Reklama

úterý 20. listopadu 2018

Mikroplasty v lidské stolici

Aleš Macháček
20. 11. 2018  E-republika
V roce 2001 dosáhla roční celosvětová produkce polypropylenu přes 30 miliónů tun. To teď dělá skoro jen jedna továrna a staví se nové a nové. Zamoření mikroplasty se zvýší, neboť výroba plastů vzroste v příštím desetiletí o 40 %.

PET je zkratka polyethylentereftalátu (termoplastu ze skupiny polyesterů) a je nejčastěji zastoupenou složkou mikroplastů v našich lejnech. Mikroplasty jsou definovány jako částice o velikostech od 50 do 500 mikrometrů, které jsou vytvořeny například pro použití kosmetických produktech, nebo odbourané z větších kusů plastu, často v moři.

Vyskytují se nejenom v našich lejnech, ale i lidí ruských a japonských. Jak je to v USA, není uvedeno, jednalo se jen o malou studii. Jenom si vzpomínám, jak jsme zpívali: “V Americe tam je blaze tam se dobře žije, tam se trsá na podlaze, koka kola pije..., “ Teda kdyby to bylo v kole, tak by to tam vyměšovali taky. Druhý nejzastoupenější mikroplast je polypropylen.

“Nejmenší mikroplasty jsou schopné vstoupit do krve, lymfatického systému a mohou dokonce ovlivnit játra,” řekl šéf výzkumného týmu. “Teď, když máme první důkaz mikroplastů uvnitř lidí, potřebujeme další výzkum, abychom pochopili, co to znamená pro lidské zdraví.”

Předchozí studie nalezly plasty ve střevech ryb, ve vodovodech po celém světě, v nealkoholických nápojích, v oceánech i v létajícím hmyzu. U ptáků bylo zjištěno, že při požití plastu dochází k vytvoření malých konglomerací uvnitř tenkého střeva, způsobující narušení absorpce železa a zvýšení stresu v játrech. Je všeobecně známé, že my všichni je jíme - v mořských produktech, jako jsou mušle nebo treska, v pivě, cukru a mořské soli...

V roce 2001 dosáhla roční celosvětová produkce polypropylenu přes 30 miliónů tun. To teď dělá skoro jen jedna továrna a staví se nové a nové. Zamoření mikroplasty se zvýší, neboť výroba plastů vzroste v příštím desetiletí o 40 %.

Hlavně že budeme vědět, na co budeme umírat. A až budete přebalovat vaše děti či vnoučata, budete vědět, jaké nadělení je v jejich plastových plenách.

22 komentářů :

 1. Take bych si prala,aby vratili vratne lahve.Nejen,ze v nich bylo treba mleko nebo jogurt chutnejsi,ale konecne by opravdu neco delali pro ekologii (takhle se jen plati za kecy)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. .Vždyť na zákazu brček se již již pracuje...
   Ale zálohovat se pokouší mafie pouze PETP láhve, nikoli skleněné (Ty skutečně cyklují 40x). Poprvé jsem se se zálohovanými plasťáky setkal v Německu na počátku 90. let a samozřejmě proti papírovému potvrzení, abyste je nemohli vrátit jinde, než jste je zakoupili. Podívejte se , kolik hektarů polyethylenové fólie odpadá kvůli automobilovému rozvozu ochucené pitné vody původem z vodovodu (ve fólii jsou palety s láhvemi zabaleny). Našel jsem i fólie, do kterých mi zabalili kuřecí packy a ona byla chlórovaná, jak se bylo možmné snadno přesvědčit zapalovačem. Taky dobrý. PVC smršťovací fólie se množí na baleních mléčných výrobků, důvodem jsou sytější barvy obalu, důsledkem sloučeniny
   chlóru v ovzduší. Ona i taková sabotáž spalovny Chotíkov za miliardu (zpochybněním stavebního povolení za Sorošovy peníze) nebyla zadarmo.

   Smazat
  2. Obávám se, že jogurty ani mléko nebyly chutnější proto, že byly ve skle, ale protože to byly jogurty a mléko. Ty dnešní by nezachánil ani křišťál…
   Pokud jde o omezení používání plastů – určitě jde chvályhodnou snahu, jen je trapné začínat „uchošťoury“. Úplně stejně jako hlídat emise v osobní dopravě a současně přehlížet obří naftové motory tankerů a kontejnerových mořských oblud.
   Vtírá se otázka – Qui prodest? Obávám se, že Matička Příroda to není.
   Willy

   Smazat
 2. Podle mých zkušeností je mikroplast jako peníze. Narozdíl od lejna NESMRDÍ.

  MOUKA SE MELE - dnes v ocelových mlýnských zařízeních - zanechávající stopy kovů; původní kamenná mlýnská složení zase krmila předky chleby s kamennou drtí.

  Obilniny i luštěniny obsahují i určitá množství exkrementů hlodavců, ptáků, i nebělochů... včetně virů a dalších mikroorganismů, parazitů a jejich vajíček, larev, cyst...

  Evropu zaplavují chorobami a islámem prolezlí cizinci ... obohacující lenochy a parazity z povolání novými, sofistikovanějšími formami jejich profesí, na úkor domorodého bělocha tvořivého - kterému není dovolena sebeobrana ani budoucnost...

