Reklama

pátek 16. listopadu 2018

Hoprdoks

Ladislav Žák
16. 11. 2018  VašeVěc
Původně jsem chtěl v titulku položit v titulku otázku, čím se liší Lety u Prahy od Marrákeše, ale pak jsem se rozhodl dát do titulku spíše odpověď na otázku, čím se neliší…
V neděli se nám po mediální smršti, ve které nesčetné hasičské sbory dramaticky zápasily s požárem velkého skladu elektrotechnického odpadu v Letech u Prahy, dostalo zprávy, že zplodiny jsou zcela neškodné, ale že nemáme větrat. Každý, komu někdy doma chytla bužírka, ví, že to není úplně zdraví neškodné a každý, kdo není úplný idiot, ví, že zplodiny z hoření elektrotechnického odpadu jsou vysoce toxické. Většina z nás, když něco venku smrdí, prostě jenom zavře okno a nepotřebuje k tomu panský pokyn. Je urážkou obyčejných lidí dát do mediálního prostoru takovou idiotskou informaci. Je to průzkum bojem, co všechno zkousneme.

Stejně tak dobře víme, že problematika migrace je vysoce toxická a že není dobré píchat do pytle plného sraček byť i malý hřebíkem, jsme-li nebezpečně blízko. Mohlo by nás to poněkud ohodit. Přesto bychom jistě mnozí byli ochotni přijmout argumentaci pro nějakou koncepci o migraci a vést o ní diskusi. Ovšem způsob, kterým je pakt o migraci komunikován, je opět urážkou lidské inteligence, ze které je patrné, že jeho zastánci si myslí, že my obyčejní lidé jsme dobytek, se kterým se nemusí bavit. Nebo, podobně jako při požáru v Letech, že se spokojíme s přitroublými pokyny politiků a celebrit

Říkají totéž, co ta idiotská zpráva o požáru elektrotechnického odpadu… Říkají, že nám, že se vlastně nic nestalo, i když víme, že se právě otevřela Pandořina skříňka… Jejich nevinné licoměrné ksichty se nám vysmívají. Účet za jejich hloupé kutilství budeme platit my, ale nestojíme jim ani za poctivou a otevřenou informaci. Proto souhlasíme s izolacionismem, protože s námi o jeho alternativě nikdo poctivě nehovoří…

Nám musí stačit panskou hoprdoks…

- - -

21 komentářů :

 1. Kapitalismus se drze chechtá spoutané demokracii do očí. A co my, kdy už konečně prozřeme, a pochopíme, že kapitalismus a demokracie jsou dva neslučitelné společenské systémy?

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No já bych to vyjádřil jinak. Kapitalismus je něco co v honbě za ziskem ztrácí pud sebezáchovy a vlastně sobě a spoluobčanům kope hrob.
   Václav

   Smazat
  2. Pane Václave, nač chodit kolem zhoubné kaše. Kapitalismus = Rakovina sebežroucí (synonymum).

   Ramón

   Smazat
  3. Pane Ramóne můj náhled na kapitalismus se asi stejný jako Váš. Ale pokusil jsem se to podat trochu jemněji.
   Václav

   Smazat
  4. Není to jen kapitalismus co si kope hrob, je to celé lidstvo co si ničí planetu na které žije. A jen kvůli penězům které ani nemají jsa zadlužený až po uši.

   Smazat
 2. Nevím, ale dnes se nikdo moc nepozastavuje, že hoří daleko
  a častěji víc, jak v dobách zapalovačů stohů a kravínů v jzd.
  A všechno jen od poruch elektro. Tenkrát to byl třídní boj.
  Dneska se serou jenom pojistky a podvaděče.
  A nebo mezitřídní válka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jste tak naivní? Většinou to hoří pro to že zkrachovala firma která dostala dotace na likvidaci
   (nebo ne dotaci, ale peníza za "uskladnění". No a poraďte jak se toho potom zbavit a nemuset to platit.

   Smazat
  2. 14:38 Plechy moc nehoří, ale kabely se tak hezky zbaví izolace, plechy barvy a hned to je za víc.

   Smazat
 3. Co jsou to neziskovky? Je to státem řízená opozice. Obyčejní lidé jsou podle "našich" politiků neschopni se sami rozhodovat. Jeden z prvních, který tomu klade částečný odpor, je kriminalizován, pomlouván a policie nic. Jako obvykle. Co na to "zastupující" policejní ředitel či státní žalobci? O ministrovi vnitra vůbec nemluvím, ten jen je "panák" ovládaný pány Netolickými či Onderkovými.

