Reklama

pátek 30. listopadu 2018

Kosovo poslalo EU a USA k šípku. "Celní msta" vůči Srbsku pokračuje

30. 11. 2018 EuroZprávy
Předseda kosovské vlády Ramush Haradinaj dnes ultimativně odmítl výzvy Evropské komise i Spojených států, aby jeho kabinet zrušil stoprocentní zvýšení cla na dovoz srbského zboží. Podle médií řekl, že opatření bude platit, dokud Srbsko neuzná nezávislost Kosova."Toto opatření může zůstat v platnosti dlouho, dokud Srbsko neuzná Kosovo a nedosáhne se dohody mezi oběma státy," prohlásil Haradinaj v Prištině při setkání s kosovskými podnikateli. Stoprocentní zvýšení cla, přijaté minulý týden, zcela zastavilo srbský export do Kosova.
Zjevně jde o odvetu Prištiny za diplomatickou kampaň Bělehradu proti mezinárodnímu uznání Kosova. Jejím výsledkem bylo ustoupení desítky zemí od původního uznání nezávislosti bývalé jihosrbské provincie, ale také nepřijetí Kosova za člena Interpolu.

Stoprocentní zvýšení cla Priština zavedla současně i vůči Bosně kvůli bosenským Srbům, kteří se postarali o to, že ani Sarajevo nezávislost Kosova nepodpořilo.

Ke zrušení "celní msty" vyzvala prištinské úřady řada západních činitelů. Šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová krok Prištiny označila za jasné porušení pravidel Středoevropské dohody o volném obchodu (CEFTA). Členy tohoto uskupení jsou nyní Albánie, Moldavsko a státy někdejší Jugoslávie dosud nepřijaté do EU. K ukončení "obchodní války se Srbskem" nabádala Prištinu i německá kancléřka Angela Merkelová.


11 komentářů :

 1. Kosovo není stát, je to mafiánská enkláva

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kosovo je krytí státní mafie USA a její válečné ZÁKLADNY mafií Albánskou. SRBSKO BYLO "MEZINÁRODNÍM SPOLEČENSTVÍM" OLOUPENO O SVÉ "SRDCE KOSOVO" STEJNĚ, JAKO "MEZINÁRODNÍ SPOLEČENSTVÍ" V 1938 OLOUPILO ČESKOSLOVENSKO... tehdy ve prospěch německé státní mafie kmotra Adolfa...

   Smazat
  2. Každý stát má nějakou svoji mafii, ale jen na Kosovu dostala mafie svůj stát!

   Smazat
  3. a zerou male deti po prodani krve a vnitrnosti ,dealer Krvava Madla spolu s lotrem Clarkem jez to vsechno vykecal

   Smazat
 2. Kosovo hlavne uznala PRASATA z TOP OO a jejich Knize.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A je to tady zase, jak už tady bylo jednou řečeno, na každou svini se vaří voda, u nás tedy zase každou svini budeme muset hlásit, ale to jsem odbočil jinam. V každém případě nemohu neobdivovat úžasnou moudrost našich předků, kteří takováto přísloví vymysleli. To jsou prostě nadčasová, koncentrovaná moudra. Aottj.

   Smazat
  2. Tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie - tak se čecháčkostán a slovenskostán odtrhly od civilizovaného Rakousko-Uherska, aby skončili přesunem do ruských stepí nebo až za Ural a budou rádi, až jim Putler stanoví dostatečné uprchlické kvóty do jimi samoobslužně zbudovaných gulagů v Akci Z. Rakovinový nádor husitsko-bolševické loupeživé, rusofilské, protievropské, zamindrákované, pomlouvačné a lumpenproletářské KSČ metastázoval do postkomunistických falešných a bezduchých oposmluvních Klauzemanových prognosťáckých a estébáckých partají a partajiček (ODS, ČSSD, KSČM, KDU-ČSL, VV, ANO, SPOZ, ÚSVIT PŘÍMÉ DEMOSRÁCIE, Kastrovaný LEV 21 atd.), které vůči totalitou postiženým, mozku zbaveným voličům nadále uplatňují tradiční "vedoucí úlohu strany" - jen ve zdánlivě pestřejší podobě – podle estébáckého hesla: „Rozděl a panuj !“ Rakovina zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy. Tedy z deště pod okap.

   Smazat
 3. Když nemůžeme válčit budeme používat sankce od koho to okoukali.

  OdpovědětSmazat
 4. Zmrdi z UCK mají v rukách Srbské Kosovo.Snad si nemyslí že je Srbsko uzná. Kníže a jeho bratrstvo kočičí pracky uznalo uloupení Kosova.Od té doby mají sotva 4% procenta , jak horké riťe.

  OdpovědětSmazat
 5. Přísloví je to hezké, ale hrozí nám celosvětová katastrofa - oteplení planety. Jen si představte, kolik je sviní a kolik ohňů, kotlů,...

  OdpovědětSmazat
 6. Balkán byl vždycky sud střelného prachu a díky aktivitě SRN při rozpadu Jugoslávie je jím zase.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.