Reklama

pondělí 5. listopadu 2018

Nejvyšší americký velitel v Afghánistánu: Taliban nelze porazit

Paul Craig Roberts
5. 11. 2018       PaulCraigRoberts
Válka v Afghánistánu se nedá vojensky vyhrát a míru lze dosáhnout jen politickým řešením s účastí Talibanu, přiznal nově jmenovaný velitel amerických sil a sil NATO v Afghánistánu generál Austin Scott Miller. Učinil tak ve svém prvém interview pro televizi NBS News poté, co v září t. r. převzal vedení sil NATO v Afghánistánu.


„TOTO NELZE VOJENSKY VYHRÁT. TO SE BUDE MUSET ŘEŠIT POLITICKY“, posoudil s překvapivou upřímností generál už 17 letý konflikt, který byl zahájen americkou invazí do Afghánistánu v říjnu 2001. Generál vyjádřil přesvědčení, že neustálým válčením je už unaven i Taliban a že proto snad nebude problém dostat jej k jednacímu stolu.

Takže shrnuto do faktů: Všechno bylo zbytečné. Jak oněch 17 let války, tak výdaje na ni a všechny její oběti. A to v zájmu lži o 11. září 2001 a o Bin Ládinovi.

Překlad: Lubomír Man

16 komentářů :

 1. JE PRAVDA,ŽE ZABIJENI NAŠICH ŽOLDNÉŘŮ V AFGANISTANU

  řidi kdosi z džihádistů z ČR a naše ubohá vyzvědačská služba nedovede zjistit kdo?

  OdpovědětSmazat
 2. Nikdy nejde porazit odhodlane domaci partyzany vedouci gerilovy boj. Jen nechapu, proc chce porad nekdo resit nejake vitezstvi, kdyz cilem neni vyhrat, ale byt vojensky a obchodne pritomen ve strategickem prostoru. USA se tam drzibuz 17 let a cilem he drzet se tam dal. O taliban vubec nejde. Jde o Rusko, Indii, Pakistan atd. Afg je skvely nastupni prostor a soucasne krizovatka vsech budoucich ropo a plynovodu. USA do toho sikovne vtahly cele NATO (vytvorily si ho proto, aby za jejich zajmy bojovali cizi vojaci).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Nikdy nelze porazit gerilový boj", medzi dvoma znepriatelenými stranami, ktorých ktosi zo zákulisia podporuje niekto tretí. Toto si chcel povedať a toto by sa malo uviesť na upresnenie. Tam len zdánlivo "vyhrávajú" tie vaše gerilly. V skutočnosti vyhrá ten, kto ich platil, zbrojil, krmil a všelijak inak podporoval. A zaújmalo by ma, komu teraz slúži Taliban a kto nimi teraz ťahá za nitky, keď Sovietski komunisti odišli a nastúpili tam namiesto nich americkí demokrati, vrátane Česských a Slovenských okupantov. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
 3. Ale , že vám to trvalo, než jste na to přišli.
  Kdybyste jen trochu studovali dějiny, tak byste věděli, že k tomuto závěru přišli Britové již před cca 200 lety. Holt , kdo si nebere ponaučení z historie, tak si musí nabít sosák.

  OdpovědětSmazat
 4. No jo, tak amíci z Afghánistánu utečou a co naši vojáci, kteří tam šli bojovat proti mezinárodnímu terorismu a za svobodu a demokracii jak v Afghánistánu, tak i u nás. Tak nám to alespoň neustále tvrdili naši politici. A teď snad budeme z Afghánistánu utíkat spolu s amíky bez ohledu na mezinárodní terorismus i bez ohledu na svobodu a demokracii? Jak u nás budeme bez svobody a demokracie žít? Vlastně, co je to ta svoboda a demokracie, nejsou to jen mýty k oblbnutí plebejců?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omyl vážený, my totiž v rámci rektálního alpinizmu našich politiků, budeme mít tu čest , že budeme moci krýt ústup našich amerických spojenců.

   Smazat
 5. To jim to tedy trvalo.....nestoji si trosku na vedeni?

  OdpovědětSmazat
 6. Však to říkám už dlouho a jak to okupanti řekli oficiálně tak se snad z Afghánistánu stáhnou.

  OdpovědětSmazat
 7. A na poznání toho, že Ami armáda nedokáže porazit Afgánce
  musel vysdudovat West Point? Mohl jsem mu to říci za jedno pivo!

  OdpovědětSmazat
 8. Talibán je na koni a nemá nejmenší snahu vyjednávat. Jeho představitelé řekli jasně: "Jednání budou možná až po tom, co poslední cizí voják opustí Afghánistán!" Takže je to snad jasné. Ale to by znamenalo pro polkitiky USA přiznat porážku. A tak se bude válčit dál.

  OdpovědětSmazat
 9. Tady to Amik řekl ,jasně ! Tak tam Češi budou umírat pro blaho parlamentu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Nepoučili jste se od Rusů .
  Podporovali jste taliban , ted
  se z toho bohužel poserete .

  OdpovědětSmazat
 11. Taliban jsou partizáni .

  OdpovědětSmazat
 12. John Rambo už je v důchodu a američtí kluci se v tom tak trochu plácaj. A co na to Češi ???

  OdpovědětSmazat
 13. No co Češi stabilizují frontu a projdou přes Pakistán, vezmou to na Indii a vrátí se přes Suez a Jugoslávie (pardon Srbsko ) domů a vznikne nová československá republika. No a teď jsem se právě probudil!

  OdpovědětSmazat
 14. Hadrnici vyhrali take nad NATO a USA ! 10 bln.$ minuto , tisice vojaku mrtvich a tisice zmrzacenich . Taliban nema o cem se zapadu vyjednavat , ovladaji 72 % uzemi . I kdyz je jejich uceni scestne .

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.