  OdpovědětSmazat
 4. Hoří li odpad kapitalistům je neškodný, například skládka pneumatik, hoří li totéž majiteli nemovitosti, tak to smrdí kriminálem, domovkou a řádným flastrem.

  OdpovědětSmazat
 5. U elektrotechnických výrobků platíme konkrétní peníze (jsou někdy přesně uvedeny na vyúčtování) za tzv. recyklaci. Tedy přesně za to, že se ta zářivka nebo samorozpadadcí nabíječka k telefonu, co jsou jich plné popelnice (všechny mají jedno napětí, ale konektory jsou úmyslně odlišné a akumulátory mají různé výstupky a liší se o milimetr, aby nešly navzájem zaměnit) , tak že se tyhle šmejdy dostanou z Evropy zase zpátky do Číny. Kam jdou ty peníze? Umí někdo ukázat účet?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13.05 Ukázat účet? Tady někdo (jako třeba Česká televize a Český rozhlas ukázali účty jako mrhají penězi daňových poplatníků a výpalným od majitelů elektrických zásuvek?

   Divil bych se, kdyby je nesežral Moloch... a drobky ekoteroristé s ekologisty.

   Smazat
 6. Sklízíte to,co jste si naseli v r.1989 na Václaváku a na Letné.Cinkali jste klíči jak o závod a dnes nesete ovoce své debility.Stejně tak dopadnou ti,co chodí mabifestovat dnes.Omluva,že raději měli klíče hodit do kanálu bude opět na pořadu dne.Stejně,jako otázka Qui bono.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neobhajuj kolaborující idioty, kteří se nemorálně dostali k moci pod patronací sovětských okupantů!!! Ty bychom vycinkali znovu i po té hořké zkušenosti posledních 29 let.

   Smazat
 7. Tedy stěhování národů alias migrace? Mnohokrát jsme v Česku dosvědčili, že dovedeme přijímat lidi pronásledované v jejich původní zemi, kolik tisíc Řeků přišlo po 2. světové válce k nám, kolik později za prací přišlo Vietnamců a zůstali již na stálo, kolik nedávno Jihoslovanů po bratrovražedných válkách, podněcovaných postnacistickým Německem a zeměmi NATO, také Vaškem Flaškou, který bombardování vzýval jako manu kapitálu a vraždění lidí popsal jako humanitární čin! Kolik je u nás Ukrajinců, ukrajinských Rusů, prchajících před občanskou válkou znovuzrozeného nacismu, kolik Slováků. Ne nebráníme se příchodu občanů jiných států, když je domovina neuživí. Bráníme se výrobě mnigrantů našimi válkami proti jiným národů, a bráníme se obchodu bílým masem, který provádí kapitál výnosnou dopravou nešťastníků ze zemí, které jsme rozvrátili ve spolupachatelství s dalšími zeměmi NATO! Tak jsme vyrobili nejen migranty, ale našimi velkými teroristickými válkami i teroristické války - odvety - těch námi porobených či porubaných. Zastavme naše křižácká tažení předaleko od Evropy a zastaví se proudy migrantů do Evropy - mnozí nepochybně nosí ve své duši pomstu za naše viny!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jste asi něco špatně pochopil. "Války" jsou mediální záminka, aby mohli někoho vozit do Evropy. Migranti dostávají platební kartu a manuál na cestu do Evropy.

   Smazat
  2. 18:40 Omyl! Války jsou nezbytným předpokladem zachování civilizace! Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky na vzdálených hranicích říše, tu s Germány, jindy zas s primitivními Dáky či Svéby, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ Friedrich Nietzche

   Smazat
 8. Pojmenoval jste to pravdivě,bravo

  OdpovědětSmazat
 9. Milý Láďo potěšil jsi mě " holou prdelí do ksichtu " už jsem dlouhou dobu nepoužil, ba ani neslyšel

  OdpovědětSmazat
 10. No, s tím odpadem mně napadá, že se asi měl zlikvidovat, nejspíše ekologicky, aby se neznečistilo ovzduší. Tak se zlikvidoval ekonomicky a o ovzduší se nikdo nestaral. Podobně jako s pneumatikami a jiným, za peníze dovezeným odpadem ze západu? Nebo že bych se mýlil? A ten požár ve Vysočanech, nebyla to pro změnu zase ( samozřejmě ekologická) likvidace budovy, aby se mohla postavit nová? No šetříme, kde se dá a naši hasiči se při tom docela hezky procvičí? Že ?

  OdpovědětSmazat
 11. Tak tak pane autore a my musíme podpořit Babiše pokud bude zle že nás od těch „radostí" uchránil.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.