  OdpovědětSmazat
 3. Jsou země,kde si zamoření plasty uvědomují a zakazují je.
  Myslím, že to je řešení.
  Nejprve by mohli zmizet ze škol a nemocnic a současně veřejnou osvětou, by se lidé sami vraceli ke klasickým materiálům*

  OdpovědětSmazat
 4. Jsou země,kde si zamoření plasty uvědomují a zakazují je.
  Myslím, že to je řešení.
  Nejprve by mohli zmizet ze škol a nemocnic a současně veřejnou osvětou, by se lidé sami vraceli ke klasickým materiálům*

  OdpovědětSmazat
 5. Člověk a jeho produkty jsou největší ničitelé Země. Nejvíc v tomto vedou USA.

  OdpovědětSmazat
 6. V německu jsou plastové láhve zálohované též řešení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U nás se 85% pet lahví vrací tříděným odpadem k recyklaci.

   Smazat
 7. Z toho třičtvrtiny se "recyklují" ohněm.
  Nezanedbatelné množství se přidává do sracích kapek od fy.
  RADOSTA se re o.

  OdpovědětSmazat
 8. Bylo by zajímavé dovědět se, jak se výrobek zhotovený z jednoho z nejstabilnějších plastů (PET alias polyethyleglykoltereftalátu) dokáže v průběhu své přirozené degradace mechanicky mikronizovat až na tak drobné částice, aby poté kontaminoval snad všechny složky ŽP.
  Protože to, co i po letech nacházíme podél silnic i polňaček všelikých, zdaleka nejsou mikronové drobky, ale přírodou nestravitelné zgarby. Pozůstatek to po našich řidičích i milovnících kol, kteří přírodu nemilují jak sebe, a dokážou vozit jen láhve plné. Ty prázdné (či poloprázdné) jsou pro ně až tak nezajímavé, že končí na dohoz, a kdepak v odpadních kontejnerech. Děti, co o svátku Země (nebo jak tomu říkají) na jaře chodívají s paní učitelkou sbírat podél cest, by mohly povyprávět ...

  OdpovědětSmazat
 9. Lidstvo díky vládě kapitálu už zdegenerovalo tak, že si nezaslouží žít na této planetě. Ta si to s námi vyřídí, nemusí přijít ani jaderná katastrofa, která by tuto agonii jen zkrátila.

  OdpovědětSmazat
 10. Ja v tom nevidim problem, podle ekologu se lidstvo nedozije r.2010, tak bude zamorena Zeme, takze tech par let....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je malér, to je malér… Už jsem osm let pod drnem a ještě jsem si toho ani nevšim’.

   Smazat
 11. Takže představa globalistů, že na Zemi zůstane jen miliarda lidí, zatímco zbytek je určen k likvidaci, se začíná pomalounku, ale jistě naplňovat. Předpokládám, že plasty v našich tělesných schránkách budou ovlivňovat schopnost lidí se rozmnožovat a budou se také podílet na rozvoji dalších a dalších civilizačních nemocí. Utéci není kam. Jsme v pasti. Obávám se, že jedinou cestou, jak z toho ven, je návrat k tvrdé fyzické práci na polích, tedy návrat k samozásobitelství. Kdo četl Anastázii od Megreho, ví, o čem píšu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ....co ti bude platná práce na poli, když půda je kontaminovaná pesticidy, těžkými kovy ....a víme vůbec co všechno je ,pro naše dobro ,do nás a na nás sypáno???? Je to pravda nebo lež????? https://tadesco.cz/zdravi/chemtrails/

   Smazat
  2. Anonymní20. listopadu 2018 18:53
   Anastázii jsem nečetl, přesto s Vámi souhlasím. Je třeba skoncovat s převážením potravin přes půlku zeměkoule. Mrhá se energií, znečišťuje se prostředí dopravou a deformují se ekonomiky mnoha států, ve prospěch nějaké monoplodiny. Jediný, komu to prospívá, jsou globální pěstitelé těchto monoplodin. Národy by se měly vrátit k zušlechťování své země, za kterou nesou zodpovědnost. Nespoléhat se, že vše dovezou z oblastí, které nemají pod svojí kontrolou. To je dosti labilní pozice, ohrožená vydíráním. P.K.

   Smazat
  3. Anonymní20. listopadu 2018 20:33
   Jiná cesta, než náprava poměrů, je drbání přes hlavu. půdu je třeba dát do pořádku. Od čeho máme množství výzkumných ústavů? Stát by jim měl na to vyhlásit grant. Současně je třeba obnovovat klasické hospodaření, při kterém se do půdy vpravují přirozená hnojiva.
   Dovážené potraviny, se pěstují na možná ještě horší půdě, než máme zde. P.K.

   Smazat
 12. To mate rudi dedeckove z toho, ze chlastate pivo v plastu:-)

  OdpovědětSmazat
 13. ....je otázka, zda ty plasty, které vylučujeme ve stolici máme z používání plastových předmětů a nebo zda nám ty plasty, už přímo namleté na mikročástice, nerozprašují přímo do atmosféry. Podívejte se na oblohu, když svítí slunce, objevují se znatelné čáry, jak se vesele rozprašuje "sajrajt. Víme, co všechno , v zájmu našeho dobra, na nás a do nás sypou????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní20. listopadu 2018 20:19
   To je správná otázka, kterou Vám však nikdo nezodpoví. I prof. Staněk, který šije do kdečeho, tuto otázku zamluvil. S největší pravděpodobností, byla tato činnost někde v OSN, či tak, schválena, jako veřejné blaho. Nejspíš by to chtělo revokovat. P.K.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.