací umělečtí trpajzlíci včetně Hutky uškodit!!! Kdopak naplní O2 arénu do posledního místa a lidé zpívají spolu s ním!!!A také se mně líbí Nohavicův nadhled a smysl pro humor!!! Za to jak geniálně přebásnil texty Vysockého a Okudžavy si cenu od Putina zaslouží!!! To není tak úplně cena od "Putina", ale od ruského národa,protože v době SSSR byli Vysocký a Okudžava dost tvrdými kritiky režimu a Nohavica dokázal jejich texty "přebásnit" také v tom smyslu, aby jejich protirežimní smysl zůstal zachován i našim posluchačům!!! Nohavicu mám hodně rád a žádní "štěkálisti" na něj nemají!!! "... koukni na ty bambule... zůstanou hluboko v duši!!! To se nedá ničím nahradit!! Přeji Jarkovi mnoho dalších úspěchů a písní, abychom se mohli radovat s jeho tvorbou!!!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.